Xfce Apps - en to ast translation catalogue (837 entries)

en: Raising GlobalTime window...
ast: Amosando ventana d'hora global...

en: GlobalTime window raise failed
ast: Fallu al amosar la ventana d'hora global

note: ********** timezone tooltip **********
en: %s
    click to modify clock
ast: %s
    clic pa modificar el reló

en: Localtime
ast: Hora llocal

en: button 1 to change preferences 
    button 2 to adjust time of clocks
ast: botón 1 pa camudar preferencies 
    botón 2 p'axustar la hora de los relós

en: adjust to change hour
ast: axustar pa camudar hores

en: NEW
ast: NUEVA

en: NEW COPY
ast: COPIA NUEVA

en: Not possible to delete the last clock.
ast: Nun ye posible desaniciar el caberu reló.

en: update this clock
ast: anovar esti reló

en: add new empty clock
ast: amestar nuevu reló baleru

en: add new clock using this clock as model
ast: amestar nuevu reló usando esti reló como modelu

en: delete this clock
ast: desaniciar esti reló

en: move this clock first
ast: mover esti reló a la primer posición

en: move this clock left
ast: mover esti reló a la izquierda

en: move this clock right
ast: mover esti reló a la drecha

en: move this clock last
ast: mover esti reló a la fin

en: set the timezone of this clock to be local timezone
ast: afitar la estaya horaria pa esti reló pa que seya la estaya horaria llocal

en: close window and exit
ast: zarrar la ventana y colar

en: Globaltime preferences
ast: Preferencies d'hora global

note: -----------------------HEADING-------------------------------------------
en: Clock Parameters
ast: Parámetros de reló

en: Name of the clock:
ast: Nome del reló:

en: enter name of clock
ast: introduz nome del reló

en: Timezone of the clock:
ast: Estaya horaria del reló:

en: Text Formatting
ast: Formatu de testu

note: ------------------------background-------------------------
en: Background color:
ast: Color de fondu:

en: Click to change background colour for clock
ast: Clic pa camudar el color de fondu del reló

en: Use default
ast: Usar predetermináu

en: Cross this to use default instead of selected value
ast: Conseñar esto pa usar el predetermináu encuantes del valor esbilláu

note: ------------------------foreground-------------------------
en: Foreground (=text) color:
ast: Color de primer planu (=testu):

en: Click to change foreground colour for clock
ast: Primi pa camudar el color de primer planu del reló

note: ------------------------name font-------------------------
en: Font for name of clock:
ast: Fonte pal nome del reló:

en: Click to change font for clock name
ast: Primi pa camudar la fonte pal nome del reló

note: ------------------------time font-------------------------
en: Font for time of clock:
ast: Fonte pa la hora del reló:

en: Click to change font for clock time
ast: Primi pa camudar la fonte por defeutu de la hora del reló

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline name of clock:
ast: Solliñar el nome del reló

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline time of clock:
ast: Solliñar la hora del reló:

en: Text Default Formatting
ast: Formatu de testu por defeutu

en: Click to change default background colour for clocks
ast: Primi pa camudar el color de fondu por defeutu pa los relós

en: Cross this to use system default instead of selected color
ast: Conseña esto pa usar la color por defeutu'l sistema en cuantes de la esbillada

en: Click to change default text colour for clocks
ast: Primi pa camudar la color de testu por defeutu pa los relós

en: Click to change default font for clock name
ast: Primi pa camudar la fonte por defeutu del nome del reló

en: Cross this to use system default font instead of selected font
ast: Conseña esto pa usar la fontes por defeutu'l sistema en cuantes de la esbillada

en: Click to change default font for clock time
ast: Primi pa camudar la fonte por defeutu pa la hora del reló

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline for name of clock:
ast: Solliñu pal nome'l reló:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline for time of clock:
ast: Solliñu pa la hora'l reló:

en: update preferences
ast: anovar preferencies

en: Globaltime Preferences
ast: Preferencies d'hora global

note: -----------------------HEADING--------------------------------------
en: General Preferences
ast: Preferencies xenerales

en: Decorations:
ast: Decoraciones:

en: Standard
ast: Estándar

en: Use normal decorations
ast: Usar decoraciones normales

en: None
ast: Dengún

en: Do not show window decorations (borders)
ast: Nun amosar decoración de ventana (bervesos)

en: Clock size:
ast: Tamañu'l reló:

en: Equal
ast: Igual

en: All clocks have same size
ast: Tolos relós tienen el mesmu tamañu

en: Varying
ast: Variable

en: Clock sizes vary
ast: Los tamaños de reló varíen

en: Local timezone:
ast: Estaya horaria llocal:

en:  Other
ast: Otru

en: %d hour %d mins
ast: %d hora %d minutos

en: %d hour
ast: %d hora

en: %d mins
ast: %d minutos

en: not changed
ast: non camudáu

en: not changing
ast: non camudar

note: location
en: Location
ast: Allugamientu

en: GMT Offset
ast: Offset GMT

en: Country
ast: País

note: We are actually setting the g_par parameter. In other words we are setting the global default timezone for Orage. This is done very seldom and we do not want to allow "floating" here. This test is ugly, but it is not worth an extra parameter. this is normal appointment
en: Pick timezone
ast: Escueya estaya horaria

en: Change mode
ast: Mou cambéu

note: NOTE: this exists only if ical timezones are being used
en: floating
ast: flotante

en: Orage Globaltime
ast: Hora global Orage

en: Show clocks from different countries
ast: Amosar relós de diferentes países

en: Globaltime
ast: Tiempu global

en: Appearance
ast: Aspeutu

note: show frame
en: Show _frame
ast: Amosar _marcu

note: foreground color
en: set foreground _color:
ast: afitar _color de primer planu

note: background color
en: set _background color:
ast: afitar color de _fondu

note: clock size (=mbox size): height and width
en: set _height:
ast: afitar _altor:

en: Note that you can not change the height of horizontal panels
ast: Percátate que nun pues camudar l'altor de los paneles horizontales

en: set _width:
ast: afitar a_nchor:

en: Note that you can not change the width of vertical panels
ast: Percátate que nun pues camudar l'anchor de los paneles verticales

en: Show lines _vertically
ast: Amosar llinies _verticalmente

en: Clock Options
ast: Opciones de reló

note: timezone
en: set timezone to:
ast: afitar estaya horaria en:

en: Line %d:
ast: Llinia %d:

en: Enter any valid strftime function parameter.
ast: Introduz cualesquier parámetru válidu de la función strftime.

note: Tooltip hint
en: Tooltip:
ast: Caxa de función:

note: special timing for SUSPEND/HIBERNATE
en: fix time after suspend/hibernate
ast: iguar la hora dempués de suspender/hibernar

en: You only need this if you do short term (less than 5 hours) suspend or hibernate and your visible time does not include seconds. Under these circumstances it is possible that Orageclock shows time inaccurately unless you have this selected. (Selecting this prevents cpu and interrupt saving features from working.)
ast: Namái necesites esto si faes una suspensión o ivernación nun periodu curtiu de tiempu, (menos de 5 hores), y la to hora visible nun inclúi segundos. Baxo estes circustancies ye dable qu'Orageclock amuese la hora de mou non afayadizu a nun ser que tengas esto esbillao. (Esbillar esto antemana les carauterístiques d'interrupción d'aforru d'enerxía y l'usu de la CPU nel funcionamientu.)

en: This program uses strftime function to get time.
    Use any valid code to get time in the format you prefer.
    Some common codes are:
    	%A = weekday			%B = month
    	%c = date & time		%R = hour & minute
    	%V = week number		%Z = timezone in use
    	%H = hours 				%M = minute
    	%X = local time			%x = local date
ast: Esti programa usa la función strftime pa obtener la hora.
    Use cualesquier códigu válidu pa obtener la hora nel formatu que prefiera.
    Dalgunos códigos comunes son:
    	%A = día de la selmana			%B = mes
    	%c = data & hora		%R = hora & minutu
    	%V = día de la selmana (numbéricu)		%Z = estaya horaria n'usu
    	%H = hora 				%M = minutu
    	%X = hora llocal			%x = data llocal

en: Orage clock Preferences
ast: Preferencies del reló Orage

en: Maintainer
ast: Caltenedor

en: Manage your time with Orage
ast: Alministra'l to tiempu con Orage

note: if (gtk_toggle_button_get_active( GTK_TOGGLE_BUTTON(apptw->Type_journal_rb))) end time
en: End
ast: Fin

en: Due
ast: Data llímite

note: to avoid timing problems when updating entry Create file chooser
en: Select a file...
ast: Seleiciona un ficheru...

en: Sound Files
ast: Ficheros de soníu

en: All Files
ast: Tolos ficheros

en: The appointment information has been modified.
ast: La información de la cita modificóse.

en: Do you want to continue?
ast: ¿Quies siguir?

en: No, do not leave
ast: Non, nun colar

en: Yes, ignore modifications and leave
ast: Sí, inorar les camudancies y colar

en: The end of this appointment is earlier than the beginning.
ast: El fin d'esta cita ye anterior al so aniciu.

en: Not set
ast: Nun afitáu

en: Add new appointment to this file.
ast: Amestar un cita nueva a esti ficheru.

en: Orage default file
ast: Ficheru por defeutu Orage

en: Appointment addition failed.
ast: Fallu na amestanza de la cita.

en: Error happened when adding appointment. Look more details from the log file.
ast: Asocedió un fallu cuando s'amestaba la cita. Mira más detalles nel ficheru de rexistru.

en: Appointment update failed.
ast: Fallu nel anovamientu de la cita.

en: Look more details from the log file. (Perhaps file was updated external from Orage?)
ast: Mira más detalles nel ficheru de rexistru. (¿Nun s'anovaría'l ficheru esternamente?)

en: This appointment will be permanently removed.
ast: Esta cita desaniciaráse dafechu.

en: No, cancel the removal
ast: Non, encaboxar el desaniciu

en: Yes, remove it
ast: Sí, desanicialu

en: Pick the date
ast: Escueye la data

en: Today
ast: Güei

en: This appointment does not exist.
ast: Esta cita nun esiste.

en: It was probably removed, please refresh your screen.
ast: Probablemente desanicióse. Por favor, refresque la pantalla.

en: Current categories
ast: Categoríes actuales

en: Add new category with color
ast: Amestar una nueva categoría con color

en: Category:
ast: Categoría:

en: Colors of categories - Orage
ast: Colores de categoríes - Orage

en:  *** COPY ***
ast:  *** COPIAR ***

en: New appointment - Orage
ast: Nueva cita - Orage

note: File menu stuff ********* File menu ********* File menu
en: _File
ast: _Ficheru

en: Sav_e and close
ast: _Guardar y zarrar

en: D_uplicate
ast: D_uplicar

en: Save
ast: Guardar

en: Save and close
ast: Guardar y zarrar

en: Revert
ast: Revertir

en: Duplicate
ast: Duplicar

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Free
ast: Lliberar

en: Busy
ast: Ocupáu

en: General
ast: Xeneral

note: type
en: Type
ast: Triba

en: Event
ast: Eventu

en: Event that will happen sometime. For example:
    Meeting or birthday or TV show.
ast: Eventu qu'ocurrirá en dalgún intre. Por exemplu:
    Cita, cumpleaños o programa TV.

en: Todo
ast: Xeres pendientes

en: Something that you should do sometime. For example:
    Wash your car or test new version of Orage.
ast: Daqué que tendría de facer en dalguna ocasión. Por exemplu:
    Llavar el so coche o prebar la nueva versión d'Orage.

en: Journal
ast: Diariu

en: Make a note that something happened. For example:
    Remark that your mother called or first snow came.
ast: Tome nota cuando daqué asoceda. Por exemplu:
    Remembre que la so madre llamó o que cayó la primer nevada.

note: title
en: Title
ast: Títulu

en: All day event
ast: Eventu que dura tol día

note: start time
en: Start
ast: Aniciu

en: Set
ast: Afitar

en: Duration
ast: Duración

en: days
ast: díes

en: hours
ast: hores

en: mins
ast: minutos

note: Availability (only for EVENT)
en: Availability
ast: Disponibilidá

note: completed (only for TODO)
en: Completed
ast: Completáu

en: Done
ast: Fecho

note: categories
en: Categories
ast: Categoríes

en: This is special category, which can be used to color this appointment in list views.
ast: Ésta ye una categoría especial que pue usase pa colorear esta cita nes vistes como llista.

en: update colors for categories.
ast: anovar colores de categoríes.

note: priority
en: Priority
ast: Prioridá

en: If you set this 8 or bigger, the appointment is NOT shown on list windows.
    You can use that feature to unclutter your list windows, but it makes it more difficult to find this appointment.
    (Alarms will still fire normally.)
    (There is undocumented parameter so that you can change the default limit of 8.)
ast: Si afites esto a 8 o más grande, la cita NUN s'amosará nes ventanes de llista.
    Pues usar una carauterística pa ordenar les tos ventanes de llista, pero fadrá abegoso alcontrar esa cita.
    (Les alarmes entá se prenderán de mou normal.)
    (Hai un parámetru ensin documentar nel que pues camudar el llimite por defeutu de 8.)

note: note
en: Note
ast: Nota

en: Before Start
ast: Enantes del aniciu

en: Before End
ast: Enantes del fin

en: After Start
ast: Dempués del aniciu

en: After End
ast: Dempués del fin

en: Alarm
ast: Alarma

note: **** ALARM TIME ****
en: Alarm time
ast: Hora d'alarma

en: Often you want to get alarm:
     1) before Event start
     2) before Todo end
     3) after Todo start
ast: A vegaes quies que l'alarma s'active:
     1) enantes del aniciu del eventu
     2) enantes del fin de xeres pendientes
     3) dempués del aniciu de xeres pendientes

en: Persistent alarm
ast: Alarma persistente

en: Select this if you want Orage to remind you even if it has not been active when the alarm happened.
ast: Seleiciona esta opción si quies qu'Orage t'avise inclusu si nun taba activu cuando ocurrió l'alarma.

note: **** Audio Alarm ****
en: Sound
ast: Soníu

en: Use
ast: Usar

en: Select this if you want audible alarm
ast: Seleiciona esta opción si quies una alarma sonora

en: Repeat alarm sound
ast: Repetir soníu d'alarma

en: times
ast: vegaes

en: sec interval
ast: intervalu en seg.

en: Use Orage window
ast: Usar ventana d'Orage

en: Select this if you want Orage window alarm
ast: Seleiciona esta opción si quies la ventana d'alarma d'Orage

en: Use notification
ast: Usar notificación

en: Select this if you want notification alarm
ast: Seleiciona esta opción si quies l'alarma de notificación

en: Set timeout
ast: Afitar tiempu d'expiración

en: Select this if you want notification to expire automatically
ast: Seleiciona esta opción si quies que les notificaciones acaben automáticamente

en: 0 = system default expiration time
ast: 0 = tiempu d'acabu predetermináu del sistema

en: seconds
ast: segundos

note: **** Procedure Alarm ****
en: Procedure
ast: Procedimientu

en: Select this if you want procedure or script alarm
ast: Seleiciona esta opción si quies una alarma per aciu de procedimientu o script

en: <b>Default alarm</b>
ast: <b>Alarma por defeutu</b>

en: Store current settings as default alarm
ast: Atroxar la configuración d'anguaño como alarma predeterminada

en: Set current settings from default alarm
ast: Afitar la configuración d'anguaño dende la de l'alarma predeterminada

en: Daily
ast: Diariu

en: Weekly
ast: Selmanal

en: Monthly
ast: Mensual

en: Yearly
ast: Añal

en: Mon
ast: Llun

en: Tue
ast: Mar

en: Wed
ast: Mié

en: Thu
ast: Xue

en: Fri
ast: Vie

en: Sat
ast: Sáb

en: Sun
ast: Dom

en: Recurrence
ast: Repetición

note: complexity
en: Complexity
ast: Complexidá

en: Basic
ast: Básicu

en: Advanced
ast: Avanzáu

en: Use this if you want regular repeating event
ast: Use esta opción si quier la repetición regular del eventu

en: Use this if you need complex times like:
     Every Saturday and Sunday or 
     First Tuesday every month
ast: Use esta opción si necesita dates complexes como:
     Cada sábadu y domingu o 
     el primer xueves de cada mes

note: frequency
en: Frequency
ast: Frecuencia

en: Each
ast: Cada

en: occurrence
ast: ocurrencia

en: Limit frequency to certain interval.
     For example: Every third day:
     Frequency = Daily and Interval = 3
ast: Llimitar la frecuencia a un intervalu determináu.
     Por exemplu: Cada tercer día:
     Frecuencia = Diaria ya Intervalu = 3

en: Limit
ast: Llimitar

en: Repeat forever
ast: Repetir pa siempres

en: Repeat
ast: Repetir

en: Repeat until
ast: Repetir fasta

note: weekdays (only for complex settings)
en: Weekdays
ast: Díes de la selmana

en: Which day
ast: Qué día

en: Specify which weekday for monthly and yearly events.
     For example:
     Second Wednesday each month:
    	Frequency = Monthly,
    	Weekdays = check only Wednesday,
    	Which day = select 2 from the number below Wednesday
ast: Especificar díes de la selmana pa eventos mensuales y añales.
     Por exemplu:
     El segundu miércoles de cada mes:
    	Frecuencia = Mensual,
    	Díes de la selmana = conseñe namái'l miércoles,
    	Qué día = seleiciona 2 del númberu debaxo de miércoles

note: exceptions
en: Exceptions
ast: Esceiciones

en: Add excluded date (-)
ast: Amestar data escluyida (-)

en: Add included time (+)
ast: Amestar hora incluyida (+)

note: ********* View menu ********* View menu
en: _View
ast: _Ver

note: ********* Go menu   *********
en: _Go
ast: _Dir

en: New
ast: Nuevu

en: Refresh
ast: Refrescar

en: Close
ast: Zarrar

en: Unknown
ast: Desconocíu

en:        Number of days to show
ast: Númberu de díes p'amosar

en: Orage - day view
ast: Orage - Vista de día

note: date only appointment
en: All day
ast: Tol día

en: Time
ast: Hora

en: No rows have been selected.
ast: Nun se seleicionó nenguna filera.

en: Click a row to select it and after that you can copy it.
ast: Fai clic nuna filera pa seleicionala y pa poder copiala dempués.

en: You will permanently remove all
    selected appointments.
ast: Va desaniciar dafechu toes
    les citas seleicionaes.

en: Yes, remove them
ast: Sí, desanicialos

en: Back
ast: Atrás

en: Forward
ast: Alantre

en: Find
ast: Guetar

en: Dayview
ast: Vista de día

en: Extra days to show:
ast: Díes estra p'amosar:

en: only first repeating
ast: namái la primer repetición

en: Check this if you only want to see the first repeating event. By default all are shown.
    Note that this also shows all urgencies.
    Note that repeating events may appear earlier in the list as the first occurrence only is listed.
ast: Conseña esto si namái quies ver el primer eventu repetitivu. Por defeutu amuésense toos.
    Decátate que esto tamién amuesa toles urxencies.
    Del mesmu mou, los eventos repetitivos puen apaecer ceo na llista como la primera ocurencia namái llistada.

en: also old
ast: tamién vieyos

en: Check this if you want to see old events also. This can only be selected after 'only first repeating' is enabled to avoid very long lists.
    Note that extra days selection still defines if newer appointments are listed'.
ast: Conseña esto si quies ver tamién los eventos vieyos. Esto namái pue esbillase si s'habilita 'namái la primer repetición' pa evitar llistes perllargues.
    Decátate que la esbilla de díes estra entá define si se llisten cites más nueves.

en: Journal entries starting from:
ast: Entamu d'entraes de diariu dende:

en: Search
ast: Guetar

en: Search text
ast: Guetar testu

en: Flags
ast: Marques

en: Title
ast: Títulu

note: remove since it has ended
en: 	Recur ended, moving to archive file.
ast: 	Acabó la repetición, moviendo a un ficheru.

en: Archiving not enabled. Exiting
ast: Archiváu non activáu. Colando

en: Archiving threshold: %d month(s)
ast: Umbral d'archiváu: %d mes(es)

note: yy mon day
en: 	Archiving events, which are older than: %04d-%02d-%02d
ast: 	Archivando eventos más antiguos que: %04d-%02d-%02d

en: Archiving uid: %s
ast: Identificador d'archiváu: %s

note: VTODO not completed, do not archive
en: 	VTODO not complete; not archived
ast: 	VTOO non completáu; non archiváu

note: it is recurrent event
en: 	Recurring. End year: %04d, month: %02d, day: %02d
ast: 	Repetitivo. Final d'añu: %04d, mes: %02d, día: %02d

en: Archiving done
ast: Archiváu completáu

note: PHASE 1: go through base orage file and remove "repeat" shortcuts
en: Starting archive removal.
ast: Escomencipiando desaniciu del ficheru.

en: 	PHASE 1: reset recurring appointments
ast: 	FASE 1: reaniciar cites repetitives

note: PHASE 2: go through archive file and add everything back to base orage. * After that delete the whole arch file
en: 	PHASE 2: return archived appointments
ast: 	FASE 2: torne les cites archivaes

en: Archive removal done
ast: Desaniciu del ficheru fechu

en: Orage default alarm
ast: Alarma predeterminada d'Orage

en: Created alarm list for main Orage file:
ast: Creóse la llista d'alarma pal ficheru principal d'Orage:

en: Created alarm list for foreign file: %s (%s)
ast: Creóse la llista d'alarmes pal ficheru foriatu: %s (%s)

en: 	Added %d alarms. Processed %d events.
ast: 	Amestaes %d alarmes. Procesaos %d eventos.

en: 	Found %d alarms of which %d are active. (Searched %d recurring alarms.)
ast: 	Atopáronse %d alarmes, de les que %d tán actives (%d alarmes repetitives guetaes).

en: Starting import file preprocessing
ast: Escomencipiando importación de ficheru pa preprocesáu

en: ... Patched DCREATED to be CREATED.
ast: ... DCREATED camudáu pa ser CREATED.

en: ... Patched timezone to Orage format.
ast: ... Estaya horaria modificada con formatu d'Orage

en: Import file preprocessing done
ast: Preprocesáu del ficheru d'importación fináu

en: Found external update on file %s.
ast: Alcontróse un anovamientu esternu nel ficheru %s.

en: Refreshing alarms and calendar due to external file update.
ast: Refrescando les alarmes y el calandariu pola mor d'un anovamientu de ficheru esternu.

en: Calendar files
ast: Ficheros de calendarios

en: Current foreign files
ast: Ficheros externos d'anguaño

en: READ ONLY
ast: NAMÁI LLECTURA

en: READ WRITE
ast: LLECTURA/ESCRITURA

en: ***** No foreign files *****
ast: ***** Nun hai ficheros esternos *****

en: Foreign file add failed
ast: Fallu al amestar un ficheru foriatu

en: Orage can only handle 10 foreign files. Limit reached.
ast: Orage namái pue remanar 10 ficheros foriatos. Algamóse'l llimite

en: Filename is empty.
ast: El nome de ficheru ta baleru.

en: Name is empty.
ast: El nome ta baleru.

en: File does not exist.
ast: El ficheru nun esiste

en: Same filename already exists in Orage.
ast: Yá esiste'l mesmu ficheru n'Orage

en: Same name already exists in Orage.
ast: Yá esiste'l mesmu nome n'Orage.

en: Import/export
ast: Importar/esportar

en: Import
ast: Importar

en: Read from file:
ast: Lleer de ficheru:

en: Separate filenames with comma(,).
     NOTE: comma is not valid character in filenames for Orage.
ast: Separtar nomes de ficheru con coma (,).
     NOTA: la coma nun ye un caráuter válidu pa nomes de ficheru d'Orage.

en: Export
ast: Esportar

en: Write to file:
ast: Escribir a ficheru:

en: Select
ast: Seleicionar

en: All appointments
ast: Toles cites

en: Named appointments:
ast: Cites con nome:

en: Note that only main file appointments are read.
    Archived and Foreign events are not exported.
ast: Decátate de que namái se lleen les cites del ficheru principal.
    Los eventos archivaos y los esternos nun s'exporten.

en: Note that only main file appointments are read.
    Foreign events are not exported.
ast: Decátate de que namái se lleen les cites del ficheru principal.
    Los eventos esternos nun s'exporten.

en: You can easily drag these from event-list window.
ast: Pues arrastrar estos cenciellamente fora la ventana de llista d'eventos.

en: Orage appointment UIDs separated by commas.
ast: Identificadores de cites d'Orage separtaos por comes.

en: Archive
ast: Archivar

en: Archive now (threshold: %d months)
ast: Archivar agora (umbral: %d meses)

en: You can change archive threshold in parameters
ast: Pues camudar l'umbral d'archiváu nos parámetros

en: Revert archive now
ast: Recuperar ficheru agora

en: Return all archived events into main orage file and remove arch file.
    This is useful for example when doing export and moving orage
    appointments to another system.
ast: Devolver tolos eventos archivaos al ficheru principal d'Orage y desaniciar el ficheru de ficheru.
    Esto ye útil por exemplu al exportar y mover cites d'Orage
    a otru sistema.

en: Orage files
ast: Ficheros d'Orage

en: Orage main calendar file
ast: Ficheru de calendariu principal d'Orage

en: Current file:
ast: Ficheru actual:

en: New file:
ast: Ficheru nuevu:

en: Action options:
ast: Opciones d'aición:

en: Rename
ast: Renomar

en: Orage internal file rename only.
    Does not touch external filesystem at all.
    New file must exist.
ast: Sólo renoma'l ficheru internu d'Orage.
    Nun altera un res el sistema de ficheros esternu.
    Un nuevu ficheru tien d'esistir.

en: Copy
ast: Copiar

en: Current file is copied and stays unmodified in the old place.
ast: El ficheru actual copiase y permanez ensin modificaciones nel so antiguu llugar.

en: Move
ast: Mover

en: Current file is moved and vanishes from the old place.
ast: El ficheru actual muévese y desapaez del so antiguu llugar.

en: Archive file
ast: Ficheru d'archivu

en: Foreign files
ast: Ficheros esternos

en: Add new foreign file
ast: Amestar nuevu ficheru esternu

en: Foreign file:
ast: Ficheru esternu:

note: label = gtk_label_new(_("Options:")); gtk_box_pack_start(GTK_BOX(hbox), label, FALSE, FALSE, 5);
en: Visible name:
ast: Nome visible:

en: Read only
ast: Namái llectura

en: Set this if you want to make sure that this file is never modified by Orage.
    Note that modifying foreign files may make them incompatible with the original tool, where they came from!
ast: Active esta opción si quier tar ciertu de qu'esti ficheru nunca nun camudaráse por Orage.
    Ten en cuenta que'l cambéu de ficheros esternos pue facelos incompatibles cola ferramienta orixinal cola que foron xeneraos.

en: This internal name is displayed to user instead of file name.
ast: Amuesase esti nome internu al usuariu en cuantes del nome de ficheru

en: Exchange data - Orage
ast: Intercambéu de datos - Orage

en: 	This is %s version %s
ast: 	Esto ye %s versión %s

en: 	Released under the terms of the GNU General Public License.
ast: 	Distribuyíu baxo los términos de la llicencia GPL de GNU.

en: 	Compiled against GTK+-%d.%d.%d,
ast: 	Compiláu con GTK+-%d.%d.%d,

en: using GTK+-%d.%d.%d.
ast: usando GTK+-%d.%d.%d.

en: 	Using DBUS for import.
ast: 	Usa DBUS pa importación.

en: 	Not using DBUS. Import works only partially.
ast: 	Nun s'usa DBUS. La importación furrula namái parcialmente.

en: 	Using libnotify.
ast: 	Usa libnotify.

en: 	Not using libnotify.
ast: 	Nun s'usa libnotify.

en: 	Using automatic archiving.
ast: 	Usa archiváu automáticu.

en: 	Not using archiving.
ast: 	Nun s'usa archiváu.

en: 	Using operating system package libical.
ast: 	Usando paquete libical del sistema operativu.

en: 	Using Orage local version of libical.
ast: 	Usando versión local d'Orage de libical.

en: Usage: orage [options] [files]
ast: Usu: orage [opciones] [ficheros]

en: Options:
ast: Opciones:

en: --version (-v) 		show version of orage
ast: --version (-v) 	\amuesa la versión d'orage

en: --help (-h) 		print this text
ast: --help (-h) 		amuesa esti testu

en: --preferences (-p) 	show preferences form
ast: --preferencies (-p) 	amosar formulariu de preferencies

en: --toggle (-t) 		make orage visible/unvisible
ast: --toggle (-t) 		facer orage visible/invisible

en: --add-foreign (-a) file [RW] [name] 	add a foreign file
ast: --add-foreign (-a) ficheru [LE] [nome] 	amiesta un ficheru foriatu

en: --remove-foreign (-r) file 	remove a foreign file
ast: --remove-foreign (-r) ficheru 	desaniciar un ficheru esternu

en: --export (-e) file [appointment...] 	export appointments from Orage to file
ast: --export (-e) file [cita...] 	esporta cites d'Orage a un file

en: files=ical files to load into orage
ast: ficheros=ficheros ical a cargar n'orage

en: 	dbus not included in orage.
ast: 	dbus nun incluyíu n'orage.

en: 	without dbus [files] and foreign file options(-a & -r) can only be used when starting orage
ast: 	ensin dbus les opciones (-a y -r) pa [ficheros] y ficheros esternos namái puen usase al entamar orage

en: 
    Unknown option %s
ast: 
    Opción %s desconocía

en: _Exchange data
ast: _Intercamudar datos

note: Edit menu
en: _Edit
ast: _Editar

en: View selected _date
ast: Ver _data seleicionada

en: View selected _week
ast: Ver _selmana seleicionada

en: Select _Today
ast: Seleicionar güe_i

note: Help menu
en: _Help
ast: A_yuda

en: No title defined
ast: Ensin títulu definíu

en:  Location: %s
ast: Allugamientu: %s

en: 
     Note:
    %s
ast: 
     Nota:
    %s

en: Never
ast: Nunca

en: <b>To do:</b>
ast: <b>Xeres pendientes:</b>

en: <b>Events for %s:</b>
ast: <b>Eventos pa %s:</b>

en: Main settings
ast: Axustes principales

en: Timezone
ast: Estaya horaria

en: You should always define your local timezone.
ast: Tendría de definir siempres la so estaya horaria llocal.

en: Archive threshold (months)
ast: Umbral d'archiváu (meses)

en: (0 = no archiving)
ast: (0 = ensin archivar)

en: Archiving is used to save time and space when handling events.
ast: L'archiváu s'usa p'aforrar tiempu y espaciu al tratar los eventos.

en: Sound command
ast: Comandu de soníu

en: This command is given to shell to make sound in alarms.
ast: Esti comandu execútase nel intérprete de comandos pa facer sonar les alarmas.

en: Calendar window
ast: Ventanu del calandariu

en: Calendar visual details
ast: Detalles visuales del calandariu

en: Show borders
ast: Amosar berbesos

en: Show menu
ast: Amosar menú

en: Show day names
ast: Amosar nomes de díes

en: Show week numbers
ast: Amosar númberos de la selmana

en: Show month and year
ast: Amosar mes y añu

en: Calendar info boxes
ast: Caxes d'información del calandariu

en: Show todo list
ast: Amosar llista de xeres pendientes

en: Number of days to show in event window
ast: Númberu de díes p'amosar na ventana d'eventu

en: 0 = do not show event list at all
ast: 0 = nun amosar pa nada la llista d'eventos

en: Calendar visibility
ast: Visibilidá del calandariu

en: Show on all desktops
ast: Amosar en tolos escritorios

en: Keep on top
ast: Caltener arriba

en: Show in taskbar
ast: Amosar na barra de xeres

en: Show in pager
ast: Amosar nel seleutor d'estaya de trabayu

en: Show in systray
ast: Amosar na estaya de notificación

en: Calendar start
ast: Aniciu de calendariu

en: Show
ast: Amosar

en: Hide
ast: Anubrir

en: Minimized
ast: Minimizáu

en: Select today's date
ast: Esbillar la data de güei

en: Select previously selected date
ast: Esbillar la data esbillada enantes

en: Days view
ast: Vista de díes

en: Event list
ast: Llista d'eventos

en: Extra settings
ast: Axustes estra

en: Event list window
ast: Ventana de llista d'eventos

en: Number of extra days to show in event list
ast: Númberu de díes estra p'amosar na llista d'eventos

en: This is just the default value, you can change it in the actual eventlist window.
ast: Esto ye namái'l valor por defeutu, pues camudalu na ventana de llista d'eventos d'anguaño.

en: Show only first repeating event
ast: Amosar namái'l primer eventu repetitivu

en: First day of week
ast: Primer día de la selmana

en: Selected day
ast: Día esbilláu

en: Use dynamic tray icon
ast: Usar iconu de bandexa dinámicu

en: Use dynamic icon
ast: Usar icOnu dinámicu

en: Dynamic icon shows current month and day of the month.
ast: Los iconos dinámicos amuesen el mes y el día del mes d'anguaño.

en: Use this timer if Orage has problems waking up properly after suspend or hibernate. (For example tray icon not refreshed or alarms not firing.)
ast: Usa esti temporizador si Orage tien problemes d'espertar dempués de la suspensión o ivernación. (Por exemplu l'iconu la bandexa nun se refresca o les alarmes nun se prenden.)

en: Orage window
ast: Ventana d'Orage

en: Notify notification
ast: Notificar notificación

en: Always quit when asked to close
ast: Colar siempres cuando s'entrugue al zarrar

en: Always quit
ast: Colar siempres

en: Orage Preferences
ast: Preferencies d'Orage

en: First Orage start. Searching default timezone.
ast: Primer aniciu d'Orage. Guetando estaya horaria predeterminada.

en: Default timezone set to %s.
ast: Estaya horaria predeterminada configurada como %s.

en: Default timezone not found, please, set it manually.
ast: Estaya horaria nun atopada. Por favor, configúrela manualmente.

en: Reminder
ast: Recordatoriu

en: Open
ast: Abrir

en: Reminder - Orage
ast: Recordatoriu - Orage

en: Postpone
ast: Posponer

en: Next active alarms:
ast: Siguientes alarmes activaes:

en: 
    %02d d %02d h %02d min to: %s
ast: 
    %02d d %02d h %02d min pa: %s

en: 
    No active alarms found
ast: 
    Nun s'atopó denguna alarma activa

en: Africa
ast: África

en: Africa/Abidjan
ast: África/Abidjan

en: Africa/Accra
ast: África/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
ast: África/Adis Abeba

en: Africa/Algiers
ast: África/Arxel

en: Africa/Asmara
ast: África/Asmara

en: Africa/Asmera
ast: África/Asmara

en: Africa/Bamako
ast: África/Bamako

en: Africa/Bangui
ast: África/Bangui

en: Africa/Banjul
ast: África/Banjul

en: Africa/Bissau
ast: África/Bissau

en: Africa/Blantyre
ast: África/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
ast: África/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
ast: África/Boujoumboura

en: Africa/Cairo
ast: África/El Cairo

en: Africa/Casablanca
ast: África/Casablanca

en: Africa/Ceuta
ast: África/Ceuta

en: Africa/Conakry
ast: África/Conakry

en: Africa/Dakar
ast: África/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
ast: África/Dar es Salaam

en: Africa/Djibouti
ast: África/Djibouti

en: Africa/Douala
ast: África/Douala

en: Africa/El_Aaiun
ast: África/El Aaiun

en: Africa/Freetown
ast: África/Freetown

en: Africa/Gaborone
ast: África/Gaborone

en: Africa/Harare
ast: África/Harare

en: Africa/Johannesburg
ast: África/Johannesburgo

en: Africa/Kampala
ast: África/Kampala

en: Africa/Khartoum
ast: África/Jartum

en: Africa/Kigali
ast: África/Kigali

en: Africa/Kinshasa
ast: África/Kinshasa

en: Africa/Lagos
ast: África/Lagos

en: Africa/Libreville
ast: África/Libreville

en: Africa/Lome
ast: África/Lome

en: Africa/Luanda
ast: África/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
ast: África/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
ast: África/Lusaka

en: Africa/Malabo
ast: África/Malabo

en: Africa/Maputo
ast: África/Maputo

en: Africa/Maseru
ast: África/Maseru

en: Africa/Mbabane
ast: África/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
ast: África/Mogadiscio

en: Africa/Monrovia
ast: África/Monrovia

en: Africa/Nairobi
ast: África/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
ast: África/Ndjamena

en: Africa/Niamey
ast: África/Niamey

en: Africa/Nouakchott
ast: África/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
ast: África/Uagadugú

en: Africa/Porto-Novo
ast: África/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
ast: África/Santo Tomé

en: Africa/Timbuktu
ast: África/Tombuctú

en: Africa/Tripoli
ast: África/Trípoli

en: Africa/Tunis
ast: África/Túnez

en: Africa/Windhoek
ast: África/Windhoek

en: America
ast: América

en: America/Adak
ast: América/Adak

en: America/Anchorage
ast: América/Anchorage

en: America/Anguilla
ast: América/Anguilla

en: America/Antigua
ast: América/Antigua

en: America/Araguaina
ast: América/Araguaia

en: America/Argentina/Buenos_Aires
ast: América/L'Arxentina/Buenos Aires

en: America/Argentina/Catamarca
ast: América/L'Arxentina/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
ast: América/Argentina/ComodRivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
ast: América/L'Arxentina/Córdoba

en: America/Argentina/Jujuy
ast: América/L'Arxentina/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
ast: América/Argentina/La_Rioxa

en: America/Argentina/Mendoza
ast: América/L'Arxentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
ast: América/Argentina/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
ast: América/Argentina/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
ast: América/Argentina/San_Xuan

en: America/Argentina/San_Luis
ast: América/Argentina/San_Lluis

en: America/Argentina/Tucuman
ast: América/Argentina/Tucumán

en: America/Argentina/Ushuaia
ast: América/Argentina/Ushuaía

en: America/Aruba
ast: América/Aruba

en: America/Asuncion
ast: América/Asunción

en: America/Atikokan
ast: América/Atikokan

en: America/Atka
ast: América/Atka

en: America/Bahia
ast: América/Bahía

en: America/Bahia_Banderas
ast: América/Bahía_Banderas

en: America/Barbados
ast: América/Barbados

en: America/Belem
ast: América/Belén

en: America/Belize
ast: América/Belize

en: America/Blanc-Sablon
ast: América/Blanc-Sablon

en: America/Boa_Vista
ast: América/Boa Vista

en: America/Bogota
ast: América/Bogotá

en: America/Boise
ast: América/Boise

en: America/Buenos_Aires
ast: América/Buenos Aires

en: America/Cambridge_Bay
ast: América/Cambridge Bay

en: America/Campo_Grande
ast: América/Campo_Grande

en: America/Cancun
ast: América/Cancún

en: America/Caracas
ast: América/Caracas

en: America/Catamarca
ast: América/Catamarca

en: America/Cayenne
ast: América/Cayenne

en: America/Cayman
ast: América/Caimán

en: America/Chicago
ast: América/Chicago

en: America/Chihuahua
ast: América/Chihuahua

en: America/Coral_Harbour
ast: América/Coral_Harbour

en: America/Cordoba
ast: América/Córdoba

en: America/Costa_Rica
ast: América/Costa Rica

en: America/Creston
ast: América/Creston

en: America/Cuiaba
ast: América/Cuiabá

en: America/Curacao
ast: América/Curaçao

en: America/Danmarkshavn
ast: América/Danmarkshavn

en: America/Dawson
ast: América/Dawson

en: America/Dawson_Creek
ast: América/Dawson Creek

en: America/Denver
ast: América/Denver

en: America/Detroit
ast: América/Detroit

en: America/Dominica
ast: América/Dominique

en: America/Edmonton
ast: América/Edmonton

en: America/Ensenada
ast: América/Ensenada

en: America/Eirunepe
ast: América/Eirunepé

en: America/El_Salvador
ast: América/San Salvador

en: America/Fortaleza
ast: América/Fortaleza

en: America/Fort_Wayne
ast: América/Fort_Wayne

en: America/Glace_Bay
ast: América/Glace Bay

en: America/Godthab
ast: América/Godthab

en: America/Goose_Bay
ast: América/Goose Bay

en: America/Grand_Turk
ast: América/Grand Turk

en: America/Grenada
ast: América/Granada

en: America/Guadeloupe
ast: América/Guadalupe

en: America/Guatemala
ast: América/Guatemala

en: America/Guayaquil
ast: América/Guayaquil

en: America/Guyana
ast: América/Guyana

en: America/Halifax
ast: América/Halifax

en: America/Havana
ast: América/L'Habana

en: America/Hermosillo
ast: América/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
ast: América/Indiana/Indianápolis

en: America/Indiana/Knox
ast: América/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
ast: América/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
ast: América/Indiana/Petersburgu

en: America/Indiana/Tell_City
ast: América/Indiana/Tell_City

en: America/Indiana/Vevay
ast: América/Indiana/Vevay

en: America/Indiana/Vincennes
ast: América/Indiana/Vincennes

en: America/Indiana/Winamac
ast: América/Indiana/Winamac

en: America/Indianapolis
ast: América/Indianapolis

en: America/Inuvik
ast: América/Inuvik

en: America/Iqaluit
ast: América/Iqaluit

en: America/Jamaica
ast: América/Xamaica

en: America/Jujuy
ast: América/Jujuy

en: America/Juneau
ast: América/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
ast: América/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
ast: América/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
ast: América/Knox_IN

en: America/Kralendijk
ast: América/Kralendijk

en: America/La_Paz
ast: América/La Paz

en: America/Lima
ast: América/Lima

en: America/Los_Angeles
ast: América/Los Ánxeles

en: America/Louisville
ast: América/Louisville

en: America/Lower_Princes
ast: América/Lower_Princes

en: America/Maceio
ast: América/Maceio

en: America/Managua
ast: América/Managua

en: America/Manaus
ast: América/Manaos

en: America/Marigot
ast: América/Marigot

en: America/Martinique
ast: América/Martinica

en: America/Matamoros
ast: América/Matamoros

en: America/Mazatlan
ast: América/Mazatlan

en: America/Mendoza
ast: América/Mendoza

en: America/Menominee
ast: América/Menominee

en: America/Merida
ast: América/Mérida

en: America/Metlakatla
ast: América/Metlakatla

en: America/Mexico_City
ast: América/México DF

en: America/Miquelon
ast: América/Miquelón

en: America/Moncton
ast: América/Moncton

en: America/Monterrey
ast: América/Monterrey

en: America/Montevideo
ast: América/Montevideo

en: America/Montreal
ast: América/Montreal

en: America/Montserrat
ast: América/Montserrat

en: America/Nassau
ast: América/Nassau

en: America/New_York
ast: América/Nueva York

en: America/Nipigon
ast: América/Nipigon

en: America/Nome
ast: América/Nome

en: America/North_Dakota/Beulah
ast: América/Dacota_Norte/Beulah

en: America/North_Dakota/Center
ast: América/Dacota_Norte/Centru

en: America/North_Dakota/New_Salem
ast: América/Dacota_Norte/Nueva_Sálem

en: America/Noronha
ast: América/Noronha

en: America/Ojinaga
ast: América/Ojinaga

en: America/Panama
ast: América/Panamá

en: America/Pangnirtung
ast: América/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
ast: América/Paramaribo

en: America/Phoenix
ast: América/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
ast: América/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
ast: América/Puertu España

en: America/Porto_Acre
ast: América/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
ast: América/Pôrto Velho

en: America/Puerto_Rico
ast: América/Puertu Rico

en: America/Rainy_River
ast: América/Rainy River

en: America/Rankin_Inlet
ast: América/Rankin Inlet

en: America/Recife
ast: América/Recife

en: America/Regina
ast: América/Regina

en: America/Resolute
ast: América/Resolute

en: America/Rio_Branco
ast: América/Rio Branco

en: America/Rosario
ast: América/Rosario

en: America/Santa_Isabel
ast: América/Santa_Isabel

en: America/Santarem
ast: América/Santárem

en: America/Santiago
ast: América/Santiago

en: America/Santo_Domingo
ast: América/Santo Domingu

en: America/Sao_Paulo
ast: América/São Paulo

en: America/Scoresbysund
ast: América/Scoresbysund

en: America/Shiprock
ast: América/Shiprock

en: America/Sitka
ast: América/Sitka

en: America/St_Barthelemy
ast: América/San_Barthelemy

en: America/St_Johns
ast: América/San Juan

en: America/St_Kitts
ast: América/St. Kitts

en: America/St_Lucia
ast: América/Sta. Lucía

en: America/St_Thomas
ast: América/Sto Tomás

en: America/St_Vincent
ast: América/San Vicente

en: America/Swift_Current
ast: América/Swift Current

en: America/Tegucigalpa
ast: América/Tegucigalpa

en: America/Thule
ast: América/Thule

en: America/Thunder_Bay
ast: América/Thunder Bay

en: America/Tijuana
ast: América/Tijuana

en: America/Toronto
ast: América/Toronto

en: America/Tortola
ast: América/Tórtola

en: America/Vancouver
ast: América/Vancouver

en: America/Virgin
ast: América/Virxinia

en: America/Whitehorse
ast: América/Whitehorse

en: America/Winnipeg
ast: América/Winnipeg

en: America/Yakutat
ast: América/Yakutat

en: America/Yellowknife
ast: América/Yellowknife

en: Antarctica
ast: Antártida

en: Antarctica/Casey
ast: Antártida/Casey

en: Antarctica/Davis
ast: Antártida/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
ast: Antártida/Dumont D'Urville

en: Antarctica/Macquarie
ast: Antártida/Macquarie

en: Antarctica/Mawson
ast: Antártida/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
ast: Antártida/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
ast: Antártida/Palmer

en: Antarctica/Rothera
ast: Antártida/Rothera

en: Antarctica/South_Pole
ast: Antártida/Polo Sur

en: Antarctica/Syowa
ast: Antártida/Syowa

en: Antarctica/Vostok
ast: Antártida/Vostok

en: Arctic
ast: Árticu

en: Arctic/Longyearbyen
ast: Árticu/Longyearbyen

en: Asia/Almaty
ast: Asia/Almati

en: Asia/Amman
ast: Asia/Amán

en: Asia/Aqtau
ast: Asia/Aktau

en: Asia/Aqtobe
ast: Asia/Aktobe

en: Asia/Ashgabat
ast: Asia/Achkhabad

en: Asia/Baghdad
ast: Asia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
ast: Asia/Bahréin

en: Asia/Calcutta
ast: Asia/Calcuta

en: Asia/Chungking
ast: Asia/Chongqing

en: Asia/Damascus
ast: Asia/Damas

en: Asia/Dushanbe
ast: Asia/Dusambé

en: Asia/Hong_Kong
ast: Asia/Hong Kong

en: Asia/Istanbul
ast: Asia/Estambul

en: Asia/Jerusalem
ast: Asia/Jerusalén

en: Asia/Katmandu
ast: Asia/Katmandú

en: Asia/Kuala_Lumpur
ast: Asia/Kuala Lumpur

en: Asia/Macau
ast: Asia/Macáu

en: Asia/Magadan
ast: Asia/Magadán

en: Asia/Phnom_Penh
ast: Asia/Phnom Penh

en: Asia/Rangoon
ast: Asia/Rangún

en: Asia/Riyadh
ast: Asia/Riad

en: Asia/Saigon
ast: Asia/Saigón

en: Asia/Samarkand
ast: Asia/Samarkanda

en: Asia/Seoul
ast: Asia/Seúl

en: Asia/Singapore
ast: Asia/Singapur

en: Asia/Tashkent
ast: Asia/Tachkent

en: Asia/Tehran
ast: Asia/Teherán

en: Asia/Thimphu
ast: Asia/Thimbu

en: Asia/Ujung_Pandang
ast: Asia/Ujung Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
ast: Asia/Ulán Bator

en: Asia/Ulan_Bator
ast: Asia/Ulán_Bator

en: Asia/Vientiane
ast: Asia/Vientián

en: Asia/Yakutsk
ast: Asia/Iakoutsk

en: Asia/Yekaterinburg
ast: Asia/Ekaterimburgo

en: Asia/Yerevan
ast: Asia/Erevan

en: Atlantic
ast: Atlánticu

en: Atlantic/Azores
ast: Atlánticu/Azores

en: Atlantic/Bermuda
ast: Atlánticu/Bermuda

en: Atlantic/Canary
ast: Atlánticu/Canaries

en: Atlantic/Cape_Verde
ast: Atlánticu/Cabo Verde

en: Atlantic/Faeroe
ast: Atlánticu/Feroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
ast: Atlánticu/Jan Mayen

en: Atlantic/Madeira
ast: Atlánticu/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
ast: Atlánticu/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
ast: Atlánticu/Isles Georgias del Sur

en: Atlantic/St_Helena
ast: Atlánticu/Sta. Helena

en: Atlantic/Stanley
ast: Atlánticu/Stanley

en: Australia/Adelaide
ast: Australia/Adelaida

en: Australia/Broken_Hill
ast: Australia/Broken Hill

en: Australia/Lord_Howe
ast: Australia/Lord Howe

en: Brazil
ast: Brasíl

en: Brazil/Acre
ast: Brasil/Acre

en: Brazil/DeNoronha
ast: Brasil/DeNoronha

en: Brazil/East
ast: Brasil/Este

en: Brazil/West
ast: Brasil/Oeste

en: Canada
ast: Canadá

en: Canada/Atlantic
ast: Canadá/Atlánticu

en: Canada/Central
ast: Canadá/Central

en: Canada/East-Saskatchewan
ast: Canadá/Saskatchewan-Este

en: Canada/Pacific
ast: Canadá/Pacíficu

en: Canada/Yukon
ast: Canadá/Yukon

en: Etc/Zulu
ast: Etc/Zulú

en: Europe
ast: Europa

en: Europe/Amsterdam
ast: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
ast: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
ast: Europa/Atenes

en: Europe/Belfast
ast: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
ast: Europa/Belgráu

en: Europe/Berlin
ast: Europa/Berlín

en: Europe/Bratislava
ast: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
ast: Europa/Bruxeles

en: Europe/Bucharest
ast: Europa/Bucarest

en: Europe/Budapest
ast: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
ast: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
ast: Europa/Copenhague

en: Europe/Dublin
ast: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
ast: Europa/Xibraltar

en: Europe/Helsinki
ast: Europa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
ast: Europa/Islla_de_Man

en: Europe/Istanbul
ast: Europa/Estambul

en: Europe/Kaliningrad
ast: Europa/Kaliningráu

en: Europe/Kiev
ast: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
ast: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
ast: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
ast: Europa/Londres

en: Europe/Luxembourg
ast: Europa/Luxemburgo

en: Europe/Madrid
ast: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
ast: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
ast: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
ast: Europa/Mónaco

en: Europe/Moscow
ast: Europa/Moscú

en: Europe/Nicosia
ast: Europa/Nicosia

en: Europe/Oslo
ast: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
ast: Europa/París

en: Europe/Prague
ast: Europa/Praga

en: Europe/Riga
ast: Europa/Riga

en: Europe/Rome
ast: Europa/Roma

en: Europe/Samara
ast: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
ast: Europa/San Marino

en: Europe/Sarajevo
ast: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
ast: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
ast: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
ast: Europa/Sofía

en: Europe/Stockholm
ast: Europa/Estocolmo

en: Europe/Tallinn
ast: Europa/Tallin

en: Europe/Tirane
ast: Europa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
ast: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
ast: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
ast: Europa/Vaticanu

en: Europe/Vienna
ast: Europa/Viena

en: Europe/Vilnius
ast: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
ast: Europa/Varsovia

en: Europe/Zagreb
ast: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
ast: Europa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
ast: Europa/Zurich

en: Indian
ast: Índicu

en: Indian/Antananarivo
ast: Índicu/Antananarivo

en: Indian/Chagos
ast: Índicu/Chagos

en: Indian/Christmas
ast: Índicu/Navidad

en: Indian/Cocos
ast: Índicu/Cocos

en: Indian/Comoro
ast: Índicu/Comores

en: Indian/Kerguelen
ast: Índicu/Kerguelen

en: Indian/Mahe
ast: Índicu/Mahé

en: Indian/Maldives
ast: Índicu/Maldivas

en: Indian/Mauritius
ast: Índicu/Mauricio

en: Indian/Mayotte
ast: Índicu/Mayotte

en: Indian/Reunion
ast: Índicu/Reunión

en: Mexico
ast: Méxicu

en: Mexico/BajaNorte
ast: Méxicu/BaxaNorte

en: Mexico/BajaSur
ast: Méxicu/BaxaSur

en: Mexico/General
ast: Méxicu/Xeneral

en: Pacific
ast: Pacíficu

en: Pacific/Apia
ast: Pacíficu/Apia

en: Pacific/Auckland
ast: Pacíficu/Auckland

en: Pacific/Chatham
ast: Pacíficu/Chatham

en: Pacific/Easter
ast: Pacíficu/Pascua

en: Pacific/Efate
ast: Pacíficu/Efate

en: Pacific/Enderbury
ast: Pacíficu/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
ast: Pacíficu/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
ast: Pacíficu/Fidji

en: Pacific/Funafuti
ast: Pacíficu/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
ast: Pacíficu/Galápagos

en: Pacific/Gambier
ast: Pacíficu/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
ast: Pacíficu/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
ast: Pacíficu/Guam

en: Pacific/Honolulu
ast: Pacíficu/Honolulú

en: Pacific/Johnston
ast: Pacíficu/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
ast: Pacíficu/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
ast: Pacíficu/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
ast: Pacíficu/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
ast: Pacíficu/Majuro

en: Pacific/Marquesas
ast: Pacíficu/Marquesas

en: Pacific/Midway
ast: Pacíficu/Midway

en: Pacific/Nauru
ast: Pacíficu/Nauru

en: Pacific/Niue
ast: Pacíficu/Niue

en: Pacific/Norfolk
ast: Pacíficu/Norfolk

en: Pacific/Noumea
ast: Pacíficu/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
ast: Pacíficu/Pago Pago

en: Pacific/Palau
ast: Pacíficu/Palau

en: Pacific/Pitcairn
ast: Pacíficu/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
ast: Pacíficu/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
ast: Pacíficu/Port Moresby

en: Pacific/Rarotonga
ast: Pacíficu/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
ast: Pacíficu/Saipán

en: Pacific/Samoa
ast: Pacíficu/Samoa

en: Pacific/Tahiti
ast: Pacíficu/Tahití

en: Pacific/Tarawa
ast: Pacíficu/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
ast: Pacíficu/Tongatapu

en: Pacific/Truk
ast: Pacíficu/Truk

en: Pacific/Wake
ast: Pacíficu/Wake

en: Pacific/Wallis
ast: Pacíficu/Wallis

en: Pacific/Yap
ast: Pacíficu/Yap

en: US
ast: EEXX

en: US/Arizona
ast: EEXX/Arizona

en: US/Central
ast: EEXX/Central

en: US/Michigan
ast: EEXX/Míchigan

en: US/Pacific
ast: EEXX/Pacíficu

en: US/Samoa
ast: EEXX/Samoa

en: New appointment
ast: Nueva cita

en: About Orage
ast: Tocante a Orage

en: Orage Panel Clock
ast: Reló de panel Orage

en: Show time and date?
ast: ¿Amosar data y hora?

en: Orage preferences
ast: Preferencies de Orage

en: Settings for the Xfce 4 Calendar Application (Orage)
ast: Axustes pa la aplicación de calandariu de Xfce 4 (Orage)

en: Orage Calendar Preferences
ast: Preferencies del calendariu Orage

en: Calendar
ast: Calendariu

en: Orage Calendar
ast: Calendariu d'Orage

en: Desktop calendar
ast: Calendariu d'escritoriu
