midori 0.1.7 - en to sr translation catalogue (791 entries)

en: Midori
sr: Мидори

en: Web Browser
sr: Прегледник мреже

en: Midori Web Browser
sr: Прегледник мреже Мидори

en: Browse the Web
sr: Прегледа мрежу

en: Internet;WWW;Explorer
sr: Интернет;ВВВ;Истраживач

en: New Tab
sr: Нови лист

en: New Window
sr: Нови прозор

en: New Private Browsing Window
sr: Нови прозор безличног прегледања

en: Midori Private Browsing
sr: Мидоријево безлично прегледање

en: Private Browsing
sr: Безлично прегледање

en: Open a new private browsing window
sr: Отворите нови прозор безличног прегледања

en: Snapshot saved to: %s
sr: Снимак је сачуван у: %s

en: Run ADDRESS as a web application
sr: Покрени АДРЕСУ као мрежни програм

en: ADDRESS
sr: АДРЕСА

en: Use FOLDER as configuration folder
sr: Користи ОМОТ за чување подешавања

en: FOLDER
sr: ОМОТ

en: Private browsing, no changes are saved
sr: Безлично разгледање, никакве измене се не чувају

en: Portable mode, all runtime files are stored in one place
sr: Преносни облик, све извршне датотеке су смештене на једном месту

en: Plain GTK+ window with WebKit, akin to GtkLauncher
sr: Чист прозор ГТК+-а са ВебКитом, сличан покретачу ГТК-а

en: Show a diagnostic dialog
sr: Приказује прозорче за налажење грешака

en: Run within gdb and save a backtrace on crash
sr: Покрени са гдб-ом и сачувај запис при рушењу

en: Run the specified filename as javascript
sr: Покреће изабрану датотеку као скрипта јаве

en: Take a snapshot of the specified URI
sr: Прави снимак изабране адресе

en: Execute the specified command
sr: Извршава наведену наредбу

en: List available commands to execute with -e/ --execute
sr: Исписује доступне наредбе за извршавање са -e/ --execute

en: Display program version
sr: Исписује издање програма

en: Addresses
sr: Адресе

en: Block URIs according to regular expression PATTERN
sr: Зауставља адресе сходно ОБРАСЦУ регуларног израза

en: PATTERN
sr: ОБРАЗАЦ

note: i18n: CLI: Close tabs, clear private data, open starting page
en: Reset Midori after SECONDS seconds of inactivity
sr: Поново покреће Мидори након СЕКУНДЕ секунди мировања

en: SECONDS
sr: СЕКУНДЕ

en: Error: "gdb" can't be found
sr: Грешка: Нисам успео да пронађем „гдб“

en: Please report comments, suggestions and bugs to:
sr: Пошаљите примедбе, предлоге и грешке на:

en: Check for new versions at:
sr: Преузмите новије издање са:

en: An unknown error occured
sr: Догодила се непозната грешка

en: _Bookmarks
sr: _Забелешке

en: Add Boo_kmark
sr: _Додај забелешку

en: _Extensions
sr: П_роширења

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
sr: _Прошлост

en: _Userscripts
sr: Лична _скрипта

en: User_styles
sr: Лични _начини

en: New _Tab
sr: Нови _лист

en: _Transfers
sr: Пр_еноси

en: Netscape p_lugins
sr: Нетскејпови _додаци

en: _Closed Tabs
sr: _Затворени листови

en: New _Window
sr: Нови прозор

en: New _Folder
sr: Нови _омот

en: [Addresses]
sr: [Адресе]

en: File not found.
sr: Није нађена датотека.

en: Malformed document.
sr: Документ је лоше обликован.

en: Unrecognized bookmark format.
sr: Непознат облик забелешки.

en: Go forward to the next page
sr: Иди на следећу страницу

note: i18n: Visit the following logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the next sub-page
sr: Иди на следећу подстраницу

en: Web Search…
sr: Претрага мреже…

en: Reload the current page
sr: Поново учитај тренутну страницу

en: Stop loading the current page
sr: Заустави учитавање тренутне странице

en: Failed to update title: %s
sr: Нисам успео да освежим наслов: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
sr: Вредност „%s“ је неисправна за %s

en: Unexpected setting '%s'
sr: Неочекивана поставка „%s“

en: Unexpected action '%s'.
sr: Неочекивана радња „%s“.

en: %s (Private Browsing)
sr: %s (Безлично прегледање)

en: Failed to insert new history item: %s
sr: Нисам успео да уметнем нову ставку из прошлости: %s

en: Select [text]
sr: Изаберите [наптис]

en: Bookmarks
sr: Забелешке

en: New Folder
sr: Нови омот

en: Edit Folder
sr: Уредите омот

en: New Bookmark
sr: Нова забелешка

en: Edit Bookmark
sr: Уредите забелешку

en: Type a name for this bookmark, and choose where to keep it.
sr: Укуцајте име ове забелешке и изаберите где ћете је сместити.

en: Type a name for this folder, and choose where to keep it.
sr: Укуцајте име за овај омот и изаберите где ћете га сместити.

en: Show in Bookmarks _Bar
sr: Приказуј у _траци забелешки

en: Add to _Speed Dial
sr: Додај у _брзе посете

en: Save file as
sr: Сачувај датотеку као

en: Save associated _resources
sr: Сачувај придружени _садржај

en: A new window has been opened
sr: Нови прозор је отворен

en: A new tab has been opened
sr: Нови лист је отворен

en: Save file
sr: Сачувај датотеку

en: Reload page without caching
sr: Учитај страницу без причувавања

en: Open file
sr: Отвори датотеку

en: To use the above URI open a news aggregator. There is usually a menu or button "New Subscription", "New News Feed" or similar.
    Alternatively go to Preferences, Applications in Midori, and select a News Aggregator. Next time you click the news feed icon, it will be added automatically.
sr: Да користите горњу адресу отворите придруживача вести. Постоји обично изборник или дугме „New Subscription“ (Нова претплата), „New News Feed“ (Нови довод вести) или слично.
    Или идите на „поставке, разгледање“ у Мидорију, и изаберите „читач вести“. Следећи пут када кликнете на иконицу довода вести, биће додате.

en: New feed
sr: Нови довод

en: Add a new bookmark
sr: Додајте нову забелешку

en: Empty
sr: Празно

en: Toggle text cursor navigation
sr: Искључује навођење натписима показивачем

en: Pressing F7 toggles Caret Browsing. When active, a text cursor appears in all websites.
sr: Притисак на Ф7 пребацује прегледање показивачем. Када је покренут, показивач натписа се појављује на свим мрежним страницама.

en: _Enable Caret Browsing
sr: _Укључи прегледање показивачем

en: Open all in _Tabs
sr: Отвори с_ве у листовима

en: Open in New _Window
sr: Отвори у _новом прозору

en: Arora
sr: Арора

en: Kazehakase
sr: Кејзхакејз

en: Opera
sr: Опера

en: Konqueror
sr: К-освајач

en: Epiphany
sr: Спознаја

en: Firefox (%s)
sr: Фајерфокс (%s)

en: Midori 0.2.6
sr: Мидори 0.2.6

en: Import bookmarks…
sr: Увези забелешке…

en: _Import bookmarks
sr: Увези _забелешке

en: _Application:
sr: _Програм:

en: Import from XBEL or HTML file
sr: Увези из датотеке ИксБЕЛ-а или ХТМЛ-а

en: Import from a file
sr: Увези из датотеке

en: Failed to import bookmarks
sr: Нисам успео да увезем забелешке

en: XBEL Bookmarks
sr: Забелешке ИксБЕЛ-а

en: Netscape Bookmarks
sr: Нетскејпове забелешке

en: Midori can only export to XBEL (*.xbel) and Netscape (*.html)
sr: Мидори може само да извезе у ИксБЕЛ (*.xbel) и Нетскејп (*.html)

en: Failed to export bookmarks
sr: Нисам успео да извезем забелешке

en: A lightweight web browser.
sr: Једноставан прегледник Интернета.

en: See about:version for version info.
sr: Погледајте „about:version“ за податке о издању.

en: This library is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Ова библиотека је слободан софтвер; можете је расподељивати и/или мењати под условима Гнуове мање опште јавне дозволе како је објављује Задужбина слободног софтвера; било издања 2.1 те дозволе, или (према вашем мишљењу) било којег новијег издања.

en: _Duplicate Current Tab
sr: _Удвостручи тренутни лист

en: _File
sr: _Датотека

en: Open a new window
sr: Отвори нови прозор

en: Open a new tab
sr: Отвори нови лист

en: New P_rivate Browsing Window
sr: Нови прозор _безличног прегледања

en: Open a file
sr: Отвори датотеку

en: _Save Page As…
sr: _Сачувај страницу као…

en: Save to a file
sr: Сачувај у датотеку

en: Add to Speed _dial
sr: Додај у _брзе посете

en: Subscribe to News _feed
sr: Претплати се на _довод вести

en: _Close Tab
sr: З_атвори лист

en: Close the current tab
sr: Затвори тренутни лист

en: C_lose Window
sr: _Затвори прозор

en: Print the current page
sr: Отисни тренутну страницу

en: Send Page Link Via Email
sr: Пошаљи везу странице е-поштом

en: Close a_ll Windows
sr: Затвори _све прозоре

en: _Edit
sr: _Уређивање

note: i18n: Right-click on Location, Open an URL from the clipboard
en: Paste and p_roceed
sr: Налепи и _настави

en: _Find…
sr: _Пронађи…

en: Find a word or phrase in the page
sr: Пронађите жељену реч или израз унутар странице

en: Find _Next
sr: Нађи _следеће

en: Find _Previous
sr: Нађи _претходно

en: Configure the application preferences
sr: Подеси поставке програма

en: _View
sr: _Приказ

en: _Toolbars
sr: Траке _прибора

en: Increase the zoom level
sr: Увећај величину приказа

en: Decrease the zoom level
sr: Умањи величину приказа

en: _Encoding
sr: _Кодирање

en: View So_urce
sr: Прикажи _извор

en: View _DOM Source
sr: Прегледај изворni код _ДОМ

en: Ca_ret Browsing
sr: Прегледање _показивачем

en: Toggle fullscreen view
sr: Прекидач приказа преко целог екрана

en: Scroll _Left
sr: Клизај ле_во

en: Scroll _Down
sr: Клизај до_ле

en: Scroll _Up
sr: Клизај го_ре

en: Scroll _Right
sr: Клизај де_сно

en: _Readable
sr: _Читљив

en: _Go
sr: _Иди

en: Go back to the previous page
sr: Иди на претходну страницу

note: i18n: Visit the previous logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the previous sub-page
sr: Иди на претходну садржану страницу

en: Next or Forward
sr: следеће или напред

en: Go to the next sub-page or next page in history
sr: Иди на следећу подстраницу или страницу из прошлости

en: _Homepage
sr: По_четна страница

en: Go to your homepage
sr: Иди на матичну страницу

en: Empty Trash
sr: Испразни смеће

en: Undo _Close Tab
sr: _Опозови затварање листа

en: Add a new _folder
sr: Додај нови _омот

en: _Import bookmarks…
sr: _Увези забелешке…

en: _Export bookmarks…
sr: _Извези забелешке…

en: _Manage Search Engines…
sr: _Управљај тражилицама…

en: _Clear Private Data…
sr: _Очисти личне податке…

en: _Inspect Page
sr: _Прегледај страницу

en: _Previous Tab
sr: _Претходни лист

en: _Next Tab
sr: _Следећи лист

en: Move Tab to _first position
sr: Премести лист на _прво место

en: Move Tab _Backward
sr: Премести лист уна_зад

en: _Move Tab Forward
sr: Премести лист уна_пред

en: Move Tab to _last position
sr: Помери лист на _задње место

en: Focus _Current Tab
sr: Пажња на _тренутни лист

en: Focus _Next view
sr: Приближи _следећи преглед

en: Only show the Icon of the _Current Tab
sr: Прикажи само иконицу _тренутног листа

en: Close Ot_her Tabs
sr: Затвори _друге листове

en: Open last _session
sr: Отвори у претходном _стању

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Frequent Questions
sr: _Честа питања

en: _Report a Problem…
sr: Пријавите _проблем…

en: _Tools
sr: _Прибор

en: _Menubar
sr: Трака _избора

en: _Navigationbar
sr: Трака _кретања

en: Side_panel
sr: Бочна _површ

en: Sidepanel
sr: Бочна површ

en: _Bookmarkbar
sr: Трака _забелешки

en: _Statusbar
sr: Трака _стања

en: _Automatic
sr: _Самостално

en: Chinese Traditional (BIG5)
sr: Кинески Традиционални (BIG5)

en: Chinese Simplified (GB18030)
sr: Кинески поједностављени (GB18030)

note: i18n: A double underscore "__" is used to prevent the mnemonic
en: Japanese (SHIFT__JIS)
sr: Јапански (SHIFT__JIS)

en: Korean (EUC-KR)
sr: Корејски (EUC-KR)

en: Russian (KOI8-R)
sr: Руски (KOI8-R)

en: Unicode (UTF-8)
sr: Уникод (UTF-_8)

en: Western (ISO-8859-1)
sr: Западни (I_SO-8859-1)

en: Custom…
sr: Прилагођено…

en: Failed to initialize history: %s
sr: Нисам успео да покренем преглед прошлости: %s

en: _Separator
sr: _Раздвајач

en: _Location…
sr: На _адресу…

en: Open a particular location
sr: Отворите нарочиту адресу

en: Search or enter an address
sr: Претражите или унесите адресу

en: _Web Search…
sr: П_ретражи мрежу…

en: Run a web search
sr: Покрените претрагу мреже

en: Reopen a previously closed tab or window
sr: Вратите претходно затворене прозоре или листове

en: Show the saved bookmarks
sr: Прикажи сачуване забелешке

en: _Tabs
sr: _Листови

en: Show a list of all open tabs
sr: Прикажи списак свих отворених листова

en: _Menu
sr: _Изборник

en: Menu
sr: Изборник

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be loaded: %s
sr: Подешавање проширења „%s“ не може бити учитано: %s

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be saved: %s
sr: Подешавање проширења „%s“ не може бити сачувано: %s

en: Export certificate
sr: Извези уверење

en: _Don't trust this website
sr: _Не веруј овој мрежној страници

en: _Trust this website
sr: _Веруј овој мрежној страници

en: _Export Certificate
sr: _Извези уверење

en: The signing certificate authority is not known.
sr: Власништво потписаног уверења није познато.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
sr: Уверење се не подудара са очекиваном вероостојношћу странице са које је добављено.

en: The certificate's activation time is still in the future.
sr: Време почетка важења уверења је у будућности.

en: The certificate has expired
sr: Уверење је истекло

en: The certificate has been revoked according to the GTlsConnection's certificate revocation list.
sr: Уверење је повучено у складу са списком повлачења уверења веза ГТлс-а.

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
sr: Алгоритам уврења се сматра несигурним.

en: Some other error occurred validating the certificate.
sr: Неке друге грешке су се десиле приликом провере уверења.

en: _Export certificate
sr: _Извоз уверења

en: Self-signed
sr: Са сопственим потписом

en: Security details
sr: Безбедносне појединости

en: Not verified
sr: Непроверено

en: Verified and encrypted connection
sr: Проверена и шифрована веза

en: Open, unencrypted connection
sr: Отворена, нешифрована веза

en: Align sidepanel to the right
sr: Постави бочну површ на десну страну

en: Close panel
sr: Затворите површ

en: Align sidepanel to the left
sr: Постави бочну површ на леву страну

en: Show Speed Dial
sr: Прикажи брзе посете

en: Show Homepage
sr: Прикажи почетну страницу

en: Show last open tabs
sr: Прикажи последње отворене листове

en: Show last tabs without loading
sr: Прикажи последње листове без учитавања

en: Show Blank Page
sr: Прикажи празну страницу

en: Show default Search Engine
sr: Прикажи подразумевану тражилицу

en: Show custom page
sr: Прикажи прилагођену страницу

en: Japanese (SHIFT_JIS)
sr: Јапански (SHIFT_JIS)

en: New tab
sr: новом листу

en: New window
sr: новом прозору

en: Current tab
sr: тренутном листу

en: Default
sr: Подразумевано

en: Icons
sr: Иконице

en: Small icons
sr: Мале иконице

en: Text
sr: Натпис

en: Icons and text
sr: Иконице и натпис

en: Text beside icons
sr: Натпис поред иконица

en: Automatic (GNOME or environment)
sr: Самостално (Гном или окружење)

en: HTTP proxy server
sr: Сервер хттп-а посредник

en: No proxy server
sr: Без посредничког сервера

en: Chrome
sr: Кром

en: Safari
sr: Сафари

en: iPhone
sr: Ајфон

en: Firefox
sr: Фајерфокс

en: Internet Explorer
sr: Интернет-експлорер

en: The style of the toolbar
sr: Изглед траке прибора

en: Always use my font choices
sr: Увек користи мој избор словоликова

en: Override fonts picked by websites with user preferences
sr: Замени словоликове које одређују мрежне странице оним које изабере корисник

en: The configuration couldn't be loaded: %s
sr: Нисам успео да учитам подешавања: %s

en: Invalid configuration value '%s'
sr: Неисправна је вредност „%s“ у подешавањима

en: Failed to inject stylesheet: %s
sr: Нисам успео да уметнем пресвлаку: %s

en: Show Tab _Label
sr: Прикажи _натпис листа

en: Show Tab _Icon Only
sr: Прикажи само _иконицу листа

en: Close Tab to the R_ight | Close Tabs to the R_ight
sr[0]: Затвори десни лист
sr[1]: Затвори десне листове
sr[2]: Затвори десне листове

en: Close Ot_her Tab | Close Ot_her Tabs
sr[0]: Затвори _други лист
sr[1]: Затвори _остале листове
sr[2]: Затвори _остале листове

en: Trust this website
sr: Верујте овој мрежној страници

en: Security unknown
sr: Непозната безбедност

en: %s wants to save an HTML5 database.
sr: %s жели да сачува складиште података у ХТМЛ5.

en: _Deny
sr: _Одбиј

en: _Allow
sr: _Допусти

en: %s wants to know your location.
sr: %s жели да зна Ваш положај.

en: You are not connected to a network
sr: Нисам повезан са мрежом

en: Your computer must be connected to a network to reach “%s”. Connect to a wireless access point or attach a network cable and try again.
sr: Рачунар мора да буде повезан са мрежом да би досегао до „%s“. Повежите га на бежичну приступну тачку или утакните мрежни прикључак и покушајте поново.

en: You are not connected to the Internet
sr: Нисам повезан са Интернетом

en: Your computer appears to be connected to a network, but can't reach “%s”. Check your network settings and try again.
sr: Изгледа да је рачунар повезан на мрежу, али не може да досегне „%s“. Проверите поставке мреже и покушајте поново.

en: Midori can't find the page you're looking for
sr: Мидори није успео да пронађе то што тражите

en: The page located at “%s” cannot be found. Check the web address for misspelled words and try again.
sr: Нисам успео да пронађем страницу на положају „%s“. Проверите има ли грешака мрежној адреси и покушајте поново.

en: Try Again
sr: Покушајте поново

en: Oops - %s
sr: Грешка - %s

en: Something went wrong with '%s'.
sr: Нешто је пошло наопако са „%s“.

en: Try again
sr: Покушај поново

en: Send a message to %s
sr: Пошаљи поруку %s

en: Add _search engine...
sr: Додај _тражилицу...

en: Open _Link
sr: Отвори _везу

en: Open Link in New _Tab
sr: Отвори везу у новом _листу

en: Open Link in _Foreground Tab
sr: Отвори везу у про_челном листу

en: Open Link in _Background Tab
sr: Отвори везу у по_задинском листу

en: Open Link in New _Window
sr: Отвори везу у _новом прозору

en: Copy Link de_stination
sr: Умножи _одредиште везе

note: GTK_STOCK_SAVE_AS is lacking the underline
en: Save _As…
sr: Сачувај _као…

en: Open _Image in New Window
sr: Отвори _слику у новом прозору

en: Open _Image in New Tab
sr: Отвори слику у _новом листу

en: Copy Im_age
sr: Умножи _слику

en: Save I_mage
sr: Сачувај _слику

en: Copy Video _Address
sr: Умножи _адресу снимка

en: Download _Video
sr: Преузми _снимак

en: Open Address in New _Tab
sr: Отвору адресу у новом _листу

en: Search _with
sr: Пре_тражи са

en: _Search the Web
sr: П_ретражи Интернет

en: Open _Frame in New Tab
sr: Отвори _кадар у новом _листу

en: Inspect _Element
sr: Провери _састојак

en: Open or download file from %s
sr: Отворите или преузмите датотеку из %s

en: File Name: %s
sr: Назив датотеке: %s

en: File Type: '%s'
sr: Врста датотеке: „%s“

en: File Type: %s ('%s')
sr: Врста датотеке: %s („%s“)

en: Size: %s
sr: Величина: %s

note: i18n: A file open dialog title, ie. "Open http://fila.com/manual.tgz"
en: Open %s
sr: Отворите %s

en: Inspect page - %s
sr: Провера странице — %s

en: Page loading delayed:
sr: Учитавање странице је одложено:

en: Loading delayed either due to a recent crash or startup preferences.
sr: Учитавање је одложено или због недавног пада програма или због поставки покретања.

en: Load Page
sr: Учитај страницу

en: Blank page
sr: Празна страница

note: i18n: word stem of "previous page" type links, case is not important
en: previous
sr: претходно

note: i18n: word stem of "next page" type links, case is not important
en: next
sr: следеће

en: Print background images
sr: Прикажи позадинске слике

en: Whether background images should be printed
sr: Одређује да ли треба приказати слике за позадину

en: Features
sr: Могућности

note: i18n: Download tooltip (size): 4KB of 43MB
en: %s of %s
sr: %s од %s

en: %d hour | %d hours
sr[0]: %d сат
sr[1]: %d сата
sr[2]: %d сати

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d минут
sr[1]: %d минута
sr[2]: %d минута

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d секунда
sr[1]: %d секунде
sr[2]: %d секунди

note: i18n: Download tooltip (estimated time) : - 1 hour, 5 minutes remaning
en:  - %s remaining
sr:  - преостало је %s

en: The downloaded file is erroneous.
sr: Преузета датотека је погрешна.

en: The checksum provided with the link did not match. This means the file is probably incomplete or was modified afterwards.
sr: Збир за проверу обезбеђен везом не одговара. Ово значи да је датотека вероватно непотпуна или да је касније измењена.

en: The file "%s" can't be saved in this folder.
sr: Датотека „%s“ не може бити сачувана у овом омоту.

en: You don't have permission to write in this location.
sr: Немате дозволу да пишете овде.

en: There is not enough free space to download "%s".
sr: Нема довољно слободног места за преузимање „%s“.

en: The file needs %s but only %s are left.
sr: Датотека захтева %s али је преостало само %s.

en: Speed Dial
sr: Брзе посете

en: Click to add a shortcut
sr: Кликните да додате пречицу

en: Enter shortcut address
sr: Унесите адресу за пречицу

en: Are you sure you want to delete this shortcut?
sr: Да ли заиста желите да обришете ову пречицу?

en: Startup
sr: Покретање

en: When Midori starts:
sr: Када се Мидори покрене:

en: Homepage:
sr: Матична страница:

en: Use _current page
sr: Користи _тренутну страницу

en: Use current page as homepage
sr: Искористи тренутну страницу као матичну

note: Page "Appearance"
en: Fonts
sr: Словоликови

en: Proportional Font Family
sr: Породица сразмерног писма

en: The default font family used to display text
sr: Основна породица писма за приказ натписа

en: The default font size used to display text
sr: Основна величина писма за приказ натписа

en: Fixed-width Font Family
sr: Породица писма сталне ширине

en: The font family used to display fixed-width text
sr: Породица писма за приказ натписа сталне ширине

en: The font size used to display fixed-width text
sr: Величина писма за приказ натписа сталне ширине

en: Minimum Font Size
sr: Најмања величина писма

en: The minimum font size used to display text
sr: Најмања величина писма за приказ натписа

en: Preferred Encoding
sr: Омиљено кодирање

note: Page "Behavior"
en: Behavior
sr: Понашање

en: Load images automatically
sr: Сам учитај слике

en: Enable Spell Checking
sr: Укључи проверу писања

en: Enable scripts
sr: Укључи скрипта

en: Enable WebGL support
sr: Укључи подршку ВебГЛ-а

en: Zoom Text and Images
sr: Увећај текст и слике

en: Allow scripts to open popups
sr: Омогући скриптама да отворе облачиће

en: Whether scripts are allowed to open popup windows automatically
sr: Да ли ће скриптама бити допуштено да самостално отварају искачуће прозоре

en: Default Zoom Level
sr: Подразумевано увећање

en: Initial factor to enlarge newly opened tabs by
sr: Почетни множилац увећања новоотворених листова

en: Preferred languages
sr: Омиљени језици

en: A comma separated list of languages preferred for rendering multilingual webpages, for example "de", "ru,nl" or "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"
sr: Запетом одвојен списак омиљених језика за исцртавање вишејезичних мрежних страница, на пример „de“, „ru,nl“ или „en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667“

en: Save downloaded files to:
sr: Сачувај преузете датотеке у:

note: Page "Interface"
en: Browsing
sr: Разгледање

en: Theme:
sr: Тема:

en: Toolbar Style:
sr: Изглед траке прибора:

en: Open new pages in:
sr: Отвори нове странице у:

en: New tab behavior:
sr: Понашање новог листа:

en: Close Buttons on Tabs
sr: Дугме за затварање листова

en: Open Tabs next to Current
sr: Отворите листове поред тренутног

en: Whether to open new tabs next to the current tab or after the last one
sr: Да ли да отвори нове листове поред текућег или након последњег листа

en: Open tabs in the background
sr: Отворите листове у позадини

note: Page "Network"
en: Network
sr: Мрежа

en: Proxy server
sr: Служитељ посредник

en: URI
sr: Адреса

en: Port
sr: Прикључак

en: Supported proxy types:
sr: Подржане врсте посредника:

note: TODO: Preserve page icons of search engines and merge privacy items
en: Web Cache
sr: Мрежна остава

en: The maximum size of cached pages on disk
sr: Највећа величина причуваних страница на диску

note: i18n: This refers to an application, not the 'user agent' string
en: Identify as
sr: Представи се као

en: Privacy
sr: Лична област

en: Delete old Cookies after:
sr: Обриши старе колачиће након:

en: The maximum number of days to save cookies for
sr: Највећи број дана за које ће бити причувани колачићи

en: Only accept Cookies from sites you visit
sr: Прихвати колачиће само са страница које посетим

en: Block cookies sent by third-party websites
sr: Зауставља колачиће које пошаљу мрежне странице трећих страна

en: Cookies store login data, saved games, or user profiles for advertisement purposes.
sr: Колачићи чувају податке пријава, сачуване игре, или корисничке налоге за сврхе оглашавања.

en: Enable offline web application cache
sr: Укључи прихватно складиште мрежног програма ван мреже

en: Enable HTML5 local storage support
sr: Укључи подршку месног складиштења за ХТМЛ5

note: i18n: Reworded: Shorten details propagated when going to another page
en: Strip referrer details sent to websites
sr: Отцепи податке преусмеривача послате мрежним страницама

note: i18n: Referer here is not a typo but a technical term
en: Whether the "Referer" header should be shortened to the hostname
sr: Да ли заглавље преусмеривача треба да буде скраћено на назив домаћина

en: Delete pages from history after:
sr: Обриши странице из прошлости након:

en: The maximum number of days to save the history for
sr: Највећи број дана за које ће бити причувана прегледања из прошлости

en: Extensions
sr: Проширења

en: _Manage Search Engines
sr: По_деси тражилице

en: Add search engine
sr: Додај тражилицу

en: Edit search engine
sr: Уреди тражилицу

en: _Name:
sr: _Назив:

en: _Description:
sr: _Опис:

en: _Address:
sr: _Адреса:

en: _Token:
sr: _Израз:

en: Manage Search Engines
sr: Подеси тражилице

en: Use as _default
sr: _Постави за подразумевану

en: The search engines couldn't be loaded. %s
sr: Нисам успео да учитам тражилице. %s

en: The search engines couldn't be saved. %s
sr: Нисам успео да сачувам тражилице. %s

en: Bookmarks and History
sr: Забелешке и преглед прошлости

en: Search for %s
sr: Потражи %s

en: Failed to select from history: %s
sr: Нисам успео да изаберем из прошлости: %s

en: Search with…
sr: Претражи помоћу…

en: Search with %s
sr: Претражи помоћу %s

en: Could not run external program.
sr: Нисам успео да покренем спољни програм.

en: Invalid URI
sr: Неисправна адреса УРИ-а

note: i18n: A panel at the bottom, to search text in pages
en: _Inline Find:
sr: _Потражите израз:

en: Previous
sr: Претходно

en: Next
sr: Следеће

en: Match Case
sr: Упореди велчину слова

en: Close Findbar
sr: Затвори траку претраге

note: i18n: [n] bookmark(s)
en: %d bookmark | %d bookmarks
sr[0]: %d забелешка
sr[1]: %d забелешке
sr[2]: %d забелешки

note: i18n: [n] subfolder(s)
en: %d subfolder | %d subfolders
sr[0]: %d подомот
sr[1]: %d подомота
sr[2]: %d подомота

note: i18n: Empty folder
en: Empty folder
sr: Празан омот

note: i18n: Folder containing [[n] folder(s)] and no bookmark
en: Folder containing %s and no bookmark
sr: Омот садржи %s и нема забележака

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)]
en: Folder containing %s
sr: Омот садржалац %s

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: Folder containing %s and %s
sr: Омот садржалац %s и %s

note: i18n: Bookmark leading to: [bookmark uri]
en: Bookmark leading to: %s
sr: Забелешка води ка: %s

note: i18n: [[n] folder(s)] and no bookmark
en: %s and no bookmark
sr: %s и нема забележака

note: i18n: [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: %s and %s
sr: %s и %s

en: Edit the selected bookmark
sr: Уредите изабрану забелешку

en: Delete the selected bookmark
sr: Уклоните изабрану забелешку

en: Add a new folder
sr: Додај нови омот

en: <i>Separator</i>
sr: <i>Раздвајач</i>

en: Open in New _Tab
sr: Отвори у новом _листу

note: Create the filter entry
en: Search Bookmarks
sr: Тражи забелешке

en: History
sr: Прошлост

en: Today
sr: Данас

en: Yesterday
sr: Јуче

en: %d day ago | %d days ago
sr[0]: Пре %d дан
sr[1]: Пре %d дана
sr[2]: Пре %d дана

en: A week ago
sr: Пре недељу дана

en: Failed to remove history item: %s
sr: Нисам успео да уклоним ставку прошлости: %s

en: Are you sure you want to remove all history items?
sr: Да ли заиста желите да уклоните све ставке из прошлости?

en: Bookmark the selected history item
sr: Обележите изабрану ставку из прошлости

en: Delete the selected history item
sr: Уклоните изабрану ставку из прошлости

en: Clear the entire history
sr: Очистите сво прегледање из прошлости

note: Create the filter entry
en: Search History
sr: Претраге из прошлости

en: Authentication Required
sr: Потребна је пријава

en: A username and a password are required
    to open this location:
sr: Потребно је корисничко име и лозинка за
    отварање ове странице:

en: Username
sr: Корисничко име

en: Password
sr: Лозинка

en: _Remember password
sr: _Запамти лозинку

en: Property '%s' is invalid for %s
sr: Вредност „%s“ није исправна за %s

en: Choose file
sr: Изаберите датотеку

en: Choose folder
sr: Изаберите омот

en: 1 hour
sr: 1 сата

en: 1 day
sr: 1 дана

en: 1 week
sr: 1 недеље

en: 1 month
sr: 1 месеца

en: 1 year
sr: 1 године

en: Preferences for %s
sr: Поставке за %s

en: MD5-Checksum:
sr: МД5-ска збирна провера:

en: SHA1-Checksum:
sr: СХА1-ска збирна провера:

note: i18n: An infobar shows up when viewing a script on userscripts.org
en: This page appears to contain a user script. Do you wish to install it?
sr: Ова страница изгледа да садржи корисничке скрипте. Да ли желите да их уградите?

en: _Install user script
sr: _Угради корисничке скрипте

note: i18n: An infobar shows up when viewing a style on userstyles.org
en: This page appears to contain a user style. Do you wish to install it?
sr: Ова страница изгледа да садржи корисничку пресвлаку. Да ли желите да је уградите?

en: _Install user style
sr: _Угради корисничку пресвлаку

en: Don't install
sr: Не уграђуј

en: Userscripts
sr: Лична скрипта

en: Userstyles
sr: Личне пресвлаке

en: Error
sr: Грешка

en: Do you want to delete '%s'?
sr: Да ли желите да обришете „%s“?

en: Delete user script
sr: Обриши корисничке скрипта

en: Delete user style
sr: Обриши корисничку пресвлаку

en: The file <b>%s</b> will be permanently deleted.
sr: Датотека <b>%s</b> ће бити неповратно обрисана.

en: Open in Text Editor
sr: Отворите у уређивачу писања

en: Open Target Folder
sr: Отворите циљни омот

en: Add new addon
sr: Додајте нови додатак

en: Remove selected addon
sr: Уклоните изабрани додатак

en: User addons
sr: Кориснички додаци

en: Can't monitor folder '%s': %s
sr: Нисам успео да надгледам омот „%s“: %s

en: Support for userscripts and userstyles
sr: Подршка за корисничка скрипта и корисничке пресвлаке

en: Colorful Tabs
sr: Листови у боји

en: Tint each tab distinctly
sr: Обојите сваки лист другачије

en: Cookie Manager
sr: Управник колачићима

en: Delete All
sr: Обриши све

en: Deletes all shown cookies. If a filter is set, only those cookies are deleted which match the filter.
sr: Обришите све приказане колачиће. Уколико је постављен филтер, биће обрисани само колачићи који се поклапају са филтером.

en: Expand All
sr: Прошири све

en: Collapse All
sr: Сакупи све

en: Do you really want to delete all cookies?
sr: Да ли желите да обришете све колачиће?

en: Question
sr: Питање

en: Only cookies which match the filter will be deleted.
sr: Биће обрисани само колачићи који се поклапају са задатим филтером.

en: At the end of the session
sr: На крају сесије

en: <b>Host</b>: %s
    <b>Name</b>: %s
    <b>Value</b>: %s
    <b>Path</b>: %s
    <b>Secure</b>: %s
    <b>Expires</b>: %s
sr: <b>Домаћин</b>: %s
    <b>Назив</b>: %s
    <b>Вредност</b>: %s
    <b>Путања</b>: %s
    <b>Сигурност</b>: %s
    <b>Истиче</b>: %s

note: i18n: is this cookie secure (SSL)? yes/ no
en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: <b>Domain</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d
sr: <b>Област</b>: %s
    <b>Колачићи</b>: %d

en: Name
sr: Назив

en: _Expand All
sr: _Прошири све

en: _Collapse All
sr: _Сакупи све

en: Search Cookies by Name or Domain
sr: Тражи колачиће по имену или домену

en: List, view and delete cookies
sr: Исписује, уређује и уклања колачиће

en: Copy Tab _Addresses
sr: Умножи _адресе листова

en: Copy Addresses of Tabs
sr: Умножте адресе листова

en: Copy the addresses of all tabs to the clipboard
sr: Умножите адресе свих листова у оставу

en: Delayed load
sr: Одложено учитавање

en: Delay page load until you actually use the tab.
sr: Одложено учитавање странице док не отворите лист.

en: Version numbers in brackets show the version used at runtime.
sr: Бројеви издања у заградама приказују издање коришћено за време покретања.

en: Midori doesn't store any personal data:
sr: Мидори не чува никакве личне податке:

en: No history or web cookies are being saved.
sr: Нису сачувани ни прегледи из прошлости ни мрежни колачићи.

en: Extensions are disabled.
sr: Проширења су искључена.

en: HTML5 storage, local database and application caches are disabled.
sr: ХТМЛ5-ско скалдиштење, месно складиште података и причувавања у програму су искључена.

en: Midori prevents websites from tracking the user:
sr: Мидори спречава мрежне странице да прате корисника:

en: Referrer URLs are stripped down to the hostname.
sr: Адресе преусмеривача су отцепљене на назив домаћина.

en: DNS prefetching is disabled.
sr: Довлачење ДНС-а је искључено.

en: The language and timezone are not revealed to websites.
sr: Језик и временска област нису приказани мрежним страницама.

en: Flash and other Netscape plugins cannot be listed by websites.
sr: Мрежне странице не могу да преовере присуство Флеша или других Нетскејпових прикључака.

en: Double click for more information
sr: Двокликните за више података

en: DevPet
sr: Развојни љубимац

en: This extension shows glib error messages in systray.
sr: Ово проширење приказује поруке глиба у обавештајној области.

en: An error occurred when attempting to download a file with the following plugin:
    %s
    
    Error:
    %s
    
    Carry on without this plugin.
sr: Десила се грешка приликом покушаја преузимања датотеке следећим прикључком:
    %s
    
    Грешка:
    %s
    
    Настављам без тог прикључка.

en: The plug-in was unable to connect with aria2:
    Please make sure that aria2 is running with rpc enabled ie: aria2c --enable-rpc
    If it's so, check it also is using the port 6800.
    Lastly Check the configuration of your firewall.
    Whitelist aria2 and the port 6800 if they aren't.
sr: Прикључак није могао да се повеже са аријом2:
    Проверите да ли је арија2 покренута са омогућеним рпц-ом: aria2c --enable-rpc
    Ако је тако, проверите да ли користи прикључник 6800.
    На крају проверите поставке ватреног зида.
    Одобрите арију2 на списку и прикључак 6800 ако већ нису.

en: External Download Manager - Aria2
sr: Спољни управник преузимања - Арија2

en: Download files with Aria2
sr: Преузми датотеке Аријом2

en: External Download Manager - SteadyFlow
sr: Спољни управник преузимања - SteadyFlow

en: Download files with SteadyFlow
sr: Преузми датотеке програмом SteadyFlow

en: Command:
sr: Наредба:

en: Download files with "%s" or a custom command
sr: Преузми датотеке уз помоћ „%s“ или прилагођеном наредбом

en: External Download Manager - CommandLine
sr: Спољни управник преузимања - наредбена линија

en: Name:
sr: Име:

en: Command Line:
sr: Наредбена линија:

en: Right-click a suggestion to customize it
sr: Десни клик на предлог ради прилагођавања

en: Choose application
sr: Изаберите програм

en: Select an application to open "%s"
sr: Изаберите програм којим ћете отворити „%s“

en: None
sr: Ништа

en: Download error
sr: Грешка преузимања

en: Cannot open '%s' because the download failed.
sr: Нисам успео да отворим „%s“ јер преузимање није успело.

en: Open _with…
sr: _Отвори помоћу…

en: Open in Image _Viewer
sr: Отвори у _прегледнику слика

en: File Types
sr: Врсте датотека

en: Text Editor
sr: Уређивач текста

en: News Aggregator
sr: Читач вести

en: Failed to find required Atom "entry" elements in XML data.
sr: Нисам успео да пронађем потребне Атом „entry“ елементе у ИксМЛ подацима.

en: Failed to find required Atom "feed" elements in XML data.
sr: Нисам успео да пронађем потребне Атом „feed“ елементе у ИксМЛ подацима.

[ctx: Feed]
note: i18n: The local date a feed was last updated
en: Last updated: %s.
sr: Последњи пут освежено: %s.

en: Feeds
sr: Доводи

en: Add new feed
sr: Додај нови довод

en: Delete feed
sr: Обриши довод

en: _Feeds
sr: _Доводи

en: Failed to find root element in feed XML data.
sr: Нисам успео да нађем изворне податке међу подацима ИксМЛ-а.

en: Unsupported feed format.
sr: Није подржан формат довода.

en: Failed to parse XML feed: %s
sr: Нисам успео да обрадим довод ИксМЛ-а: %s

en: Failed to find "channel" element in RSS XML data.
sr: Нисам успео да нађем чинилац „channel“ међу подацима РСС-а ИксМЛ-а.

en: Unsupported RSS version found.
sr: Пронађено је неподржано издање вести.

en: Failed to find required RSS "item" elements in XML data.
sr: Нисам успео да нађем потребни чинилац вести „item“ међу подацима ИксМЛ-а.

en: Failed to find required RSS "channel" elements in XML data.
sr: Нисам успео да нађем потребни чинилац вести „channel“ међу подацима ИксМЛ-а.

en: Feed '%s' already exists
sr: Довод „%s“ већ постоји

en: Error loading feed '%s'
sr: Грешка учитавања додова „%s“

en: Feed Panel
sr: Површ са доводима

en: Read Atom/ RSS feeds
sr: Чита Атоме / доводе са вестима

en: Failed to add form value: %s
sr: Нисам успео да додам вредност обрасца: %s

en: Form history
sr: Прошли обрасци

en: Master password required
    to open password database
sr: Потребна је главна лозинка
    за отварање складишта лозинки

en: Remember password on this page?
sr: Да запамтим лозинку на овој страници?

en: Remember
sr: Запамти

en: Not now
sr: Не сада

en: Never for this page
sr: Никада за ову страницу

en: Toggle form history state
sr: Прекидач стања образаца из прошлости

en: Activate or deactivate form history for the current tab.
sr: Укључите или искључите обрасце из прошлости за текући лист.

en: Only activate form history via hotkey (Ctrl+Shift+F) per tab
sr: Укључи обрасце из прошлости само путем пречице (Ктрл+Шифт+Ф) по листу

en: Form history filler
sr: Пропусник образаца из прошлости

en: Stores history of entered form data
sr: Складишти унесене податке образаца

en: Failed to select suggestions
sr: Нисам успео да изаберем предлоге

en: There are no unvisited tabs
sr: Нема непосећених листова

en: History-List
sr: Списак прошлости

en: Tab closing behavior
sr: Понашање затварања листа

en: Do nothing
sr: Не ради ништа

en: Switch to last viewed tab
sr: Пребаци на последњи виђени лист

en: Switch to newest tab
sr: Пребаци на најновији лист

en: Flash window on background tabs
sr: Трепни прозором на позадинским листовима

en: Next new Tab (History List)
sr: Следећи нови лист (списак прошлости)

en: Next new tab from history
sr: Следећи нови лист из прошлости

en: Previous new Tab (History List)
sr: Претходни нови лист (списак прошлости)

en: Previous new tab from history
sr: Претходни нови лист из прошлости

en: Display tab in background (History List)
sr: Прикажи лист у позадини (списак прошлости)

en: Display the current selected tab in background
sr: Прикажи текући изабрани лист у позадини

en: History List
sr: Списак прошлости

en: Move to the last used tab when switching or closing tabs
sr: Прелази на последње коришћени лист приликом пребацивања или затварања листова

en: SQL fails: %s
sr: СКуЛ-ова грешка: %s

en: Accept
sr: Прихвати

en: Accept for session
sr: Прихвати за ову сесију

en: Block
sr: Забрани

en: Could not open database of extension: %s
sr: Нисам успео да отворим складиште проширења: %s

en: Failed to execute database statement: %s
sr: Нисам успео да извршим тврдњу складишта података: %s

en: Do you really want to delete all JavaScript permissions?
sr: Да ли желите да обришете све дозволе скрипата Јаве?

en: Delete all JavaScript permissions?
sr: Да ли да обришем све дозволе скрипата Јаве?

en: This action will delete all JavaScript permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
sr: Ова радња ће избрисати све дозволе скрипата Јаве. Бићете поново упитани за свако посећено мрежно место.

en: Manager instance
sr: Примерак управника

en: Instance to global NoJS manager
sr: Примерак општег управника Без скрипата (НеЈС)

note: Set up dialog
en: Configure NoJS
sr: Подеси рад без скрипата (НеЈС)

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.
sr: Испод је списак свих мрежних страница и подешених смернице понашања према њима. Можете брисати смернице означавањем ставки и кликом на <i>Обриши</i>.

en: Domain
sr: Домен

en: Policy
sr: Правило

en: Delete _all
sr: Обриши _све

note: Add "allow-local-pages" checkbox
en: A_llow scripts on local pages
sr: Дозволи скрипта на месним страницама

note: Add "block-unknown-domains" checkbox
en: Bloc_k scripts at unknown domains by default
sr: Подразумевано забрани скрипта на непознатим страницама

note: Add "check-second-level-only" checkbox
en: S_et permissions on second-level domain
sr: По_стави дозволе на другом ступњу области

note: Add menu item(s) for domain
en: Deny %s
sr: Одбиј %s

en: Allow %s
sr: Допусти %s

en: Allow %s this session
sr: Прихвати %s за ову сесију

en: Browser window
sr: Прозор прегледника

en: The Midori browser instance this view belongs to
sr: Примерак програма Мидори коме овај приказ припада

en: View
sr: Приказ

en: The Midori view instance this view belongs to
sr: Примерак програма Мидори коме овај приказ припада

en: Menu icon state
sr: Стање иконица изборника

en: State of menu icon to show in status bar
sr: Стање приказа иконица изборника

en: Undetermined
sr: Неодређено

en: Allowed
sr: Дозвољено

en: Mixed
sr: Мешовито

en: Denied
sr: Одбијено

en: A fatal error occurred which prevents the NoJS extension to continue. You should disable it.
sr: Десила се кобна грешка која спречава проширење НеЈС да настави. Требало би да га онемогућите.

en: Error in NoJS extension
sr: Десила се грешка у НоЈС проширењу

en: Reason
sr: Разлог

en: Could not create configuration folder for extension: %s
sr: Нисам успео да образујем омот поставки за проширење: %s

en: Could not create configuration folder for extension.
sr: Нисам успео да образујем омот проширења.

en: Could not open database of extension.
sr: Нисам успео да отворим складиште података.

en: Could not set up database structure of extension.
sr: Нисам успео да поставим грађу проширења.

en: Extension instance
sr: Примерак проширења

en: The Midori extension instance for this extension
sr: Примерак проширења Мидорија за ово проширење

en: Application instance
sr: Примерак програма

en: The Midori application instance this extension belongs to
sr: Примерак програма Мидори коме ово проширење припада

en: Database instance
sr: Примерак складишта података

en: Pointer to sqlite database instance used by this extension
sr: Показивач на складиште података скулит коришћен овим проширењем

en: Database path
sr: Путања складишта података

en: Path to sqlite database instance used by this extension
sr: Путања ка складишту података скулит коришћена овим проширењем

en: Allow local pages
sr: Дозволи месне странице

en: Allow scripts to run on local (file://) pages
sr: Дозволи скриптама да се извршавају у месним страницама (file://)

en: Only second level
sr: Само други ступањ

en: Reduce each domain to its second-level (e.g. www.example.org to example.org) for comparison
sr: Снижава сваку област на њен други ступањ (нпр. www.example.org у example.org) ради поређења

en: Unknown domain policy
sr: Непознато правило за назив области

en: Policy to use for unknown domains
sr: Смернице за непознате области

en: Accept temporarily
sr: Прихвати привремено

en: Mouse Gestures
sr: Гестови миша

en: Control Midori by moving the mouse
sr: Управља Мидоријем помоћу миша

en: Reload page or stop loading
sr: Поново учитај страницу или заустави учитавање

en: Customize Keyboard shortcuts
sr: Прилагодите пречице са тастатуре

en: Customize Sh_ortcuts…
sr: Прилагодите _пречице…

en: Shortcuts
sr: Пречице

en: View and edit keyboard shortcuts
sr: Приказује и уређује пречице тастатуре

en: Statusbar Clock
sr: Сат у траци стања

en: Display date and time in the statusbar
sr: Приказује датум и време у траци стања

en: Images
sr: Слике

en: Scripts
sr: Скрипта

en: Netscape plugins
sr: Нетскејпови прикључци

en: Enable Netscape plugins
sr: Укључи прикључке Нетскејпа

en: Statusbar Features
sr: Могућности траке стања

en: Easily toggle features on web pages on and off
sr: Једноставно укључује и искључује могућности на мрежним страницама

en: Tab Panel
sr: Бочна површ

en: T_ab Panel
sr: Бочна _површ

en: Show tabs in a vertical panel
sr: Приказује листове у усправној површи

en: Only Icons on Tabs by default
sr: Само иконице на листовима по задатим поставкама

en: New tabs have no label by default
sr: Нови листови немају ознаку по задатим поставкама

en: Tabs to One
sr: Листови у један

en: Tabs you collected so far
sr: Листови сакупљени до сад

en: Clicking an item restores a tab.
sr: Кликните на иконицу за враћање листа.

en: Tabs to _One
sr: Листови у _један

en: Closes all open tabs and creates new tab with tabs links
sr: Затвара све отворене листове и прави нови лист са везама ка листовима

en: Customize Toolbar
sr: Прилагоди траку прибора

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
sr: Изаберите ставке које ће бити приказане на траци прибора. Ставкама може бити промењено место превлачењем и увацивањем.

en: Available Items
sr: Доступне ставке

en: Displayed Items
sr: Приказане ставке

en: _Customize Toolbar…
sr: _Подеси траку прибора…

en: Toolbar Editor
sr: Уређивач траке прибора

en: Easily edit the toolbar layout
sr: Лако мењајте распоред траке прибора

note: i18n: Dialog: Clear Private Data, in the Tools menu
en: Clear Private Data
sr: Очисти личне податке

en: _Clear private data
sr: О_чисти личне податке

en: Clear the following data:
sr: Очисти следеће податке:

en: Last open _tabs
sr: Последњи отворени _листови

en: Clear private data when _quitting Midori
sr: Очисти личне податке приликом _напуштања Мидорија

note: i18n: Logins and passwords in websites and web forms
en: Saved logins and _passwords
sr: Сачувана пријављивања и _лозинке

en: Cookies and Website data
sr: Колачићи и подаци веб сајта

en: Website icons
sr: Иконице мрежних страница

en: Open tabs
sr: Отворите лист

en: More open tabs…
sr: Још отворених листова…

en: Failed to clear history: %s
sr: Нисам успео да очистим прошлост: %s

note: i18n: Couldn't remove items that are older than n days
en: Failed to remove old history items: %s
sr: Нисам успео да уклоним ставке из прошлости: %s

en: Failed to add bookmark item: %s
sr: Нисам успео да додам ставку забелешки: %s

en: Failed to update bookmark: %s
sr: Нисам успео да освежим забелешку: %s

en: Failed to remove bookmark item: %s
sr: Нисам успео да уклоним ставку забелешки: %s

en: The configuration couldn't be saved. %s
sr: Нисам успео да сачувам подешавања. %s

note: i18n: Trash, or wastebin, containing closed tabs
en: The trash couldn't be saved. %s
sr: Нисам успео да сачувам документ. %s

en: Midori crashed the last time it was opened. You can report the problem at %s.
sr: Мидори се срушио приликом последњег покретања. Можете пријавити потешкоће на %s.

en: Modify _preferences
sr: Измени пос_тавке

en: Disable all _extensions
sr: Онемогући сва п_роширења

en: Show a dialog after Midori crashed
sr: Приказује прозорче након пада Мидорија

en: Discard old tabs
sr: Одбаци старе језичке

en: Show last crash _log
sr: Прикажи последњи _дневник грешака

en: Run in _debugger
sr: Покрени уз _праћење грешака

en: An instance of Midori is already running but not responding.
sr: Један примерак Мидорија је већ покренут али не даје одзив.

en: Bookmarks couldn't be loaded: %s
sr: Нисам успео да учитам забелешку: %s

en: The session couldn't be loaded: %s
sr: Нисам успео да учитам сесију: %s

en: The trash couldn't be loaded: %s
sr: Нисам успео да учитам смеће: %s

en: The history couldn't be loaded: %s
sr: Нисам успео да учитам прошлост: %s

en: The following errors occured:
sr: Јавиле су се следеће грешке:

en: _Ignore
sr: _Занемари

en: Could not open database of extenstion: %s
sr: Нисам успео да отворим складиште података са наставком: %s

en: Do you really want to delete all cookie permissions?
sr: Да ли желите да обришете све дозволе колачића?

en: Delete all cookie permissions?
sr: Обрисати све дозволе колачића?

en: This action will delete all cookie permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
sr: Ова радња ће избрисати све дозволе колачића. Бићете поново упитани за свако посећено мрежно место.

en: Cookie permission manager
sr: Управник дозволама колачића

en: Instance of current cookie permission manager
sr: Примерак тренутног управника колачића

note: Set up dialog
en: Configure cookie permission
sr: Подесите дозволе колачићима

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.You can also add a policy for a domain manually by entering the domain below, choosing the policy and clicking on <i>Add</i>.
sr: Испод је списак свих мрежних места и правила која су им постављена. Можете брисати дозволе означавајући их и кликом на <i>Обриши</i>.Можете такође додати правило за област ручним уносом области ниже, одабиром правила и кликом на <i>Додај</i>.

en: Policy for cookies from domains not in the list:
sr: Смернице прихватања колачића за области који нису на списку:

en: Ask for a decision
sr: Питај за одобрење

en: A fatal error occurred which prevents the cookie permission manager extension to continue. You should disable it.
sr: Десила се кобна грешка која спречава даљи рад управника дозвола колачића. Потребно је да га онемогућите.

en: Error in cookie permission manager extension
sr: Грешка у проширењу управника овлашћења колачића

en: Could not determine global cookie policy to set for domain: %s
sr: Нисам успео да одредим опште смернице поставки колачића за област: %s

en: Till session end
sr: Док сесија траје

en: The website %s wants to store %d cookies.
sr: Мрежно место %s жели да ускладишти %d колачића.

en: The website %s wants to store a cookie.
sr: Мрежно место %s жели да ускладишти колачић.

en: Multiple websites want to store %d cookies in total.
sr: Више мрежна места желе да ускладиште %d колачића укупно.

en: _Accept
sr: _Прихвати

en: Accept for this _session
sr: Прихвати за ову _сесију

en: De_ny
sr: Од_биј

en: Deny _this time
sr: _Овог пута одбиј

en: Path
sr: Путања

en: Value
sr: Вредност

en: Expire date
sr: Дан истека

en: The policy to use for domains not individually configured. This only acts to further restrict the global cookie policy set in Midori settings.
sr: Смернице за коришћење области који нису појединачно подешене. Има улогу само за будуће опште смернице прихватања колачића у поставкама Мидорија.

en: Cookie Security Manager
sr: Управник безбедности колачића

en: Manage cookie permission per site
sr: Управљај дозволама колачића по пореклу

en: Failed to fetch application icon in %s: %s
sr: Нисам успео да добавим иконицу програма из %s: %s

en: Midori (%s)
sr: Мидори (%s)

en: Failed to create new launcher (%s): %s
sr: Нисам успео да направим нови покретач (%s): %s

en: Launcher created
sr: Направљен је покретач

en: You can now run <b>%s</b> from your launcher or menu
sr: Сада можете покретати <b>%s</b> из покретача или изборника

en: Error creating launcher
sr: Десила се грешка приликом стварања покретача

en: No file "desc" found
sr: Нисам нашао датотеку описа „деск"

en: Applications
sr: Програми

en: New _Profile
sr: Нови _пресек

en: Creates a new, independent profile and a launcher
sr: Прави нов, независтан пресек и покретач

en: New _App
sr: Нови _програм

en: Creates a new app for a specific site
sr: Ствара нови програм за одређену страницу

en: Error launching
sr: Десила се грешка при покретању

en: Create _Launcher
sr: Направи _покретач

en: Web App Manager
sr: Управник мрежних програма

en: Manage websites installed as applications
sr: Управља мрежним страницама које су уграђене као програми

en: Transfers
sr: Преноси

en: Clear All
sr: Очисти све

note: Failure to open is the only known possibility here
en: Failed to open download: %s
sr: Нисам успео да отворим преузимање: %s

en: Open Destination _Folder
sr: Отвори одредишни омот

en: Copy Link Loc_ation
sr: _Умножи место везе

en: The file '<b>%s</b>' has been downloaded.
sr: Датотека „<b>%s</b>“ је преузета.

en: '<b>%s</b>' and %d other files have been downloaded.
sr: „<b>%s</b>“ и %d осталих датотека су преузете.

en: Transfer completed
sr: Пренос је завршен

en: Some files are being downloaded
sr: Неке датотеке су преузете

en: _Quit Midori
sr: _Напусти Мидори

en: The transfers will be cancelled if Midori quits.
sr: Преноси ће бити отказани ако затворите Мидори.

en: Transfer Manager
sr: Управник преноса

en: View downloaded files
sr: Прегледајте преузете датотеке

en: Failed to update database: %s
sr: Нисам успео да освежим складиште података: %s

en: Failed to select from database: %s
sr: Нисам успео да изаберем из складишта података: %s

en: Failed to import legacy session: %s
sr: Нисам успео да увезем стари облик сесије: %s

en: Tabby
sr: Листови

en: Tab and session management.
sr: Управљање листовима и сесијама.

en: Flummi
sr: Ток

en: This extension provides a task queue for update jobs or recurring events.
sr: Ово проширење обезбеђује заказивање задатака за послове или догађаје који се понављају.

en: Failed to add new note to database: %s
sr: Нисам успео да додам нову белешку у складиште података: %s

en: Falied to remove note from database: %s
sr: Нисам успео да уклоним белешку из складишта: %s

en: Falied to rename note: %s
sr: Нисам успео да преименујем белешку: %s

en: Falied to update note: %s
sr: Нисам успео да освежим белешку: %s

en: Notes
sr: Белешке

en: New Note
sr: Нова белешка

en: Creates a new empty note, unrelated to opened pages
sr: Образује нову празну белешку невезану са отвореном страницом

en: New note
sr: Нова белешка

en: Failed to select from notes database: %s
sr: Нисам успео да извршим означавање из складишта бележака: %s

en: Rename note
sr: Преименуј белешку

en: Copy note to clipboard
sr: Умножи белешку у оставу исечака

en: Remove note
sr: Уклони белешку

en: Copy selection as note
sr: Умножи одабир као белешку

en: Save text clips from websites as notes
sr: Сачувај исечке натписа са мрежних страница као белешку

en: Advertisement blocker
sr: Зауставник огласа

en: Block advertisements according to a filter list
sr: Зауставља огласе у складу са списком пропусника

en: Bl_ock image
sr: Заустави _слику

en: Bl_ock link
sr: Заустави _везу

en: Custom
sr: Произвољно

en: Preferences
sr: Подешавања

en: Disable
sr: Онемогући

en: Display hidden elements
sr: Приказуј скривене чиниоце

en: Blocking
sr: Заустављено

en: Enabled
sr: Омогућено

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: Type the address of a preconfigured filter list in the text entry and hit Enter.
sr: Укуцајте адресу претходно подешеног списка пропусника у следећем уносу и притисните Врати.

en: You can find more lists by visiting following sites:
     %s, %s
sr: Можете наћи још спискова ако посетите следеће странице:
     %s, %s

en: Configure Advertisement filters
sr: Подесите пропуснике огласа

en: Last update: %x %X
sr: Последња надоградња: %x %X

en: File incomplete - broken download?
sr: Датотека није потпуна - неисправно преузимање?

en: Edit rule
sr: Измени правило

en: _Rule:
sr: _Правило:

en: Domain Hotkeys
sr: Пречице области

en: Add www. and .com/.country_domain and proceed with Ctrl+Enter/Shift+Enter
sr: Додајте кодове области www. и .com/ и наставите са ктрл+врати/помак+врати

en: Webmedia now-playing
sr: Сада се изводи мрежни садржај

en: Share 'youtube, vimeo, dailymotion, coub and zippcast' that you are playing in Midori using org.midori.mediaHerald
sr: Делите ствари са Јутуба, Вимеа, Дејлимоушна, Куба и Зипкаста које изводи Мидори користећи org.midori.mediaHerald
