Xfce Apps - en to oc translation catalogue (633 entries)

en: Raising GlobalTime window...
oc: Afichar la fenèstra ora globala...

en: GlobalTime window raise failed
oc: La fenèstra ora globala a pas pogut èsser afichada

note: ********** timezone tooltip **********
en: %s
    click to modify clock
oc: %s
    clicar per modificar lo relòtge

en: Localtime
oc: Ora locala

en: button 1 to change preferences 
    button 2 to adjust time of clocks
oc: boton 1 per modificar las preferéncias 
    boton 2 per ajustar l'ora del relòtge

en: adjust to change hour
oc: ajustar per cambiar l'ora

en: adjust to change minute. Click arrows with button 2 to change only 1 minute.
oc: ajustar per cambiar las minutas. Clicar sus las flèchas amb lo boton 2 per cambiar solament 1 minuta.

en: NEW
oc: NOVÈL

en: NEW COPY
oc: NOVÈLA CÒPIA

en: Not possible to delete the last clock.
oc: Pas possible de suprimir la darrièra ora.

en: update this clock
oc: metre a jorn aqueste relòtge

en: add new empty clock
oc: apondre una novèla relòtge void

en: add new clock using this clock as model
oc: apondre un novèl relòtge en prenent aquesta coma modèl

en: delete this clock
oc: suprimir aqueste relòtge

en: move this clock first
oc: desplaçar aqueste relòtge al començament

en: move this clock left
oc: desplaçar aqueste relòtge cap a esquèrra

en: move this clock right
oc: desplaçar aqueste relòtge cap a drecha

en: move this clock last
oc: desplaçar aqueste relòtge a la fin

en: set the timezone of this clock to be local timezone
oc: definir lo fus orari d'aqueste relòtge coma ora locala

en: close window and exit
oc: tampar la fenèstra e quitar

en: Globaltime preferences
oc: Preferéncias Temps Global

note: -----------------------HEADING-------------------------------------------
en: Clock Parameters
oc: Paramètres del relòtge

en: Name of the clock:
oc: Nom del relòtge :

en: enter name of clock
oc: entrar lo nom del relòtge

en: Timezone of the clock:
oc: Fus orari del relòtge :

en: Text Formatting
oc: Formatatge del tèxte

note: ------------------------background-------------------------
en: Background color:
oc: Color de fons :

en: Click to change background colour for clock
oc: Clicatz per cambiar la color de fons del relòtge

en: Use default
oc: Valor per defaut

en: Cross this to use default instead of selected value
oc: Marcar aquesta opcion per utilizar la valor per defaut al luòc de la valor seleccionada

note: ------------------------foreground-------------------------
en: Foreground (=text) color:
oc: Color de primièr plan (=tèxte) :

en: Click to change foreground colour for clock
oc: Clicar per cambiar la color de primièr plan del relòtge

note: ------------------------name font-------------------------
en: Font for name of clock:
oc: Poliça pel nom del relòtge :

en: Click to change font for clock name
oc: Clicar per cambiar la poliça del nom del relòtge

note: ------------------------time font-------------------------
en: Font for time of clock:
oc: Poliça per l'ora del relòtge :

en: Click to change font for clock time
oc: Clicar per cambiar la poliça del relòtge

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline name of clock:
oc: Solinhar lo nom del relòtge :

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline time of clock:
oc: Solinhar l'ora del relòtge :

en: Text Default Formatting
oc: Formatatge del tèxte per defaut

en: Click to change default background colour for clocks
oc: Clicar per cambiar la color de fons per defaut dels relòtges

en: Cross this to use system default instead of selected color
oc: Marcar aquesta opcion per utilizar la valor per defaut del sistèma al luòc de la color seleccionada

en: Click to change default text colour for clocks
oc: Clicar per cambiar la color per defaut del tèxte pels relòtges

en: Click to change default font for clock name
oc: Clicar per cambiar la poliça per defaut del nom del relòtge

en: Cross this to use system default font instead of selected font
oc: Marcar aquesta opcion per utilizar la valor per defaut del sistèma al luòc de la poliça seleccionada

en: Click to change default font for clock time
oc: Clicar per cambiar la poliça per defaut de l'ora del relòtge

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline for name of clock:
oc: Solinhament del nom del relòtge :

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline for time of clock:
oc: Solinhament de l'ora del relòtge :

en: update preferences
oc: Metre a jorn las preferéncias

en: Globaltime Preferences
oc: Preferéncias Temps Global

note: -----------------------HEADING--------------------------------------
en: General Preferences
oc: Preferéncias principalas

en: Decorations:
oc: Decoracions :

en: Standard
oc: Estandard

en: Use normal decorations
oc: Utilizar de decoracions normalas

en: Do not show window decorations (borders)
oc: Afichar pas las decoracions de la fenèstra (bordaduras)

en: Clock size:
oc: Talha del relòtge :

en: Equal
oc: Egal

en: All clocks have same size
oc: Totes los relòtges an la meteissa talha

en: Varying
oc: Variar

en: Clock sizes vary
oc: La talha dels relòtges varia

en: Local timezone:
oc: Fus orari :

en:  Other
oc: Autre

en: %d hour %d mins
oc: %d oras %d minutas

en: %d hour
oc: %d oras

en: %d mins
oc: %d minutas

en: backward
oc: recuolar

en: forward
oc: avançar

en: not changed
oc: pas cambiat

en: not changing
oc: càmbia pas

note: location
en: Location
oc: Luòc

en: GMT Offset
oc: Decalatge GMT

en: Previous/Next Change
oc: Cambiament precedent/seguent

en: Country
oc: País

note: We are actually setting the g_par parameter. In other words we are setting the global default timezone for Orage. This is done very seldom and we do not want to allow "floating" here. This test is ugly, but it is not worth an extra parameter. this is normal appointment
en: Pick timezone
oc: Causir la zòna orari

en: Change mode
oc: Cambiar lo mòde

note: NOTE: this exists only if ical timezones are being used
en: floating
oc: flotanta

en: Orage Globaltime
oc: Temps Global Orage

en: Show clocks from different countries
oc: Veire los relòtges de diferents païses

en: Globaltime
oc: Temps Global

en: Appearance
oc: Aparéncia

note: show frame
en: Show _frame
oc: Afichar lo quadre

note: foreground color
en: set foreground _color:
oc: definir la _color del primièr plan :

note: background color
en: set _background color:
oc: definir la color del _rèire plan :

note: clock size (=vbox size): height and width
en: set _height:
oc: definir la _nautor :

en: Note that you can not change the height of horizontal panels
oc: Notatz que podètz pas modificar la nautor dels panèls orizontals

en: set _width:
oc: Definir la _largor :

en: Note that you can not change the width of vertical panels
oc: Notatz que podètz pas modificar la largor dels panèls verticals

en: Clock Options
oc: Opcions de Relòtge

note: timezone
en: set timezone to:
oc: definir la zòna orària a :

en: Line %d:
oc: Linha %d :

en: Enter any valid strftime function parameter.
oc: Entratz quin paramètre valid que siá de la foncion strftime.

note: Tooltip hint
en: Tooltip:
oc: Infobulla :

note: special timing for SUSPEND/HIBERNATE
en: fix time after suspend/hibernate
oc: ajustar l'ora aprèp una mesa en velha/mesa en ivernacion

en: You only need this if you do short term (less than 5 hours) suspend or hibernate and your visible time does not include seconds. Under these circumstances it is possible that Orageclock shows time inaccurately unless you have this selected. (Selecting this prevents cpu and interrupt saving features from working.)
oc: Avètz besonh d'aquò se fasètz sus un temps cort (mens de 5 oras) una suspension o una mesa en ivernacion e vòstre temps visible comprend pas de segondas. Dins aquelas circonstàncias, es possible que lo relòtge Orage mòstre lp temps inexacte per rapòrt a lo qu'avètz seleccionat. (Seleccionar aquò empacha lo processor e interrompre las foncions d'estalvi 	
    a partir del trabalhar).

en: This program uses strftime function to get time.
    Use any valid code to get time in the format you prefer.
    Some common codes are:
    	%A = weekday			%B = month
    	%c = date & time		%R = hour & minute
    	%V = week number		%Z = timezone in use
    	%H = hours 				%M = minute
    	%X = local time			%x = local date
oc: Aqueste programa utiliza la foncion strftime per recuperar la data e l'ora.
    Utilizatz un còde valid per obténer l'ora dins lo format que vos agrada mai.
    Qualques còdes emplegats :
    	%A = jorn de  la setmana			%B = mes
    	%c = data & ora		%R = ora & minuta
    	%V = numèro de setmana		%Z = fus orari utilizat
    	%H = oras 				%M = minuta
    	%X = ora locala			%x = data locala

en: Orage clock Preferences
oc: Preferéncias del relòtge Orage

en: Maintainer
oc: Desvolopaire

en: Manage your time with Orage
oc: Gerir vòstre temps amb Orage

note: if (gtk_toggle_button_get_active( GTK_TOGGLE_BUTTON(apptw->Type_journal_rb))) end time
en: End
oc: Fin

en: Due
oc: Escasença

note: to avoid timing problems when updating entry Create file chooser
en: Select a file...
oc: Causir un fichièr...

en: Sound Files
oc: Fichièrs son

en: All Files
oc: Totes los fichièrs

en: The appointment information has been modified.
oc: Las infos del rendètz-vos son estadas modificadas.

en: Do you want to continue?
oc: Volètz contunhar ?

en: No, do not leave
oc: Non, daissar pas

en: Yes, ignore modifications and leave
oc: Òc, ignorar las modificacions e quitar

en: The end of this appointment is earlier than the beginning.
oc: L'ora de fin del rendètz-vos precedís l'ora de començament.

en: Not set
oc: Pas definit

en: Add new appointment to this file.
oc: Apondre un novèl rendètz-vos per aqueste fichièr.

en: Orage default file
oc: Fichièr per defaut Orage

en: Appointment addition failed.
oc: Apondon del rendètz-vos mancat.

en: Error happened when adding appointment. Look more details from the log file.
oc: L'error s'es producha al moment de l'apondon d'un rendètz-vos. Veire mai de detalhs dins lo fichièr del jornal.

en: Appointment update failed.
oc: Mesa a jorn del rendètz-vos mancat.

en: Look more details from the log file. (Perhaps file was updated external from Orage?)
oc: Veire mai de detalhs dins lo fichièr del jornal. (Benlèu que lo fichièr es estat mes a jorn de faiçon extèrna a Orage ?)

en: This appointment will be permanently removed.
oc: Aqueste rendètz-vos serà levat definitivament.

en: No, cancel the removal
oc: Non, anullar la supression

en: Yes, remove it
oc: Òc, suprimissètz-lo

en: Pick the date
oc: Causir la data

en: Today
oc: Uèi

en: This appointment does not exist.
oc: Aqueste rendètz-vos existís pas.

en: It was probably removed, please refresh your screen.
oc: Probablament qu'es estat levat, refrescar l'ecran.

en: Current categories
oc: Categorias actualas

en: Add new category with color
oc: Apondre una novèla categoria amb color

en: Category:
oc: Categoria :

en: Colors of categories - Orage
oc: Color de las categorias - Orage

en:  *** COPY ***
oc:  *** COPIAR ***

en: New appointment - Orage
oc: Novèl rendètz-vos - Orage

note: File menu stuff ********* File menu ********* File menu
en: _File
oc: _Fichièr

en: Sav_e and close
oc: Enr_egistrar e tampar

en: D_uplicate
oc: D_uplicar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Save and close
oc: Enregistrar e tampar

en: Revert
oc: Tornar

en: Duplicate
oc: Duplicar

en: Delete
oc: Escafar

en: Free
oc: Liure

en: Busy
oc: Ocupat

en: General
oc: Generala

note: type
en: Type
oc: Tipe

en: Event
oc: Eveniment

en: Event that will happen sometime. For example:
    Meeting or birthday or TV show.
oc: Eveniment que se va passar qualques còps. Per exemple :
    Rendètz-vos o anniversari o programa TV.

en: Todo
oc: A far

en: Something that you should do sometime. For example:
    Wash your car or test new version of Orage.
oc: Quicòm a far qualques còps. Per exemple :
    Lavar la veitura o testar la novèla version d'Orage.

en: Journal
oc: Jornal

en: Make a note that something happened. For example:
    Remark that your mother called or first snow came.
oc: Far una nòta per anonciar un eveniment. Per exemple :
    Notificar que vòstra maire a sonat o que la primièra nèu es tombada.

note: title
en: Title
oc: Títol

en: All day event
oc: Eveniment del quotidian

note: start time
en: Start
oc: Començament

en: Set
oc: Definir

en: Duration
oc: Durada

en: days
oc: jorns

en: hours
oc: oras

note: Availability (only for EVENT)
en: Availability
oc: Disponibilitat

note: completed (only for TODO)
en: Completed
oc: Acabat

en: Done
oc: Fach

note: categories
en: Categories
oc: Categorias

en: This is special category, which can be used to color this appointment in list views.
oc: Aquò es una categoria especiala que servís a l'apondon de color als rendètz-vos dins la vista lista.

en: update colors for categories.
oc: metre a jorn las colors per las categorias.

note: priority
en: Priority
oc: Prioritat

en: If you set this 8 or bigger, the appointment is NOT shown on list windows.
    You can use that feature to unclutter your list windows, but it makes it more difficult to find this appointment.
    (Alarms will still fire normally.)
    (There is undocumented parameter so that you can change the default limit of 8.)
oc: Se definissètz aquò a 8 o mai, lo rendètz-vos figura PAS dins las fenèstras de la lista.
    Podètz utilizar aquesta foncionalitat per desencombrar vòstras fenèstras de la lista, mas rend mai dificile de trobar aqueste rendètz-vos.
    (Las alarmas seràn totjorn normalas.)
    (Aquò es un paramètre non-documentat per tal que poscatz modificar lo limit per defaut de 8.)

note: note
en: Note
oc: Nòta

en: These shorthand commands take effect immediately:
        <D> inserts current date in local date format
        <T> inserts time and
        <DT> inserts date and time.
    
    These are converted only later when they are seen:
        <&Ynnnn> is translated to current year minus nnnn.
    (This can be used for example in birthday reminders to tell how old the person will be.)
oc: Aquestes acorchis de comandas prenon efièches immediatament :
         <D> inserís la data actuala dins lo format de la data locala
        <T> inserís l'ora e
        <DT> inserís la data e l'ora.
    
    Aqueles son convertits solament pus tard, quand son vistes :
        <& Ynnnn> es traducit dins l'annada en cors nnnn.
    (Aquò pòt èsser utilizat per exemple dins los rapèls d'anniversari per dire quin atge la persona aurà).

en: Before Start
oc: Abans lo començament

en: Before End
oc: Abans la fin

en: After Start
oc: Aprèp lo començament

en: After End
oc: Aprèp la fin

en: Alarm
oc: Alarma

note: **** ALARM TIME ****
en: Alarm time
oc: Ora d'alarma

en: Often you want to get alarm:
     1) before Event start
     2) before Todo end
     3) after Todo start
oc: Arriba de voler una alarma :
     1) abans lo començament de l'eveniment
     2) abans la fin del Todo
     3) aprèp lo començament del Todo

en: Persistent alarm
oc: Alarma persistenta

en: Select this if you want Orage to remind you even if it has not been active when the alarm happened.
oc: Seleccionatz aquò se volètz qu'Orage lo rapèla, quitament se Orage èra pas actiu al moment ont l'alarma auriá degut se desenclavar.

note: **** Audio Alarm ****
en: Sound
oc: Son

en: Use
oc: Utilizar

en: Select this if you want audible alarm
oc: Seleccionar aquesta opcion se volètz una alarma sonòra

en: Repeat alarm sound
oc: Repetir lo son de l'alarma

en: times
oc: còps

en: sec interval
oc: interval seg.

en: Use Orage window
oc: Utilizar la fenèstra d'Orage

en: Select this if you want Orage window alarm
oc: Seleccionar aquò se volètz una fenèstra d'alarma Orage

en: Use notification
oc: Utilizar la notificacion

en: Select this if you want notification alarm
oc: Seleccionatz aquò se volètz una notificacion d'alarma

en: Set timeout
oc: Definir lo relambi

en: Select this if you want notification to expire automatically
oc: Seleccionatz aquò opcion se volètz que la notificacion expira automaticament

en: 0 = system default expiration time
oc: 0 = temps d'expiracion per defaut del sistèma

en: seconds
oc: segondas

note: **** Procedure Alarm ****
en: Procedure
oc: Procedura

en: Select this if you want procedure or script alarm
oc: Seleccionatz aquò se volètz una alarma procedura o escript

en: You must enter all escape etc characters yourself.
    This string is just given to shell to process.
    The following special commands are replaced at run time:
    	<&T>  appointment title
    	<&D>  appointment description
    	<&AT> alarm time
    	<&ST> appointment start time
    	<&ET> appointment end time
oc: Vos cal entrar totes los caractères etc d'escapament vos-meteis.
    Aquesta cadena es simplament donada lo convit de comanda per tractament.
    Las comandas especialas seguentas son remplaçadas al moment de l'execucion :
    	<&T> del rendètz-vos
    	 <&D> descripcion del rendètz-vos
    	<&AT> ora de l'alarma
    	<&ST> ora de començament del rendètz-vos
    	<&ET> ora de fin del rendètz-vos

en: Test this alarm by raising it now
oc: Testar aquesta alarma en la fasent ara

en: <b>Default alarm</b>
oc: <b>Alarma per defaut</b>

en: Store current settings as default alarm
oc: Enregistrar los paramètres actuals coma alarma per defaut

en: Set current settings from default alarm
oc: Definir los paramètres actuals de l'alarma per defaut

en: None
oc: Pas cap

en: Daily
oc: Quotidian

en: Weekly
oc: Setmanièr

en: Monthly
oc: Mesadièr

en: Yearly
oc: Annadièr

en: Hourly
oc: Totas las oras

en: Mon
oc: Lun

en: Tue
oc: Mar

en: Wed
oc: Mer

en: Thu
oc: Jòu

en: Fri
oc: Ven

en: Sat
oc: Sab

en: Sun
oc: Dim

en: Recurrence
oc: Repeticion

note: complexity
en: Complexity
oc: Complexitat

en: Basic
oc: De basa

en: Advanced
oc: Avançat

en: Use this if you want regular repeating event
oc: Utilizatz aquò per un eveniment regular e repetit

en: Use this if you need complex times like:
     Every Saturday and Sunday or 
     First Tuesday every month
oc: Utilizatz aquò per de frequéncias complèxas coma : 
     Totes los dissabtes e dimenges o
     Lo primièr dimars de cada mes

note: frequency
en: Frequency
oc: Frequéncia

en: Each
oc: Cadun

en: occurrence
oc: periodicitat

en: Limit frequency to certain interval.
     For example: Every third day:
     Frequency = Daily and Interval = 3
oc: Limitar la frequéncia a certans intervals.
     Per exemple : A cada tres jorns :
     Frequéncia = Quotidiana e Interval = 3

en: Repeat forever
oc: Repetir sens arrèst

en: Repeat
oc: Repetir

en: Repeat until
oc: Repetir fins al

note: weekdays (only for complex settings)
en: Weekdays
oc: Jorns de la setmana

en: Which day
oc: Quin jorn

en: Specify which weekday for monthly and yearly events.
     For example:
     Second Wednesday each month:
    	Frequency = Monthly,
    	Weekdays = check only Wednesday,
    	Which day = select 2 from the number below Wednesday
oc: Especificar quin jorn de la setmana per d'eveniments mesadièrs o annadièrs.
     Per exemple : 
     Lo segond dimècres de cada mes : 
    	Frequéncia = Mesadièra,
    	Jorn de la setmana = marcar solament dimècres, 
    	Quin jorn = causir 2 dempuèi lo numèro en dejós de dimècres

note: TODO base (only for TODOs)
en: TODO base
oc: basa TODO

en: TODO reoccurs regularly starting on start time and repeating after each interval no matter when it was last completed
oc: TODO reapareis regularament a l'aviada e se repetís aprèp cada interval, pauc impòrta s'es estat acabat

en: TODO reoccurrency is based on complete time and repeats after the interval counted from the last completed time.
    (Note that you can not tell anything about the history of the TODO since reoccurrence base changes after each completion.)
oc: TODO es basat sul temps complet e se repetís aprèp interval comptat dempuèi lo darrièr còp acabat.
    (Notatz que podètz pas dire quicòm sus l'istòria del TODO donat que los cambiaments de basa se reprodusisson qu'aprèp cada execucion.)

note: exceptions
en: Exceptions
oc: Excepcions

en: Add more exception dates by clicking the calendar days below.
    Exception is either exclusion(-) or inclusion(+) depending on the selection.
    Remove by clicking the data.
oc: Apondre mai de datas excepcionalas en clicant suls jorns del calendièr çaijós.
     Excepcion es siá l'exclusion (-), siá l'inclusion (+) en foncion de la seleccion.
    Suprimir en clicant sus las donadas.

en: Add excluded date (-)
oc: Apondre un jorn exclut (-)

en: Excluded days are full days where this appointment is not happening
oc: Los jorns excluts son de jornadas completas ont aqueste rendètz-vos es pas arribat

en: Add included time (+)
oc: Apondre una ora inclusa (+)

en: Included times have same timezone than start time, but they may have different time
oc: Las oras inclusas an lo meteis fus orari que l'ora de començament, mas pòdon aver de tempses diferents

note: calendars showing the action days
en: Action dates
oc: Datas de las accions

note: ********* View menu ********* View menu
en: _View
oc: _Veire

note: ********* Go menu   *********
en: _Go
oc: _Anar

en: New
oc: Novèl

en: Back one week
oc: Recuolar d'una setmana

en: Back one day
oc: Recuolar d'un jorn

en: Forward one day
oc: Avançar d'un jorn

en: Forward one week
oc: Avançar d'una setmana

en: Refresh
oc: Resfrescar

en: Close
oc: Tampar

en: Unknown
oc: Desconegut

en:        Number of days to show
oc:        Nombre de jorns d'afichar

en: Orage - day view
oc: Orage - vista jornalièra

note: date only appointment
en: All day
oc: Tota la jornada

en: Time
oc: Temps

en: No rows have been selected.
oc: Pas cap linha es pas estada seleccionada.

en: Click a row to select it and after that you can copy it.
oc: Clicar sus una linha per la seleccionar, puèi poiretz la copiar.

en: You will permanently remove all
    selected appointments.
oc: Anatz suprimir definitivament totes
    rendètz-vos causit .

en: Yes, remove them
oc: Òc, levatz-los

en: Back
oc: Tornar

en: Forward
oc: Avançar

en: Find
oc: Trobar

en: Dayview
oc: Apercebut jornalièr

en: Extra days to show:
oc: Afichar la fenèstra ora globala :

en: only first repeating
oc: solament la primièra repeticion

en: Check this if you only want to see the first repeating event. By default all are shown.
    Note that this also shows all urgencies.
    Note that repeating events may appear earlier in the list as the first occurrence only is listed.
oc: Marcar aquesta casa se volètz veire que lo primièr eveniment recurrent. Per defaut, totes son viste.
    Notatz qu'aquò mòstra tanben totas las urgéncias.
    Notatz que los eveniments recurrents pòdon aparéisser mai d'ora dins la lista quand « solament la primièra repeticion » es listada.

en: also old
oc: tanben los ancians

en: Check this if you want to see old events also. This can only be selected after 'only first repeating' is enabled to avoid very long lists.
    Note that extra days selection still defines if newer appointments are listed'.
oc: Marcar aquesta casa se volètz veire los ancians eveniments tanben. Aquò pòt pas èsser seleccionat que se « solament la primièra repeticion » es activada per evitar de listas longassas. 
    Notatz que la seleccion dels jorns suplementaris definís encara se los rendètz-vos los mai recents son listats.

en: Journal entries starting from:
oc: Las escrituras del jornal son aviadas lo :

en: Search
oc: Recercar

en: Search text
oc: Recèrca de tèxte

en: Flags
oc: Drapèus

en: Title
oc: Títol

en: Double click line to edit it.
    
    Flags in order:
    	 1. Alarm: n=no alarm
    		 A=Alarm is set P=Persistent alarm is set
    	 2. Recurrence: n=no recurrence
    		 H=Hourly D=Daily W=Weekly M=Monthly Y=Yearly
    	 3. Type: f=free B=Busy
    	 4. Located in file:
    		O=Orage A=Archive F=Foreign
    	 5. Appointment type:
    		E=Event T=Todo J=Journal
oc: Doble-clicar sus la linha per l'editar.
    
    Drapèus dins l'òrdre :
    	 1. Alarma : n = pas d'alarma
    		 A = Alarma es definida P = Alarma persistenta es definida
    	 2. Repeticion : n = pas de repeticion
    		 H = Orari D =  Quotidian W = Setmanièr M = Mesadièr Y  = Annadièr
    	 3. Tipe : f = Liure B = Ocupat
    	 4. Localizat dins lo fichièr :
    	 	O = Orage A = Archiu F = Estrangièr
    	 5. Tipe de rendètz-vos:
    		E = Eveniment T = Todo J = Jornal

note: remove since it has ended
en: 	Recur ended, moving to archive file.
oc: 	Periodicitat acabada, archivatge del fichièr.

en: Archiving not enabled. Exiting
oc: L'archivatge es pas activat. Tampadura

en: Archiving threshold: %d month(s)
oc: Sulhet d'archivatge : %d mes(es)

note: yy mon day
en: 	Archiving events, which are older than: %04d-%02d-%02d
oc: 	Archivatge d'eveniments mai ancian que : %04d-%02d-%02d

en: Archiving uid: %s
oc: uid d'archivatge : %s

note: VTODO not completed, do not archive
en: 	VTODO not complete; not archived
oc: 	VTODO incomplet; pas archivat

note: it is recurrent event
en: 	Recurring. End year: %04d, month: %02d, day: %02d
oc: 	Periodicitat. Annada de fin : %04d, mes : %02d, jorn : %02d

en: Archiving done
oc: Archivatge acabat

note: PHASE 1: go through base orage file and remove "repeat" shortcuts
en: Starting archive removal.
oc: Aviada escafament de l'archiu.

en: 	PHASE 1: reset recurring appointments
oc: 	FASA 1 : anullar los rendètz-vos periodics

note: PHASE 2: go through archive file and add everything back to base orage. * After that delete the whole arch file
en: 	PHASE 2: return archived appointments
oc: 	FASA 2 : restablir los rendètz-vos archivats

en: Archive removal done
oc: Escafament de l'archiu acabat.

en: Orage default alarm
oc: Alarma Orage per defaut

en: Created alarm list for main Orage file:
oc: Lista de las alarmas creat pel fichièr Orage principal :

en: Created alarm list for foreign file: %s (%s)
oc: Lista de las alarmas creat per un fichièr extèrne : %s ( %s )

en: 	Added %d alarms. Processed %d events.
oc: 	%d alarmas apondudas . %d eveniments tractats.

en: 	Found %d alarms of which %d are active. (Searched %d recurring alarms.)
oc: 	%d alarmas trobadas dont %d son activas. (cercat dins %d alarmas periodicas.)

en: Starting import file preprocessing
oc: Preparacion de l'impòrt del fichièr extèrne

en: ... Patched DCREATED to be CREATED.
oc: ... DCREATED modificat per èsser CREATED.

en: ... Patched timezone to Orage format.
oc: ... Fus orari modificat al format Orage.

en: Import file preprocessing done
oc: Preparacion del fichièr d'importacion acabada

en: Found external update on file %s.
oc: Trobat mesa a jorn extèrna dins lo fichièr %s .

en: Refreshing alarms and calendar due to external file update.
oc: Refrescament de las alarmas e dels calendièrs en rason de la mesa a jorn del fichièr extèrne.

en: Calendar files
oc: Fichièrs calendièr

en: Current foreign files
oc: Fichièrs extèrnes actuals

en: READ ONLY
oc: LECTURA SOLA

en: READ WRITE
oc: LECTURA ESCRITURA

en: ***** No foreign files *****
oc: ***** Pas cap de fichièr extèrne *****

en: Foreign file add failed
oc: Apondon dels fichièrs extèrnes fracassat

en: Orage can only handle 10 foreign files. Limit reached.
oc: Orage pòt pas tractar que 10 fichièrs extèrnes. Limit atench.

en: Filename is empty.
oc: Lo nom del fichièr es void.

en: Name is empty.
oc: Lo nom es void.

en: File does not exist.
oc: Lo fichièr existís pas.

en: Same filename already exists in Orage.
oc: Nom de fichièr existent ja dins Orage.

en: Same name already exists in Orage.
oc: Nom existent ja dins Orage.

en: Import/export
oc: Importar/exportar

en: Import
oc: Importar

en: Read from file:
oc: Legir dempuèi un fichièr :

en: Separate filenames with comma(,).
     NOTE: comma is not valid character in filenames for Orage.
oc: Separar los noms de fichièrs amb una virgula(,).
     NÒTA : la virgula es pas un caractèr valid dins los noms de fichièrs per Orage.

en: Export
oc: Exportar

en: Write to file:
oc: Escriure dins lo fichièr :

en: Select
oc: Seleccionar

en: All appointments
oc: Totes los rendètz-vos

en: Named appointments:
oc: Rendètz-vos nomenats :

en: Note that only main file appointments are read.
    Archived and Foreign events are not exported.
oc: Notar que sols los fichièrs principals rendètz-vos son legits.
    Los eveniments archivats e exteriors son pas exportats.

en: Note that only main file appointments are read.
    Foreign events are not exported.
oc: Notar que sols los fichièrs principals rendètz-vos son legits.
    Los eveniments exteriors son pas exportats.

en: You can easily drag these from event-list window.
oc: Los podètz lisar dempuèi la fenèstra lista dels eveniments.

en: Orage appointment UIDs separated by commas.
oc: UIDs dels rendètz-vos d'orage separats per de virgulas.

en: Archive
oc: Archiu

en: Archive now (threshold: %d months)
oc: Archivar ara (sulhet d'archivatge : %d meses)

en: You can change archive threshold in parameters
oc: Podètz modificar lo sulhet d'archiu dins los paramètres

en: Revert archive now
oc: Restablir l'archiu ara

en: Return all archived events into main orage file and remove arch file.
    This is useful for example when doing export and moving orage
    appointments to another system.
oc: Tornar totes los eveniments archivats dins lo fichièr principal d'orage e suprimir lo fichièr arch.
    Aquò's utile per exemple quand efectuatz l'exportacion e lo desplaçament d'un rendètz-vos
    orage dins un autre sistèma.

en: Orage files
oc: Fichièrs d'Orage

en: Orage main calendar file
oc: Fichièr calendièr principal d'Orage

en: Current file:
oc: Fichièr actual :

en: New file:
oc: Fichièr novèl :

en: Action options:
oc: Opcions d'accion :

en: Rename
oc: Renomenar

en: Orage internal file rename only.
    Does not touch external filesystem at all.
    New file must exist.
oc: Renomenar lo fichièr Orage intèrne unicament.
    Tocar pas brica lo sistèma de fichièrs extèrnes.
    Lo novèl fichièr deu existir.

en: Copy
oc: Copiar

en: Current file is copied and stays unmodified in the old place.
oc: Lo fichièr actual es copiat e demòra incambiat a son anciana plaça.

en: Move
oc: Desplaçar

en: Current file is moved and vanishes from the old place.
oc: Lo fichièr actual es deplaçat e desapareis de l'anciana plaça.

en: Archive file
oc: Fichièr archiu

en: Foreign files
oc: Fichièrs extèrnes

en: Add new foreign file
oc: Apondre un novèl fichièr extèrne

en: Foreign file:
oc: Fichièr extèrne :

note: label = gtk_label_new(_("Options:")); gtk_box_pack_start(GTK_BOX(hbox), label, FALSE, FALSE, 5);
en: Visible name:
oc: Nom visible :

en: Read only
oc: Lectura sola

en: Set this if you want to make sure that this file is never modified by Orage.
    Note that modifying foreign files may make them incompatible with the original tool, where they came from!
oc: Permet d'èsser segur qu'aqueste fichièr siá pas jamai modificat per Orage.
    Notatz que la modificacion dels fichièrs extèrnes los rend incompatibles amb l'aisina qu'a servit a los crear !

en: This internal name is displayed to user instead of file name.
oc: Aqueste nom intèrne s'aficha per l'utilizaire a la plaça del nom del fichièr.

en: Exchange data - Orage
oc: Escambi de donadas - Orage

en: 	This is %s version %s
oc: 	Aquò es %s version %s

en: 	Released under the terms of the GNU General Public License.
oc: 	Distribuit jols tèrmes de la GNU General Public License.

en: 	Compiled against GTK+-%d.%d.%d,
oc: 	Compilat amb GTK+-%d.%d.%d,

en: using GTK+-%d.%d.%d.
oc: utilizant GTK+-%d.%d.%d.

en: 	Using DBUS for import.
oc: 	Utilizacion de DBUS per l'importacion.

en: 	Not using DBUS. Import works only partially.
oc: 	DBUS pas utilizat. L'importacion fonciona pas que parcialament.

en: 	Using libnotify.
oc: 	Utilizacion de libnotify.

en: 	Not using libnotify.
oc: 	libnotify  pas utilizat.

en: 	Using automatic archiving.
oc: 	Utilizacion de l'archivatge automatic.

en: 	Not using archiving.
oc: 	Archivatge pas utilizat.

en: 	Using operating system package libical.
oc: 	Utilizacion del paquet libical provesit pel sistèma operatiu

en: 	Using Orage local version of libical.
oc: 	Utilizacion de la version pròpri a Orage de libical.

en: Usage: orage [options] [files]
oc: Utilizacion : orage [opcions] [fichièrs]

en: Options:
oc: Opcions :

en: --version (-v) 		show version of orage
oc: --version (v) 		afichar la version d'orage

en: --help (-h) 		print this text
oc: --help (-h) 		afichar l'ajuda

en: --preferences (-p) 	show preferences form
oc: --preferences (-p) 	afichar las preferéncias

en: --toggle (-t) 		make orage visible/unvisible
oc: --toggle (-t) 		rendre orage visible/invisible

en: --add-foreign (-a) file [RW] [name] 	add a foreign file
oc: --add-foreign (-a) fichièr [RW] [nom] 	apondre un fichièr extèrne

en: --remove-foreign (-r) file 	remove a foreign file
oc: --remove-foreign (-r) fichièr 	suprimir un fichièr extèrne

en: --export (-e) file [appointment...] 	export appointments from Orage to file
oc: --export (-e) file [rendètz-vos...] 	exportar los rendètz-vos d'Orage dins un fichièr

en: files=ical files to load into orage
oc: files=fichièrs ical de cargar dins Orage

en: 	dbus not included in orage.
oc: 	dbus es pas inclús dins Orage.

en: 	without dbus [files] and foreign file options(-a & -r) can only be used when starting orage
oc: 	sens [fichièrs] dbus e las opcions fichièr extèrnes (-a et-r) pòdon èsser solament utilizadas al moment de l'aviada d'orage

en: 
    Unknown option %s
oc: 
    Opcion desconeguda %s

en: _Exchange data
oc: Es_cambiar de donadas

note: Edit menu
en: _Edit
oc: _Editar

en: View selected _date
oc: Veire lo _jorn causit

en: View selected _week
oc: Veire la _setmana causida

en: Select _Today
oc: Causir _uèi

en: Show _Globaltime
oc: Veire l'ora globala

note: Help menu
en: _Help
oc: _Ajuda

en: No title defined
oc: Pas de títol definit

en:  Location: %s
oc:  Emplaçament : %s

en: 
     Note:
    %s
oc: 
     Nòta :
    %s

en: Never
oc: Pas jamai

en: Title: %s
    %s Start:	%s
     Due:	%s
     Done:	%s%s
oc: Títol : %s
    %s Començament :	%s
     Escasença :	%s
     Fach :	%s%s

en: Title: %s
    %s Start:	%s
     End:	%s%s
oc: Títol: %s 
    %s Començament : 	%s
     Fin : 	%s%s

en: <b>To do:</b>
oc: <b>A far :</b>

en: <b>Events for %s:</b>
oc: <b>Eveniments per %s :<b>

en: <b>Events for %s - %s:</b>
oc: <b>Eveniments per %s - %s :<b>

en: Main settings
oc: Paramètres principals

en: Timezone
oc: Fus orari

en: You should always define your local timezone.
oc: Vos cal totjorn definir vòstre fus orari local.

en: Archive threshold (months)
oc: Durada d'archivar (meses)

en: (0 = no archiving)
oc: (0 = pas d'archivatge)

en: Archiving is used to save time and space when handling events.
oc: L'archivatge es utilizat per ganhar del temps e de l'espaci al moment de la manipulacion dels eveniments.

en: Sound command
oc: Comanda per jogar un son

en: This command is given to shell to make sound in alarms.
oc: Aquesta comanda es donada a un interpretador de comanda per far sonar las alarmas.

en: Calendar window
oc: Fenèstra calendièr

en: Calendar visual details
oc: Detalhs visuals del calendièr

en: Show borders
oc: Afichar la bordadura de fenèstra

en: Show menu
oc: Afichar la barra de menú

en: Show day names
oc: Afichar lo nom del jorn

en: Show week numbers
oc: Afichar los numèros de setmana

en: Show month and year
oc: Afichar lo mes e l'annada

en: Calendar info boxes
oc: Calendièr de las bóstias info

en: Show todo list
oc: Afichar la lista a far

en: Number of days to show in event window
oc: Nombre de jorns d'afichar dins la fenèstra d’eveniments

en: 0 = do not show event list at all
oc: 0 = afichar pas la lista dels eveniments

en: Calendar visibility
oc: Visibilitat calendièr

en: Show on all desktops
oc: Afichar sus totes los burèus

en: Keep on top
oc: Totjorn en dessús

en: Show in taskbar
oc: Afichar dins la barra dels prètzfaches

en: Show in pager
oc: Afichar dins lo pager

en: Show in systray
oc: Afichar dins la zòna de notificacion

en: Calendar start
oc: Afichatge del calendièr a l'aviada

en: Show
oc: Afichar

en: Hide
oc: Amagar

en: Minimized
oc: Redusir

en: On calendar window open
oc: Sus la fenèstra dobèrta del calendièr

en: Select today's date
oc: Seleccionar la data d'uèi

en: Select previously selected date
oc: Seleccionar la data seleccionada precedentament

en: Calendar day double click shows
oc: Calendièr de la jornada clic doble per veire

en: Days view
oc: Vista dels jorns

en: Event list
oc: Lista dels eveniments

en: Extra settings
oc: Paramètres suplementaris

en: Event list window
oc: Fenèstra de la lista dels eveniments

en: Number of extra days to show in event list
oc: Nombre de jorns suplementaris per mostrar dins la lista dels eveniments

en: This is just the default value, you can change it in the actual eventlist window.
oc: Es juste la valor per defaut, podètz la modificar dins la fenèstra de la lista dels eveniments actuals.

en: Show only first repeating event
oc: Veire solament la primièra repeticion de l’eveniment

en: Day view window default first day
oc: Jorn vist de la fenèstra per defaut del primièr jorn

en: First day of week
oc: Primièr jorn de la setmana

en: Selected day
oc: Jorn seleccionat

en: Use dynamic tray icon
oc: Utilizar la barra dels prètzfaches dinamica

en: Use dynamic icon
oc: Utilizar una icòna dinamica

en: Dynamic icon shows current month and day of the month.
oc: L'icòna dinamica aficha lo mes corrent e lo jorn del mes.

en: Use wakeup timer
oc: Utilizar la minutariá del revelh

en: Use this timer if Orage has problems waking up properly after suspend or hibernate. (For example tray icon not refreshed or alarms not firing.)
oc: Utilizar aquesta minutariá se Orage aviá de problèmas per s'activar corrèctament aprèp una mesa en velha o una mesa en ivernacion. (Per exemple, l'icòna es pas mesas à jorn o las alarmas son pas activadas)

en: Foreign file default visual alarm
oc: Fichièr extèrne per defaut de l'alarma visuala

en: Orage window
oc: Fenèstra Orage

en: Notify notification
oc: Senhalar la notificacion

en: Always quit when asked to close
oc: Totjorn quitar quand se demanda de tampar.

en: Always quit
oc: Totjorn quitar

en: By default Orage stays open in the background when asked to close. This option changes Orage to quit and never stay in background when it is asked to close.
oc: Per defaut Orage demòra dobèrt en rèire plan quand se demanda de tampar. Aquesta opcion modifica Orage quitar e demorar pas jamai en rèire plan quand se demande de tampar.

en: Orage Preferences
oc: Preferéncias d'Orage

en: First Orage start. Searching default timezone.
oc: Primièra aviada d'Orage. Recèrca del fus orari per defaut.

en: Default timezone set to %s.
oc: Fus orari definit a %s per defaut.

en: Default timezone not found, please, set it manually.
oc: Fus orari per defaut pas trobat, se vos plai, seleccionatz-lo manualament.

en: Reminder
oc: Rapèl

en: Open
oc: Dobrir

en: Reminder - Orage
oc: Rapèl - Orage

en: Postpone
oc: Raportar

en: Remind me again after the specified time
oc: Rapelatz-me aprèp lo relambi especificat

en: Next active alarms:
oc: Alarmas activas que venon :

en: 
    %02d d %02d h %02d min to: %s
oc: 
    %02d j %02d h %02d min a : %s

en: 
    No active alarms found
oc: 
    Pas d'alarma activa trobada

en: Africa/Addis_Ababa
oc: Africa/Adis_Abeba

en: Africa/Algiers
oc: Africa/Argièr

en: Africa/Asmera
oc: Africa/Asmara

en: Africa/Bujumbura
oc: Africa/Boujoumboura

en: Africa/Cairo
oc: Africa/Le_Caire

en: Africa/Djibouti
oc: Africa/Giboti

en: Africa/Mogadishu
oc: Africa/Mogadiscio

en: Africa/Timbuktu
oc: Africa/Tombouctou

en: America/Araguaina
oc: America/Araguaia

en: America/Barbados
oc: America/Barbade

en: America/Belem
oc: America/Belém

en: America/Cayman
oc: America/Caïman

en: America/Cuiaba
oc: America/Cuiabà

en: America/Curacao
oc: America/Curaçao

en: America/Dominica
oc: America/Dominique

en: America/Eirunepe
oc: America/Eirunepé

en: America/El_Salvador
oc: America/San_Salvador

en: America/Grenada
oc: America/Grenade

en: America/Havana
oc: America/La_Havane

en: America/Jamaica
oc: America/Jamaïca

en: America/Martinique
oc: America/Martinica

en: America/Merida
oc: America/Mérida

en: America/Mexico_City
oc: America/Mexico

en: America/Montreal
oc: America/Montréal

en: America/North_Dakota/Beulah
oc: America/North_Dakota/Center

en: America/Porto_Velho
oc: America/Pôrto_Velho

en: America/Puerto_Rico
oc: America/Porto_Rico

en: America/St_Lucia
oc: America/Ste_Lucie

en: Antarctica/DumontDUrville
oc: Antarctica/Dumont_D'Urville

en: Antarctica/South_Pole
oc: Antarctica/Pôle_Sud

en: Arctic
oc: Arctica

en: Arctic/Longyearbyen
oc: Arctica/Longyearbyen

en: Asia/Almaty
oc: Asia/Almati

en: Asia/Aqtau
oc: Asia/Aktaou

en: Asia/Aqtobe
oc: Asia/Aktioubinsk

en: Asia/Ashgabat
oc: Asia/Achkhabad

en: Asia/Bahrain
oc: Asia/Bahrein

en: Asia/Baku
oc: Asia/Bakou

en: Asia/Beirut
oc: Asia/Beyrouth

en: Asia/Chungking
oc: Asia/Chongqing

en: Asia/Damascus
oc: Asia/Damas

en: Asia/Dubai
oc: Asia/Doubaï

en: Asia/Dushanbe
oc: Asia/Douchanbé

en: Asia/Irkutsk
oc: Asia/Irkoutsk

en: Asia/Jakarta
oc: Asia/Djakarta

en: Asia/Kabul
oc: Asia/Kaboul

en: Asia/Katmandu
oc: Asia/Kathmandu

en: Asia/Kuwait
oc: Asia/Kowait

en: Asia/Manila
oc: Asia/Manilha

en: Asia/Riyadh
oc: Asia/Riad

en: Asia/Saigon
oc: Asia/Saïgon

en: Asia/Seoul
oc: Asia/Séoul

en: Asia/Singapore
oc: Asia/Singapour

en: Asia/Tashkent
oc: Asia/Tachkent

en: Asia/Tehran
oc: Asia/Téhéran

en: Asia/Thimphu
oc: Asia/Thimbu

en: Asia/Ulaanbaatar
oc: Asia/Oulan_Bator

en: Asia/Urumqi
oc: Asia/Tihoua

en: Asia/Yakutsk
oc: Asia/Iakoutsk

en: Asia/Yekaterinburg
oc: Asia/Sverdlovsk

en: Asia/Yerevan
oc: Asia/Erevan

en: Atlantic/Azores
oc: Atlantic/Açores

en: Atlantic/Bermuda
oc: Atlantic/Bermudes

en: Atlantic/Canary
oc: Atlantic/Canaries

en: Atlantic/Cape_Verde
oc: Atlantic/Cap_Vert

en: Atlantic/Faeroe
oc: Atlantic/Feròe

en: Atlantic/Faroe
oc: Atlantic/Feròe

en: Atlantic/Madeira
oc: Atlantic/Madère

en: Atlantic/South_Georgia
oc: Atlantic/Georgia_del_Sud

en: Atlantic/St_Helena
oc: Atlantic/Ste_Hélène

en: Australia
oc: Austràlia

en: Australia/ACT
oc: Austràlia/ACT

en: Australia/Adelaide
oc: Austràlia/Adelaïde

en: Australia/Brisbane
oc: Austràlia/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
oc: Austràlia/Broken_Hill

en: Australia/Currie
oc: Austràlia/Currie

en: Australia/Darwin
oc: Austràlia/Darwin

en: Australia/Eucla
oc: Austràlia/Eucla

en: Australia/Hobart
oc: Austràlia/Hobart

en: Australia/Lindeman
oc: Austràlia/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
oc: Austràlia/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
oc: Austràlia/Melbourne

en: Australia/Perth
oc: Austràlia/Perth

en: Australia/Sydney
oc: Austràlia/Sydney

en: Brazil
oc: Brasil

en: Brazil/Acre
oc: Brasil/Acre

en: Brazil/DeNoronha
oc: Brasil/DeNoronha

en: Brazil/East
oc: Brasil/Èst

en: Brazil/West
oc: Brasil/Oèst

en: Canada
oc: Canadà

en: Canada/Atlantic
oc: Canadà/Atlantic

en: Canada/Central
oc: Canadà/Atlantic

en: Canada/East-Saskatchewan
oc: Canadà/Saskatchewan de l'Èst

en: Canada/Eastern
oc: Canadà/Oriental

en: Canada/Mountain
oc: Canadà/Montanha

en: Canada/Newfoundland
oc: Canadà/Newfoundland

en: Canada/Pacific
oc: Canadà/Pacific

en: Canada/Saskatchewan
oc: Canadà/Saskatchewan

en: Canada/Yukon
oc: Canadà/Yukon

en: Europe
oc: Euròpa

en: Europe/Amsterdam
oc: Euròpa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
oc: Euròpa/Andòrra

en: Europe/Athens
oc: Euròpa/Atènas

en: Europe/Belfast
oc: Euròpa/Belfast

en: Europe/Belgrade
oc: Euròpa/Belgrad

en: Europe/Berlin
oc: Euròpa/Berlin

en: Europe/Bratislava
oc: Euròpa/Bratislava

en: Europe/Brussels
oc: Euròpa/Brussèllas

en: Europe/Bucharest
oc: Euròpa/Bucarèst

en: Europe/Budapest
oc: Euròpa/Budapèst

en: Europe/Busingen
oc: Euròpa/Busingen

en: Europe/Chisinau
oc: Euròpa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
oc: Euròpa/Copenaga

en: Europe/Dublin
oc: Euròpa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
oc: Euròpa/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
oc: Euròpa/Guernesei

en: Europe/Helsinki
oc: Euròpa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
oc: Euròpa/Illa_de_Man

en: Europe/Istanbul
oc: Euròpa/Istanbul

en: Europe/Jersey
oc: Euròpa/Jersei

en: Europe/Kaliningrad
oc: Euròpa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
oc: Euròpa/Kiev

en: Europe/Lisbon
oc: Euròpa/Lisbona

en: Europe/Ljubljana
oc: Euròpa/Ljubljana

en: Europe/London
oc: Euròpa/Londres

en: Europe/Luxembourg
oc: Euròpa/Luxemborg

en: Europe/Madrid
oc: Euròpa/Madrid

en: Europe/Malta
oc: Euròpa/Malta

en: Europe/Mariehamn
oc: Euròpa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
oc: Euròpa/Minsk

en: Europe/Monaco
oc: Euròpa/Mónegue

en: Europe/Moscow
oc: Euròpa/Moscòu

en: Europe/Nicosia
oc: Euròpa/Nicosia

en: Europe/Oslo
oc: Euròpa/Oslo

en: Europe/Paris
oc: Euròpa/París

en: Europe/Podgorica
oc: Euròpa/Podgorica

en: Europe/Prague
oc: Euròpa/Praga

en: Europe/Riga
oc: Euròpa/Riga

en: Europe/Rome
oc: Euròpa/Roma

en: Europe/Samara
oc: Euròpa/Samara

en: Europe/San_Marino
oc: Euròpa/Sant_Marin

en: Europe/Sarajevo
oc: Euròpa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
oc: Euròpa/Simferopol

en: Europe/Skopje
oc: Euròpa/Skopje

en: Europe/Sofia
oc: Euròpa/Sofia

en: Europe/Stockholm
oc: Euròpa/Estocòlme

en: Europe/Tallinn
oc: Euròpa/Tallinn

en: Europe/Tirane
oc: Euròpa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
oc: Euròpa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
oc: Euròpa/Oujgorod

en: Europe/Vaduz
oc: Euròpa/Vaduz

en: Europe/Vatican
oc: Euròpa/Vatican

en: Europe/Vienna
oc: Euròpa/Viena

en: Europe/Vilnius
oc: Euròpa/Vilnius

en: Europe/Volgograd
oc: Euròpa/Volgograd

en: Europe/Warsaw
oc: Euròpa/Varsòvia

en: Europe/Zagreb
oc: Euròpa/Zagrèb

en: Europe/Zaporozhye
oc: Euròpa/Zaporijjya

en: Europe/Zurich
oc: Euròpa/Zuric

en: Indian/Antananarivo
oc: Indian/Antananarive

en: Indian/Comoro
oc: Indian/Comòras

en: Indian/Mahe
oc: Indian/Mahé

en: Indian/Maldives
oc: Indian/Maldivas

en: Indian/Mauritius
oc: Indian/Maurici

en: Indian/Mayotte
oc: Indian/Maiòta

en: Indian/Reunion
oc: Indian/Reünion

en: Mexico
oc: Mexic

en: Mexico/BajaNorte
oc: Mexic/BajaNorte

en: Mexico/BajaSur
oc: Mexic/BajaSur

en: Mexico/General
oc: Mexic/General

en: Mideast
oc: Orient_Mejan

en: Mideast/Riyadh87
oc: Orient_Mejan/Riyadh87

en: Mideast/Riyadh88
oc: Orient_Mejan/Riyadh88

en: Mideast/Riyadh89
oc: Orient_Mejan/Riyadh89

en: Pacific/Easter
oc: Pacific/Pâques

en: Pacific/Fiji
oc: Pacific/Fidji

en: Pacific/Noumea
oc: Pacific/Nouméa

en: Pacific/Palau
oc: Pacific/Palaos

en: US/Arizona
oc: US/Arizòna

en: New appointment
oc: Novèl rendètz-vos

en: About Orage
oc: A prepaus d'Orage

en: Orage Panel Clock
oc: Relòtge del panèl Orage

en: Show time and date?
oc: Afichar l'ora e la data ?

en: Orage preferences
oc: Preferéncias d'Orage

en: Settings for the Xfce 4 Calendar Application (Orage)
oc: Paramètres per l'Aplicacion Calendièr de Xfce 4 (Orage)

en: Orage Calendar Preferences
oc: Preferéncias calendièr Orage

en: Calendar
oc: Calendièr

en: Orage Calendar
oc: Calendièr - Orage

en: Desktop calendar
oc: Calendièr del burèu
