Xfce Apps - en to sr translation catalogue (1016 entries)

en: no underline
sr: без подвлачења

en: single
sr: једноструко

en: double
sr: двоструко

en: low
sr: ниско

en: Raising GlobalTime window...
sr: Издижем прозор Општег времена...

en: GlobalTime window raise failed
sr: Издизање прозора Општег времена није успело

note: ********** timezone tooltip **********
en: %s
    click to modify clock
sr: %s
    кликните да измените часовник

en: Localtime
sr: Месно време

en: button 1 to change preferences 
    button 2 to adjust time of clocks
sr: дугме 1 за измену поставки
    дугме 2 за дотеривање времена часовника

en: adjust to change hour
sr: дотерајте да измените сат

en: adjust to change minute. Click arrows with button 2 to change only 1 minute.
sr: дотерајте да измените минут. Кликните стрелице дугметом 2 да измените само 1 минут.

en: Global Time
sr: Опште време

en: NEW
sr: НОВИ

en: NEW COPY
sr: НОВИ УМНОЖАК

en: Not possible to delete the last clock.
sr: Није могуће обрисати последњи часовник.

en: update this clock
sr: освежите овај часовник

en: add new empty clock
sr: додајте нови празан часовник

en: add new clock using this clock as model
sr: додајте нови часовник користећи овај као модел

en: delete this clock
sr: обришите овај часовник

en: move this clock first
sr: померите овај часовник на почетак

en: move this clock left
sr: померите овај часовник на лево

en: move this clock right
sr: померите овај часовник на десно

en: move this clock last
sr: померите овај часовник на крај

en: set the timezone of this clock to be local timezone
sr: поставите временску област овог часовника за своју временску област

en: close window and exit
sr: затворите прозор и изађите

en: Globaltime preferences
sr: Поставке општег времена

note: -----------------------HEADING-------------------------------------------
en: Clock Parameters
sr: Параметри часовника

en: Name of the clock:
sr: Назив часовника:

en: enter name of clock
sr: унесите назив за часовник

en: Timezone of the clock:
sr: Временска област часовника:

en: Text Formatting
sr: Обликовање текста

note: ------------------------background-------------------------
en: Background color:
sr: Боја позадине:

en: Click to change background colour for clock
sr: Кликните да измените боју позадине часовника

en: Use default
sr: Користи основно

en: Cross this to use default instead of selected value
sr: Штиклирајте ово да би била коришћена основна уместо изабране вредности

note: ------------------------foreground-------------------------
en: Foreground (=text) color:
sr: Боја прочеља (=текста):

en: Click to change foreground colour for clock
sr: Кликните да измените боју прочеља часовника

note: ------------------------name font-------------------------
en: Font for name of clock:
sr: Писмо за назив часовника:

en: Click to change font for clock name
sr: Кликните да измените словни лик за назив часовника

note: ------------------------time font-------------------------
en: Font for time of clock:
sr: Писмо за време часовника:

en: Click to change font for clock time
sr: Кликните да измените словни лик за време часовника

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline name of clock:
sr: Подвучени назив часовника:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline time of clock:
sr: Подвучено време часовника:

en: Text Default Formatting
sr: Основно обликовање текста

en: Click to change default background colour for clocks
sr: Кликните да измените основну боју позадине часовника

en: Cross this to use system default instead of selected color
sr: Штиклирајте ово да би била коришћена основна уместо изабране боје

en: Click to change default text colour for clocks
sr: Кликните да измените основну боју текста часовника

en: Click to change default font for clock name
sr: Кликните да измените основни словни лик за назив часовника

en: Cross this to use system default font instead of selected font
sr: Штиклирајте ово да би било коришћен основни уместо изабраног словног лика

en: Click to change default font for clock time
sr: Кликните да измените основни словни лик за време часовника

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline for name of clock:
sr: Подвлака за назив часовника:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline for time of clock:
sr: Подвлака за време часовника:

en: update preferences
sr: освежите поставке

en: Globaltime Preferences
sr: Поставке општег времена

note: -----------------------HEADING--------------------------------------
en: General Preferences
sr: Опште поставке

en: Decorations:
sr: Украси:

en: Standard
sr: Обично

en: Use normal decorations
sr: Биће коришћени уобичајени украси

en: None
sr: Ништа

en: Do not show window decorations (borders)
sr: Неће бити приказани украси прозора (ивице)

en: Clock size:
sr: Величина часовника:

en: Equal
sr: Иста

en: All clocks have same size
sr: Сви часовници ће бити исте величине

en: Varying
sr: Различита

en: Clock sizes vary
sr: Величине часовника ће се разликовати

en: Local timezone:
sr: Месна временска област:

en:  Other
sr:  Друго

en: %d hour %d mins
sr: %d часова %d минута

en: %d hour
sr: %d сат

en: %d mins
sr: %d минута

en: backward
sr: уназад

en: forward
sr: унапред

en: not changed
sr: није измењено

en: not changing
sr: без промена

note: location
en: Location
sr: Место

en: GMT Offset
sr: ГМТ померај

en: Previous/Next Change
sr: Претходна/Наредна измена

en: Country
sr: Држава

note: We are actually setting the g_par parameter. In other words we are setting the global default timezone for Orage. This is done very seldom and we do not want to allow "floating" here. This test is ugly, but it is not worth an extra parameter. this is normal appointment
en: Pick timezone
sr: Изаберите временску област

en: Change mode
sr: Режим измене

en: UTC
sr: КУВ

note: NOTE: this exists only if ical timezones are being used
en: floating
sr: плутајуће

en: Orage Globaltime
sr: Опште време Оража

en: Show clocks from different countries
sr: Прикажите часовнике за разне државе

en: Globaltime
sr: Опште време

en: No rotation
sr: Без окретања

en: Rotate left
sr: Окрени на лево

en: Rotate right
sr: Окрени на десно

en: Appearance
sr: Изглед

note: show frame
en: Show _frame
sr: Прикажи _оквир

note: foreground color
en: set foreground _color:
sr: боја про_чеља:

note: background color
en: set _background color:
sr: боја по_задине:

note: clock size (=mbox size): height and width
en: set _height:
sr: _висина:

en: Note that you can not change the height of horizontal panels
sr: Знајте да не можете да измените висину водоравних површи

en: set _width:
sr: _ширина:

en: Note that you can not change the width of vertical panels
sr: Знајте да не можете да измените ширину усправних површи

en: Show lines _vertically
sr: Приказуј линије _усправно

en: Clock Options
sr: Могућности часовника

note: timezone
en: set timezone to:
sr: постави временску област на:

en: Line %d:
sr: Ред %d:

en: Enter any valid strftime function parameter.
sr: Унесите неки исправан параметар функције временске ниске.

note: Tooltip hint
en: Tooltip:
sr: Облачићи:

note: special timing for SUSPEND/HIBERNATE
en: fix time after suspend/hibernate
sr: поправи време након обуставе/замрзавања

en: You only need this if you do short term (less than 5 hours) suspend or hibernate and your visible time does not include seconds. Under these circumstances it is possible that Orageclock shows time inaccurately unless you have this selected. (Selecting this prevents cpu and interrupt saving features from working.)
sr: Ово вам је потребно само ако радите краткорочно (мање од 5 сати) обустављање или замрзавање а у вашем видљивом времену нису приказане секунде. Под овим околностима могуће је да Оражов часовник приказује нетачно време осим ако нисте изабрали ово. (Бирање овога штити процесор и прекида функције чувања од дејствовања.)

en: This program uses strftime function to get time.
    Use any valid code to get time in the format you prefer.
    Some common codes are:
    	%A = weekday			%B = month
    	%c = date & time		%R = hour & minute
    	%V = week number		%Z = timezone in use
    	%H = hours 				%M = minute
    	%X = local time			%x = local date
sr: Овај програм користи „strftime“ функцију да добави време.
    Користите било који исправан код да добавите време у облику који желите.
    Неки општи кодови су:
    	%A = седмица			%B = месец
    	%c = датум и време		%R = сат и минут
    	%V = број седмице		%Z = временска област у употреби
    	%H = сати 		        %M = минут
    	%X = месно време		%x = месни датум

en: Orage clock Preferences
sr: Поставке Оражовог часовника

note: TRANSLATORS: Use format characters from strftime(3) * to get the proper string for your locale. * I used these: * %A  : full weekday name * %d  : day of the month * %B  : full month name * %Y  : four digit year * %V  : ISO week number
en: %A %d %B %Y/%V
sr: %A, %d. %B %Y/%V

en: Maintainer
sr: Одржавалац

en: Manage your time with Orage
sr: Управљајте вашим временом са Оранжом

note: if (gtk_toggle_button_get_active( GTK_TOGGLE_BUTTON(apptw->Type_journal_rb))) end time
en: End
sr: Kraj

en: Due
sr: Рок

en: Orage
sr: Ораже

note: to avoid timing problems when updating entry Create file chooser
en: Select a file...
sr: Изаберите датотеку...

en: Sound Files
sr: Звучне датотеке

en: All Files
sr: Све датотеке

en: The appointment information has been modified.
sr: Подаци о састанку су измењени.

en: Do you want to continue?
sr: Да ли желите да наставите?

en: No, do not leave
sr: Не, не прекидај

en: Yes, ignore modifications and leave
sr: Да, занемари измене и прекини

en: The end of this appointment is earlier than the beginning.
sr: Крај овог састанка је пре почетка.

en: Not set
sr: Није постављено

en: Add new appointment to this file.
sr: Додај нови састанак у датотеку.

en: Orage default file
sr: Подразумевана датотека Оража

en: Appointment addition failed.
sr: Додавање састанка није успело.

en: Error happened when adding appointment. Look more details from the log file.
sr: Десила се грешка при додавању састанка. Погледајте датотеку дневника за више појединости.

en: Appointment update failed.
sr: Освежавање састанка није успело.

en: Look more details from the log file. (Perhaps file was updated external from Orage?)
sr: Погледајте датотеку дневника за више појединости. (Можда датотека није освежена Оражом, већ споља?)

en: This appointment will be permanently removed.
sr: Овај састанак ће бити трајно уклоњен.

en: No, cancel the removal
sr: Не, откажи уклањање

en: Yes, remove it
sr: Да, уклони

en: Pick the date
sr: Изаберите датум

en: Today
sr: Данас

en: This appointment does not exist.
sr: Овај састанак не постоји.

en: It was probably removed, please refresh your screen.
sr: Вероватно је уклоњен, молим освежите ваш екран.

en: Current categories
sr: Тренутне категорије

en: Add new category with color
sr: Додајте нову категорију са бојом

en: Category:
sr: Категорија:

en: Colors of categories - Orage
sr: Боје категорија — Ораж

en:  *** COPY ***
sr:  *** УМНОЖИ ***

en: New appointment - Orage
sr: Нови састанак — Ораж

note: File menu stuff ********* File menu ********* File menu
en: _File
sr: _Датотека

en: Sav_e and close
sr: _Сачувај и затвори

en: D_uplicate
sr: У_двостручи

en: Save
sr: Сачувај

en: Save and close
sr: Сачувај и затвори

en: Revert
sr: Поврати

en: Duplicate
sr: Удвостручи

en: Delete
sr: Обриши

en: Free
sr: Слободан

en: Busy
sr: Заузет

en: General
sr: Опште

note: type
en: Type
sr: Врста

en: Event
sr: Догађај

en: Event that will happen sometime. For example:
    Meeting or birthday or TV show.
sr: Догађај који ће се десити некада. На пример:
    Састанак или рођендан или ТВ емисија.

en: Todo
sr: Обавезе

en: Something that you should do sometime. For example:
    Wash your car or test new version of Orage.
sr: Нешто што бисте требали некад да урадите. На пример:
    Да оперете судове или да испробате нове бакине колаче.

en: Journal
sr: Дневник

en: Make a note that something happened. For example:
    Remark that your mother called or first snow came.
sr: Направите белешку неког дешавања. На пример:
    Забележите када сте добили на лутрији или када је маца омацила седам белих пуфница.

note: title
en: Title
sr: Наслов

en: All day event
sr: Целодневни догађај

note: start time
en: Start
sr: Почетак

en: Set
sr: Подеси

en: Duration
sr: Трајање

en: days
sr: дана

en: hours
sr: часова

en: mins
sr: минута

note: Availability (only for EVENT)
en: Availability
sr: Доступност

note: completed (only for TODO)
en: Completed
sr: Завршено

en: Done
sr: Урађено

note: categories
en: Categories
sr: Категорије

en: This is special category, which can be used to color this appointment in list views.
sr: Ово је посебна категорија, која може бити коришћена да обоји овај састанак у прегледу списком.

en: update colors for categories.
sr: освежите боје за категорије.

note: priority
en: Priority
sr: Хитност

en: If you set this 8 or bigger, the appointment is NOT shown on list windows.
    You can use that feature to unclutter your list windows, but it makes it more difficult to find this appointment.
    (Alarms will still fire normally.)
    (There is undocumented parameter so that you can change the default limit of 8.)
sr: Уколико се постави на 8 или више састанак се НЕЋЕ приказати у прозорима.
    Можете користити ову могућност за смањивање прозора списка, али је теже да се пронађе састанак.
    (Узбуне ће и даље радити.)
    (Постоји недокументована одредница тако да можете променити подразумевано ограничење од 8.)

note: note
en: Note
sr: Белешка

en: These shorthand commands take effect immediately:
        <D> inserts current date in local date format
        <T> inserts time and
        <DT> inserts date and time.
    
    These are converted only later when they are seen:
        <&Ynnnn> is translated to current year minus nnnn.
    (This can be used for example in birthday reminders to tell how old the person will be.)
sr: Ове наредбе пречица ступају на снагу одмах:
        <D> умеће текући датум у облику месног датума
        <T> умеће време и
        <DT> умеће датум и време.
    
    Ове су претворене једино касније када бивају виђене:
        <&Ynnnn> је преведена на текућу годину мање nnnn.
    (Ово може бити коришћено на пример у потсетнику рођендана када ће рећи колико ће особа бити стара.)

en: Before Start
sr: Пре почетка

en: Before End
sr: Пре краја

en: After Start
sr: Након почетка

en: After End
sr: Након краја

en: Alarm
sr: Аларм

note: **** ALARM TIME ****
en: Alarm time
sr: Време аларма

en: Often you want to get alarm:
     1) before Event start
     2) before Todo end
     3) after Todo start
sr: Колико често желите аларм:
     1) пре почетка догађаја
     2) пре краја обавезе
     3) након почетка обавезе

en: Persistent alarm
sr: Стални аларм

en: Select this if you want Orage to remind you even if it has not been active when the alarm happened.
sr: Изаберите ово ако желите да вас Ораж подсети чак и ако није био активан када се догодио аларм.

note: **** Audio Alarm ****
en: Sound
sr: Звук

en: Use
sr: Користи

en: Select this if you want audible alarm
sr: Изаберите ово ако желите чујни аларм

en: Repeat alarm sound
sr: Понови звук аларма

en: times
sr: пута

en: sec interval
sr: период секунди

note: **** Display Alarm ****
en: Visual
sr: Видни

en: Use Orage window
sr: Користи прозор Оража

en: Select this if you want Orage window alarm
sr: Изаберите ово ако желите аларм прозора Оража

en: Use notification
sr: Користи обавештења

en: Select this if you want notification alarm
sr: Изаберите ово ако желите аларм обавештења

en: Set timeout
sr: Подеси време истека

en: Select this if you want notification to expire automatically
sr: Изаберите ово ако желите да обавештење истекне само

en: 0 = system default expiration time
sr: 0 = основно системско време истека

en: seconds
sr: секунди

note: **** Procedure Alarm ****
en: Procedure
sr: Поступак

en: Select this if you want procedure or script alarm
sr: Изаберите ово ако желите поступак или аларм скрипте

en: You must enter all escape etc characters yourself.
    This string is just given to shell to process.
    The following special commands are replaced at run time:
    	<&T>  appointment title
    	<&D>  appointment description
    	<&AT> alarm time
    	<&ST> appointment start time
    	<&ET> appointment end time
sr: Морате сами да унесете све знаке избегавања.
    Ова ниска је заправо дата конзоли на обраду.
    Следеће посебне наредбе бивају замењене за време покретања:
    	<&T>  наслов састанка
    	<&D>  опис састанка
    	<&AT> време аларма
    	<&ST> време почетка састанка
    	<&ET> време краја састанка

en: Test this alarm by raising it now
sr: Испробајте овај аларм његовим издизањем сада

en: <b>Default alarm</b>
sr: <b>Основни аларм</b>

en: Store current settings as default alarm
sr: Сачувај текућа подешавања као основни аларм

en: Set current settings from default alarm
sr: Постави текућа подешавања из основног аларма

en: Daily
sr: Дневно

en: Weekly
sr: Недељно

en: Monthly
sr: Месечно

en: Yearly
sr: Годишње

en: Hourly
sr: Сваког сата

en: Mon
sr: Пон

en: Tue
sr: Уто

en: Wed
sr: Сре

en: Thu
sr: Чет

en: Fri
sr: Пет

en: Sat
sr: Суб

en: Sun
sr: Нед

en: Recurrence
sr: Понављање

note: complexity
en: Complexity
sr: Сложеност

en: Basic
sr: Основнo

en: Advanced
sr: Напредно

en: Use this if you want regular repeating event
sr: Користите ово ако желите редовно понављање догађаја

en: Use this if you need complex times like:
     Every Saturday and Sunday or 
     First Tuesday every month
sr: Користите ово ако вам требају сложена времена као:
     Сваке суботе и недеље или 
     Сваког првог петка у месецу

note: frequency
en: Frequency
sr: Учестаност

en: Each
sr: Сваки

en: occurrence
sr: понављање

en: Limit frequency to certain interval.
     For example: Every third day:
     Frequency = Daily and Interval = 3
sr: Ограничите учестаност на одређени период.
     На пример: Сваког трећег дана:
     Учестаност = Дневно и Период = 3

en: Limit
sr: Ограничи

en: Repeat forever
sr: Понављај заувек

en: Repeat
sr: Понављај

en: Repeat until
sr: Понављај до

note: weekdays (only for complex settings)
en: Weekdays
sr: Радним данима

en: Which day
sr: Којим даном

en: Specify which weekday for monthly and yearly events.
     For example:
     Second Wednesday each month:
    	Frequency = Monthly,
    	Weekdays = check only Wednesday,
    	Which day = select 2 from the number below Wednesday
sr: Наведите који радни дан за месечне и годишње догађаје.
     На пример:
     Сваке друге среде у месецу:
    	Учестаност = Месечно,
    	Радни дани = изаберите само среду,
    	Којим даном = изаберите 2 из бројева испод среде

note: TODO base (only for TODOs)
en: TODO base
sr: Основна ОБАВЕЗА

en: TODO reoccurs regularly starting on start time and repeating after each interval no matter when it was last completed
sr: ОБАВЕЗА се поново дешава редовно почевши од времена почетка и понавља се након сваког периода без обзира када је последњи пут обављена

en: TODO reoccurrency is based on complete time and repeats after the interval counted from the last completed time.
    (Note that you can not tell anything about the history of the TODO since reoccurrence base changes after each completion.)
sr: Поновно дешавање ОБАВЕЗЕ је засновано на времену обављања и понавља се након периода који се броји од последњег времена бављања.
    (Знајте да нећете моћи ништа да кажете о историјату ОБАВЕЗЕ све док се основа поновног дешавања не промени након сваког обављања.)

note: exceptions
en: Exceptions
sr: Изузеци

en: Add more exception dates by clicking the calendar days below.
    Exception is either exclusion(-) or inclusion(+) depending on the selection.
    Remove by clicking the data.
sr: Додајте још датума изузетака кликом на дан колендара.
    Изузетак је или искључење(-) или укључење(+) у зависности од избора.
    Уклоните кликом на податак.

en: Add excluded date (-)
sr: Додај искључени датум (+)

en: Excluded days are full days where this appointment is not happening
sr: Искључени дани су цели дани у којима се овај састанак не дешава

en: Add included time (+)
sr: Додај укључено време (-)

en: Included times have same timezone than start time, but they may have different time
sr: Укључена времена имају исту временску област као почетно време, али могу имати различито време

note: calendars showing the action days
en: Action dates
sr: Датуми радње

note: ********* View menu ********* View menu
en: _View
sr: _Преглед

note: ********* Go menu   *********
en: _Go
sr: _Иди

en: New
sr: Ново

en: Back one week
sr: Једну седмицу уназад

en: Back one day
sr: Један дан уназад

en: Forward one day
sr: Унапред један дан

en: Forward one week
sr: Унапред једну седмицу

en: Refresh
sr: Освежи

en: Close
sr: Затвори

en: Unknown
sr: Непознато

en:        Number of days to show
sr:        Број дана за приказивање

en: Orage - day view
sr: Ораже — преглед дана

note: date only appointment
en: All day
sr: Читав дан

en: Time
sr: Време

en: No rows have been selected.
sr: Ниједан ред није изабран.

en: Click a row to select it and after that you can copy it.
sr: Кликните на ред да га изаберете и након тога можете да га умножите.

en: You will permanently remove all
    selected appointments.
sr: Трајно ћете уклонити све
    изабране састанке.

en: Yes, remove them
sr: Да, уклони их

en: Back
sr: Назад

en: Forward
sr: Напред

en: Find
sr: Нађи

en: Dayview
sr: Дневни преглед

en: Extra days to show:
sr: Додатни дани за приказивање:

en: only first repeating
sr: само први се понавља

en: Check this if you only want to see the first repeating event. By default all are shown.
    Note that this also shows all urgencies.
    Note that repeating events may appear earlier in the list as the first occurrence only is listed.
sr: Означите ако желите да се приказује само први догађај који се понавља. Подразумевано се приказују сви.
    Такође приказује и све хитне догађаје.
    Понављајући догађаји се могу приказивати раније на списку јер је само први догађај приказан.

en: also old
sr: укључујући старе

en: Check this if you want to see old events also. This can only be selected after 'only first repeating' is enabled to avoid very long lists.
    Note that extra days selection still defines if newer appointments are listed'.
sr: Означите ако желите да се приказују и стари догађаји. Може бити означено само ако је омогућено „самопрви се понавља“ да би се избегли дуги спискови.
    Означавање додатних дана ће и даље одређивати да се нови састанци приказују.

en: Journal entries starting from:
sr: Прибележи уносе почевши од:

en: Search
sr: Потражи

en: Search text
sr: Потражи текст

en: Flags
sr: Ознаке

en: Title
sr: Наслов

en: Double click line to edit it.
    
    Flags in order:
    	 1. Alarm: n=no alarm
    		 A=Alarm is set P=Persistent alarm is set
    	 2. Recurrence: n=no recurrence
    		 H=Hourly D=Daily W=Weekly M=Monthly Y=Yearly
    	 3. Type: f=free B=Busy
    	 4. Located in file:
    		O=Orage A=Archive F=Foreign
    	 5. Appointment type:
    		E=Event T=Todo J=Journal
sr: Двоструки клик на линију за уређивање.
    
    Распоред ознака:
    	 1. Аларм: n=без аларма
    		 A=Аларм је постављен P=Стални аларм је постављен
    	 2. Понављање: n=без понављања
    		 H=Сваког сата D=Дневно W=Седмично M=Месечно Y=Годишње
    	 3. Врста: f=слободан B=Заузет
    	 4. Налази се у датотеци:
    		O=Ораж A=Складиште F=Страни
    	 5. Врста састанка:
    		E=Догађај T=Обавеза J=Дневник

note: remove since it has ended
en: 	Recur ended, moving to archive file.
sr:         Понављање је завршено, прелазим на датотеку складишта.

en: Archiving not enabled. Exiting
sr: Архивирање није укључено. Излазим

en: Archiving threshold: %d month(s)
sr: Праг архивирања: %d месец(а)

note: yy mon day
en: 	Archiving events, which are older than: %04d-%02d-%02d
sr: 	Догађаји архивирања, који су старији од: %04d-%02d-%02d

en: Archiving uid: %s
sr: уиб архивирања: %s

note: VTODO not completed, do not archive
en: 	VTODO not complete; not archived
sr: 	ВОБАВЕЗА није обављена; није ускладиштена

note: it is recurrent event
en: 	Recurring. End year: %04d, month: %02d, day: %02d
sr: 	Понављање. Година краја: %04d, месец: %02d, дан: %02d

en: Archiving done
sr: Архивирање је обављено

note: PHASE 1: go through base orage file and remove "repeat" shortcuts
en: Starting archive removal.
sr: Почињем уклањање складишта.

en: 	PHASE 1: reset recurring appointments
sr:         ФАЗА 1: поново поставља понављајуће састанке

note: PHASE 2: go through archive file and add everything back to base orage. * After that delete the whole arch file
en: 	PHASE 2: return archived appointments
sr:         ФАЗА 2: враћа складиштене састанке

en: Archive removal done
sr: Уклањање складишта је обављено

en: Orage default alarm
sr: Оражов основни аларм

en: Created alarm list for main Orage file:
sr: Списак аларма из главне датотеке Оража:

en: Created alarm list for foreign file: %s (%s)
sr: Образован је списак аларма за спољну датотеку: %s (%s)

en: 	Added %d alarms. Processed %d events.
sr: 	Додато је %d аларма. Обрађено је %d догађаја.

en: 	Found %d alarms of which %d are active. (Searched %d recurring alarms.)
sr:         Пронашао сам %d аларма од којих су активна %d. (Тражених понављајућих аларма — %d.)

en: Starting import file preprocessing
sr: Покрећем уводну обраду увоза датотеке

en: ... Patched DCREATED to be CREATED.
sr: ... Прекрпљен ДСТВОРЕН да буде СТВОРЕН.

en: ... Patched timezone to Orage format.
sr: ... Прекрпљена временска област у Оражов облик.

en: Import file preprocessing done
sr: Уводна обрада увоза датотеке је обављена

en: Found external update on file %s.
sr: Пронађена је спољна измена датотеке %s.

en: Refreshing alarms and calendar due to external file update.
sr: Освежавам аларме и колендар због спољних измена датотеке,

en: Calendar files
sr: Датотеке колендара

en: Current foreign files
sr: Текуће стране датотеке

en: READ ONLY
sr: САМО ЧИТАЊЕ

en: READ WRITE
sr: ЧИТАЊЕ ПИСАЊЕ

en: ***** No foreign files *****
sr: ***** Нема страних датотека *****

en: Foreign file add failed
sr: Нисам успео да додам страну датотеку

en: Orage can only handle 10 foreign files. Limit reached.
sr: Ораж може да обрађује само 10 спољних датотека. Ограничење је досегнуто.

en: Filename is empty.
sr: Нема имена датотеке.

en: Name is empty.
sr: Нема имена.

en: File does not exist.
sr: Датотека не постоји.

en: Same filename already exists in Orage.
sr: У Оражу већ постоји исто име датотеке.

en: Same name already exists in Orage.
sr: Исто име већ постоји у Оражу.

en: Import/export
sr: Увоз/извоз

en: Import
sr: Увези

en: Read from file:
sr: Читај из датотеке:

en: Separate filenames with comma(,).
     NOTE: comma is not valid character in filenames for Orage.
sr: Раздвојте називе датотека зарезом(,).
     НАПОМЕНА: зарез није исправан знак у називима датотека за Ораж.

en: Export
sr: Извези

en: Write to file:
sr: Упиши у датотеку:

en: Select
sr: Изабери

en: All appointments
sr: Сви састанци

en: Named appointments:
sr: Именовани састанци:

en: Note that only main file appointments are read.
    Archived and Foreign events are not exported.
sr: Знајте да се читају само састанци главне датотеке.
    Складиштени и страни догађаји се не извозе.

en: Note that only main file appointments are read.
    Foreign events are not exported.
sr: Знајте да се читају само састанци главне датотеке.
    Страни догађаји се не извозе.

en: You can easily drag these from event-list window.
sr: Можете лако да их превучете из прозора списка догађаја.

en: Orage appointment UIDs separated by commas.
sr: УИБ-ови Оражовог састанка раздвојени зарезима.

en: Archive
sr: Складиште

en: Archive now (threshold: %d months)
sr: Складишти сада (праг: %d месеца)

en: You can change archive threshold in parameters
sr: Можете да измените праг складиштења у параметрима

en: Revert archive now
sr: Поврати складиште сада

en: Return all archived events into main orage file and remove arch file.
    This is useful for example when doing export and moving orage
    appointments to another system.
sr: Вратите све складиштене догађаје у главну оражову датотеку и уклоните датотеку архиве.
    Ово је корисно на пример када обављате извоз и премештате оражове
    састанке на други систем.

en: Orage files
sr: Оражове датотеке

en: Orage main calendar file
sr: Датотека Оражовог главног колендара

en: Current file:
sr: Тренутна датотека:

en: New file:
sr: Нова датотека:

en: Action options:
sr: Могућности радње:

en: Rename
sr: Преименуј

en: Orage internal file rename only.
    Does not touch external filesystem at all.
    New file must exist.
sr: Преименујте само Оражове унутрашње датотеке.
    Нећете уопште дирати спољни систем датотека.
    Нова датотека мора да постоји.

en: Copy
sr: Умножи

en: Current file is copied and stays unmodified in the old place.
sr: Текућа датотека је умножена и стање није измењено на старом месту.

en: Move
sr: Премести

en: Current file is moved and vanishes from the old place.
sr: Текућа датотека је премештена и нестаје са старог места.

en: Archive file
sr: Датотека складишта

en: Foreign files
sr: Стране датотеке

en: Add new foreign file
sr: Додајте нову страну датотеку

en: Foreign file:
sr: Страна датотека:

note: label = gtk_label_new(_("Options:")); gtk_box_pack_start(GTK_BOX(hbox), label, FALSE, FALSE, 5);
en: Visible name:
sr: Име које се приказује:

en: Read only
sr: Само читање

en: Set this if you want to make sure that this file is never modified by Orage.
    Note that modifying foreign files may make them incompatible with the original tool, where they came from!
sr: Поставите ово ако желите да осигурате да ова датотека неће никада бити измењена Оражом.
    Знајте да мењање страних датотека може да их учини несагласним са првобитним алатом, тамо одакле долазе!

en: This internal name is displayed to user instead of file name.
sr: Кориснику се приказује унутрашње име уместо имена датотеке.

en: Exchange data - Orage
sr: Размена података — Ораж

en: 	This is %s version %s
sr:         Ово је %s, издање %s

en: 	Released under the terms of the GNU General Public License.
sr:         Издато под одредбама Гнуове опште јавне лиценце.

en: 	Compiled against GTK+-%d.%d.%d,
sr: 	Преведено наспрам ГТК+-%d.%d.%d,

en: using GTK+-%d.%d.%d.
sr: користећи ГТК+-%d.%d.%d.

en: 	Using DBUS for import.
sr:         Користи Д-сабирницу за увоз.

en: 	Not using DBUS. Import works only partially.
sr:         Не користи Д-сабирницу. Увоз ради само делимично.

en: 	Using libnotify.
sr:         Користи библиотеку обавештења.

en: 	Not using libnotify.
sr:         Не користи библиотеку обавештења.

en: 	Using automatic archiving.
sr:         Користи самостално архивирање.

en: 	Not using archiving.
sr:         Не користи архивирање.

en: 	Using operating system package libical.
sr: 	Користи пакет библиотеке и-позива оперативног система.

en: 	Using Orage local version of libical.
sr: 	Користи Оражово месно издање библиотеке и-позива.

en: Usage: orage [options] [files]
sr: Употреба: orage [опције] [датотеке]

en: Options:
sr: Опције:

en: --version (-v) 		show version of orage
sr: --version (-v) 		                приказује издање оража

en: --help (-h) 		print this text
sr: --help (-h) 		                исписује овај текст

en: --preferences (-p) 	show preferences form
sr: --preferences (-p) 		        приказује поставке из

en: --toggle (-t) 		make orage visible/unvisible
sr: --toggle (-t) 		                чини ораж видљивим/невидљивим

en: --add-foreign (-a) file [RW] [name] 	add a foreign file
sr: --add-foreign (-a) file [RW] [name] 	додаје спољну датотеку

en: --remove-foreign (-r) file 	remove a foreign file
sr: --remove-foreign (-r) датотека 	        уклања страну датотеку

en: --export (-e) file [appointment...] 	export appointments from Orage to file
sr: --export (-e) датотека [састанак...] 	извози састанке из Оража у датотеку

en: files=ical files to load into orage
sr: датотеке=и-позив датотеке за учитавање у ораж

en: 	dbus not included in orage.
sr: 	д-сабирница није укључена у ораж.

en: 	without dbus [files] and foreign file options(-a & -r) can only be used when starting orage
sr: коришћен приликом покретања оража

en: 
    Unknown option %s
sr: 
    Непозната опција %s

en: _Exchange data
sr: _Размени податке

note: Edit menu
en: _Edit
sr: _Измени

en: View selected _date
sr: Прикажи изабрани _датум

en: View selected _week
sr: Прикажи изабрану _седмицу

en: Select _Today
sr: Изабери _данашњи дан

en: Show _Globaltime
sr: Покажи _опште време

note: Help menu
en: _Help
sr: По_моћ

en: No title defined
sr: Није одређен наслов

en:  Location: %s
sr:  Положај: %s

en: 
     Note:
    %s
sr: 
     Примедба:
    %s

en: Never
sr: Никада

en: Title: %s
    %s Start:	%s
     Due:	%s
     Done:	%s%s
sr: Наслов: %s
    %s Почетак:	%s
     За време:	%s
     Готово:	%s%s

en: Title: %s
    %s Start:	%s
     End:	%s%s
sr: Наслов: %s
    %s Почетак:	%s
     Завршетак:	%s%s

en: <b>To do:</b>
sr: <b>Обавеза:</b>

en: <b>Events for %s:</b>
sr: <b>Догађаји за %s:</b>

en: <b>Events for %s - %s:</b>
sr: <b>Догађаји за %s — %s:</b>

en: Main settings
sr: Главна подешавања

en: Timezone
sr: Временска област

en: You should always define your local timezone.
sr: Требало би да увек одредите временску област свог места.

en: Archive threshold (months)
sr: Праг складиштења (месеци)

en: (0 = no archiving)
sr: (0 = без архивирања)

en: Archiving is used to save time and space when handling events.
sr: Архивирање се користи за уштеду на времену и простору приликом руковања догађајима.

en: Sound command
sr: Наредба звука

en: This command is given to shell to make sound in alarms.
sr: Ова наредба се даје конзоли за стварање звука у алармима.

en: Calendar window
sr: Прозор колендара

en: Calendar visual details
sr: Видљиве појединости колендара

en: Show borders
sr: Прикажи ивице

en: Show menu
sr: Прикажи избор

en: Show day names
sr: Прикажи имена дана

en: Show week numbers
sr: Прикажи бројеве недеља

en: Show month and year
sr: Прикажи месец и годину

en: Calendar info boxes
sr: Обавештајне кутијице колендара

en: Show todo list
sr: Прикажи списак обавеза

en: Number of days to show in event window
sr: Број дана за приказ у прозору догађаја

en: 0 = do not show event list at all
sr: 0 = не приказуј списак догађаја нипошто

en: Calendar visibility
sr: Видљивост колендара

en: Show on all desktops
sr: Прикажи на свим радним површима

en: Keep on top
sr: Задржи изнад

en: Show in taskbar
sr: Прикажи на траци алата

en: Show in pager
sr: Прикажи у страничнику

en: Show in systray
sr: Прикажи у системској фиоци

en: Calendar start
sr: Почетак колендара

en: Show
sr: Прикажи

en: Hide
sr: Сакриј

en: Minimized
sr: Умањено

en: On calendar window open
sr: При отварању прозора колендара

en: Select today's date
sr: Одабери данашњи датум

en: Select previously selected date
sr: Одабери претходно одабрани датум

en: Calendar day double click shows
sr: Двоструки клик на дан колендара приказује

en: Days view
sr: Преглед дана

en: Event list
sr: Списак догађаја

en: Extra settings
sr: Додатна подешавања

en: Event list window
sr: Прозор садржаја списка

en: Number of extra days to show in event list
sr: Број додатних дана за приказ у списку догађаја

en: This is just the default value, you can change it in the actual eventlist window.
sr: Ово је само основна вредност, можете да је измените у садашњем прозору списка догађаја.

en: Show only first repeating event
sr: Приказуј само први понављајући догађај

en: Day view window default first day
sr: Подразумевани први дан прозора прегледа по данима

en: First day of week
sr: Први дан седмице

en: Selected day
sr: Означени дан

en: Use dynamic tray icon
sr: Користи динамичку иконицу фиоке

en: Use dynamic icon
sr: Користи динамичку иконицу

en: Dynamic icon shows current month and day of the month.
sr: Динамичка иконица приказује текући месец и дан у месецу.

en: Use wakeup timer
sr: Користи одбројавач буђења

en: Use this timer if Orage has problems waking up properly after suspend or hibernate. (For example tray icon not refreshed or alarms not firing.)
sr: Користите овај одбројавач ако Ораж има проблема да се исправно пробуди након обуставе или замрзавања. (На пример иконица фиоке није освежена или аларми не раде.)

en: Foreign file default visual alarm
sr: Спољна датотека приказног аларма

en: Orage window
sr: Прозор Оража

en: Notify notification
sr: Обавештење обавештења

en: Always quit when asked to close
sr: Увек напусти програм при захтеву за затварањем

en: Always quit
sr: Увек напусти

en: By default Orage stays open in the background when asked to close. This option changes Orage to quit and never stay in background when it is asked to close.
sr: Ораж подразумевано остаје отворен у позадини када се затвори. Ова могућност чини да се Ораж напусти и да не остаје у позадини када се затражи затварање програма.

en: Orage Preferences
sr: Поставке Оража

en: First Orage start. Searching default timezone.
sr: Прво покретање Оража. Тражим основну временску област.

en: Default timezone set to %s.
sr: Основна временска област је постављена на %s.

en: Default timezone not found, please, set it manually.
sr: Није пронађена основна временска област, молим, поставите је ручно.

en: Reminder
sr: Подсетник

en: Open
sr: Отвори

en: Reminder - Orage
sr: Подсетник — Ораж

en: Postpone
sr: Одлагање

en: Remind me again after the specified time
sr: Подсети ме опет након наведеног времена

en: Next active alarms:
sr: Следећи радни аларми:

en: 
    %02d d %02d h %02d min to: %s
sr: 
    %02d д %02d ч %02d мин до: %s

en: 
    No active alarms found
sr: 
    Нису пронађени активни аларми

en: Africa
sr: Африка

en: Africa/Abidjan
sr: Африка/Абиџан

en: Africa/Accra
sr: Африка/Акра

en: Africa/Addis_Ababa
sr: Африка/Адис_Абеба

en: Africa/Algiers
sr: Африка/Алжир

en: Africa/Asmara
sr: Африка/Асмара

en: Africa/Asmera
sr: Африка/Асмера

en: Africa/Bamako
sr: Африка/Бамако

en: Africa/Bangui
sr: Африка/Банги

en: Africa/Banjul
sr: Африка/Банжул

en: Africa/Bissau
sr: Африка/Бисао

en: Africa/Blantyre
sr: Африка/Блантир

en: Africa/Brazzaville
sr: Африка/Бразавил

en: Africa/Bujumbura
sr: Африка/Бујумбура

en: Africa/Cairo
sr: Африка/Каиро

en: Africa/Casablanca
sr: Африка/Казабланка

en: Africa/Ceuta
sr: Африка/Цеута

en: Africa/Conakry
sr: Африка/Конакри

en: Africa/Dakar
sr: Африка/Дакар

en: Africa/Dar_es_Salaam
sr: Африка/Дар_ес_Салам

en: Africa/Djibouti
sr: Африка/Џибути

en: Africa/Douala
sr: Африка/Дуала

en: Africa/El_Aaiun
sr: Африка/Ел_Ајун

en: Africa/Freetown
sr: Африка/Фритаун

en: Africa/Gaborone
sr: Африка/Габорне

en: Africa/Harare
sr: Африка/Хараре

en: Africa/Juba
sr: Африка/Џуба

en: Africa/Johannesburg
sr: Африка/Јоханесбург

en: Africa/Kampala
sr: Африка/Кампала

en: Africa/Khartoum
sr: Африка/Картум

en: Africa/Kigali
sr: Африка/Кигали

en: Africa/Kinshasa
sr: Африка/Киншаса

en: Africa/Lagos
sr: Африка/Лагос

en: Africa/Libreville
sr: Африка/Либревил

en: Africa/Lome
sr: Африка/Ломе

en: Africa/Luanda
sr: Африка/Луанда

en: Africa/Lubumbashi
sr: Африка/Лумбаши

en: Africa/Lusaka
sr: Африка/Лусака

en: Africa/Malabo
sr: Африка/Малабо

en: Africa/Maputo
sr: Африка/Мапуто

en: Africa/Maseru
sr: Африка/Масеру

en: Africa/Mbabane
sr: Африка/Мбабане

en: Africa/Mogadishu
sr: Африка/Могадиш

en: Africa/Monrovia
sr: Африка/Монровија

en: Africa/Nairobi
sr: Африка/Најроби

en: Africa/Ndjamena
sr: Африка/Нџамена

en: Africa/Niamey
sr: Африка/Нимај

en: Africa/Nouakchott
sr: Африка/Нуакшот

en: Africa/Ouagadougou
sr: Африка/Уагадугу

en: Africa/Porto-Novo
sr: Африка/Порто-Ново

en: Africa/Sao_Tome
sr: Африка/Сао_Томе

en: Africa/Timbuktu
sr: Африка/Тимбукту

en: Africa/Tripoli
sr: Африка/Триполи

en: Africa/Tunis
sr: Африка/Тунис

en: Africa/Windhoek
sr: Африка/Виндхок

en: America
sr: Америка

en: America/Adak
sr: Америка/Адак

en: America/Anchorage
sr: Америка/Анкорејџ

en: America/Anguilla
sr: Америка/Ангила

en: America/Antigua
sr: Америка/Антигва

en: America/Araguaina
sr: Америка/Арагвајна

en: America/Argentina/Buenos_Aires
sr: Америка/Аргентина/Буенос_Ајрес

en: America/Argentina/Catamarca
sr: Америка/Аргентина/Катамарка

en: America/Argentina/ComodRivadavia
sr: Америка/Аргентина/Комод_Ривадавија

en: America/Argentina/Cordoba
sr: Америка/Аргентина/Кордоба

en: America/Argentina/Jujuy
sr: Америка/Аргентина/Јујуј

en: America/Argentina/La_Rioja
sr: Америка/Аргентина/Ла_Риоха

en: America/Argentina/Mendoza
sr: Америка/Аргентина/Мендоза

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
sr: Америка/Аргентина/Рио_Галегос

en: America/Argentina/Salta
sr: Америка/Аргентина/Салта

en: America/Argentina/San_Juan
sr: Америка/Аргентина/Сан_Хуан

en: America/Argentina/San_Luis
sr: Америка/Аргентина/Свети Луј

en: America/Argentina/Tucuman
sr: Америка/Аргентина/Тукуман

en: America/Argentina/Ushuaia
sr: Америка/Аргентина/Ушуаја

en: America/Aruba
sr: Америка/Аруба

en: America/Asuncion
sr: Америка/Асунсион

en: America/Atikokan
sr: Америка/Атикокан

en: America/Atka
sr: Америка/Атка

en: America/Bahia
sr: Америка/Баија

en: America/Bahia_Banderas
sr: Америка/Баија_бандерас

en: America/Barbados
sr: Америка/Барбадос

en: America/Belem
sr: Америка/Белем

en: America/Belize
sr: Америка/Белиз

en: America/Blanc-Sablon
sr: Америка/Блан-Саблон

en: America/Boa_Vista
sr: Америка/Боа_Виста

en: America/Bogota
sr: Америка/Богота

en: America/Boise
sr: Америка/Бојз

en: America/Buenos_Aires
sr: Америка/Буенос_Ајрес

en: America/Cambridge_Bay
sr: Америка/Кејмбриџ_залив

en: America/Campo_Grande
sr: Америка/Кампо_гранде

en: America/Cancun
sr: Америка/Канкун

en: America/Caracas
sr: Америка/Каракас

en: America/Catamarca
sr: Америка/Катамарка

en: America/Cayenne
sr: Америка/Сајон

en: America/Cayman
sr: Америка/Кајман

en: America/Chicago
sr: Америка/Чикаго

en: America/Chihuahua
sr: Америка/Чивава

en: America/Coral_Harbour
sr: Америка/Корал_харбор

en: America/Cordoba
sr: Америка/Кордоба

en: America/Costa_Rica
sr: Америка/Костарика

en: America/Creston
sr: Африка/Крестон

en: America/Cuiaba
sr: Америка/Куијаба

en: America/Curacao
sr: Америка/Куракао

en: America/Danmarkshavn
sr: Америка/Демаркшавн

en: America/Dawson
sr: Америка/Досон

en: America/Dawson_Creek
sr: Америка/Досон_Крик

en: America/Denver
sr: Америка/Денвер

en: America/Detroit
sr: Америка/Детроит

en: America/Dominica
sr: Америка/Доминика

en: America/Edmonton
sr: Америка/Едмонтон

en: America/Ensenada
sr: Америка/Енсењада

en: America/Eirunepe
sr: Америка/Еирунепе

en: America/El_Salvador
sr: Америка/Ел_Салвадор

en: America/Fortaleza
sr: Америка/Форталеза

en: America/Fort_Wayne
sr: Америка/Форт_Вејн

en: America/Glace_Bay
sr: Америка/Глас_Беј

en: America/Godthab
sr: Америка/Готаб

en: America/Goose_Bay
sr: Америка/Залив_гусака

en: America/Grand_Turk
sr: Америка/Велики_Турк

en: America/Grenada
sr: Америка/Гренада

en: America/Guadeloupe
sr: Америка/Гвадалупе

en: America/Guatemala
sr: Америка/Гватемала

en: America/Guayaquil
sr: Америка/Гвајакил

en: America/Guyana
sr: Америка/Гвајана

en: America/Halifax
sr: Америка/Халифакс

en: America/Havana
sr: Америка/Хавана

en: America/Hermosillo
sr: Америка/Ермосиљо

en: America/Indiana/Indianapolis
sr: Америка/Индијана/Индијанаполис

en: America/Indiana/Knox
sr: Америка/Индијана/Нокс

en: America/Indiana/Marengo
sr: Америка/Индијана/Маренго

en: America/Indiana/Petersburg
sr: Америка/Индијана/Питерсбург

en: America/Indiana/Tell_City
sr: Америка/Индијана/Тел_сити

en: America/Indiana/Vevay
sr: Америка/Индијана/Вивеј

en: America/Indiana/Vincennes
sr: Америка/Индијана/Винсенес

en: America/Indiana/Winamac
sr: Америка/Индијана/Винамак

en: America/Indianapolis
sr: Америка/Индијанаполис

en: America/Inuvik
sr: Америка/Инувик

en: America/Iqaluit
sr: Америка/Икалуит

en: America/Jamaica
sr: Америка/Јамајка

en: America/Jujuy
sr: Америка/Јујуј

en: America/Juneau
sr: Америка/Џуно

en: America/Kentucky/Louisville
sr: Америка/Кентаки/Луисвил

en: America/Kentucky/Monticello
sr: Америка/Кентаки/Монтичело

en: America/Knox_IN
sr: Америка/Нокс_ИН

en: America/Kralendijk
sr: Америка/Кралендајк

en: America/La_Paz
sr: Америка/Ла_Паз

en: America/Lima
sr: Америка/Лима

en: America/Los_Angeles
sr: Америка/Лос_Анђелес

en: America/Louisville
sr: Америка/Луисвил

en: America/Lower_Princes
sr: Америка/Доњи_Принсес

en: America/Maceio
sr: Америка/Макејо

en: America/Managua
sr: Америка/Манагва

en: America/Manaus
sr: Америка/Манаус

en: America/Marigot
sr: Америка/Маригот

en: America/Martinique
sr: Америка/Мартиник

en: America/Matamoros
sr: Америка/Матаморос

en: America/Mazatlan
sr: Америка/Мацатлан

en: America/Mendoza
sr: Америка/Мендоза

en: America/Menominee
sr: Америка/Меномини

en: America/Merida
sr: Америка/Мерида

en: America/Metlakatla
sr: Америка/Метлакатла

en: America/Mexico_City
sr: Америка/Мексико_Сити

en: America/Miquelon
sr: Америка/Микелон

en: America/Moncton
sr: Америка/Монктон

en: America/Monterrey
sr: Америка/Монтереј

en: America/Montevideo
sr: Америка/Монтевидео

en: America/Montreal
sr: Америка/Монтреал

en: America/Montserrat
sr: Америка/Монсерат

en: America/Nassau
sr: Америка/Насау

en: America/New_York
sr: Америка/Њујорк

en: America/Nipigon
sr: Америка/Нипигон

en: America/Nome
sr: Америка/Ном

en: America/North_Dakota/Beulah
sr: Америка/Северна_Дакота/Бјула

en: America/North_Dakota/Center
sr: Америка/Северна_Дакота/Средишња

en: America/North_Dakota/New_Salem
sr: Америка/Северна_Дакота/Нови_Салем

en: America/Noronha
sr: Америна/Норона

en: America/Ojinaga
sr: Америка/Оџинага

en: America/Panama
sr: Америка/Панама

en: America/Pangnirtung
sr: Америка/Пангниртунг

en: America/Paramaribo
sr: Америка/Парамарибо

en: America/Phoenix
sr: Америка/Феникс

en: America/Port-au-Prince
sr: Америка/Портопренс

en: America/Port_of_Spain
sr: Америка/Порт_Оф_Спејн

en: America/Porto_Acre
sr: Америка/Порто_Акре

en: America/Porto_Velho
sr: Америка/Портовељо

en: America/Puerto_Rico
sr: Америка/Порторико

en: America/Rainy_River
sr: Америка/Кишна_река

en: America/Rankin_Inlet
sr: Америка/Ранкин_увала

en: America/Recife
sr: Америка/Ресифе

en: America/Regina
sr: Америка/Регина

en: America/Resolute
sr: Америка/Резолјут

en: America/Rio_Branco
sr: Америка/Рио_Бранко

en: America/Rosario
sr: Америка/Розарио

en: America/Santa_Isabel
sr: Америка/Санта_Изабел

en: America/Santarem
sr: Америка/Сантарем

en: America/Santiago
sr: Америка/Сантијаго

en: America/Santo_Domingo
sr: Америка/Санто_Доминго

en: America/Sao_Paulo
sr: Америка/Сао_Паоло

en: America/Scoresbysund
sr: Америка/Скорсбисанд

en: America/Shiprock
sr: Америка/Шипрок

en: America/Sitka
sr: Америка/Ситка

en: America/St_Barthelemy
sr: Америка/Сент_Бартелеми

en: America/St_Johns
sr: Америка/Св_Џонс

en: America/St_Kitts
sr: Америка/Св_Китс

en: America/St_Lucia
sr: Америка/Св_Луција

en: America/St_Thomas
sr: Америка/Св_Томас

en: America/St_Vincent
sr: Америка/Св_Винсент

en: America/Swift_Current
sr: Америка/Брза_струја

en: America/Tegucigalpa
sr: Америка/Тегучигалпа

en: America/Thule
sr: Америка/Тула

en: America/Thunder_Bay
sr: Америка/Тандер_залив

en: America/Tijuana
sr: Америка/Тихуана

en: America/Toronto
sr: Америка/Торонто

en: America/Tortola
sr: Америка/Тортола

en: America/Vancouver
sr: Америка/Ванкувер

en: America/Virgin
sr: Америка/Вирџин

en: America/Whitehorse
sr: Америка/Вајтхорс

en: America/Winnipeg
sr: Америка/Винипег

en: America/Yakutat
sr: Америка/Јакута

en: America/Yellowknife
sr: Америка/Јелоунајф

en: Antarctica
sr: Антарктик

en: Antarctica/Casey
sr: Антарктик/Кејси

en: Antarctica/Davis
sr: Антарктик/Дејвис

en: Antarctica/DumontDUrville
sr: Антарктик/Думон_Дурвил

en: Antarctica/Macquarie
sr: Антарктик/Меквари

en: Antarctica/Mawson
sr: Антарктик/Мосон

en: Antarctica/McMurdo
sr: Антарктик/Мекмардо

en: Antarctica/Palmer
sr: Антарктик/Палмер

en: Antarctica/Rothera
sr: Антарктик/Ротера

en: Antarctica/South_Pole
sr: Антарктик/Јужни_пол

en: Antarctica/Syowa
sr: Антарктик/Сијова

en: Antarctica/Vostok
sr: Антарктик/Восток

en: Arctic
sr: Арктик

en: Arctic/Longyearbyen
sr: Арктик/Лонгјирбјен

en: Asia
sr: Азија

en: Asia/Aden
sr: Азија/Аден

en: Asia/Almaty
sr: Азија/Алмати

en: Asia/Amman
sr: Азија/Аман

en: Asia/Anadyr
sr: Азија/Анадир

en: Asia/Aqtau
sr: Азија/Актау

en: Asia/Aqtobe
sr: Азија/Актобе

en: Asia/Ashgabat
sr: Азија/Ашгабат

en: Asia/Ashkhabad
sr: Азија/Ашкабад

en: Asia/Baghdad
sr: Азија/Багдад

en: Asia/Bahrain
sr: Азија/Бахреин

en: Asia/Baku
sr: Азија/Баку

en: Asia/Bangkok
sr: Азија/Бангкок

en: Asia/Beirut
sr: Азија/Бејрут

en: Asia/Bishkek
sr: Азија/Бишкек

en: Asia/Brunei
sr: Азиа/Бринеј

en: Asia/Calcutta
sr: Азија/Калкута

en: Asia/Choibalsan
sr: Азија/Чиобалзан

en: Asia/Chongqing
sr: Азија/Чонгкуинг

en: Asia/Chungking
sr: Азија/Чунгкинг

en: Asia/Colombo
sr: Азија/Коломбо

en: Asia/Dacca
sr: Азија/Дака

en: Asia/Damascus
sr: Азија/Дамаск

en: Asia/Dhaka
sr: Азија/Дака

en: Asia/Dili
sr: Азија/Дили

en: Asia/Dubai
sr: Азија/Дубаи

en: Asia/Dushanbe
sr: Азија/Душанбе

en: Asia/Gaza
sr: Азија/Газа

en: Asia/Harbin
sr: Азија/Харбин

en: Asia/Hebron
sr: Азија/Хеброн

en: Asia/Hong_Kong
sr: Азија/Хонгконг

en: Asia/Ho_Chi_Minh
sr: Азија/Хо_Ши_Мин

en: Asia/Hovd
sr: Азија/Хоуд

en: Asia/Irkutsk
sr: Азија/Иркутск

en: Asia/Istanbul
sr: Азија/Цариград

en: Asia/Jakarta
sr: Азија/Џакарта

en: Asia/Jayapura
sr: Азија/Џајапура

en: Asia/Jerusalem
sr: Азија/Јерусалим

en: Asia/Kabul
sr: Азија/Кабул

en: Asia/Kamchatka
sr: Азија/Камчатка

en: Asia/Karachi
sr: Азија/Карачи

en: Asia/Kashgar
sr: Азија/Кашгар

en: Asia/Kathmandu
sr: Азија/Катманду

en: Asia/Katmandu
sr: Азија/Катманду

en: Asia/Khandyga
sr: Азија/Хандига

en: Asia/Kolkata
sr: Азија/Калкута

en: Asia/Krasnoyarsk
sr: Азија/Краснојарск

en: Asia/Kuala_Lumpur
sr: Азија/Куалалумпур

en: Asia/Kuching
sr: Азија/Кучинг

en: Asia/Kuwait
sr: Азија/Кувајт

en: Asia/Macao
sr: Азија/Макао

en: Asia/Macau
sr: Азија/Макао

en: Asia/Magadan
sr: Азија/Магадан

en: Asia/Makassar
sr: Азија/Макасар

en: Asia/Manila
sr: Азија/Манила

en: Asia/Muscat
sr: Азија/Мускат

en: Asia/Nicosia
sr: Азија/Никозија

en: Asia/Novokuznetsk
sr: Азија/Новокузњецк

en: Asia/Novosibirsk
sr: Азија/Новосибирск

en: Asia/Omsk
sr: Азија/Омск

en: Asia/Oral
sr: Азија/Орал

en: Asia/Phnom_Penh
sr: Азија/Пном_Пен

en: Asia/Pontianak
sr: Азија/Понтијанак

en: Asia/Pyongyang
sr: Азија/Пјонгјанг

en: Asia/Qatar
sr: Азија/Катар

en: Asia/Qyzylorda
sr: Азија/Кизилорда

en: Asia/Rangoon
sr: Азија/Рангун

en: Asia/Riyadh
sr: Азија/Ријад

en: Asia/Riyadh87
sr: Азија/Ријад87

en: Asia/Riyadh88
sr: Азија/Ријад88

en: Asia/Riyadh89
sr: Азија/Ријад89

en: Asia/Saigon
sr: Азија/Сајгон

en: Asia/Sakhalin
sr: Азија/Сахалин

en: Asia/Samarkand
sr: Азија/Самарканд

en: Asia/Seoul
sr: Азија/Сеул

en: Asia/Shanghai
sr: Азија/Шангај

en: Asia/Singapore
sr: Азија/Сингапур

en: Asia/Taipei
sr: Азија/Тајпеј

en: Asia/Tashkent
sr: Азија/Ташкент

en: Asia/Tbilisi
sr: Азија/Тбилиси

en: Asia/Tehran
sr: Азија/Техеран

en: Asia/Tel_Aviv
sr: Азија/Тел_Авив

en: Asia/Thimbu
sr: Азија/Тимбу

en: Asia/Thimphu
sr: Азија/Тимфу

en: Asia/Tokyo
sr: Азија/Токио

en: Asia/Ujung_Pandang
sr: Азија/Ујунг_Панданг

en: Asia/Ulaanbaatar
sr: Азија/Уланбатор

en: Asia/Ulan_Bator
sr: Азија/Уланбатор

en: Asia/Urumqi
sr: Азија/Урумки

en: Asia/Ust-Nera
sr: Азија/Уст-Њера

en: Asia/Vientiane
sr: Азија/Винтин

en: Asia/Vladivostok
sr: Азија/Владивосток

en: Asia/Yakutsk
sr: Азија/Јакутск

en: Asia/Yekaterinburg
sr: Азија/Јекатеринбург

en: Asia/Yerevan
sr: Азија/Јереван

en: Atlantic
sr: Атлантик

en: Atlantic/Azores
sr: Атлантик/Азорска_острва

en: Atlantic/Bermuda
sr: Атлантик/Бермуда

en: Atlantic/Canary
sr: Атлантик/Канари

en: Atlantic/Cape_Verde
sr: Атлантик/Зеленортска_Острва

en: Atlantic/Faeroe
sr: Атлантик/Фарска_острва

en: Atlantic/Faroe
sr: Атлантик/Фарска острва

en: Atlantic/Jan_Mayen
sr: Атлантик/Јан_Мајен

en: Atlantic/Madeira
sr: Атлантик/Мадеира

en: Atlantic/Reykjavik
sr: Атлантик/Рејкјавик

en: Atlantic/South_Georgia
sr: Атлантик/Јужна_Џорџија

en: Atlantic/St_Helena
sr: Атлантик/Св_Јелена

en: Atlantic/Stanley
sr: Атлантик/Стенли

en: Australia
sr: Аустралија

en: Australia/ACT
sr: Аустралија/АЦТ

en: Australia/Adelaide
sr: Аустралија/Аделејд

en: Australia/Brisbane
sr: Аустралија/Бризбејн

en: Australia/Broken_Hill
sr: Аустралија/Броукен_Хил

en: Australia/Currie
sr: Аустралија/Кари

en: Australia/Darwin
sr: Аустралија/Дарвин

en: Australia/Eucla
sr: Аустралија/Јукла

en: Australia/Hobart
sr: Аустралија/Хобарт

en: Australia/Lindeman
sr: Аустралија/Линдерман

en: Australia/Lord_Howe
sr: Аустралија/Лорд_Хоу

en: Australia/Melbourne
sr: Аустралија/Мелбурн

en: Australia/Perth
sr: Аустралија/Перт

en: Australia/Sydney
sr: Аустралија/Сиднеј

en: Brazil
sr: Бразил

en: Brazil/Acre
sr: Бразил/Акре

en: Brazil/DeNoronha
sr: Бразил/Де_Норона

en: Brazil/East
sr: Бразил/Исток

en: Brazil/West
sr: Бразил/Запад

en: Canada
sr: Канада

en: Canada/Atlantic
sr: Канада/Атлантик

en: Canada/Central
sr: Канада/централна

en: Canada/East-Saskatchewan
sr: Канада/источни-Саскачеван

en: Canada/Eastern
sr: Канада/источна

en: Canada/Mountain
sr: Канада/планинска

en: Canada/Newfoundland
sr: Канада/Њуфаундленд

en: Canada/Pacific
sr: Канада/Тихи океан

en: Canada/Saskatchewan
sr: Канада/Саскачеван

en: Canada/Yukon
sr: Канада/Јукон

en: Chile
sr: Чиле

en: Chile/Continental
sr: Чиле/континентални

en: Chile/EasterIsland
sr: Чиле/Ускршње_острво

en: Etc
sr: Етц

en: Etc/GMT
sr: Етц/ГМТ

en: Etc/GMT+0
sr: Етц/ГМТ+0

en: Etc/GMT+1
sr: Етц/ГМТ+1

en: Etc/GMT+10
sr: Етц/ГМТ+10

en: Etc/GMT+11
sr: Етц/ГМТ+11

en: Etc/GMT+12
sr: Етц/ГМТ+12

en: Etc/GMT+2
sr: Етц/ГМТ+2

en: Etc/GMT+3
sr: Етц/ГМТ+3

en: Etc/GMT+4
sr: Етц/ГМТ+4

en: Etc/GMT+5
sr: Етц/ГМТ+5

en: Etc/GMT+6
sr: Етц/ГМТ+6

en: Etc/GMT+7
sr: Етц/ГМТ+7

en: Etc/GMT+8
sr: Етц/ГМТ+8

en: Etc/GMT+9
sr: Етц/ГМТ+9

en: Etc/GMT-0
sr: Етц/ГМТ-0

en: Etc/GMT-1
sr: Етц/ГМТ-1

en: Etc/GMT-10
sr: Етц/ГМТ-10

en: Etc/GMT-11
sr: Етц/ГМТ-11

en: Etc/GMT-12
sr: Етц/ГМТ-12

en: Etc/GMT-13
sr: Етц/ГМТ-13

en: Etc/GMT-14
sr: Етц/ГМТ-14

en: Etc/GMT-2
sr: Етц/ГМТ-2

en: Etc/GMT-3
sr: Етц/ГМТ-3

en: Etc/GMT-4
sr: Етц/ГМТ-4

en: Etc/GMT-5
sr: Етц/ГМТ-5

en: Etc/GMT-6
sr: Етц/ГМТ-6

en: Etc/GMT-7
sr: Етц/ГМТ-7

en: Etc/GMT-8
sr: Етц/ГМТ-8

en: Etc/GMT-9
sr: Етц/ГМТ-9

en: Etc/GMT0
sr: Етц/ГМТ0

en: Etc/Greenwich
sr: ЕТЦ/Гринич

en: Etc/UCT
sr: Етц/УЦТ

en: Etc/UTC
sr: Етц/УТЦ

en: Etc/Universal
sr: Етц/Опште

en: Etc/Zulu
sr: Етц/Зулу

en: Europe
sr: Европа

en: Europe/Amsterdam
sr: Европа/Амстердам

en: Europe/Andorra
sr: Европа/Андора

en: Europe/Athens
sr: Европа/Атина

en: Europe/Belfast
sr: Европа/Белфаст

en: Europe/Belgrade
sr: Европа/Београд

en: Europe/Berlin
sr: Европа/Берлин

en: Europe/Bratislava
sr: Европа/Братислава

en: Europe/Brussels
sr: Европа/Брисел

en: Europe/Bucharest
sr: Европа/Букурешт

en: Europe/Budapest
sr: Европа/Будимпешта

en: Europe/Busingen
sr: Европа/Бисинген

en: Europe/Chisinau
sr: Европа/Чисинау

en: Europe/Copenhagen
sr: Европа/Копенхаген

en: Europe/Dublin
sr: Европа/Даблин

en: Europe/Gibraltar
sr: Европа/Гибралтар

en: Europe/Guernsey
sr: Европа/Гернси

en: Europe/Helsinki
sr: Европа/Хелсинки

en: Europe/Isle_of_Man
sr: Европа/Острво_Ман

en: Europe/Istanbul
sr: Европа/Истамбул

en: Europe/Jersey
sr: Европа/Џерси

en: Europe/Kaliningrad
sr: Европа/Калињинград

en: Europe/Kiev
sr: Европа/Кијев

en: Europe/Lisbon
sr: Европа/Лисабон

en: Europe/Ljubljana
sr: Европа/Љубљана

en: Europe/London
sr: Европа/Лондон

en: Europe/Luxembourg
sr: Европа/Луксембург

en: Europe/Madrid
sr: Европа/Мадрид

en: Europe/Malta
sr: Европа/Малта

en: Europe/Mariehamn
sr: Европа/Марихамн

en: Europe/Minsk
sr: Европа/Минск

en: Europe/Monaco
sr: Европа/Монако

en: Europe/Moscow
sr: Европа/Москва

en: Europe/Nicosia
sr: Европа/Никозија

en: Europe/Oslo
sr: Европа/Осло

en: Europe/Paris
sr: Европа/Париз

en: Europe/Podgorica
sr: Европа/Подгорица

en: Europe/Prague
sr: Европа/Праг

en: Europe/Riga
sr: Европа/Рига

en: Europe/Rome
sr: Европа/Рим

en: Europe/Samara
sr: Европа/Самара

en: Europe/San_Marino
sr: Европа/Сан_Марино

en: Europe/Sarajevo
sr: Европа/Сарајево

en: Europe/Simferopol
sr: Европа/Севастопољ

en: Europe/Skopje
sr: Европа/Скопље

en: Europe/Sofia
sr: Европа/Софија

en: Europe/Stockholm
sr: Европа/Штокхолм

en: Europe/Tallinn
sr: Европа/Талин

en: Europe/Tirane
sr: Европа/Тирана

en: Europe/Tiraspol
sr: Европа/Тираспољ

en: Europe/Uzhgorod
sr: Европа/Ужгород

en: Europe/Vaduz
sr: Европа/Вадуц

en: Europe/Vatican
sr: Европа/Ватикан

en: Europe/Vienna
sr: Европа/Беч

en: Europe/Vilnius
sr: Европа/Вилнус

en: Europe/Volgograd
sr: Европа/Волгоград

en: Europe/Warsaw
sr: Европа/Варшава

en: Europe/Zagreb
sr: Европа/Загреб

en: Europe/Zaporozhye
sr: Европа/Запорожје

en: Europe/Zurich
sr: Европа/Цирих

en: Indian
sr: Индијски

en: Indian/Antananarivo
sr: Индијски_океан/Антанариво

en: Indian/Chagos
sr: Индијски_океан/Чагос

en: Indian/Christmas
sr: Индијски_океан/Божићна_острва

en: Indian/Cocos
sr: Индијски_океан/Кокос

en: Indian/Comoro
sr: Индијски_океан/Коморо

en: Indian/Kerguelen
sr: Индијски_океан/Кергулен

en: Indian/Mahe
sr: Индијски_океан/Махе

en: Indian/Maldives
sr: Индијски_океан/Малдиви

en: Indian/Mauritius
sr: Индијски_океан/Маурицијус

en: Indian/Mayotte
sr: Индијски_океан/Мајот

en: Indian/Reunion
sr: Индијски_океан/Реунион

en: Mexico
sr: Мексико

en: Mexico/BajaNorte
sr: Мексико/Баха_норте

en: Mexico/BajaSur
sr: Мексико/Баха_сур

en: Mexico/General
sr: Мексико/Опште

en: Mideast
sr: Средњи исток

en: Mideast/Riyadh87
sr: Средњи исток/Ријад87

en: Mideast/Riyadh88
sr: Средњи исток/Ријад88

en: Mideast/Riyadh89
sr: Средњи исток/Ријад89

en: Pacific
sr: Тихи океан

en: Pacific/Apia
sr: Тихи океан/Апија

en: Pacific/Auckland
sr: Тихи океан/Оукленд

en: Pacific/Chatham
sr: Тихи океан/Чатам

en: Pacific/Chuuk
sr: Тихи океан/Чук

en: Pacific/Easter
sr: Тихи океан/Ускршња_острва

en: Pacific/Efate
sr: Тихи океан/Ефат

en: Pacific/Enderbury
sr: Тихи океан/Ендербури

en: Pacific/Fakaofo
sr: Тихи океан/Факаофо

en: Pacific/Fiji
sr: Тихи океан/Фиџи

en: Pacific/Funafuti
sr: Тихи океан/Фунафути

en: Pacific/Galapagos
sr: Тихи океан/Галапагос

en: Pacific/Gambier
sr: Тихи океан/Гамбјер

en: Pacific/Guadalcanal
sr: Тихи океан/Гвадалканал

en: Pacific/Guam
sr: Тихи океан/Гуам

en: Pacific/Honolulu
sr: Тихи океан/Хонолулу

en: Pacific/Johnston
sr: Тихи океан/Џонстон

en: Pacific/Kiritimati
sr: Тихи океан/Киритимати

en: Pacific/Kosrae
sr: Тихи океан/Косре

en: Pacific/Kwajalein
sr: Тихи океан/Квајалајн

en: Pacific/Majuro
sr: Тихи океан/Маџуро

en: Pacific/Marquesas
sr: Тихи океан/Маркесас

en: Pacific/Midway
sr: Тихи океан/Мидвеј

en: Pacific/Nauru
sr: Тихи океан/Науру

en: Pacific/Niue
sr: Тихи океан/Нјуе

en: Pacific/Norfolk
sr: Тихи океан/Норфолк

en: Pacific/Noumea
sr: Тихи океан/Нума

en: Pacific/Pago_Pago
sr: Тихи океан/Паго_Паго

en: Pacific/Palau
sr: Тихи океан/Палау

en: Pacific/Pitcairn
sr: Тихи океан/Питкарн

en: Pacific/Pohnpei
sr: Тихи океан/Понпеј

en: Pacific/Ponape
sr: Тихи океан/Понап

en: Pacific/Port_Moresby
sr: Тихи океан/Порт_Моресби

en: Pacific/Rarotonga
sr: Тихи океан/Раротонга

en: Pacific/Saipan
sr: Тихи океан/Сајпан

en: Pacific/Samoa
sr: Тихи океан/Самоа

en: Pacific/Tahiti
sr: Тихи океан/Тахити

en: Pacific/Tarawa
sr: Тихи океан/Тарава

en: Pacific/Tongatapu
sr: Тихи океан/Тонгатапу

en: Pacific/Truk
sr: Тихи океан/Трук

en: Pacific/Wake
sr: Тихи океан/Вејк

en: Pacific/Wallis
sr: Тихи океан/Волис

en: Pacific/Yap
sr: Тихи океан/Јап

en: US
sr: САД

en: US/Alaska
sr: САД/Аљаска

en: US/Aleutian
sr: САД/Алеути

en: US/Arizona
sr: САД/Аризона

en: US/Central
sr: САД/централне

en: US/Eastern
sr: САД/источне

en: US/East-Indiana
sr: САД/источне-Индијана

en: US/Hawaii
sr: САД/Хаваји

en: US/Indiana-Starke
sr: Сад/Индијана-Старк

en: US/Michigan
sr: САД/Мичиген

en: US/Mountain
sr: САД/планинске

en: US/Pacific
sr: САД/Тихи океан

en: US/Pacific-New
sr: САД/Нови_Тихи океан

en: US/Samoa
sr: САД/Самоа

en: New appointment
sr: Нови састанак

en: About Orage
sr: О Оражу

en: Orage Panel Clock
sr: Ораж часовник за полицу

en: Show time and date?
sr: Да прикажем време и датум?

en: Orage preferences
sr: Поставке Оража

en: Settings for the Xfce 4 Calendar Application (Orage)
sr: Подешавања за колендар Иксфце-а 4 (Ораж)

en: Orage Calendar Preferences
sr: Поставке Оражовог колендара

en: Calendar
sr: Колендар

en: Orage Calendar
sr: Оражов колендар

en: Desktop calendar
sr: Колендар радне површи
