Xfce Apps - en to nn translation catalogue (423 entries)

en: Raising GlobalTime window...
nn: Hevar Globaltid-vindauga

en: GlobalTime window raise failed
nn: Kunne ikkje heva Globaltid-vindauget

note: ********** timezone tooltip **********
en: %s
    click to modify clock
nn: %s
    Klikk for å endra klokka

en: Localtime
nn: Lokal tid

en: button 1 to change preferences 
    button 2 to adjust time of clocks
nn: Knapp 1 for å endra innstillingar 
    Knapp 2 for å justera klokketid

en: adjust to change hour
nn: juster for å endra time

en: adjust to change minute. Click arrows with button 2 to change only 1 minute.
nn: juster for å endra minutt. Klikk pilene med knapp 2 for å endra med eitt minutt

en: NEW
nn: NY

en: NEW COPY
nn: NY KOPI

en: Not possible to delete the last clock.
nn: Ikkje mogleg å sletta den siste klokka.

en: update this clock
nn: oppdater denne klokka

en: add new empty clock
nn: legg til tom klokke

en: add new clock using this clock as model
nn: legg til ny klokke med denne som mal

en: delete this clock
nn: slett denne klokka

en: move this clock first
nn: flytt denne klokka først

en: move this clock left
nn: flytt denne klokka mot venstre

en: move this clock right
nn: flytt denne klokka mot høgre

en: move this clock last
nn: flytt denne klokka sist

en: set the timezone of this clock to be local timezone
nn: sett tidssone for denne klokka til lokal tidssone

en: close window and exit
nn: lukk vindauget og avslutt

en: Globaltime preferences
nn: Globaltime-innstilling

note: -----------------------HEADING-------------------------------------------
en: Clock Parameters
nn: Klokkeparametrar

en: Name of the clock:
nn: Namn på klokka:

en: enter name of clock
nn: Skriv inn namn på klokka

en: Timezone of the clock:
nn: Tidssone for klokka:

en: Text Formatting
nn: Tekstformatering

note: ------------------------background-------------------------
en: Background color:
nn: Bakgrunnsfarge:

en: Click to change background colour for clock
nn: Klikk for å endra bakgrunnsfarge for klokka

en: Use default
nn: Bruk forval

en: Cross this to use default instead of selected value
nn: Kryss av for å bruka forval i staden for valt verdi

note: ------------------------foreground-------------------------
en: Foreground (=text) color:
nn: Forgrunnsfarge (tekst):

en: Click to change foreground colour for clock
nn: Klikk for å endra forgrunnsfarge for klokka

note: ------------------------name font-------------------------
en: Font for name of clock:
nn: Skrifttype for klokka:

en: Click to change font for clock name
nn: Klikk for å endra skrifttype for namn på klokka

note: ------------------------time font-------------------------
en: Font for time of clock:
nn: Skrifttype for klokketid:

en: Click to change font for clock time
nn: Klikk for å endra skrifttype for tid på klokka

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline name of clock:
nn: Understrek klokkenamn:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline time of clock:
nn: Understrek klokketid:

en: Text Default Formatting
nn: Forvald tekstformatering

en: Click to change default background colour for clocks
nn: Klikk for å endra forvald bakgrunnsfarge for klokker

en: Cross this to use system default instead of selected color
nn: Kryss av denne for å bruka forvald framfor vald farge

en: Click to change default text colour for clocks
nn: Klikk for å endra forvald tekstfarge for klokker

en: Click to change default font for clock name
nn: Klikk for å endra forvald skrifttype for namn på klokka

en: Cross this to use system default font instead of selected font
nn: Kryss av denne for å bruka systemforvald skrifttype i staden for vald skrifttype

en: Click to change default font for clock time
nn: Klikk for å endra forvald skrifttype for klokketid

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline for name of clock:
nn: Understrek namn på klokka:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline for time of clock:
nn: Understrek klokketid

en: update preferences
nn: Oppdater innstilling

en: Globaltime Preferences
nn: Globaltid-innstilling

note: -----------------------HEADING--------------------------------------
en: General Preferences
nn: Generelle innstillingar

en: Decorations:
nn: Dekorasjonar:

en: Use normal decorations
nn: Bruk vanlege dekorasjonar

en: Do not show window decorations (borders)
nn: Ikkje vis vindaugsdekorasjonar (rammer)

en: Clock size:
nn: Klokkestorleik:

en: Equal
nn: Lik

en: All clocks have same size
nn: Alle klokker har same storleik

en: Varying
nn: Varierande

en: Clock sizes vary
nn: Klokkestorleik varierer

en: Local timezone:
nn: Lokal tidssone:

en:  Other
nn: Annan

en: %d hour %d mins
nn: %d timar %d min

en: %d hour
nn: %d timar

en: %d mins
nn: %d minutt

en: backward
nn: bakover

en: forward
nn: framover

en: not changed
nn: ikkje endra

en: not changing
nn: uforandra

note: location
en: Location
nn: Stad

en: GMT Offset
nn: GMT-justering

en: Previous/Next Change
nn: Førre/neste endring

en: Country
nn: Land

note: We are actually setting the g_par parameter. In other words we are setting the global default timezone for Orage. This is done very seldom and we do not want to allow "floating" here. This test is ugly, but it is not worth an extra parameter. this is normal appointment
en: Pick timezone
nn: Vel tidssone

en: Change mode
nn: Endra modus

note: NOTE: this exists only if ical timezones are being used
en: floating
nn: flytande

en: Orage Globaltime
nn: Orage Globaltid

en: Show clocks from different countries
nn: Vis klokker frå ulike land

en: Globaltime
nn: Globaltid

en: Appearance
nn: Utsjånad

note: show frame
en: Show _frame
nn: Vis _ramma

note: foreground color
en: set foreground _color:
nn: set _forgrunnsfarge

note: background color
en: set _background color:
nn: set _bakgrunnsfarge

note: clock size (=vbox size): height and width
en: set _height:
nn: set _høgd

en: Note that you can not change the height of horizontal panels
nn: Merk at du ikkje kan endra høgda på horisontale panel

en: set _width:
nn: set _breidd

en: Note that you can not change the width of vertical panels
nn: Merk at du ikkje kan endra breidda til vertikale panel

en: Clock Options
nn: Klokkeinnstilling

note: timezone
en: set timezone to:
nn: set tidssone til:

en: Line %d:
nn: Linje %d:

en: Enter any valid strftime function parameter.
nn: Skriv inn gyldig parameter til «strftime»-funksjonen.

note: Tooltip hint
en: Tooltip:
nn: Verktøytips:

note: special timing for SUSPEND/HIBERNATE
en: fix time after suspend/hibernate
nn: korriger tid etter kvile/dvale

en: You only need this if you do short term (less than 5 hours) suspend or hibernate and your visible time does not include seconds. Under these circumstances it is possible that Orageclock shows time inaccurately unless you have this selected. (Selecting this prevents cpu and interrupt saving features from working.)
nn: Du treng berre dette viss du set maskina i kvile/dvale i mindre enn 5 timar og synleg tid ikkje inkluderer sekund. Under desse omstenda er det mogleg at klokka viser tida feil viss dette ikkje er aktivert. (Ved å velja dette vert prosessor og avbruddslagring hindra i å fungera)

en: This program uses strftime function to get time.
    Use any valid code to get time in the format you prefer.
    Some common codes are:
    	%A = weekday			%B = month
    	%c = date & time		%R = hour & minute
    	%V = week number		%Z = timezone in use
    	%H = hours 				%M = minute
    	%X = local time			%x = local date
nn: Dette programmet brukar «strftime»-funksjonen for å formatera dato og tid.
    Skriv inn gyldige koder for å vise tid/klokkeslett slik du ønskjer.
    Nokre vanlege koder er:
    	%A = ukedag			%B = månad
    	%c = dato og tid		%R = timar og minutt
    	%V = ukenummer		%Z = tidssone
    	%H = timar 				%M = minutt
    	%X = lokal tid			%x = lokal dato

en: Orage clock Preferences
nn: Orage klokkeinnstilling

note: no lines yet TRANSLATORS: Use format characters from strftime(3) * to get the proper string for your locale. * I used these: * %A  : full weekday name * %d  : day of the month * %B  : full month name * %Y  : four digit year * %V  : ISO week number
en: %A %d %B %Y/%V
nn: %A %d. %B %Y / %V

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: Manage your time with Orage
nn: Hald styr på tida di med Orage

note: if (gtk_toggle_button_get_active( GTK_TOGGLE_BUTTON(apptw->Type_journal_rb))) end time
en: End
nn: Slutt

en: Due
nn: Frist

note: to avoid timing problems when updating entry Create file chooser
en: Select a file...
nn: Vel ei fil …

en: Sound Files
nn: Lydfiler

en: All Files
nn: Alle filer

en: The appointment information has been modified.
nn: Avtaleinformasjonen er endra.

en: Do you want to continue?
nn: Ønskjer du å halda fram?

en: The end of this appointment is earlier than the beginning.
nn: Denne avtala sluttar før han startar.

en: Not set
nn: Ikkje sett

en: This appointment will be permanently removed.
nn: Avtala vil slettast.

en: Today
nn: I dag

en: This appointment does not exist.
nn: Avtala eksisterer ikkje.

en: It was probably removed, please refresh your screen.
nn: Det vart sannsynlegvis fjerna, ver venleg og oppdater skjermbiletet.

en: Current categories
nn: Gjeldande kategoriar

en: Add new category with color
nn: Legg til ny kategori med farge

en: Category:
nn: Kategori:

en: Colors of categories - Orage
nn: Fargekategoriar – Orage

en:  *** COPY ***
nn:  *** KOPI ***

en: New appointment - Orage
nn: Ny _avtale – Orage

note: File menu stuff ********* File menu ********* File menu
en: _File
nn: _Fil

en: Sav_e and close
nn: Lagr_a og lukk

en: D_uplicate
nn: D_upliser

en: Save
nn: Lagra

en: Save and close
nn: Lagra og lukk

en: Revert
nn: Tilbakestill

en: Duplicate
nn: Dupliser

en: Delete
nn: Slett

en: Free
nn: Frigjer

en: Busy
nn: Oppteken

en: General
nn: Generell

en: Event
nn: Hending

en: Event that will happen sometime. For example:
    Meeting or birthday or TV show.
nn: Hending som vil skje. Til dømes:
    Eit møte, ein bursdag eller eit TV-program.

en: Todo
nn: Oppgåver

en: Something that you should do sometime. For example:
    Wash your car or test new version of Orage.
nn: Noko du burde gjera. Til dømes:
    Vaska bilen din eller testa ein ny versjon av Orage.

en: Make a note that something happened. For example:
    Remark that your mother called or first snow came.
nn: Noter deg eitkvart. Til dømes:
    Noter at mora di ringte eller at den første snøen denne vinteren kom.

note: title
en: Title
nn: Tittel

en: All day event
nn: Heildagsavtale

en: Duration
nn: Varigskap

en: days
nn: dagar

en: hours
nn: timar

en: mins
nn: minutt

note: Availability (only for EVENT)
en: Availability
nn: Tilgjengelegheit

note: completed (only for TODO)
en: Completed
nn: Fullført

en: Done
nn: Ferdig

note: categories
en: Categories
nn: Kategoriar

en: This is special category, which can be used to color this appointment in list views.
nn: Dette er ein spesiell kategori som kan brukast for å farga denne avtala i listevising.

en: update colors for categories.
nn: oppdater fargar for kategoriar.

note: priority
en: Priority
nn: Prioritet

note: note
en: Note
nn: Merknad

en: These shorthand commands take effect immediately:
        <D> inserts current date in local date format
        <T> inserts time and
        <DT> inserts date and time.
    
    These are converted only later when they are seen:
        <&Ynnnn> is translated to current year minus nnnn.
    (This can be used for example in birthday reminders to tell how old the person will be.)
nn: Disse hurtigkommandoene vert oppdaterte umiddelbart:
        <D> set inn dagens dato med lokalt datoformat
        <T> set inn klokkeslett og
        <DT> set inn både dato og klokkeslett.
    
    Desse vert seinare konverterte før vising:
        <&Ynnnn> vert omsett til gjeldande år minus nnnn.
    (Dette kan til dømes brukast til bursdagspåminningar for å visa alderen til den som har bursdag.)

en: Before Start
nn: Før start

en: Before End
nn: Før slutt

en: After Start
nn: Etter start

en: After End
nn: Etter slutt

en: Alarm
nn: Påminning

note: **** ALARM TIME ****
en: Alarm time
nn: Påminningstidspunkt

en: Often you want to get alarm:
     1) before Event start
     2) before Todo end
     3) after Todo start
nn: Kor ofte vil du ha ei påminning:
     1) før hendinga startar
     2) før oppgåver sluttar
     3) etter oppgåver startar

en: Persistent alarm
nn: Vedvarande alarm

en: Select this if you want Orage to remind you even if it has not been active when the alarm happened.
nn: Vel dette viss du vil at Orage skal minna deg sjølv om Orage ikkje var aktivt når alarmtidspunktet inntraff

note: **** Audio Alarm ****
en: Sound
nn: Lyd

en: Use
nn: Bruk

en: Select this if you want audible alarm
nn: Vel denne viss du ønskjer ei høyrbar påminning

en: Repeat alarm sound
nn: Gjenta påminninga

en: times
nn: gonger

en: sec interval
nn: intervall i sekund

note: **** Display Alarm ****
en: Visual
nn: Visuell

en: Use Orage window
nn: Bruk Orage-vindauget

en: Select this if you want Orage window alarm
nn: Vel denne viss du vil ha Orage-vindaugsalarm

en: Use notification
nn: Bruk påminning

en: Select this if you want notification alarm
nn: Vel denne viss du vil ha ei påminning

en: Set timeout
nn: Set tidsavbrot

en: Select this if you want notification to expire automatically
nn: Vel denne viss du vil at påminninga skal løpa ut automatisk

en: 0 = system default expiration time
nn: 0 = forvald systemutløpstid

en: seconds
nn: sekund

note: **** Procedure Alarm ****
en: Procedure
nn: Metode

en: Select this if you want procedure or script alarm
nn: Vel denne viss du vil ha metode- eller skriptalarm

en: You must enter all escape etc characters yourself.
    This string is just given to shell to process.
    The following special commands are replaced at run time:
    	<&T>  appointment title
    	<&D>  appointment description
    	<&AT> alarm time
    	<&ST> appointment start time
    	<&ET> appointment end time
nn: Du må skriva inn alle tastesekvensar sjølv.
    Denne strengen går berre til skallet.
    Desse kommandoane blir bytte ut når du køyrer programmet:
    	<&T>  namn på avtala
    	<&D>  skildring av avtala
    	<&AT> alarmtid
    	<&ST> starttid for avtala
    	<&ET> sluttid for avtala

en: Test this alarm by raising it now
nn: Test dette varselet no

en: <b>Default alarm</b>
nn: <b>Standard påminning</b>

en: Store current settings as default alarm
nn: Lagra gjeldande innstillingar som standard påminning

en: Set current settings from default alarm
nn: Set gjeldande innstillingar frå standard påminning

en: None
nn: Ingen

en: Daily
nn: Dagleg

en: Weekly
nn: Kvar veke

en: Monthly
nn: Kvar månad

en: Yearly
nn: Årleg

en: Hourly
nn: Kvar time

en: Mon
nn: Mån

en: Tue
nn: Tys

en: Wed
nn: Ons

en: Thu
nn: Tor

en: Fri
nn: Fre

en: Sat
nn: Lau

en: Recurrence
nn: Gjentaking

note: complexity
en: Complexity
nn: Kompleksitet

en: Basic
nn: Enkel

en: Advanced
nn: Avansert

en: Use this if you want regular repeating event
nn: Bruk denne for gjentakande hendingar

en: Use this if you need complex times like:
     Every Saturday and Sunday or 
     First Tuesday every month
nn: Nytt denne viss du treng komplekse oppsett:
     Kvar laurdag og sundag eller 
     Første tysdag i månaden

note: frequency
en: Frequency
nn: Frekvens

en: Each
nn: Kvar

en: occurrence
nn: førekomst

en: Limit frequency to certain interval.
     For example: Every third day:
     Frequency = Daily and Interval = 3
nn: Avgrens frekvensen til bestemt intervall.
     Døme: Kvar tredje dag: 
     Frekvens = dagleg og intervall = 3

en: Limit
nn: Grense

en: Repeat forever
nn: Gjenta for alltid

en: Repeat
nn: Gjenta

en: Repeat until
nn: Gjenta til

note: weekdays (only for complex settings)
en: Weekdays
nn: Vekedagar

en: Which day
nn: Dag

en: Specify which weekday for monthly and yearly events.
     For example:
     Second Wednesday each month:
    	Frequency = Monthly,
    	Weekdays = check only Wednesday,
    	Which day = select 2 from the number below Wednesday
nn: Nemn vekedagen for månadlege og årlege hendingar.
     Døme:
     Andre onsdag kvar månad:
    	Frekvens = månadleg,
    	Vekedagar = vel berre onsdag,
    	Dag = vel verdien 2 under onsdag.

en: TODO reoccurs regularly starting on start time and repeating after each interval no matter when it was last completed
nn: SKAL GJERAST kjem att på nytt og startar på starttidspunktet, og gjentek seg ved kvart intervall uansett når han vart fullført sist

en: TODO reoccurrency is based on complete time and repeats after the interval counted from the last completed time.
    (Note that you can not tell anything about the history of the TODO since reoccurrence base changes after each completion.)
nn: SKAL GJERAST-oppattakingane er baserte på tid, og kjem att etter tidsrommet frå førre fullførte tidspunktet.
    (Merk at du ikkje veit noko om historikk for SKAL GJERAST sidan utgangspunktet for oppattaking blir endra etter kvar fullføring.)

note: exceptions
en: Exceptions
nn: Unntak

en: Add more exception dates by clicking the calendar days below.
    Exception is either exclusion(-) or inclusion(+) depending on the selection.
    Remove by clicking the data.
nn: Legg til fleire dagar med unntak ved å klikka kalenderdagar under.
    Unntak er anten eksklusjon(-) eller inkludering(+) avhengig av kva som er valt.
    Fjern ved å klikka på dataa.

en: Add excluded date (-)
nn: Legg til unntaksdato (-)

en: Excluded days are full days where this appointment is not happening
nn: Unntaksdagar er fulle dagar der denne avtala ikkje gjeld

en: Add included time (+)
nn: Legg til inkludert tid (+)

en: Included times have same timezone than start time, but they may have different time
nn: Inkluderte tider har same tidssone som starttida, men kan ha eit anna tidspunkt

note: calendars showing the action days
en: Action dates
nn: Hendingsdagar

note: ********* View menu ********* View menu
en: _View
nn: _Vis

note: ********* Go menu   *********
en: _Go
nn: _Gå

en: New
nn: Ny

en: Refresh
nn: Les på nytt

en: Close
nn: Lukk

en: Unknown
nn: Ukjend

en:        Number of days to show
nn:        Kor mange dagar me skal syna

en: Orage - day view
nn: Orage - dagsvising

note: date only appointment
en: All day
nn: Heile dagen

en: Time
nn: Tid

en: No rows have been selected.
nn: Du har ikkje valt nokon rader.

en: Click a row to select it and after that you can copy it.
nn: Klikk på ei rad for å velja henne og etterpå kan du kopiera henne.

en: Back
nn: Tilbake

en: Forward
nn: Framover

en: Calendar files
nn: Kalenderfiler

en: --export (-e) file [appointment...] 	export appointments from Orage to file
nn: --export (-e) fil [avtale..] 	eksporter avtaler frå Orage til ei fil

en: Show in systray
nn: Vis i systemtrauet

en: Calendar start
nn: Kalenderstart

en: Show
nn: Vis

en: Hide
nn: Gøym

en: Minimized
nn: minimert

en: Days view
nn: Dagsvising

en: Event list
nn: Hendingsliste

en: Extra settings
nn: Ekstra innstillingar

en: Number of extra days to show in event list
nn: Kor mange ekstra dagar å visa i hendingslista

en: This is just the default value, you can change it in the actual eventlist window.
nn: Dette er standardverdien, du kan endra han i hendingslistevindauga.

en: Use dynamic tray icon
nn: Bruk dynamisk trauikon

en: Use dynamic icon
nn: Bruk dynamisk ikon

en: Dynamic icon shows current month and day of the month.
nn: Dynamisk ikon viser gjeldande månad og dag i månaden.

en: Use wakeup timer
nn: Bruk vekkingstidteljar

en: Use this timer if Orage has problems waking up properly after suspend or hibernate. (For example tray icon not refreshed or alarms not firing.)
nn: Bruk denne tidtakaren viss Orage har problem med å vakna att skikkeleg etter dvale- eller kvilemodus (til dømes når trau-ikonet ikkje blir oppfriska, eller alarmen ikkje går av).

en: Orage Preferences
nn: Orage-innstillingar

en: First Orage start. Searching default timezone.
nn: Første Orage oppstart. Søkjer etter standard tidssone.

en: Default timezone set to %s.
nn: Sette standard tidssone til %s.

en: Default timezone not found, please, set it manually.
nn: Fann ikkje standard tidssone. Må setjast manuelt.

en: Reminder
nn: Påminning

en: Open
nn: Opna

en: Reminder - Orage
nn: Påminning - Orage

en: Remind me again after the specified time
nn: Påminning på nytt etter angjeven tid

en: Next active alarms:
nn: Neste aktive alarm:

en: 
    %02d d %02d h %02d min to: %s
nn: 
    %02d d %02d t %02d min til: %s

en: 
    No active alarms found
nn: 
    Fann ingen aktive alarmar

en: Africa
nn: Afrika

en: Africa/Bissau
nn: Afrika/Bissau

en: Africa/Dar_es_Salaam
nn: Afrika/Dar_es_salaam

en: America
nn: Amerika

en: America/Cayman
nn: Caymanøyane

en: America/Godthab
nn: Amerika/Godthåp

en: America/Paramaribo
nn: cSambandsstatane

en: America/Vancouver
nn: Amerika/Vancouver

en: America/Whitehorse
nn: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
nn: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
nn: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
nn: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica
nn: Antarktis

en: Antarctica/Casey
nn: Antarktis/Casey

en: Antarctica/Davis
nn: Antarktis/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
nn: Antarktis/DumontDurville

en: Antarctica/Mawson
nn: Antarktis/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
nn: Antarktis/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
nn: Antarktis/Palmar

en: Antarctica/South_Pole
nn: Antarktis/Sørpolen

en: Antarctica/Syowa
nn: Antarktis/Syowa

en: Antarctica/Vostok
nn: Antarktis/Vostok

en: Arctic
nn: Arktis

en: Arctic/Longyearbyen
nn: Arktis/Longearbyen

en: Asia/Baghdad
nn: Asia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
nn: Kongedømet Bahrain

en: Asia/Brunei
nn: Brunei

en: Asia/Damascus
nn: Asia/Damaskus

en: Asia/Hong_Kong
nn: Asia/Hong Kong

en: Asia/Kamchatka
nn: Asia/Kamtsjatka

en: Asia/Krasnoyarsk
nn: Asia/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
nn: Asia/Kuala_lumpur

en: Asia/Kuwait
nn: Staten Kuwait

en: Asia/Phnom_Penh
nn: Asia/Phnom_penh

en: Asia/Qatar
nn: Staten Qatar

en: Asia/Singapore
nn: Republikken Singapore

en: Asia/Ujung_Pandang
nn: Asia/Ujung_pandang

en: Asia/Yakutsk
nn: Asia/Jakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
nn: Asia/Jekaterinburg

en: Atlantic
nn: Atlanteren

en: Atlantic/Azores
nn: Atlanteren/Azorane

en: Atlantic/Bermuda
nn: Atlanteren/Bermuda

en: Atlantic/Canary
nn: Atlanteren/Kanariøyene

en: Atlantic/Cape_Verde
nn: Republikken Kapp Verde

en: Atlantic/Faeroe
nn: Atlanteren/Færøyene

en: Atlantic/Jan_Mayen
nn: Jan Mayen

en: Atlantic/Madeira
nn: Atlanteren/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
nn: Atlanteren/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
nn: Atlanteren/Sør-_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
nn: Atlanteren/St. _Helena

en: Atlantic/Stanley
nn: Atlanteren/Stanley

en: Australia/Broken_Hill
nn: Australia/Broken_hill

en: Australia/Lord_Howe
nn: Australia/Lord_howe

en: Europe
nn: Europa

en: Europe/Amsterdam
nn: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
nn: Fyrstedømet Andorra

en: Europe/Athens
nn: Europa/Aten

en: Europe/Belfast
nn: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
nn: Europa/Beograd

en: Europe/Berlin
nn: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
nn: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
nn: Europa/Brussel

en: Europe/Bucharest
nn: Europa/Bukarest

en: Europe/Budapest
nn: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
nn: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
nn: Europa/København

en: Europe/Dublin
nn: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
nn: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
nn: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
nn: Europa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
nn: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
nn: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
nn: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
nn: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
nn: Europa/London

en: Europe/Luxembourg
nn: Europa/Luxembourg

en: Europe/Madrid
nn: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
nn: Republikken Malta

en: Europe/Minsk
nn: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
nn: Fyrstedømet Monaco

en: Europe/Moscow
nn: Europa/Moskva

en: Europe/Nicosia
nn: Europa/Nicosia

en: Europe/Oslo
nn: Europa/Oslo

en: Europe/Prague
nn: Europe/Praha

en: Europe/Rome
nn: Europa/Roma

en: Europe/Samara
nn: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
nn: Republikken San Marino

en: Europe/Sarajevo
nn: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
nn: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
nn: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
nn: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
nn: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
nn: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
nn: Europa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
nn: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
nn: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
nn: Europa/Vatikanet

en: Europe/Vienna
nn: Europa/Wien

en: Europe/Vilnius
nn: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
nn: Europa/Warsawa

en: Europe/Zagreb
nn: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
nn: Europa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
nn: Europa/Zürich

en: Indian
nn: Indiahavet

en: Indian/Antananarivo
nn: Indiahavet/Antananarivo

en: Indian/Chagos
nn: Indiahavet/Chagos

en: Indian/Christmas
nn: Christmasøya

en: Indian/Cocos
nn: Indiahavet/Cocos

en: Indian/Comoro
nn: Indiahavet/Komoro

en: Indian/Kerguelen
nn: Indiahavet/Kerguelen

en: Indian/Mahe
nn: Indiahavet/Mahe

en: Indian/Maldives
nn: Republikken Maldivane

en: Indian/Mauritius
nn: Republikken Mauritius

en: Indian/Mayotte
nn: Indiahavet/Mayotte

en: Indian/Reunion
nn: Indiahavet/Reunion

en: Pacific
nn: Stillehavet

en: Pacific/Apia
nn: Stillehavet/Apia

en: Pacific/Auckland
nn: Stillehavet/Auckland

en: Pacific/Chatham
nn: Stillehavet/Chatham

en: Pacific/Easter
nn: Stillehavet/Påskeøya

en: Pacific/Efate
nn: Stillehavet/Efate

en: Pacific/Enderbury
nn: Stillehavet/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
nn: Stillehavet/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
nn: Stillehavet/Fiji

en: Pacific/Funafuti
nn: Stillehavet/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
nn: Stillehavet/Galapagos

en: Pacific/Gambier
nn: Stillehavet/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
nn: Stillehavet/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
nn: Stillehavet/Guam

en: Pacific/Honolulu
nn: Stillehavet/Honolulu

en: Pacific/Johnston
nn: Johnstonøyane

en: Pacific/Kiritimati
nn: Stillehavet/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
nn: Stillehavet/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
nn: Stillehavet/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
nn: Stillehavet/Majuro

en: Pacific/Marquesas
nn: Stillehavet/Marquesas

en: Pacific/Midway
nn: Midwayøyane

en: Pacific/Nauru
nn: Republikken Nauru

en: Pacific/Niue
nn: Stillehavet/Niue

en: Pacific/Norfolk
nn: Norfolkøya; Norfolk Island

en: Pacific/Noumea
nn: Stillehavet/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
nn: Stillehavet/Pago_pago

en: Pacific/Palau
nn: Republikken Palau

en: Pacific/Pitcairn
nn: Stillehavet/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
nn: Stillehavet/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
nn: Stillehavet/Port Moresby

en: Pacific/Rarotonga
nn: Stillehavet/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
nn: Stillehavet/Saipan

en: Pacific/Tahiti
nn: Stillehavet/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
nn: Stillehavet/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
nn: Stillehavet/Tongatapu

en: Pacific/Truk
nn: Stillehavet/Truk

en: Pacific/Wake
nn: Wake Island

en: Pacific/Wallis
nn: Wallis- og Futunaøyane

en: Pacific/Yap
nn: Stillehavet/Yap

en: New appointment
nn: Ny avtale

en: About Orage
nn: Om Orage

en: Orage Panel Clock
nn: Orage panelklokke

en: Show time and date?
nn: Vis tid og dato?

en: Orage preferences
nn: Orage-innstillingar

en: Settings for the Xfce 4 Calendar Application (Orage)
nn: Innstillingar for Xfce 4 Kalenderprogram (Orage)

en: Orage Calendar Preferences
nn: Innstillingar for Orage-kalenderen

en: Calendar
nn: Kalender

en: Orage Calendar
nn: Orage-kalender

en: Desktop calendar
nn: Skrivebordskalender
