midori - en to tr translation catalogue (552 entries)

en: Web Browser
tr: Web Tarayıcı

en: Midori Web Browser
tr: Midori İnternet Tarayıcısı

en: Browse the Web
tr: İnternette Gezin

en: Internet;WWW;Explorer
tr: Internet;WWW;Tarayıcı

en: New Tab
tr: Yeni Sekme

en: New Window
tr: Yeni Pencere

en: New Private Browsing Window
tr: Yeni Gizli Gezinme Penceresi

en: Midori Private Browsing
tr: Midori Gizli Gezinme

en: Private Browsing
tr: Gizli Gezinme

en: Open a new private browsing window
tr: Yeni bir gizli gezinme penceresi aç

en: Snapshot saved to: %s
tr: Ekran görüntüsünü kaydet: %s

en: Run ADDRESS as a web application
tr: ADRES'i web uygulaması gibi çalıştır

en: ADDRESS
tr: ADRES

en: Use FOLDER as configuration folder
tr: KLASÖR'ü yapılandırma klasörü olarak kullan

en: FOLDER
tr: KLASÖR

en: Private browsing, no changes are saved
tr: Özel tarama, değişiklikler kaydedilmez.

en: Portable mode, all runtime files are stored in one place
tr: Taşınabilir mod, bütün anlık çalışma dosyaları bir yerde depolanır.

en: Plain GTK+ window with WebKit, akin to GtkLauncher
tr: Webkit ile GtkLauncher'a benzeyen sade GTK+ penceresi

en: Show a diagnostic dialog
tr: Bir tanılama diyaloğu göster

en: Run the specified filename as javascript
tr: Belirtilen dosya ismini javascript olarak çalıştır

en: Take a snapshot of the specified URI
tr: Belirtilen URI'nin bir ekran görüntüsünü al

en: Execute the specified command
tr: Belirtilen komutu çalıştır

en: List available commands to execute with -e/ --execute
tr: Çalıştırmak için kullanılabilir komutları -e/ --execute ile listele

en: Display program version
tr: Uygulama sürümünü göster

en: Addresses
tr: Adresler

en: Block URIs according to regular expression PATTERN
tr: ÖRNEK düzenli ifadeye göre URI engele

en: PATTERN
tr: ÖRNEK

note: i18n: CLI: Close tabs, clear private data, open starting page
en: Reset Midori after SECONDS seconds of inactivity
tr: Kullanılmazken Midori'yi SECONDS saniye sonra yeniden başlat

en: SECONDS
tr: SANİYELER

en: Error: "gdb" can't be found
tr: Hata: "gbd" bulunamıyor

en: Please report comments, suggestions and bugs to:
tr: Lütfen yorumlarınızı, isteklerinizi ve yakaladığınız hataları şuraya rapor edin:

en: Check for new versions at:
tr: Yeni sürümler için şuraya bakın:

en: An unknown error occured
tr: Bilinmeyen bir hata oluştu

en: _Bookmarks
tr: _Yer İmleri

en: Add Boo_kmark
tr: _Yerimi Ekle

en: _Extensions
tr: _Uzantılar

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
tr: _Geçmiş

en: _Userscripts
tr: _Kullanıcı betikleri

en: User_styles
tr: Kullanıcı _biçimleri

en: New _Tab
tr: Yeni _Sekme

en: _Transfers
tr: _Aktarımlar

en: Netscape p_lugins
tr: Netscape eklentileri

en: _Closed Tabs
tr: _Kapatılmış Sekmeler

en: New _Window
tr: Yeni _Pencere

en: New _Folder
tr: Yeni _Dizin

en: [Addresses]
tr: [Adresler]

en: File not found.
tr: Dosya bulunamadı.

en: Malformed document.
tr: Kötü biçimlendirilmiş belge.

en: Unrecognized bookmark format.
tr: Tanımlanmayan yer imi biçimi.

en: Go forward to the next page
tr: Sonraki sayfaya git

note: i18n: Visit the following logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the next sub-page
tr: Sonraki altsayfaya git

en: Web Search…
tr: Web Araması...

en: Reload the current page
tr: Bu sayfayı yeniden yükle

en: Stop loading the current page
tr: Bu sayfayı yüklemeyi durdur

en: Failed to update title: %s
tr: İsim güncelleme hatası: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
tr: '%s' değeri %s için yanlış :

en: Unexpected setting '%s'
tr: Beklenmedik ayar '%s'

en: Unexpected action '%s'.
tr: Beklenmedik eylem '%s'.

en: %s (Private Browsing)
tr: %s (Gizli Gezinme)

en: Failed to insert new history item: %s
tr: Yeni geçmiş ögesi ekleme hatası: %s

en: Select [text]
tr: Seç [metin]

en: Bookmarks
tr: Yer imleri

en: New Folder
tr: Yeni Klasör

en: Edit Folder
tr: Klasörü Düzenle

en: New Bookmark
tr: Yeni Yer İmi

en: Edit Bookmark
tr: Yer İmini Düzenle

en: Type a name for this bookmark, and choose where to keep it.
tr: Yer imi için bir isim veriniz ve nerede saklayacağınızı seçiniz.

en: Type a name for this folder, and choose where to keep it.
tr: Klasör için bir isim veriniz ve nerede saklayacağınızı seçiniz.

en: Show in Bookmarks _Bar
tr: _Yer imi çubuğunda göster

en: Add to _Speed Dial
tr: _Hızlı Aramaya Ekle

en: Save file as
tr: Dosyayı farklı kaydet

en: Save associated _resources
tr: İlişkili _kaynakları kaydet

en: A new window has been opened
tr: Yeni bir pencere açıldı

en: A new tab has been opened
tr: Yeni bir sekme açıldı

en: Save file
tr: Dosyayı kaydet

en: Reload page without caching
tr: Önbellek kullanmadan sayfayı yeniden yükle

en: Open file
tr: Dosya aç

en: To use the above URI open a news aggregator. There is usually a menu or button "New Subscription", "New News Feed" or similar.
    Alternatively go to Preferences, Applications in Midori, and select a News Aggregator. Next time you click the news feed icon, it will be added automatically.
tr: Yukarıdaki URI'yi kullanmak için bir haber toplayıcı açın. Genellikle bir menü veya "Yeni Abonelik", "Yeni Haber Kaynağı" ya da benzer bir düğme bulunur.
    Alternatif olarak Midori'de Tercihler,Gözden Geçiriliyor'a gidin ve bir haber toplayıcı seçin. Haber kaynağı simgesine tekrar tıkladığınızda otomatik olarak eklenecektir.

en: New feed
tr: Yeni kaynak

en: Add a new bookmark
tr: Yeni bir yer imi ekle

en: Empty
tr: Boş

en: Toggle text cursor navigation
tr: Metin imleci navigasyonunu değiştir

en: Pressing F7 toggles Caret Browsing. When active, a text cursor appears in all websites.
tr: F7'ye basmak Düzenleme İşaretçisiyle Tarama'ya geçiş yapar. Etkin olduğunda, bir metin imleci tüm web sitelerinde görünür.

en: _Enable Caret Browsing
tr: Düzenleme İşaretçisiyle Taramayı _Etkinleştir

en: Open all in _Tabs
tr: Hepsini _Sekmelerde aç

en: Open in New _Window
tr: Yeni _Pencerede Aç

en: Import bookmarks…
tr: Yerimleri içe aktarılıyor…

en: _Import bookmarks
tr: Yer imlerini _içe aktar

en: _Application:
tr: _Uygulama:

en: Import from XBEL or HTML file
tr: XBEL ya da HTML dosyasından içeri aktar

en: Import from a file
tr: Bir dosyadan içe aktar

en: Failed to import bookmarks
tr: Yerimlerini içe aktarma hatası

en: XBEL Bookmarks
tr: XBEL Yer İmleri

en: Netscape Bookmarks
tr: Netscape Yer İmleri

en: Midori can only export to XBEL (*.xbel) and Netscape (*.html)
tr: Midori sadece XBEL (*. xbel) ve Netscape'e (*. html) dışa aktarım yapabilir.

en: Failed to export bookmarks
tr: Yer imlerini dışa aktarma hatası

en: A lightweight web browser.
tr: Hafif bir ağ tarayıcı.

en: See about:version for version info.
tr: Sürüm bilgisi için bakınız: about:version.

en: This library is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
tr: Bu kütüphane özgür yazılımdır; GNU'nun -Özgür Yazılım Vakfı tarafından yayımlanan Genel Kamu Lisansı sürüm 2.1 veya (seçiminize bağlı) daha eski bir sürüm- şartları altında yeniden dağıtılabilir ve/veya değiştirilebilir.

en: _Duplicate Current Tab
tr: Mevcut Sekmeyi _Çoğalt

en: _File
tr: _Dosya

en: Open a new window
tr: Yeni bir pencerede aç

en: Open a new tab
tr: Yeni bir sekmede aç

en: New P_rivate Browsing Window
tr: Yeni _Gizli Gezinme Penceresi

en: Open a file
tr: Bir dosya aç

en: _Save Page As…
tr: Sayfayı Farklı _Kaydet…

en: Save to a file
tr: Bir dosyaya kaydet

en: Add to Speed _dial
tr: Hızlı aramaya _ekle

en: Subscribe to News _feed
tr: Haber _beslemesine üye ol

en: _Close Tab
tr: Sekmeyi _kapat

en: Close the current tab
tr: Geçerli sekmeyi kapat

en: C_lose Window
tr: Pen_cereyi Kapat

en: Print the current page
tr: Geçerli sayfayı yazdır

en: Send Page Link Via Email
tr: Sayfa Bağlantısını E-posta ile Gönder

en: Close a_ll Windows
tr: Bütün Pen_cereleri Kapat

en: _Edit
tr: _Düzenle

note: i18n: Right-click on Location, Open an URL from the clipboard
en: Paste and p_roceed
tr: Ya_pıştır ve ilerle

en: _Find…
tr: _Bul,..

en: Find a word or phrase in the page
tr: Sayfada bir kelime ya da ifade bul

en: Find _Next
tr: _Sonrakini Bul

en: Find _Previous
tr: _Öncekini Bul

en: Configure the application preferences
tr: Uygulama tercihlerini yapılandır

en: _View
tr: _Görünüm

en: _Toolbars
tr: _Araç Çubukları

en: Increase the zoom level
tr: Yakınlaştırma seviyesini arttır

en: Decrease the zoom level
tr: Yakınlaştırma seviyesini azalt

en: _Encoding
tr: _Kodlama

en: View So_urce
tr: Kaynağını görüntüle

en: Ca_ret Browsing
tr: Düzenleme İşaretçisini Kullanarak Gezinme

en: Toggle fullscreen view
tr: Tam ekran modunu aç / kapat

en: Scroll _Left
tr: So_l Kaydırma

en: Scroll _Down
tr: Aşağı Kay_dırma

en: Scroll _Up
tr: Y_ukarı kaydırma

en: Scroll _Right
tr: Sağa Kaydı_rma

en: _Readable
tr: _Okunabilir

en: _Go
tr: _Git

en: Go back to the previous page
tr: Önceki sayfaya geri dön

note: i18n: Visit the previous logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the previous sub-page
tr: Önceki sayfaya geri dön

en: _Homepage
tr: _Anasayfa

en: Go to your homepage
tr: Anasayfaya git

en: Empty Trash
tr: Çöp Kutusunu Boşalt

en: Undo _Close Tab
tr: Sekme kapatmayı geri al

en: Add a new _folder
tr: Yeni bir _dizin ekle

en: _Inspect Page
tr: Sayfayı _incele

en: _Previous Tab
tr: Ön_ceki Sekme

en: _Next Tab
tr: So_nraki Sekme

en: Move Tab _Backward
tr: Sekmeyi _Geri Taşı

en: _Move Tab Forward
tr: Sekmeyi İleri _Taaşı

en: Focus _Current Tab
tr: Geçerli Sekmeye Odaklan

en: Focus _Next view
tr: _Sonraki görünüme odaklan

en: Only show the Icon of the _Current Tab
tr: Sadece şuan ki sekmenin simgesini göster

en: Close Ot_her Tabs
tr: _Diğer Sekmeleri Kapat

en: Open last _session
tr: _Son oturumu aç

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Frequent Questions
tr: _Sık Sorulan Sorular

en: _Report a Problem…
tr: Bir Hata _Raporla…

en: _Tools
tr: _Araçlar

en: _Menubar
tr: _Menü Çubuğu

en: _Navigationbar
tr: Gezi_nti araç Çubuğu

en: Side_panel
tr: Yan _panel

en: Sidepanel
tr: Yan panel

en: _Bookmarkbar
tr: Yer imi araç çu_buğu

en: _Statusbar
tr: _Durum Çubuğu

en: _Automatic
tr: Otom_atik

en: Chinese Traditional (BIG5)
tr: Geleneksel Çince(BIG5)

en: Chinese Simplified (GB18030)
tr: Basitleştirilmiş Çince (GB18030)

note: i18n: A double underscore "__" is used to prevent the mnemonic
en: Japanese (SHIFT__JIS)
tr: Japonca (SHIFT__JIS)

en: Korean (EUC-KR)
tr: Korece (EUC-KR)

en: Russian (KOI8-R)
tr: Rusça (KOI8-R)

en: Western (ISO-8859-1)
tr: Batı Avrupa (ISO-8859-1)

en: Custom…
tr: Özel…

en: _Separator
tr: Ayraç

en: _Location…
tr: Kon_um…

en: Open a particular location
tr: Belirli bir konumu aç

en: _Web Search…
tr: _Web Arama…

en: Run a web search
tr: Bir web arama gerçekleştir

en: Reopen a previously closed tab or window
tr: Daha önce kapatılmış pencereyi ya da sekmeyi yeniden aç

en: Show the saved bookmarks
tr: Kaydedilmiş yer imlerini göster

en: Show a list of all open tabs
tr: Açık sekmelerin bir listesini göster

en: _Menu
tr: _Menü

en: Menu
tr: Menü

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be loaded: %s
tr: '%s' ayarları yüklenemedi: %s

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be saved: %s
tr: Uzantı yapılandırması '%s' kaydedilemedi: %s

en: Export certificate
tr: Sertfikayı dışa aktar

en: The signing certificate authority is not known.
tr: Kayıtlı sertifika yöneticisi bilinmiyor.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
tr: Sertifika, alınan sitenin kimliğiyle uyuşmadı.

en: The certificate's activation time is still in the future.
tr: Sertifikanın geçerliliği hala devam ediyor.

en: The certificate has expired
tr: Sertifikasının süresi bitmiş

en: The certificate has been revoked according to the GTlsConnection's certificate revocation list.
tr: Sertifika GTlsConnection sertifika iptal listesine göre iptal edilmiştir.

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
tr: Sertifika algoritmasının güvenli olmadığı düşünülüyor.

en: Some other error occurred validating the certificate.
tr: Sertifika doğrulanırken başka hatalar oluştu.

en: _Export certificate
tr: _Sertifikayı dışa aktar.

en: Self-signed
tr: Kedinden-imzalı

en: Security details
tr: Güvenlik detayları

en: Not verified
tr: Doğrulanmadı

en: Verified and encrypted connection
tr: Doğrulanmış ve şifrelenmiş bağlantı

en: Open, unencrypted connection
tr: Açık,şifrelenmemiş bağlantı

en: Align sidepanel to the right
tr: Kenar panelini sağa hizala

en: Close panel
tr: Paneli kapat

en: Align sidepanel to the left
tr: Kenar panelini sola hizala

en: Show Speed Dial
tr: Hızlı Aramayı Göster

en: Show Homepage
tr: Anasayfa göster

en: Show last open tabs
tr: Son açılan sekmeleri göster

en: Show last tabs without loading
tr: Yüklemeden son sekmeyi göster

en: Japanese (SHIFT_JIS)
tr: Japonca (Shift_JIS)

en: New tab
tr: Yeni sekme

en: New window
tr: Yeni pencere

en: Current tab
tr: Geçerli sekme

en: Default
tr: Öntanımlı

en: Icons
tr: Simgeler

en: Small icons
tr: Küçük simgeler

en: Text
tr: Metin

en: Icons and text
tr: Simgeler ve metin

en: Text beside icons
tr: Simgelerin yanında metin

en: Automatic (GNOME or environment)
tr: Otomatik (GNOME veya çevre)

en: HTTP proxy server
tr: HTTP vekil sunucu

en: No proxy server
tr: Vekil sunucu yok

en: The style of the toolbar
tr: Araç çubuğunun biçimi

en: Always use my font choices
tr: Her zaan yazıbiçimi tercihlerimi kullan

en: Override fonts picked by websites with user preferences
tr: Siteler için kullanıcı tercihi yazı biçimlerini geçersiz kıl

en: The configuration couldn't be loaded: %s
tr: Ayarlar yüklenemedi: %s

en: Invalid configuration value '%s'
tr: Geçersiz yapılandırma değeri '%s'

en: Show Tab _Label
tr: Sekme etiketini göster

en: Show Tab _Icon Only
tr: Sadece sekme ikonunu göster

en: Close Ot_her Tab | Close Ot_her Tabs
tr[0]: _Diğer Sekmeleri Kapat

en: Trust this website
tr: Bu siteye güven

en: Security unknown
tr: Bilinmeyen güvenlik

en: %s wants to save an HTML5 database.
tr: %s HTML5 veri tabanına kaydetmek istiyor

en: _Deny
tr: _Reddet

en: _Allow
tr: İzin ver

en: %s wants to know your location.
tr: %s Konumunuzu öğrenmek istiyor.

en: Try again
tr: Tekrar deneyin

en: Send a message to %s
tr: %s bir mesaj gönder

en: Add _search engine...
tr: _arama motoru ekle...

en: Open Link in New _Tab
tr: Bağlantıyı Yeni _Sekmede Aç

en: Open Link in _Foreground Tab
tr: Bağlantıyı _Önalan Sekmede Aç

en: Open Link in _Background Tab
tr: Bağlantıyı _Arka Alan Sekmede Aç

en: Open Link in New _Window
tr: Bağlantıyı Yeni _Pencerede aç

en: Copy Link de_stination
tr: Bağlantı konumunu _kopyala

en: Open _Image in New Tab
tr: Resm_i Yeni Sekmede Aç

en: Save I_mage
tr: Res_mi Kaydet

en: Copy Video _Address
tr: Video _Adresini Kopyala

en: Download _Video
tr: _Video İndir

en: Open Address in New _Tab
tr: Adresi Yeni _Sekmede Aç

en: Search _with
tr: _ile ara

en: _Search the Web
tr: Web ara

en: Open _Frame in New Tab
tr: Yeni sekmede _çerceve aç

en: Inspect _Element
tr: Unsurları Kontrol _et

en: Open or download file from %s
tr: %s dosya aç veya indir

en: File Name: %s
tr: Dosya Adı: %s

en: File Type: '%s'
tr: Dosya Türü: '%s'

en: File Type: %s ('%s')
tr: Dosya Türü: %s ('%s')

en: Size: %s
tr: Boyut:%s

note: i18n: A file open dialog title, ie. "Open http://fila.com/manual.tgz"
en: Open %s
tr: %s aç

en: Inspect page - %s
tr: Sayfayı incele - %s

en: Loading delayed either due to a recent crash or startup preferences.
tr: Yükleme yakın bir çökme veya başlangıç ayarları yüzünden gecikti.

en: Load Page
tr: Sayfa Yükle

en: Blank page
tr: Boş sayfa

note: i18n: word stem of "previous page" type links, case is not important
en: previous
tr: önceki

note: i18n: word stem of "next page" type links, case is not important
en: next
tr: sonraki

en: Print background images
tr: Arkaplan resimlerini yazdır

en: Whether background images should be printed
tr: Arka fon resimlerini yaz açık/kapalı

en: Features
tr: Özellikler

note: i18n: Download tooltip (size): 4KB of 43MB
en: %s of %s
tr: %s nin %s

en: %d hour | %d hours
tr[0]: %d saat
tr[1]: %d saat

en: %d minute | %d minutes
tr[0]: %d dakika
tr[1]: %d dakika

en: %d second | %d seconds
tr[0]: %d saniye
tr[1]: %d saniye

note: i18n: Download tooltip (estimated time) : - 1 hour, 5 minutes remaning
en:  - %s remaining
tr:  -%s kalan

en: The downloaded file is erroneous.
tr: İndirilen dosya hatalı.

en: The checksum provided with the link did not match. This means the file is probably incomplete or was modified afterwards.
tr: Bağlantı ile sağlanan checksum uyuşmuyor. Bu dosyada, muhtemelen eksik veya sonradan güncellenmiştir anlamına gelir.

en: The file "%s" can't be saved in this folder.
tr: "%s" Dosyası bu dizine kaydedilemedi.

en: You don't have permission to write in this location.
tr: Bu konuma yazmak için yetkiniz bulunmuyor.

en: There is not enough free space to download "%s".
tr: "%s" indirmek için yeterli boş disk alanı yok.

en: The file needs %s but only %s are left.
tr: Dosya %s ihtiyaç duyuyor ancak %s kaldı.

en: Speed Dial
tr: Hızlı arama

en: Click to add a shortcut
tr: Bir kısayol eklemek için tıklayın

en: Enter shortcut address
tr: Kısayol adresi girin

en: Are you sure you want to delete this shortcut?
tr: Bu kısayolu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Startup
tr: Açılış

en: When Midori starts:
tr: Midori başlarken:

en: Homepage:
tr: Anasayfa:

en: Use _current page
tr: _Geçerli sayfayı  kullan

en: Use current page as homepage
tr: Geçerli sayfayı ana sayfa olarak kullan

note: Page "Appearance"
en: Fonts
tr: Yazıtipleri

en: Proportional Font Family
tr: Uygun Yazıtipi Ailesi

en: The default font family used to display text
tr: Görüntülenecek metin için kullanılacak öntanımlı biçim kümesi

en: The default font size used to display text
tr: Görüntülenecek metin için kullanılacak öntanımlı biçim boyutu

en: Fixed-width Font Family
tr: Sabit Yazıtipi Genişliği Ailesi

en: The font family used to display fixed-width text
tr: Sabit genişlikte metin görüntülemek için kullanılacak yazıtipi ailesi

en: The font size used to display fixed-width text
tr: Sabit genişlikte görüntülenecek metin için kullanılacak yazıtipi boyutu

en: Minimum Font Size
tr: En Küçük Yazıtipi Boyutu

en: The minimum font size used to display text
tr: Görüntülenecek metin için kullanılacak en küçük biçim boyutu

en: Preferred Encoding
tr: Tercih Edilen Kodlama

note: Page "Behavior"
en: Behavior
tr: Davranış

en: Load images automatically
tr: Resimleri otomatik yükle

en: Enable Spell Checking
tr: Yazım Denetimi Açık

en: Enable scripts
tr: Betiklere izin ver

en: Enable WebGL support
tr: WebGL desteğini etkinleştir

en: Zoom Text and Images
tr: Metni ve Resimleri yakınlaştır

en: Allow scripts to open popups
tr: Açılır pencere açmak için scriptlere izin ver

en: Whether scripts are allowed to open popup windows automatically
tr: Scriptlerin otomatik olarak açılır pencere açmasına izin verilmesi açık/kapalı

en: Preferred languages
tr: Tercih diller

en: A comma separated list of languages preferred for rendering multilingual webpages, for example "de", "ru,nl" or "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"
tr: Çok dilli web sayfalarını taramak için önerilen dillerin listesi bir virgül ile ayrılır, örneğin "de","ru,nl" veya "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"

en: Save downloaded files to:
tr: İndirilen dosyaları kaydet:

note: Page "Interface"
en: Browsing
tr: Gözden Geçiriliyor

en: Toolbar Style:
tr: Araç Çubuğu Biçimi:

en: Open new pages in:
tr: Yeni sayfaları aç:

en: Close Buttons on Tabs
tr: Sekmelerde kapatma düğmesi

en: Open Tabs next to Current
tr: Sekmeleri geçerli sekmeden sonrakine aç

en: Whether to open new tabs next to the current tab or after the last one
tr: Yeni sekmelerin hangi sekmeden sonra açılacağını belirle

en: Open tabs in the background
tr: Sekmeleri arkaplanda aç

note: Page "Network"
en: Network
tr: Ağ

en: Proxy server
tr: Vekil sunucu

en: Port
tr: Bağlantı noktası

note: TODO: Preserve page icons of search engines and merge privacy items
en: Web Cache
tr: Web Önbelleği

en: The maximum size of cached pages on disk
tr: Diskteki önbelleklenmiş sayfaların en fazla boyutu

note: i18n: This refers to an application, not the 'user agent' string
en: Identify as
tr: Belirle

en: Privacy
tr: Gizlilik

en: Delete old Cookies after:
tr: Şu süreden eski Çerezleri sil:

en: The maximum number of days to save cookies for
tr: Çerezlerin saklanacağı en çok gün sayısı

en: Only accept Cookies from sites you visit
tr: Yalnızca ziyaret edilen sayfalardan gelen çerezleri kabul et.

en: Block cookies sent by third-party websites
tr: Üçüncü-parti sitelerden gönderilen çerezleri engelle.

en: Cookies store login data, saved games, or user profiles for advertisement purposes.
tr: Çerezler giriç verilerini, kayıtı oyunları veya reklam amaçlı kullanıcı profillerini saklar.

en: Enable offline web application cache
tr: Çevrim dışı web uygulama önbelleği açık

en: Enable HTML5 local storage support
tr: HTML5 yerel depolama desteği açık

note: i18n: Reworded: Shorten details propagated when going to another page
en: Strip referrer details sent to websites
tr: İnternet sitelerine gönderilen başvurucu detaylarını sıyır

note: i18n: Referer here is not a typo but a technical term
en: Whether the "Referer" header should be shortened to the hostname
tr: "Referer" başlığı ana makineye göre kısaltılmalı mı

en: Delete pages from history after:
tr: Şu süreden eski sayfaları geçmişten sil:

en: The maximum number of days to save the history for
tr: Geçmişin saklanacağı en çok gün sayısı

en: Extensions
tr: Ek Özellikler

en: _Manage Search Engines
tr: Arama _Motorlarını Yönet

en: Add search engine
tr: Arama motoru ekle

en: Edit search engine
tr: Arama motoru düzenle

en: _Name:
tr: _İsim:

en: _Description:
tr: _Açıklama:

en: _Address:
tr: Adres:

en: _Token:
tr: İşare_t:

en: Manage Search Engines
tr: Arama Motorlarını Yönet

en: Use as _default
tr: Öntanımlı olarak kullan

en: The search engines couldn't be loaded. %s
tr: Arama motorları yüklenemedi. %s

en: The search engines couldn't be saved. %s
tr: Arama motorları kaydedilemedi. %s

en: Search for %s
tr: %s için ara

en: Search with…
tr: Birlikte ara...

en: Search with %s
tr: %s ile ara

en: Could not run external program.
tr: Harici uygulama çalıştırılamadı.

note: i18n: A panel at the bottom, to search text in pages
en: _Inline Find:
tr: Sat_ıriçi Bul:

en: Previous
tr: Önceki Sekme

en: Next
tr: Sonraki

en: Match Case
tr: Büyük - Küçük Harf Duyarlı

en: Close Findbar
tr: Arama Çubuğunu Kapat

en: Edit the selected bookmark
tr: Seçili yer imini düzenle

en: Delete the selected bookmark
tr: Seçili yer imini sil

en: Add a new folder
tr: Yeni bir dizin ekle

en: <i>Separator</i>
tr: <i>Ayraç</i>

en: Open in New _Tab
tr: Yeni _Sekmede Aç

note: Create the filter entry
en: Search Bookmarks
tr: Yerimlerini Ara

en: History
tr: Geçmiş

en: Today
tr: Bugün

en: Yesterday
tr: Dün

en: %d day ago | %d days ago
tr[0]: %d gün önce
tr[1]: %d gün önce

en: A week ago
tr: Bir hafta önce

en: Failed to remove history item: %s
tr: Şu geçmiş öğesi silinemedi: %s

en: Are you sure you want to remove all history items?
tr: Bütün geçmiş ögelerini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Bookmark the selected history item
tr: Seçili geçmiş ögesini yer imlerine ekle

en: Delete the selected history item
tr: Seçili geçmiş öğesini sil

en: Clear the entire history
tr: Bütün geçmişi sil

note: Create the filter entry
en: Search History
tr: Arama Geçmişi

en: Authentication Required
tr: Yetki Doğrulaması

en: A username and a password are required
    to open this location:
tr: Bu konuma girmek için
    kullanıcı adı ve şifre gerekli:

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Password
tr: Şifre

en: _Remember password
tr: Şifreyi _hatırla

en: Property '%s' is invalid for %s
tr: '%s' özelliği %s için geçersiz

en: Choose file
tr: Dosya seç

en: Choose folder
tr: Dizin seç

en: 1 hour
tr: 1 saat

en: 1 day
tr: 1 gün

en: 1 week
tr: 1 hafta

en: 1 month
tr: 1 ay

en: 1 year
tr: 1 yıl

en: Preferences for %s
tr: %s için tercihler

note: i18n: An infobar shows up when viewing a script on userscripts.org
en: This page appears to contain a user script. Do you wish to install it?
tr: Bu sayfa betik içeriyor. Yüklenmesine izin veriyor musunuz?

en: _Install user script
tr: Betiklere izin ver

note: i18n: An infobar shows up when viewing a style on userstyles.org
en: This page appears to contain a user style. Do you wish to install it?
tr: Bu sayfa kullanıcı stili içermektedir. Yüklemek ister misiniz?

en: _Install user style
tr: Kullanıcı stillerini yükle

en: Don't install
tr: Yükleme

en: Userscripts
tr: Kullanıcı Betikleri

en: Userstyles
tr: Kullanıcı Biçimleri

en: Error
tr: Hata

en: Do you want to delete '%s'?
tr: '%s' i silmek istediğinizden eminmisiniz.

en: Delete user script
tr: Kullanıcı betiklerini sil

en: Delete user style
tr: Kullanıcı stillerini sil

en: The file <b>%s</b> will be permanently deleted.
tr: '<b>%s</b>' dosyası kalıcı olarak silindi

en: Open in Text Editor
tr: Metin düzenleyici ile aç

en: Open Target Folder
tr: Hedef _Dizini Aç

en: Add new addon
tr: Yeni eklenti ekle

en: Remove selected addon
tr: Seçilmiş eklentiyi kaldır

en: User addons
tr: Kullanıcı eklentileri

en: Can't monitor folder '%s': %s
tr: Dizin '%s' izlenemedi: %s

en: Support for userscripts and userstyles
tr: Kullanıcı scripts ve sitil desteği

en: Colorful Tabs
tr: Renkli Sekmeler

en: Tint each tab distinctly
tr: Her sekmeyi farklı biçimde renklendir

en: Cookie Manager
tr: Çerez Yöneticisi

en: Delete All
tr: Hepsini Sil

en: Deletes all shown cookies. If a filter is set, only those cookies are deleted which match the filter.
tr: Görünen çerezlerin hepsini sil. Eğer filtre ayarlanmışsa sadece bu filtrelenen bu çerezler silinecek.

en: Expand All
tr: Hepsini Genişlet

en: Collapse All
tr: Hepsini Kapat

en: Do you really want to delete all cookies?
tr: Bütün çerezleri silmek istediğinizden gerçekten emin misiniz?

en: Question
tr: Soru

en: Only cookies which match the filter will be deleted.
tr: Sadece filtrelenen çerezler silinecek.

en: At the end of the session
tr: Oturumun sonunda

en: <b>Host</b>: %s
    <b>Name</b>: %s
    <b>Value</b>: %s
    <b>Path</b>: %s
    <b>Secure</b>: %s
    <b>Expires</b>: %s
tr: <b>Ana makine</b>: %s
    <b>Adı</b>: %s
    <b>Değeri</b>: %s
    <b>Yolu</b>: %s
    <b>Güvenlik</b>: %s
    <b>Bitiş süresi</b>: %s

note: i18n: is this cookie secure (SSL)? yes/ no
en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: <b>Domain</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d
tr: <b>Alan</b>: %s
    <b>Çerezler</b>: %d

en: Name
tr: İsim

en: _Expand All
tr: Hepsini G_enişlet

en: _Collapse All
tr: Hepsini _Kapat

en: Search Cookies by Name or Domain
tr: Çerezleri isme veya domaine göre ara

en: List, view and delete cookies
tr: Çerezleri listele, görüntüle ve sil

en: Copy Tab _Addresses
tr: Sekme _Adresini Kopyala

en: Copy Addresses of Tabs
tr: Sekme _Adresini Kopyala

en: Copy the addresses of all tabs to the clipboard
tr: Tüm sekmelerde ki adresleri panoya kopyala

en: Version numbers in brackets show the version used at runtime.
tr: Parantez içerisindeki sürüm numaraları, çalışma zamanında kullanılan sürümü göstermektedir.

en: Midori doesn't store any personal data:
tr: Midori kişisel bilgileri depolamaz:

en: No history or web cookies are being saved.
tr: Hiçbir ağ çerezi ya da geçmiş kaydedilmeyecek

en: Extensions are disabled.
tr: Eklentiler devre dışı.

en: HTML5 storage, local database and application caches are disabled.
tr: HTML5 depolama, yerel veritabanı ve uygulama önbellekleri etkisiz.

en: Midori prevents websites from tracking the user:
tr: Midori sitelerin kullanıcıyı takip etmesini engeller:

en: Referrer URLs are stripped down to the hostname.
tr: Yönlendirilen bağlantı, sunucu ismine indirgendi.

en: DNS prefetching is disabled.
tr: DNS önbelleğe alma etkisiz.

en: The language and timezone are not revealed to websites.
tr: Dil ve zaman dilimi sitelerinde açığa vurulmaz.

en: Flash and other Netscape plugins cannot be listed by websites.
tr: Flash ve diğer Netscape eklentileri siteler tarafından listelenemez.

en: None
tr: Yok

en: Open in Image _Viewer
tr: G_örüntü Gösterici ile Aç

en: Text Editor
tr: Metin Düzenleyici

en: News Aggregator
tr: Haber Toplayıcı

en: Failed to find required Atom "entry" elements in XML data.
tr: XML verisindeki gerekli Atom "girdi" elementi bulma hatası.

en: Failed to find required Atom "feed" elements in XML data.
tr: XML verisindeki gerekli Atom "kaynak" elementi bulma hatası.

[ctx: Feed]
note: i18n: The local date a feed was last updated
en: Last updated: %s.
tr: Son güncelleme: %s.

en: Feeds
tr: Kaynaklar

en: Add new feed
tr: Yeni kaynak ekle

en: Delete feed
tr: kaynak sil

en: _Feeds
tr: _Kaynak

en: Failed to find root element in feed XML data.
tr: XML veri kaynağında kök element bulma hatası.

en: Unsupported feed format.
tr: Desteklenmeyen kaynak biçimi.

en: Failed to parse XML feed: %s
tr: XML kaynağı biçim hatası: %s

en: Failed to find "channel" element in RSS XML data.
tr: RSS XML veride "kanal" elementi bulma hatası.

en: Unsupported RSS version found.
tr: Desteklenmeyen RSS sürümü bulundu.

en: Failed to find required RSS "item" elements in XML data.
tr: XML verisindeki gerekli RSS "öge" elementi bulma hatası.

en: Failed to find required RSS "channel" elements in XML data.
tr: XML verisindeki gerekli RSS "kanal" elementi bulma hatası.

en: Feed '%s' already exists
tr: Kaynak '%s' halihazırda var

en: Error loading feed '%s'
tr: Kaynak '%s' yükleme hatası

en: Feed Panel
tr: Kaynak Paneli

en: Read Atom/ RSS feeds
tr: Atom/RSS kaynaklarını oku

en: Failed to add form value: %s
tr: Biçim değeri ekleme hatası: %s

en: Form history
tr: Form geçmişi

en: Master password required
    to open password database
tr: Parola veritabanını açmak için 
    ana parola gerekli

en: Remember password on this page?
tr: Bu sayfada parola hatırlansın mı?

en: Remember
tr: Hatırla

en: Not now
tr: Şimdi değil

en: Never for this page
tr: Bu sayfa için asla

en: Toggle form history state
tr: Form geçmiş durumunu değiştir

en: Activate or deactivate form history for the current tab.
tr: Geçerli sekme için form geçmişi etkinleştirin veya devre dışı bırakın.

en: Only activate form history via hotkey (Ctrl+Shift+F) per tab
tr: Form geçmişini her sekme için yalnızca (Ctrl+Shift+F) tuşları ile etkinleştir

en: Form history filler
tr: Tarih doldurucu biçimi

en: Stores history of entered form data
tr: Girilen biçim verilerinin geçmişini kaydeder

en: Failed to select suggestions
tr: Öneriler seçilemedi

en: There are no unvisited tabs
tr: Ziyaret edilmemiş sekme bulunmuyor

en: History-List
tr: Geçmiş-Listesi

en: Tab closing behavior
tr: Sekme kapatma davranışı

en: Do nothing
tr: Hiçbirş ey yapma

en: Switch to last viewed tab
tr: Son bakılan sekmeye geç

en: Switch to newest tab
tr: En yeni sekmeye geç

en: Flash window on background tabs
tr: Artalan sekmeleri üzerindeki pencereyi göster

en: Next new Tab (History List)
tr: Bir sonraki yeni Sekme (Geçmiş Listesi)

en: Next new tab from history
tr: Geçmişten bir sonraki yeni sekme

en: Previous new Tab (History List)
tr: Bir önceki yeni Sekme (Geçmiş Listesi)

en: Previous new tab from history
tr: Geçmişten bir önceki yeni sekme

en: Display tab in background (History List)
tr: Sekmeyi arkaplanda göster Geçmiş Listesi()

en: Display the current selected tab in background
tr: Yeni seçilen sekmeyi arkaplanda göster

en: History List
tr: Geçmiş Listesi

en: Move to the last used tab when switching or closing tabs
tr: Sekmeleri kapatırken veya değiştirirken son kullanılan sekmeye taşı

en: Mouse Gestures
tr: Fare İşaretleri

en: Control Midori by moving the mouse
tr: Hareketli fare tarafından Midori kontrolü

en: Reload page or stop loading
tr: Sayfayı Yeniden yükle ya da yüklemeyi durdur

en: Customize Keyboard shortcuts
tr: Klavye kısayolunu özelleştir

en: Customize Sh_ortcuts…
tr: Kısayollar özelleştiriliyor…

en: Shortcuts
tr: Kısayollar

en: View and edit keyboard shortcuts
tr: Klavye kısayollarını görüntüle ve düzenle

en: Statusbar Clock
tr: _Durum Çubuğu Saati

en: Display date and time in the statusbar
tr: Durum çubuğunda tarihi ve saati göster

en: Images
tr: Resimler

en: Scripts
tr: Betikler

en: Netscape plugins
tr: Netscape eklentileri

en: Enable Netscape plugins
tr: Netscape eklentileri açık

en: Statusbar Features
tr: Durum Çubuğu Özellikleri

en: Easily toggle features on web pages on and off
tr: Web sayfasının açılmasında ve kapanmasında özellikleri kolayca kilitler

en: Tab Panel
tr: Sekme Paneli

en: T_ab Panel
tr: Sekme P_aneli

en: Show tabs in a vertical panel
tr: Sekmeleri bir dikey panelde göster

en: Only Icons on Tabs by default
tr: Ön tanımlı olarak sadece sekme ikonlarını göster

en: New tabs have no label by default
tr: Yeni sekmelere etiket verme

en: Customize Toolbar
tr: Araç Çubuğunu Özelleştir

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
tr: Araç çubuğunda görüntülenecek ögeleri seç. Ögeler sürükle bırak yöntemiyle yerleştirilebilir.

en: Available Items
tr: Kullanılabilir ögeler

en: Displayed Items
tr: Görüntülenen Ögeler

en: _Customize Toolbar…
tr: _Özelleştir Araççubuğu...

en: Toolbar Editor
tr: Araç Çubuğu Düzenleyici

en: Easily edit the toolbar layout
tr: Araç çubuğunu kolayca düzenler

note: i18n: Dialog: Clear Private Data, in the Tools menu
en: Clear Private Data
tr: Kişisel Verileri Temizle

en: _Clear private data
tr: _Kişisel verileri temizle

en: Clear the following data:
tr: Aşağıdaki verileri temizle:

en: Last open _tabs
tr: Son açılmış sekmeler

en: Clear private data when _quitting Midori
tr: Midori'den çıkıldığında kişisel verileri temizle

note: i18n: Logins and passwords in websites and web forms
en: Saved logins and _passwords
tr: Kayıtlı girişler ve _parolalar

en: Cookies and Website data
tr: Çerezler ve Website bilgisi

en: Website icons
tr: Websitesi simgeleri

en: Failed to clear history: %s
tr: Geçmiş silinemedi: %s

note: i18n: Couldn't remove items that are older than n days
en: Failed to remove old history items: %s
tr: Eski geçmiş ögeleri silinemedi: %s

en: Failed to add bookmark item: %s
tr: Yerimi ekleme hatası: %s

en: The configuration couldn't be saved. %s
tr: Ayarlar kaydedilemedi. %s

note: i18n: Trash, or wastebin, containing closed tabs
en: The trash couldn't be saved. %s
tr: Çöp kutusu kaydedilemedi. %s

en: Modify _preferences
tr: _Tercihleri Değiştir

en: Disable all _extensions
tr: Tüm _eklentiler kapalı

en: Show a dialog after Midori crashed
tr: Midori çöktükten sonra bir diyalog göster

en: Discard old tabs
tr: Eski sekmeleri çıkar

en: An instance of Midori is already running but not responding.
tr: Şu anda Midori'nin başka bir örneği çalışıyor; ama cevap vermiyor.

en: Bookmarks couldn't be loaded: %s
tr: Yer imleri yüklenemedi: %s

en: The session couldn't be loaded: %s
tr: Oturum yüklenemedi: %s

en: The trash couldn't be loaded: %s
tr: Çöp kutusu yüklenemedi: %s

en: The history couldn't be loaded: %s
tr: Geçmiş yüklenemedi: %s

en: The following errors occured:
tr: Şu hatalar ortaya çıktı:

en: _Ignore
tr: _Yoksay

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: Create _Launcher
tr: _Başlatıcı Oluştur

en: Transfers
tr: Aktarımlar

en: Clear All
tr: Hepsini Temizle

en: Open Destination _Folder
tr: Hedef _Dizini Aç

en: Copy Link Loc_ation
tr: Konum Bağlantısını Kopyala

en: The file '<b>%s</b>' has been downloaded.
tr: Dosya '<b>%s</b>' indirildi.

en: Transfer completed
tr: Aktarım tamamlandı

en: Some files are being downloaded
tr: Bazı dosyalar indiriliyor

en: _Quit Midori
tr: Midori'den _çık

en: The transfers will be cancelled if Midori quits.
tr: Midori kapatılırsa aktarmalar iptal edilecek.

en: Advertisement blocker
tr: Reklam engelleyici

en: Block advertisements according to a filter list
tr: Filtre listesine göre reklamları engelle

en: Bl_ock image
tr: Resim _Engelle

en: Bl_ock link
tr: Bağlantıyı engelle

en: Configure Advertisement filters
tr: Reklam filtresini yapılandır

en: Edit rule
tr: Kuralı düzenle

en: _Rule:
tr: _Kural:
