Xfce Apps - en to ms translation catalogue (832 entries)

en: no underline
ms: tiada garis bawah

en: single
ms: tunggal

en: double
ms: dubel

en: low
ms: rendah

en: Raising GlobalTime window...
ms: Menaikkan tetingkap GlobalTime..

en: GlobalTime window raise failed
ms: Naikkan tetingkap GlobalTime gagal

note: ********** timezone tooltip **********
en: %s
    click to modify clock
ms: %s
    klik untuk ubahsuai jam

en: button 1 to change preferences 
    button 2 to adjust time of clocks
ms: butang 1 untuk ubah keutamaan 
    butang 2 untuk laras masa jam

en: adjust to change hour
ms: laras untuk ubah jam

en: adjust to change minute. Click arrows with button 2 to change only 1 minute.
ms: laras untuk ubah minit. Klik anak panah dengan butang 2 untuk ubah hanya 1 minit.

en: Global Time
ms: Masa Sejagat

en: NEW
ms: BAHARU

en: NEW COPY
ms: SALINAN BAHARU

en: Not possible to delete the last clock.
ms: Mustahil dapat memadam jam terakhir.

en: update this clock
ms: kemaskini jam ini

en: add new empty clock
ms: dan jam kosong baharu

en: add new clock using this clock as model
ms: tambah jam baharu menggunakan jam ini sebagai model

en: delete this clock
ms: padam jam ini

en: move this clock first
ms: alih jam ini dahulu

en: move this clock left
ms: alih jam ini ke kiri

en: move this clock right
ms: alih jam ini ke kanan

en: move this clock last
ms: alih jam ini paling akhir

en: set the timezone of this clock to be local timezone
ms: tetapkan zon waktu jam ini menjadi zon waktu setempat

en: close window and exit
ms: tutup tetingkap dan keluar

en: Globaltime preferences
ms: Keutamaan Globaltime

note: -----------------------HEADING-------------------------------------------
en: Clock Parameters
ms: Parameter Jam

en: Name of the clock:
ms: Nama jam:

en: enter name of clock
ms: masukkan nama jam

en: Timezone of the clock:
ms: Zon waktu jam:

en: Text Formatting
ms: Pemformatan Teks

note: ------------------------background-------------------------
en: Background color:
ms: Warna latar belakang:

en: Click to change background colour for clock
ms: Klik untuk ubah warna latar belakang jam

en: Use default
ms: Guna lalai

en: Cross this to use default instead of selected value
ms: Silang ini untuk guna lalai selain dari nilai terpilih

note: ------------------------foreground-------------------------
en: Foreground (=text) color:
ms: Warna (=text) latar hadapan:

en: Click to change foreground colour for clock
ms: Klik untuk ubah warna latar hadapan jam

note: ------------------------name font-------------------------
en: Font for name of clock:
ms: Fon untuk nama jam:

en: Click to change font for clock name
ms: Klik untuk ubah fon untuk nama jam

note: ------------------------time font-------------------------
en: Font for time of clock:
ms: Fon untuk masa jam:

en: Click to change font for clock time
ms: Klik untuk ubah fon bagi masa jam

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline name of clock:
ms: Nama bergaris bawah jam:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline time of clock:
ms: Masa bergaris bawah jam:

en: Text Default Formatting
ms: Pemformatan Lalai Teks

en: Click to change default background colour for clocks
ms: Klik untuk ubah warna latar belakang lalai jam

en: Cross this to use system default instead of selected color
ms: Silang ini untuk guna lalai sistem selain dari warna terpilih

en: Click to change default text colour for clocks
ms: Klik untuk ubah warna teks lalai bagi jam

en: Click to change default font for clock name
ms: Klik untuk ubah fon lalai bagi nama jam

en: Cross this to use system default font instead of selected font
ms: Silang ini untuk guna fon lalai sistem selain dari fon terpilih

en: Click to change default font for clock time
ms: Klik untuk ubah fon lalai bagi masa jam

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline for name of clock:
ms: Garis bawahkan nama jama:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline for time of clock:
ms: Garis bawahkan masa jam:

en: update preferences
ms: Keutamaan kemaskini

en: Globaltime Preferences
ms: Keutamaan Globaltime

note: -----------------------HEADING--------------------------------------
en: General Preferences
ms: Keutamaan Am

en: Decorations:
ms: Hiasan:

en: Standard
ms: Piawai

en: Use normal decorations
ms: Guna hiasan biasa

en: None
ms: Tiada

en: Do not show window decorations (borders)
ms: Jangan tunjuk hiasan tetingkap (sempadan)

en: Clock size:
ms: Saiz jam:

en: Equal
ms: Sama

en: All clocks have same size
ms: Semua jam mempunyai saiz yang sama

en: Varying
ms: Berbeza

en: Clock sizes vary
ms: Saiz jam berbeza

en: Local timezone:
ms: Zon waktu setempat:

en:  Other
ms: Lain-lain

en: %d hour %d mins
ms: %d jam %d min

en: %d hour
ms: %d jam

en: %d mins
ms: %d min

en: backward
ms: undur

en: forward
ms: maju

en: not changed
ms: tidak diubah

en: not changing
ms: tidak berubah

note: location
en: Location
ms: Lokasi

en: GMT Offset
ms: Ofset GMT

en: Previous/Next Change
ms: Perubahan Terdahulu/Berikutnya

en: Country
ms: Negara

note: We are actually setting the g_par parameter. In other words we are setting the global default timezone for Orage. This is done very seldom and we do not want to allow "floating" here. This test is ugly, but it is not worth an extra parameter. this is normal appointment
en: Pick timezone
ms: Ambil zon waktu

en: Change mode
ms: Ubah mod

note: NOTE: this exists only if ical timezones are being used
en: floating
ms: terapung

en: Show clocks from different countries
ms: Tunjuk jam dari negara lain

en: No rotation
ms: Tiada putaran

en: Rotate left
ms: Putar kiri

en: Rotate right
ms: Putar kanan

en: Appearance
ms: Penampilan

note: show frame
en: Show _frame
ms: Tunjuk _bingkai

note: foreground color
en: set foreground _color:
ms: tetapkan _warna latar hadapan:

note: background color
en: set _background color:
ms: tetapkan warna _latar belakang:

note: clock size (=mbox size): height and width
en: set _height:
ms: tetapkan _tinggi:

en: Note that you can not change the height of horizontal panels
ms: Perhatian anda tidak boleh ubah ketinggian panel mengufuk

en: set _width:
ms: tetapkan _lebar:

en: Note that you can not change the width of vertical panels
ms: Perhatian anda tidak boleh ubah lebar panel

en: Show lines _vertically
ms: Tunjuk baris secara mene_gak

en: Clock Options
ms: Pilihan Jam

note: timezone
en: set timezone to:
ms: tetapkan zon waktu pada:

en: Line %d:
ms: Baris %d:

en: Enter any valid strftime function parameter.
ms: Masukkan mana-mana parameter fungsi strftime.

note: Tooltip hint
en: Tooltip:
ms: Tip Alat:

note: special timing for SUSPEND/HIBERNATE
en: fix time after suspend/hibernate
ms: baiki masa selepas tangguh/hibernasi

en: You only need this if you do short term (less than 5 hours) suspend or hibernate and your visible time does not include seconds. Under these circumstances it is possible that Orageclock shows time inaccurately unless you have this selected. (Selecting this prevents cpu and interrupt saving features from working.)
ms: Anda hanya perlukan ini jika anda buat tangguh atau hibernasi jangka pendek (kurang dari 5 jam) dan masa tampak anda tidak sertakan saat. Dibawah syarat ini adalah mungkin jam Orage tunjukkan masa tidak tepat melainkan anda memilih ini. (Pemilihan ini menghalang cpu dan menyampuk penyimpanan fitur dari berfungsi.)

en: This program uses strftime function to get time.
    Use any valid code to get time in the format you prefer.
    Some common codes are:
    	%A = weekday			%B = month
    	%c = date & time		%R = hour & minute
    	%V = week number		%Z = timezone in use
    	%H = hours 				%M = minute
    	%X = local time			%x = local date
ms: Program ini gunakan fungsi strftime untuk dapatkan masa.
    Guna mana-mana kod sah dibawah untuk dapat masa dalam format
    yang anda sukar. Beberapa kod tersebut adalah:
    	%A = hari kerja			%B = bulan
    	%c = tarikh & masa		%R = jam & minit
    	%V = bilangan minggu	%Z = zon waktu yang diguna
    	%H = jam 				%M = minit
    	%X = masa setempat		%x = tarikh setempat

en: Orage clock Preferences
ms: Keutamaan jam Orage

en: Maintainer
ms: Penyelenggara

en: Manage your time with Orage
ms: Urus masa anda dengan Orage

note: if (gtk_toggle_button_get_active( GTK_TOGGLE_BUTTON(apptw->Type_journal_rb))) end time
en: End
ms: Tamat

en: Due
ms: Luput

note: to avoid timing problems when updating entry Create file chooser
en: Select a file...
ms: Pilih satu fail...

en: Sound Files
ms: Fail Bunyi

en: All Files
ms: Semua Fail

en: The appointment information has been modified.
ms: Maklumat temujanji telah diubahsuai.

en: Do you want to continue?
ms: Anda mahu teruskan?

en: No, do not leave
ms: Tidak, jangan tinggalkan

en: Yes, ignore modifications and leave
ms: Ya, abai pengubahsuaian dan tinggalkan

en: The end of this appointment is earlier than the beginning.
ms: Penamatan temujanji ini lebih awal dari permulaannya.

en: Not set
ms: Tidak ditetapkan

en: Add new appointment to this file.
ms: Tambah temujanji baharu ke fail ini.

en: Orage default file
ms: Fail lalai Orage

en: Appointment addition failed.
ms: Tambahan temujanji gagal.

en: Error happened when adding appointment. Look more details from the log file.
ms: Ralat berlaku bila menambah temujanji. Cari lagi perincian dari fail log.

en: Appointment update failed.
ms: Kemaskini temujanji gagal.

en: Look more details from the log file. (Perhaps file was updated external from Orage?)
ms: Cari lagi perincian dari fail log. (Mungkin fail telah dikemaskini secara luaran dari Orage?)

en: This appointment will be permanently removed.
ms: Temujanji ini akan dibuang secara kekal.

en: No, cancel the removal
ms: Tidak, batalkan pembuangan

en: Yes, remove it
ms: Ya, buang ia

en: Pick the date
ms: Ambil tarikh

en: Today
ms: Hari ini

en: This appointment does not exist.
ms: Temujanji ini tidak wujud.

en: It was probably removed, please refresh your screen.
ms: Ia berkemungkinan telah dibuang, sila segar semula skrin anda.

en: Current categories
ms: Kategori semasa

en: Add new category with color
ms: Tambah kategori baharu dengan warna

en: Category:
ms: Kategori:

en: Colors of categories - Orage
ms: Warna kategori - Orage

en:  *** COPY ***
ms:  *** SALIN ***

en: New appointment - Orage
ms: Temujanji baharu - Orage

note: File menu stuff ********* File menu ********* File menu
en: _File
ms: _Fail

en: Sav_e and close
ms: S_iman dan tutup

en: D_uplicate
ms: G_anda Duakan

en: Save
ms: Simpan

en: Save and close
ms: Simpan dan tutup

en: Revert
ms: Kembali

en: Duplicate
ms: Ganda Duakan

en: Delete
ms: Padam

en: Free
ms: Lapang

en: Busy
ms: Sibuk

en: General
ms: Am

note: type
en: Type
ms: Jenis

en: Event
ms: Peristiwa

en: Event that will happen sometime. For example:
    Meeting or birthday or TV show.
ms: Peristiwa yang berlaku kadang-kala. Contohnya:
    Pertemuan atau hari lahir atau rancangan TV.

en: Something that you should do sometime. For example:
    Wash your car or test new version of Orage.
ms: Kadangkala anda hendak membuat sesuatu. Contohnya:
    Cuci kereta anda atau uji versi baharu Orage.

en: Journal
ms: Jurnal

en: Make a note that something happened. For example:
    Remark that your mother called or first snow came.
ms: Buat nota perkara yang berlaku. Contohnya:
    Catat pesanan ibu anda atau bila banjir berlaku.

note: title
en: Title
ms: Tajuk

en: All day event
ms: Semua peristiwa dala sehari

note: start time
en: Start
ms: Mula

en: Set
ms: Tetapkan

en: Duration
ms: Jangkamasa

en: days
ms: hari

en: hours
ms: jam

en: mins
ms: minit

note: Availability (only for EVENT)
en: Availability
ms: Kebolehsediaan

note: completed (only for TODO)
en: Completed
ms: Selesai

en: Done
ms: Selesai

note: categories
en: Categories
ms: Kategori

en: This is special category, which can be used to color this appointment in list views.
ms: Ini adalah kategori khas, yang boleh digunakan untuk warnakan temujanji ini dalam paparan senarai.

en: update colors for categories.
ms: kemaskini warna untuk kategori.

note: priority
en: Priority
ms: Keutamaan

en: If you set this 8 or bigger, the appointment is NOT shown on list windows.
    You can use that feature to unclutter your list windows, but it makes it more difficult to find this appointment.
    (Alarms will still fire normally.)
    (There is undocumented parameter so that you can change the default limit of 8.)
ms: JIka anda tetapkan ini pada 8 atau lebih, temujanji TIDAK ditunjukkan dalam
    tetingkap senarai. Anda boleh guna fitur untuk unclutter tetingkap senarai anda, tetapi ia menjadi lebih sukar mencari temujanji ini.
    (Penggera akan tetap dipicu seperti biasa.)
    (Terdapat beberapa parameter tidak didokumen supaya anda dapat mengubah had lalai 8.)

note: note
en: Note
ms: Perhatian

en: These shorthand commands take effect immediately:
        <D> inserts current date in local date format
        <T> inserts time and
        <DT> inserts date and time.
    
    These are converted only later when they are seen:
        <&Ynnnn> is translated to current year minus nnnn.
    (This can be used for example in birthday reminders to tell how old the person will be.)
ms: Perintah singkatan ini akan berkesan serta-merta:
        <D> sisip tarikh dalam format tarikh setempat
        <T> sisip masa dan
        <DT> sisip tarikh dan masa.
    
    Ia hanya ditukar kemudian bila kelihatan:
        <&Ynnnn> diterjemah ke  tahun semasa ditolak dengan nnnn.
    (Ia boleh digunakan seperti dalam peringatan hari lahir untuk memberitahu usia seseorang pada waktu tersebut.)

en: Before Start
ms: Sebelum Mula

en: Before End
ms: Sebelum Tamat

en: After Start
ms: Selepas Mula

en: After End
ms: Selepas Tamat

en: Alarm
ms: Penggera

note: **** ALARM TIME ****
en: Alarm time
ms: Masa penggera

en: Often you want to get alarm:
     1) before Event start
     2) before Todo end
     3) after Todo start
ms: Kekerapan anda mahukan penggera:
    1) sebelum Peristiwa bermula
    2) sebelum Agenda berakhir
    3) selepas Agenda bermula

en: Persistent alarm
ms: Pengulangan penggera

en: Select this if you want Orage to remind you even if it has not been active when the alarm happened.
ms: Pilih ini jika anda mahu Orage mengingatkan anda walaupun ia tidak diaktifkan bila penggera berlaku.

note: **** Audio Alarm ****
en: Sound
ms: Bunyi

en: Use
ms: Guna

en: Select this if you want audible alarm
ms: Pilih ini jika anda mahu penggera boleh dengar

en: Repeat alarm sound
ms: Ulang bunyi penggera

en: times
ms: kekerapan

en: sec interval
ms: sela saat

en: Use Orage window
ms: Guna Tetingkap Orage

en: Select this if you want Orage window alarm
ms: Pilih ini jika anda mahu penggera tetingkap Orage

en: Use notification
ms: Guna pemberitahuan

en: Select this if you want notification alarm
ms: Pilih ini jika anda mahu penggera pemberitahuan

en: Set timeout
ms: Tetapkan had masa tamat

en: Select this if you want notification to expire automatically
ms: Pilih ini jika anda mahu pemberitahuan telah luput secara automatik

en: 0 = system default expiration time
ms: 0 = masa peluputan lalai sistem

en: seconds
ms: saat

note: **** Procedure Alarm ****
en: Procedure
ms: Prosedur

en: Select this if you want procedure or script alarm
ms: Pilih ini jika anda mahu prosedur atau penggera skrip

en: You must enter all escape etc characters yourself.
    This string is just given to shell to process.
    The following special commands are replaced at run time:
    	<&T>  appointment title
    	<&D>  appointment description
    	<&AT> alarm time
    	<&ST> appointment start time
    	<&ET> appointment end time
ms: Anda mesti masukkan semua aksara escape secara sendirian.
    Rentetan ini hanya diberi ke shell untuk diproses.
    Perintah khas tersebut diganti pada masa jalan:
    	<&T>  tajuk temujanji
    	<&D>  keterangan temujanji
    	<&AT> masa penggera
    	<&ST> masa mula temujanji
    	<&ET> masa tamat temujanji

en: Test this alarm by raising it now
ms: Uji penggera ini dengan menghidupkannya sekarang

en: <b>Default alarm</b>
ms: <b>Penggera lalai</b>

en: Store current settings as default alarm
ms: Simpan tetapan semasa sebagai penggera lalai

en: Set current settings from default alarm
ms: Tetapkan tetapan semasa dari penggera lalai

en: Daily
ms: Harian

en: Weekly
ms: Mingguan

en: Monthly
ms: Bulanan

en: Yearly
ms: Tahunan

en: Hourly
ms: Jam

en: Mon
ms: Isn

en: Tue
ms: Sel

en: Wed
ms: Rab

en: Thu
ms: Kha

en: Fri
ms: Jum

en: Sat
ms: Sab

en: Sun
ms: Ahd

en: Recurrence
ms: Pengulangan

note: complexity
en: Complexity
ms: Kekompleksan

en: Basic
ms: Asas

en: Advanced
ms: Lanjutan

en: Use this if you want regular repeating event
ms: Guna ini jika anda mahu peristiwa pengulangan biasa

en: Use this if you need complex times like:
     Every Saturday and Sunday or 
     First Tuesday every month
ms: Guna ini jika anda mahu masa kompleks seperti:
    Setiap Sabtu dan Ahad atau
    Khamis pertama setiap bulan

note: frequency
en: Frequency
ms: Kekerapan

en: Each
ms: Setiap

en: occurrence
ms: kemunculan

en: Limit frequency to certain interval.
     For example: Every third day:
     Frequency = Daily and Interval = 3
ms: Hadkan kekerapan bagi sela tertentu.
    Contohnya: Setiap hari ketiga:
    Kekerapan = Harian dan Sela = 3

en: Limit
ms: Had

en: Repeat forever
ms: Ulang selamanya

en: Repeat
ms: Ulang

en: Repeat until
ms: Ulang sehingga

note: weekdays (only for complex settings)
en: Weekdays
ms: Hari kerja

en: Which day
ms: Hari yang mana?

en: Specify which weekday for monthly and yearly events.
     For example:
     Second Wednesday each month:
    	Frequency = Monthly,
    	Weekdays = check only Wednesday,
    	Which day = select 2 from the number below Wednesday
ms: Nyatakan hari kerja yang manakah untuk peristiwa bulanan dan tahunan.
     Contohnya:
     Rabu kedua setiap bulan:
    	Kekerapan = Bulanan,
    	Hari kerja = hanya tanda hari Rabu,
    	Hari kejadian = pilih 2 dari nombor dibawah hari Rabu

note: TODO base (only for TODOs)
en: TODO base
ms: TODO dasar

en: TODO reoccurs regularly starting on start time and repeating after each interval no matter when it was last completed
ms: TODO mucul semula secara kerap bermula pada masa mula dan berulang setiap sela tidak kira bila ia terakhir selesai

en: TODO reoccurrency is based on complete time and repeats after the interval counted from the last completed time.
    (Note that you can not tell anything about the history of the TODO since reoccurrence base changes after each completion.)
ms: TODO mucul semula secara kerap bermula pada masa mula dan berulang setiap sela tidak kira bila ia terakhir selesai.
    (Perhatian anda tidak boleh beritahu apa-apa mengenai sejarah TODO kerana kemunculan semula dasar berubah setiap kali selesai.)

note: exceptions
en: Exceptions
ms: Pengecualian

en: Add more exception dates by clicking the calendar days below.
    Exception is either exclusion(-) or inclusion(+) depending on the selection.
    Remove by clicking the data.
ms: Tambah lagi tarikh pengecualian dengan mengklik hari kalendar dibawah.
    Pengecualian sama ada penyishan(-) or perangkuman(+) yang bergantung pada pemilihan.
    Buang dengan mengklik data.

en: Add excluded date (-)
ms: Tambah tarikh pengecualian (-)

en: Excluded days are full days where this appointment is not happening
ms: Hari dikecualikan adalah hari dimana temujanji tidak dibuat

en: Add included time (+)
ms: Tambah masa disertakan (+)

en: Included times have same timezone than start time, but they may have different time
ms: Masa disertakan mempunyai zon waktu yang serupa dengan masa mula, tetapi ia mempunyai masa yang berbeza

note: calendars showing the action days
en: Action dates
ms: Tarikh tindakan

note: ********* View menu ********* View menu
en: _View
ms: _Lihat

note: ********* Go menu   *********
en: _Go
ms: _Pergi

en: New
ms: Baharu

en: Back one week
ms: Undur satu minggu

en: Back one day
ms: Undur satu hari

en: Forward one day
ms: Maju satu hari

en: Forward one week
ms: Maju satu minggu

en: Refresh
ms: Segar semula

en: Close
ms: Tutup

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en:        Number of days to show
ms: Bilangan hari yang ditunjukkan

en: Orage - day view
ms: Orage - paparan hari

note: date only appointment
en: All day
ms: Semua hari

en: Time
ms: Masa

en: No rows have been selected.
ms: Tiada baris telah dipilih.

en: Click a row to select it and after that you can copy it.
ms: Klik baris untuk memilihnya dan selepas anda menyalinnya.

en: You will permanently remove all
    selected appointments.
ms: Anda akan buang semua temujanji
    terpilih secara kekal.

en: Yes, remove them
ms: Ya, buang temujanji

en: Back
ms: Undur

en: Forward
ms: Maju

en: Find
ms: Cari

en: Dayview
ms: Paparan Hari

en: Extra days to show:
ms: Hari tambahan untuk ditunjuk:

en: only first repeating
ms: hanya pengulangan pertama

en: Check this if you only want to see the first repeating event. By default all are shown.
    Note that this also shows all urgencies.
    Note that repeating events may appear earlier in the list as the first occurrence only is listed.
ms: Tanda ini jika anda mahu lihat peristiwa pengulangan pertama. Secara lalai semuanya ditunjukkan.
    Perhatian ia juga menunjukkan semua tindakan segera.
    Perhatian peristiwa berulang mungkin muncul lebih awal dalam senarai kerana kemunculan pertama disenaraikan.

en: also old
ms: juga yang lama

en: Check this if you want to see old events also. This can only be selected after 'only first repeating' is enabled to avoid very long lists.
    Note that extra days selection still defines if newer appointments are listed'.
ms: Tanda ini jika anda mahu lihat peristiwa lama. Ia hanya boleh dipilih selepas 'hnaya pengulangan pertama' dibenarkan untuk mengelakkan senarai menjadi terlalu panjang.
    Perhatian pemilihan hari tambahan masih ditakrif jika temujanji lebih baharu tersenarai'.

en: Journal entries starting from:
ms: Masukan jurnal bermula dari:

en: Search
ms: Gelintar

en: Search text
ms: Gelintar teks

en: Flags
ms: Bendera

en: Title
ms: Tajuk

en: Double click line to edit it.
    
    Flags in order:
    	 1. Alarm: n=no alarm
    		 A=Alarm is set P=Persistent alarm is set
    	 2. Recurrence: n=no recurrence
    		 H=Hourly D=Daily W=Weekly M=Monthly Y=Yearly
    	 3. Type: f=free B=Busy
    	 4. Located in file:
    		O=Orage A=Archive F=Foreign
    	 5. Appointment type:
    		E=Event T=Todo J=Journal
ms: Dwi-klik pada baris untuk menyuntingnya.
    
    Benderakan dalam tertib:
    	 1. Penggera: n=tiada penggera
    		 A=Penggera ditetapkan P=Penggera tekal ditetapkan
    	 2. Pengulangan: n=tiada pengulangan
    		 H=Jam D=Harian W=Mingguan M=Bulanan Y=Tahunan
    	 3. Jenis: f=lapang B=Sibuk
    	 4. Terletak dalam fail:
    		O=Orage A=Arkib F=Asing
    	 5. Jenis temujanji:
    		E=Peristiwa T=Agenda J=Jurnal

note: remove since it has ended
en: 	Recur ended, moving to archive file.
ms: 	Ulangan semula berakhir, beralih ke fail arkib.

en: Archiving not enabled. Exiting
ms: Pengarkiban tidak dibenarkan. Keluar

en: Archiving threshold: %d month(s)
ms: Ambang pengarkiban: %d bulan(s)

note: yy mon day
en: 	Archiving events, which are older than: %04d-%02d-%02d
ms: 	Peristiwa berarkib, yang lebih lama dari: %04d-%02d-%02d

en: Archiving uid: %s
ms: Uid berarkib: %s

note: VTODO not completed, do not archive
en: 	VTODO not complete; not archived
ms: 	VTODO tidak selesai; tidak diarkib

note: it is recurrent event
en: 	Recurring. End year: %04d, month: %02d, day: %02d
ms: 	Berulang. Hujung tahun: %04d, bulan: %02d, hari: %02d

en: Archiving done
ms: Pengarkiban selesai

note: PHASE 1: go through base orage file and remove "repeat" shortcuts
en: Starting archive removal.
ms: Memulakan pembuangan arkib

en: 	PHASE 1: reset recurring appointments
ms: 	FASA 1: tetap semula temujanji yang berulang

note: PHASE 2: go through archive file and add everything back to base orage. * After that delete the whole arch file
en: 	PHASE 2: return archived appointments
ms: 	FASA 2: kembalikan temujanji berarkib

en: Archive removal done
ms: Pembuangan arkib selesai

en: Orage default alarm
ms: Penggera lalai Orage

en: Created alarm list for main Orage file:
ms: Senarai penggera dicipta untuk fail Orage utama:

en: Created alarm list for foreign file: %s (%s)
ms: Senarai penggera dicipta untuk fail asing: %s (%s)

en: 	Added %d alarms. Processed %d events.
ms: 	%d penggera ditambah. %d peristiwa diproses.

en: 	Found %d alarms of which %d are active. (Searched %d recurring alarms.)
ms: 	Temui %d penggera yang mana %d adalah aktif. (Menggelintar %d penggera berulang.)

en: Starting import file preprocessing
ms: Memulakan pra-pemprosesan fail

en: ... Patched DCREATED to be CREATED.
ms: ... DCREATED tampalan yang DICIPTA.

en: ... Patched timezone to Orage format.
ms: ... Zon waktu ditampal ke format Orage.

en: Import file preprocessing done
ms: Import fail pra-pemproses selesai

en: Found external update on file %s.
ms: Temui kemaskini luaran pada fail %s.

en: Refreshing alarms and calendar due to external file update.
ms: Menyegar semula penggera dan kalendar kerana kemaskini fail luaran.

en: Calendar files
ms: Fail kalendar

en: Current foreign files
ms: Fail asing semasa

en: READ ONLY
ms: BACA SAHAJA

en: READ WRITE
ms: BACA TULIS

en: ***** No foreign files *****
ms: ***** Tiada fail asing *****

en: Foreign file add failed
ms: Penambahan fail asing gagal

en: Orage can only handle 10 foreign files. Limit reached.
ms: Orage hanys dapat kendali 10 fail asing. Had dicapai.

en: Filename is empty.
ms: Nama fail kosong.

en: Name is empty.
ms: Nama kosong.

en: File does not exist.
ms: Fail tidak wujud.

en: Same filename already exists in Orage.
ms: Nama fail serupa telah wujud dalam Orage.

en: Same name already exists in Orage.
ms: Nama serupa telah wujud dalam Orage.

en: Import/export
ms: Import/eksport

en: Read from file:
ms: Baca dari fail:

en: Separate filenames with comma(,).
     NOTE: comma is not valid character in filenames for Orage.
ms: Asing nama fail dengan tanda koma(,).
    PERHATIAN: tanda koma bukanlah aksara sah dalam nama fail untuk Orage.

en: Export
ms: Eksport

en: Write to file:
ms: Tulis ke fail:

en: Select
ms: Pilih

en: All appointments
ms: Semua temujanji

en: Named appointments:
ms: Temujanji bernama:

en: Note that only main file appointments are read.
    Archived and Foreign events are not exported.
ms: Perhatian hanya temujanji fail utama dibaca.
    Peristiwa berarkib dan asing tidak dieksport.

en: Note that only main file appointments are read.
    Foreign events are not exported.
ms: Perhatian hanya temujanji fail utama dibaca.
    Peristiwa asing tidak dieksport.

en: You can easily drag these from event-list window.
ms: Anda boleh seret dengan mudah dari tetingkap senarai-peristiwa.

en: Orage appointment UIDs separated by commas.
ms: UID temujanji Orage diasing dengan tanda koma.

en: Archive
ms: Arkib

en: Archive now (threshold: %d months)
ms: Arkib sekarang (ambang: %d bulan)

en: You can change archive threshold in parameters
ms: Anda boleh ubah ambang arkib dalam parameter

en: Revert archive now
ms: Kembalikan arkib sekarang

en: Return all archived events into main orage file and remove arch file.
    This is useful for example when doing export and moving orage
    appointments to another system.
ms: Kembalikan semua peristiwa berarkib ke dalam fail utama orage dan
    buang fail arch. Ia berguna contohnya bila mengeksport dan
    mengalih temujanji orage ke sistem lain.

en: Orage files
ms: Fail orage

en: Orage main calendar file
ms: Fail kalendar utama Orage

en: Current file:
ms: Fail semasa:

en: New file:
ms: Fail baharu:

en: Action options:
ms: Pilihan tindakan:

en: Rename
ms: Nama Semula

en: Orage internal file rename only.
    Does not touch external filesystem at all.
    New file must exist.
ms: Nama semula fail dalam Orage sahaja.
    Jangan sentuh sistem fail luaran langsung.
    Fail baharu mesti wujud.

en: Copy
ms: Salin

en: Current file is copied and stays unmodified in the old place.
ms: Fail semasa disalin dan kekal tidak diubahsuai dalam tempat lama.

en: Move
ms: Alih

en: Current file is moved and vanishes from the old place.
ms: Fail semasa dialih dan hilang dari tempat lama.

en: Archive file
ms: Fail arkib

en: Foreign files
ms: Fail asing

en: Add new foreign file
ms: Tambah fail asing baharu

en: Foreign file:
ms: Fail asing:

note: label = gtk_label_new(_("Options:")); gtk_box_pack_start(GTK_BOX(hbox), label, FALSE, FALSE, 5);
en: Visible name:
ms: Nama tampak:

en: Read only
ms: Baca sahaja

en: Set this if you want to make sure that this file is never modified by Orage.
    Note that modifying foreign files may make them incompatible with the original tool, where they came from!
ms: Tetapkan ini jika anda mahu pastikan fail ini tidak sesekali diubahsuai oleh Orage.
    Perhatian mengubahsuai fail asing menjadikannya tidak serasi dengan alat asal, ditempat asal mereka!

en: This internal name is displayed to user instead of file name.
ms: Nama dalam ini dipapar kepada pengguna selain dari nama fail.

en: Exchange data - Orage
ms: Data pertukaran - Orage

en: 	This is %s version %s
ms: 	Ini adalah %s versi %s

en: 	Released under the terms of the GNU General Public License.
ms: 	Dikeluarkan dibawah terma GNU General Public License.

en: 	Compiled against GTK+-%d.%d.%d,
ms: 	Dikompil dengan GTK+-%d.%d.%d,

en: using GTK+-%d.%d.%d.
ms: menggunakan GTK+-%d.%d.%d.

en: 	Using DBUS for import.
ms: 	Menggunakan DBUS untuk import.

en: 	Not using DBUS. Import works only partially.
ms: 	Tidak menggunakan DBUS. Import hanya berfungsi separa.

en: 	Using libnotify.
ms: 	Menggunakan libnotify.

en: 	Not using libnotify.
ms: 	Tidak menggunakan libnotify.

en: 	Using automatic archiving.
ms: 	Menggunakan pengarkiban automatik.

en: 	Not using archiving.
ms: 	Tidak menggunakan pengarkiban.

en: 	Using operating system package libical.
ms: 	Menggunakan pakej sistem pengoperasian libical.

en: 	Using Orage local version of libical.
ms: 	Menggunakan versi setempat libical Orage.

en: Usage: orage [options] [files]
ms: Penggunaan: orage [options] [files]

en: Options:
ms: Pilihan:

en: --version (-v) 		show version of orage
ms: --version (-v) 		tunjuk versi orage

en: --help (-h) 		print this text
ms: --help (-h) 		cetak teks ini

en: --preferences (-p) 	show preferences form
ms: --preferences (-p) 	tunjuk bentuk keutamaan

en: --toggle (-t) 		make orage visible/unvisible
ms: --toggle (-t) 		jadikan orage tampak/tersembunyi

en: --add-foreign (-a) file [RW] [name] 	add a foreign file
ms: --add-foreign (-a) file [RW] [name] 	tambah fail asing

en: --remove-foreign (-r) file 	remove a foreign file
ms: --remove-foreign (-r) file 	buang fail asing

en: --export (-e) file [appointment...] 	export appointments from Orage to file
ms: --export (-e) file [appointment...] 	eksport temujanji dari Orage ke fail

en: files=ical files to load into orage
ms: files=ical fail yang dimuatkan ke dalam orage

en: 	dbus not included in orage.
ms: 	dbus tidak disertakan dalam orage.

en: 	without dbus [files] and foreign file options(-a & -r) can only be used when starting orage
ms: 	tanpa dbus [files] dan fail asing options(-a & -r) hanya boleh digunakan bila memulakan orage

en: 
    Unknown option %s
ms: 
    Pilihn %s tidak diketahui

en: _Exchange data
ms: Data p_ertukaran

note: Edit menu
en: _Edit
ms: _Sunting

en: View selected _date
ms: Lihat _tarikh dipilih

en: View selected _week
ms: Lihat _minggu dipilih

en: Select _Today
ms: Pilih _Hari Ini

en: Show _Globaltime
ms: Tunjuk _Globaltime

note: Help menu
en: _Help
ms: _Bantuan

en: No title defined
ms: Tiada tajuk ditakrif

en:  Location: %s
ms:  Lokasi: %s

en: 
     Note:
    %s
ms: 
     Perhatian:
    %s

en: Never
ms: Tidak sesekali

en: Title: %s
    %s Start:	%s
     Due:	%s
     Done:	%s%s
ms: Tajuk: %s
    %s Mula:	%s
     Luput:	%s
     Selesai:	%s%s

en: Title: %s
    %s Start:	%s
     End:	%s%s
ms: Tajuk: %s
    %s Mula:	%s
     Tamat:	%s%s

en: <b>To do:</b>
ms: <b>Agenda:</b>

en: <b>Events for %s:</b>
ms: <b>Peristiwa untuk %s:</b>

en: <b>Events for %s - %s:</b>
ms: <b>Peristiwa untuk %s - %s:</b>

en: Main settings
ms: Tetapan utama

en: Timezone
ms: Zon waktu

en: You should always define your local timezone.
ms: Anda seharusnya sentiasa takrif zon waktu setempat anda.

en: Archive threshold (months)
ms: Ambang arkib (bulan)

en: (0 = no archiving)
ms: (0 = tiada pengarkiban)

en: Archiving is used to save time and space when handling events.
ms: Pengarkiban digunakan untuk menjimatkan masa dan ruang bila mengendali peristiwa.

en: Sound command
ms: Perintah bunyi

en: This command is given to shell to make sound in alarms.
ms: Perintah ini diberi pada shell untuk membuat bunyi dalam penggera.

en: Calendar window
ms: Tetingkap kalendar

en: Calendar visual details
ms: Perincian visual kalendar

en: Show borders
ms: Tunjuk sempadan

en: Show menu
ms: Tunjuk menu

en: Show day names
ms: Tunjuk nama hari

en: Show week numbers
ms: Tunjuk bilangan minggu

en: Show month and year
ms: Tunjuk bulan dan tahun

en: Calendar info boxes
ms: Kotak maklumat kalendar

en: Show todo list
ms: Tunjuk senarai todo

en: Number of days to show in event window
ms: Bilangan hari yang ditunjuk dalam tetingkap peristiwa

en: 0 = do not show event list at all
ms: 0 = jangan tunjuk senarai peristiwa langsung

en: Calendar visibility
ms: Ketampakan kalendar

en: Show on all desktops
ms: Tunjuk dalam semua desktop

en: Keep on top
ms: Kekal diatas

en: Show in taskbar
ms: Tunjuk dalam palang tugas

en: Show in pager
ms: Tunjuk dalam penghalaman

en: Show in systray
ms: Tunjuk dalam talam sistem

en: Calendar start
ms: Kalendar mula

en: Show
ms: Tunjuk

en: Hide
ms: Sembunyi

en: Minimized
ms: Diminimumkan

en: On calendar window open
ms: Bila tetingkap kalendar dibuka

en: Select today's date
ms: Pilih tarikh hari ini

en: Select previously selected date
ms: Pilih tarikh terpilih sebelum ini

en: Calendar day double click shows
ms: Dwi-klik hari kalendar tunjuk

en: Days view
ms: Paparan hari

en: Event list
ms: Senarai peristiwa

en: Extra settings
ms: Tetapan tambahan

en: Event list window
ms: Tetingkap senarai peristiwa

en: Number of extra days to show in event list
ms: Bilangan hari tambahan untuk tunjuk dalam senarai peristiwa

en: This is just the default value, you can change it in the actual eventlist window.
ms: Ini hanyalah nilai lalai, anda boleh ubah ia dalam tetingkap senarai peristiwa sebenar.

en: Show only first repeating event
ms: Hanya tunjuk peristiwa pengulangan pertama

en: Day view window default first day
ms: Hari pertama lalai tetingkap paparan hari

en: First day of week
ms: Hari pertama minggu

en: Selected day
ms: Hari terpilih

en: Use dynamic tray icon
ms: Guna ikon talam dinamik

en: Use dynamic icon
ms: Guna ikon dinamik

en: Dynamic icon shows current month and day of the month.
ms: Ikon dinamik tunjuk bulan dan hari semasa dalam sebulan.

en: Use wakeup timer
ms: Guna pemasa bangun tidur

en: Use this timer if Orage has problems waking up properly after suspend or hibernate. (For example tray icon not refreshed or alarms not firing.)
ms: Guna pemasa ini jika Orage menghadapi masalah bangun dengan baik selepas ditangguh atau dihibernasi. (Contohnya ikon talam tidak disegar semula atau penggera tidak dipicu.)

en: Foreign file default visual alarm
ms: Penggera visual lalai fail asing

en: Orage window
ms: Tetingkap Orage

en: Notify notification
ms: Maklum pemberitahuan

en: Always quit when asked to close
ms: Sentiasa keluar bila ditanya untuk tutup

en: Always quit
ms: Sentiasa keluar

en: By default Orage stays open in the background when asked to close. This option changes Orage to quit and never stay in background when it is asked to close.
ms: Secara lalai Orage sentiasa terbuka di belakang bila ditanya untuk ditutup. Pilihan ini mengubah Orage untuk keluar dan tidak sesekali berada dibelakang bila ia ditanya untuk tutup.

en: Orage Preferences
ms: Keutamaan Orage

en: First Orage start. Searching default timezone.
ms: Pertama kali Orage bermula. Menggelintar zon waktu lalai.

en: Default timezone set to %s.
ms: Zon waktu lalai ditetapkan ke %s.

en: Default timezone not found, please, set it manually.
ms: Zon waktu lalai tidak ditemui, sila, tetapkannya secara manual.

en: Reminder
ms: Peringatan

en: Open
ms: Buka

en: Reminder - Orage
ms: Peringatan - Orage

en: Postpone
ms: Tunda

en: Remind me again after the specified time
ms: Ingatkan saya lagi selepas masa dinyatakan

en: Next active alarms:
ms: Penggera aktif berikutnya:

en: 
    %02d d %02d h %02d min to: %s
ms: 
    %02d h %02d j %02d min pada: %s

en: 
    No active alarms found
ms: 
    Tiada penggera aktif ditemui

en: Africa
ms: Afika

en: Africa/Abidjan
ms: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
ms: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
ms: Afrika/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
ms: Afrika/Algiers

en: Africa/Asmara
ms: Afrika/Asmara

en: Africa/Asmera
ms: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
ms: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
ms: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
ms: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
ms: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
ms: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
ms: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
ms: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
ms: Afrika/Kaherah

en: Africa/Casablanca
ms: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
ms: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
ms: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
ms: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
ms: Afrika/Darul_Salam

en: Africa/Djibouti
ms: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
ms: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
ms: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
ms: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
ms: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
ms: Afrika/Harare

en: Africa/Juba
ms: Afrika/Juba

en: Africa/Johannesburg
ms: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
ms: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
ms: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
ms: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
ms: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
ms: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
ms: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
ms: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
ms: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
ms: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
ms: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
ms: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
ms: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
ms: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
ms: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
ms: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
ms: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
ms: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
ms: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
ms: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
ms: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
ms: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
ms: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
ms: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
ms: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
ms: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
ms: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
ms: Afrika/Windhoek

en: America
ms: Amerika

en: America/Adak
ms: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
ms: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
ms: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
ms: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
ms: Amerika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
ms: Amerika/Argentina/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
ms: Amerika/Argentina/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
ms: Amerika/Argentina/ComodRivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
ms: Amerika/Argentina/Cordoba

en: America/Argentina/Jujuy
ms: Amerika/Argentina/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
ms: Amerika/Argentina/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
ms: Amerika/Argentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
ms: Amerika/Argentina/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
ms: Amerika/Argentina/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
ms: Amerika/Argentina/San_Juan

en: America/Argentina/San_Luis
ms: Amerika/Argentina/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
ms: Amerika/Argentina/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
ms: Amerika/Argentina/Ushuaia

en: America/Aruba
ms: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
ms: Amerika/Asuncion

en: America/Atikokan
ms: Amerika/Atikokan

en: America/Atka
ms: Amerika/Atka

en: America/Bahia
ms: Amerika/Bahia

en: America/Bahia_Banderas
ms: Amerika/Bahia_Banderas

en: America/Barbados
ms: Amerika/Barbados

en: America/Belem
ms: Amerika/Belem

en: America/Belize
ms: Amerika/Belize

en: America/Blanc-Sablon
ms: Amerika/Blanc-Sablon

en: America/Boa_Vista
ms: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
ms: Amerika/Bogota

en: America/Boise
ms: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
ms: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
ms: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Campo_Grande
ms: Amerika/Campo_Grande

en: America/Cancun
ms: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
ms: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
ms: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
ms: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
ms: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
ms: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
ms: Amerika/Chihuahua

en: America/Coral_Harbour
ms: Amerika/Coral_Harbour

en: America/Cordoba
ms: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
ms: Amerika/Costa_Rica

en: America/Creston
ms: Amerika/Creston

en: America/Cuiaba
ms: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
ms: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
ms: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
ms: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
ms: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
ms: Amerika/Denver

en: America/Detroit
ms: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
ms: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
ms: Amerika/Edmonton

en: America/Ensenada
ms: Amerika/Ensenada

en: America/Eirunepe
ms: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
ms: Amerika/El_Salvador

en: America/Fortaleza
ms: Amerika/Fortaleza

en: America/Fort_Wayne
ms: Amerika/Fort_Wayne

en: America/Glace_Bay
ms: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
ms: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
ms: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
ms: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
ms: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
ms: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
ms: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
ms: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
ms: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
ms: Amerika/Halifax

en: America/Havana
ms: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
ms: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
ms: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
ms: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
ms: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
ms: Amerika/Indiana/Petersburg

en: America/Indiana/Tell_City
ms: Amerika/Indiana/Tell_City

en: America/Indiana/Vevay
ms: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indiana/Vincennes
ms: Amerika/Indiana/Vincennes

en: America/Indiana/Winamac
ms: Amerika/Indiana/Winamac

en: America/Indianapolis
ms: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
ms: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
ms: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
ms: Amerika/Jamaica

en: America/Jujuy
ms: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
ms: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
ms: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
ms: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
ms: Amerika/Knox_IN

en: America/Kralendijk
ms: Amerika/Kralendijk

en: America/La_Paz
ms: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
ms: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
ms: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
ms: Amerika/Louisville

en: America/Lower_Princes
ms: Amerika/Lower_Princes

en: America/Maceio
ms: Amerika/Maceio

en: America/Managua
ms: Amerika/Managua

en: America/Manaus
ms: Amerika/Manaus

en: America/Marigot
ms: Amerika/Marigot

en: America/Martinique
ms: Amerika/Martinique

en: America/Matamoros
ms: Amerika/Matamoros

en: America/Mazatlan
ms: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
ms: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
ms: Amerika/Menominee

en: America/Merida
ms: Amerika/Merida

en: America/Metlakatla
ms: Amerika/Metlakatla

en: America/Mexico_City
ms: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
ms: Amerika/Miquelon

en: America/Moncton
ms: Amerika/Moncton

en: America/Monterrey
ms: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
ms: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
ms: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
ms: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
ms: Amerika/Nassau

en: America/New_York
ms: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
ms: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
ms: Amerika/Nome

en: America/North_Dakota/Beulah
ms: Amerika/North_Dakota/Beulah

en: America/North_Dakota/Center
ms: Amerika/North_Dakota/Tengah

en: America/North_Dakota/New_Salem
ms: Amerika/North_Dakota/New_Salem

en: America/Noronha
ms: Amerika/Noronha

en: America/Ojinaga
ms: Amerika/Ojinaga

en: America/Panama
ms: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
ms: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
ms: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
ms: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
ms: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
ms: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
ms: Amerika/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
ms: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
ms: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
ms: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
ms: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
ms: Amerika/Recife

en: America/Regina
ms: Amerika/Regina

en: America/Resolute
ms: Amerika/Resolute

en: America/Rio_Branco
ms: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
ms: Amerika/Rosario

en: America/Santa_Isabel
ms: Amerika/Santa_Isabel

en: America/Santarem
ms: Amerika/Santarem

en: America/Santiago
ms: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
ms: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
ms: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
ms: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
ms: Amerika/Shiprock

en: America/Sitka
ms: Amerika/Sitka

en: America/St_Barthelemy
ms: Amerika/St_Barthelemy

en: America/St_Johns
ms: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
ms: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
ms: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
ms: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
ms: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
ms: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
ms: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
ms: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
ms: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
ms: Amerika/Tijuana

en: America/Toronto
ms: Amerika/Toronto

en: America/Tortola
ms: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
ms: Amerika/Vancouver

en: America/Virgin
ms: Amerika/Virgin

en: America/Whitehorse
ms: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
ms: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
ms: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
ms: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica
ms: Antartika

en: Antarctica/South_Pole
ms: Antartika/Kutub_Selatan

en: Arctic
ms: Arctik

en: Arctic/Longyearbyen
ms: Arctik/Longyearbyen

en: Asia/Singapore
ms: Asia/Singapura

en: Atlantic
ms: Atlantik

en: Atlantic/Azores
ms: Atlantik/Azores

en: Atlantic/Bermuda
ms: Atlantik/Bermuda

en: Atlantic/Canary
ms: Atlantik/Canary

en: Atlantic/Cape_Verde
ms: Atlantik/Cape_Verde

en: Atlantic/Faeroe
ms: Atlantik/Faeroe

en: Atlantic/Faroe
ms: Atlantik/Faroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
ms: Atlantik/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
ms: Atlantik/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
ms: Atlantik/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
ms: Atlantik/Georgia_Selatan

en: Atlantic/St_Helena
ms: Atlantik/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
ms: Atlantik/Stanley

en: Brazil/East
ms: Brazil/Timur

en: Brazil/West
ms: Brazil/Barat

en: Canada
ms: Kanada

en: Canada/Atlantic
ms: Kanada/Atlantik

en: Canada/Central
ms: Kanada/Tengah

en: Canada/East-Saskatchewan
ms: Kanada/Saskatchewan-Timur

en: Canada/Eastern
ms: Kanada/Timur

en: Canada/Mountain
ms: Kanada/Pergunungan

en: Canada/Newfoundland
ms: Kanada/Newfoundland

en: Canada/Pacific
ms: Kanada/Pasifik

en: Canada/Saskatchewan
ms: Kanada/Saskatchewan

en: Canada/Yukon
ms: Kanada/Yukon

en: Europe
ms: Eropah

en: Europe/Amsterdam
ms: Eropah/Amsterdam

en: Europe/Andorra
ms: Eropah/Andorra

en: Europe/Athens
ms: Eropah/Athens

en: Europe/Belfast
ms: Eropah/Belfast

en: Europe/Belgrade
ms: Eropah/Belgrade

en: Europe/Berlin
ms: Eropah/Berlin

en: Europe/Bratislava
ms: Eropah/Bratislava

en: Europe/Brussels
ms: Eropah/Brussels

en: Europe/Bucharest
ms: Eropah/Bucharest

en: Europe/Budapest
ms: Eropah/Budapest

en: Europe/Busingen
ms: Eropah/Busingen

en: Europe/Chisinau
ms: Eropah/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
ms: Eropah/Copenhagen

en: Europe/Dublin
ms: Eropah/Dublin

en: Europe/Gibraltar
ms: Eropah/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
ms: Eropah/Guernsey

en: Europe/Helsinki
ms: Eropah/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
ms: Eropah/Isle_of_Man

en: Europe/Istanbul
ms: Eropah/Istanbul

en: Europe/Jersey
ms: Eropah/Jersey

en: Europe/Kaliningrad
ms: Eropah/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
ms: Eropah/Kiev

en: Europe/Lisbon
ms: Eropah/Lisbon

en: Europe/Ljubljana
ms: Eropah/Ljubljana

en: Europe/London
ms: Eropah/London

en: Europe/Luxembourg
ms: Eropah/Luxembourg

en: Europe/Madrid
ms: Eropah/Madrid

en: Europe/Malta
ms: Eropah/Malta

en: Europe/Mariehamn
ms: Eropah/Mariehamn

en: Europe/Minsk
ms: Eropah/Minsk

en: Europe/Monaco
ms: Eropah/Monaco

en: Europe/Moscow
ms: Eropah/Moscow

en: Europe/Nicosia
ms: Eropah/Nicosia

en: Europe/Oslo
ms: Eropah/Oslo

en: Europe/Paris
ms: Eropah/Paris

en: Europe/Podgorica
ms: Eropah/Podgorica

en: Europe/Prague
ms: Eropah/Prague

en: Europe/Riga
ms: Eropah/Riga

en: Europe/Rome
ms: Eropah/Rome

en: Europe/Samara
ms: Eropah/Samara

en: Europe/San_Marino
ms: Eropah/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
ms: Eropah/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
ms: Eropah/Simferopol

en: Europe/Skopje
ms: Eropah/Skopje

en: Europe/Sofia
ms: Eropah/Sofia

en: Europe/Stockholm
ms: Eropah/Stockholm

en: Europe/Tallinn
ms: Eropah/Tallinn

en: Europe/Tirane
ms: Eropah/Tirane

en: Europe/Tiraspol
ms: Eropah/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
ms: Eropah/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
ms: Eropah/Vaduz

en: Europe/Vatican
ms: Eropah/Vatican

en: Europe/Vienna
ms: Eropah/Vienna

en: Europe/Vilnius
ms: Eropah/Vilnius

en: Europe/Volgograd
ms: Eropah/Volgograd

en: Europe/Warsaw
ms: Eropah/Warsaw

en: Europe/Zagreb
ms: Eropah/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
ms: Eropah/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
ms: Eropah/Zurich

en: Mexico/General
ms: Mexico/Umum

en: Mideast
ms: TimurBarat

en: Mideast/Riyadh87
ms: TimurBarat/Riyad87

en: Mideast/Riyadh88
ms: TimurBarat/Riyad88

en: Mideast/Riyadh89
ms: TimurBarat/Riyad89

en: Pacific
ms: Pasifik

en: Pacific/Apia
ms: Pasifik/Apia

en: Pacific/Auckland
ms: Pasifik/Auckland

en: Pacific/Chatham
ms: Pasifik/Chatham

en: Pacific/Chuuk
ms: Pasifik/Chuuk

en: Pacific/Easter
ms: Pasifik/Easter

en: Pacific/Efate
ms: Pasifik/Efate

en: Pacific/Enderbury
ms: Pasifik/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
ms: Pasifik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
ms: Pasifik/Fiji

en: Pacific/Funafuti
ms: Pasifik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
ms: Pasifik/Galapagos

en: Pacific/Gambier
ms: Pasifik/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
ms: Pasifik/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
ms: Pasifik/Guam

en: Pacific/Honolulu
ms: Pasifik/Honolulu

en: Pacific/Johnston
ms: Pasifik/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
ms: Pasifik/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
ms: Pasifik/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
ms: Pasifik/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
ms: Pasifik/Majuro

en: Pacific/Marquesas
ms: Pasifik/Marquesas

en: Pacific/Midway
ms: Pasifik/Midway

en: Pacific/Nauru
ms: Pasifik/Nauru

en: Pacific/Niue
ms: Pasifik/Niue

en: Pacific/Norfolk
ms: Pasifik/Norfolk

en: Pacific/Noumea
ms: Pasifik/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
ms: Pasifik/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
ms: Pasifik/Palau

en: Pacific/Pitcairn
ms: Pasifik/Pitcairn

en: Pacific/Pohnpei
ms: Pasifik/Pohnpei

en: Pacific/Ponape
ms: Pasifik/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
ms: Pasifik/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
ms: Pasifik/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
ms: Pasifik/Saipan

en: Pacific/Samoa
ms: Pasifik/Samoa

en: Pacific/Tahiti
ms: Pasifik/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
ms: Pasifik/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
ms: Pasifik/Tongatapu

en: Pacific/Truk
ms: Pasifik/Truk

en: Pacific/Wake
ms: Pasifik/Wake

en: Pacific/Wallis
ms: Pasifik/Wallis

en: Pacific/Yap
ms: Pasifik/Yap

en: US
ms: AS

en: US/Alaska
ms: AS/Alaska

en: US/Aleutian
ms: AS/Aleutian

en: US/Arizona
ms: AS/Arizona

en: US/Central
ms: AS/Tengah

en: US/Eastern
ms: AS/Barat

en: US/East-Indiana
ms: AS/Indiana-Timur

en: US/Hawaii
ms: AS/Hawaii

en: US/Indiana-Starke
ms: AS/Indiana-Starke

en: US/Michigan
ms: AS/Michigan

en: US/Mountain
ms: AS/Pergunungan

en: US/Pacific
ms: AS/Pasifik

en: US/Pacific-New
ms: AS/Pasifik-Baru

en: US/Samoa
ms: AS/Samoa

en: New appointment
ms: Temujanji baharu

en: About Orage
ms: Perihal Orage

en: Orage Panel Clock
ms: Jam Panel Orage

en: Show time and date?
ms: Tunjuk masa dan tarikh?

en: Orage preferences
ms: Keutamaan Orage

en: Settings for the Xfce 4 Calendar Application (Orage)
ms: Tetapan untuk Aplikasi Kalendar Xfce 4 (Orage)

en: Orage Calendar Preferences
ms: Keutamaan Kalendar Orage

en: Calendar
ms: Kalendar

en: Orage Calendar
ms: Kalendar Orage

en: Desktop calendar
ms: Kalendar desktop
