Xfce Apps - en to be translation catalogue (706 entries)

en: Raising GlobalTime window...
be: Стварэнне вакна глабальнага часу...

en: GlobalTime window raise failed
be: Стварэнне вакна глабальнага часу схібіла

note: ********** timezone tooltip **********
en: %s
    click to modify clock
be: %s
    націсніце, каб змяніць час

en: Localtime
be: Мясцовы час

en: button 1 to change preferences 
    button 2 to adjust time of clocks
be: кнопка 1 змяняе настаўленні 
    кнопка 2 змяняе час гадзінніка

en: NEW
be: НОВЫ

en: Not possible to delete the last clock.
be: Немагчыма выдаліць апошні гадзіннік.

en: update this clock
be: абнавіць гэты гадзіннік

en: add new empty clock
be: дадаць новы пусты гадзіннік

en: add new clock using this clock as model
be: дадаць новы гадзіннік, узяўшы гэты за аснову

en: delete this clock
be: выдаліць гэты гадзіннік

en: move this clock left
be: пасунуць гадзіннік улева

en: move this clock right
be: пасунуць гадзіннік управа

en: set the timezone of this clock to be local timezone
be: устанавіць часавы пояс гэтага гадзінніка як мясцовы

en: close window and exit
be: закрыць акно і выйсці

en: Globaltime preferences
be: Настаўленні глабальнага часу

note: -----------------------HEADING-------------------------------------------
en: Clock Parameters
be: Параметры гадзінніка

en: Name of the clock:
be: Назва гадзінніка:

en: enter name of clock
be: увядзіце назву гадзінніка

en: Timezone of the clock:
be: Часавы пояс гадзінніка:

en: Text Formatting
be: Фарматаванне тэксту

note: ------------------------background-------------------------
en: Background color:
be: Колер фону:

en: Click to change background colour for clock
be: Націсніце, каб змяніць фонавы колер гадзінніка

en: Use default
be: Ужываць базавыя

note: ------------------------name font-------------------------
en: Font for name of clock:
be: Шрыфт назвы гадзінніка:

en: Click to change font for clock name
be: Націсніце, каб змяніць шрыфт назвы гадзінніка

note: ------------------------time font-------------------------
en: Font for time of clock:
be: Шрыфт часу гадзінніка:

en: Click to change font for clock time
be: Націсніце, каб змяніць шрыфт часу

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline name of clock:
be: Падкрэсліваць назву гадзінніка:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline time of clock:
be: Падкрэсліваць час у гадзінніку:

en: Text Default Formatting
be: Базавае фарматаванне тэксту

en: Click to change default background colour for clocks
be: Націсніце, каб змяніць базавы колер фону гадзіннікаў

en: Click to change default text colour for clocks
be: Націсніце, каб змяніць базавы колер тэксту гадзінніка

en: Click to change default font for clock name
be: Націсніце, каб змяніць базавы шрыфт назвы гадзінніка

en: Click to change default font for clock time
be: Націсніце, каб змяніць базавы шрыфт часу гадзінніка

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline for name of clock:
be: Падкрэсліваць назву гадзінніка:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline for time of clock:
be: Падкрэсліваць час гадзінніка:

en: update preferences
be: абнавіць настаўленні

en: Globaltime Preferences
be: Настаўленні глабальнага часу

note: -----------------------HEADING--------------------------------------
en: General Preferences
be: Агульныя настаўленні

en: Standard
be: Стандартны

en: Clock size:
be: Памер гадзінніка:

en: Equal
be: Аднолькавы

en: All clocks have same size
be: Усе гадзіннікі маюць аднолькавы памер

en: Varying
be: Пераменны

en: Clock sizes vary
be: Памеры гадзіннікаў розняцца

en: Local timezone:
be: Мясцовы часавы пояс:

en:  Other
be:  Іншыя

en: %d hour %d mins
be: %d гадз %d мін

en: %d hour
be: %d гадз

en: %d mins
be: %d мін

en: backward
be: назад

en: forward
be: наперад

en: not changed
be: не зменена

en: not changing
be: не змяняецца

note: location
en: Location
be: Мясцовасць

en: GMT Offset
be: Зрух ад GMT

en: Previous/Next Change
be: Папярэдняе/наступнае змяненне

en: Country
be: Краіна

note: We are actually setting the g_par parameter. In other words we are setting the global default timezone for Orage. This is done very seldom and we do not want to allow "floating" here. This test is ugly, but it is not worth an extra parameter. this is normal appointment
en: Pick timezone
be: Выберыце часавы пояс

note: NOTE: this exists only if ical timezones are being used
en: floating
be: зменны

en: Orage Globaltime
be: Глабальны час Orage

en: Show clocks from different countries
be: Паказвае гадзіннікі з розных краін

en: Globaltime
be: Глабальны час

en: Appearance
be: Выгляд

note: show frame
en: Show _frame
be: Паказваць р_амку

note: foreground color
en: set foreground _color:
be: у_станавіць колер тэксту:

note: background color
en: set _background color:
be: устанав_іць колер фону:

note: clock size (=vbox size): height and width
en: set _height:
be: устанавіць вышы_ню:

en: set _width:
be: устанаві_ць шырыню:

en: Note that you can not change the width of vertical panels
be: Заўвага: вы не можаце змяняць шырыню вертыкальных панэляў

en: Clock Options
be: Опцыі гадзінніка

note: timezone
en: set timezone to:
be: устанавіць часавы пояс на:

en: Line %d:
be: Радок %d:

note: Tooltip hint
en: Tooltip:
be: Падказка:

note: special timing for SUSPEND/HIBERNATE
en: fix time after suspend/hibernate
be: выпраўляць час пасля чакання/сну

en: Orage clock Preferences
be: Настаўленні гадзінніка Orage

en: Maintainer
be: Суправаджальнік

en: Manage your time with Orage
be: Кіруйце вашым часам з дапамогай Orage

note: if (gtk_toggle_button_get_active( GTK_TOGGLE_BUTTON(apptw->Type_journal_rb))) end time
en: End
be: Канец

note: to avoid timing problems when updating entry Create file chooser
en: Select a file...
be: Выберыце файл...

en: Sound Files
be: Гукавыя файлы

en: All Files
be: Усе файлы

en: The appointment information has been modified.
be: Звесткі па прызначэнні зменены.

en: Do you want to continue?
be: Працягваць?

en: The end of this appointment is earlier than the beginning.
be: Канец прызначэння раней за пачатак.

en: Not set
be: Не вызначаны

en: This appointment will be permanently removed.
be: Прызначэнне будзе назаўсёды сцёрта.

en: Pick the date
be: Выберыце дату

en: Today
be: Сёння

en: This appointment does not exist.
be: Няма такога прызначэння.

en: It was probably removed, please refresh your screen.
be: Магчыма, яно было сцёрта, калі ласка, абнавіце экран.

en: Current categories
be: Бягучыя катэгорыі

en: Add new category with color
be: Дадаць катэгорыю з колерам

en: Category:
be: Катэгорыя:

en: Colors of categories - Orage
be: Колеры катэгорый - Orage

en: New appointment - Orage
be: Новае прызначэнне - Orage

note: File menu stuff ********* File menu ********* File menu
en: _File
be: Ф_айл

en: Sav_e and close
be: Запісаць і закрыць

en: D_uplicate
be: Д_убляваць

en: Save
be: Запісаць

en: Save and close
be: Запісаць і закрыць

en: Revert
be: Наадварот

en: Duplicate
be: Дубляваць

en: Delete
be: Сцерці

en: Free
be: Вольны

en: Busy
be: Заняты

en: General
be: Агульныя

note: type
en: Type
be: Тып

en: Event
be: Падзея

en: Event that will happen sometime. For example:
    Meeting or birthday or TV show.
be: Падзея, якая мусіць некалі адбыцца. Напрыклад:
    Сустрэча, ці дзень нараджэння, ці тэлевезійнае шоy.

en: Todo
be: Задача

en: Something that you should do sometime. For example:
    Wash your car or test new version of Orage.
be: Нешта, што вы мусіце некалі зрабіць. Напрыклад:
    Памыць сваю машыну ці выпрабаваць новую версію Orage.

en: Journal
be: Журнал

en: Make a note that something happened. For example:
    Remark that your mother called or first snow came.
be: Зрабіце зацемку, калі нешта адбылося. Напрыклад:
    Адзначце, што званіла маці, ці пайшоў першы снег.

note: title
en: Title
be: Назва

en: All day event
be: На ўвесь дзень

note: start time
en: Start
be: Пачатак

en: Duration
be: Працягласць

en: days
be: дні

en: hours
be: гадзін

en: mins
be: мінут

note: Availability (only for EVENT)
en: Availability
be: Занятасць

note: completed (only for TODO)
en: Completed
be: Выканана

en: Done
be: Зроблена

note: categories
en: Categories
be: Катэгорыі

en: update colors for categories.
be: абнавіць колеры катэгорый.

note: priority
en: Priority
be: Прыярытэт

note: note
en: Note
be: Заўвагі

en: Before Start
be: Перад пачаткам

en: Before End
be: Перад канцом

en: After Start
be: Пасля пачатку

en: After End
be: Пасля канца

en: Alarm
be: Сігнал

note: **** ALARM TIME ****
en: Alarm time
be: Час сігнала

en: Often you want to get alarm:
     1) before Event start
     2) before Todo end
     3) after Todo start
be: Калі вы хочаце атрымаць сігнал:
     1) да пачатку Падзеі
     2) перад канцом Задачы
     3) пасля пачатку Задачы

en: Persistent alarm
be: Трывалы сігнал

note: **** Audio Alarm ****
en: Sound
be: Гук

en: Use
be: Ужыць

en: Select this if you want audible alarm
be: Пазначце, каб атрымліваць гукавы сігнал

en: Repeat alarm sound
be: Паўтараць гук сігнала

en: times
be: разы

en: sec interval
be: сек. інтрэрвал

note: **** Display Alarm ****
en: Visual
be: Візуальны

en: Use Orage window
be: Ужываць акно Orage

en: Select this if you want Orage window alarm
be: Пазначце, каб атрымліваць сігнал акном Orage

en: Use notification
be: Ужываць паведамленне

en: Select this if you want notification alarm
be: Пазначце, каб атрымаць сігнал паведамленнем

en: Set timeout
be: Задаць таймаўт

en: seconds
be: секунд

note: **** Procedure Alarm ****
en: Procedure
be: Працэдура

en: Select this if you want procedure or script alarm
be: Пазначце, каб атрымаць сігнал працэдурай ці скрыптам

en: <b>Default alarm</b>
be: <b>Звычайны сігнал</b>

en: Store current settings as default alarm
be: Захваць бягучыя настаўленні як звычайны сігнал

en: Set current settings from default alarm
be: Узяць бягучыя настаўленні са звычайнага сігнала

en: None
be: Няма

en: Daily
be: Дзённы

en: Weekly
be: Тыднёвы

en: Monthly
be: Месячны

en: Yearly
be: Гадавы

en: Hourly
be: Гадзінны

en: Mon
be: Пан

en: Tue
be: Аўт

en: Wed
be: Срд

en: Thu
be: Чац

en: Fri
be: Пят

en: Sat
be: Суб

en: Sun
be: Няд

en: Recurrence
be: Паўтарэнні

note: complexity
en: Complexity
be: Складанасць

en: Basic
be: Базавая

en: Advanced
be: Адмысловая

en: Use this if you want regular repeating event
be: Выкарыстайце, калі хочаце каб прызначэнне паўтаралася

note: frequency
en: Frequency
be: Частата

en: Each
be: Кожнае

en: occurrence
be: з'яўленне

en: Limit
be: Абмежаваць

en: Repeat forever
be: Паўтараць бясконца

en: Repeat
be: Паўтараць

en: Repeat until
be: Паўтараць да

note: weekdays (only for complex settings)
en: Weekdays
be: Дні тыдня

en: Which day
be: Кожны дзень

note: TODO base (only for TODOs)
en: TODO base
be: Аснова задачы

note: exceptions
en: Exceptions
be: Выключэнні

en: Add excluded date (-)
be: Дадаць дзень выключэння (-)

en: Add included time (+)
be: Дадаць час уключэння (+)

note: ********* View menu ********* View menu
en: _View
be: Выгляд

note: ********* Go menu   *********
en: _Go
be: _Перайсці

en: New
be: Новы

en: Refresh
be: Абнавіць

en: Close
be: Закрыць

en: Unknown
be: Невядома

en:        Number of days to show
be:        Колькі дзён паказваць

en: Orage - day view
be: Orage - прагляд дзён

note: date only appointment
en: All day
be: Увесь дзень

en: Time
be: Час

en: No rows have been selected.
be: Не вылучаны ніводзін радок.

en: Click a row to select it and after that you can copy it.
be: Націсніце на радок, каб вылучыць, потым вы зможаце яго скапіраваць.

en: You will permanently remove all
    selected appointments.
be: Вы назаўсёды сатраце ўсе
    вылучаныя прызначэнні.

en: Back
be: Назад

en: Forward
be: Наперад

en: Find
be: Пошук

en: Dayview
be: Прагляд дзён

en: Extra days to show
be: Дадаткова паказваць дзён

en: Journal entries starting from:
be: Паказваць запісы ў журнале пачынаючы з:

en: Search
be: Знайсці

en: Search text
be: Шукаць тэкст

en: Flags
be: Сцягі

en: Title
be: Загаловак

en: Archiving not enabled. Exiting
be: Архівацыя не ўключана. Выхад

en: Archiving done
be: Архівацыя скончана

note: PHASE 1: go through base orage file and remove "repeat" shortcuts
en: Starting archive removal.
be: Пачата сціранне архіва.

en: Archive removal done
be: Сціранне архіва скончана

en: Orage default alarm
be: Звычайны сігнал Orage

en: Calendar files
be: Файлы календара

en: Current foreign files
be: Бягучыя чужыя файлы

en: ***** No foreign files *****
be: ***** Няма чужых файлаў *****

en: Import/export
be: Імпарт/экспарт

en: Import
be: Імпарт

en: Read from file:
be: Чытаць з файла:

en: Export
be: Экспарт

en: Write to file:
be: Запісаць у файл:

en: Select
be: Вылучыць

en: All appointments
be: Усе прызначэнні

en: Named appointments:
be: Прызначэнні з назвай:

en: Note that only main file appointments are read.
    Foreign events are not exported.
be: Заўвага: чытаюцца толькі прызначэнні з галоўнага файла.
    Чужыя прызначэнні не экспартуюцца.

en: You can easily drag these from event-list window.
be: Вы лёгка можаце перацягнуць іх з спіса прызначэнняў.

en: Orage appointment UIDs separated by commas.
be: UIDы прызначэнняў Orage, раздзеленыя коскамі.

en: Archive
be: Архівацыя

en: Archive now (threshold: %d months)
be: Архіваваць зараз (парог: %d месяцаў)

en: You can change archive threshold in parameters
be: Вы можаце змяніць парог архівацыі ў параметрах

en: Revert archive now
be: Адкаціць архівацыю зараз

en: Orage files
be: Файлы Orage

en: Orage main calendar file
be: Асноўны файл каляндара Orage

en: Rename
be: Перайменаваць

en: Copy
be: Капіраваць

en: Current file is copied and stays unmodified in the old place.
be: Бягучы файл капіруецца і застаецца нязменным на старым месцы.

en: Move
be: Перамясціць

en: Current file is moved and vanishes from the old place.
be: Бягучы файл пераносіцца і сціраецца са старога месца.

en: Archive file
be: Файл архіва

en: Foreign files
be: Чужыя файлы

en: Add new foreign file
be: Дадаць чужы файл

en: Foreign file:
be: Чужы файл:

en: Read only
be: Толькі-чытанне

en: Exchange data - Orage
be: Абмен звесткамі - Orage

en: 	This is %s version %s
be: 	Гэта %s версіі %s

en: 	Released under the terms of the GNU General Public License.
be: 	Выдадзена на ўмовах Агульнай грамадскай ліцэнзіі GNU (GPL).

en: Usage: orage [options] [files]
be: Usage: orage [опцыі] [файлы]

en: Options:
be: Опцыі:

en: --version (-v) 		show version of orage
be: --version (-v) 		паказаць версію orage

en: --help (-h) 		print this text
be: --help (-h) 		паказаць гэты тэкст

en: --preferences (-p) 	show preferences form
be: --preferences (-p) 	паказаць форму настаўленняў

en: --toggle (-t) 		make orage visible/unvisible
be: --toggle (-t) 		зрабіць orage бачным/нябачным

en: 	dbus not included in orage.
be: 	dbus не ўключаны ў orage.

en: 
    Unknown option %s
be: 
    Невядомая опцыя %s

en: _Exchange data
be: Абмен звест_камі

note: Edit menu
en: _Edit
be: _Рэдагаваць

en: View selected _date
be: Паказаць _вылучаны дзень

en: View selected _week
be: Паказа_ць вылучаны тыдзень

en: Select _Today
be: Вылучыць сённяшні дз_ень

en: Show _Globaltime
be: _Паказаць агульны час

note: Help menu
en: _Help
be: _Даведка

en: Never
be: Ніколі

en: <b>To do:</b>
be: <b>Зрабіць:</b>

en: <b>Events for %s:</b>
be: <b>Падзеі для %s:</b>

en: <b>Events for %s - %s:</b>
be: <b>Падзеі для %s - %s:</b>

en: Main settings
be: Агульныя настаўленні

en: Timezone
be: Часавы пояс

en: You should always define your local timezone.
be: Вы мусіце заўсёды вызначаць свой мясцовы часавы пояс.

en: Archive threshold (months)
be: Парог архівацыі (месяцаў)

en: (0 = no archiving)
be: (0 = не архіваваць)

en: Sound command
be: Загад гуку

en: This command is given to shell to make sound in alarms.
be: Гэты загад даецца абалонцы, каб падаць гукавы сігнал.

en: Show borders
be: Паказваць межы

en: Show menu
be: Паказваць меню

en: Show day names
be: Паказваць назвы дзён

en: Show week numbers
be: Паказваць нумары тыдняў

en: Show month and year
be: Паказваць месяц і год

en: Show todo list
be: Паказваць спіс задач

en: Number of days to show in event window
be: Колькі дзён паказваць у вакне падзей

en: 0 = do not show event list at all
be: 0 = не паказваць спіс падзей зусім

en: Show on all desktops
be: Паказваць на ўсіх прасторах

en: Keep on top
be: Трымаць наверсе

en: Show in taskbar
be: Паказваць у панэлі задач

en: Show in pager
be: Паказваць у пэйджары

en: Show in systray
be: Паказваць у трэі

en: Calendar start
be: Запуск календара

en: Show
be: Паказаць

en: Hide
be: Схаваць

en: Minimized
be: Мінімізаваць

en: Days view
be: Дзённы від

en: Event list
be: Спіс падзей

en: Extra settings
be: Дадатковыя настаўленні

en: Number of extra days to show in event list
be: Колькі дадатковых дзён паказваць у спісе падзей

en: Use dynamic tray icon
be: Ужываць дынамічны значок у трэі

en: Use dynamic icon
be: Ужываць дынамічны значок

en: Dynamic icon shows current month and day of the month.
be: Дынамічны значок паказвае бягучы месяц і дзень месяца.

en: Orage Preferences
be: Настаўленні Orage

en: First Orage start. Searching default timezone.
be: Першы запуск Orage. Шукаю базавы часавы пояс.

en: Default timezone set to %s.
be: Базавы часавы пояс %s устаноўлены.

en: Default timezone not found, please, set it manually.
be: Базавы часавы пояс не знойдзены, задайце яго самастойна.

en: Reminder
be: Напамінаць

en: Open
be: Адкрыць

en: Reminder - Orage
be: Нагадванне - Orage

en: Remind me again after the specified time
be: Нагадаць ізноў пасля вызначанага часу

en: Next active alarms:
be: Наступныя дзейныя сігналы:

en: 
    %02d d %02d h %02d min to: %s
be: 
    %02d д %02d г %02d мін да: %s

en: 
    No active alarms found
be: 
    Дзейных сігналаў не знойдзена

en: Africa
be: Афрыка

en: Africa/Abidjan
be: Афрыка/Абіджан

en: Africa/Accra
be: Афрыка/Акра

en: Africa/Addis_Ababa
be: Афрыка/Адыс-Абеба

en: Africa/Algiers
be: Афрыка/Алжыр

en: Africa/Asmera
be: Афрыка/Асмера

en: Africa/Bamako
be: Афрыка/Бамако

en: Africa/Bangui
be: Афрыка/Бангі

en: Africa/Banjul
be: Афрыка/Банжул

en: Africa/Bissau
be: Афрыка/Бісау

en: Africa/Blantyre
be: Афрыка/Блантэр

en: Africa/Brazzaville
be: Афрыка/Бразавіль

en: Africa/Bujumbura
be: Афрыка/Бужумбура

en: Africa/Cairo
be: Афрыка/Каір

en: Africa/Casablanca
be: Афрыка/Касабланка

en: Africa/Ceuta
be: Афрыка/Кеўта

en: Africa/Conakry
be: Афрыка/Конакры

en: Africa/Dakar
be: Афрыка/Дакар

en: Africa/Dar_es_Salaam
be: Афрыка/Дар эс Салам

en: Africa/Djibouti
be: Афрыка/Джыбуці

en: Africa/Douala
be: Афрыка/Доўла

en: Africa/El_Aaiun
be: Афрыка/Эль Айюн

en: Africa/Freetown
be: Афрыка/Фрытаўн

en: Africa/Gaborone
be: Афрыка/Габарон

en: Africa/Harare
be: Афрыка/Гарар

en: Africa/Johannesburg
be: Афрыка/Яханесбург

en: Africa/Kampala
be: Афрыка/Кампала

en: Africa/Khartoum
be: Афрыка/Хартум

en: Africa/Kigali
be: Афрыка/Кігалі

en: Africa/Kinshasa
be: Афрыка/Кіншаса

en: Africa/Lagos
be: Афрыка/Лагас

en: Africa/Libreville
be: Афрыка/Лібрэвіль

en: Africa/Lome
be: Афрыка/Лома

en: Africa/Luanda
be: Афрыка/Луанда

en: Africa/Lubumbashi
be: Афрыка/Лубумбашы

en: Africa/Lusaka
be: Афрыка/Лусака

en: Africa/Malabo
be: Афрыка/Малаба

en: Africa/Maputo
be: Афрыка/Мапата

en: Africa/Maseru
be: Афрыка/Мазэру

en: Africa/Mbabane
be: Афрыка/Мбабан

en: Africa/Mogadishu
be: Афрыка/Магадыша

en: Africa/Monrovia
be: Афрыка/Манровія

en: Africa/Nairobi
be: Афрыка/Найробі

en: Africa/Ndjamena
be: Афрыка/Нджамена

en: Africa/Niamey
be: Афрыка/Нямей

en: Africa/Nouakchott
be: Афрыка/Нуакшот

en: Africa/Ouagadougou
be: Афрыка/Оўагадоўгоў

en: Africa/Porto-Novo
be: Афрыка/Порта-Нова

en: Africa/Sao_Tome
be: Афрыка/Сяо-Томе

en: Africa/Timbuktu
be: Афрыка/Цімбукту

en: Africa/Tripoli
be: Афрыка/Трыпалі

en: Africa/Tunis
be: Афрыка/Туніс

en: Africa/Windhoek
be: Афрыка/Віндгук

en: America
be: Амерыка

en: America/Adak
be: Амерыка/Адак

en: America/Anchorage
be: Амерыка/Анкорыдж

en: America/Anguilla
be: Амерыка/Ангілья

en: America/Antigua
be: Амерыка/Анцігуа

en: America/Araguaina
be: Амерыка/Арагуяна

en: America/Argentina/Buenos_Aires
be: Амерыка/Аргенціна/Буэнас-Айрэс

en: America/Argentina/Catamarca
be: Амерыка/Аргенціна/Катамарка

en: America/Argentina/Cordoba
be: Амерыка/Аргенціна/Кардоба

en: America/Argentina/Jujuy
be: Амерыка/Аргенціна/Яджы

en: America/Argentina/Mendoza
be: Амерыка/Аргенціна/Мендоса

en: America/Aruba
be: Амерыка/Аруба

en: America/Asuncion
be: Амерыка/Асунсьён

en: America/Barbados
be: Амерыка/Барбадас

en: America/Belem
be: Амерыка/Белем

en: America/Belize
be: Амерыка/Беліз

en: America/Boa_Vista
be: Амерыка/Боа-Віста

en: America/Bogota
be: Амерыка/Багата

en: America/Boise
be: Амерыка/Бойзе

en: America/Buenos_Aires
be: Амерыка/Буэнас-Айрэс

en: America/Cambridge_Bay
be: Амерыка/Кембрыдж-Бэй

en: America/Cancun
be: Амерыка/Канкун

en: America/Caracas
be: Амерыка/Каракас

en: America/Catamarca
be: Амерыка/Катамарка

en: America/Cayenne
be: Амерыка/Каен

en: America/Cayman
be: Амерыка/Кайман

en: America/Chicago
be: Амерыка/Чыкага

en: America/Chihuahua
be: Амерыка/Чыхуахуа

en: America/Cordoba
be: Амерыка/Кардоба

en: America/Costa_Rica
be: Амерыка/Коста-Рыка

en: America/Cuiaba
be: Амерыка/Куяба

en: America/Curacao
be: Амерыка/Кюрасаа

en: America/Dawson
be: Амерыка/Доўсан

en: America/Dawson_Creek
be: Амерыка/Доўсан-Крык

en: America/Denver
be: Амерыка/Дэнвер

en: America/Detroit
be: Амерыка/Дэтройт

en: America/Dominica
be: Амерыка/Дамініка

en: America/Edmonton
be: Амерыка/Эдмантан

en: America/Eirunepe
be: Амерыка/Эйрунеп

en: America/El_Salvador
be: Амерыка/Эль-Сальвадор

en: America/Fortaleza
be: Амерыка/Фарталіза

en: America/Glace_Bay
be: Амерыка/Глэйс-Бэй

en: America/Godthab
be: Амерыка/Нук

en: America/Goose_Bay
be: Амерыка/Гіз-Бэй

en: America/Grand_Turk
be: Амерыка/Гранд-Турк

en: America/Grenada
be: Амерыка/Грэнада

en: America/Guadeloupe
be: Амерыка/Гвадэлупа

en: America/Guatemala
be: Амерыка/Гватэмала

en: America/Guayaquil
be: Амерыка/Гуяквіл

en: America/Guyana
be: Амерыка/Гаяна

en: America/Halifax
be: Амерыка/Галіфакс

en: America/Havana
be: Амерыка/Гавана

en: America/Hermosillo
be: Амерыка/Гермасіла

en: America/Indiana/Indianapolis
be: Амерыка/Індыяна/Індыянаполіс

en: America/Indiana/Knox
be: Амерыка/Індыяна/Кнокс

en: America/Indiana/Marengo
be: Амерыка/Індыяна/Марэнга

en: America/Indiana/Vevay
be: Амерыка/Індыяна/Вівэй

en: America/Indianapolis
be: Амерыка/Індыянаполіс

en: America/Inuvik
be: Амерыка/Інувік

en: America/Iqaluit
be: Амерыка/Ікалуіт

en: America/Jamaica
be: Амерыка/Ямайка

en: America/Jujuy
be: Амерыка/Жужуй

en: America/Juneau
be: Амерыка/Джуна

en: America/Kentucky/Louisville
be: Амерыка/Кентукі/Луісвіл

en: America/Kentucky/Monticello
be: Амерыка/Кентукі/Манцічэла

en: America/La_Paz
be: Амерыка/Ла-Пас

en: America/Lima
be: Амерыка/Ліма

en: America/Los_Angeles
be: Амерыка/Лос-Анджэлес

en: America/Louisville
be: Амерыка/Луісвіл

en: America/Maceio
be: Амерыка/Масеё

en: America/Managua
be: Амерыка/Манагуа

en: America/Manaus
be: Амерыка/Манаўс

en: America/Martinique
be: Амерыка/Марцініка

en: America/Mazatlan
be: Амерыка/Мацалтан

en: America/Mendoza
be: Амерыка/Мендоса

en: America/Menominee
be: Амерыка/Меноміні

en: America/Merida
be: Амерыка/Мерыда

en: America/Mexico_City
be: Амерыка/Мехіка-Сіці

en: America/Miquelon
be: Амерыка/Мікелон

en: America/Monterrey
be: Амерыка/Мантэрэй

en: America/Montevideo
be: Амерыка/Мантэвідэа

en: America/Montreal
be: Амерыка/Манрэаль

en: America/Montserrat
be: Амерыка/Мантсерат

en: America/Nassau
be: Амерыка/Насау

en: America/New_York
be: Амерыка/Нью-Ёрк

en: America/Nipigon
be: Амерыка/Ніпіган

en: America/Nome
be: Амерыка/Ном

en: America/Noronha
be: Амерыка/Наронья

en: America/Panama
be: Амерыка/Панама

en: America/Pangnirtung
be: Амерыка/Пангніртунг

en: America/Paramaribo
be: Амерыка/Парамарыба

en: America/Phoenix
be: Амерыка/Фінікс

en: America/Port-au-Prince
be: Амерыка/Порт-о-Прэнс

en: America/Port_of_Spain
be: Амерыка/Порт-оф-Спейн

en: America/Porto_Velho
be: Амерыка/Порту-Велю

en: America/Puerto_Rico
be: Амерыка/Пуэрта-Рыка

en: America/Rainy_River
be: Амерыка/Рэйні-Рыва

en: America/Rankin_Inlet
be: Амерыка/Ранкін-Інлет

en: America/Recife
be: Амерыка/Рэсіфі

en: America/Regina
be: Амерыка/Рэджайна

en: America/Rio_Branco
be: Амерыка/Рыу-Бранку

en: America/Rosario
be: Амерыка/Расарыа

en: America/Santiago
be: Амерыка/Сант'яга

en: America/Santo_Domingo
be: Амерыка/Санта-Дамінга

en: America/Sao_Paulo
be: Амерыка/Сан-Паўлу

en: America/Scoresbysund
be: Амерыка/Скорэсбайсанд

en: America/Shiprock
be: Амерыка/Шыпрок

en: America/St_Johns
be: Амерыка/Сент-Джонс

en: America/St_Kitts
be: Амерыка/Сент-Кітс

en: America/St_Lucia
be: Амерыка/Сент-Люсія

en: America/St_Thomas
be: Амерыка/Сан-Томас

en: America/St_Vincent
be: Амерыка/Сент-Вінсент

en: America/Swift_Current
be: Амерыка/Свіфт-Кёрэнт

en: America/Tegucigalpa
be: Амерыка/Тэгусігальпа

en: America/Thule
be: Амерыка/Туле

en: America/Thunder_Bay
be: Амерыка/Тандэр-Бэй

en: America/Tijuana
be: Амерыка/Тыгуана

en: America/Tortola
be: Амерыка/Тортола

en: America/Vancouver
be: Амерыка/Ванкувер

en: America/Whitehorse
be: Амерыка/Уайтхорс

en: America/Winnipeg
be: Амерыка/Вініпег

en: America/Yakutat
be: Амерыка/Якутат

en: America/Yellowknife
be: Амерыка/Елаўнайф

en: Antarctica
be: Антарктыда

en: Antarctica/Casey
be: Aнтарктыда/Касей

en: Antarctica/Davis
be: Антарктыда/Дэвіс

en: Antarctica/DumontDUrville
be: Антарктыда/Д'юмон Д'юрвіль

en: Antarctica/Mawson
be: Антарктыда/Моўсан

en: Antarctica/McMurdo
be: Антарктыда/Макмарда

en: Antarctica/Palmer
be: Антарктыда/Пальмер

en: Antarctica/South_Pole
be: Антарктыда/Паўднёвы полюс

en: Antarctica/Syowa
be: Антарктыда/Сёва

en: Antarctica/Vostok
be: Антарктыда/Усход

en: Arctic
be: Арктыка

en: Arctic/Longyearbyen
be: Арктыка/Лонгйір

en: Asia
be: Азія

en: Asia/Aden
be: Азія/Адэн

en: Asia/Almaty
be: Азія/Алма-Ата

en: Asia/Amman
be: Азія/Аман

en: Asia/Anadyr
be: Азія/Анадыр

en: Asia/Aqtau
be: Азія/Актаў

en: Asia/Aqtobe
be: Азія/Актобе

en: Asia/Ashgabat
be: Азія/Ашхабад

en: Asia/Baghdad
be: Азія/Багдад

en: Asia/Bahrain
be: Азія/Бахрэйн

en: Asia/Baku
be: Азія/Баку

en: Asia/Bangkok
be: Азія/Бангкок

en: Asia/Beirut
be: Азія/Бейрут

en: Asia/Bishkek
be: Азія/Бішкек

en: Asia/Brunei
be: Азія/Бруней

en: Asia/Calcutta
be: Азія/Калькута

en: Asia/Chungking
be: Азія/Чуньцын

en: Asia/Colombo
be: Азія/Каломба

en: Asia/Damascus
be: Азія/Дамаск

en: Asia/Dhaka
be: Азія/Дака

en: Asia/Dili
be: Азія/Дылі

en: Asia/Dubai
be: Азія/Дубай

en: Asia/Dushanbe
be: Азія/Душанбэ

en: Asia/Gaza
be: Азія/Газа

en: Asia/Harbin
be: Азія/Харбін

en: Asia/Hong_Kong
be: Азія/Ганконг

en: Asia/Hovd
be: Азія/Хоўд

en: Asia/Irkutsk
be: Азія/Іркуцк

en: Asia/Istanbul
be: Азія/Стамбул

en: Asia/Jakarta
be: Азія/Джакарта

en: Asia/Jayapura
be: Азія/Джаяпура

en: Asia/Jerusalem
be: Азія/Іерусалім

en: Asia/Kabul
be: Азія/Кабул

en: Asia/Kamchatka
be: Азія/Камчатка

en: Asia/Karachi
be: Азія/Карачы

en: Asia/Kashgar
be: Азія/Кашгар

en: Asia/Katmandu
be: Азія/Катманду

en: Asia/Krasnoyarsk
be: Азія/Краснаярск

en: Asia/Kuala_Lumpur
be: Азія/Куала-Лумпур

en: Asia/Kuching
be: Азія/Кучынг

en: Asia/Kuwait
be: Азія/Кувейт

en: Asia/Macao
be: Азія/Макаа

en: Asia/Magadan
be: Азія/Магадан

en: Asia/Manila
be: Азія/Маніла

en: Asia/Muscat
be: Азія/Маскат

en: Asia/Nicosia
be: Азія/Нікасія

en: Asia/Novosibirsk
be: Азія/Навасібірск

en: Asia/Omsk
be: Азія/Омск

en: Asia/Phnom_Penh
be: Азія/Пнампень

en: Asia/Pontianak
be: Азія/Понціянак

en: Asia/Pyongyang
be: Азія/Пхеньян

en: Asia/Qatar
be: Азія/Катар

en: Asia/Rangoon
be: Азія/Рангун

en: Asia/Riyadh
be: Азія/Рыяд

en: Asia/Saigon
be: Азія/Сайгон

en: Asia/Samarkand
be: Азія/Самарканд

en: Asia/Seoul
be: Азія/Сеул

en: Asia/Shanghai
be: Азія/Шанхай

en: Asia/Singapore
be: Азія/Сінгапур

en: Asia/Taipei
be: Азія/Тайбэй

en: Asia/Tashkent
be: Азія/Ташкент

en: Asia/Tbilisi
be: Азія/Тбілісі

en: Asia/Tehran
be: Азія/Тэгеран

en: Asia/Thimphu
be: Азія/Тхімпху

en: Asia/Tokyo
be: Азія/Токіа

en: Asia/Ujung_Pandang
be: Азія/Макасар

en: Asia/Ulaanbaatar
be: Азія/Улан-Батар

en: Asia/Urumqi
be: Азія/Урумчы

en: Asia/Vientiane
be: Азія/В'енцьян

en: Asia/Vladivostok
be: Азія/Уладзівасток

en: Asia/Yakutsk
be: Азія/Якутцк

en: Asia/Yekaterinburg
be: Азія/Екацерынбург

en: Asia/Yerevan
be: Азія/Ерэван

en: Atlantic
be: Атлантыка

en: Atlantic/Azores
be: Атлантыка/Азоры

en: Atlantic/Bermuda
be: Атлантыка/Бермуды

en: Atlantic/Canary
be: Атлантыка/Канары

en: Atlantic/Cape_Verde
be: Атлантыка/Каба-Вердэ

en: Atlantic/Faeroe
be: Атлантыка/Фару

en: Atlantic/Jan_Mayen
be: Атлантыка/Ян-Майен

en: Atlantic/Madeira
be: Атлантыка/Мадэйра

en: Atlantic/Reykjavik
be: Атлантыка/Рэйк'явік

en: Atlantic/South_Georgia
be: Атлантыка/Паўднёвая Джорджыя

en: Atlantic/St_Helena
be: Атлантыка/Святая Алена

en: Atlantic/Stanley
be: Атлантыка/Стэнлі

en: Australia
be: Аўстралія

en: Australia/Adelaide
be: Аўстралія/Адэлаіда

en: Australia/Brisbane
be: Аўстралія/Брысбен

en: Australia/Broken_Hill
be: Аўстралія/Брокен-Хіл

en: Australia/Darwin
be: Аўстралія/Дарвін

en: Australia/Hobart
be: Аўстралія/Губерт

en: Australia/Lindeman
be: Аўстралія/Ліндэман

en: Australia/Lord_Howe
be: Аўстралія/Лорд-Хоў

en: Australia/Melbourne
be: Аўстралія/Мельбурн

en: Australia/Perth
be: Аўстралія/Перт

en: Australia/Sydney
be: Аўстралія/Сідней

en: Europe
be: Еўропа

en: Europe/Amsterdam
be: Еўропа/Амстэрдам

en: Europe/Andorra
be: Еўропа/Андора

en: Europe/Athens
be: Еўропа/Афіны

en: Europe/Belfast
be: Еўропа/Белфаст

en: Europe/Belgrade
be: Еўропа/Белград

en: Europe/Berlin
be: Еўропа/Берлін

en: Europe/Bratislava
be: Еўропа/Браціслава

en: Europe/Brussels
be: Еўропа/Брусель

en: Europe/Bucharest
be: Еўропа/Бухарэст

en: Europe/Budapest
be: Еўропа/Будапешт

en: Europe/Chisinau
be: Еўропа/Кішынёў

en: Europe/Copenhagen
be: Еўропа/Капенгаген

en: Europe/Dublin
be: Еўропа/Дублін

en: Europe/Gibraltar
be: Еўропа/Гібралтар

en: Europe/Helsinki
be: Еўропа/Хельсінкі

en: Europe/Istanbul
be: Еўропа/Стамбул

en: Europe/Kaliningrad
be: Еўропа/Калінінград

en: Europe/Kiev
be: Еўропа/Кіеў

en: Europe/Lisbon
be: Еўропа/Лісабон

en: Europe/Ljubljana
be: Еўропа/Любляна

en: Europe/London
be: Еўропа/Лондан

en: Europe/Luxembourg
be: Еўропа/Люксембург

en: Europe/Madrid
be: Еўропа/Мадрыд

en: Europe/Malta
be: Еўропа/Мальта

en: Europe/Minsk
be: Еўропа/Мінск

en: Europe/Monaco
be: Еўропа/Манака

en: Europe/Moscow
be: Еўропа/Масква

en: Europe/Nicosia
be: Еўропа/Нікасія

en: Europe/Oslo
be: Еўропа/Осла

en: Europe/Paris
be: Еўропа/Парыж

en: Europe/Prague
be: Еўропа/Прага

en: Europe/Riga
be: Еўропа/Рыга

en: Europe/Rome
be: Еўропа/Рым

en: Europe/Samara
be: Еўропа/Самара

en: Europe/San_Marino
be: Еўропа/Сан-Марына

en: Europe/Sarajevo
be: Еўропа/Сараева

en: Europe/Simferopol
be: Еўропа/Сімферопаль

en: Europe/Skopje
be: Еўропа/Скоп'е

en: Europe/Sofia
be: Еўропа/Сафія

en: Europe/Stockholm
be: Еўропа/Стакгольм

en: Europe/Tallinn
be: Еўропа/Талін

en: Europe/Tirane
be: Еўропа/Тырана

en: Europe/Uzhgorod
be: Еўропа/Ужгарад

en: Europe/Vaduz
be: Еўропа/Вадуц

en: Europe/Vatican
be: Еўропа/Ватыкан

en: Europe/Vienna
be: Еўропа/Вена

en: Europe/Vilnius
be: Еўропа/Вільнюс

en: Europe/Warsaw
be: Еўропа/Варшава

en: Europe/Zagreb
be: Еўропа/Заграб

en: Europe/Zaporozhye
be: Еўропа/Запарожжа

en: Europe/Zurich
be: Еўропа/Цюрых

en: Indian
be: Індыйскі акіян

en: Indian/Antananarivo
be: Індыйскі акіян/Антананарыву

en: Indian/Chagos
be: Індыйскі акіян/Чагас

en: Indian/Christmas
be: Індыйскі акіян/Ражство

en: Indian/Cocos
be: Індыйскі акіян/Какос

en: Indian/Comoro
be: Індыйскі акіян/Камара

en: Indian/Kerguelen
be: Індыйскі акіян/Кергуэлен

en: Indian/Mahe
be: Індыйскі акіян/Мах

en: Indian/Maldives
be: Індыйскі акіян/Мальдывы

en: Indian/Mauritius
be: Індыйскі акіян/Маўрыцыюс

en: Indian/Mayotte
be: Індыйскі акіян/Майот

en: Indian/Reunion
be: Індыйскі акіян/Рэюніён

en: Pacific
be: Ціхі акіян

en: Pacific/Apia
be: Ціхі акіян/Апія

en: Pacific/Auckland
be: Ціхі акіян/Окленд

en: Pacific/Chatham
be: Ціхі акіян/Чатэм

en: Pacific/Easter
be: Ціхі акіян/Вялікдзень

en: Pacific/Efate
be: Ціхі акіян/Эфіт

en: Pacific/Enderbury
be: Ціхі акіян/Эндербары

en: Pacific/Fakaofo
be: Ціхі акіян/Хвакахву

en: Pacific/Fiji
be: Ціхі акіян/Фіджы

en: Pacific/Funafuti
be: Ціхі акіян/Хванахваці

en: Pacific/Galapagos
be: Ціхі акіян/Галапагос

en: Pacific/Gambier
be: Ціхі акіян/Гамбір

en: Pacific/Guadalcanal
be: Ціхі акіян/Гуадалканал

en: Pacific/Guam
be: Ціхі акіян/Гуам

en: Pacific/Honolulu
be: Ціхі акіян/Ганалулу

en: Pacific/Johnston
be: Ціхі акіян/Джонсан

en: Pacific/Kiritimati
be: Ціхі акіян/Кірыцімаці

en: Pacific/Kosrae
be: Ціхі акіян/Косрае

en: Pacific/Kwajalein
be: Ціхі акіян/Квайляйн

en: Pacific/Majuro
be: Ціхі акіян/Маджара

en: Pacific/Marquesas
be: Ціхі акіян/Маргуесас

en: Pacific/Midway
be: Ціхі акіян/Мідвэй

en: Pacific/Nauru
be: Ціхі акіян/Науру

en: Pacific/Niue
be: Ціхі акіян/Нуе

en: Pacific/Norfolk
be: Ціхі акіян/Норфалк

en: Pacific/Noumea
be: Ціхі акіян/Нумеа

en: Pacific/Pago_Pago
be: Ціхі акіян/Пага-Пага

en: Pacific/Palau
be: Ціхі акіян/Палаў

en: Pacific/Pitcairn
be: Ціхі акіян/Піткэрн

en: Pacific/Ponape
be: Ціхі акіян/Понапэ

en: Pacific/Port_Moresby
be: Ціхі акіян/Порт-Морсбі

en: Pacific/Rarotonga
be: Ціхі акіян/Раротонга

en: Pacific/Saipan
be: Ціхі акіян/Сайпэн

en: Pacific/Tahiti
be: Ціхі акіян/Таіці

en: Pacific/Tarawa
be: Ціхі акіян/Тарава

en: Pacific/Tongatapu
be: Ціхі акіян/Тонгатапу

en: Pacific/Truk
be: Ціхі акіян/Трук

en: Pacific/Wake
be: Ціхі акіян/Вак

en: Pacific/Wallis
be: Ціхі акіян/Увеа

en: Pacific/Yap
be: Ціхі акіян/Яп

en: New appointment
be: Новае прызначэнне

en: About Orage
be: Пра Orage

en: Orage Panel Clock
be: Гадзіннік Orage на панэлі

en: Show time and date?
be: Паказваць час і дату?

en: Orage preferences
be: Настаўленні Orage

en: Settings for the Xfce 4 Calendar Application (Orage)
be: Настаўленні праграмы календара (Orage) для Xfce 4

en: Orage Calendar Preferences
be: Настаўленні календара Orage

en: Calendar
be: Каляндар

en: Orage Calendar
be: Каляндар Orage

en: Desktop calendar
be: Настольны каляндар
