Midori 0.3.6-1 - en to sk translation catalogue (740 entries)

en: Web Browser
sk: Internetový prehliadač

en: Midori Web Browser
sk: Midori internetový prehliadač

en: Browse the Web
sk: Prehliadať internet

en: Internet;WWW;Explorer
sk: Internet; WWW; Prehliadač

en: New Tab
sk: Nová karta

en: New Window
sk: Nové Okno

en: New Private Browsing Window
sk: Nové okno súkromého prehliadania

en: Midori Private Browsing
sk: Midori - súkromné prehliadanie

en: Private Browsing
sk: Súkromné prehliadanie

en: Open a new private browsing window
sk: Otvoriť nové okno súkromného prehliadania

en: Snapshot saved to: %s
sk: Snímok uložený do: %s

en: Run ADDRESS as a web application
sk: Spustiť ADDRESS ako webovú aplikáciu

en: ADDRESS
sk: ADRESA

en: Use FOLDER as configuration folder
sk: Použiť PRIEČINOK ako konfiguračný priečinok

en: FOLDER
sk: PRIEČINOK

en: Private browsing, no changes are saved
sk: Súkromné prehliadanie, nič sa neukladá

en: Portable mode, all runtime files are stored in one place
sk: Prenosný mód, všetky spustiteľné súbory sú uložené na jednom mieste

en: Plain GTK+ window with WebKit, akin to GtkLauncher
sk: Čisté GTK+ okno s WebKitom,  príbuzný GtkLauncher

en: Show a diagnostic dialog
sk: Zobraziť dialóg po spadnutí

en: Run the specified filename as javascript
sk: Spustiť zadaný názov súboru ako javaskript

en: Take a snapshot of the specified URI
sk: Urobiť snímok požadovanej URI

en: Execute the specified command
sk: Spustiť zadaný príkaz

en: List available commands to execute with -e/ --execute
sk: Zoznam možných programov použiteľných s parametrom -e/ --execute

en: Display program version
sk: Zobraziť verziu programu

en: Addresses
sk: Adresy

en: Block URIs according to regular expression PATTERN
sk: Blokovať adresy URI pomocou regulárneho výrazu REGVÝRAZ

en: PATTERN
sk: REGVÝRAZ

note: i18n: CLI: Close tabs, clear private data, open starting page
en: Reset Midori after SECONDS seconds of inactivity
sk: Resetovať Midori po SEKUNDY sekundy nečinnosti

en: SECONDS
sk: SEKUNDY

en: Error: "gdb" can't be found
sk: Error: "gdb" nebolo nájdené

en: Please report comments, suggestions and bugs to:
sk: Vaše komentáre, požiadavky a chyby prosím posielajte na:

en: Check for new versions at:
sk: Skontrolovať nové verzie na:

en: An unknown error occured
sk: Vyskytla sa neznáma chyba

en: _Bookmarks
sk: _Záložky

en: Add Boo_kmark
sk: Pridať záložku

en: _Extensions
sk: _Rozšírenia

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
sk: _História

en: _Userscripts
sk: _Užívateľské skripty

en: User_styles
sk: _Užívateľské štýly

en: New _Tab
sk: Nová _karta

en: _Transfers
sk: _Prenosy

en: Netscape p_lugins
sk: Pluginy _Netscape

en: _Closed Tabs
sk: _Zatvorené karty

en: New _Window
sk: Nové _okno

en: New _Folder
sk: Nový _priečinok

en: [Addresses]
sk: [Adresy]

en: File not found.
sk: Súbor sa nenašiel.

en: Malformed document.
sk: Nesprávny formát dokumentu.

en: Unrecognized bookmark format.
sk: Neznámy formát záložiek

en: Go forward to the next page
sk: Dopredu na nasledujúcu stránku

note: i18n: Visit the following logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the next sub-page
sk: Prejsť na nasledujúcu podstránku

en: Web Search…
sk: Vyhľadávanie na webe...

en: Reload the current page
sk: Obnoviť aktuálnu stránku

en: Stop loading the current page
sk: Zastaviť načítanie aktuálnej stránky

en: Failed to update title: %s
sk: Nepodarilo sa aktualizovať titulok: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
sk: Hodnota '%s' nie je platná pre %s

en: Unexpected setting '%s'
sk: Neočakávané nastavenie '%s'

en: Unexpected action '%s'.
sk: Neočakávaná akcia '%s'.

en: %s (Private Browsing)
sk: %s (Súkromné prehliadanie)

en: Failed to insert new history item: %s
sk: Nepodarilo sa vložiť novú položku histórie: %s

en: Select [text]
sk: Vyber [text]

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: New Folder
sk: Nový priečinok

en: Edit Folder
sk: Upraviť priečinok

en: New Bookmark
sk: Nová záložka

en: Edit Bookmark
sk: Upraviť záložku

en: Type a name for this bookmark, and choose where to keep it.
sk: Zadajte názov pre túto záložku a zvoľte miesto, kde bude ponechaná.

en: Type a name for this folder, and choose where to keep it.
sk: Zadajte názov pre tento priečinok a zvoľte miesto, kde bude uložený.

en: Show in Bookmarks _Bar
sk: Zobraziť v panely_so_záložkami

en: Add to _Speed Dial
sk: Pridať do _rýchleho prístupu

en: Save file as
sk: Uložiť súbor ako

en: Save associated _resources
sk: Uložiť pripojené zd_roje

en: A new window has been opened
sk: Bolo otvorené nové okno

en: A new tab has been opened
sk: Bola otvorená nová karta

en: Save file
sk: Uložiť súbor

en: Reload page without caching
sk: Obnoviť stránku bez použitia vyrovnávacej pamäte

en: Open file
sk: Otvoriť súbor

en: To use the above URI open a news aggregator. There is usually a menu or button "New Subscription", "New News Feed" or similar.
    Alternatively go to Preferences, Applications in Midori, and select a News Aggregator. Next time you click the news feed icon, it will be added automatically.
sk: Pokiaľ použijete hore uvedenú URI adresu, otvorí sa čítačka správ RSS. Obyčajne je v ňom položka menu alebo tlačidlo "Nový kanál" (alebo s podobným názvom).
    Ďalšia možnosť je zmena nastavení Midori (Upraviť -> Nastavenia -> záložka Aplikácie, položka Čítačka RSS). Najbližšie kliknutie na ikonu RSS pridá kanál priamo do čítačky RSS.

en: New feed
sk: Nový kanál

en: Add a new bookmark
sk: Pridať novú záložku

en: Empty
sk: Prázdne

en: Toggle text cursor navigation
sk: Prepína navigáciu pomocou kurzora

en: Pressing F7 toggles Caret Browsing. When active, a text cursor appears in all websites.
sk: Stlačenie klávesy F7 prepína funkciu ovládania pomocou kurzora. Keď je aktívna, na všetkých stránkach sa objavuje kurzor.

en: _Enable Caret Browsing
sk: Povoliť ovládani_e kurzorem

en: Open all in _Tabs
sk: Otvoriť všetky na _kartách

en: Open in New _Window
sk: Otvoriť v novom _okne

en: Import bookmarks…
sk: Importovať záložky…

en: _Import bookmarks
sk: _Importovať záložky

en: _Application:
sk: _Aplikácia:

en: Import from XBEL or HTML file
sk: Importovať zo súboru typu XBEL, alebo HTML

en: Import from a file
sk: Importovať zo súboru

en: Failed to import bookmarks
sk: Nepodarilo sa importovať záložky

en: XBEL Bookmarks
sk: Záložky vo formáte XBEL

en: Netscape Bookmarks
sk: Záložky z Netscape

en: Midori can only export to XBEL (*.xbel) and Netscape (*.html)
sk: Z Midori je možné exportovať záložky iba vo formáte XBEL (*.xbel) a Netscape (*.html)

en: Failed to export bookmarks
sk: Nepodarilo sa exportovať záložky

en: A lightweight web browser.
sk: Ľahký internetový prehliadač.

en: See about:version for version info.
sk: about:version v adresnom riadku zobrazí informácie o verzii.

en: This library is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
sk: Táto knižnica je slobodný softvér; môžete ju distribuovať alebo meniť podľa práv GNU Lesser General Public License ako bola publikovaná Free Software Foundation; či už verzie 2.1, alebo alebo (podľa uváženia) akejkoľvek neskoršej verzie.

en: _Duplicate Current Tab
sk: Z_dvojiť aktuálnu kartu

en: _File
sk: _Súbor

en: Open a new window
sk: Otvoriť nové okno

en: Open a new tab
sk: Otvoriť novú kartu

en: New P_rivate Browsing Window
sk: Nové okno súk_romného prehliadania

en: Open a file
sk: Otvoriť súbor

en: _Save Page As…
sk: Uložiť _stránku ako…

en: Save to a file
sk: Uložiť do súboru

en: Add to Speed _dial
sk: Pridať do _Rýchleho prístupu

en: Subscribe to News _feed
sk: Pridať _kanál

en: _Close Tab
sk: _Zatvoriť kartu

en: Close the current tab
sk: Zatvoriť aktívnu kartu

en: C_lose Window
sk: _Zatvoriť okno

en: Print the current page
sk: Vytlačiť aktuálnu stránku

en: Send Page Link Via Email
sk: Odošlite link na stránku emailom

en: Close a_ll Windows
sk: Z_atvoriť všetky okná

en: _Edit
sk: _Upraviť

note: i18n: Right-click on Location, Open an URL from the clipboard
en: Paste and p_roceed
sk: Vložiť a s_pustiť

en: _Find…
sk: _Nájsť…

en: Find a word or phrase in the page
sk: Hľadať slovo alebo frázu na stránke

en: Find _Next
sk: Hľadať _ďalšie

en: Find _Previous
sk: Hľadať _predchádzajúce

en: Configure the application preferences
sk: Nastaviť možnosti aplikácie

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Toolbars
sk: _Panely s nástrojmi

en: Increase the zoom level
sk: Priblížiť

en: Decrease the zoom level
sk: Oddialiť

en: _Encoding
sk: _Kódovanie

en: View So_urce
sk: Zobraziť _zdrojový kód

en: View _DOM Source
sk: Zobraziť _DOM zdroj

en: Ca_ret Browsing
sk: Prehliadanie ku_rzorom

en: Toggle fullscreen view
sk: Prepnúť zobrazenie na celú obrazovku

en: Scroll _Left
sk: Rolovať _vľavo

en: Scroll _Down
sk: Rolovať _dole

en: Scroll _Up
sk: Rolovať na_hore

en: Scroll _Right
sk: Rolovať v_pravo

en: _Readable
sk: Čí_tací režim

en: _Go
sk: P_rejsť

en: Go back to the previous page
sk: Späť na predchádzajúcu stránku

note: i18n: Visit the previous logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the previous sub-page
sk: Prejsť na predchádzajúcu podstránku

en: Next or Forward
sk: Ďalej, alebo následovať

en: Go to the next sub-page or next page in history
sk: Prejdi na ďalšiu stránku, alebo stránku v histórií

en: _Homepage
sk: _Domovská stránka

en: Go to your homepage
sk: Ísť na domovskú stránku

en: Empty Trash
sk: Vysypať kôš

en: Undo _Close Tab
sk: Obnoviť _zatvorenú kartu

en: Add a new _folder
sk: Pridať nový priečinok

en: _Import bookmarks…
sk: _Importovať záložky...

en: _Export bookmarks…
sk: Exportovať záložky...

en: _Manage Search Engines…
sk: _Správa vyhľadávania...

en: _Clear Private Data…
sk: _Odstrániť súkromné údaje...

en: _Inspect Page
sk: _Preskúmať stránku

en: _Previous Tab
sk: _Predchádzajúca karta

en: _Next Tab
sk: _Ďalšia karta

en: Move Tab to _first position
sk: Presunúť záložku na _prvú pozíciu

en: Move Tab _Backward
sk: Presunúť kartu do_zadu

en: _Move Tab Forward
sk: Presunúť kartu do_predu

en: Move Tab to _last position
sk: Presunúť záložku na _poslednú pozíciu

en: Focus _Current Tab
sk: Zamerať _aktuálnu kartu

en: Focus _Next view
sk: Prepnúť _na ďalšiu

en: Only show the Icon of the _Current Tab
sk: Zobraziť iba ikonu a_ktuálnej karty

en: Close Ot_her Tabs
sk: _Zatvoriť ostatné karty

en: Open last _session
sk: Otvoriť posledné _sedenie

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Frequent Questions
sk: _Časté otázky

en: _Report a Problem…
sk: _Ohlásiť chybu

en: _Tools
sk: _Nástroje

en: _Menubar
sk: Panel _ponuky

en: _Navigationbar
sk: _Navigačný panel

en: Side_panel
sk: _Bočný panel

en: Sidepanel
sk: Bočný panel

en: _Bookmarkbar
sk: Panel _záložiek

en: _Statusbar
sk: _Stavový riadok

en: _Automatic
sk: _Automatické

en: Chinese Traditional (BIG5)
sk: Tradičné čínske (BIG5)

en: Chinese Simplified (GB18030)
sk: Zjednodušené čínske (GB18030)

note: i18n: A double underscore "__" is used to prevent the mnemonic
en: Japanese (SHIFT__JIS)
sk: Japonské (SHIFT_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
sk: Kórejské (EUC-KR)

en: Russian (KOI8-R)
sk: Ruské (KOI8-R)

en: Western (ISO-8859-1)
sk: Západné (ISO-8859-1)

en: Custom…
sk: Vlastné…

en: Failed to initialize history: %s
sk: Chyba inicializácie histórie: %s

en: _Separator
sk: _Oddeľovač

en: _Location…
sk: _Umiestnenie…

en: Open a particular location
sk: Otvoriť umiestnenie

en: Search or enter an address
sk: Vyhľadajte alebo zadajte adresu

en: _Web Search…
sk: _Hľadať na webe…

en: Run a web search
sk: Spustí vyhľadávanie na webe

en: Reopen a previously closed tab or window
sk: Znovu otvoriť zatvorenú kartu alebo okno

en: Show the saved bookmarks
sk: Zobrazí uložené záložky

en: _Tabs
sk: _Záložky

en: Show a list of all open tabs
sk: Zobraziť zoznam všetkých otvorených kariet

en: _Menu
sk: _Ponuka

en: Menu
sk: _Ponuka

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be loaded: %s
sk: Nastavenie rozšírenia '%s' nemôže byť načítané: %s

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be saved: %s
sk: Nastavenie rozšírenia '%s' nemôže byť uložené: %s

en: Export certificate
sk: Exportovať certifikát

en: _Don't trust this website
sk: _Označiť stránko ako nedôveryhodnú

en: _Trust this website
sk: _Označiť stránku ako dôveryhodnú

en: _Export Certificate
sk: _Exportovať certifikát

en: The signing certificate authority is not known.
sk: Autorita podepisujúca certifikát nie je známa.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
sk: Certifikát nezodpovedá očakávanej identite stránky, z ktorej bol získaný.

en: The certificate's activation time is still in the future.
sk: Dátum aktivácie platnosti certifikátu je v budúcnosti.

en: The certificate has expired
sk: Platnosť certifikátu vypršala

en: The certificate has been revoked according to the GTlsConnection's certificate revocation list.
sk: Certifikát bol odmietnutý na základe zoznamu odvolaných certifikátov od GTIsConnection.

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
sk: Certifikační algoritmus nie je považovaný za dôveryhodný.

en: Some other error occurred validating the certificate.
sk: Pri overování certifikátu došlo k chybe.

en: _Export certificate
sk: _Exportovať certifikát

en: Self-signed
sk: Podpísaný sám sebou (self-signed)

en: Security details
sk: Podrobnosti o zabezpečení

en: Not verified
sk: Neoverené

en: Verified and encrypted connection
sk: Overené a zabezpečené spojenie

en: Open, unencrypted connection
sk: Otvorené a nezabezpečené spojenie

en: Align sidepanel to the right
sk: Umiestnenie bočného panelu vpravo

en: Close panel
sk: Zatvoriť panel

en: Align sidepanel to the left
sk: Umiestnenie bočného panelu vľavo

en: Show Speed Dial
sk: Zobraziť rýchly prístup

en: Show Homepage
sk: Zobraziť domovskú stránku

en: Show last open tabs
sk: Zobraziť naposledy otvorené karty

en: Show last tabs without loading
sk: Zobraziť naposledy otvorené karty bez načítania

en: Show Blank Page
sk: Zobraziť prázdnu stránku

en: Show default Search Engine
sk: Zobraziť predvolené vyhľadávanie

en: Show custom page
sk: Zobraziť vlastnú stránku

en: Japanese (SHIFT_JIS)
sk: Japonské (SHIFT_JIS)

en: New tab
sk: novej karte

en: New window
sk: novom okne

en: Current tab
sk: aktuálnej karte

en: Default
sk: Predvolený

en: Icons
sk: Ikony

en: Small icons
sk: Malé ikony

en: Icons and text
sk: Ikony a text

en: Text beside icons
sk: Text pod ikonami

en: Automatic (GNOME or environment)
sk: Automaticky (GNOME alebo iné prostredie)

en: HTTP proxy server
sk: HTTTP proxy server

en: No proxy server
sk: Žiadny

en: The style of the toolbar
sk: Štýl panelu s nástrojmi

en: Always use my font choices
sk: Vždy použiť môj výber písma

en: Override fonts picked by websites with user preferences
sk: Prepísať písma vybrané webovými stránkami s písmom predvoleným používateľom

en: The configuration couldn't be loaded: %s
sk: Konfigurácia sa nemôže načítať: %s

en: Invalid configuration value '%s'
sk: Neplatná hodnota '%s' v konfigurácii

en: Failed to inject stylesheet: %s
sk: Chyba pri aplikovaní štýlu: %s

en: Show Tab _Label
sk: Zobraziť _popisok karty

en: Show Tab _Icon Only
sk: Zobraziť len _ikonu karty

en: Close Tab to the R_ight | Close Tabs to the R_ight
sk[0]: Zavrieť záložkiek vp_ravo
sk[1]: Zavrieť záložku vp_ravo
sk[2]: Zavrieť záložky vp_ravo

en: Close Ot_her Tab | Close Ot_her Tabs
sk[0]: _Zatvoriť druhú kartu
sk[1]: _Zatvoriť ostatné karty
sk[2]: _Zatvoriť ostatné karty

en: Trust this website
sk: Dôverovať tejto webstránke

en: Security unknown
sk: Neznáme zabezpečenie

en: %s wants to save an HTML5 database.
sk: %s požaduje uloženie dát do HTML5 databázy.

en: _Deny
sk: _Zakázať

en: _Allow
sk: _Povoliť

en: %s wants to know your location.
sk: %s požaduje zistenie Vašej polohy.

en: You are not connected to a network
sk: Nie ste pripojený k sieti

en: Your computer must be connected to a network to reach “%s”. Connect to a wireless access point or attach a network cable and try again.
sk: Váš počítač musí byť pripojený k sieti aby sa pripojil k "%s". Pripojte sa k bezdrôtovému prístupovému bodu alebo pripojte Ethernet kábel a skúste znovu.

en: You are not connected to the Internet
sk: Nie ste pripojený k Internetu

en: Your computer appears to be connected to a network, but can't reach “%s”. Check your network settings and try again.
sk: Váš počítač je pripojený k sieti, ale nemá prústup k "%s". Skontrolujte nastavenia siete a skúste znovu.

en: Midori can't find the page you're looking for
sk: Midori nedokázalo nájsť stránku, ktorú ste hľadali

en: The page located at “%s” cannot be found. Check the web address for misspelled words and try again.
sk: Stránka %s nebola nájdená. Skontrolujte adresu pre prípadné preklepy a skúste znovu.

en: Try Again
sk: Skúsiť znova

en: Oops - %s
sk: Ooops - %s

en: Something went wrong with '%s'.
sk: Niečo sa pokazilo s '%s'.

en: Try again
sk: Skúsiť znovu

en: Send a message to %s
sk: Poslať %s správu

en: Add _search engine...
sk: Pridat vy_hľadávací engine...

en: Open _Link
sk: Otvoriť _odkaz

en: Open Link in New _Tab
sk: Otvoriť odkaz na novej _karte

en: Open Link in _Foreground Tab
sk: Otvoriť odkaz v novej _karte

en: Open Link in _Background Tab
sk: Otvoriť odkaz v novej karte na pozadí

en: Open Link in New _Window
sk: Otvoriť odkaz v novom _okne

en: Copy Link de_stination
sk: Kopírovať _cieľ odkazu

note: GTK_STOCK_SAVE_AS is lacking the underline
en: Save _As…
sk: Uložiť _ako…

en: Open _Image in New Window
sk: Otvoriť _obrázok v novom okne

en: Open _Image in New Tab
sk: Otvoriť _obrázok na novej karte

en: Copy Im_age
sk: Kopírovať _obrázok

en: Save I_mage
sk: Uložiť _obrázok

en: Copy Video _Address
sk: Kopírovať _adresu videa

en: Download _Video
sk: Stiahnuť v_ideo

en: Open Address in New _Tab
sk: Otvoriť adresu v novej karte

en: Search _with
sk: Hľadať _pomocou

en: _Search the Web
sk: _Hľadať na webe

en: Open _Frame in New Tab
sk: Otvoriť _rám na novej karte

en: Inspect _Element
sk: Preskúmať _prvok

en: Open or download file from %s
sk: Otvoriť alebo stiahnuť súbor z %s

en: File Name: %s
sk: Typ súboru: %s

en: File Type: '%s'
sk: Typ súboru: '%s'

en: File Type: %s ('%s')
sk: Typ súboru: %s ('%s')

en: Size: %s
sk: Veľkosť: %s

note: i18n: A file open dialog title, ie. "Open http://fila.com/manual.tgz"
en: Open %s
sk: Otvoriť %s

en: Inspect page - %s
sk: Inšpekcia stránky - %s

en: Page loading delayed:
sk: Načítanie stránky oneskorené:

en: Loading delayed either due to a recent crash or startup preferences.
sk: Načítanie stránky bolo oneskorené kvôli pádu aplikácie, alebo preto, že je to tak nastavené-

en: Load Page
sk: Načítať stránku

en: Blank page
sk: Prázdnu stránku

note: i18n: word stem of "previous page" type links, case is not important
en: previous
sk: predchádzajúce

note: i18n: word stem of "next page" type links, case is not important
en: next
sk: nasledujúce

en: Print background images
sk: Tlačiť obrázky na pozadí

en: Whether background images should be printed
sk: Či tlačiť obrázky na pozadí

en: Features
sk: Funkcie

note: i18n: Download tooltip (size): 4KB of 43MB
en: %s of %s
sk: %s z %s

en: %d hour | %d hours
sk[0]: %d hodín
sk[1]: %d hodina
sk[2]: %d hodiny

en: %d minute | %d minutes
sk[0]: %d minút
sk[1]: %d minúta
sk[2]: %d minúty

en: %d second | %d seconds
sk[0]: %d sekúnd
sk[1]: %d sekunda
sk[2]: %d sekundy

note: i18n: Download tooltip (estimated time) : - 1 hour, 5 minutes remaning
en:  - %s remaining
sk:  - %s ostáva

en: The downloaded file is erroneous.
sk: Stiahnutý súbor obsahuje chyby.

en: The checksum provided with the link did not match. This means the file is probably incomplete or was modified afterwards.
sk: Kontrolný súčet nie je zhodný s tým, ktorý bol priložený ku sťahovanému súboru. To znamená, že stiahnutý súbor pravdepodobne nie je kompletný alebo bol zmenený.

en: The file "%s" can't be saved in this folder.
sk: Súbor "%s" nemôže byť uložený do tohoto priečinka.

en: You don't have permission to write in this location.
sk: Nemáte oprávnenia k zápisu.

en: There is not enough free space to download "%s".
sk: Nie je dosť miesta pre stiahnutie "%s".

en: The file needs %s but only %s are left.
sk: Potrebuje %s, ale k dispozícií je iba %s.

en: Speed Dial
sk: Rýchly prístup

en: Click to add a shortcut
sk: Kliknite pre pridanie odkazu

en: Enter shortcut address
sk: Zadajte adresu skratky

en: Are you sure you want to delete this shortcut?
sk: Naozaj chcete zmazať túto záložku?

en: Startup
sk: Spustenie

en: When Midori starts:
sk: Pri spustení Midori:

en: Homepage:
sk: Domovská stránka:

en: Use _current page
sk: Použiť _aktívnu stránku

en: Use current page as homepage
sk: Použiť aktuálnu ako domovskú stránku

note: Page "Appearance"
en: Fonts
sk: Písma

en: Proportional Font Family
sk: Proporcionálne písmo

en: The default font family used to display text
sk: Predvolená rodina písma použitá pre zobrazenie textu

en: The default font size used to display text
sk: Predvolená veľkosť písma použitá pre zobrazenie textu

en: Fixed-width Font Family
sk: Rodina neproporciálneho písma

en: The font family used to display fixed-width text
sk: Písmo použité pri zobrazovaní písma z rovnakou šírkou písmen

en: The font size used to display fixed-width text
sk: Veľkosť písma použitá pre zobrazovanie písma s rovnakou šírkou písmen

en: Minimum Font Size
sk: Minimálna veľkosť písma

en: The minimum font size used to display text
sk: Minimálna veľkosť písma použitá na zobrazenie textu

en: Preferred Encoding
sk: Preferované kódovanie

note: Page "Behavior"
en: Behavior
sk: Správanie

en: Load images automatically
sk: Automaticky načítať obrázky

en: Enable Spell Checking
sk: Povoliť kontrolu pravopisu

en: Enable scripts
sk: Povoliť skripty

en: Enable WebGL support
sk: Povoliť podporu WebGL

en: Zoom Text and Images
sk: Zväčšovať text aj obrázky

en: Allow scripts to open popups
sk: Povoliť skriptom otvárať vyskakovacie okná

en: Whether scripts are allowed to open popup windows automatically
sk: Či skripty môžu otvárať vyskakovacie okná automaticky

en: Default Zoom Level
sk: Predvolená úroveň priblíženia

en: Initial factor to enlarge newly opened tabs by
sk: Počiatočný faktor pre zväčšenie novo otvorenej záložky podľa

en: Preferred languages
sk: Uprednostňované jazyky

en: A comma separated list of languages preferred for rendering multilingual webpages, for example "de", "ru,nl" or "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"
sk: Čiarkou oddelený zoznam jazykov pre viacjazyčné weby, napríklad "de", "ru,nl" or "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"

en: Save downloaded files to:
sk: Uložiť stiahnuté súbory do:

note: Page "Interface"
en: Browsing
sk: Prehliadanie

en: Theme:
sk: Téma:

en: Toolbar Style:
sk: Štýl panelu s nástrojmi:

en: Open new pages in:
sk: Otvárať nové stránky v:

en: New tab behavior:
sk: Správanie novej karty:

en: Close Buttons on Tabs
sk: Zatváracie tlačidlá na kartách

en: Open Tabs next to Current
sk: Otvoriť karty vedľa aktívnej

en: Whether to open new tabs next to the current tab or after the last one
sk: Či novú kartu otvárať vedľa aktívnej

en: Open tabs in the background
sk: Otvárať karty na pozadí

note: Page "Network"
en: Network
sk: Sieť

en: URI
sk: Adresa

en: Supported proxy types:
sk: Podporované typy proxy:

note: TODO: Preserve page icons of search engines and merge privacy items
en: Web Cache
sk: Vyrovnávacia pamäť stránok

en: The maximum size of cached pages on disk
sk: Maximálna veľkosť vyrovnávacej pamäte stránok na disku

note: i18n: This refers to an application, not the 'user agent' string
en: Identify as
sk: Identifikovať sa ako

en: Privacy
sk: Súkromie

en: Delete old Cookies after:
sk: Zmazať staré cookies po:

en: The maximum number of days to save cookies for
sk: Maximálny počet dní, pre ktoré sú cookies platné

en: Only accept Cookies from sites you visit
sk: Prijať cookies len z navštívených stránok

en: Block cookies sent by third-party websites
sk: Zablokovať cookies odoslané stránkami tretích strán

en: Cookies store login data, saved games, or user profiles for advertisement purposes.
sk: V cookies sa ukladajú prihlasovacie údaje, zostavy hier alebo používateľské dáta pre reklamu.

en: Enable offline web application cache
sk: Povoliť cache pre offline aplikácie

en: Enable HTML5 local storage support
sk: Povoliť miestne úložisko pre HTML5

note: i18n: Reworded: Shorten details propagated when going to another page
en: Strip referrer details sent to websites
sk: Odstrániť detaily z referrer pri odosielaní

note: i18n: Referer here is not a typo but a technical term
en: Whether the "Referer" header should be shortened to the hostname
sk: Či skrátiť položku "Referer" v hlavičke len na názov webu

en: Delete pages from history after:
sk: Zmazať stránky z histórie po:

en: The maximum number of days to save the history for
sk: Maximálny počet dní, do ktorých sú cookies platné

en: Extensions
sk: Rozšírenia

en: _Manage Search Engines
sk: _Správca vyhľadávacích modulov

en: Add search engine
sk: Pridať vyhľadávací modul

en: Edit search engine
sk: Upraviť vyhľadávací modul

en: _Name:
sk: _Názov:

en: _Description:
sk: _Poznámka:

en: _Address:
sk: _Adresa:

en: Manage Search Engines
sk: Správca vyhľadávacích modulov

en: Use as _default
sk: Použiť ako _predvolený

en: The search engines couldn't be loaded. %s
sk: Vyhľadávacie nástroje nemôžu byť načítané.%s

en: The search engines couldn't be saved. %s
sk: Vyhľadávače sa nepodarilo uložiť. %s

en: Bookmarks and History
sk: Záložky a história

en: Search for %s
sk: Hľadať %s

en: Failed to select from history: %s
sk: Zlyhanie pri výbere z histórie: %s

en: Search with…
sk: Hľadať pomocou…

en: Search with %s
sk: Hľadať s %s

en: Could not run external program.
sk: Nie je možné spustiť externý program

en: Invalid URI
sk: Neplatná URI

note: i18n: A panel at the bottom, to search text in pages
en: _Inline Find:
sk: _Rýchle hľadanie

en: Previous
sk: Predchádzajúce

en: Next
sk: Ďalšie

en: Match Case
sk: Rozlišovať veľkosť písma

en: Close Findbar
sk: Zatvoriť vyhľadávaciu lištu

note: i18n: [n] bookmark(s)
en: %d bookmark | %d bookmarks
sk[0]: %d záložky
sk[1]: %d záložiek
sk[2]: %d záložiek

note: i18n: [n] subfolder(s)
en: %d subfolder | %d subfolders
sk[0]: %d podpriečinok
sk[1]: %d podpriečinky
sk[2]: %d podpriečinky

note: i18n: Empty folder
en: Empty folder
sk: Prázdny priečinok

note: i18n: Folder containing [[n] folder(s)] and no bookmark
en: Folder containing %s and no bookmark
sk: Priečinok obsahuje %s a žiadne záložky

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)]
en: Folder containing %s
sk: Priečinok obsahuje %s

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: Folder containing %s and %s
sk: Priečinok obsahujúci %s a %s

note: i18n: Bookmark leading to: [bookmark uri]
en: Bookmark leading to: %s
sk: Záložka vedie na: %s

note: i18n: [[n] folder(s)] and no bookmark
en: %s and no bookmark
sk: %s a žiadna záložka

note: i18n: [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: %s and %s
sk: %s a %s

en: Edit the selected bookmark
sk: Upraviť vybranú záložku

en: Delete the selected bookmark
sk: Vymazať označenú záložku

en: Add a new folder
sk: Pridať nový priečinok

en: <i>Separator</i>
sk: <i>Oddeľovač</i>

en: Open in New _Tab
sk: Otvoriť na novej _karte

note: Create the filter entry
en: Search Bookmarks
sk: Hľadať v záložkách

en: History
sk: História

en: Today
sk: Dnes

en: Yesterday
sk: Včera

en: %d day ago | %d days ago
sk[0]: Pred %d dňom
sk[1]: Pred %d dňami
sk[2]: Pred %d dňami

en: A week ago
sk: Pred týždňom

en: Failed to remove history item: %s
sk: Nepodarilo sa odstrániť položku histórie: %s

en: Are you sure you want to remove all history items?
sk: Naozaj si želáte vymazať celú históriu?

en: Bookmark the selected history item
sk: Pridať do záložiek vybranú položku histórie

en: Delete the selected history item
sk: Odstrániť označenú položku v histórii

en: Clear the entire history
sk: Zmazať celú históriu

note: Create the filter entry
en: Search History
sk: História hľadania

en: Authentication Required
sk: Vyžadovaná autentifikácia

en: A username and a password are required
    to open this location:
sk: Pre otvorenie je požadované užívateľské meno a heslo

en: Username
sk: Meno

en: Password
sk: Heslo

en: _Remember password
sk: Zapamätať _heslo

en: Property '%s' is invalid for %s
sk: Vlastnosť '%s' nie je platná pre %s

en: Choose file
sk: Vyberte súbor

en: Choose folder
sk: Vyberte priečinok

en: 1 hour
sk: 1 hodine

en: 1 day
sk: 1 dni

en: 1 week
sk: 1 týždni

en: 1 month
sk: 1 mesiaci

en: 1 year
sk: 1 roku

en: Preferences for %s
sk: Predvoľby pre %s

en: MD5-Checksum:
sk: Kontrolný súčet MD5:

en: SHA1-Checksum:
sk: Kontrolný súčet SHA1

note: i18n: An infobar shows up when viewing a script on userscripts.org
en: This page appears to contain a user script. Do you wish to install it?
sk: Zdá sa, že na práve prezeranej stránke je používateľský skript. Má sa spustiť jeho inštalácia?

en: _Install user script
sk: _Inštalovať používateľský skript

note: i18n: An infobar shows up when viewing a style on userstyles.org
en: This page appears to contain a user style. Do you wish to install it?
sk: Zdá sa, že na práve prezeranej stránke je používateľský štýl. Má sa spustiť jeho inštalácia?

en: _Install user style
sk: _Inštalovať používateľský štýl

en: Don't install
sk: Neinštalovať

en: Userscripts
sk: Užívateľské skripty

en: Userstyles
sk: Užívateľské štýly

en: Error
sk: Chyba

en: Do you want to delete '%s'?
sk: Želáte si zmazať '%s'?

en: Delete user script
sk: Zmazať používateľský skript

en: Delete user style
sk: Zmazať používateľský skript

en: The file <b>%s</b> will be permanently deleted.
sk: Súbor <b>%s</b> bude zmazaný.

en: Open in Text Editor
sk: Otvoriť v textovom editore

en: Open Target Folder
sk: Otvoriť cieľový priečinok

en: Add new addon
sk: Pridať nový plugin

en: Remove selected addon
sk: Odstrániť vybraný plugin

en: User addons
sk: Používateľove rozšírenia

en: Can't monitor folder '%s': %s
sk: Nemôžem sledovať priečinok: '%s': %s

en: Support for userscripts and userstyles
sk: Podpora pre userscripts a userstyles

en: Colorful Tabs
sk: Ofarebné karty

en: Tint each tab distinctly
sk: Ofarbiť každú kartu samostatne

en: Cookie Manager
sk: Správca cookies

en: Delete All
sk: Odstrániť všetky

en: Deletes all shown cookies. If a filter is set, only those cookies are deleted which match the filter.
sk: Zmaže všetky zobrazené cookies. Ak je zapnutý filter, sú zmazané len tie cookies, ktoré zodpovedajú podmienkam filtrovania.

en: Expand All
sk: Rozbaliť všetko

en: Collapse All
sk: Zbaliť všetko

en: Do you really want to delete all cookies?
sk: Naozaj si prajete odstrániť všetky cookies?

en: Question
sk: Otázka

en: Only cookies which match the filter will be deleted.
sk: Iba cookies, ktoré zodpovedajú filtru budú zmazané

en: At the end of the session
sk: Na konci sedenia

en: <b>Host</b>: %s
    <b>Name</b>: %s
    <b>Value</b>: %s
    <b>Path</b>: %s
    <b>Secure</b>: %s
    <b>Expires</b>: %s
sk: <b>Hostiteľ</b>: %s
    <b>Názov</b>: %s
    <b>Hodnota</b>: %s
    <b>Cesta</b>: %s
    <b>Bezpečný</b>: %s
    <b>Vyprší</b>: %s

note: i18n: is this cookie secure (SSL)? yes/ no
en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: <b>Domain</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d
sk: <b>Doména</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d

en: Name
sk: Názov

en: _Expand All
sk: _Rozbaliť všetko

en: _Collapse All
sk: _Zbaliť všetko

en: Search Cookies by Name or Domain
sk: Hľadať cookies podľa názvu alebo domény

en: List, view and delete cookies
sk: Zoznam, detaily a mazanie cookies

en: Copy Tab _Addresses
sk: Kopírovať _adresu karty

en: Copy Addresses of Tabs
sk: Kopírovať adresy z kariet

en: Copy the addresses of all tabs to the clipboard
sk: Kopíruje adresy všetkých kariet do schránky

en: Delayed load
sk: Oneskorené načítanie

en: Delay page load until you actually use the tab.
sk: Oneskorené načítanie, kým používate aktuálnu záložku.

en: Version numbers in brackets show the version used at runtime.
sk: Čísla verzií v zátvorke sú verzie použité pri behu programu.

en: Midori doesn't store any personal data:
sk: Midori neukladá žiadne osobné dáta:

en: No history or web cookies are being saved.
sk: Neukladá sa história ani cookies.

en: Extensions are disabled.
sk: Rozšírenia sú vypnuté.

en: HTML5 storage, local database and application caches are disabled.
sk: Úložisko HTML5, miestna databáza a dočasná pamäť aplikácie sú zakázané.

en: Midori prevents websites from tracking the user:
sk: Midori odmieta sledovanie používateľa zo stránok:

en: Referrer URLs are stripped down to the hostname.
sk: Z URL sú odstránené údaje o odkazoch.

en: DNS prefetching is disabled.
sk: Prednačítanie DNS záznamov je zakázané.

en: The language and timezone are not revealed to websites.
sk: Stránkam nie sú poskytované údaje o jazyku a časovom pásme.

en: Flash and other Netscape plugins cannot be listed by websites.
sk: Stránky nemôžu získať zoznam zásuvných modulov.

en: Double click for more information
sk: Podrobnosti zobrazíte dvojklikom

en: This extension shows glib error messages in systray.
sk: Toto rozšírenie zobrazuje glib chyby v systémových hláseniach.

en: An error occurred when attempting to download a file with the following plugin:
    %s
    
    Error:
    %s
    
    Carry on without this plugin.
sk: Nastala chyba pri sťahovaní súboru s nasledujúcim doplnkom:
    %s
    Chyba:
    %s
    
    Pokračujte v práci s doplnkom.

en: The plug-in was unable to connect with aria2:
    Please make sure that aria2 is running with rpc enabled ie: aria2c --enable-rpc
    If it's so, check it also is using the port 6800.
    Lastly Check the configuration of your firewall.
    Whitelist aria2 and the port 6800 if they aren't.
sk: Plugin sa nemohol pripojiť s aria2:
    Prosím uistite sa že aria2 beží s rps enabled aria2c --enable-rpc
    Pokiaľ áno, tak skontrolujte port 6800.
    Napokon skontrolujte konfiguráciu firewallu.
    Pridajte výnimku pre aria2 a port 6800 pokiaľ sa tam nenachádza.

en: External Download Manager - Aria2
sk: Externý manažér sťahovania - Aria2

en: Download files with Aria2
sk: Stiahnite súbory s Aria2

en: External Download Manager - SteadyFlow
sk: Externý manažér sťahovania - SteadyFlow

en: Download files with SteadyFlow
sk: Stiahnite súbory so SteadyFlow

en: Command:
sk: Príkaz:

en: Download files with "%s" or a custom command
sk: Stiahnite súbory s "%s" alebo upraveným príkazom

en: External Download Manager - CommandLine
sk: Externý manažér sťahovania - Príkazový riadok

en: Name:
sk: Názov:

en: Command Line:
sk: Príkazový riadok:

en: Right-click a suggestion to customize it
sk: Kliknite pravým tlačidlom myši na návrh k prispôsobeniu

en: Choose application
sk: Zvoľte aplikáciu

en: Select an application to open "%s"
sk: Vyberte aplikáciu na otvorenie "%s"

en: None
sk: Žiadne

en: Download error
sk: Chyba pri sťahovaní

en: Cannot open '%s' because the download failed.
sk: Nie je možné otvoriť "%s", pretože zlyhalo sťahovanie.

en: Open _with…
sk: Otvoriť_s...

en: Open in Image _Viewer
sk: Otvoriť obrázok v prehliadači _obrázkov

en: File Types
sk: Typy súborov

en: Text Editor
sk: Textový editor

en: News Aggregator
sk: Čítačka RSS

en: Failed to find required Atom "entry" elements in XML data.
sk: Nepodarilo sa nájsť požadované prvky Atom "entry" v dátach XML.

en: Failed to find required Atom "feed" elements in XML data.
sk: Nepodarilo sa nájsť požadované prvky Atom "feed" v dátach XML.

[ctx: Feed]
note: i18n: The local date a feed was last updated
en: Last updated: %s.
sk: Posledná aktualizácia: %s

en: Feeds
sk: Kanály

en: Add new feed
sk: Pridať nový kanál

en: Delete feed
sk: Odstrániť kanál

en: _Feeds
sk: _Kanály

en: Failed to find root element in feed XML data.
sk: Chyba pri hľadaní koreňového elementu v XML dátach.

en: Unsupported feed format.
sk: Nepodporovaný formát kanálu.

en: Failed to parse XML feed: %s
sk: Zlyhalo načítanie XML kanála: %s

en: Failed to find "channel" element in RSS XML data.
sk: Nepodarilo sa nájsť prvok "channel" v RSS dátach XML.

en: Unsupported RSS version found.
sk: Našla sa nepodporovaná verzia RSS

en: Failed to find required RSS "item" elements in XML data.
sk: Nepodarilo sa nájsť požadované prvky RSS "item" v dátach XML.

en: Failed to find required RSS "channel" elements in XML data.
sk: Nepodarilo sa nájsť požadované prvky RSS "channel" v dátach XML.

en: Feed '%s' already exists
sk: Kanál "%s" je už pridaný

en: Error loading feed '%s'
sk: Chyba pri načítavaní kanálu "%s"

en: Feed Panel
sk: Panel kanálov

en: Read Atom/ RSS feeds
sk: Čítač Atom/RSS kanálov

en: Failed to add form value: %s
sk: Nepodarilo sa pridať položku formulára: %s

en: Form history
sk: História formulára

en: Master password required
    to open password database
sk: Pre otvorenie databázy hesiel je požadované 
    hlavné používateľské meno a heslo

en: Remember password on this page?
sk: Zapamätať si heslo pre túto stránku?

en: Remember
sk: Zapamätať

en: Not now
sk: Teraz nie

en: Never for this page
sk: Nikdy pre túto stránku

en: Toggle form history state
sk: Stav prepnutia histórie formulárov

en: Activate or deactivate form history for the current tab.
sk: Aktivovať alebo deaktivovať históriu formulárov pre aktuálnu kartu.

en: Only activate form history via hotkey (Ctrl+Shift+F) per tab
sk: Aktivovať len históriu formulárov cez horúcu klávesu (Ctrl+Shift+F) na karte

en: Form history filler
sk: Ukladanie hodnôt vo formulári

en: Stores history of entered form data
sk: Ukladať históriu hodnôt vložených do formulára

en: Failed to select suggestions
sk: Nepodarilo sa vybrať návrh

en: There are no unvisited tabs
sk: Žiadne nenavštívené karty

en: History-List
sk: Zoznam histórie

en: Tab closing behavior
sk: Správanie zatvárania kariet

en: Do nothing
sk: Nerobiť nič

en: Switch to last viewed tab
sk: Prepnúť na naposledy zobrazenú kartu

en: Switch to newest tab
sk: Prepnúť na najnovšiu kartu

en: Flash window on background tabs
sk: Zablysnúť oknom prehliadača pri kartách na pozadí

en: Next new Tab (History List)
sk: Ďalšia nová karta (v histórii)

en: Next new tab from history
sk: Zvolí ďalšiu novú kartu z histórie

en: Previous new Tab (History List)
sk: Predchádzajúca nová karta (v histórii)

en: Previous new tab from history
sk: Zvolí predchádzajúcu novu kartu z histórie

en: Display tab in background (History List)
sk: Zobraziť kartu v pozadí (Zoznam histórie)

en: Display the current selected tab in background
sk: Zobraziť aktuálne zvolenú kartu v pozadí

en: History List
sk: História

en: Move to the last used tab when switching or closing tabs
sk: Pri prepínaní alebo zatváraní presunúť na naposledy použitú kartu

en: SQL fails: %s
sk: Zlyhanie SQL: %s

en: Accept
sk: Prijať

en: Accept for session
sk: Povoliť pre reláciu

en: Block
sk: Blokovať

en: Could not open database of extension: %s
sk: Nie je možné otvoriť databázu doplnku: %s

en: Failed to execute database statement: %s
sk: Zlyhanie pri vykonávani príkazu v databáze: %s

en: Do you really want to delete all JavaScript permissions?
sk: Naozaj chcete vymazať všetky JavaScript povolenia?

en: Delete all JavaScript permissions?
sk: Vymazať všetky JavaScript povolenia?

en: This action will delete all JavaScript permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
sk: Tento úkon vymaže všetky JavaScript povolenia. Pri nasleujúcej návšteve stránky budete vyzvaný pre opätovné udelenie povolení.

en: Manager instance
sk: Správca inštancií

en: Instance to global NoJS manager
sk: Globálna inštancia NoJS správca

note: Set up dialog
en: Configure NoJS
sk: Nastaviť NoJS

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.
sk: Nižšie je uvedený zoznam všetkých webových stránok a politiky nastavené pre nich. Môžete odstrániť politiky označením položky a kliknutím na tlačidlo <i> Odstrániť </ i>.

en: Domain
sk: Doména

en: Policy
sk: Politika

en: Delete _all
sk: Vymazať_všetko

note: Add "allow-local-pages" checkbox
en: A_llow scripts on local pages
sk: Po_voliť skript na lokálnej stránke

note: Add "block-unknown-domains" checkbox
en: Bloc_k scripts at unknown domains by default
sk: Blok_ovať skripty pri neznámych doménach automaticky

note: Add "check-second-level-only" checkbox
en: S_et permissions on second-level domain
sk: N_astaviť povolenia pre domény druhého rádu

note: Add menu item(s) for domain
en: Deny %s
sk: Zakázať %s

en: Allow %s
sk: Povoliť %s

en: Allow %s this session
sk: Povoliť %s pre túto reláciu

en: Browser window
sk: Okno prehliadača

en: The Midori browser instance this view belongs to
sk: Midori prehliadač inštancia pohľadu patrí

en: View
sk: Zobraziť

en: The Midori view instance this view belongs to
sk: Midori prehliadač inštancia pohľadu patrí

en: Menu icon state
sk: Stav ikony menu

en: State of menu icon to show in status bar
sk: Stav ikony v menu na zobrazenie v stavovom riadku

en: Undetermined
sk: Neurčený

en: Allowed
sk: Povolené

en: Mixed
sk: Zmiešané

en: Denied
sk: Zakázané

en: A fatal error occurred which prevents the NoJS extension to continue. You should disable it.
sk: Nastala kritická chyba, ktorá zabraňuje NoJS rozšireniu v pokračovaní. Mali by ste ho zakázať v nastaveniach.

en: Error in NoJS extension
sk: Chyba v NoJS doplnku

en: Reason
sk: Dôvod

en: Could not create configuration folder for extension: %s
sk: Nie je možné vytvoriť konfiguračný priečinok pre doplnok: %s

en: Could not create configuration folder for extension.
sk: Nie je možné vytvoriť konfiguračný priečinok pre doplnok.

en: Could not open database of extension.
sk: Nie je možné otvoriť databázu doplnku.

en: Could not set up database structure of extension.
sk: Nie je možné nastaviť štruktúru databázy doplnku.

en: Extension instance
sk: Inštancia rozšírení

en: The Midori extension instance for this extension
sk: Midori inštancia rozšírenia pre toto rozšírenie

en: Application instance
sk: Aplikačná inštancia

en: The Midori application instance this extension belongs to
sk: Midori aplikačná inštancia náleží tomuto rozšírení

en: Database instance
sk: Databáza inštancií

en: Pointer to sqlite database instance used by this extension
sk: Kurzor na sqlite databázu použitím tohoto rozšírenia

en: Database path
sk: Databáza ciest

en: Path to sqlite database instance used by this extension
sk: Cesta k sqlite databázi použitím rozšírenia

en: Allow local pages
sk: Povoliľ lokálne stránky

en: Allow scripts to run on local (file://) pages
sk: Povoliť spustenie lokálnych skriptov (file://)  strániek

en: Only second level
sk: Iba druhý rád

en: Reduce each domain to its second-level (e.g. www.example.org to example.org) for comparison
sk: Znížiť úroveň každej domény na druhý level (napr. www.priklad.org na priklad.org) pre porovnanie

en: Unknown domain policy
sk: Neznáma zásada domény

en: Policy to use for unknown domains
sk: Zásada pre použitie neznámych domien

en: Accept temporarily
sk: Prijať dočasne

en: Mouse Gestures
sk: Gesta myšou

en: Control Midori by moving the mouse
sk: Ovládanie Midori pomocou myši

en: Reload page or stop loading
sk: Obnoviť stránku alebo zastaviť načítanie

en: Customize Keyboard shortcuts
sk: Nastavenie klávesových skratiek

en: Customize Sh_ortcuts…
sk: Nastavenie skratky…

en: Shortcuts
sk: Skratky

en: View and edit keyboard shortcuts
sk: Zobraziť a upraviť klávesové skratky

en: Statusbar Clock
sk: Hodiny v stavovom riadku

en: Display date and time in the statusbar
sk: Zobrazuje dátum a čas v stavovom riadku

en: Images
sk: Obrázky

en: Scripts
sk: Skritpy

en: Netscape plugins
sk: Pluginy Netscape

en: Enable Netscape plugins
sk: Povoliť pluginy z Netscape (Mozilly)

en: Statusbar Features
sk: Rožšírenie stavového riadka

en: Easily toggle features on web pages on and off
sk: Jednoducho zapína a vypína rozšírenia webových stránok

en: Tab Panel
sk: Panel záložiek

en: T_ab Panel
sk: Panel _záložiek

en: Show tabs in a vertical panel
sk: Zobraziť karty vo vertikálnom panely

en: Only Icons on Tabs by default
sk: Na kartách zobrazovať len ikony

en: New tabs have no label by default
sk: Nové karty nebudú mať popisok

en: Tabs to One
sk: Záložky do jednej

en: Tabs you collected so far
sk: Záložky ktoré ste zhromaždili

en: Clicking an item restores a tab.
sk: Kliknutím na položku obnovíte záložku

en: Tabs to _One
sk: Záložky do _jednej

en: Closes all open tabs and creates new tab with tabs links
sk: Zatvorí všetky otvorené karty a vytvorí novú kartu s odkazmi

en: Customize Toolbar
sk: Upraviť panel

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
sk: Vybrané položky sa zobrazia na lište. Zmenu poradia vykonáte spôsobom "potiahni a pusť".

en: Available Items
sk: Dostupné položky

en: Displayed Items
sk: Zobrazené položky

en: _Customize Toolbar…
sk: Upraviť pane_l nástrojov…

en: Toolbar Editor
sk: Editor panelu nástrojov

en: Easily edit the toolbar layout
sk: Umožňuje jednoducho zmeniť panel

note: i18n: Dialog: Clear Private Data, in the Tools menu
en: Clear Private Data
sk: Odstrániť súkromné údaje

en: _Clear private data
sk: _Odstrániť súkromné údaje

en: Clear the following data:
sk: Odstrániť nasledujúce údaje:

en: Last open _tabs
sk: Naposledy otvorené _karty

en: Clear private data when _quitting Midori
sk: Odstrániť súkromné údaje pri _ukončení Midori

note: i18n: Logins and passwords in websites and web forms
en: Saved logins and _passwords
sk: Uložené _prihlasovacie mená a heslá

en: Cookies and Website data
sk: Cookies a dáta webstránky

en: Website icons
sk: Ikony webových stránok

en: Open tabs
sk: Otvoriť karty

en: More open tabs…
sk: Viac otvorených záložiek...

en: Failed to clear history: %s
sk: Nepodarilo sa zmazať históriu: %s

note: i18n: Couldn't remove items that are older than n days
en: Failed to remove old history items: %s
sk: Nepodarilo sa odstrániť staré položky histórie: %s

en: Failed to add bookmark item: %s
sk: Záložku sa nepodarilo pridať: %s

en: Failed to update bookmark: %s
sk: Zlyhanie pri aktualizácii záložky: %s

en: Failed to remove bookmark item: %s
sk: Zlyhanie pri odstraňovaní záložky: %s

en: The configuration couldn't be saved. %s
sk: Nastavenie sa nepodarilo uložiť. %s

note: i18n: Trash, or wastebin, containing closed tabs
en: The trash couldn't be saved. %s
sk: Zoznam zavretých kariet sa nepodarilo uložiť %s

en: Midori crashed the last time it was opened. You can report the problem at %s.
sk: Midori sa neočakávane ukončilo pri posledom spustení. Môžete problém nahlásiť na: %s

en: Modify _preferences
sk: Zmeniť _predvoľby

en: Disable all _extensions
sk: Zakázať všetky _rozšírenia

en: Show a dialog after Midori crashed
sk: Zobrazí dialóg po spadnutí Midori

en: Discard old tabs
sk: Zahodiť staré karty

en: Show last crash _log
sk: Zobraziť posledný crash_log

en: Run in _debugger
sk: Spustiť v_debuggeri

en: An instance of Midori is already running but not responding.
sk: Midori síce beží, ale neodpovedá.

en: Bookmarks couldn't be loaded: %s
sk: Záložky nemôžu byť načítané: %s

en: The session couldn't be loaded: %s
sk: Sedenie nie je možné načítať: %s

en: The trash couldn't be loaded: %s
sk: Zatvorené karty nemôžu byť načítane: %s

en: The history couldn't be loaded: %s
sk: Históriu nie je možné načítať: %s

en: The following errors occured:
sk: Došlo k nasledujúcim chybám:

en: _Ignore
sk: _Ignorovať

en: Could not open database of extenstion: %s
sk: Nemohla byť otvorená databáza rozšírení: %s

en: Do you really want to delete all cookie permissions?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky povolenia cookies?

en: Delete all cookie permissions?
sk: Odstrániť všetky povolenia cookies?

en: This action will delete all cookie permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
sk: Tato akcia odstraní  všetke povolenia cookies. Budete tázaný na povolenie znova pri každom otvorení stránky.

en: Cookie permission manager
sk: Správca povolení cookies

note: Set up dialog
en: Configure cookie permission
sk: Nastaviť povolenia cookies

en: Policy for cookies from domains not in the list:
sk: Politiky pre cookies z tejto domeny niesu v zozname:

en: Ask for a decision
sk: Spýtať sa na rozhodnutie

en: Error in cookie permission manager extension
sk: Chyba v správcovi povolení cookies doplnku

en: The website %s wants to store %d cookies.
sk: Stránka %s chce uložiť %d cookies.

en: The website %s wants to store a cookie.
sk: Stránka chce uložiť %s cookie.

en: Multiple websites want to store %d cookies in total.
sk: Viaceré webové stránky chcú uložiť celkovo %d súborov cookies.

en: _Accept
sk: _Prijať

en: Accept for this _session
sk: Povoliť pre túto_reláciu

en: De_ny
sk: Za_kázať

en: Deny _this time
sk: Zrušiť _tento krát

en: Path
sk: Umiestnenie

en: Value
sk: Hodnota

en: Expire date
sk: Dátum expirácie

en: Cookie Security Manager
sk: Správca zabezpečenia cookies

en: Manage cookie permission per site
sk: Spravovať práva cookie pre individuálne webstránky

en: You can now run <b>%s</b> from your launcher or menu
sk: Teraz môžte spustiť <b>%s</b> z vášho spúšťača alebo menu

en: Error creating launcher
sk: Chyba pri vytváraní spúšťača

en: Applications
sk: Aplikácie

en: New _Profile
sk: Nový _profil

en: Creates a new, independent profile and a launcher
sk: Vytvorí nový, nezávislý profil a spúšťač

en: Creates a new app for a specific site
sk: Vytvorí novú aplikáciu pre špecifickú stránku

en: Create _Launcher
sk: Vytvoriť _spúšťač

en: Transfers
sk: Prenosy

en: Clear All
sk: Zmazať všetko

en: Open Destination _Folder
sk: Otvoriť cieľový _priečinok

en: Copy Link Loc_ation
sk: Kopírovať _umiestnenie

en: The file '<b>%s</b>' has been downloaded.
sk: Súbor '<b>%s</b>' bol stiahnutý.

en: '<b>%s</b>' and %d other files have been downloaded.
sk: '<b>%s</b>' a %d iných súborov bolo stiahnutých.

en: Transfer completed
sk: Prenos dokončený

en: Some files are being downloaded
sk: Ešte sa sťahujú nejaké súbory

en: _Quit Midori
sk: _Ukončiť Midori

en: The transfers will be cancelled if Midori quits.
sk: Ukončením Midori budú prenosy zrušené.

en: Transfer Manager
sk: Správca prenosov

en: View downloaded files
sk: Zobraziť stiahnuté súbory

en: Failed to add new note to database: %s
sk: Zlyhalo pridanie novej poznámky do databázy: %s

en: Falied to remove note from database: %s
sk: Zlyhalo odstránenie poznámky z databázy: %s

en: Falied to rename note: %s
sk: Zlyhalo premenovanie poznámky: %s

en: Falied to update note: %s
sk: Zlyhalo aktualizovanie poznámky: %s

en: Notes
sk: Poznámky

en: New Note
sk: Nová poznámka

en: Creates a new empty note, unrelated to opened pages
sk: Vytvorí novú prázdnu poznámky nesúvisiacu s otvorenými stránkami

en: New note
sk: Nová poznámka

en: Failed to select from notes database: %s
sk: Zlyhalo vybranie z databáze poznámok: %s

en: Rename note
sk: Premenovať poznámku

en: Remove note
sk: Odstrániť poznámku

en: Copy selection as note
sk: Kopírovať výber ako poznámku

en: Save text clips from websites as notes
sk: Uložiť časti textu z webstránky ako poznámky

en: Advertisement blocker
sk: Blokovač reklamy

en: Block advertisements according to a filter list
sk: Blokovať reklamy podľa zoznamu filtorv

en: Bl_ock image
sk: _Blokovať obrázok

en: Bl_ock link
sk: _Blokovať odkaz

en: Custom
sk: Vlastné

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Disable
sk: Zakázať

en: Blocking
sk: Blokovanie

en: Enabled
sk: Povolené

en: Disabled
sk: Zakázané

en: You can find more lists by visiting following sites:
     %s, %s
sk: Viac zoznamov môžte nájsť navštívením stránok:
     %s, %s

en: Configure Advertisement filters
sk: Nastaviť filtre na reklamu

en: Last update: %x %X
sk: Posledná aktualizácia: %x %X

en: Edit rule
sk: Upraviť pravidlo

en: _Rule:
sk: _Pravidlo:
