Xfce Apps - en to nb translation catalogue (776 entries)

en: no underline
nb: ingen underlinje

en: single
nb: enkel

en: double
nb: dobbel

en: low
nb: lav

en: Raising GlobalTime window...
nb: Hever globaltid vinduet

en: GlobalTime window raise failed
nb: Globaltidvindu kunne ikke heves

note: ********** timezone tooltip **********
en: %s
    click to modify clock
nb: %s
    Klikk for å endre klokken

en: Localtime
nb: Lokal tid

en: button 1 to change preferences 
    button 2 to adjust time of clocks
nb: Knapp 1 for å endre innstillinger 
    Knapp 2 for å justere klokketid

en: adjust to change hour
nb: Juster for å endre time

en: adjust to change minute. Click arrows with button 2 to change only 1 minute.
nb: juster for å endre minutt. Klikk pilene med knapp 2 for å endre med ett minutt

en: Global Time
nb: Verdensomspennende tid

en: NEW
nb: Ny

en: NEW COPY
nb: Ny kopi

en: Not possible to delete the last clock.
nb: Ikke mulig å slette den siste klokken.

en: update this clock
nb: Oppdater denne klokken

en: add new empty clock
nb: Legg til tom klokke

en: add new clock using this clock as model
nb: Legg til ny klokke med denne som mal

en: delete this clock
nb: Slett denne klokken

en: move this clock first
nb: Flytt denne klokken først

en: move this clock left
nb: Flytt denne klokken mot venstre

en: move this clock right
nb: Flytt denne klokken mot høyre

en: move this clock last
nb: Flytt denne klokken sist

en: set the timezone of this clock to be local timezone
nb: Sett tidssine for denne klokken til lokal tidssone

en: close window and exit
nb: Lukk vindu og avslutt

en: Globaltime preferences
nb: Globaltime innstillinger

note: -----------------------HEADING-------------------------------------------
en: Clock Parameters
nb: Klokkeparametre

en: Name of the clock:
nb: Navn på klokken:

en: enter name of clock
nb: Skriv inn navn på klokken

en: Timezone of the clock:
nb: Tidssone for klokken:

en: Text Formatting
nb: Tekstformatering

note: ------------------------background-------------------------
en: Background color:
nb: Bakgrunnsfarge:

en: Click to change background colour for clock
nb: Klikk for å endre bakgrunnsfarge for klokken

en: Use default
nb: Bruk forvalgt

en: Cross this to use default instead of selected value
nb: Kryss av for å bruke forvalgt istedetfor valgt verdi

note: ------------------------foreground-------------------------
en: Foreground (=text) color:
nb: Forgrunnsfarge (tekst):

en: Click to change foreground colour for clock
nb: Klikk for å endre forgrunnsfarge for klokken

note: ------------------------name font-------------------------
en: Font for name of clock:
nb: Skrifttype for klokken:

en: Click to change font for clock name
nb: Klikk for å endre skrifttype for klokkenavn

note: ------------------------time font-------------------------
en: Font for time of clock:
nb: Skrifttype for klokketid:

en: Click to change font for clock time
nb: Klikk for å endre skrifttype for klokketiden

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline name of clock:
nb: Understrek klokkenavn:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline time of clock:
nb: Understrek klokketid:

en: Text Default Formatting
nb: Forvalgt tekstformatering

en: Click to change default background colour for clocks
nb: Klikk for å endre forvalgt bakgrunnsfarge for klokker

en: Cross this to use system default instead of selected color
nb: Kryss av denne for å bruke forvalgt fremfor valgt farge

en: Click to change default text colour for clocks
nb: Klikk for å endre forvalgt tekstfarge for klokker

en: Click to change default font for clock name
nb: Klikk for å endre forvalgt skrifttype for klokkenavn

en: Cross this to use system default font instead of selected font
nb: Kryss av denne for å bruke systemforvalgt skrifttype istedenfor valgt skrifttype

en: Click to change default font for clock time
nb: Klikk for å endre forvalgt skrifttype for klokketid

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline for name of clock:
nb: Understrek navn til klokken:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline for time of clock:
nb: Understrek klokketid

en: update preferences
nb: Uppdater innstillinger

en: Globaltime Preferences
nb: Globaltime Innstillinger

note: -----------------------HEADING--------------------------------------
en: General Preferences
nb: Generelle innstillinger

en: Decorations:
nb: Dekorasjoner:

en: Use normal decorations
nb: Bruk normale dekorasjoner

en: None
nb: Ingen

en: Do not show window decorations (borders)
nb: Ikke vis vindusdekorasjoner (rammer)

en: Clock size:
nb: Klokkestørrelse:

en: Equal
nb: Lik

en: All clocks have same size
nb: Alle klokker har samme størrelse

en: Varying
nb: Varierende

en: Clock sizes vary
nb: Klokkestørrelse varierer

en: Local timezone:
nb: Lokal tidssone:

en:  Other
nb: Annen

en: %d hour %d mins
nb: %d timer %d min

en: %d hour
nb: %d timer

en: %d mins
nb: %d minutter

en: backward
nb: bakover

en: forward
nb: fremover

en: not changed
nb: ikke endret

en: not changing
nb: uforandret

note: location
en: Location
nb: Plassering

en: GMT Offset
nb: GMT justering

en: Previous/Next Change
nb: Forrige/Neste Endring

en: Country
nb: Land

note: We are actually setting the g_par parameter. In other words we are setting the global default timezone for Orage. This is done very seldom and we do not want to allow "floating" here. This test is ugly, but it is not worth an extra parameter. this is normal appointment
en: Pick timezone
nb: Velg tidssone

en: Change mode
nb: Endre modus

note: NOTE: this exists only if ical timezones are being used
en: floating
nb: flytende

en: Orage Globaltime
nb: Orage Globaltid

en: Show clocks from different countries
nb: Vis klokker fra forskjellige land

en: Globaltime
nb: Globaltid

en: No rotation
nb: Ingen rotering

en: Rotate left
nb: Roter til venstre

en: Rotate right
nb: Roter til høyre

en: Appearance
nb: Utseende

note: show frame
en: Show _frame
nb: Vis _ramme

note: foreground color
en: set foreground _color:
nb: Sett _forgrunnsfarge

note: background color
en: set _background color:
nb: Sett _bakgrunnsfarge

note: clock size (=mbox size): height and width
en: set _height:
nb: Sett _høyde

en: Note that you can not change the height of horizontal panels
nb: Merk at du ikke kan endre høyden til horisontale paneler

en: set _width:
nb: Sett _bredde

en: Note that you can not change the width of vertical panels
nb: Merk at du ikke kan endre bredden til vertikale paneler

en: Show lines _vertically
nb: Vis linjer _vertikalt

en: Clock Options
nb: Klokkeinnstillinger

note: timezone
en: set timezone to:
nb: Sett tidssone til:

en: Line %d:
nb: Linje %d:

en: Enter any valid strftime function parameter.
nb: Angi gyldig parameter til 'strftime' funksjonen.

note: Tooltip hint
en: Tooltip:
nb: Verktøytips:

note: special timing for SUSPEND/HIBERNATE
en: fix time after suspend/hibernate
nb: korriger tid etter hvile/dvale-modus

en: You only need this if you do short term (less than 5 hours) suspend or hibernate and your visible time does not include seconds. Under these circumstances it is possible that Orageclock shows time inaccurately unless you have this selected. (Selecting this prevents cpu and interrupt saving features from working.)
nb: Du trenger bare dette hvis du setter maskinen i hvile/dvale-modus(mindre enn 5 timer) og synlig tid ikke inkluderer sekunder. Under disse omstendighetene er det mulig at klokken viser tiden feil hvis dette ikke er aktivert. (Ved å velge denne hindres prosessor og avbruddslagring fra å fungere)

en: This program uses strftime function to get time.
    Use any valid code to get time in the format you prefer.
    Some common codes are:
    	%A = weekday			%B = month
    	%c = date & time		%R = hour & minute
    	%V = week number		%Z = timezone in use
    	%H = hours 				%M = minute
    	%X = local time			%x = local date
nb: Dette programmet bruker 'strftime' funksjonen for å formatere dato og tid.
    Angi gyldige koder for å vise tid/klokkeslett slik du ønsker.
    Noen vanlige koder er:
    	%A = ukedag			%B = måned
    	%c = dato og tid		%R = timer og minutter
    	%V = ukenummer		%Z = tidssone
    	%H = timer 				%M = minutter
    	%X = lokal tid			%x = lokal dato

en: Orage clock Preferences
nb: Orage Klokkeinnstillinger

note: TRANSLATORS: Use format characters from strftime(3) * to get the proper string for your locale. * I used these: * %A  : full weekday name * %d  : day of the month * %B  : full month name * %Y  : four digit year * %V  : ISO week number
en: %A %d %B %Y/%V
nb: %A %d %B %Y / %V

en: Maintainer
nb: Vedlikehold

en: Manage your time with Orage
nb: Styr tiden din med Orage

note: if (gtk_toggle_button_get_active( GTK_TOGGLE_BUTTON(apptw->Type_journal_rb))) end time
en: End
nb: Slutt

en: Due
nb: Forfall

note: to avoid timing problems when updating entry Create file chooser
en: Select a file...
nb: Velg en fil...

en: Sound Files
nb: Lydfiler

en: All Files
nb: Alle filer

en: The appointment information has been modified.
nb: Avtaleinformasjonen er endret.

en: Do you want to continue?
nb: Ønsker du å fortsette?

en: No, do not leave
nb: Nei, ikke forlat

en: Yes, ignore modifications and leave
nb: Ja, ignorer endringer og forlat

en: The end of this appointment is earlier than the beginning.
nb: Denne avtalen slutter før den starter.

en: Not set
nb: Ikke satt

en: Add new appointment to this file.
nb: Legg til nytt ærend til denne fila.

en: Orage default file
nb: Orage standardfil

en: Appointment addition failed.
nb: Tillegg av ærend feilet.

en: Error happened when adding appointment. Look more details from the log file.
nb: Feil inntraff under tillegg av ærend. Ytterligere detaljer i loggfila.

en: Appointment update failed.
nb: Oppdatering av ærend feilet.

en: Look more details from the log file. (Perhaps file was updated external from Orage?)
nb: Ytterligere detaljer i loggfila. (Kanskje fila ble oppdatert uavhengig av Orage?)

en: This appointment will be permanently removed.
nb: Avtalen vil bli slettet.

en: No, cancel the removal
nb: Nei, avbryt fjerningen

en: Yes, remove it
nb: Ja, fjern

en: Pick the date
nb: Velg dato

en: Today
nb: I dag

en: This appointment does not exist.
nb: Avtalen eksisterer ikke.

en: It was probably removed, please refresh your screen.
nb: Det ble sannsynligvis fjernet, vennligst oppdater skjermbildet.

en: Current categories
nb: Gjeldende kategorier

en: Add new category with color
nb: Legg til ny kategori med farge

en: Category:
nb: Kategori:

en: Colors of categories - Orage
nb: Fargekategorier

en:  *** COPY ***
nb:  *** KOPI ***

en: New appointment - Orage
nb: Ny _avtale

note: File menu stuff ********* File menu ********* File menu
en: _File
nb: _Fil

en: Sav_e and close
nb: Lagr_e og lukk

en: D_uplicate
nb: D_upliser

en: Save
nb: Lagre

en: Save and close
nb: Lagre og lukk

en: Revert
nb: Tilbakestill

en: Duplicate
nb: Dupliser

en: Delete
nb: Slett

en: Free
nb: Frigjør

en: Busy
nb: Opptatt

en: General
nb: Generell

en: Event
nb: Hendelse

en: Event that will happen sometime. For example:
    Meeting or birthday or TV show.
nb: Hendelse som vil skje. For eksempel:
    Et møte, en bursdag eller et tv-program.

en: Todo
nb: Oppgaver

en: Something that you should do sometime. For example:
    Wash your car or test new version of Orage.
nb: Noe du burde gjøre. For eksempel:
    Vaske bilen din eller teste en ny versjon av Orage.

en: Make a note that something happened. For example:
    Remark that your mother called or first snow came.
nb: Noter deg et eller annet. For eksempel:
    Noter at din mor ringte eller at den første snøen denne vinteren kom.

note: title
en: Title
nb: Tittel

en: All day event
nb: Heldagsavtale

en: Set
nb: Sett

en: Duration
nb: Varighet

en: days
nb: dager

en: hours
nb: timer

en: mins
nb: minutter

note: Availability (only for EVENT)
en: Availability
nb: Tilgjengelighet

note: completed (only for TODO)
en: Completed
nb: Fullført

en: Done
nb: Ferdig

note: categories
en: Categories
nb: Kategorier

en: This is special category, which can be used to color this appointment in list views.
nb: Dette er en spesiell kategori som kan brukes for å farge denne avtalen ilistevisning.

en: update colors for categories.
nb: Oppdater farger for kategorier.

note: priority
en: Priority
nb: Prioritet

en: If you set this 8 or bigger, the appointment is NOT shown on list windows.
    You can use that feature to unclutter your list windows, but it makes it more difficult to find this appointment.
    (Alarms will still fire normally.)
    (There is undocumented parameter so that you can change the default limit of 8.)
nb: Vis du velger 8 eller mer, vil avtalen IKKE bli vist på opplistingsvinduene.
    Du kan bruke dette for å rydde opp i dine listevinduer, men det gjør det vanskeligere å finne denne avtalen.
    (Alarmer vil fremdeles fungere som normalt.)
    (Det er et udokumentert parameter sånn at du kan endre den forvalgte grensen på 8.)

note: note
en: Note
nb: Merknad

en: These shorthand commands take effect immediately:
        <D> inserts current date in local date format
        <T> inserts time and
        <DT> inserts date and time.
    
    These are converted only later when they are seen:
        <&Ynnnn> is translated to current year minus nnnn.
    (This can be used for example in birthday reminders to tell how old the person will be.)
nb: Disse hurtigkommandoene oppdateres umiddelbart:
        <D> setter inn dagens dato med lokalt datoformat
        <T> setter inn klokkeslett og
        <DT> setter ikke dato og klokkeslett.
    
    Disse konverteres senere når de vises:
        <&Ynnnn> oversettes til gjeldende år minus nnnn.
    (Dette kan for eksempel brukes til bursdagspåminnelser som vil vise alder for den som har bursdag.)

en: Before Start
nb: Før start

en: Before End
nb: Før slutt

en: After Start
nb: Etter start

en: After End
nb: Etter slutt

en: Alarm
nb: Påminnelse

note: **** ALARM TIME ****
en: Alarm time
nb: Påminnelsestidspunkt

en: Often you want to get alarm:
     1) before Event start
     2) before Todo end
     3) after Todo start
nb: Ofte vil du ha en påminnelse:
     1) før hendelsen starter
     2) før oppgaver avlsluttes
     3) etter oppgaver starter

en: Persistent alarm
nb: Vedvarende alarm

en: Select this if you want Orage to remind you even if it has not been active when the alarm happened.
nb: Velg dette hvis du vil at Orage skal påminne deg selv om Orage ikke var aktivt når alarmtidspunktet inntraff

note: **** Audio Alarm ****
en: Sound
nb: Lyd

en: Use
nb: Bruk

en: Select this if you want audible alarm
nb: Velg denne hvis du ønsker en hørbar påminnelse

en: Repeat alarm sound
nb: Gjenta varslingslyd

en: times
nb: ganger

en: sec interval
nb: sekunders intervall

note: **** Display Alarm ****
en: Visual
nb: Visuell

en: Use Orage window
nb: Bruk Orage vindu

en: Select this if you want Orage window alarm
nb: Velg denne hvis du vil ha Orage vindusalarm

en: Use notification
nb: Bruk påminnelse

en: Select this if you want notification alarm
nb: Velg denne hvis du vil ha en påminnelse

en: Set timeout
nb: Sett tidsavbrudd

en: Select this if you want notification to expire automatically
nb: Velg denne hvis du vil at påminnelsen skal automatisk utløpe

en: 0 = system default expiration time
nb: 0 = Forvalgt system utløpstid

en: seconds
nb: sekunder

note: **** Procedure Alarm ****
en: Procedure
nb: Metode

en: Select this if you want procedure or script alarm
nb: Velg denne hvis du vil ha metode eller skript-alarm

en: You must enter all escape etc characters yourself.
    This string is just given to shell to process.
    The following special commands are replaced at run time:
    	<&T>  appointment title
    	<&D>  appointment description
    	<&AT> alarm time
    	<&ST> appointment start time
    	<&ET> appointment end time
nb: Du må sette inn alle kontrolltegn selv.
    Denne strengen blir bare sendt til skallet.
    De følgende spesialkommandoene byttes ut ved kjøring:
    	<&T>  avtaletittel
    	<&D>  avtalebeskrivelse
    	<&AT> alarmtid
    	<&ST> start-tid for avtale
    	<&ET> slutt-tid for avtale

en: Test this alarm by raising it now
nb: Test dette varselet

en: <b>Default alarm</b>
nb: <b>Standard påminnelse</b>

en: Store current settings as default alarm
nb: Lagre gjeldende innstillinger som standard påminnelse

en: Set current settings from default alarm
nb: Sett gjeldende innstillinger fra standard påminnelse

en: Daily
nb: Daglig

en: Weekly
nb: Ukentlig

en: Monthly
nb: Månedlig

en: Yearly
nb: Årlig

en: Hourly
nb: Hver time

en: Mon
nb: Man

en: Tue
nb: Tir

en: Wed
nb: Ons

en: Thu
nb: Tor

en: Fri
nb: Fre

en: Sat
nb: Lør

en: Sun
nb: Søn

en: Recurrence
nb: Gjentagelse

note: complexity
en: Complexity
nb: Kompleksitet

en: Basic
nb: Enkel

en: Advanced
nb: Avansert

en: Use this if you want regular repeating event
nb: Bruk denne for gjentagende hendelser

en: Use this if you need complex times like:
     Every Saturday and Sunday or 
     First Tuesday every month
nb: Bruk denne hvis du trenger komplekse oppsett:
     Hver lørdag og søndag eller 
     Første tirsdag i måneden

note: frequency
en: Frequency
nb: Frekvens

en: Each
nb: Hver

en: occurrence
nb: forekomst

en: Limit frequency to certain interval.
     For example: Every third day:
     Frequency = Daily and Interval = 3
nb: Begrens frekvens til bestemt intervall.
     Eksempel: Hver tredje dag: 
     Frekvens = Daglig og Intervall = 3

en: Limit
nb: Grense

en: Repeat forever
nb: Gjenta for alltid

en: Repeat
nb: Gjenta

en: Repeat until
nb: Gjenta til

note: weekdays (only for complex settings)
en: Weekdays
nb: Ukedager

en: Which day
nb: Dag

en: Specify which weekday for monthly and yearly events.
     For example:
     Second Wednesday each month:
    	Frequency = Monthly,
    	Weekdays = check only Wednesday,
    	Which day = select 2 from the number below Wednesday
nb: Angi hvilken ukedag for månedlige og årlige hendelser.
     Eksempel:
     Andre onsdag hver måned:
    	Frekvens = månedlige,
    	Ukedager = velg bare onsdag,
    	Dag = velg verdien 2 under onsdag.

en: TODO reoccurs regularly starting on start time and repeating after each interval no matter when it was last completed
nb: TODO gjentagende og starter på starttidspunkt og gjentar seg ved hvert intervall uansett når forrige ble fullført

en: TODO reoccurrency is based on complete time and repeats after the interval counted from the last completed time.
    (Note that you can not tell anything about the history of the TODO since reoccurrence base changes after each completion.)
nb: TODO gjentagelser er basert på tid og gjentagelser etter intervall telt fra forrige fullførte tidspunkt.
    (Merk at du ikke vet noe om hitorikk for TODO siden gjentagelse basis endret hvert gang det fullføres.)

note: exceptions
en: Exceptions
nb: Unntak

en: Add more exception dates by clicking the calendar days below.
    Exception is either exclusion(-) or inclusion(+) depending on the selection.
    Remove by clicking the data.
nb: Legg til flere dager med unntak ved å klikke kalenderdager under.
    Unntak er enten eksklusjon(-) eller inkludering(+) avhengig av hva som er valgt.
    Fjern ved å klikke på dataene.

en: Add excluded date (-)
nb: Legg til ekskludert dato (-)

en: Excluded days are full days where this appointment is not happening
nb: Unntaksdager er fulle dager hvor denne avtalen ikke gjelder

en: Add included time (+)
nb: Legg til inkludert tid (+)

en: Included times have same timezone than start time, but they may have different time
nb: Inkluderte tider har samme tidssone som starttiden, men kan ha et annet tidspunkt

note: calendars showing the action days
en: Action dates
nb: Hendelsedatoer

note: ********* View menu ********* View menu
en: _View
nb: _Vis

note: ********* Go menu   *********
en: _Go
nb: _Gå til

en: New
nb: Ny

en: Back one week
nb: Tilbake en uke

en: Back one day
nb: Tilbake en dag

en: Forward one day
nb: Fremover en dag

en: Forward one week
nb: Fremover en uke

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Close
nb: Lukk

en: Unknown
nb: Ukjent

en:        Number of days to show
nb:       Antall dager som vises

en: Orage - day view
nb: Orage - Dagsvisning

note: date only appointment
en: All day
nb: Hele dagen

en: Time
nb: Tid

en: No rows have been selected.
nb: Ingen rader har blitt valgt.

en: Click a row to select it and after that you can copy it.
nb: Klikk på en rad for å velge den og etterpå kan du kopiere den.

en: You will permanently remove all
    selected appointments.
nb: Du vil permanent slette alle valgte 
    avtaler.

en: Yes, remove them
nb: Ja, fjern dem

en: Back
nb: Tilbake

en: Forward
nb: Fremover

en: Find
nb: Søk

en: Dayview
nb: Dagsvisning

en: Extra days to show:
nb: Ekstra dager å vise:

en: only first repeating
nb: bare første gjentagende

en: Check this if you only want to see the first repeating event. By default all are shown.
    Note that this also shows all urgencies.
    Note that repeating events may appear earlier in the list as the first occurrence only is listed.
nb: Merk denne dersom du ønsker kun å se den første gjentagende hendelsen. Som standard vises alle.
    Bemerk at dette også viser alle prioriteter.
    Bemerk at gjentagende hendelser kan bli vist tidligere i listen ettersom kun den første forekomsten listes.

en: also old
nb: også gammel

en: Check this if you want to see old events also. This can only be selected after 'only first repeating' is enabled to avoid very long lists.
    Note that extra days selection still defines if newer appointments are listed'.
nb: Huk av denne hvis du også vil se gamle hendelser. Dette kan bare velges etter at 'bare første gjentagende' er påskrudd for å unngå veldig lange lister.
    Merk at ekstra dager i utvalget fremdeles bestemmer om byere avtaler er opplistet'.

en: Journal entries starting from:
nb: Journal elementer fra:

en: Search
nb: Søk

en: Search text
nb: Søk tekst

en: Flags
nb: Flagg

en: Title
nb: Tittel

en: Double click line to edit it.
    
    Flags in order:
    	 1. Alarm: n=no alarm
    		 A=Alarm is set P=Persistent alarm is set
    	 2. Recurrence: n=no recurrence
    		 H=Hourly D=Daily W=Weekly M=Monthly Y=Yearly
    	 3. Type: f=free B=Busy
    	 4. Located in file:
    		O=Orage A=Archive F=Foreign
    	 5. Appointment type:
    		E=Event T=Todo J=Journal
nb: Dobbelklikk linje for å redigere den.
    
    Flagg i rekkefølge:
    ⇥ 1. Alarm: n=ingen alarm
    ⇥⇥ A=Alarm satt P=Persistent alarm satt
    ⇥ 2. Gjentagning: n=Ingen gjentagning
    ⇥⇥ H=Timevis D=Daglig W=Ukentlig M=Månedlig Y=Årvis
    ⇥ 3. Type: f=ledig B=Opptatt
    ⇥ 4. I filen:
    ⇥⇥O=Orage A=Arkiv F=Fremmed
    ⇥ 5. Avtale-type:
    ⇥⇥E=Handelse T=Gjøremål J=Journal

note: remove since it has ended
en: 	Recur ended, moving to archive file.
nb: 	Gjentagelse avsluttet, flytter til arkivfil.

en: Archiving not enabled. Exiting
nb: Arkivering ikke aktivert. Avslutter

en: Archiving threshold: %d month(s)
nb: Arkiveringsgrense: %d måned(er)

note: yy mon day
en: 	Archiving events, which are older than: %04d-%02d-%02d
nb: 	Arkiverer hendelser som er eldre enn %04d-%02d-%02d

en: Archiving uid: %s
nb: Arkiverings uid: %s

note: VTODO not completed, do not archive
en: 	VTODO not complete; not archived
nb: 	TODO ikke komplett; ikke arkiver

note: it is recurrent event
en: 	Recurring. End year: %04d, month: %02d, day: %02d
nb: 	Gjentagende. Avsluttes år: %04d, måned: %02d, dag: %02d

en: Archiving done
nb: Arkivering fullført

note: PHASE 1: go through base orage file and remove "repeat" shortcuts
en: Starting archive removal.
nb: Starter arkivsletting.

en: 	PHASE 1: reset recurring appointments
nb: 	Fase 1: Resett gjentagende avtaler

note: PHASE 2: go through archive file and add everything back to base orage. * After that delete the whole arch file
en: 	PHASE 2: return archived appointments
nb: 	Fase 2: Returner arkiverte avtaler

en: Archive removal done
nb: Arkivsletting fullført

en: Orage default alarm
nb: Orage standard påminnelse

en: Created alarm list for main Orage file:
nb: Opprettet alarmliste for Orage hovedfil:

en: Created alarm list for foreign file: %s (%s)
nb: Opprettet alarmliste for ekstern fil: %s (%s)

en: 	Added %d alarms. Processed %d events.
nb: 	La til %d alarmer. Behandlet %d hendelser.

en: 	Found %d alarms of which %d are active. (Searched %d recurring alarms.)
nb: 	Fant %d påminnelser hvorav %d er aktive. (Søkte %d gjentagende påminnelser)

en: Starting import file preprocessing
nb: Starter forbehandling av filimport

en: ... Patched DCREATED to be CREATED.
nb: ... Patchet DCREATED til å bli CREATED

en: ... Patched timezone to Orage format.
nb: ... Patchet tidssone til Orage sitt format.

en: Import file preprocessing done
nb: Forbehandling av filimportering er ferdig

en: Found external update on file %s.
nb: Fant ekstern oppdatering på fil %s.

en: Refreshing alarms and calendar due to external file update.
nb: Oppfrisker alarmer og kalender på grunn av oppdatering av ekstern fil.

en: Calendar files
nb: Kalenderfiler

en: Current foreign files
nb: Gjeldende eksterne filer

en: READ ONLY
nb: KUN LESBAR

en: READ WRITE
nb: LES OG SKRIV

en: ***** No foreign files *****
nb: ***** Ingen eksterne filer *****

en: Foreign file add failed
nb: Tillegging av ekstern fil mislyktes

en: Orage can only handle 10 foreign files. Limit reached.
nb: Orage kan bare håndtere 10 fremmede filer. Grensen er nådd.

en: Filename is empty.
nb: Filnavn er tomt.

en: Name is empty.
nb: Navnefelt er tomt.

en: File does not exist.
nb: Filen finnes ikke.

en: Same filename already exists in Orage.
nb: Samme filnavn finnes allerede i Orage.

en: Same name already exists in Orage.
nb: Samme navn finnes allerede i Orage.

en: Import/export
nb: Importer/eksporter

en: Import
nb: Importer

en: Read from file:
nb: Les fra fil:

en: Separate filenames with comma(,).
     NOTE: comma is not valid character in filenames for Orage.
nb: Skill filnavn med komma(,).
     NB: Komma er ikke gyldig tegn i filnavn til bruk i Orage.

en: Export
nb: Eksporter

en: Write to file:
nb: Skriv til fil:

en: Select
nb: Velg

en: All appointments
nb: Alle avtaler

en: Named appointments:
nb: Navngitte avtaler:

en: Note that only main file appointments are read.
    Archived and Foreign events are not exported.
nb: Vær oppmerksom på at kun avtaler fra hovedfil leses.
    Arkiverte og eksterne hendelser eksporteres ikke.

en: Note that only main file appointments are read.
    Foreign events are not exported.
nb: Vær oppmerksom på at kun avtaler fra hovedfil leses.
    Hendelser utenifra eksporteres ikke.

en: You can easily drag these from event-list window.
nb: Du kan enkelt dra disse fra hendelseliste-vinduet.

en: Orage appointment UIDs separated by commas.
nb: Orage avtale UID'er separert med komma.

en: Archive
nb: Arkiv

en: Archive now (threshold: %d months)
nb: Arkiver nå (grenseverdi: %d måneder)

en: You can change archive threshold in parameters
nb: Du kan endre grenseverdi i parametrene

en: Revert archive now
nb: Rull tilbake arkiv nå

en: Return all archived events into main orage file and remove arch file.
    This is useful for example when doing export and moving orage
    appointments to another system.
nb: Returner alle arkiverte hendelser til Orage hovedfil og slett arkivfil.
    Dette er nyttig for eksempel ved eksport og ved flytting av Orage
    avtaler til et annet system.

en: Orage files
nb: Orage filer

en: Orage main calendar file
nb: Orage kalender hovedfil

en: Current file:
nb: Gjeldende fil:

en: New file:
nb: Ny fil:

en: Action options:
nb: Handlingsvalg:

en: Rename
nb: Gi nytt navn

en: Orage internal file rename only.
    Does not touch external filesystem at all.
    New file must exist.
nb: Orage gir nytt navn kun til intern fil.
    Berører ingen eksterne filsystem overhodet.
    Ny fil må eksistere.

en: Copy
nb: Kopier

en: Current file is copied and stays unmodified in the old place.
nb: Gjeldende fil kopieres og forblir urørt på gammel plassering.

en: Move
nb: Flytt

en: Current file is moved and vanishes from the old place.
nb: Gjeldende fil flyttes og fjernes fra gammel plassering.

en: Archive file
nb: Arkivfil

en: Foreign files
nb: Eksterne filer

en: Add new foreign file
nb: Legg til ny ekstern fil

en: Foreign file:
nb: Ekstern fil:

note: label = gtk_label_new(_("Options:")); gtk_box_pack_start(GTK_BOX(hbox), label, FALSE, FALSE, 5);
en: Visible name:
nb: Synlig navn:

en: Read only
nb: Kun lesing

en: Set this if you want to make sure that this file is never modified by Orage.
    Note that modifying foreign files may make them incompatible with the original tool, where they came from!
nb: Sett dette hvis du vil være sikker på at denne filen aldri modifiseres av Orage.
    Husk at ved å endre filer fra andre verktøy kan de bli ukompatible med originalprogrammet!

en: This internal name is displayed to user instead of file name.
nb: Dette interne navnet blir vist til brukeren istedenfor filnavnet.

en: Exchange data - Orage
nb: Utveksling av data

en: 	This is %s version %s
nb: 	Dette er %s versjon %s

en: 	Released under the terms of the GNU General Public License.
nb: 	Utgitt under betingelsene til GNU General Public License.

en: 	Compiled against GTK+-%d.%d.%d,
nb: 	Kompilert mot GTK+-%d.%d.%d,

en: using GTK+-%d.%d.%d.
nb: bruker GTK+-%d.%d.%d.

en: 	Using DBUS for import.
nb: 	Bruker DBUS for import.

en: 	Not using DBUS. Import works only partially.
nb: 	Bruker ikke DBUS. Importering funger bare delvis.

en: 	Using libnotify.
nb: 	Bruker libnotify.

en: 	Not using libnotify.
nb: 	Bruker ikke libnotify.

en: 	Using automatic archiving.
nb: 	Bruker automatisk arkivering.

en: 	Not using archiving.
nb: 	Ingen arkivering.

en: 	Using operating system package libical.
nb: 	Bruker systempakke libical.

en: 	Using Orage local version of libical.
nb: 	Bruker Orage lokal versjon av libical.

en: Usage: orage [options] [files]
nb: Bruk: orage [opsjoner] [filer]

en: Options:
nb: Opsjoner:

en: --version (-v) 		show version of orage
nb: --version (-v) 		Vis Orage versjon

en: --help (-h) 		print this text
nb: --help (-h) 		Skriv ut denne teksten

en: --preferences (-p) 	show preferences form
nb: --preferences (-p) 	Vis innstillingsvindu

en: --toggle (-t) 		make orage visible/unvisible
nb: --toggle (-t) 		Gjør Orage synlig/usynlig

en: --add-foreign (-a) file [RW] [name] 	add a foreign file
nb: --add-foreign (-a) fil [RW] [name] 	Legg til ekstern fil

en: --remove-foreign (-r) file 	remove a foreign file
nb: --remove-foreign (-r) fil 	Slett ekstern fil

en: --export (-e) file [appointment...] 	export appointments from Orage to file
nb: --export (-e) fil [avtale...] 	eksporterer avtaler fra Orage til fil

en: files=ical files to load into orage
nb: filer=ical filer å laste inn i Orage

en: 	dbus not included in orage.
nb: 	DBUS ikke inkludert i Orage.

en: 	without dbus [files] and foreign file options(-a & -r) can only be used when starting orage
nb: 	uten DBUS [filer] og eksterne filopsjoner kan (-a & -r) bare brukes ved oppstart av Orage

en: 
    Unknown option %s
nb: 
    Ukjent opsjon %s

en: _Exchange data
nb: _Utveksle data

note: Edit menu
en: _Edit
nb: _Rediger

en: View selected _date
nb: Vis valgte _dato

en: View selected _week
nb: Vis valgte _uke

en: Select _Today
nb: Velg _idag

en: Show _Globaltime
nb: Vis _Global tid

note: Help menu
en: _Help
nb: _Hjelp

en: No title defined
nb: Ingen tittel definert

en:  Location: %s
nb: Plassering: %s

en: 
     Note:
    %s
nb: 
    Notat:
    %s

en: Never
nb: Aldri

en: Title: %s
    %s Start:	%s
     Due:	%s
     Done:	%s%s
nb: Tittel: %s
    %s Start:⇥%s
    Frist:⇥%s
    Ferdig:⇥%s%s

en: Title: %s
    %s Start:	%s
     End:	%s%s
nb: Tittel: %s
    %s Start:	%s
     Slutt:	%s%s

en: <b>To do:</b>
nb: <b>Oppgaver:</b>

en: <b>Events for %s:</b>
nb: <b>Hendelser for %s:</b>

en: <b>Events for %s - %s:</b>
nb: <b>Hendelser for %s - %s:</b>

en: Main settings
nb: Hovedinnstillinger

en: Timezone
nb: Tidssone

en: You should always define your local timezone.
nb: Du bør alltid definere din lokale tidssone.

en: Archive threshold (months)
nb: Arkivering grenseverdi (måneder)

en: (0 = no archiving)
nb: (0 = ingen arkivering)

en: Archiving is used to save time and space when handling events.
nb: Arkivering brukes for å spare tid og lagringsplass når handlinger håndteres

en: Sound command
nb: Lydkommando

en: This command is given to shell to make sound in alarms.
nb: Denne kommandoen gis til skallet for å gi alarmer muligheten til å lage lyd

en: Calendar window
nb: Kalendervindu

en: Calendar visual details
nb: Synlige detaljer for kalender

en: Show borders
nb: Vis ramme

en: Show menu
nb: Vis meny

en: Show day names
nb: Vis navn på dag

en: Show week numbers
nb: Vis ukenummer

en: Show month and year
nb: Vis måned og år

en: Calendar info boxes
nb: Kalender infobokser

en: Show todo list
nb: Vis oppgaveliste

en: Number of days to show in event window
nb: Antall dager å vise i hendelsesvindu

en: 0 = do not show event list at all
nb: 0 = ikke vis hendelsesliste

en: Calendar visibility
nb: Kalendersynlighet

en: Show on all desktops
nb: Vis på alle skrivebord

en: Keep on top
nb: Hold øverst

en: Show in taskbar
nb: Vis i oppgavelinje

en: Show in pager
nb: Vis i skrivebordsoversikt

en: Show in systray
nb: Vis i systemkurv

en: Calendar start
nb: Kalender Start

en: Show
nb: Vis

en: Hide
nb: Skjul

en: Minimized
nb: Minimert

en: On calendar window open
nb: Ved åpning av kalendervinduet

en: Select today's date
nb: Velg dato for i dag

en: Select previously selected date
nb: Velg tidligere valgt dato

en: Calendar day double click shows
nb: Dobbeltklikk av dag i kalender viser

en: Days view
nb: Dagsvisning

en: Event list
nb: Hendelsesliste

en: Extra settings
nb: Ekstra innstillinger

en: Event list window
nb: Hendelsesliste-vindu

en: Number of extra days to show in event list
nb: Antall ekstra dager å vise i hendelsesliste

en: This is just the default value, you can change it in the actual eventlist window.
nb: Dette er standardverdien, du kan endre den i hendelseslistevinduet.

en: Show only first repeating event
nb: Vis kun første gjentagende hendelse

en: Day view window default first day
nb: Dagvisningsvinduer begynner som forvalg på første dag

en: First day of week
nb: Første dag i uken

en: Selected day
nb: Valgt dag

en: Use dynamic tray icon
nb: Bruk dynamisk systemkurvikon

en: Use dynamic icon
nb: Bruk dynamisk ikon

en: Dynamic icon shows current month and day of the month.
nb: Dynamisk ikon viser gjeldende måned og dag i måneden.

en: Use wakeup timer
nb: Bruk våkne-timer

en: Use this timer if Orage has problems waking up properly after suspend or hibernate. (For example tray icon not refreshed or alarms not firing.)
nb: Bruk denne timeren hvis Orage har problemer med å våkne etter dvale. (for eksempel hvis panel-ikonet ikke oppfrisker eller at alarmer ikke starter.)

en: Foreign file default visual alarm
nb: Ukjente filtyper vil som forvalg utløse visuell alarm

en: Orage window
nb: Orage-vindu

en: Notify notification
nb: Merknadsmeddelende

en: Always quit when asked to close
nb: Alltid avslutt ved forespørsel om lukking

en: Always quit
nb: Alltid avslutt

en: By default Orage stays open in the background when asked to close. This option changes Orage to quit and never stay in background when it is asked to close.
nb: Som standard vil Orage holde seg i bakgrunnen ved lukking. Dette valget gjør at Orage aldri holder seg i bakgrunnen ved lukking og avslutter.

en: Orage Preferences
nb: Orage Innstillinger

en: First Orage start. Searching default timezone.
nb: Første Orage oppstart. Søker etter standard tidssone.

en: Default timezone set to %s.
nb: Sett forvalgt tidssone til %s

en: Default timezone not found, please, set it manually.
nb: Standard tidssone ikke funnet. Må settes manuelt.

en: Reminder
nb: Påminnelse

en: Open
nb: Åpne

en: Reminder - Orage
nb: Påminnelse - Orage

en: Postpone
nb: Utsett

en: Remind me again after the specified time
nb: Påminnelse på nytt etter angitt tid

en: Next active alarms:
nb: Neste aktive påminnelser:

en: 
    %02d d %02d h %02d min to: %s
nb: 
    %02d d %02d t %02d min til: %s

en: 
    No active alarms found
nb: 
    Ingen aktive påminnelser er funnet

en: Africa
nb: Afrika

en: Africa/Abidjan
nb: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
nb: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
nb: Afrika/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
nb: Afrika/Algiers

en: Africa/Asmara
nb: Afrika/Asmara

en: Africa/Asmera
nb: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
nb: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
nb: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
nb: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
nb: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
nb: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
nb: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
nb: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
nb: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
nb: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
nb: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
nb: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
nb: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
nb: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
nb: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
nb: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
nb: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
nb: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
nb: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
nb: Afrika/Harare

en: Africa/Juba
nb: Afrika/Juba

en: Africa/Johannesburg
nb: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
nb: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
nb: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
nb: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
nb: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
nb: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
nb: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
nb: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
nb: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
nb: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
nb: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
nb: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
nb: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
nb: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
nb: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
nb: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
nb: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
nb: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
nb: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
nb: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
nb: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
nb: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
nb: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
nb: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
nb: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
nb: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
nb: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
nb: Afrika/Windhoek

en: America
nb: Amerika

en: America/Adak
nb: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
nb: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
nb: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
nb: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
nb: Amerika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
nb: Amerika/Argentina/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
nb: Amerika/Argentina/Catamarca

en: America/Argentina/Cordoba
nb: Amerika/Argentina/Cordoba

en: America/Argentina/Jujuy
nb: Amerika/Argentina/Jujuy

en: America/Argentina/Mendoza
nb: Amerika/Argentina/Mendoza

en: America/Argentina/Salta
nb: Sør-Amerika/Argentina/Salta

en: America/Aruba
nb: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
nb: Amerika/Asuncion

en: America/Barbados
nb: Amerika/Barbados

en: America/Belem
nb: Amerika/Belem

en: America/Belize
nb: Amerika/Belize

en: America/Boa_Vista
nb: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
nb: Amerika/Bogota

en: America/Boise
nb: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
nb: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
nb: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
nb: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
nb: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
nb: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
nb: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
nb: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
nb: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
nb: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
nb: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
nb: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
nb: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
nb: Amerika/Curacao

en: America/Dawson
nb: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
nb: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
nb: Amerika/Denver

en: America/Detroit
nb: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
nb: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
nb: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
nb: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
nb: Amerika/El_Salvador

en: America/Fortaleza
nb: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
nb: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
nb: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
nb: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
nb: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
nb: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
nb: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
nb: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
nb: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
nb: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
nb: Amerika/Halifax

en: America/Havana
nb: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
nb: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
nb: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
nb: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
nb: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
nb: Amerika/Indiana/Petersburg

en: America/Indiana/Vevay
nb: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
nb: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
nb: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
nb: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
nb: Amerika/Jamaica

en: America/Jujuy
nb: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
nb: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
nb: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
nb: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
nb: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
nb: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
nb: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
nb: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
nb: Amerika/Maceio

en: America/Managua
nb: Amerika/Managua

en: America/Manaus
nb: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
nb: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
nb: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
nb: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
nb: Amerika/Menominee

en: America/Merida
nb: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
nb: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
nb: Amerika/Miquelon

en: America/Monterrey
nb: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
nb: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
nb: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
nb: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
nb: Amerika/Nassau

en: America/New_York
nb: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
nb: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
nb: Amerika/Nome

en: America/Noronha
nb: Amerika/Noronha

en: America/Panama
nb: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
nb: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
nb: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
nb: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
nb: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
nb: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
nb: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
nb: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
nb: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
nb: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
nb: Amerika/Recife

en: America/Regina
nb: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
nb: Amerika/Rio_Branco

en: America/Santiago
nb: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
nb: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
nb: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
nb: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
nb: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
nb: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
nb: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
nb: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
nb: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
nb: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
nb: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
nb: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
nb: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
nb: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
nb: Amerika/Tijuana

en: America/Toronto
nb: Amerika/Toronto

en: America/Tortola
nb: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
nb: Amerika/Vancouver

en: America/Whitehorse
nb: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
nb: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
nb: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
nb: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica
nb: Antarktis

en: Antarctica/Casey
nb: Antarktis/Casey

en: Antarctica/Davis
nb: Antarktis/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
nb: Antarktis/DumontDurville

en: Antarctica/Mawson
nb: Antarktis/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
nb: Antarktis/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
nb: Antarktis/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
nb: Antarktis/_Sydpolen

en: Antarctica/Syowa
nb: Antarktis/Syowa

en: Antarctica/Vostok
nb: Antarktis/Vostok

en: Arctic
nb: Arktis

en: Arctic/Longyearbyen
nb: Arktis/Longearbyen

en: Asia/Baghdad
nb: Asia/Bagdad

en: Asia/Damascus
nb: Asia/Damaskus

en: Atlantic
nb: Atlanteren

en: Atlantic/Azores
nb: Atlanteren/Azorene

en: Atlantic/Bermuda
nb: Atlanteren/Bermuda

en: Atlantic/Canary
nb: Atlanteren/Kanariøyene

en: Atlantic/Cape_Verde
nb: Atlanteren/Kapp_Verde

en: Atlantic/Faeroe
nb: Atlanteren/Færøyene

en: Atlantic/Jan_Mayen
nb: Atlanteren/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
nb: Atlanteren/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
nb: Atlanteren/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
nb: Atlanteren/South_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
nb: Atlanteren/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
nb: Atlanteren/Stanley

en: Brazil
nb: Brasil

en: Brazil/East
nb: Brasil/Øst

en: Brazil/West
nb: Brasil/Vest

en: Canada
nb: Kanada

en: Europe
nb: Europa

en: Europe/Amsterdam
nb: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
nb: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
nb: Europa/Athen

en: Europe/Belfast
nb: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
nb: Europa/Belgrade

en: Europe/Berlin
nb: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
nb: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
nb: Europa/Brussel

en: Europe/Bucharest
nb: Europa/Bucharest

en: Europe/Budapest
nb: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
nb: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
nb: Europa/København

en: Europe/Dublin
nb: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
nb: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
nb: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
nb: Europa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
nb: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
nb: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
nb: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
nb: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
nb: Europa/London

en: Europe/Luxembourg
nb: Europa/Luxembourg

en: Europe/Madrid
nb: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
nb: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
nb: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
nb: Europa/Monaco

en: Europe/Moscow
nb: Europa/Moskva

en: Europe/Nicosia
nb: Europa/Nicosia

en: Europe/Oslo
nb: Europa/Oslo

en: Europe/Prague
nb: Europe/Praha

en: Europe/Rome
nb: Europa/Roma

en: Europe/Samara
nb: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
nb: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
nb: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
nb: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
nb: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
nb: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
nb: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
nb: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
nb: Europa/Tirane

en: Europe/Uzhgorod
nb: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
nb: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
nb: Europa/Vatikanet

en: Europe/Vienna
nb: Europa/Wien

en: Europe/Vilnius
nb: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
nb: Europa/Warsawa

en: Europe/Zagreb
nb: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
nb: Europa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
nb: Europa/Zurich

en: Indian
nb: Indiske_hav

en: Indian/Antananarivo
nb: Indiske_hav/Antananarivo

en: Indian/Chagos
nb: Indiske_hav/Chagos

en: Indian/Christmas
nb: Indiske_hav/Christmas

en: Indian/Cocos
nb: Indiske_hav/Cocos

en: Indian/Comoro
nb: Indiske_hav/Comoro

en: Indian/Kerguelen
nb: Indiske_hav/Kerguelen

en: Indian/Mahe
nb: Indiske_hav/Mahe

en: Indian/Maldives
nb: Indiske_hav/Maldivene

en: Indian/Mauritius
nb: Indiske_hav/Mauritius

en: Indian/Mayotte
nb: Indiske_hav/Mayotte

en: Indian/Reunion
nb: Indiske_hav/Reunion

en: Mexico
nb: Meksiko

en: Mideast
nb: Midtøsten

en: Pacific
nb: Stillehavet

en: Pacific/Apia
nb: Stillehavet/Apia

en: Pacific/Auckland
nb: Stillehavet/Auckland

en: Pacific/Chatham
nb: Stillehavet/Chatham

en: Pacific/Easter
nb: Stillehavet/Easter

en: Pacific/Efate
nb: Stillehavet/Efate

en: Pacific/Enderbury
nb: Stillehavet/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
nb: Stillehavet/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
nb: Stillehavet/Fiji

en: Pacific/Funafuti
nb: Stillehavet/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
nb: Stillehavet/Galapagos

en: Pacific/Gambier
nb: Stillehavet/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
nb: Stillehavet/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
nb: Stillehavet/Guam

en: Pacific/Honolulu
nb: Stillehavet/Honolulu

en: Pacific/Johnston
nb: Stillehavet/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
nb: Stillehavet/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
nb: Stillehavet/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
nb: Stillehavet/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
nb: Stillehavet/Majuro

en: Pacific/Marquesas
nb: Stillehavet/Marquesas

en: Pacific/Midway
nb: Stillehavet/Midway

en: Pacific/Nauru
nb: Stillehavet/Nauru

en: Pacific/Niue
nb: Stillehavet/Niue

en: Pacific/Norfolk
nb: Stillehavet/Norfolk

en: Pacific/Noumea
nb: Stillehavet/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
nb: Stillehavet/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
nb: Stillehavet/Palau

en: Pacific/Pitcairn
nb: Stillehavet/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
nb: Stillehavet/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
nb: Stillehavet/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
nb: Stillehavet/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
nb: Stillehavet/Saipan

en: Pacific/Tahiti
nb: Stillehavet/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
nb: Stillehavet/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
nb: Stillehavet/Tongatapu

en: Pacific/Truk
nb: Stillehavet/Truk

en: Pacific/Wake
nb: Stillehavet/Wake

en: Pacific/Wallis
nb: Stillehavet/Wallis

en: Pacific/Yap
nb: Stillehavet/Yap

en: New appointment
nb: Ny avtale

en: About Orage
nb: Om Orage

en: Orage Panel Clock
nb: Orage Panelklokke

en: Show time and date?
nb: Hvis tid og dato

en: Orage preferences
nb: Orage Innstillinger

en: Settings for the Xfce 4 Calendar Application (Orage)
nb: Innstillinger for Xfce 4 Kalenderprogram (Orage)

en: Orage Calendar Preferences
nb: Orage Kalenderinnstillinger

en: Calendar
nb: Kalender

en: Orage Calendar
nb: Orage Kalender

en: Desktop calendar
nb: Skrivebordskalender
