Xfce Apps - en to ca translation catalogue (778 entries)

en: Raising GlobalTime window...
ca: Mostrant finestra de GlobalTime…

en: GlobalTime window raise failed
ca: No s'ha pogut mostrar la finestra GlobalTime

note: ********** timezone tooltip **********
en: %s
    click to modify clock
ca: %s
    clic per modificar el rellotge

en: Localtime
ca: Hora local

en: button 1 to change preferences 
    button 2 to adjust time of clocks
ca: botó 1 per canviar les preferències 
    botó 2 per ajustar l'hora del rellotge

en: adjust to change hour
ca: ajustament per canviar l'hora

en: adjust to change minute. Click arrows with button 2 to change only 1 minute.
ca: ajusteu per canviar el minut. Feu clic-dret a les fletxes per canviar només 1 minut.

en: NEW
ca: NOU

en: NEW COPY
ca: CÒPIA NOVA

en: Not possible to delete the last clock.
ca: No s'ha pogut esborrar el darrer rellotge.

en: update this clock
ca: actuŀlitza aquest rellotge

en: add new empty clock
ca: afegeix un nou rellotge vuit.

en: add new clock using this clock as model
ca: afegeix un nou rellotge emprant aquest com a model

en: delete this clock
ca: esborra aquest rellotge

en: move this clock first
ca: mou aquest rellotge al principi

en: move this clock left
ca: mou aquest rellotge a l'esquerra

en: move this clock right
ca: mou aquest rellotge a la dreta

en: move this clock last
ca: mou aquest rellotge al final

en: set the timezone of this clock to be local timezone
ca: Fixa el fus horari d'aquest rellotge al del fus horari local

en: close window and exit
ca: tanca la finestra i surt

en: Globaltime preferences
ca: Preferències generals horàries

note: -----------------------HEADING-------------------------------------------
en: Clock Parameters
ca: Paràmetres del rellotge

en: Name of the clock:
ca: Nom del rellotge:

en: enter name of clock
ca: Introduïu nom del rellotge

en: Timezone of the clock:
ca: Fus horari del rellotge:

en: Text Formatting
ca: Format del text

note: ------------------------background-------------------------
en: Background color:
ca: Color de fons:

en: Click to change background colour for clock
ca: Feu clic per canviar el color de fons del rellotge

en: Use default
ca: Empra les opcions per defecte

en: Cross this to use default instead of selected value
ca: Marqueu-lo per emprar els valor per defecte en lloc dels seleccionats

note: ------------------------foreground-------------------------
en: Foreground (=text) color:
ca: Color del primer pla del text:

en: Click to change foreground colour for clock
ca: Feu clic per canviar el color del primer pla del rellotge

note: ------------------------name font-------------------------
en: Font for name of clock:
ca: Font pel nom del rellotge:

en: Click to change font for clock name
ca: Feu clic per canviar la font del nom del rellotge

note: ------------------------time font-------------------------
en: Font for time of clock:
ca: Font per l'hora del rellotge:

en: Click to change font for clock time
ca: Feu clic per canviar la font de l'hora del rellotge

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline name of clock:
ca: Nom del rellotge subratllat:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline time of clock:
ca: Hora del rellotge subratllada:

en: Text Default Formatting
ca: Format per defecte del text

en: Click to change default background colour for clocks
ca: Feu clic per canviar el color per defecte dels rellotges

en: Cross this to use system default instead of selected color
ca: Marqueu-lo per emprar el color per defecte del sistema en lloc del seleccionat

en: Click to change default text colour for clocks
ca: Feu clic per canviar el color per defecte del text dels rellotges

en: Click to change default font for clock name
ca: Feu clic per canvia la font per defecte del nom dels rellotges

en: Cross this to use system default font instead of selected font
ca: Marqueu-lo per emprar la font per defecte del sistema in lloc de la seleccionada

en: Click to change default font for clock time
ca: Feu clic per canviar la font per defecte de l'hora dels rellotges

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline for name of clock:
ca: Subratllat del nom del rellotge:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline for time of clock:
ca: Subratllat de l'hora del rellotge:

en: update preferences
ca: actualitza les preferències

en: Globaltime Preferences
ca: Preferències generals horàries

note: -----------------------HEADING--------------------------------------
en: General Preferences
ca: Preferències generals

en: Decorations:
ca: Decoració_

en: Standard
ca: Estàndard

en: Use normal decorations
ca: Empra les decoracions habituals

en: Do not show window decorations (borders)
ca: No mostris la decoració de la finestra (vores)

en: Clock size:
ca: Mida del rellotge:

en: Equal
ca: Igual

en: All clocks have same size
ca: Tots els rellotges tenen la mateixa mida

en: Varying
ca: Variable

en: Clock sizes vary
ca: La mida dels rellotges varien

en: Local timezone:
ca: Fus horari local:

en:  Other
ca:  Altre

en: %d hour %d mins
ca: %d h. %d min.

en: %d hour
ca: %d h.

en: %d mins
ca: %d min.

en: backward
ca: endarrere

en: forward
ca: endavant

en: not changed
ca: sense canvi

en: not changing
ca: no està canviant

note: location
en: Location
ca: Ubicació

en: GMT Offset
ca: Diferència amb GMT

en: Previous/Next Change
ca: Canvi previ/següent

en: Country
ca: País

note: We are actually setting the g_par parameter. In other words we are setting the global default timezone for Orage. This is done very seldom and we do not want to allow "floating" here. This test is ugly, but it is not worth an extra parameter. this is normal appointment
en: Pick timezone
ca: Seleccioneu fus horari

en: Change mode
ca: Mode de canvi

note: NOTE: this exists only if ical timezones are being used
en: floating
ca: Flotant

en: Orage Globaltime
ca: Hora global d'Orage

en: Show clocks from different countries
ca: Mostra els rellotges de diferents països

en: Globaltime
ca: Hora global

en: Appearance
ca: Aparença

note: show frame
en: Show _frame
ca: Mostra el _marc de línia

note: foreground color
en: set foreground _color:
ca: Defineix el _color del primer pla:

note: background color
en: set _background color:
ca: Defineix _el color del rerefons:

note: clock size (=vbox size): height and width
en: set _height:
ca: fixa _alçada:

en: Note that you can not change the height of horizontal panels
ca: Tingueu en compte que no podeu canviar l'alçada dels quadres horitzontals

en: set _width:
ca: fixa a_mplada:

en: Note that you can not change the width of vertical panels
ca: Tingueu en compte que no podeu canviar l'amplada dels quadres verticals

en: Clock Options
ca: Opcions del rellotge

note: timezone
en: set timezone to:
ca: Trieu el fus horari:

en: Line %d:
ca: Línia %d:

en: Enter any valid strftime function parameter.
ca: Entreu un paràmetre correcte de la funció «strftime».

note: Tooltip hint
en: Tooltip:
ca: Rètol indicador:

note: special timing for SUSPEND/HIBERNATE
en: fix time after suspend/hibernate
ca: primer cop després d'una suspensió/hibernació

en: You only need this if you do short term (less than 5 hours) suspend or hibernate and your visible time does not include seconds. Under these circumstances it is possible that Orageclock shows time inaccurately unless you have this selected. (Selecting this prevents cpu and interrupt saving features from working.)
ca: Només us cal això si empreu suspensions o hibernacions curtes (menys de 5 hores) i l'hora que es mostra no ensenya els segons. Si es donen aquestes circumstàncies, i no marqueu aquesta opció, pot passar que el rellotge d'Orage mostri un hora no prou acurada. (Marcant-la evita que les funcions de desament de la CPU i les interrupcions funcionin.)

en: This program uses strftime function to get time.
    Use any valid code to get time in the format you prefer.
    Some common codes are:
    	%A = weekday			%B = month
    	%c = date & time		%R = hour & minute
    	%V = week number		%Z = timezone in use
    	%H = hours 				%M = minute
    	%X = local time			%x = local date
ca: Aquest programa usa la funció «strftime» per obtenir l'hora.
    Feu servir qualsevol codi vàlid per obtenir l'hora en el formar 
    que preferiu.Alguns del codis més habituals són:
    	%A = dia de la setmana			%B = mes
    	%c = data i hora				%R = hora i minuts
    	%V = Número de la setmana dins l'any	%Z = Fus horari actual
    	%H = Hores					%M = minuts
    	%X = Hora local				%x = Data local

en: Orage clock Preferences
ca: Preferències del rellotge d'Orage

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: Manage your time with Orage
ca: Gestioneu el vostre temps amb Orage

note: if (gtk_toggle_button_get_active( GTK_TOGGLE_BUTTON(apptw->Type_journal_rb))) end time
en: End
ca: Final

en: Due
ca: Motiu

note: to avoid timing problems when updating entry Create file chooser
en: Select a file...
ca: Seleccioneu un fitxer…

en: Sound Files
ca: Fitxers de so

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: The appointment information has been modified.
ca: S'ha modificada la cita.

en: Do you want to continue?
ca: Voleu continuar?

en: The end of this appointment is earlier than the beginning.
ca: Aquesta cita acaba abans de començar.

en: Not set
ca: No establert

en: This appointment will be permanently removed.
ca: La cità s'esborrarà permanentment.

en: Pick the date
ca: Seleccioneu una data

en: Today
ca: Avui

en: This appointment does not exist.
ca: Aquesta cita no existeix.

en: It was probably removed, please refresh your screen.
ca: És probable que s'hagi esborrat, actualitzeu la pantalla.

en: Current categories
ca: Categories actuals

en: Add new category with color
ca: Afegeix una nova categoria amb color

en: Category:
ca: Categoria:

en: Colors of categories - Orage
ca: Colors de les categories - Orage

en:  *** COPY ***
ca: *** CÒPIA ***

en: New appointment - Orage
ca: Nova cita - Orage

note: File menu stuff ********* File menu ********* File menu
en: _File
ca: _Fitxer

en: Sav_e and close
ca: D_esa i tanca

en: D_uplicate
ca: D_uplica

en: Save
ca: Desa

en: Save and close
ca: Desa i tanca

en: Revert
ca: Desfés

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Free
ca: Lliure

en: Busy
ca: Ocupat

note: type
en: Type
ca: Tipus

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Event that will happen sometime. For example:
    Meeting or birthday or TV show.
ca: Esdeveniment que succeirà algunes vegades. Per exemple:
    Reunió, aniversari o programa de televisió.

en: Todo
ca: Pendent de fer

en: Something that you should do sometime. For example:
    Wash your car or test new version of Orage.
ca: Coses que fareu algunes vegades. Per exemple:
    Netejar el cotxe o provar una nova versió d'«Orage».

en: Journal
ca: Periòdic

en: Make a note that something happened. For example:
    Remark that your mother called or first snow came.
ca: Fer una nota d'alguna cosa que ha succeït. Per exemple:Marcar que la vostra mare va trucar quan les primeres nevades van caure.

note: title
en: Title
ca: Títol

en: All day event
ca: Tot el dia

note: start time
en: Start
ca: Inici

en: Set
ca: Estableix

en: Duration
ca: Duració

en: days
ca: dies

en: hours
ca: hores

en: mins
ca: minuts

note: Availability (only for EVENT)
en: Availability
ca: Disponibilitat

note: completed (only for TODO)
en: Completed
ca: Completat

en: Done
ca: Fet

en: This is special category, which can be used to color this appointment in list views.
ca: Aquesta és una categoria especial, es pot emprar per colorejar  aquesta cita en les vistes de llista.

en: update colors for categories.
ca: Actualitza els colors de les categories.

note: priority
en: Priority
ca: Prioritat

note: note
en: Note
ca: Nota

en: These shorthand commands take effect immediately:
        <D> inserts current date in local date format
        <T> inserts time and
        <DT> inserts date and time.
    
    These are converted only later when they are seen:
        <&Ynnnn> is translated to current year minus nnnn.
    (This can be used for example in birthday reminders to tell how old the person will be.)
ca: Aquest ordres tenen efecte inmediat:
        <D> insereix la data actual en el format local
        <T> insereix l'hora i
        <DT> insereix la data i hora.
    
    Aquestes es converteixen després, quan es mostrin:
        <&Ynnnn> es tradueix com l'any menys «nnnn».
    (e.g.: El podeu emprar com recordatoris d'aniversaris per que us digui quants anys compleix.)

en: Before Start
ca: Abans de començar

en: Before End
ca: Abans d'acabar

en: After Start
ca: Després d'iniciar

en: After End
ca: Després d'acabar

en: Alarm
ca: Alarma

note: **** ALARM TIME ****
en: Alarm time
ca: Temps d'alarma

en: Often you want to get alarm:
     1) before Event start
     2) before Todo end
     3) after Todo start
ca: Sovint voldreu activar l'alarma:
     1) abans que un esdeveniment comenci
     2) abans que algun pendent de fer acabi
     3) després que algun pendent de fer acabi

en: Persistent alarm
ca: Alarma persistent

en: Select this if you want Orage to remind you even if it has not been active when the alarm happened.
ca: Seleccioneu-lo si voleu que «Orage» us ho recordi fins hi tot si no estava actiu quan l'alarma s'havia d'activar.

note: **** Audio Alarm ****
en: Sound
ca: So

en: Use
ca: Empra

en: Select this if you want audible alarm
ca: Seleccioneu-lo si voleu que l'alarma sigui audible

en: Repeat alarm sound
ca: Repeteix ĺ'alarma sonora

en: times
ca: vegades

en: sec interval
ca: Interval en segons

note: **** Display Alarm ****
en: Visual
ca: Visible

en: Use Orage window
ca: Empra la finestra d'«Orage»

en: Select this if you want Orage window alarm
ca: Seleccioneu-lo si voleu una finestra d'«Orage» amb l'alarma

en: Use notification
ca: Empra notificació

en: Select this if you want notification alarm
ca: Seleccioneu-lo si voleu notificació de l'alarma

en: Set timeout
ca: Fixeu el tems d'aturada

en: Select this if you want notification to expire automatically
ca: Seleccioneu-lo si voleu que la notificació caduqui automàticament

en: 0 = system default expiration time
ca: 0 = temps de caducitat per defecte del sistema

en: seconds
ca: segons

note: **** Procedure Alarm ****
en: Procedure
ca: Procediment

en: Select this if you want procedure or script alarm
ca: Seleccioneu-lo si voleu un procediment o seqüència d'ordres per l'larma

en: You must enter all escape etc characters yourself.
    This string is just given to shell to process.
    The following special commands are replaced at run time:
    	<&T>  appointment title
    	<&D>  appointment description
    	<&AT> alarm time
    	<&ST> appointment start time
    	<&ET> appointment end time
ca: Cal que entreu tots els caràcters alterats. Aquest
    text és només per l'intèrpret. Les següents ordres
    especials es substitueixen en temps d'execució:
    	<&T>  títol de la cita
    	<&D>  descripció de la cita
    	<&AT> hora de l'alarma
    	<&ST> inici de la cita
    	<&ET> final de la cita

en: Test this alarm by raising it now
ca: Comproveu l'alarma provant-la ara

en: <b>Default alarm</b>
ca: <b>Alarma per defecte</b>

en: Store current settings as default alarm
ca: Desa els els paràmetres actuals com els de l'alarma per defecte

en: Set current settings from default alarm
ca: Estableix els paràmetres actuals com els de l'alarma per defecte

en: None
ca: Cap

en: Daily
ca: Diàriament

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Monthly
ca: Mensualment

en: Yearly
ca: Anualment

en: Hourly
ca: Cada hora

en: Mon
ca: Dil

en: Tue
ca: Dim

en: Wed
ca: Dic

en: Thu
ca: Dij

en: Fri
ca: Div

en: Sat
ca: Dis

en: Sun
ca: Diu

en: Recurrence
ca: Periodicitat

note: complexity
en: Complexity
ca: Complexitat

en: Basic
ca: Bàsic

en: Advanced
ca: Avançat

en: Use this if you want regular repeating event
ca: Empreu-lo si voleu un esdeveniment que es repeteixi regularment

en: Use this if you need complex times like:
     Every Saturday and Sunday or 
     First Tuesday every month
ca: Empreu-lo si us calen formes complexes, com per exemple:
     Cada dissabte i diumenge o 
     Primer dijous de cada mes

note: frequency
en: Frequency
ca: Freqüència

en: Each
ca: Cada

en: occurrence
ca: ocurrència

en: Limit frequency to certain interval.
     For example: Every third day:
     Frequency = Daily and Interval = 3
ca: Limita la freqüència d'alguns intervals.
     Per exemple: Cada tercer dia:
     Freqüència = Diària i Interval = 3

en: Limit
ca: Límit

en: Repeat forever
ca: Repeteix per sempre

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Repeat until
ca: Repeteix fins

note: weekdays (only for complex settings)
en: Weekdays
ca: Dies de la setmana

en: Which day
ca: Quin dia

en: Specify which weekday for monthly and yearly events.
     For example:
     Second Wednesday each month:
    	Frequency = Monthly,
    	Weekdays = check only Wednesday,
    	Which day = select 2 from the number below Wednesday
ca: Especifiqueu quin dia de la setmana pels esdeveniments mensuals i anuals.
     Per exemple:
     Segon dimecres de cada mes:
    	Freqüència = Mensualment,
    	Dies de la setmana = marca només Dimecres,
    	Quin dia = seleccioneu 2 després del Dimecres

note: TODO base (only for TODOs)
en: TODO base
ca: Pendent de fer - base

en: TODO reoccurs regularly starting on start time and repeating after each interval no matter when it was last completed
ca: Pendent de fer torna a succeir regularment iniciant-se a l'hora d'inici i repetint-se després de cada interval independentment de si es va completar la darrera vegada

en: TODO reoccurrency is based on complete time and repeats after the interval counted from the last completed time.
    (Note that you can not tell anything about the history of the TODO since reoccurrence base changes after each completion.)
ca: La recurrència dels pendents de fer es basa en períodes sencers i es repeteix després de l'interval contant-lo des de el darrer cop que es va completar.
    (Tingueu en compte que no podeu canviar res respecte a l'historial del pendent de fer des de la darrera ocurrència fins a cada una de les seves finalitzacions.)

note: exceptions
en: Exceptions
ca: Excepcions

en: Add more exception dates by clicking the calendar days below.
    Exception is either exclusion(-) or inclusion(+) depending on the selection.
    Remove by clicking the data.
ca: Afegiu més dades d'excepció fent clic als dies del calendari.
    L'excepció pot ser d'exclusió (-) o d'inclusió (+) depenent de la selecció.
    La podeu treure fent clic a la data.

en: Add excluded date (-)
ca: Afegeix un data d'exclusió (-)

en: Excluded days are full days where this appointment is not happening
ca: Els dies exclosos són dies sencers on la cita no succeeix.

en: Add included time (+)
ca: Afegeix una hora d'inclusió (+)

en: Included times have same timezone than start time, but they may have different time
ca: Les hores d'inclusió tenen el mateix fus horari que la hora d'inici, però poden ser una hora diferent

note: calendars showing the action days
en: Action dates
ca: Dades d'accions

note: ********* View menu ********* View menu
en: _View
ca: _Visualitza

note: ********* Go menu   *********
en: _Go
ca: _Vés

en: New
ca: Nou

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Close
ca: Tanca

en: Unknown
ca: Desconegut

en:        Number of days to show
ca:        Nombre de dies a mostrar

en: Orage - day view
ca: Orage - vista diària

note: date only appointment
en: All day
ca: Tot el dia

en: Time
ca: Hora

en: No rows have been selected.
ca: No s'ha seleccionat cap filera.

en: Click a row to select it and after that you can copy it.
ca: Feu clic en una fila per seleccionar-lo i després el podreu copiar.

en: You will permanently remove all
    selected appointments.
ca: Esborrareu de forma permanent totes
    les cites seleccionades.

en: Back
ca: Enrere

en: Forward
ca: Endavant

en: Find
ca: Cerca

en: Dayview
ca: Vista diària

en: Extra days to show
ca: Dies extres a mostrar

en: Journal entries starting from:
ca: Entrades periòdiques començant per:

en: Search
ca: Cerca

en: Search text
ca: Cerca el text

en: Flags
ca: Etiquetes

en: Title
ca: Títol

note: remove since it has ended
en: 	Recur ended, moving to archive file.
ca: 	Repetició finalitzada, movent-lo a l'arxiu.

en: Archiving not enabled. Exiting
ca: Arxivament no habilitat. Eixint

en: Archiving threshold: %d month(s)
ca: Llindar de temps de per l'arxivament de cites: %d mesos

note: yy mon day
en: 	Archiving events, which are older than: %04d-%02d-%02d
ca: 	Esdeveniments d'arxiu, els quals són més antics que %04d-%02d-%02d

en: Archiving uid: %s
ca: Uid de l'arxiu de cites: %s

note: VTODO not completed, do not archive
en: 	VTODO not complete; not archived
ca: 	Pendent de fer no completat; no s'ha arxivat

note: it is recurrent event
en: 	Recurring. End year: %04d, month: %02d, day: %02d
ca: 	Repetint-se. Fi l'any: %04d, mes: %02d, day: %02d

en: Archiving done
ca: Arxivament de cites acabat.

note: PHASE 1: go through base orage file and remove "repeat" shortcuts
en: Starting archive removal.
ca: Iniciant l'eliminació de l'arxiu de cites.

en: 	PHASE 1: reset recurring appointments
ca: 	FASE 1: netejant cites recursives

note: PHASE 2: go through archive file and add everything back to base orage. * After that delete the whole arch file
en: 	PHASE 2: return archived appointments
ca: 	FASE 2: recuperant cites arxivades.

en: Archive removal done
ca: S'ha esborrat el fitxer de cites

en: Orage default alarm
ca: Alarma per defecte d'«Orage»

en: 	Found %d alarms of which %d are active. (Searched %d recurring alarms.)
ca: 	S'han trobat %d alarmes de les quals %d estan actives. (Cercades %d alarmes recurrents).

en: Starting import file preprocessing
ca: Iniciant el procés previ per importar

en: ... Patched DCREATED to be CREATED.
ca: … Pedaç DCREATED per a CREATED.

en: ... Patched timezone to Orage format.
ca: … Actualitzat el fus horari amb el format d'Orage.

en: Import file preprocessing done
ca: Procés d'importar fitxer fet

en: Calendar files
ca: Fitxers de calendari

en: Current foreign files
ca: Fitxers forans actuals

en: READ ONLY
ca: NOMÉS LECTURA

en: READ WRITE
ca: LECTURA I ESCRIPTURA

en: ***** No foreign files *****
ca: ***** Cap fitxer forà *****

en: Import/export
ca: Importa/exporta

en: Import
ca: Importa

en: Read from file:
ca: Llegeix del fitxer:

en: Separate filenames with comma(,).
     NOTE: comma is not valid character in filenames for Orage.
ca: Separeu els nom de fitxers mitjançant comes (,).
    Noteu que la coma no és un caràcter vàlid de fitxers a l'«Orage».

en: Export
ca: Exporta

en: Write to file:
ca: Desa al fitxer;

en: Select
ca: Selecciona

en: All appointments
ca: Totes les cites

en: Named appointments:
ca: Cites amb nom:

en: Note that only main file appointments are read.
    Archived and Foreign events are not exported.
ca: Noteu que tant sols el fitxer principal de cites es llegeix.
    Els esdeveniments arxivats o foranis no s'exporten.

en: Note that only main file appointments are read.
    Foreign events are not exported.
ca: Noteu que tant sols el fitxer principal de cites es llegeix.
    Els esdeveniments forans no s'exporten.

en: You can easily drag these from event-list window.
ca: Podeu arrossegar-lo des de la finestra amb la llista d'esdeveniments.

en: Orage appointment UIDs separated by commas.
ca: UIDs de cites d'«orage» separades per comes.

en: Archive
ca: Arxiu de cites

en: Archive now (threshold: %d months)
ca: Arxiva les cites ara (llindar: %d mesos)

en: You can change archive threshold in parameters
ca: Podeu canviar el llindar de l'arxiu en els paràmetres

en: Revert archive now
ca: Recupera l'arxiu ara

en: Return all archived events into main orage file and remove arch file.
    This is useful for example when doing export and moving orage
    appointments to another system.
ca: Torna tots els esdeveniments arxivats al fitxer principal d'«Orage»
    i esborra'l. Això és útil quan, per exemple, exporteu o moveu cites
    d'«Orage» a algun altre sistema.

en: Orage files
ca: fitxers d'Orage

en: Orage main calendar file
ca: Calendari principal d'Orage

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Orage internal file rename only.
    Does not touch external filesystem at all.
    New file must exist.
ca: Tant sols canvia el nom del fitxer intern d'«Orage».
    No modifica el sistema de fitxers extern de cap manera.
    Cal que el fitxer nou existeixi.

en: Copy
ca: Copia

en: Current file is copied and stays unmodified in the old place.
ca: El fitxer actual es copia i es manté sense modificar-se al lloc antic.

en: Move
ca: Mou

en: Current file is moved and vanishes from the old place.
ca: El fitxer actual es mou i desapareix del lloc antic.

en: Archive file
ca: Fitxer de l'arxiu de cites

en: Foreign files
ca: Fitxer forans

en: Add new foreign file
ca: Afegeix nous fitxers forans

en: Foreign file:
ca: Fitxer forà:

en: Read only
ca: Només lectura

en: Set this if you want to make sure that this file is never modified by Orage.
    Note that modifying foreign files may make them incompatible with the original tool, where they came from!
ca: Estableix-lo si voleu estar segurs que Orage mai modifica el fitxer.
    Noteu que si es modifica un fitxer forà aquest pot acabar sent incompatible amb l'aplicació original.

en: Exchange data - Orage
ca: Intercanvi de dades - «Orage»

en: 	This is %s version %s
ca: 	Això és «%s» versió %s

en: 	Released under the terms of the GNU General Public License.
ca: 	Distribuït sota la llicència «GNU General Public License».

en: 	Compiled against GTK+-%d.%d.%d,
ca: 	Compilat mitjançant «GTK+-%d.%d.%d»,

en: using GTK+-%d.%d.%d.
ca: emprant GTK+-%d.%d.%d.

en: 	Using DBUS for import.
ca: 	Emprant «DBUS» per importar.

en: 	Not using DBUS. Import works only partially.
ca: 	No emprant «DBUS». Importar funcionar parcialment.

en: 	Using libnotify.
ca: 	Emprant «libnotify».

en: 	Not using libnotify.
ca: 	No emprant «libnotify».

en: 	Using automatic archiving.
ca: 	Emprant arxivament automàtic.

en: 	Not using archiving.
ca: 	No emprant arxivament.

en: 	Using operating system package libical.
ca: 	Emprant el paquet del sistema operatiu «libical».

en: 	Using Orage local version of libical.
ca: 	Emprant la versió local d'Orage de «libical».

en: Usage: orage [options] [files]
ca: Ús: orage [opcions] [fitxers]

en: Options:
ca: Opcions:

en: --version (-v) 		show version of orage
ca: --version (-v) 		mostra la versió d'«orage»

en: --help (-h) 		print this text
ca: --help (-h) 		mostra aquest text.

en: --preferences (-p) 	show preferences form
ca: --preferences (-p)	mostra les preferències

en: --toggle (-t) 		make orage visible/unvisible
ca: --toggle (-t) 		Fes «orage» visible/invisible.

en: --remove-foreign (-r) file 	remove a foreign file
ca: --remove-foreign (-r) file 	treu un fitxer forà

en: --export (-e) file [appointment...] 	export appointments from Orage to file
ca: --export (-e) fitxer [cita…] 	exporta cites d'Orage a un fitxer

en: files=ical files to load into orage
ca: files=fitxers «ical» a carregar a «orage»

en: 	dbus not included in orage.
ca: 	«dbus» no inclòs a «orage».

en: 	without dbus [files] and foreign file options(-a & -r) can only be used when starting orage
ca: 	sense dbus [fitxers] ni opcions de fitxers forans (-a i -r) només es pot emprar quan s'inicia «orage»

en: 
    Unknown option %s
ca: 
    Opció desconeguda «%s»

en: _Exchange data
ca: _Intercanvia dades

note: Edit menu
en: _Edit
ca: _Edita

en: View selected _date
ca: Visualitza la _data seleccionada

en: View selected _week
ca: Mostra la _setmana seleccionada

en: Select _Today
ca: Seleccioneu _avui

en: Show _Globaltime
ca: Hora _global

note: Help menu
en: _Help
ca: A_juda

en: Never
ca: Mai

en: <b>To do:</b>
ca: <b>Pendent de fer:</b>

en: <b>Events for %s:</b>
ca: <b>Esdeveniments per %s:</b>

en: <b>Events for %s - %s:</b>
ca: <b>Esdeveniments per %s - %s:</b>

en: Main settings
ca: Configuració principal

en: Timezone
ca: Fus horari

en: You should always define your local timezone.
ca: CSempra s'ha de definir el fus horari local.

en: Archive threshold (months)
ca: Llindar de l'arxiu de cites (mesos)

en: (0 = no archiving)
ca: (0 = no arxivar)

en: Archiving is used to save time and space when handling events.
ca: Arxivament s'empra per desar hores i llocs quan es manipulen esdeveniments.

en: Sound command
ca: Ordre per sons

en: This command is given to shell to make sound in alarms.
ca: Aquesta ordre s'empra per executar sons i alarmes.

en: Show borders
ca: Mostra les vores

en: Show menu
ca: Mostra el menú

en: Show day names
ca: Mostra els noms dels dies

en: Show week numbers
ca: Mostra els números de les setmanes

en: Show month and year
ca: Mostra mes i any

en: Show todo list
ca: Mostra la llista del pendent de fer

en: Number of days to show in event window
ca: Nombre de dies a mostrar a la finestra d'esdeveniments

en: 0 = do not show event list at all
ca: 0 = no mostra cap llista d'esdeveniments

en: Show on all desktops
ca: Mostra a tots els escriptoris

en: Keep on top
ca: Mostra al damunt

en: Show in taskbar
ca: Mostra a la barra de tasques

en: Show in pager
ca: Mostra al paginador

en: Show in systray
ca: Mostra a la safata del sistema

en: Calendar start
ca: Inici del calendari

en: Show
ca: Mostra

en: Hide
ca: Oculta

en: Minimized
ca: Minimitzada

en: Days view
ca: Dies mostrats

en: Event list
ca: Llista d'esdeveniments

en: Extra settings
ca: Configuració addicional

en: Number of extra days to show in event list
ca: Nombre de dies extres a mostrar en el llistat d'esdeveniments

en: This is just the default value, you can change it in the actual eventlist window.
ca: Aquest només és el valor per defecte, podeu canviar-lo en la finestra de la llista d'esdeveniments.

en: Use dynamic tray icon
ca: Empra una icona dinàmica a l'àrea de notificació

en: Use dynamic icon
ca: Empra icona dinàmica

en: Dynamic icon shows current month and day of the month.
ca: La icona dinàmica mostra el mes actual i el dia del mes.

en: Use wakeup timer
ca: Empra el rellotge despertador

en: Use this timer if Orage has problems waking up properly after suspend or hibernate. (For example tray icon not refreshed or alarms not firing.)
ca: Empreu aquest rellotge si Orage té problemes arrancant després de suspendre o hibernar. (Per exemple, la icona de la safata de missatges no es refresquen o no sonen les alarmes.)

en: Orage Preferences
ca: Preferències Orage

en: First Orage start. Searching default timezone.
ca: Primera arrancada d'Orage. Cercant el fus horari per defecte.

en: Default timezone set to %s.
ca: Fus horari per defecte fixat a %s.

en: Default timezone not found, please, set it manually.
ca: Fus horari per defecte no trobat. Informeu-lo manualment.

en: Reminder
ca: Recordatori

en: Open
ca: Obre

en: Reminder - Orage
ca: Recordatori - Orage

en: Remind me again after the specified time
ca: Recorda-m'ho un altre cop després del temps especificat

en: Next active alarms:
ca: Següent alarma activa:

en: 
    %02d d %02d h %02d min to: %s
ca: 
    %02d d %02d h %02d min per: %s

en: 
    No active alarms found
ca: 
    No s'ha trobat cap alarma activa

en: Africa
ca: Àfrica

en: Africa/Abidjan
ca: Àfrica/Abidjan

en: Africa/Accra
ca: Àfrica/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
ca: Àfrica/Addis_Abeba

en: Africa/Algiers
ca: Àfrica/Alger

en: Africa/Asmera
ca: Àfrica/Asmara

en: Africa/Bamako
ca: Àfrica/Bamako

en: Africa/Bangui
ca: Àfrica/Bangui

en: Africa/Banjul
ca: Àfrica/Banjul

en: Africa/Bissau
ca: Àfrica/Bissau

en: Africa/Blantyre
ca: Àfrica/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
ca: Àfrica/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
ca: Àfrica/Bujumbura

en: Africa/Cairo
ca: Àfrica/El_Caire

en: Africa/Casablanca
ca: Àfrica/Casablanca

en: Africa/Ceuta
ca: Àfrica/Ceuta

en: Africa/Conakry
ca: Àfrica/Conakry

en: Africa/Dakar
ca: Àfrica/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
ca: Àfrica/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
ca: Àfrica/Djibouti

en: Africa/Douala
ca: Àfrica/Douala

en: Africa/El_Aaiun
ca: Àfrica/El_Aalún

en: Africa/Freetown
ca: Àfrica/Freetown

en: Africa/Gaborone
ca: Àfrica/Gaborone

en: Africa/Harare
ca: Àfrica/Harare

en: Africa/Johannesburg
ca: Àfrica/Johannesburg

en: Africa/Kampala
ca: Àfrica/Kampala

en: Africa/Khartoum
ca: Àfrica/Khartum

en: Africa/Kigali
ca: Àfrica/Kigali

en: Africa/Kinshasa
ca: Àfrica/Kinshasa

en: Africa/Lagos
ca: Àfrica/Lagos

en: Africa/Libreville
ca: Àfrica/Libreville

en: Africa/Lome
ca: Àfrica/Lomé

en: Africa/Luanda
ca: Àfrica/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
ca: Àfrica/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
ca: Àfrica/Lusaka

en: Africa/Malabo
ca: Àfrica/Malabo

en: Africa/Maputo
ca: Àfrica/Maputo

en: Africa/Maseru
ca: Àfrica/Maseru

en: Africa/Mbabane
ca: Àfrica/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
ca: Àfrica/Muqdiisho

en: Africa/Monrovia
ca: Àfrica/Monròvia

en: Africa/Nairobi
ca: Àfrica/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
ca: Àfrica/N'Djamena

en: Africa/Niamey
ca: Àfrica/Niamey

en: Africa/Nouakchott
ca: Àfrica/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
ca: Àfrica/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
ca: Àfrica/Porto_Novo

en: Africa/Sao_Tome
ca: Àfrica/Sao_Tomé

en: Africa/Timbuktu
ca: Àfrica/Tombuktú

en: Africa/Tripoli
ca: Àfrica/Trípoli

en: Africa/Tunis
ca: Àfrica/Tunis

en: Africa/Windhoek
ca: Àfrica/Windhoek

en: America
ca: Amèrica

en: America/Adak
ca: Amèrica/Adak

en: America/Anchorage
ca: Amèrica/Anchorage

en: America/Anguilla
ca: Amèrica/Anguilla

en: America/Antigua
ca: Amèrica/Antigua

en: America/Araguaina
ca: Amèrica/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
ca: Amèrica/Argentina/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
ca: Amèrica/Argentina/Catamarca

en: America/Argentina/Cordoba
ca: Amèrica/Argentina/Córdoba

en: America/Argentina/Jujuy
ca: Amèrica/Argentina/Jujuy

en: America/Argentina/Mendoza
ca: Amèrica/Argentina/Mendoza

en: America/Aruba
ca: Amèrica/Aruba

en: America/Asuncion
ca: Amèrica/Asunción

en: America/Barbados
ca: Amèrica/Barbados

en: America/Belem
ca: Amèrica/Belem

en: America/Belize
ca: Amèrica/Belize

en: America/Boa_Vista
ca: Amèrica/Boa_Vista

en: America/Bogota
ca: Amèrica/Bogotà

en: America/Boise
ca: Amèrica/Boise

en: America/Buenos_Aires
ca: Amèrica/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
ca: Amèrica/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
ca: Amèrica/Cancún

en: America/Caracas
ca: Amèrica/Caracas

en: America/Catamarca
ca: Amèrica/Catamarca

en: America/Cayenne
ca: Amèrica/Cayenne

en: America/Cayman
ca: Amèrica/Caiman

en: America/Chicago
ca: Amèrica/Chicago

en: America/Chihuahua
ca: Amèrica/Chihuahua

en: America/Cordoba
ca: Amèrica/Córdoba

en: America/Costa_Rica
ca: Amèrica/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
ca: Amèrica/Cuiabá

en: America/Curacao
ca: Amèrica/Curaçao

en: America/Dawson
ca: Amèrica/Dawson

en: America/Dawson_Creek
ca: Amèrica/Dawson_Creek

en: America/Denver
ca: Amèrica/Denver

en: America/Detroit
ca: Amèrica/Detroit

en: America/Dominica
ca: Amèrica/Dominica

en: America/Edmonton
ca: Amèrica/Edmonton

en: America/Eirunepe
ca: Amèrica/Eirunepe

en: America/El_Salvador
ca: Amèrica/El_Salvador

en: America/Fortaleza
ca: Amèrica/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
ca: Amèrica/Glace_Bay

en: America/Godthab
ca: Amèrica/Godthab

en: America/Goose_Bay
ca: Amèrica/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
ca: Amèrica/Grand_Turk

en: America/Grenada
ca: Amèrica/Grenada

en: America/Guadeloupe
ca: Amèrica/Guadeloupe

en: America/Guatemala
ca: Amèrica/Guatemala

en: America/Guayaquil
ca: Amèrica/Guayaquil

en: America/Guyana
ca: Amèrica/Guyana

en: America/Halifax
ca: Amèrica/Halifax

en: America/Havana
ca: Amèrica/L'Havana

en: America/Hermosillo
ca: Amèrica/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
ca: Amèrica/Indiana/Indianàpolis

en: America/Indiana/Knox
ca: Amèrica/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
ca: Amèrica/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
ca: Amèrica/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
ca: Amèrica/Indianàpolis

en: America/Inuvik
ca: Amèrica/Inuvik

en: America/Iqaluit
ca: Amèrica/Iqaluit

en: America/Jamaica
ca: Amèrica/Jamaica

en: America/Jujuy
ca: Amèrica/Jujuy

en: America/Juneau
ca: Amèrica/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
ca: Amèrica/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
ca: Amèrica/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
ca: Amèrica/La_Paz

en: America/Lima
ca: Amèrica/Lima

en: America/Los_Angeles
ca: Amèrica/Los_Angeles

en: America/Louisville
ca: Amèrica/Louisville

en: America/Maceio
ca: Amèrica/Maceio

en: America/Managua
ca: Amèrica/Managua

en: America/Manaus
ca: Amèrica/Manaus

en: America/Martinique
ca: Amèrica/Martinica

en: America/Mazatlan
ca: Amèrica/Mazatlan

en: America/Mendoza
ca: Amèrica/Mendoza

en: America/Menominee
ca: Amèrica/Menominee

en: America/Merida
ca: Amèrica/Mérida

en: America/Mexico_City
ca: Amèrica/_Ciutat de Mèxic

en: America/Miquelon
ca: Amèrica/Miquelon

en: America/Monterrey
ca: Amèrica/Monterrey

en: America/Montevideo
ca: Amèrica/Montevideo

en: America/Montreal
ca: Amèrica/Montreal

en: America/Montserrat
ca: Amèrica/Montserrat

en: America/Nassau
ca: Amèrica/Nassau

en: America/New_York
ca: Amèrica/Nova_York

en: America/Nipigon
ca: Amèrica/Nipigon

en: America/Nome
ca: Amèrica/Nome

en: America/Noronha
ca: Amèrica/Noronha

en: America/Panama
ca: Amèrica/Panamà

en: America/Pangnirtung
ca: Amèrica/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
ca: Amèrica/Paramaribo

en: America/Phoenix
ca: Amèrica/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
ca: Amèrica/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
ca: Amèrica/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
ca: Amèrica/Porto_Velho

en: America/Rainy_River
ca: Amèrica/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
ca: Amèrica/Rankin_Inlet

en: America/Recife
ca: Amèrica/Recife

en: America/Regina
ca: Amèrica/Regina

en: America/Rio_Branco
ca: Amèrica/Rio_Branco

en: America/Rosario
ca: Amèrica/Rosario

en: America/Santiago
ca: Amèrica/Santiago

en: America/Santo_Domingo
ca: Amèrica/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
ca: Amèrica/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
ca: Amèrica/Scoresbysund

en: America/Shiprock
ca: Amèrica/Shiprock

en: America/St_Johns
ca: Amèrica/Saint_Johns

en: America/St_Kitts
ca: Amèrica/Saint_Kitts

en: America/St_Lucia
ca: Amèrica/Saint_Lucia

en: America/St_Thomas
ca: Amèrica/Saint_Thomas

en: America/St_Vincent
ca: Amèrica/Saint_Vincent

en: America/Swift_Current
ca: Amèrica/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
ca: Amèrica/Tegucigalpa

en: America/Thule
ca: Amèrica/Thule

en: America/Thunder_Bay
ca: Amèrica/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
ca: Amèrica/Tijuana

en: America/Tortola
ca: Amèrica/Tortola

en: America/Vancouver
ca: Amèrica/Vancouver

en: America/Whitehorse
ca: Amèrica/Whitehorse

en: America/Winnipeg
ca: Amèrica/Winnipeg

en: America/Yakutat
ca: Amèrica/Yakutat

en: America/Yellowknife
ca: Amèrica/Yellowknife

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Antarctica/Casey
ca: Antàrtida/Casey

en: Antarctica/Davis
ca: Antàrtida/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
ca: Antàrtida/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
ca: Antàrtida/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
ca: Antàrtida/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
ca: Antàrtida/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
ca: Antàrtida/Pol_Sud

en: Antarctica/Syowa
ca: Antàrtida/Syowa

en: Antarctica/Vostok
ca: Antàrtida/Vostok

en: Arctic
ca: Àrtic

en: Arctic/Longyearbyen
ca: Àrtic/Longyearbyen

en: Asia
ca: Àsia

en: Asia/Aden
ca: Àsia/Aden

en: Asia/Almaty
ca: Àsia/Almaty

en: Asia/Amman
ca: Àsia/Amman

en: Asia/Anadyr
ca: Àsia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
ca: Àsia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
ca: Àsia/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
ca: Àsia/Ashgabat

en: Asia/Baghdad
ca: Àsia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
ca: Àsia/Bahrain

en: Asia/Baku
ca: Àsia/Baku

en: Asia/Bangkok
ca: Àsia/Bangkok

en: Asia/Beirut
ca: Àsia/Beirut

en: Asia/Bishkek
ca: Àsia/Bishkek

en: Asia/Brunei
ca: Àsia/Brunei

en: Asia/Calcutta
ca: Àsia/Calcuta

en: Asia/Chungking
ca: Àsia/Chungking

en: Asia/Colombo
ca: Àsia/Colombo

en: Asia/Damascus
ca: Àsia/Damasc

en: Asia/Dhaka
ca: Àsia/Dhaka

en: Asia/Dili
ca: Àsia/Dili

en: Asia/Dubai
ca: Àsia/Dubai

en: Asia/Dushanbe
ca: Àsia/Dushanbe

en: Asia/Gaza
ca: Àsia/Gaza

en: Asia/Harbin
ca: Àsia/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
ca: Àsia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
ca: Àsia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
ca: Àsia/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
ca: Àsia/Istambul

en: Asia/Jakarta
ca: Àsia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
ca: Àsia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
ca: Àsia/Jerusalem

en: Asia/Kabul
ca: Àsia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
ca: Àsia/Kamchatka

en: Asia/Karachi
ca: Àsia/Karachi

en: Asia/Kashgar
ca: Àsia/Kashgar

en: Asia/Katmandu
ca: Àsia/Kathmandú

en: Asia/Krasnoyarsk
ca: Àsia/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
ca: Àsia/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
ca: Àsia/Kuching

en: Asia/Kuwait
ca: Àsia/Kuwait

en: Asia/Macao
ca: Àsia/Macao

en: Asia/Magadan
ca: Àsia/Magadan

en: Asia/Manila
ca: Àsia/Manila

en: Asia/Muscat
ca: Àsia/Muscat

en: Asia/Nicosia
ca: Àsia/Nicòsia

en: Asia/Novosibirsk
ca: Àsia/Novosibrisk

en: Asia/Omsk
ca: Àsia/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
ca: Àsia/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
ca: Àsia/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
ca: Àsia/Pyongyang

en: Asia/Qatar
ca: Àsia/Qatar

en: Asia/Rangoon
ca: Àsia/Rangoon

en: Asia/Riyadh
ca: Àsia/Riyadh

en: Asia/Saigon
ca: Àsia/Saigon

en: Asia/Samarkand
ca: Àsia/Samarcanda

en: Asia/Seoul
ca: Àsia/Seül

en: Asia/Shanghai
ca: Àsia/Shangai

en: Asia/Singapore
ca: Àsia/Singapur

en: Asia/Taipei
ca: Àsia/Taipei

en: Asia/Tashkent
ca: Àsia/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
ca: Àsia/Tbilisi

en: Asia/Tehran
ca: Àsia/Teheran

en: Asia/Thimphu
ca: Àsia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
ca: Àsia/Tòkio

en: Asia/Ujung_Pandang
ca: Àsia/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
ca: Àsia/Ulaanbaatar

en: Asia/Urumqi
ca: Àsia/Urumqi

en: Asia/Vientiane
ca: Àsia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
ca: Àsia/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
ca: Àsia/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
ca: Àsia/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
ca: Àsia/Yerevan

en: Atlantic
ca: Atlàntic

en: Atlantic/Azores
ca: Atlàntic/Azores

en: Atlantic/Bermuda
ca: Atlàntic/Bermuda

en: Atlantic/Canary
ca: Atlàntic/Canàries

en: Atlantic/Cape_Verde
ca: Atlàntic/Cap_Verd

en: Atlantic/Faeroe
ca: Atlàntic/Fèroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
ca: Atlàntic/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
ca: Atlàntic/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
ca: Atlàntic/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
ca: Atlàntic/South_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
ca: Atlàntic/Santa_Helena

en: Atlantic/Stanley
ca: Atlàntic/Stanley

en: Australia
ca: Austràlia

en: Australia/Adelaide
ca: Austràlia/Adelaida

en: Australia/Brisbane
ca: Austràlia/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
ca: Austràlia/Broken_Hill

en: Australia/Darwin
ca: Austràlia/Darwin

en: Australia/Hobart
ca: Austràlia/Hobart

en: Australia/Lindeman
ca: Austràlia/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
ca: Austràlia/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
ca: Austràlia/Melbourne

en: Australia/Perth
ca: Austràlia/Perth

en: Australia/Sydney
ca: Austràlia/Sidney

en: Europe
ca: Europa

en: Europe/Amsterdam
ca: Europa/Àmsterdam

en: Europe/Andorra
ca: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
ca: Europa/Atenes

en: Europe/Belfast
ca: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
ca: Europa/Belgrad

en: Europe/Berlin
ca: Europa/Berlín

en: Europe/Bratislava
ca: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
ca: Europa/Bruseŀles

en: Europe/Bucharest
ca: Europa/Bucarest

en: Europe/Budapest
ca: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
ca: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
ca: Europa/Copenhagen

en: Europe/Dublin
ca: Europa/Dublín

en: Europe/Gibraltar
ca: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
ca: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
ca: Europa/Istambul

en: Europe/Kaliningrad
ca: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
ca: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
ca: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
ca: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
ca: Europa/Londres

en: Europe/Luxembourg
ca: Europa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
ca: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
ca: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
ca: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
ca: Europa/Mònaco

en: Europe/Moscow
ca: Europa/Moscou

en: Europe/Nicosia
ca: Europa/Nicosia

en: Europe/Oslo
ca: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
ca: Europa/París

en: Europe/Prague
ca: Europa/Praga

en: Europe/Riga
ca: Europa/Riga

en: Europe/Rome
ca: Europa/Roma

en: Europe/Samara
ca: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
ca: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
ca: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
ca: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
ca: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
ca: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
ca: Europa/Estocolm

en: Europe/Tallinn
ca: Europa/Tallin

en: Europe/Tirane
ca: Europa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
ca: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
ca: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
ca: Europa/Vaticà

en: Europe/Vienna
ca: Europa/Viena

en: Europe/Vilnius
ca: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
ca: Europa/Warsaw

en: Europe/Zagreb
ca: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
ca: Europa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
ca: Europa/Zuric

en: Indian
ca: Índic

en: Indian/Antananarivo
ca: Índic/Antananarivo

en: Indian/Chagos
ca: Índic/Chagos

en: Indian/Christmas
ca: Índic/Christmas

en: Indian/Cocos
ca: Índic/Cocos

en: Indian/Comoro
ca: Índic/Comores

en: Indian/Kerguelen
ca: Índic/Kerguelen

en: Indian/Mahe
ca: Índic/Mahe

en: Indian/Maldives
ca: Índic/Maldives

en: Indian/Mauritius
ca: Índic/Maurici

en: Indian/Mayotte
ca: Índic/Mayotte

en: Indian/Reunion
ca: Índic/Reunion

en: Pacific
ca: Pacífic

en: Pacific/Apia
ca: Pacífic/Apia

en: Pacific/Auckland
ca: Pacífic/Auckland

en: Pacific/Chatham
ca: Pacífic/Chatham

en: Pacific/Easter
ca: Pacífic/Easter

en: Pacific/Efate
ca: Pacífic/Efate

en: Pacific/Enderbury
ca: Pacífic/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
ca: Pacífic/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
ca: Pacífic/Fiji

en: Pacific/Funafuti
ca: Pacífic/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
ca: Pacífic/Galápagos

en: Pacific/Gambier
ca: Pacífic/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
ca: Pacífic/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
ca: Pacífic/Guam

en: Pacific/Honolulu
ca: Pacífic/Honolulu

en: Pacific/Johnston
ca: Pacífic/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
ca: Pacífic/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
ca: Pacífic/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
ca: Pacífic/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
ca: Pacífic/Majuro

en: Pacific/Marquesas
ca: Pacífic/Marqueses

en: Pacific/Midway
ca: Pacífic/Midway

en: Pacific/Nauru
ca: Pacífic/Nauru

en: Pacific/Niue
ca: Pacífic/Niue

en: Pacific/Norfolk
ca: Pacífic/Norfolk

en: Pacific/Noumea
ca: Pacífic/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
ca: Pacífic/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
ca: Pacífic/Palau

en: Pacific/Pitcairn
ca: Pacífic/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
ca: Pacífic/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
ca: Pacífic/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
ca: Pacífic/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
ca: Pacífic/Saipan

en: Pacific/Tahiti
ca: Pacífic/Tahití

en: Pacific/Tarawa
ca: Pacífic/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
ca: Pacífic/Tongatapu

en: Pacific/Truk
ca: Pacífic/Truk

en: Pacific/Wake
ca: Pacífic/Wake

en: Pacific/Wallis
ca: Pacífic/Wallis

en: Pacific/Yap
ca: Pacífic/Yap

en: New appointment
ca: Nova cita

en: About Orage
ca: Quant a Orage

en: Orage Panel Clock
ca: Rellotge de quadre Orage

en: Show time and date?
ca: Mostra l'hora i la data?

en: Orage preferences
ca: Preferències d'Orage

en: Settings for the Xfce 4 Calendar Application (Orage)
ca: Paràmetres de l'aplicació de calendari de Xfce 4 (Orage)

en: Orage Calendar Preferences
ca: Preferències del calendari d'Orage

en: Calendar
ca: Calendari

en: Orage Calendar
ca: Calendari Orage

en: Desktop calendar
ca: Calendari d'escriptori
