Xfce Apps - en to eu translation catalogue (719 entries)

en: Raising GlobalTime window...
eu: Ordu globalaren leihoa erakusten...

en: GlobalTime window raise failed
eu: Ordu globalaren leihoa erakustean huts

note: ********** timezone tooltip **********
en: %s
    click to modify clock
eu: %s
    klikatu ordua aldatzeko

en: Localtime
eu: Ordu-lokala

en: button 1 to change preferences 
    button 2 to adjust time of clocks
eu: 1 botoia hobespenak aldatzeko 
    2 botoia ordulariak doitzeko

en: adjust to change hour
eu: doitu orduak aldatzeko

en: adjust to change minute. Click arrows with button 2 to change only 1 minute.
eu: doitu minutua aldatzeko. Sakatu geziak 2 botoiarekin minutu bakar bat aldatzeko.

en: NEW
eu: BERRIA

en: NEW COPY
eu: KOPIA BERRIA

en: Not possible to delete the last clock.
eu: Ez da posible azken ordularia ezabatzea.

en: update this clock
eu: eguneratu ordulari hau

en: add new empty clock
eu: gehitu ordulari huts berri bat

en: add new clock using this clock as model
eu: gehitu ordulari berri bat hau modelo gisa artuaz

en: delete this clock
eu: ezabatu ordulari hau

en: move this clock first
eu: mugitu ordulari hau lehenengora

en: move this clock left
eu: mugitu ordulari hau ezkerrera

en: move this clock right
eu: mugitu ordulari hau eskuinera

en: move this clock last
eu: mugitu ordulari hau azkenera

en: set the timezone of this clock to be local timezone
eu: ezarri ordulari honetako ordu zonaldea ordu zonalde lokala bezala

en: close window and exit
eu: itxi leihoa eta irten

en: Globaltime preferences
eu: Ordu-global hobespenak

note: -----------------------HEADING-------------------------------------------
en: Clock Parameters
eu: Ordulari parameteoak

en: Name of the clock:
eu: Ordulariaren izena:

en: enter name of clock
eu: idatzi ordulariaren izena

en: Timezone of the clock:
eu: Ordulariaren ordu zonaldea:

en: Text Formatting
eu: Testu formateatzea

note: ------------------------background-------------------------
en: Background color:
eu: Atzeko planoaren kolorea:

en: Click to change background colour for clock
eu: Klikatu ordualraren atzeko planoko kolorea aldatzeko

en: Use default
eu: Erabili lehenetsia

en: Cross this to use default instead of selected value
eu: Hau aukeratu hautatutako balioaren ordez lehenetsia erabiltzeko

note: ------------------------foreground-------------------------
en: Foreground (=text) color:
eu: Lehen planoko (=testua) kolorea:

en: Click to change foreground colour for clock
eu: Klikatu ordulariaren aurreko planoko kolorea aldatzeko

note: ------------------------name font-------------------------
en: Font for name of clock:
eu: Ordulari izenaren letra-tipoa:

en: Click to change font for clock name
eu: Klikatu ordulariaren izenaren letra-tipoa aldatzeko

note: ------------------------time font-------------------------
en: Font for time of clock:
eu: Ordulariaren orduaren letra-tipoa:

en: Click to change font for clock time
eu: Klikatu ordulariko orduaren letra-tipoa aldatzeko

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline name of clock:
eu: Ordulari izenaren azpimarratua:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline time of clock:
eu: Ordulariaren ordu azpimarratua:

en: Text Default Formatting
eu: Testuaren lehenetsitako formatua

en: Click to change default background colour for clocks
eu: Klikatu ordularien lehenetsitako atzeko-planoko kolorea aldatzeko

en: Cross this to use system default instead of selected color
eu: Gurutze baten bidez markatu hautatutakoaren ordez sisteman lehenetsitako kolorea erabiltzeko

en: Click to change default text colour for clocks
eu: Klikatu ordularien testuaren lehenetsitako kolorea aldatzeko

en: Click to change default font for clock name
eu: Klikatu ordularien izenaren lehenetsitako letra-tipoa aldatzeko

en: Cross this to use system default font instead of selected font
eu: Gurutze baten bidez markatu hautatutakoaren ordez sisteman lehenetsitako letra-tipoa erabiltzeko

en: Click to change default font for clock time
eu: Klikatu ordulariko orduaren lehenetsitako letra-tipoa aldatzeko

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline for name of clock:
eu: Ordulariko izenaren azpimarratua:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline for time of clock:
eu: Ordulariko orduaren azpimarratua:

en: update preferences
eu: eguneratu hobespenak

en: Globaltime Preferences
eu: Ordu-global hobespenak

note: -----------------------HEADING--------------------------------------
en: General Preferences
eu: Hobespen orokorrak

en: Decorations:
eu: Dekorazioak:

en: Standard
eu: Estandarra

en: Use normal decorations
eu: Erabili dekorazio arrunta

en: Do not show window decorations (borders)
eu: Ez erakutsi leoiho dekorazioak (ertzak)

en: Clock size:
eu: Ordulari tamaina:

en: Equal
eu: Berdin

en: All clocks have same size
eu: Ordulari guztiek tamaina berdina dute

en: Varying
eu: Aldakorrra

en: Clock sizes vary
eu: Ordulari tamaina aldaketa

en: Local timezone:
eu: Ordu-zonalde lokala:

en:  Other
eu:  Besteak

en: %d hour %d mins
eu: %d ordu %d minutu

en: %d hour
eu: %d ordu

en: %d mins
eu: %d minutu

en: backward
eu: atzera

en: forward
eu: aurrera

en: not changed
eu: aldatu gabe

en: not changing
eu: aldatzen

note: location
en: Location
eu: Kokalekua

en: GMT Offset
eu: GMT ezberdintasuna

en: Previous/Next Change
eu: Aurreko/Hurrengo aldaketa

en: Country
eu: Estatua

note: We are actually setting the g_par parameter. In other words we are setting the global default timezone for Orage. This is done very seldom and we do not want to allow "floating" here. This test is ugly, but it is not worth an extra parameter. this is normal appointment
en: Pick timezone
eu: Ordu zonaldea aukeratu

en: Change mode
eu: Aldatu modua

note: NOTE: this exists only if ical timezones are being used
en: floating
eu: mugikorra

en: Orage Globaltime
eu: Orage ordu-globala

en: Show clocks from different countries
eu: Ikusi herrialde ezberdinetako ordulariak

en: Globaltime
eu: Ordu-globala

en: Appearance
eu: Itxura

note: show frame
en: Show _frame
eu: _Markoa bistarazi

note: foreground color
en: set foreground _color:
eu: Lehen planoko _kolorea ezarri:

note: background color
en: set _background color:
eu: Atzeko planoko _kolorea ezarri:

note: clock size (=vbox size): height and width
en: set _height:
eu: a_ltuera ezarri:

en: Note that you can not change the height of horizontal panels
eu: Kontutan izan ezin duzu panel horizontalen altuera aldatu

en: set _width:
eu: _zabalera ezarri:

en: Note that you can not change the width of vertical panels
eu: Kontutan izan ezin duzu panel bertikalen zabalera aldatu

en: Clock Options
eu: Ordulari aukerak

note: timezone
en: set timezone to:
eu: Ordu zonalde hau ezarri:

en: Line %d:
eu: %d lerroa:

en: Enter any valid strftime function parameter.
eu: Baliozko strftime funtzio parametro bat idatzi.

note: Tooltip hint
en: Tooltip:
eu: Argibidea:

note: special timing for SUSPEND/HIBERNATE
en: fix time after suspend/hibernate
eu: konpondu ordua eseki/hibernatu ondoren

en: You only need this if you do short term (less than 5 hours) suspend or hibernate and your visible time does not include seconds. Under these circumstances it is possible that Orageclock shows time inaccurately unless you have this selected. (Selecting this prevents cpu and interrupt saving features from working.)
eu: Hau zuk ordenagailua epe labur baterako (5 ordu baino gutxiago) eseki edo hibernatu baduzu eta zure erlojuan segundoak ageri ez badira bakarrik beharko duzu. Egoera horretan posible da orage-ordulariak ordua doitu gabe erakustea ha hautatzen ez baduzu. (Hautatzeak CPU et eten-eskaera ezaugarriak ez funtzionatzea eragiten du.)

en: This program uses strftime function to get time.
    Use any valid code to get time in the format you prefer.
    Some common codes are:
    	%A = weekday			%B = month
    	%c = date & time		%R = hour & minute
    	%V = week number		%Z = timezone in use
    	%H = hours 				%M = minute
    	%X = local time			%x = local date
eu: Programa honek strftime erabiltzen du ordua eskuratzeko.
    Baliozko kode bat erabili ordua nahiago duzu formatuan jasotzeko.
    Kode arrunt batzuk hauek dira:
    	%A = asteko eguna			%B = hilabetea
    	%c = data eta ordua		%R = ordu eta minutu
    	%V = aste zenbakia		%Z = ordu zonaldea
    	%H = ordu 				%M = minutu
    	%X = lokala time			%x = data lokala

en: Orage clock Preferences
eu: Orage ordulari hobespenak

note: no lines yet TRANSLATORS: Use format characters from strftime(3) * to get the proper string for your locale. * I used these: * %A  : full weekday name * %d  : day of the month * %B  : full month name * %Y  : four digit year * %V  : ISO week number
en: %A %d %B %Y/%V
eu: %A, %Y/%V-eko %B %d

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

en: Manage your time with Orage
eu: Zure ordua Orage erabiliaz kudeatu

note: if (gtk_toggle_button_get_active( GTK_TOGGLE_BUTTON(apptw->Type_journal_rb))) end time
en: End
eu: Amaitu

en: Due
eu: Arte

note: to avoid timing problems when updating entry Create file chooser
en: Select a file...
eu: Fitxategi bat hautatu...

en: Sound Files
eu: Soinu fitxategiak

en: All Files
eu: Fitxategi Guztiak

en: The appointment information has been modified.
eu: Hitzordu informazioa aldatua izan da.

en: Do you want to continue?
eu: Aurrera jarraitu nahi al duzu?

en: The end of this appointment is earlier than the beginning.
eu: Hitzordu honen amaiera hasiera baino lehenago da.

en: Not set
eu: Ezarri gabe

en: This appointment will be permanently removed.
eu: Hitzordua betirako ezabatua izango da.

en: Pick the date
eu: Data aukeratu

en: Today
eu: Gaur

en: This appointment does not exist.
eu: Hitzordu hau ez dago.

en: It was probably removed, please refresh your screen.
eu: Ziurrenik ezabaturik dago, mesedez freskatu pantaila.

en: Current categories
eu: Kategoriak

en: Add new category with color
eu: Gehitu kategoria berria kolore honez:

en: Category:
eu: Kategoria:

en: Colors of categories - Orage
eu: Kategorien koloreak - Orage

en:  *** COPY ***
eu:  *** KOPIA ***

en: New appointment - Orage
eu: Hitzordu berria - Orage

note: File menu stuff ********* File menu ********* File menu
en: _File
eu: _Fitxategia

en: Sav_e and close
eu: Gord_e eta itxi

en: D_uplicate
eu: B_ikouztu

en: Save
eu: Gorde

en: Save and close
eu: Gorde eta itxi

en: Revert
eu: Itzuli

en: Duplicate
eu: Bikoiztu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Free
eu: Libre

en: Busy
eu: Okupatua

en: General
eu: Orokorra

note: type
en: Type
eu: Mota

en: Event
eu: Gertaera

en: Event that will happen sometime. For example:
    Meeting or birthday or TV show.
eu: Noizbait gertatuko den gertaera bat. Adibidez:
    Bilera bat edo urtemuga bat edo TB saio bat.

en: Todo
eu: Egitekoak

en: Something that you should do sometime. For example:
    Wash your car or test new version of Orage.
eu: Noizbait egin behar duzun zerbait. Adibidez:
    Kotxea garbitu edo Orage bertsio berria probatu.

en: Journal
eu: Egunkaria

en: Make a note that something happened. For example:
    Remark that your mother called or first snow came.
eu: Gertatu den zerbaiten ohar bat egin. Adibidez:
    Lehen elur jarioa edo amaren deia.

note: title
en: Title
eu: Izenburua

en: All day event
eu: Egun osoko gertaera

note: start time
en: Start
eu: Hasi

en: Set
eu: Ezarri

en: Duration
eu: Iraupena

en: days
eu: egun

en: hours
eu: ordu

en: mins
eu: minutu

note: Availability (only for EVENT)
en: Availability
eu: Erabilgarritasuna

note: completed (only for TODO)
en: Completed
eu: Osatua

en: Done
eu: Eginda

note: categories
en: Categories
eu: Kategoriak

en: This is special category, which can be used to color this appointment in list views.
eu: Hau kategoria berezi bat da, zerrenda ikuspegietan hitzordu hau kolorez ipintzeko erabili daitekeena.

en: update colors for categories.
eu: eguneratu kategoria koloreak

note: priority
en: Priority
eu: Lehentasuna

note: note
en: Note
eu: Oharra

en: Before Start
eu: Hasi aurretik

en: Before End
eu: Amaitu aurretik

en: After Start
eu: Hasi ondoren

en: After End
eu: Amaitu ondoren

en: Alarm
eu: Alarma

note: **** ALARM TIME ****
en: Alarm time
eu: Alarma ordua

en: Often you want to get alarm:
     1) before Event start
     2) before Todo end
     3) after Todo start
eu: Sarri alarma aktibatu:
     1) Gertaera gertatu aurretik
     2) Egiteko amaitu aurretik
     3) Egitekoa hasi ondoren

en: Persistent alarm
eu: Alarma iraunkorra

en: Select this if you want Orage to remind you even if it has not been active when the alarm happened.
eu: Hautatu hau Orage nahiz alarma gertatzen denean aktibo ez egon gogoaraztea nahi baduzu

note: **** Audio Alarm ****
en: Sound
eu: Soinua

en: Use
eu: Erabili

en: Select this if you want audible alarm
eu: Hau hautatu soinu bidezko alarma nahi izanez gero

en: Repeat alarm sound
eu: Errepikatu abisu soinua

en: times
eu: aldiz

en: sec interval
eu: segundoro

note: **** Display Alarm ****
en: Visual
eu: Bisuala

en: Use Orage window
eu: Erabili Orage leihoa

en: Select this if you want Orage window alarm
eu: Hautatu hau Orage alarma leiho bat nahi baduzu

en: Use notification
eu: Erabili berri-ematea

en: Select this if you want notification alarm
eu: Hautatu hau alarma jakinarazpena nahi baduzu

en: Set timeout
eu: Ezarri denbora-muga

en: Select this if you want notification to expire automatically
eu: Hautatu hau jakinarazpena automatikoki iraungitzea nahi baduzu

en: 0 = system default expiration time
eu: 0 = sistemako lehenetsitako iraungitzea

en: seconds
eu: segundo

note: **** Procedure Alarm ****
en: Procedure
eu: Prozedura

en: Select this if you want procedure or script alarm
eu: hautatu hau prozedura edo script bidezko alarma nahi baduzu

en: You must enter all escape etc characters yourself.
    This string is just given to shell to process.
    The following special commands are replaced at run time:
    	<&T>  appointment title
    	<&D>  appointment description
    	<&AT> alarm time
    	<&ST> appointment start time
    	<&ET> appointment end time
eu: Irteera karaktere guztiak idatzi behar dituzu.
     Kate hau shell-era bidaliko da prozesarzeko.
     Hurrengo komando bereziak ordeztuko dira exekuzio garaian:

en: Test this alarm by raising it now
eu: Probatu alarma hau orain jo-arazten

en: <b>Default alarm</b>
eu: <b>Lehenetsiriko alarma</b>

en: Store current settings as default alarm
eu: Gorde ezarpen hauek lehenetsitako alarma gisa

en: Set current settings from default alarm
eu: Ezarri ezarpenak lehenetsitako alarmatik

en: None
eu: Batez

en: Daily
eu: Egunero

en: Weekly
eu: Astero

en: Monthly
eu: Hilabetero

en: Yearly
eu: Urtero

en: Hourly
eu: Orduro

en: Mon
eu: Al.

en: Tue
eu: Ar.

en: Wed
eu: Az.

en: Thu
eu: Og.

en: Fri
eu: Or.

en: Sat
eu: Lar

en: Sun
eu: Iga

en: Recurrence
eu: Errepikatzea

note: complexity
en: Complexity
eu: Konplexutasuna

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Use this if you want regular repeating event
eu: Hau erabili errepikapen erregularreko gertaera bat nahi baduzu

en: Use this if you need complex times like:
     Every Saturday and Sunday or 
     First Tuesday every month
eu: Aukera hau erabili horrelako data konplexuak nahi badituzu:
     Larunbat edo igandero edo 
     hilabeteko lehen osteguna

note: frequency
en: Frequency
eu: Maiztasuna

en: Each
eu: Bakoitza

en: occurrence
eu: errepikatzea

en: Limit frequency to certain interval.
     For example: Every third day:
     Frequency = Daily and Interval = 3
eu: Mugatu maiztasuna tarte jakin batetara.
     Adibidez; Hiru egunetik behin:
     Maiztasuna = Edun eta tartea = 3

en: Limit
eu: Mugatu

en: Repeat forever
eu: Betirako errepikatu

en: Repeat
eu: Errepikatu

en: Repeat until
eu: Errepikapenak:

note: weekdays (only for complex settings)
en: Weekdays
eu: Asteko egunak

en: Which day
eu: Zein egun

en: Specify which weekday for monthly and yearly events.
     For example:
     Second Wednesday each month:
    	Frequency = Monthly,
    	Weekdays = check only Wednesday,
    	Which day = select 2 from the number below Wednesday
eu: Ezarri asteko zein egun hilabeteroko edo urteroko gertaeratan.
     Adibidez:
     Hilabete bakoitzeko bigarren asteazkenean:
    	Maiztasuna = Hilabetero	Asteko-egunak = Asteazkena bakarrik hautatu,
    	Zein egun= 2 hautatu asteazkenaren azpiko zenbakietan

note: TODO base (only for TODOs)
en: TODO base
eu: EGITEKO oinarria

note: exceptions
en: Exceptions
eu: Salbuespenak

en: Add more exception dates by clicking the calendar days below.
    Exception is either exclusion(-) or inclusion(+) depending on the selection.
    Remove by clicking the data.
eu: Salbuespen data gehiago gehitu beheko egutegi egunak klikatuaz.\ Salbuespenak edo kentzea (-) edo jartzea (+) dira hautapenaren arabera.
    Ezabatzeko data klikatu.

en: Add excluded date (-)
eu: Gehitu kendutako data (-)

en: Excluded days are full days where this appointment is not happening
eu: Kendutako egunak egun osoak dira gertaera ez denean gertatzen ari

en: Add included time (+)
eu: Gehitu gehituriko denbora (+)

en: Included times have same timezone than start time, but they may have different time
eu: Txertatuko orduak hasiera orduaren ordu-zonalde berdina dute, baina ordu ezberdina eduki dezakete

note: calendars showing the action days
en: Action dates
eu: Ekintza datak

note: ********* View menu ********* View menu
en: _View
eu: _Ikusi

note: ********* Go menu   *********
en: _Go
eu: _Joan

en: New
eu: Berria

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Close
eu: Itxi

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en:        Number of days to show
eu:        Bistaratzeko egun kopurua

en: Orage - day view
eu: Orage - egun ikuspegia

note: date only appointment
en: All day
eu: Egun osoa

en: Time
eu: Ordua

en: No rows have been selected.
eu: Ez da errenkadarik hautatu

en: Click a row to select it and after that you can copy it.
eu: Klikatu herrenkada bat kopiatu aurretik berau hautatzeko

en: You will permanently remove all
    selected appointments.
eu: Betirako kenduko dituzu hautatutako
    hitzordu guztiak.

en: Back
eu: Atzera

en: Forward
eu: Aurrera

en: Find
eu: Bilatu

en: Dayview
eu: Egun-ikuspegia

en: Extra days to show
eu: Ikusteko egun gehigarriak

en: Journal entries starting from:
eu: Eguneko sarrera hasiera:

en: Search
eu: Bilatu

en: Search text
eu: Bilatu testua

en: Flags
eu: Markak

en: Title
eu: Izenburua

note: remove since it has ended
en: 	Recur ended, moving to archive file.
eu: 	Errepikapena amaitu da, fitxategi batetara mugitzen.

en: Archiving not enabled. Exiting
eu: Artxibatzea ez dago gaiturik. Uzten

en: Archiving threshold: %d month(s)
eu: Artxibatze muga: %d hilabete

note: yy mon day
en: 	Archiving events, which are older than: %04d-%02d-%02d
eu: 	Hau baino zaharragoak diren gertaerak artxibatzen: %04d-%02d-%02d

en: Archiving uid: %s
eu: Artxibatze uid-a: %s

note: VTODO not completed, do not archive
en: 	VTODO not complete; not archived
eu: 	VTODO ez da osatu, ez da artxibatuko

note: it is recurrent event
en: 	Recurring. End year: %04d, month: %02d, day: %02d
eu: 	Errepikapena. Amaiera urtea: %04d, hilabetea: %02d eguna: %02d

en: Archiving done
eu: Artxibatzea eginda

note: PHASE 1: go through base orage file and remove "repeat" shortcuts
en: Starting archive removal.
eu: Artxibo ezabatzea abiarazten.

en: 	PHASE 1: reset recurring appointments
eu: 	1 URRATSA: berrabiarazi hitzordu errepikapenak

note: PHASE 2: go through archive file and add everything back to base orage. * After that delete the whole arch file
en: 	PHASE 2: return archived appointments
eu: 	2 URRATSA: berreskuratu artxibatutako hitzorduak

en: Archive removal done
eu: Artxibo ezabatzea eginda

en: Orage default alarm
eu: Orage lehenetsiriko alarma

en: 	Found %d alarms of which %d are active. (Searched %d recurring alarms.)
eu: 	%d alarma aurkitu dira, %d aktibo daude. (%d alarma errepikapen bilatuak)

en: Starting import file preprocessing
eu: Inportatze fitxategi aurreprozesatzea abiarazten

en: ... Patched DCREATED to be CREATED.
eu: ... DCREATED eraldatua CREATED izateko.

en: ... Patched timezone to Orage format.
eu: ... Ordu-zonaldeak Orage formatura aldatua.

en: Import file preprocessing done
eu: Inportazio fitxategi aurreprozesatzea eginda

en: Calendar files
eu: Egutegi fitxategiak

en: Current foreign files
eu: Uneko kanpo fitxategiak

en: READ ONLY
eu: IRAKURRI BAKARRIK

en: READ WRITE
eu: IRAKURRI-IDATZI

en: ***** No foreign files *****
eu: ***** ez dago kanpo fitxategirik *****

en: Import/export
eu: Inportatu/esportatu

en: Import
eu: Inportatu

en: Read from file:
eu: Irakurri fitxategitik:

en: Separate filenames with comma(,).
     NOTE: comma is not valid character in filenames for Orage.
eu: Bereizi fitxategi-izenak gako(,) bidez.
     OHARRA: gakoa ezinda Oragerekin fitxategi-izenetan erabili.

en: Export
eu: Esportatu

en: Write to file:
eu: Idatzi fitxategian:

en: Select
eu: Hautatu

en: All appointments
eu: Hitzordu guztiak

en: Named appointments:
eu: Izena duten hitzorduak:

en: Note that only main file appointments are read.
    Archived and Foreign events are not exported.
eu: Kontutan izan fitxategi nagusiko hitzorduak bakarrik irakurriko direla.
    Artxibatutako eta kanpoko gertaerak ez dira esportatuko.

en: Note that only main file appointments are read.
    Foreign events are not exported.
eu: Kontutan izan fitxategi nagusiko hitzorduak bakarrik irakurriko direla.
    Kanpoko gertaerak ez dira esportatuko.

en: You can easily drag these from event-list window.
eu: Erraz arrastatu ditzakezu gertaera-zerrenda leihotik.

en: Orage appointment UIDs separated by commas.
eu: Orage hitzordua UIDak gakoz bereizirik.

en: Archive
eu: Gorde

en: Archive now (threshold: %d months)
eu: Gorde orain (tartea: %d hilabete)

en: You can change archive threshold in parameters
eu: Gordetze muga parametroetan aldatu dezakezu

en: Revert archive now
eu: Berreskuratu artxiboa orain

en: Return all archived events into main orage file and remove arch file.
    This is useful for example when doing export and moving orage
    appointments to another system.
eu: Itzuli artxibatutako gertaera guztiak orage fitxategi nagusira eta kendu artxibo fitxategia
    Hau erabilgarri da adibidez orage hitzorduak beste sistema batetara mugitzeko esportatzeko.

en: Orage files
eu: Orage fitxategiak

en: Orage main calendar file
eu: Orage egutegi nagusi fitxategia

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Orage internal file rename only.
    Does not touch external filesystem at all.
    New file must exist.
eu: Orage barne fitxategia bakarrik berrizendatu.
    Ez ukitu urruneko fitxategi sistemarik.
    Fitxategi berria egon behar da.

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Current file is copied and stays unmodified in the old place.
eu: Uneko fitxategia kopiatua izango da eta aldatu gabe lehengo kokalekuan gordeko da.

en: Move
eu: Lekuz aldatu

en: Current file is moved and vanishes from the old place.
eu: Uneko fitxategia kopiatu eta lehengo kokalekutik desagertuko da.

en: Archive file
eu: Artxibo fitxategia

en: Foreign files
eu: Kanpoko fitxategiak

en: Add new foreign file
eu: Gehitu kanpoko fitxategi berria

en: Foreign file:
eu: Kanpo fitxategia:

en: Read only
eu: Irakurtzeko soilik

en: Set this if you want to make sure that this file is never modified by Orage.
    Note that modifying foreign files may make them incompatible with the original tool, where they came from!
eu: Hau ezarri Orage-k inoiz fitxategia aldatuko ez duela ziurtatzeko.
    Kontutan izan urruneko fitxategien aldaketak jatorrizko tresnarekin bateraezin bihurtu ditzakeela!

en: Exchange data - Orage
eu: Datu trukaketa - Orage

en: 	This is %s version %s
eu: 	Hau  %s %s bertsioa da

en: 	Released under the terms of the GNU General Public License.
eu: 	GNU lizentzia publiko orokorrak ezartzen dituen baldintzetan argitaraturik.

en: 	Compiled against GTK+-%d.%d.%d,
eu: 	GTK+-%d.%d.%d bidez konpilaturik,

en: using GTK+-%d.%d.%d.
eu: GTK+-%d.%d.%d erabiltzen.

en: 	Using DBUS for import.
eu: 	DBUS erabiltzen inportatzeko.

en: 	Not using DBUS. Import works only partially.
eu: 	Ez da DBUS erabiliko. Inportatzeak ez du guztiz funtzionatuko.

en: 	Using libnotify.
eu: 	libnotify erabiltzen.

en: 	Not using libnotify.
eu: 	libnotify ez erabiltzen.

en: 	Using automatic archiving.
eu: 	Artxibatze automatikoa erabiliaz.

en: 	Not using archiving.
eu: 	Artxibatzea erabili gabe.

en: 	Using operating system package libical.
eu: 	Sistema eragilearen libical erabiltzen.

en: 	Using Orage local version of libical.
eu: 	Libical-en Orage bertsio lokala erabiltzen.

en: Usage: orage [options] [files]
eu: Erabilera: orage [aukerak] [fitxategiak]

en: Options:
eu: Aukerak:

en: --version (-v) 		show version of orage
eu: --version (-v) 		ikusi orage bertsioa

en: --help (-h) 		print this text
eu: --help (-h) 		inprimatu testu hau

en: --preferences (-p) 	show preferences form
eu: --preferences (-p) 	ikusi hobespen inprimakia

en: --toggle (-t) 		make orage visible/unvisible
eu: --toggle (-t) 		orage ezkutatu/erakutsi

en: --remove-foreign (-r) file 	remove a foreign file
eu: --remove-foreign (-r) file 	kendu kanpo fitxategi bat

en: --export (-e) file [appointment...] 	export appointments from Orage to file
eu: --export (-e) fitx [zita...] 	esportatu zitak Oragetik fitxategira

en: files=ical files to load into orage
eu: Fitxategiak=oragen kargatzeko ical fitxategiak

en: 	dbus not included in orage.
eu: 	dbus ez dago oragen barneraturik.

en: 	without dbus [files] and foreign file options(-a & -r) can only be used when starting orage
eu: 	dbus gabe fitxategi aukerak (-a eta -r) orage abiaraztean bakarrik erabili daitezke

en: 
    Unknown option %s
eu: 
    Aukera ezezaguna: %s

en: _Exchange data
eu: _Trukatze datuak

note: Edit menu
en: _Edit
eu: _Editatu

en: View selected _date
eu: Bistarazi hautaturiko _data

en: View selected _week
eu: Bistarazi hautaturiko _astea

en: Select _Today
eu: Hautatu _Gaur

en: Show _Globaltime
eu: Ikusi ordu-globala

note: Help menu
en: _Help
eu: _Laguntza

en: Never
eu: Inoiz

en: <b>To do:</b>
eu: <b>Egiteko:</b>

en: <b>Events for %s:</b>
eu: <b>%s-ren geraterak:</b>

en: <b>Events for %s - %s:</b>
eu: <b>%s - %s-ren gertaerak:</b>

en: Main settings
eu: Konfigurazio nagusiak

en: Timezone
eu: Ordu-zonaldea

en: You should always define your local timezone.
eu: Beti zehaztu beharko zenuke zure ordu-zonaldea.

en: Archive threshold (months)
eu: Artxibo Muga (hilabeteak)

en: (0 = no archiving)
eu: (0 = ez gordetzen)

en: Archiving is used to save time and space when handling events.
eu: Artxibatzea gerftaerak kudeatzean denbora eta lekua aurrezteko erabiltzen da.

en: Sound command
eu: Soinu komandoa

en: This command is given to shell to make sound in alarms.
eu: Komando hau bidaltzen zaio shell-ari alarmetan soinua egin dezan

en: Show borders
eu: Ikusi ertzak

en: Show menu
eu: Ikusi menua

en: Show day names
eu: Ikusi egun izenak

en: Show week numbers
eu: Ikusi aste zenbakiak

en: Show month and year
eu: Ikusi hilabete eta ordua

en: Show todo list
eu: Ikusi egitekoen zerrenda

en: Number of days to show in event window
eu: Gertaera leihoan ikusi beharreko egun kopurua

en: 0 = do not show event list at all
eu: 0 = ez erakutsi gertaera zerrenda

en: Show on all desktops
eu: Ikusi mahaigain guztietan

en: Keep on top
eu: Mantendu goian

en: Show in taskbar
eu: Ikusi ataza-barran

en: Show in pager
eu: Ikusi orrialdekatzailean

en: Show in systray
eu: Ikusi sistema-barran

en: Calendar start
eu: Egutegia abiarazi

en: Show
eu: Ikusi

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Minimized
eu: Txikiturik

en: Days view
eu: Egun ikuspegia

en: Event list
eu: Gertaera zerrenda

en: Extra settings
eu: Ezarpen gehigarriak

en: Number of extra days to show in event list
eu: Gertaera zerrenda ikusi behar diren egun gehigarri kopurua

en: This is just the default value, you can change it in the actual eventlist window.
eu: Hau lehenetsitako balioa da, berau gertaera-zerrenda leihoan aldatu dezakezu.

en: Use dynamic tray icon
eu: Erabiliko ataza-barra ikono dinamikoa

en: Use dynamic icon
eu: Erabili Ikono dinamikoa

en: Dynamic icon shows current month and day of the month.
eu: Ikono dinamikoak hilabetea eta hilabeteko egunak bistaratzen ditu.

en: Use wakeup timer
eu: Erabili esnatze ordularia

en: Use this timer if Orage has problems waking up properly after suspend or hibernate. (For example tray icon not refreshed or alarms not firing.)
eu: Ordulari hau erabili Oragek hibernatu edo eseki ondoren esnatzean arazoak baditu. (Adibidez ataza ikonoa eguneratzen ez bada edo alarmak ez badabiltza.)

en: Orage Preferences
eu: Orage hobespenak

en: First Orage start. Searching default timezone.
eu: Lehen Orage abiaraztea. Lehenetsitako ordu-zonaldea bilatzen.

en: Default timezone set to %s.
eu: Lehenetsitako ordu-zonaldea %s-ra ezarri.

en: Default timezone not found, please, set it manually.
eu: Ez da lehenetsitako ordu-zonaldea aurkitu, mesedez ezarri ezazu.

en: Reminder
eu: Gogorarazlea

en: Open
eu: Ireki

en: Reminder - Orage
eu: Gogorarazlea - Orage

en: Remind me again after the specified time
eu: Gogoratu berriz ezarritako denboraren ondoren

en: Next active alarms:
eu: Hurrengo alarma aktiboak:

en: 
    %02d d %02d h %02d min to: %s
eu: 
    %02d e %02d o %02d minututan: %s

en: 
    No active alarms found
eu: 
    Ez da alarma aktiborik aurkitu

en: Africa
eu: Afrika

en: Africa/Abidjan
eu: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
eu: Afrika/Akkra

en: Africa/Addis_Ababa
eu: Afrika/Addis_Abeba

en: Africa/Algiers
eu: Afrika/Algiers

en: Africa/Asmera
eu: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
eu: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
eu: Afrika/Bangi

en: Africa/Banjul
eu: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
eu: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
eu: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
eu: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
eu: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
eu: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
eu: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
eu: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
eu: Afrika/Konakry

en: Africa/Dakar
eu: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
eu: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
eu: Afrika/Djibuti

en: Africa/Douala
eu: Afrika/Duala

en: Africa/El_Aaiun
eu: Afrika/EL_Aaiun

en: Africa/Freetown
eu: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
eu: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
eu: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
eu: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
eu: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
eu: Afrika/Khartum

en: Africa/Kigali
eu: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
eu: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
eu: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
eu: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
eu: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
eu: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
eu: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
eu: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
eu: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
eu: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
eu: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
eu: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
eu: Afrika/Muqdisho

en: Africa/Monrovia
eu: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
eu: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
eu: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
eu: Afrika/Niamei

en: Africa/Nouakchott
eu: Afrika/Nuakchot

en: Africa/Ouagadougou
eu: Afrika/Uagadugu

en: Africa/Porto-Novo
eu: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
eu: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
eu: Afrika/Tonbuktu

en: Africa/Tripoli
eu: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
eu: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
eu: Afrika/Windhoek

en: America
eu: Amerika

en: America/Adak
eu: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
eu: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
eu: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
eu: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
eu: Amerika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
eu: Amerika/Argentina/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
eu: Amerika/Argentina/Catamarca

en: America/Argentina/Cordoba
eu: Amerika/Argentina/Cordoba

en: America/Argentina/Jujuy
eu: Amerika/Argentina/Jujuy

en: America/Argentina/Mendoza
eu: Amerika/Argentina/Mendoza

en: America/Aruba
eu: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
eu: Amerika/Asuncion

en: America/Barbados
eu: Amerika/Barbados

en: America/Belem
eu: Amerika/Belem

en: America/Belize
eu: Amerika/Belize

en: America/Boa_Vista
eu: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
eu: Amerika/Bogota

en: America/Boise
eu: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
eu: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
eu: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
eu: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
eu: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
eu: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
eu: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
eu: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
eu: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
eu: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
eu: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
eu: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
eu: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
eu: Amerika/Curacao

en: America/Dawson
eu: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
eu: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
eu: Amerika/Denver

en: America/Detroit
eu: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
eu: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
eu: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
eu: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
eu: Amerika/El_Salvador

en: America/Fortaleza
eu: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
eu: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
eu: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
eu: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
eu: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
eu: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
eu: Amerika/Guadalupe

en: America/Guatemala
eu: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
eu: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
eu: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
eu: Amerika/Halifax

en: America/Havana
eu: Amerika/Habana

en: America/Hermosillo
eu: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
eu: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
eu: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
eu: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
eu: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
eu: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
eu: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
eu: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
eu: Amerika/Jamaika

en: America/Jujuy
eu: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
eu: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
eu: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
eu: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
eu: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
eu: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
eu: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
eu: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
eu: Amerika/Maceio

en: America/Managua
eu: Amerika/Managua

en: America/Manaus
eu: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
eu: Amerika/Martinika

en: America/Mazatlan
eu: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
eu: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
eu: Amerika/Menominee

en: America/Merida
eu: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
eu: Amerika/Mexiko_Hiria

en: America/Miquelon
eu: Amerika/Mikelune

en: America/Monterrey
eu: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
eu: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
eu: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
eu: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
eu: Amerika/Nassau

en: America/New_York
eu: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
eu: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
eu: Amerika/Nome

en: America/Noronha
eu: Amerika/Noronha

en: America/Panama
eu: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
eu: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
eu: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
eu: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
eu: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
eu: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
eu: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
eu: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
eu: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
eu: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
eu: Amerika/Recife

en: America/Regina
eu: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
eu: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
eu: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
eu: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
eu: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
eu: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
eu: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
eu: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
eu: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
eu: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
eu: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
eu: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
eu: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
eu: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
eu: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
eu: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
eu: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
eu: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
eu: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
eu: Amerika/Vancouver

en: America/Whitehorse
eu: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
eu: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
eu: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
eu: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica
eu: Antartika

en: Antarctica/Casey
eu: Antartika/Casey

en: Antarctica/Davis
eu: Antartika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
eu: Antartika/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
eu: Antartika/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
eu: Antartika/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
eu: Antartika/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
eu: Antartika/Hego_Poloa

en: Antarctica/Syowa
eu: Antartika/Syowa

en: Antarctica/Vostok
eu: Antartika/Vostok

en: Arctic
eu: Artikoa

en: Arctic/Longyearbyen
eu: Artikoa/Longyearbyen

en: Asia/Anadyr
eu: Asia/Anadir

en: Asia/Baghdad
eu: Asia/Bagdad

en: Asia/Calcutta
eu: Asia/Kalkuta

en: Asia/Colombo
eu: Asia/Kolonbo

en: Asia/Damascus
eu: Asia/Damasko

en: Asia/Hovd
eu: Asia/Kobdo

en: Asia/Kamchatka
eu: Asia/Kamtxatka

en: Asia/Karachi
eu: Asia/Karatxi

en: Asia/Krasnoyarsk
eu: Asia/Krasnoiarsk

en: Asia/Macao
eu: Asia/Macau

en: Asia/Muscat
eu: Asia/Maskat

en: Asia/Nicosia
eu: Asia/Nikosia

en: Asia/Rangoon
eu: Asia/Rangun

en: Asia/Riyadh
eu: Asia/Riad

en: Asia/Seoul
eu: Asia/Seul

en: Asia/Shanghai
eu: Asia/Xangai

en: Asia/Singapore
eu: Asia/Singapur

en: Asia/Tehran
eu: Asia/Teheran

en: Asia/Tokyo
eu: Asia/Tokio

en: Asia/Ulaanbaatar
eu: Asia/Ulan Bator

en: Asia/Urumqi
eu: Asia/Urumtsi

en: Asia/Vientiane
eu: Asia/Vientian

en: Asia/Yakutsk
eu: Asia/Jakutsk

en: Asia/Yerevan
eu: Asia/Erevan

en: Atlantic
eu: Atlantikoa

en: Atlantic/Azores
eu: Atlantikoa/Azoreak

en: Atlantic/Bermuda
eu: Atlantikoa/Bermuda

en: Atlantic/Canary
eu: Atlantikoa/Kanariak

en: Atlantic/Cape_Verde
eu: Atlantikoa/Cabo_Verde

en: Atlantic/Faeroe
eu: Atlantikoa/Faroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
eu: Atlantikoa/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
eu: Atlantikoa/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
eu: Atlantikoa/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
eu: Atlantikoa/Hegoaldeko_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
eu: Atlantikoa/Santa_Helena

en: Atlantic/Stanley
eu: Atlantikoa/Stanley

en: Europe
eu: Europa

en: Europe/Amsterdam
eu: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
eu: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
eu: Europa/Atenas

en: Europe/Belfast
eu: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
eu: Europa/Belgrad

en: Europe/Berlin
eu: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
eu: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
eu: Europa/Brusela

en: Europe/Bucharest
eu: Europa/Bukarest

en: Europe/Budapest
eu: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
eu: Europa/Kishinev

en: Europe/Copenhagen
eu: Europa/Kopenhage

en: Europe/Dublin
eu: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
eu: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
eu: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
eu: Europa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
eu: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
eu: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
eu: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
eu: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
eu: Europa/Londres

en: Europe/Luxembourg
eu: Europa/Luxenburgo

en: Europe/Madrid
eu: Europa/Madril

en: Europe/Malta
eu: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
eu: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
eu: Europa/Monako

en: Europe/Moscow
eu: Europa/Mosku

en: Europe/Nicosia
eu: Europa/Nikosia

en: Europe/Oslo
eu: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
eu: Europa/Paris

en: Europe/Prague
eu: Europa/Praga

en: Europe/Riga
eu: Europa/Riga

en: Europe/Rome
eu: Europa/Erroma

en: Europe/Samara
eu: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
eu: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
eu: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
eu: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
eu: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
eu: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
eu: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
eu: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
eu: Europa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
eu: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
eu: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
eu: Europa/Vatikanoa

en: Europe/Vienna
eu: Europa/Viena

en: Europe/Vilnius
eu: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
eu: Europa/Varsovia

en: Europe/Zagreb
eu: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
eu: Europa/Zaporojie

en: Europe/Zurich
eu: Europa/Zurich

en: Indian
eu: Indikoa

en: Indian/Antananarivo
eu: Indikoa/Antananarivo

en: Indian/Chagos
eu: Indikoa/Txagos

en: Indian/Christmas
eu: Indikoa/Christmas

en: Indian/Cocos
eu: Indikoa/Cocos

en: Indian/Comoro
eu: Indikoa/Komoreak

en: Indian/Kerguelen
eu: Indikoa/Kerguelen

en: Indian/Mahe
eu: Indikoa/Mahe

en: Indian/Maldives
eu: Indikoa/Maldivak

en: Indian/Mauritius
eu: Indikoa/Maurizio

en: Indian/Mayotte
eu: Indikoa/Mayotte

en: Indian/Reunion
eu: Indikoa/Reunion

en: Pacific
eu: Pazidifikoa

en: Pacific/Apia
eu: Pazifikoa/Apia

en: Pacific/Auckland
eu: Pazifikoa/Auckland

en: Pacific/Chatham
eu: Pazifikoa/Chatham

en: Pacific/Easter
eu: Pazifikoa/Pazko uhartea

en: Pacific/Efate
eu: Pazifikoa/Efate

en: Pacific/Enderbury
eu: Pazifikoa/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
eu: Pazifikoa/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
eu: Pazifikoa/Fiji

en: Pacific/Funafuti
eu: Pazifikoa/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
eu: Pazifikoa/Galapagoak

en: Pacific/Gambier
eu: Pazifikoa/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
eu: Pazifikoa/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
eu: Pazifikoa/Guam

en: Pacific/Honolulu
eu: Pazifikoa/Honolulu

en: Pacific/Johnston
eu: Pazifikoa/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
eu: Pazifikoa/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
eu: Pazifikoa/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
eu: Pazifikoa/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
eu: Pazifikoa/Majuro

en: Pacific/Marquesas
eu: Pazifikoa/Markesak

en: Pacific/Midway
eu: Pazifikoa/Midway

en: Pacific/Nauru
eu: Pazifikoa/Nauru

en: Pacific/Niue
eu: Pazifikoa/Niue

en: Pacific/Norfolk
eu: Pazifikoa/Norfolk

en: Pacific/Noumea
eu: Pazifikoa/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
eu: Pazifikoa/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
eu: Pazifikoa/Palau

en: Pacific/Pitcairn
eu: Pazifikoa/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
eu: Pazifikoa/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
eu: Pazifikoa/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
eu: Pazifikoa/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
eu: Pazifikoa/Saipan

en: Pacific/Tahiti
eu: Pazifikoa/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
eu: Pazifikoa/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
eu: Pazifikoa/Tongatapu

en: Pacific/Truk
eu: Pazifikoa/Truk

en: Pacific/Wake
eu: Pazifikoa/Wake

en: Pacific/Wallis
eu: Pazifikoa/Wallis

en: Pacific/Yap
eu: Pazifikoa/Yap

en: New appointment
eu: Hitzordu berria

en: About Orage
eu: Orage-ri buruz

en: Orage Panel Clock
eu: Orage panel ordularia

en: Show time and date?
eu: Ikusi data eta ordua?

en: Orage preferences
eu: Orage hobespenak

en: Settings for the Xfce 4 Calendar Application (Orage)
eu: Xfce 4 egutegi aplikazioaren (Orage) ezarpenak

en: Orage Calendar Preferences
eu: Orage egutegi hobespenak

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Orage Calendar
eu: Orage egutegia

en: Desktop calendar
eu: Idazmahai egutegia
