Xfce Apps - en to sq translation catalogue (696 entries)

en: Raising GlobalTime window...
sq: Po ngrihet dritarja GlobalTime...

en: GlobalTime window raise failed
sq: Dështoi ngritja e dritares GlobalTime

note: ********** timezone tooltip **********
en: %s
    click to modify clock
sq: %s
    klikoni për ndryshimin e orës

en: Localtime
sq: Kohë vendore

en: button 1 to change preferences 
    button 2 to adjust time of clocks
sq: butoni 1 për ndryshim parapëlqimesh 
    butoni 2 për rregullim kohe të orëve

en: NEW
sq: E RE

en: NEW COPY
sq: KOPJE E RE

en: Not possible to delete the last clock.
sq: E pamundur të fshihet ora e fundit.

en: update this clock
sq: përditësoje këtë orë

en: add new empty clock
sq: shto orë të re bosh

en: add new clock using this clock as model
sq: shto orë të re duke përdorur si model këtë orë

en: delete this clock
sq: fshije këtë orë

en: move this clock first
sq: zhvendose këtë orë të parën

en: move this clock left
sq: kaloje këtë orë majtas

en: move this clock right
sq: kaloje këtë orë djathtas

en: move this clock last
sq: zhvendose këtë orë të fundit

en: set the timezone of this clock to be local timezone
sq: vëre zonën kohore të kësaj ore të jetë edhe zona vendore kohore

en: close window and exit
sq: mbylle dritaren dhe dil

note: -----------------------HEADING-------------------------------------------
en: Clock Parameters
sq: Parametra Ore

en: Name of the clock:
sq: Emri i orës:

en: enter name of clock
sq: jepni emrin e orës

en: Timezone of the clock:
sq: Zonë kohore e orës:

en: Text Formatting
sq: Formatim Teksti

note: ------------------------background-------------------------
en: Background color:
sq: Ngjyrë sfondi:

en: Click to change background colour for clock
sq: Klikoni për ndryshimin e ngjyrës së sfondit të orës

en: Use default
sq: Përdor parazgjedhjen

en: Cross this to use default instead of selected value
sq: I vini shenjë kësaj për të përdorur parazgjedhjen në vend të vlerës së përzgjedhur

note: ------------------------foreground-------------------------
en: Foreground (=text) color:
sq: Ngjyrë e përparme (=text):

en: Click to change foreground colour for clock
sq: Klikoni për ndryshimin e ngjyrës së përparme të orës

note: ------------------------name font-------------------------
en: Font for name of clock:
sq: Gërma për emrin e orës:

en: Click to change font for clock name
sq: Klikoni për ndryshimin e gërmave të emrit të orës

note: ------------------------time font-------------------------
en: Font for time of clock:
sq: Gërma për kohën e orës:

en: Click to change font for clock time
sq: Klikoni për ndryshimin e gërmave të kohës së orës

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline name of clock:
sq: Nënvizo emrin e orës:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline time of clock:
sq: Nënvizo kohën e orës:

en: Text Default Formatting
sq: Formatim Parazgjedhje për Tekste

en: Click to change default background colour for clocks
sq: Klikoni për ndryshimin e ngjyrës parazgjedhje të orës

en: Cross this to use system default instead of selected color
sq: I vini shenjë kësaj për të përdorur parazgjedhje sistemi në vend të ngjyrës së përzgjedhur

en: Click to change default text colour for clocks
sq: Klikoni për ndryshimin e ngjyrës parazgjedhje për tekstin e orës

en: Click to change default font for clock name
sq: Klikoni për ndryshimin e gërmave parazgjedhje për emrin e orës

en: Cross this to use system default font instead of selected font
sq: I vini shenjë kësaj për të përdorur gërmat parazgjedhje në vend të gërmave të përzgjedhura

en: Click to change default font for clock time
sq: Klikoni për ndryshimin e gërmave parazgjedhje të kohës së orës

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline for name of clock:
sq: Nënvizim për emrin e orës:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline for time of clock:
sq: Nënvizim për kohën e orës:

en: update preferences
sq: përditësoni parapëlqimet

note: -----------------------HEADING--------------------------------------
en: General Preferences
sq: Parapëlqime të Përgjithshme

en: Decorations:
sq: Zbukurime:

en: Use normal decorations
sq: Përdor zbukurime normale

en: Do not show window decorations (borders)
sq: Mos shfaq zbukurime dritareje (anë)

en: Clock size:
sq: Madhësi ore:

en: Equal
sq: Baras

en: All clocks have same size
sq: Tërë orët kanë të njëjtën madhësi

en: Clock sizes vary
sq: Madhësitë e orëve ndryshojnë

en: Local timezone:
sq: Zonë kohore vendore:

note: location
en: Location
sq: Vendndodhje

note: We are actually setting the g_par parameter. In other words we are setting the global default timezone for Orage. This is done very seldom and we do not want to allow "floating" here. This test is ugly, but it is not worth an extra parameter. this is normal appointment
en: Pick timezone
sq: Merrni zonë kohore

note: NOTE: this exists only if ical timezones are being used
en: floating
sq: pezull

en: Appearance
sq: Dukje

note: show frame
en: Show _frame
sq: Shfaq _kornizë

note: foreground color
en: set foreground _color:
sq: caktoni _ngjyrë paraskene:

note: background color
en: set _background color:
sq: caktoni ngjyrë _prapaskene :

note: clock size (=vbox size): height and width
en: set _height:
sq: caktoni lartësi:

en: set _width:
sq: caktoni gjerësi:

en: Clock Options
sq: Mundësi Ore

note: timezone
en: set timezone to:
sq: vendose zonën kohore si:

en: Enter any valid strftime function parameter.
sq: Jepni çfarëdo parametri të vlefshëm strftime.

note: Tooltip hint
en: Tooltip:
sq: Ndihmëz:

en: This program uses strftime function to get time.
    Use any valid code to get time in the format you prefer.
    Some common codes are:
    	%A = weekday			%B = month
    	%c = date & time		%R = hour & minute
    	%V = week number		%Z = timezone in use
    	%H = hours 				%M = minute
    	%X = local time			%x = local date
sq: Ky program përdor funksionin strftime për marrjen e kohës.
    Përdorni çfarëdo kodi të vlefshëm për të pasur kohën në formatin që parapëlqeni.
    Disa nga koded e zakonshëm janë:
    	%A = ditë e javës			%B = muaj
    	%c = datë & kohë		%R = orë & minuta
    	%V = numër javësh		%Z = zonë kohore në përdorim
    	%H = orë 				%M = minutë
    	%X = kohë vendore			%x = datë vendore

en: Maintainer
sq: Mirëmbajtës

note: if (gtk_toggle_button_get_active( GTK_TOGGLE_BUTTON(apptw->Type_journal_rb))) end time
en: End
sq: Fund

note: to avoid timing problems when updating entry Create file chooser
en: Select a file...
sq: Përzgjidhni një kartelë...

en: Sound Files
sq: Kartela Tingulli

en: All Files
sq: Tërë Kartelat

en: The appointment information has been modified.
sq: Të dhënat për takimin u ndryshuan.

en: Do you want to continue?
sq: Doni të vazhdohet?

en: The end of this appointment is earlier than the beginning.
sq: Fundi i këtij takimi bie më herët se fillimi.

en: Not set
sq: E parregulluar

en: This appointment will be permanently removed.
sq: Ky takim do të hiqet përfundimisht.

en: Pick the date
sq: Zgjidhni një datë

en: Today
sq: Sot

en: This appointment does not exist.
sq: Ky takim nuk ekziston

en: It was probably removed, please refresh your screen.
sq: Ndoshta qe hequr, ju lutem rifreskoni ekranin.

en: Current categories
sq: Kategoritë e tanishme

en: Add new category with color
sq: Shto kategori të re me ngjyrë

en: Category:
sq: Kategori:

en: Colors of categories - Orage
sq: Ngjyra të kategorive - Orage

en:  *** COPY ***
sq:  *** KOPJOJE ***

en: New appointment - Orage
sq: Takim i ri - Orage

note: File menu stuff ********* File menu ********* File menu
en: _File
sq: _Kartelë

en: Sav_e and close
sq: R_uaje dhe mbylle

en: D_uplicate
sq: D_yfishoje

en: Save
sq: Ruaj

en: Save and close
sq: Ruaj dhe mbyll

en: Revert
sq: Rikthe

en: Duplicate
sq: Dyfisho

en: Delete
sq: Fshij

en: Free
sq: E lirë

en: Busy
sq: I zënë

en: General
sq: Të përgjithshme

note: type
en: Type
sq: Lloj

en: Event
sq: Ngjarje

en: Event that will happen sometime. For example:
    Meeting or birthday or TV show.
sq: Ngjarje që do të ndodhë një ditë. Për shembull:
    Mbledhje ose ditëlindje ose shfaqje në TV.

en: Something that you should do sometime. For example:
    Wash your car or test new version of Orage.
sq: Diçka që do të duhej ta bënit dikur. Për shembull:
    Lani makinën ose provoni versionin e ri të Orage-it.

en: Journal
sq: Ditar

en: Make a note that something happened. For example:
    Remark that your mother called or first snow came.
sq: Mbani shënim që diçka ndodhi. Për shembull:
    Shënoni që ju telefoni prindi ose ra bora e parë.

note: title
en: Title
sq: Titull

en: All day event
sq: Ngjare për tërë ditën

note: start time
en: Start
sq: Fillim

en: Set
sq: Caktoni

en: Duration
sq: Kohëzgjatje

en: days
sq: ditë

en: hours
sq: orë

en: mins
sq: min

note: Availability (only for EVENT)
en: Availability
sq: Pasje

note: completed (only for TODO)
en: Completed
sq: U plotësua

en: Done
sq: U krye

note: categories
en: Categories
sq: Kategori

en: This is special category, which can be used to color this appointment in list views.
sq: Kjo është një kategori speciale, e cila mund të përdoret për të ngjyrosur këtë takim te paraqitjet në formë listash.

en: update colors for categories.
sq: përditëso ngjyra për kategoritë.

note: note
en: Note
sq: Shënim

en: Before Start
sq: Para Fillimit

en: Before End
sq: Para Fundit

en: After Start
sq: Pas Nisjes

en: After End
sq: Pas Fundit

note: **** ALARM TIME ****
en: Alarm time
sq: Kohë alarmi

en: Often you want to get alarm:
     1) before Event start
     2) before Todo end
     3) after Todo start
sq: Shpesh ju duhet një alarm:
     1) para fillimit të Ngjarjes
     2) përpara se të përfundojë një Todo
     3) pas fillimit të një Todo-je

en: Persistent alarm
sq: Alarm i Përhershëm

en: Select this if you want Orage to remind you even if it has not been active when the alarm happened.
sq: Përzgjidheni nëse doni që Orage t'ju kujtojë edhe nëse nuk është aktiv kur ndodh alarmi.

note: **** Audio Alarm ****
en: Sound
sq: Tingull

en: Use
sq: Përdor

en: Select this if you want audible alarm
sq: Përzgjidheni këtë nëse doni alarm të dëgjueshëm

en: Repeat alarm sound
sq: Përsërit tingullin e alarmit

en: times
sq: kohë

note: **** Display Alarm ****
en: Visual
sq: Pamore

en: Use Orage window
sq: Përdor dritare Orage-i

en: Select this if you want Orage window alarm
sq: Përzgjidheni nëse doni dritare alarmi Orage

en: Use notification
sq: Përdor njoftim

en: Select this if you want notification alarm
sq: Përzgjidheni këtë nëse doni alarm njoftimi

en: Set timeout
sq: Caktoni skadimin

en: Select this if you want notification to expire automatically
sq: Përzgjidheni këtë nëse doni ëe njoftimi të skadojë vetvetiu

en: 0 = system default expiration time
sq: 0 = kohës skadimi parazgjedhje e sistemit

en: seconds
sq: sekonda

note: **** Procedure Alarm ****
en: Procedure
sq: Procedurë

en: Select this if you want procedure or script alarm
sq: Përdoreni këtë nëse doni alarm procedure ose programthi

en: Store current settings as default alarm
sq: Depozitoji rregullimet e tanishme si alarm parazgjedhje

en: Set current settings from default alarm
sq: Caktoji rregullimet e tanishme nga alarm parazgjedhje

en: None
sq: Asnjë

en: Daily
sq: Ditore

en: Weekly
sq: Javore

en: Monthly
sq: Mujore

en: Yearly
sq: Vjetore

en: Mon
sq: Hën

en: Tue
sq: Mar

en: Wed
sq: Mër

en: Thu
sq: Enj

en: Fri
sq: Pre

en: Sat
sq: Sht

en: Sun
sq: Die

en: Recurrence
sq: Përsëritje

note: complexity
en: Complexity
sq: Ndërlikueshmëri

en: Basic
sq: Bazë

en: Advanced
sq: Të mëtejshme

en: Use this if you want regular repeating event
sq: Përdoreni këtë kur dëshironi përsëritje të rregullt të një ngjarjeje

en: Use this if you need complex times like:
     Every Saturday and Sunday or 
     First Tuesday every month
sq: Përdoreni këtë kur ju duhen kohë të ndërlikuara si:
     Çdo të Shtunë dhe të Dielë ose
     Të Martën e parë të çdo muaji

note: frequency
en: Frequency
sq: Shpeshti

en: Each
sq: Çdo

en: occurrence
sq: hasje

en: Limit frequency to certain interval.
     For example: Every third day:
     Frequency = Daily and Interval = 3
sq: Kufizoni shpeshtinë deri në një farë intervali.
     Për shembull: Çdo ditën e tretë:
     Shpeshti = Përditë dhe Interval = 3

en: Limit
sq: Kufi

en: Repeat forever
sq: Përsërit përherë

en: Repeat
sq: Përsëri

en: Repeat until
sq: Përsërit derisa

note: weekdays (only for complex settings)
en: Weekdays
sq: Ditë të javës

en: Which day
sq: Cilën ditë

en: Specify which weekday for monthly and yearly events.
     For example:
     Second Wednesday each month:
    	Frequency = Monthly,
    	Weekdays = check only Wednesday,
    	Which day = select 2 from the number below Wednesday
sq: Tregoni cilën ditë të javës për ngjarje mujore dhe vjetore.
     Për shembull:
     Të Mërkurat e dyta për çdo muaj:
    	Shpeshti = Përmuajshëm,
    	Ditë të javës = kontrollo vetëm të Mërkurave,
    	Cilën ditë = përzgjidhni 2 nga numrat poshtë të Mërkurës

note: ********* View menu ********* View menu
en: _View
sq: _Parje

note: ********* Go menu   *********
en: _Go
sq: _Shko

en: New
sq: e Re

en: Refresh
sq: Rifresko

en: Close
sq: Mbylle

en: Unknown
sq: E panjohur

en: Orage - day view
sq: Orage - parje ditësh

note: date only appointment
en: All day
sq: Tërë ditën

en: Time
sq: Kohë

en: No rows have been selected.
sq: Nuk u përzgjodhën rreshta

en: Click a row to select it and after that you can copy it.
sq: Klikoni mbi një rresht për ta përzgjedhur dhe pas kësaj mund ta kopjoni.

en: You will permanently remove all
    selected appointments.
sq: Do të hiqni përgjithmonë tërë
    takimet e përzgjedhura.

en: Back
sq: Prapa

en: Forward
sq: Përpara

en: Find
sq: Gjej

en: Extra days to show
sq: Ditë ekstra për shfaqje

en: Journal entries starting from:
sq: Zëra ditari që fillojnë prej:

en: Search
sq: Kërko

en: Search text
sq: Kërko tekst

en: Flags
sq: Flamurka

en: Title
sq: Titull

note: remove since it has ended
en: 	Recur ended, moving to archive file.
sq: 	Ripërsëritja mbaroi, po kalohet te kartelë arkive.

en: Archiving not enabled. Exiting
sq: Arkivimi nuk është veprues. Po dilet

en: Archiving threshold: %d month(s)
sq: Prag arkivimi: %d muaj

note: yy mon day
en: 	Archiving events, which are older than: %04d-%02d-%02d
sq: 	Po arkivohen ngjarje që janë më të vjetra se: %04d-%02d-%02d

en: Archiving uid: %s
sq: Uid arkivimi: %s

note: it is recurrent event
en: 	Recurring. End year: %04d, month: %02d, day: %02d
sq: 	Në ripërsëritje. Mbarimi në vitin: %04d, muajin: %02d, ditën: %02d

en: Archiving done
sq: Arkivimi u krye

note: PHASE 1: go through base orage file and remove "repeat" shortcuts
en: Starting archive removal.
sq: Po niset heqje arkive.

en: 	PHASE 1: reset recurring appointments
sq: 	FAZA 1: ricaktoni takime ripërsëritëse

note: PHASE 2: go through archive file and add everything back to base orage. * After that delete the whole arch file
en: 	PHASE 2: return archived appointments
sq: 	FAZA 2: rikthe takime të arkivuara

en: Archive removal done
sq: U përfundua heqja e arkivës

en: Orage default alarm
sq: Alarm parazgjedhje i Orage-it

en: 	Found %d alarms of which %d are active. (Searched %d recurring alarms.)
sq: 	U gjetën %d alarme nga të cilat %d janë aktive. (U kërkua nëpër %d alarme ripërsëritëse.)

en: Starting import file preprocessing
sq: Po fillon parapërpunimi i kartelës së importit

en: ... Patched timezone to Orage format.
sq: ... U arnua zona kohore sipas formatit të Orage-it.

en: Import file preprocessing done
sq: U bë parapërpunimi i kartelës së importit

en: Calendar files
sq: Kartela kalendari

en: Current foreign files
sq: Kartela të tanishme të huaja

en: READ ONLY
sq: VETËM LEXIM

en: READ WRITE
sq: LEXIM SHKRIM

en: ***** No foreign files *****
sq: ***** Pa kartela të huaja *****

en: Import/export
sq: Import/eskport

en: Import
sq: Importo

en: Read from file:
sq: Lexoji prej kartelës:

en: Separate filenames with comma(,).
     NOTE: comma is not valid character in filenames for Orage.
sq: Ndajini emrat e kartelave me presje (,).
    SHËNIM: presja nuk është shenjë e vlefshme për emrat e kartelave në Orage.

en: Export
sq: Eksporto

en: Write to file:
sq: Shkruaje te kartela:

en: Select
sq: Përzgjidhni

en: All appointments
sq: Tërë takimet

en: Named appointments:
sq: Takime të emërtuara:

en: Note that only main file appointments are read.
    Archived and Foreign events are not exported.
sq: Kini parasysh që lexohen vetëm takimet prej kartelës kryesore.
    Ngjarjet e arkivuara nuk eksportohen.

en: Note that only main file appointments are read.
    Foreign events are not exported.
sq: Mbani parasysh që vetëm lexohen vetëm takimet prej kartelës kryesore.
    Ngjarjet e huaja nuk eksportohen.

en: You can easily drag these from event-list window.
sq: Mund t'i tërhiqni kollaj prej dritares së listës së ngjarjeve.

en: Orage appointment UIDs separated by commas.
sq: UID-ra takimesh Orage, ndarë me presje.

en: Archive
sq: Arkivë

en: Archive now (threshold: %d months)
sq: Arkivoji tani (prag: %d muaj)

en: You can change archive threshold in parameters
sq: Pragun e arkivave mund ta ndryshoni te parametrat

en: Revert archive now
sq: Rikthe arkivën tani

en: Return all archived events into main orage file and remove arch file.
    This is useful for example when doing export and moving orage
    appointments to another system.
sq: Rikthe tërë ngjarjet e arkivuara te kartela kryesore e Orage-it dhe hiqe kartelën arkivë.
    Kjo është e dobishme, për shembull, kur bëhet eksportim dhe lëvizje takimesh Orage-i
    në një tjetër sistem.

en: Orage files
sq: Kartela Orage-i

en: Orage main calendar file
sq: Kartela kryesore e kalendarit Orage

en: Rename
sq: Riemërtoje

en: Orage internal file rename only.
    Does not touch external filesystem at all.
    New file must exist.
sq: Vetëm riemërtim kartelash të brendshme Orage-i.
    Nuk prek fare sisteme të jashtëm kartelash.
    Kartela e re duhet të ekzistojë.

en: Copy
sq: Kopjoje

en: Current file is copied and stays unmodified in the old place.
sq: Kartela e tanishme kopjohet dhe qëndron e pandryshuar te vendi i vjetër.

en: Move
sq: Lëvize

en: Current file is moved and vanishes from the old place.
sq: Kartela e tanishme lëvizet dhe avullon prej vendit të vjetër.

en: Archive file
sq: Kartelë arkivash

en: Foreign files
sq: Kartela të huaja

en: Add new foreign file
sq: Shto kartelë të huaj të re

en: Foreign file:
sq: Kartelë e huaj.

en: Read only
sq: Vetëm lexim

en: Set this if you want to make sure that this file is never modified by Orage.
    Note that modifying foreign files may make them incompatible with the original tool, where they came from!
sq: Caktojeni këtë nëse doni të siguroheni që kjo kartelë nuk do të ndryshohet kurë nga Orage-i.
    Kini parasysh që ndryshimi i kartelave të huaja mund t'i bëjë ato të papërputhshme me mjetin origjinal, prej andej nga erdhën!

en: Exchange data - Orage
sq: Shkëmbeni të dhëna - Orage

en: 	Released under the terms of the GNU General Public License.
sq: 	Qarkulluar sipas kushteve të Licensës së Përgjithshme Publike GNU.

en: 	Compiled against GTK+-%d.%d.%d,
sq: 	Përpiluar kundrejt GTK+-%d.%d.%d,

en: using GTK+-%d.%d.%d.
sq: po përdoret GTK+-%d.%d.%d.

en: 	Using DBUS for import.
sq: 	Me përdorim të DBUS-it për importim.

en: 	Not using DBUS. Import works only partially.
sq: 	Pa përdorur DBUS-in. Importo punë vetëm pjesërisht.

en: 	Not using libnotify.
sq: 	Pa përdorim të libnotify-it.

en: 	Using automatic archiving.
sq: 	Duke përdorur arkivim të vetvetishëm.

en: 	Not using archiving.
sq: 	Pa përdorur arkivim.

en: Usage: orage [options] [files]
sq: Përdorimi: orage [mundësi] [kartela]

en: Options:
sq: Mundësi:

en: --version (-v) 		show version of orage
sq: --version (-v) 		shfaq versionin e orage-it

en: --help (-h) 		print this text
sq: --help (-h) 		shtyp këtë tekst

en: --preferences (-p) 	show preferences form
sq: --parapëlqime (-p) 	shfaq formë parapëlqimesh

en: --toggle (-t) 		make orage visible/unvisible
sq: --toggle (-t) 		bëje orage-in të dukshëm/të padukshëm

en: --remove-foreign (-r) file 	remove a foreign file
sq: --remove-foreign (-r) kartelë 	hiq një kartelë të huaj

en: files=ical files to load into orage
sq: kartela=kartela ical për ngarkim te orage-i

en: 	dbus not included in orage.
sq: 	dbus nuk përfshihet në orage.

en: 	without dbus [files] and foreign file options(-a & -r) can only be used when starting orage
sq: 	pa dbus [kartela] dhe mundësi kartelash të huaja(-a & -r) mund të përdoren vetëm kur niset orage-i

en: 
    Unknown option %s
sq: 
    Mundësi e panjohur %s

en: _Exchange data
sq: _Shkëmbe të dhëna

note: Edit menu
en: _Edit
sq: _Përpunoni

en: View selected _date
sq: Shihni _datën e përzgjedhur

en: View selected _week
sq: Shihni _javën e përzgjedhur

en: Select _Today
sq: Përzgjidhni _Sot

note: Help menu
en: _Help
sq: _Ndihmë

en: Never
sq: Kurrë

en: <b>To do:</b>
sq: <b>Për t'u bërë:</b>

en: <b>Events for %s:</b>
sq: <b>Ngjarje për %s:</b>

en: Timezone
sq: Zonë kohe

en: You should always define your local timezone.
sq: Duhet të përcaktoni gjithmonë zonën kohore.

en: Archive threshold (months)
sq: Prag arkive (muaj)

en: (0 = no archiving)
sq: (0 = pa arkivim)

en: Archiving is used to save time and space when handling events.
sq: Arkivimi përdoret për të kursyer kohë dhe hapësirë gjatë trajtimit të ngjarjeve.

en: Sound command
sq: Urdhër tingulli

en: This command is given to shell to make sound in alarms.
sq: Ky urdhër i kalohet shellit për të prodhuar tingull gjatë alarmesh.

en: Show borders
sq: Shfaq anë

en: Show menu
sq: Shfaq menu

en: Show todo list
sq: Shfaq listë veprimesh

en: Show in taskbar
sq: Shfaq në shtyllë veprimesh

en: Show in pager
sq: Shfaq në faques

en: Show in systray
sq: Shfaq në shtyllë sistemi

en: Calendar start
sq: Fillim kalendari

en: Show
sq: Shfaq

en: Hide
sq: Fshih

en: Minimized
sq: Minimizuar

en: Days view
sq: Parje ditësh

en: Event list
sq: Listë ngjarjesh

en: Orage Preferences
sq: Parapëlqime për Orage-in

en: Reminder
sq: Kujtues

en: Open
sq: Hap

en: Reminder - Orage
sq: Përkujtues - Orage

en: Next active alarms:
sq: Alarmet pasues veprues:

en: 
    %02d d %02d h %02d min to: %s
sq: 
    %02d d %02d h %02d miuta deri në: %s

en: 
    No active alarms found
sq: 
    Nuk u gjet alarm veprues

en: Africa
sq: Afrikë

en: Africa/Abidjan
sq: Afrikë/Abixhan

en: Africa/Accra
sq: Afrikë/Akra

en: Africa/Addis_Ababa
sq: Afrikë/Adis_Abeba

en: Africa/Algiers
sq: Afrikë/Algjer

en: Africa/Asmera
sq: Afrikë/Asmera

en: Africa/Bamako
sq: Afrikë/Bamako

en: Africa/Bangui
sq: Afrikë/Bangui

en: Africa/Banjul
sq: Afrikë/Banxhul

en: Africa/Bissau
sq: Afrikë/Bisau

en: Africa/Blantyre
sq: Afrikë/Blentajër

en: Africa/Brazzaville
sq: Afrikë/Brazavil

en: Africa/Bujumbura
sq: Afrikë/Bujumbura

en: Africa/Cairo
sq: Afrikë/Kairo

en: Africa/Casablanca
sq: Afrikë/Kazablanka

en: Africa/Ceuta
sq: Afrikë/Ceuta

en: Africa/Conakry
sq: Afrikë/Konakri

en: Africa/Dakar
sq: Afrikë/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
sq: Afrikë/Dar_es_Salam

en: Africa/Djibouti
sq: Afrikë/Xhibut

en: Africa/Douala
sq: Afrikë/Duala

en: Africa/El_Aaiun
sq: Afrikë/El_Ajun

en: Africa/Freetown
sq: Afrikë/Fritaun

en: Africa/Gaborone
sq: Afrikë/Gaborone

en: Africa/Harare
sq: Afrikë/Harare

en: Africa/Johannesburg
sq: Afrikë/Johanesburg

en: Africa/Kampala
sq: Afrikë/Kampala

en: Africa/Khartoum
sq: Afrikë/Kartum

en: Africa/Kigali
sq: Afrikë/Kigali

en: Africa/Kinshasa
sq: Afrikë/Kinshasa

en: Africa/Lagos
sq: Afrikë/Lagos

en: Africa/Libreville
sq: Afrikë/Librëvil

en: Africa/Lome
sq: Afrikë/Lome

en: Africa/Luanda
sq: Afrikë/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
sq: Afrikë/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
sq: Afrikë/Lusaka

en: Africa/Malabo
sq: Afrikë/Malabo

en: Africa/Maputo
sq: Afrikë/Maputo

en: Africa/Maseru
sq: Afrikë/Maseru

en: Africa/Mbabane
sq: Afrikë/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
sq: Afrikë/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
sq: Afrikë/Monrovia

en: Africa/Nairobi
sq: Afrikë/Najrobi

en: Africa/Ndjamena
sq: Afrikë/Nxhamena

en: Africa/Niamey
sq: Afrikë/Niamei

en: Africa/Nouakchott
sq: Afrikë/Nuakshot

en: Africa/Ouagadougou
sq: Afrikë/Uagadugu

en: Africa/Porto-Novo
sq: Afrikë/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
sq: Afrikë/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
sq: Afrikë/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
sq: Afrikë/Tripoli

en: Africa/Tunis
sq: Afrikë/Tunis

en: Africa/Windhoek
sq: Afrikë/Uindhoek

en: America
sq: Amerikë

en: America/Adak
sq: Amerikë/Adak

en: America/Anchorage
sq: Amerikë/Ankorazh

en: America/Anguilla
sq: Amerikë/Anguila

en: America/Antigua
sq: Amerikë/Antigua

en: America/Araguaina
sq: Amerikë/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
sq: Amerikë/Argjentinë/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
sq: Amerikë/Argjentinë/Katamarka

en: America/Argentina/Cordoba
sq: Amerikë/Argjentinë/Kordoba

en: America/Argentina/Jujuy
sq: Amerikë/Argjentinë/Huhui

en: America/Argentina/Mendoza
sq: Amerikë/Argjentinë/Mendoza

en: America/Aruba
sq: Amerikë/Aruba

en: America/Asuncion
sq: Amerikë/Asuncion

en: America/Barbados
sq: Amerikë/Barbados

en: America/Belem
sq: Amerikë/Belem

en: America/Belize
sq: Amerikë/Belize

en: America/Boa_Vista
sq: Amerikë/Boa_Vista

en: America/Bogota
sq: Amerikë/Bogota

en: America/Boise
sq: Amerikë/Buazë

en: America/Buenos_Aires
sq: Amerikë/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
sq: Amerikë/Kembrixh_Bej

en: America/Cancun
sq: Amerikë/Kankun

en: America/Caracas
sq: Amerikë/Karakas

en: America/Catamarca
sq: Amerikë/Katamarka

en: America/Cayenne
sq: Amerikë/Kajen

en: America/Cayman
sq: Amerikë/Kajmën

en: America/Chicago
sq: Amerikë/Çikago

en: America/Chihuahua
sq: Amerikë/Çiuaua

en: America/Cordoba
sq: Amerikë/Kordoba

en: America/Costa_Rica
sq: Amerikë/Kosta_Rika

en: America/Cuiaba
sq: Amerikë/Kujaba

en: America/Curacao
sq: Amerikë/Kuraçao

en: America/Dawson
sq: Amerikë/Douson

en: America/Dawson_Creek
sq: Amerikë/Douson_Krik

en: America/Denver
sq: Amerikë/Denver

en: America/Detroit
sq: Amerikë/Detroit

en: America/Dominica
sq: Amerikë/Dominika

en: America/Edmonton
sq: Amerikë/Edmonton

en: America/Eirunepe
sq: Amerikë/Irunepe

en: America/El_Salvador
sq: Amerikë/El_Salvador

en: America/Fortaleza
sq: Amerikë/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
sq: Amerikë/Glas_Bej

en: America/Godthab
sq: Amerikë/Gotab

en: America/Goose_Bay
sq: Amerikë/Gus_Bej

en: America/Grand_Turk
sq: Amerikë/Grand_Turk

en: America/Grenada
sq: Amerikë/Grenada

en: America/Guadeloupe
sq: Amerikë/Guadalupë

en: America/Guatemala
sq: Amerikë/Guatemala

en: America/Guayaquil
sq: Amerikë/Guajakil

en: America/Guyana
sq: Amerikë/Guajana

en: America/Halifax
sq: Amerikë/Halifaks

en: America/Havana
sq: Amerikë/Havana

en: America/Hermosillo
sq: Amerikë/Hermosilo

en: America/Indiana/Indianapolis
sq: Amerikë/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
sq: Amerikë/Indiana/Noks

en: America/Indiana/Marengo
sq: Amerikë/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
sq: Amerikë/Indiana/Vevej

en: America/Indianapolis
sq: Amerikë/Indianapolis

en: America/Inuvik
sq: Amerikë/Inuvik

en: America/Iqaluit
sq: Amerikë/Ikaluit

en: America/Jamaica
sq: Amerikë/Xhamaika

en: America/Jujuy
sq: Amerikë/Jujui

en: America/Juneau
sq: Amerikë/Zhuno

en: America/Kentucky/Louisville
sq: Amerikë/Kentaki/Luisvil

en: America/Kentucky/Monticello
sq: Amerikë/Kentaki/Montiçelo

en: America/La_Paz
sq: Amerikë/La_Paz

en: America/Lima
sq: Amerikë/Lima

en: America/Los_Angeles
sq: Amerikë/Los_Anxhelos

en: America/Louisville
sq: Amerikë/Luisvil

en: America/Maceio
sq: Amerikë/Maceio

en: America/Managua
sq: Amerikë/Managua

en: America/Manaus
sq: Amerikë/Manaus

en: America/Martinique
sq: Amerikë/Martinikë

en: America/Mazatlan
sq: Amerikë/Mazatlan

en: America/Mendoza
sq: Amerikë/Mendoza

en: America/Menominee
sq: Amerikë/Menomini

en: America/Merida
sq: Amerikë/Merida

en: America/Mexico_City
sq: Amerikë/Meksiko_Siti

en: America/Miquelon
sq: Amerikë/Mikëlon

en: America/Monterrey
sq: Amerikë/Monterrej

en: America/Montevideo
sq: Amerikë/Montevideo

en: America/Montreal
sq: Amerikë/Montreal

en: America/Montserrat
sq: Amerikë/Montserrat

en: America/Nassau
sq: Amerikë/Nasau

en: America/New_York
sq: Amerikë/Nju_Jork

en: America/Nipigon
sq: Amerikë/Nipigon

en: America/Nome
sq: Amerikë/Nome

en: America/Noronha
sq: Amerikë/Noronja

en: America/Panama
sq: Amerikë/Panama

en: America/Pangnirtung
sq: Amerikë/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
sq: Amerikë/Paramaribo

en: America/Phoenix
sq: Amerikë/Feniks

en: America/Port-au-Prince
sq: Amerikë/Port-o-Prins

en: America/Port_of_Spain
sq: Amerikë/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
sq: Amerikë/Porto_Velo

en: America/Puerto_Rico
sq: Amerikë/Porto_Riko

en: America/Rainy_River
sq: Amerikë/Reini_Rivë r

en: America/Rankin_Inlet
sq: Amerikë/Rankin_Inlet

en: America/Recife
sq: Amerikë/Recife

en: America/Regina
sq: Amerikë/Rexhina

en: America/Rio_Branco
sq: Amerikë/Rio_Branko

en: America/Rosario
sq: Amerikë/Rozario

en: America/Santiago
sq: Amerikë/Santiago

en: America/Santo_Domingo
sq: Amerikë/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
sq: Amerikë/San_Paolo

en: America/Scoresbysund
sq: Amerikë/Skorsbajsund

en: America/Shiprock
sq: Amerikë/Shiprok

en: America/St_Johns
sq: Amerikë/St_Xhons

en: America/St_Kitts
sq: Amerikë/St_Kits

en: America/St_Lucia
sq: Amerikë/Santa_Luçia

en: America/St_Thomas
sq: Amerikë/St_Tomas

en: America/St_Vincent
sq: Amerikë/St_Vincent

en: America/Swift_Current
sq: Amerikë/Suift_Kurrent

en: America/Tegucigalpa
sq: Amerikë/Teguçigalpa

en: America/Thule
sq: Amerikë/Tjul

en: America/Thunder_Bay
sq: Amerikë/Thandër_Bej

en: America/Tijuana
sq: Amerikë/Tihuana

en: America/Tortola
sq: Amerikë/Tortola

en: America/Vancouver
sq: Amerikë/Vankuver

en: America/Whitehorse
sq: Amerikë/Uajthors

en: America/Winnipeg
sq: Amerikë/Uinipeg

en: America/Yakutat
sq: Amerikë/Jakutat

en: America/Yellowknife
sq: Amerikë/Jellounajf

en: Antarctica
sq: Antarktidë

en: Antarctica/Casey
sq: Antarktidë/Kasi

en: Antarctica/Davis
sq: Antarktidë/Dejvis

en: Antarctica/DumontDUrville
sq: Antarktidë/DymoDYrvil

en: Antarctica/Mawson
sq: Antarktidë/Mouson

en: Antarctica/McMurdo
sq: Antarktidë/MkMërdo

en: Antarctica/Palmer
sq: Antarktidë/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
sq: Antarktidë/Poli_i_Jugut

en: Antarctica/Syowa
sq: Antarktidë/Sjoua

en: Antarctica/Vostok
sq: Antarktidë/Vostok

en: Arctic
sq: Arktik

en: Arctic/Longyearbyen
sq: Arktik/Longjirbajën

en: Asia
sq: Azi

en: Asia/Aden
sq: Azi/Aden

en: Asia/Almaty
sq: Azi/Almati

en: Asia/Amman
sq: Azi/Aman

en: Asia/Anadyr
sq: Azi/Anadir

en: Asia/Aqtau
sq: Azi/Aktau

en: Asia/Aqtobe
sq: Azi/Aktobe

en: Asia/Ashgabat
sq: Azi/Ashkabad

en: Asia/Baghdad
sq: Azi/Bagdad

en: Asia/Bahrain
sq: Azi/Bahrein

en: Asia/Baku
sq: Azi/Baku

en: Asia/Bangkok
sq: Azi/Bangkok

en: Asia/Beirut
sq: Azi/Bejrut

en: Asia/Bishkek
sq: Azi/Bishkek

en: Asia/Brunei
sq: Azi/Brunei

en: Asia/Calcutta
sq: Azi/Kalkuta

en: Asia/Chungking
sq: Azi/Çungking

en: Asia/Colombo
sq: Azi/Kolombo

en: Asia/Damascus
sq: Azi/Damask

en: Asia/Dhaka
sq: Azi/Daka

en: Asia/Dili
sq: Azi/Dili

en: Asia/Dubai
sq: Azi/Dubai

en: Asia/Dushanbe
sq: Azi/Dushanbe

en: Asia/Gaza
sq: Azi/Gaza

en: Asia/Harbin
sq: Azi/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
sq: Azi/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
sq: Azi/Hovd

en: Asia/Irkutsk
sq: Azi/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
sq: Azi/Stamboll

en: Asia/Jakarta
sq: Azi/Xhakartë

en: Asia/Jayapura
sq: Azi/Xhajapura

en: Asia/Jerusalem
sq: Azi/Jerusalem

en: Asia/Kabul
sq: Azi/Kabul

en: Asia/Kamchatka
sq: Azi/Kamçatka

en: Asia/Karachi
sq: Azi/Karashi

en: Asia/Kashgar
sq: Azi/Kashgar

en: Asia/Katmandu
sq: Azi/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
sq: Azi/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
sq: Azi/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
sq: Azi/Kushing

en: Asia/Kuwait
sq: Azi/Kuvait

en: Asia/Macao
sq: Azi/Moldavi

en: Asia/Magadan
sq: Azi/Magadan

en: Asia/Manila
sq: Azi/Manila

en: Asia/Muscat
sq: Azi/Muskat

en: Asia/Nicosia
sq: Azi/Nikozia

en: Asia/Novosibirsk
sq: Azi/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
sq: Azi/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
sq: Azi/Phnom_Pen

en: Asia/Pontianak
sq: Azi/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
sq: Azi/Pjongjang

en: Asia/Qatar
sq: Azi/Katar

en: Asia/Rangoon
sq: Azi/Rangun

en: Asia/Riyadh
sq: Azi//Riad

en: Asia/Saigon
sq: Azi/Sajgon

en: Asia/Samarkand
sq: Azi/Samarkand

en: Asia/Seoul
sq: Azi/Seul

en: Asia/Shanghai
sq: Azi/Shangai

en: Asia/Singapore
sq: Azi/Singapor

en: Asia/Taipei
sq: Azi/Taipei

en: Asia/Tashkent
sq: Azi/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
sq: Azi/Tbilis

en: Asia/Tehran
sq: Azi/Teheran

en: Asia/Thimphu
sq: Azi/Timpu

en: Asia/Tokyo
sq: Azi/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
sq: Azi/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
sq: Azi/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
sq: Azi/Urumqi

en: Asia/Vientiane
sq: Azi/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
sq: Azi/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
sq: Azi/Jakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
sq: Azi/Ekaterinburg

en: Asia/Yerevan
sq: Azi/Erevan

en: Atlantic
sq: Atlantik

en: Atlantic/Azores
sq: Atlantik/Azoret

en: Atlantic/Bermuda
sq: Atlantik/Bermuda

en: Atlantic/Canary
sq: Atlantik/Kanarie

en: Atlantic/Cape_Verde
sq: Atlantik/Kepi_i_Gjelbër

en: Atlantic/Faeroe
sq: Atlantik/Faroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
sq: Atlantik/Jan_Majen

en: Atlantic/Madeira
sq: Atlantik/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
sq: Atlantik/Reikjavik

en: Atlantic/South_Georgia
sq: Atlantik/Georgji

en: Atlantic/St_Helena
sq: Atlantik/Shën_Helena

en: Atlantic/Stanley
sq: Atlantik/Stanlei

en: Australia
sq: Australi

en: Australia/Adelaide
sq: Australi/Adelaide

en: Australia/Brisbane
sq: Australi/Brisbën

en: Australia/Broken_Hill
sq: Australi/Kodr_´_e_Thyer

en: Australia/Darwin
sq: Australi/Darvin

en: Australia/Hobart
sq: Australi/Hobart

en: Australia/Lindeman
sq: Australi/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
sq: Australi/Lord_Houv

en: Australia/Melbourne
sq: Australi/Melburn

en: Australia/Perth
sq: Australi/Perth

en: Australia/Sydney
sq: Australi/Sidni

en: Europe
sq: Europë

en: Europe/Amsterdam
sq: Europë/Amsterdam

en: Europe/Andorra
sq: Europë/Andorra

en: Europe/Athens
sq: Europë/Athinë

en: Europe/Belfast
sq: Europë/Belfast

en: Europe/Belgrade
sq: Europë/Beograd

en: Europe/Berlin
sq: Europë/Berlin

en: Europe/Bratislava
sq: Europë/Bratislavë

en: Europe/Brussels
sq: Europë/Bruksel

en: Europe/Bucharest
sq: Europë/Bukuresht

en: Europe/Budapest
sq: Europë/Budapest

en: Europe/Chisinau
sq: Europë/Kishinau

en: Europe/Copenhagen
sq: Europë/Kopenhagen

en: Europe/Dublin
sq: Europë/Dublin

en: Europe/Gibraltar
sq: Europë/Gjibraltar

en: Europe/Helsinki
sq: Europë/Helsinki

en: Europe/Istanbul
sq: Europë/Stamboll

en: Europe/Kaliningrad
sq: Europë/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
sq: Europë/Kiev

en: Europe/Lisbon
sq: Europë/Lisbonë

en: Europe/Ljubljana
sq: Europë/Ljubljanë

en: Europe/London
sq: Europë/Londër

en: Europe/Luxembourg
sq: Europë/Luksemburg

en: Europe/Madrid
sq: Europë/Madrid

en: Europe/Malta
sq: Europë/Maltë

en: Europe/Minsk
sq: Europë/Minsk

en: Europe/Monaco
sq: Europë/Monako

en: Europe/Moscow
sq: Europë/Moskë

en: Europe/Nicosia
sq: Europë/Nikozi

en: Europe/Oslo
sq: Europë/Oslo

en: Europe/Paris
sq: Europë/Paris

en: Europe/Prague
sq: Europë/Pragë

en: Europe/Riga
sq: Europë/Rigë

en: Europe/Rome
sq: Europë/Romë

en: Europe/Samara
sq: Europë/Samara

en: Europe/San_Marino
sq: Europë/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
sq: Europë/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
sq: Europë/Simferopol

en: Europe/Skopje
sq: Europë/Shkup

en: Europe/Sofia
sq: Europë/Sofie

en: Europe/Stockholm
sq: Europë/Stokholm

en: Europe/Tallinn
sq: Europë/Talin

en: Europe/Tirane
sq: Europë/Tiranë

en: Europe/Uzhgorod
sq: Europë/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
sq: Europë/Vaduz

en: Europe/Vatican
sq: Europë/Vatikan

en: Europe/Vienna
sq: Europë/Vienë

en: Europe/Vilnius
sq: Europë/Vilnius

en: Europe/Warsaw
sq: Europë/Varshavë

en: Europe/Zagreb
sq: Europë/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
sq: Europë/Zaporozhje

en: Europe/Zurich
sq: Europë/Zyrih

en: Indian
sq: Indi

en: Indian/Antananarivo
sq: Indi/Antananarivo

en: Indian/Chagos
sq: Indi/Çagos

en: Indian/Christmas
sq: Indi/Kristmas

en: Indian/Cocos
sq: Indi/Kokos

en: Indian/Comoro
sq: Indi/Komoro

en: Indian/Kerguelen
sq: Indi/Kerguelen

en: Indian/Mahe
sq: Indi/Mahe

en: Indian/Maldives
sq: Indi/Maldive

en: Indian/Mauritius
sq: Indi/Mauricius

en: Indian/Mayotte
sq: Indi/Majot

en: Indian/Reunion
sq: Indi/Reunion

en: Pacific
sq: Paqësor

en: Pacific/Apia
sq: Paqësor/Apia

en: Pacific/Auckland
sq: Paqësor/Okland

en: Pacific/Chatham
sq: Paqësor/Çatëm

en: Pacific/Easter
sq: Paqësor/Pashkë

en: Pacific/Efate
sq: Paqësor/Efat

en: Pacific/Enderbury
sq: Paqësor/Enderbëri

en: Pacific/Fakaofo
sq: Paqësor/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
sq: Paqësor/Fixhi

en: Pacific/Funafuti
sq: Paqësor/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
sq: Paqësor/Galapagos

en: Pacific/Gambier
sq: Paqësor/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
sq: Paqësor/Guadalkanal

en: Pacific/Guam
sq: Paqësor/Guam

en: Pacific/Honolulu
sq: Paqësor/Honolulu

en: Pacific/Johnston
sq: Paqësor/Xhonston

en: Pacific/Kiritimati
sq: Paqësor/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
sq: Paqësor/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
sq: Paqësor/Kuajalin

en: Pacific/Majuro
sq: Paqësor/Majuro

en: Pacific/Marquesas
sq: Paqësor/Markuezas

en: Pacific/Midway
sq: Paqësor/Miduej

en: Pacific/Nauru
sq: Paqësor/Nauru

en: Pacific/Niue
sq: Paqësor/Niue

en: Pacific/Norfolk
sq: Paqësor/Norfolk

en: Pacific/Noumea
sq: Paqësor/Numea

en: Pacific/Pago_Pago
sq: Paqësor/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
sq: Paqësor/Palau

en: Pacific/Pitcairn
sq: Paqësor/Pitkern

en: Pacific/Ponape
sq: Paqësor/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
sq: Paqësor/Port_Moresbi

en: Pacific/Rarotonga
sq: Paqësor/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
sq: Paqësor/Saipan

en: Pacific/Tahiti
sq: Paqësor/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
sq: Paqësor/Taraua

en: Pacific/Tongatapu
sq: Paqësor/Tongatapu

en: Pacific/Truk
sq: Paqësor/Truk

en: Pacific/Wake
sq: Paqësor/Uejk

en: Pacific/Wallis
sq: Paqësor/Ualis

en: Pacific/Yap
sq: Paqësor/Jap

en: New appointment
sq: Takim i Ri

en: About Orage
sq: Rreth Orage-it

en: Calendar
sq: Kalendar

en: Desktop calendar
sq: Kalendar desktopi
