Xfce Apps - en to tr translation catalogue (962 entries)

en: no underline
tr: altını çizme

en: single
tr: tek

en: double
tr: çift

en: low
tr: düşük

en: Raising GlobalTime window...
tr: Yükselen Evrensel Zaman penceresi...

en: GlobalTime window raise failed
tr: Evrensel Zaman penceresi yükselmesi başarısız oldu

note: ********** timezone tooltip **********
en: %s
    click to modify clock
tr: %s
    saati değiştirmek için tıkla

en: Localtime
tr: Yerel saat

en: button 1 to change preferences 
    button 2 to adjust time of clocks
tr: 1. düğme, özellikleri değiştirmek için
    2. düğme, saatlerin zamanını ayarlamak için

en: adjust to change hour
tr: saati ayarla

en: adjust to change minute. Click arrows with button 2 to change only 1 minute.
tr: değişim dakikasını ayarla. Sadece 1 dakika değiştirmek için düğme 2 ile okları tıklayın.

en: Global Time
tr: Evrensel Zaman

en: NEW
tr: YENİ

en: NEW COPY
tr: YENİ KOPYA

en: Not possible to delete the last clock.
tr: Son saati silmek mümkün değil.

en: update this clock
tr: bu saati güncelle

en: add new empty clock
tr: yeni boş saat ekle

en: add new clock using this clock as model
tr: bu saati örnek alarak yeni saat ekle

en: delete this clock
tr: bu saati sil

en: move this clock first
tr: bu saati başa taşı

en: move this clock left
tr: bu saati sola taşı

en: move this clock right
tr: bu saati sağa taşı

en: move this clock last
tr: bu saati sona taşı

en: set the timezone of this clock to be local timezone
tr: bu saatin zaman dilimini yerel olarak ayarla

en: close window and exit
tr: pencereyi kapa ve çık

en: Globaltime preferences
tr: Evrensel tercihleri

note: -----------------------HEADING-------------------------------------------
en: Clock Parameters
tr: Saat Parametreleri

en: Name of the clock:
tr: Saatin ismi:

en: enter name of clock
tr: saatin ismini gir

en: Timezone of the clock:
tr: Saatin zaman dilimi:

en: Text Formatting
tr: Metin Biçimi

note: ------------------------background-------------------------
en: Background color:
tr: Arkaplan rengi:

en: Click to change background colour for clock
tr: Saatin arkaplan rengini değiştirmek için tıkla

en: Use default
tr: Varsayılanı kullan

en: Cross this to use default instead of selected value
tr: Varsayılanı kullanmak için burayı işaretle

note: ------------------------foreground-------------------------
en: Foreground (=text) color:
tr: Önplan (=metin) rengi:

en: Click to change foreground colour for clock
tr: Saatin önplan rengini değiştirmek için tıkla

note: ------------------------name font-------------------------
en: Font for name of clock:
tr: Saatin ismi için biçim:

en: Click to change font for clock name
tr: Saat isminin biçimini değiştirmek için tıkla

note: ------------------------time font-------------------------
en: Font for time of clock:
tr: Saatin zamanı için biçim:

en: Click to change font for clock time
tr: Saat zamanının biçimini değiştirmek için tıkla

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline name of clock:
tr: Saatin ismi için alt çizgi:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline time of clock:
tr: Saatin zamanı için alt çizgi:

en: Text Default Formatting
tr: Öntanımlı Metin Biçimi

en: Click to change default background colour for clocks
tr: Saatlerin öntanımlı arkaplan rengini değiştirmek için tıkla

en: Cross this to use system default instead of selected color
tr: Öntanımlı sistem renklerini kullanmak için burayı işaretle

en: Click to change default text colour for clocks
tr: Saatlerin öntanımlı metin rengini değiştirmek için tıkla

en: Click to change default font for clock name
tr: Saat ismi için geçerli biçimi değiştirmek için tıkla

en: Cross this to use system default font instead of selected font
tr: Öntanımlı sistem biçimini kullanmak için burayı işaretle

en: Click to change default font for clock time
tr: Saat zamanı için öntanımlı biçimi değiştirmek için tıkla

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline for name of clock:
tr: Saatin ismi için alt çizgi:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline for time of clock:
tr: Saat zamanı için alt çizgi:

en: update preferences
tr: tercihleri güncelle

en: Globaltime Preferences
tr: Evrensel Zaman Tercihleri

note: -----------------------HEADING--------------------------------------
en: General Preferences
tr: Genel Tercihler

en: Decorations:
tr: Süslemeler:

en: Standard
tr: Standart

en: Use normal decorations
tr: Normal süslemeleri kullan

en: None
tr: Hiçbiri

en: Do not show window decorations (borders)
tr: Pencere süslemelerini gösterme

en: Clock size:
tr: Saat boyutu:

en: Equal
tr: Eşit

en: All clocks have same size
tr: Bütün saatler aynı boyutta olsun

en: Varying
tr: Değişiklikler

en: Clock sizes vary
tr: Saat boyutları değişikliği

en: Local timezone:
tr: Yerel zaman dilimi:

en:  Other
tr:  Diğer

en: %d hour %d mins
tr: %d saat %d dakika

en: %d hour
tr: %d saat

en: %d mins
tr: %d dakika

en: backward
tr: geri

en: forward
tr: İleri

en: not changed
tr: değişmedi

en: not changing
tr: değişmiyor

note: location
en: Location
tr: Yer

en: GMT Offset
tr: GMT Baskı

en: Previous/Next Change
tr: Önceki/Sonraki Değişiklik

en: Country
tr: Ülke

note: We are actually setting the g_par parameter. In other words we are setting the global default timezone for Orage. This is done very seldom and we do not want to allow "floating" here. This test is ugly, but it is not worth an extra parameter. this is normal appointment
en: Pick timezone
tr: Zaman dilimi seç

en: Change mode
tr: Kipi değiştir

note: NOTE: this exists only if ical timezones are being used
en: floating
tr: kayan

en: Orage Globaltime
tr: Orage Evrensel Zaman

en: Show clocks from different countries
tr: Farklı ülkelerden saatleri göster

en: Globaltime
tr: Evrensel Zaman

en: No rotation
tr: Dönme yok

en: Rotate left
tr: Sola döndür

en: Rotate right
tr: Sağa döndür

en: Appearance
tr: Görünüm

note: show frame
en: Show _frame
tr: _Kenarlığı göster

note: foreground color
en: set foreground _color:
tr: önpla_n rengini belirle:

note: background color
en: set _background color:
tr: _arkaplan rengini belirle:

note: clock size (=mbox size): height and width
en: set _height:
tr: yük_sekliği belirle:

en: Note that you can not change the height of horizontal panels
tr: Yatay panellerin yüksekliğini değiştirmezsiniz

en: set _width:
tr: g_enişliği belirle:

en: Note that you can not change the width of vertical panels
tr: Dikey panellerin genişliğini değiştiremezsiniz

en: Show lines _vertically
tr: Satırları _dikey göster

en: Clock Options
tr: Saat Ayarları

note: timezone
en: set timezone to:
tr: zaman dilimi:

en: Line %d:
tr: Satır %d:

en: Enter any valid strftime function parameter.
tr: Geçerli bir "strftime" parametresi gir.

note: Tooltip hint
en: Tooltip:
tr: İpuçları:

note: special timing for SUSPEND/HIBERNATE
en: fix time after suspend/hibernate
tr: askıya alma ve uyku kipinden sonra saati düzelt

en: You only need this if you do short term (less than 5 hours) suspend or hibernate and your visible time does not include seconds. Under these circumstances it is possible that Orageclock shows time inaccurately unless you have this selected. (Selecting this prevents cpu and interrupt saving features from working.)
tr: Bu seçeneğe kısa süredeki (5 saatten daha az) askıya alma ve uyku kipi işlemi için ihtiyaç duyabilirsiniz ve saatiniz saniye içermemelidir. Böyle ayarlamazsanız, Orage saati yanlış gösterebilir. (bu özelliği seçmek, işlemci ve kaydetme işlemleri kesiminin çalışmasını engeller.)

en: This program uses strftime function to get time.
    Use any valid code to get time in the format you prefer.
    Some common codes are:
    	%A = weekday			%B = month
    	%c = date & time		%R = hour & minute
    	%V = week number		%Z = timezone in use
    	%H = hours 				%M = minute
    	%X = local time			%x = local date
tr: Bu uygulama zaman ve tarih bilgisini almak için "strftime" fonksiyonu kullanır.
    Sen de geçerli kodu kullanarak istediğin biçimde zamanı ve tarihi alabilirsin.
    İşte birkaç örnek:
    	%A = haftanın günü 			%B = ay
    	%c = tarih ve zaman 			%R = saat ve dakika
    	%V = hafta numarası 			%Z = kullanımdaki zaman dilimi
    	%H = saat 					%M = dakika
    	%X = yerel zaman			%x = yerel tarih

en: Orage clock Preferences
tr: Orage saat Özellikleri

en: Maintainer
tr: Sürüm yöneticisi

en: Manage your time with Orage
tr: Zamanınızı Orage ile yönetin

note: if (gtk_toggle_button_get_active( GTK_TOGGLE_BUTTON(apptw->Type_journal_rb))) end time
en: End
tr: Son

en: Due
tr: Uygun

note: to avoid timing problems when updating entry Create file chooser
en: Select a file...
tr: Bir dosya seç...

en: Sound Files
tr: Ses Dosyaları

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: The appointment information has been modified.
tr: Görev bilgisi değiştirildi.

en: Do you want to continue?
tr: Devam etmek istiyor musun?

en: No, do not leave
tr: Hayır, ayrılma

en: Yes, ignore modifications and leave
tr: Evet, değişiklikleri yoksay ve ayrıl

en: The end of this appointment is earlier than the beginning.
tr: Görevin bitiş tarihi başlangıç tarihinden daha önce.

en: Not set
tr: Belirtilmemiş

en: Add new appointment to this file.
tr: Bu dosyaya yeni bir randevu ekle.

en: Orage default file
tr: Orage varsayılan dosyası

en: Appointment addition failed.
tr: Randevu eklenemedi.

en: Error happened when adding appointment. Look more details from the log file.
tr: Randevu eklenirken hata oluştu. Ayrıntılar için günlük dosyasına bakın.

en: Appointment update failed.
tr: Randevu güncellenemedi.

en: Look more details from the log file. (Perhaps file was updated external from Orage?)
tr: Daha fazla ayrıntı için günlük dosyasına bakın. (Dosya Orage tarafından güncellenmiştir?)

en: This appointment will be permanently removed.
tr: Bu görev kalıcı olarak silinmiş olacak.

en: No, cancel the removal
tr: Hayır, kaldırmayı iptal et

en: Yes, remove it
tr: Evet, kaldır

en: Pick the date
tr: Tarihi seç

en: Today
tr: Bugün

en: This appointment does not exist.
tr: Böyle bir görev mevcut değil.

en: It was probably removed, please refresh your screen.
tr: Muhtemelen silinmiş, lütfen ekranı yenileyiniz.

en: Current categories
tr: Son başlıklar

en: Add new category with color
tr: Renkle yeni bölüm ekle

en: Category:
tr: Bölüm:

en: Colors of categories - Orage
tr: Bölümlerin renkleri - Orage

en:  *** COPY ***
tr: *** KOPYA ***

en: New appointment - Orage
tr: Yeni görev - Orage

note: File menu stuff ********* File menu ********* File menu
en: _File
tr: _Dosya

en: Sav_e and close
tr: Kayd_et ve kapat

en: D_uplicate
tr: K_opyala

en: Save
tr: Kaydet

en: Save and close
tr: Kaydet ve kapat

en: Revert
tr: Önceki duruma dön

en: Duplicate
tr: Kopyala

en: Delete
tr: Sil

en: Free
tr: Uygun

en: Busy
tr: Meşgul

en: General
tr: Genel

note: type
en: Type
tr: Tür

en: Event
tr: Olay

en: Event that will happen sometime. For example:
    Meeting or birthday or TV show.
tr: Bazen gerçekleşebilecek görevler. Örneğin:
    Buluşma, doğum günü veya TV programı.

en: Todo
tr: Yapılacak

en: Something that you should do sometime. For example:
    Wash your car or test new version of Orage.
tr: Bazen yapabileceğiniz bazı şeyler. Örneğin:
    Arabayı yıka, Orage'ın yeni sürümünü dene.

en: Journal
tr: Günlük

en: Make a note that something happened. For example:
    Remark that your mother called or first snow came.
tr: Bazen olabilecek şeyleri not edebilirsiniz. Örneğin:
    Arkadaşımı arayacağım, yılın ilk karı bu tarihte yağdı vs.

note: title
en: Title
tr: Başlık

en: All day event
tr: Tüm gün olay

note: start time
en: Start
tr: Başlangıç

en: Set
tr: Belirle

en: Duration
tr: Süre

en: days
tr: günler

en: hours
tr: saatler

en: mins
tr: dakikalar

note: Availability (only for EVENT)
en: Availability
tr: Durum

note: completed (only for TODO)
en: Completed
tr: Tamamlanmış

en: Done
tr: Yapıldı

note: categories
en: Categories
tr: Bölümler

en: This is special category, which can be used to color this appointment in list views.
tr: Bu kategori liste görünümünde renkli gösterileceği için özeldir.

en: update colors for categories.
tr: Bölümlerin renklerini güncelle

note: priority
en: Priority
tr: Öncelik

en: If you set this 8 or bigger, the appointment is NOT shown on list windows.
    You can use that feature to unclutter your list windows, but it makes it more difficult to find this appointment.
    (Alarms will still fire normally.)
    (There is undocumented parameter so that you can change the default limit of 8.)
tr: Eğer bunu 8 veya daha büyük yaparsanız, randevular pencere listesine GÖSTERİLMEZ.
    Bu özelliği liste pencerelerinizin karmaşık olmasını önlemek için kullanabilirsiniz, ancak bir randevuyu bulmak bununla birlikte daha zorlaşır.
    (Alarmlar hala normal olarak çalacaktır.)
    (Belgelendirilmemiş bir parametre bulunmaktadır. Böylece öntanımlı 8 sınırını değiştirebilirsiniz.)

note: note
en: Note
tr: Not

en: These shorthand commands take effect immediately:
        <D> inserts current date in local date format
        <T> inserts time and
        <DT> inserts date and time.
    
    These are converted only later when they are seen:
        <&Ynnnn> is translated to current year minus nnnn.
    (This can be used for example in birthday reminders to tell how old the person will be.)
tr: Bu kısayol komutları derhal etkilenecek:
        <D> yerel tarih biçiminde mevcut tarihi gir
        <T> zamanı gir ve
        <DT> tarih ve zamanı gir.
    
    Bunlar göründüklerinde dönüştürülür:
        <&Ynnnn> geçerli dakika nnnn'ye dönüştürülür.
    (Bu örnek olarak personelin doğum günü hatırlatmasında kaç yaşında olacağını söyleyecek.)

en: Before Start
tr: Başlamadan Önce

en: Before End
tr: Bitmeden Önce

en: After Start
tr: Başladıktan Sonra

en: After End
tr: Bittikten Sonra

en: Alarm
tr: alârm

note: **** ALARM TIME ****
en: Alarm time
tr: Alârm zamanı

en: Often you want to get alarm:
     1) before Event start
     2) before Todo end
     3) after Todo start
tr: Genellikle hatırlatma uyarısını şu şekillerde isteyebilirsiniz:
     1) Görev başlamadan önce
     2) Yapılacak işler bitmeden önce
     3) Yapılacak işler başladıktan sonra

en: Persistent alarm
tr: Sürekli alârm

en: Select this if you want Orage to remind you even if it has not been active when the alarm happened.
tr: Bu seçeneği eğer alârm devrede olduğu sırada işlem etkin değilse Orage'ın sizi uyarması için kullanabilirsiniz.

note: **** Audio Alarm ****
en: Sound
tr: Ses

en: Use
tr: Kullan

en: Select this if you want audible alarm
tr: Sesli alârm için bu özelliği seçiniz

en: Repeat alarm sound
tr: alârm sesini tekrarla

en: times
tr: zamanlar

en: sec interval
tr: saniye aralığı

note: **** Display Alarm ****
en: Visual
tr: Görsel

en: Use Orage window
tr: Orage penceresini kullan

en: Select this if you want Orage window alarm
tr: Orage penceresi uyarısı istiyorsanız, bunu seçin

en: Use notification
tr: Bildiri penceresi kullan

en: Select this if you want notification alarm
tr: Eğer bildiri penceresi çıksın istiyorsanız, bunu seçin

en: Set timeout
tr: Dinlenme saatini belirle

en: Select this if you want notification to expire automatically
tr: Alârmın otomatik olarak sonlanmasını istiyorsanız bunu seçiniz

en: 0 = system default expiration time
tr: 0 = öntanımlı sistem sonlanma tarihi

en: seconds
tr: saniyeler

note: **** Procedure Alarm ****
en: Procedure
tr: Yöntem

en: Select this if you want procedure or script alarm
tr: Herhangi bir işlem veya alârm betiği için bu özelliği seçiniz

en: You must enter all escape etc characters yourself.
    This string is just given to shell to process.
    The following special commands are replaced at run time:
    	<&T>  appointment title
    	<&D>  appointment description
    	<&AT> alarm time
    	<&ST> appointment start time
    	<&ET> appointment end time
tr: Tüm kaçış vb. karakterlerini kendiniz girmelisiniz.
    Bu metin sadece işlenebilmesi için kabuğa verilir.
    Aşağıdaki özel komutlar çalışma zamanında değiştirilir:
    	<&T>  randevu başlığı
    	<&D>  randevu açıklaması
    	<&AT> alarm zamanı
    	<&ST> randevu başlangıç zamanı
    	<&ET> randevu bitiş zamanı

en: Test this alarm by raising it now
tr: Şuandan itibaren çalışacak bu alârmı test et

en: <b>Default alarm</b>
tr: <b>Öntanımlı alârm</b>

en: Store current settings as default alarm
tr: Mevcut ayarları öntanımlı alârm olarak sakla

en: Set current settings from default alarm
tr: Mevcut ayarları öntanımlı alârmdan ayarla

en: Daily
tr: Günlük

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Monthly
tr: Aylık

en: Yearly
tr: Yıllık

en: Hourly
tr: Saatlik

en: Mon
tr: Pzt

en: Tue
tr: Sal

en: Wed
tr: Çrş

en: Thu
tr: Prş

en: Fri
tr: Cum

en: Sat
tr: Cmt

en: Sun
tr: Pzr

en: Recurrence
tr: Tekrarlama

note: complexity
en: Complexity
tr: Karmaşıklık

en: Basic
tr: Temel

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Use this if you want regular repeating event
tr: Düzenli tekrarlanan görevler için bu özelliği kullanabilirsiniz

en: Use this if you need complex times like:
     Every Saturday and Sunday or 
     First Tuesday every month
tr: Karmaşık tarihler belirlemek için bunu kullanabilirsiniz, mesela:
     Her Cumartesi ve Pazar veya 
     Her ay ilk Pazartesi

note: frequency
en: Frequency
tr: Sıklık

en: Each
tr: Her

en: occurrence
tr: olay

en: Limit frequency to certain interval.
     For example: Every third day:
     Frequency = Daily and Interval = 3
tr: Sıklığı kesin aralığa kısıtla.
     Örnek: Her üç gün:
     Sıklık = Günlük ve aralık = 3

en: Limit
tr: Kısıtla

en: Repeat forever
tr: Sürekli tekrarla

en: Repeat
tr: Tekrarla

en: Repeat until
tr: Şu zamana kadar tekrarla

note: weekdays (only for complex settings)
en: Weekdays
tr: Haftanın günü

en: Which day
tr: Hangi gün

en: Specify which weekday for monthly and yearly events.
     For example:
     Second Wednesday each month:
    	Frequency = Monthly,
    	Weekdays = check only Wednesday,
    	Which day = select 2 from the number below Wednesday
tr: Aylık ve yıllık görevler için haftanın bir gününü belirtebilirsiniz.
     Örneğin:
     Her ayın ikinci Çarşamba'sı:
    	Sıklık = Aylık,
    	Haftanın günü = sadece Çarşambayı işaretleyin,
    	Hangi gün = Çarşambanın altındaki sayılardan 2'yi seçin

note: TODO base (only for TODOs)
en: TODO base
tr: YAPILACAK temel

en: TODO reoccurs regularly starting on start time and repeating after each interval no matter when it was last completed
tr: YAPILACAK başlama zamanında düzenli olarak yeniden başlayacak ve her aralıkta sorunsuz tamamlandıktan sonra tekrarlayacak.

en: TODO reoccurrency is based on complete time and repeats after the interval counted from the last completed time.
    (Note that you can not tell anything about the history of the TODO since reoccurrence base changes after each completion.)
tr: YAPILACAKlar tekrar olma olasılığı, son tamamlama zamanından itibaren sayılan aralıktan sonra tamamlama zamanı ve tekrar sayısına bağlıdır.
    (Tekrar olma olasılığı her tamamlanmadan sonra değiştiğinden YAPILACAKların geçmişi hakkında herhangi bir yorum yapamayacağınızı göz önünde bulundurun.)

note: exceptions
en: Exceptions
tr: İstisnalar

en: Add more exception dates by clicking the calendar days below.
    Exception is either exclusion(-) or inclusion(+) depending on the selection.
    Remove by clicking the data.
tr: Aşağıdaki takvim günlerine tıklayarak daha fazla dışlanacak tarih girin.
    Dışlamalar seçime bağlı olarak hariç tutulmalar(-) veya dahil edilmeler(+) olabilir.
    Veriye tıklayarak kaldırın.

en: Add excluded date (-)
tr: (-) hariç tarih ekle

en: Excluded days are full days where this appointment is not happening
tr: Hariç tutulan günler, bu randevunun olmadığı tüm günlerdir

en: Add included time (+)
tr: (+) içeren zaman ekle

en: Included times have same timezone than start time, but they may have different time
tr: Zaman başladıktan sonra aynı zaman dilimindeki zamanları kapsar, ancak farklı zamanlar olabilir

note: calendars showing the action days
en: Action dates
tr: Eylem tarihleri

note: ********* View menu ********* View menu
en: _View
tr: _Görüntüle

note: ********* Go menu   *********
en: _Go
tr: G_it

en: New
tr: Yeni

en: Back one week
tr: Bir hafta geri

en: Back one day
tr: Bir gün geri

en: Forward one day
tr: Bir gün ileri

en: Forward one week
tr: Bir hafta ileri

en: Refresh
tr: Yenile

en: Close
tr: Kapat

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en:        Number of days to show
tr:        Gösterilecek günlerin sayısı

en: Orage - day view
tr: Orage - gün görünümü

note: date only appointment
en: All day
tr: Tüm gün

en: Time
tr: Zaman

en: No rows have been selected.
tr: Satır seçilmedi.

en: Click a row to select it and after that you can copy it.
tr: Seçmek için bir satıra tıklamalısınız, daha sonra onu kopyalayabilirsiniz.

en: You will permanently remove all
    selected appointments.
tr: Seçili tüm görevler silinecek.

en: Yes, remove them
tr: Evet, kaldır

en: Back
tr: Geri

en: Forward
tr: İleri

en: Find
tr: Bul

en: Dayview
tr: Gün görünümü

en: Extra days to show:
tr: Gösterilecek ilave günler:

en: only first repeating
tr: sadece ilk tekrar eden

en: Check this if you only want to see the first repeating event. By default all are shown.
    Note that this also shows all urgencies.
    Note that repeating events may appear earlier in the list as the first occurrence only is listed.
tr: Eğer sadece ilk tekrarlanan olayı görmek istiyorsanız bunu işareyleyin. Öntanımlı olarak tümü gösterilir.
    Bunun ayrıca önemleri de göstereceğini dikkate alın.
    Sadece ilk sonuç listeleneceğinden, tekrarlanan olayların daha önceden görüneceğini unutmayın.

en: also old
tr: eskiler de

en: Check this if you want to see old events also. This can only be selected after 'only first repeating' is enabled to avoid very long lists.
    Note that extra days selection still defines if newer appointments are listed'.
tr: Eğer eski olayları da görmek istiyorsanız bunu işaretleyin. Bu, uzun listeleri önleyebilmek adına sadece 'sadece ilk tekrarlananı göster' etkin ise seçilebilir.
    Ek gün seçiminin daha yeni randevular listelenmişse hala tanımlı olacağını unutmayın.

en: Journal entries starting from:
tr: Şu tarihten itibaren günlük girdilerini göster:

en: Search
tr: Arama

en: Search text
tr: Metin ara:

en: Flags
tr: Bayraklar

en: Title
tr: Başlık

en: Double click line to edit it.
    
    Flags in order:
    	 1. Alarm: n=no alarm
    		 A=Alarm is set P=Persistent alarm is set
    	 2. Recurrence: n=no recurrence
    		 H=Hourly D=Daily W=Weekly M=Monthly Y=Yearly
    	 3. Type: f=free B=Busy
    	 4. Located in file:
    		O=Orage A=Archive F=Foreign
    	 5. Appointment type:
    		E=Event T=Todo J=Journal
tr: Satırı düzenlemek için çift tıklayın.
    
    Sırasıyla bayraklar:
    	 1. Alarm: n=alarm yok
    		 A=Alarm ayarlı P=Kalıcı alarm ayarlı
    	 2. Yineleme: n=yineleme yok
    		 H=Her saat D=Günlük W=Haftalık M=Aylık Y=Yıllık
    	 3. Tür: f=uygun B=Meşgul
    	 4. Konumlandırılmış: dosya
    		O=Orage A=Arşiv F=Yabancı
    	 5. Randevu türü:
    		E=Etkinlik T=Yapılacak J=Günlük

note: remove since it has ended
en: 	Recur ended, moving to archive file.
tr: 	Tekrarlama sona erdi, arşiv dosyasına taşınıyor.

en: Archiving not enabled. Exiting
tr: Arşivleme etkin değil. Kapatılıyor

en: Archiving threshold: %d month(s)
tr: Arşivleme eşiği: %d ay

note: yy mon day
en: 	Archiving events, which are older than: %04d-%02d-%02d
tr: 	%04d-%02d-%02d değerinden daha eski görevler arşivleniyor

en: Archiving uid: %s
tr: uid arşivleniyor: %s

note: VTODO not completed, do not archive
en: 	VTODO not complete; not archived
tr: 	VTODO tamam değil, arşivlenmeyecek

note: it is recurrent event
en: 	Recurring. End year: %04d, month: %02d, day: %02d
tr: 	Tekrarlama. Bitiş yıl:  %04d, ay:  %02d,  gün:  %02d

en: Archiving done
tr: Arşivleme tamamlandı

note: PHASE 1: go through base orage file and remove "repeat" shortcuts
en: Starting archive removal.
tr: Arşiv temizliği başlatılıyor.

en: 	PHASE 1: reset recurring appointments
tr: 	AŞAMA 1: tekrarlanan görevleri sıfırla

note: PHASE 2: go through archive file and add everything back to base orage. * After that delete the whole arch file
en: 	PHASE 2: return archived appointments
tr: 	AŞAMA 2: arşivlenmiş görevlere dön

en: Archive removal done
tr: Arşiv temizliği tamamlandı

en: Orage default alarm
tr: Orage öntanımlı alârm

en: Created alarm list for main Orage file:
tr: Asıl Orage dosyası için oluşturulan alarm listesi:

en: Created alarm list for foreign file: %s (%s)
tr: Harici dosya için oluşturulmuş alarmlar: %s (%s)

en: 	Added %d alarms. Processed %d events.
tr: 	%d alarm eklendi. %d olay işlendi.

en: 	Found %d alarms of which %d are active. (Searched %d recurring alarms.)
tr: 	%2$d etkin uyarıdan %1$d tanesi bulundu. (%3$d tekrarlanan alârm arandı)

en: Starting import file preprocessing
tr: İçe aktarma önhazırlığı başlatılıyor

en: ... Patched DCREATED to be CREATED.
tr: ... CREATED olarak oluşturulması için DCREATED yamalandı.

en: ... Patched timezone to Orage format.
tr: ... Zaman dilimi Orage biçimine getirildi.

en: Import file preprocessing done
tr: İçe aktarım önhazırlığı tamamlandı

en: Found external update on file %s.
tr: %s dosyasında harici güncelleme bulundu.

en: Refreshing alarms and calendar due to external file update.
tr: Harici güncelleme dosyasına göre alarmlar ve takvimler yenileniyor.

en: Calendar files
tr: Takvim dosyaları

en: Current foreign files
tr: Son eklenen dosyalar

en: READ ONLY
tr: SADECE OKUMA İZNİ

en: READ WRITE
tr: SADECE YAZMA İZNİ

en: ***** No foreign files *****
tr: ***** Hiç ek dosya yok *****

en: Foreign file add failed
tr: Harici dosya ekleme başarısız

en: Orage can only handle 10 foreign files. Limit reached.
tr: Orage en fazla 10 harici dosyayı işleyebilir. Sınıra ulaşıldı.

en: Filename is empty.
tr: Dosya adı boş.

en: Name is empty.
tr: İsim boş.

en: File does not exist.
tr: Dosya mevcut değil.

en: Same filename already exists in Orage.
tr: Aynı isimli başka bir dosya mevcut.

en: Same name already exists in Orage.
tr: Aynı isim mevcut.

en: Import/export
tr: Aktar

en: Import
tr: İçe aktar

en: Read from file:
tr: Dosyadan oku:

en: Separate filenames with comma(,).
     NOTE: comma is not valid character in filenames for Orage.
tr: Dosya isimlerini virgül(,) ile ayırabilirsiniz.
     NOT: Dosya isimlerinizin virgül içermemesine dikkat ediniz.

en: Export
tr: Dışa aktar

en: Write to file:
tr: Dosyaya yaz:

en: Select
tr: Seç

en: All appointments
tr: Tüm görevler

en: Named appointments:
tr: İsimlendirilmiş görevler:

en: Note that only main file appointments are read.
    Archived and Foreign events are not exported.
tr: Sadece esas dosya görevleri okunacaktır.
    Arşivlenmiş ve harici görevler dışa aktarılmayacaktır.

en: Note that only main file appointments are read.
    Foreign events are not exported.
tr: Sadece esas dosya görevleri okunacaktır.
    Harici görevler gösterilmemektedir.

en: You can easily drag these from event-list window.
tr: Bunları olaylar penceresinden kolayca sürükleyebilirsiniz.

en: Orage appointment UIDs separated by commas.
tr: Orage görev UID'lerini virgülle ayırabilirsiniz.

en: Archive
tr: Arşiv

en: Archive now (threshold: %d months)
tr: Şimdi arşivle (eşik: %d ay)

en: You can change archive threshold in parameters
tr: Arşiv eşiğini parametrelerle değiştirebilirsiniz

en: Revert archive now
tr: Şimdi arşive dön

en: Return all archived events into main orage file and remove arch file.
    This is useful for example when doing export and moving orage
    appointments to another system.
tr: Bütün arşivleri esas orage dosyasına getirir ve arch dosyasını siler.
    Bu işlem dışa aktarmada ve farklı sistemlerde orage kullanmak için
    örnek sayılabilir.

en: Orage files
tr: Orage dosyaları

en: Orage main calendar file
tr: Orage ana takvim dosyası

en: Current file:
tr: Güncel dosya:

en: New file:
tr: Yeni dosya:

en: Action options:
tr: Eylem seçenekleri:

en: Rename
tr: Yeniden adlandır

en: Orage internal file rename only.
    Does not touch external filesystem at all.
    New file must exist.
tr: Sadece Orage iç dosyasını yeniden adlandırır.
    Dış dosya sistemine dokunmaz.
    Yeni dosya mutlaka bulunmalıdır.

en: Copy
tr: Kopyala

en: Current file is copied and stays unmodified in the old place.
tr: Mevcut dosya kopyalandı ve değiştirilmeden eski yerinde barınmakta.

en: Move
tr: Taşı

en: Current file is moved and vanishes from the old place.
tr: Mevcut dosya taşındı ve eski yerinde bulunmuyor.

en: Archive file
tr: Arşiv dosyası

en: Foreign files
tr: Ek dosyalar

en: Add new foreign file
tr: Yeni dosya ekle

en: Foreign file:
tr: Ek dosya:

note: label = gtk_label_new(_("Options:")); gtk_box_pack_start(GTK_BOX(hbox), label, FALSE, FALSE, 5);
en: Visible name:
tr: Görünür isim:

en: Read only
tr: Sadece okuma izni

en: Set this if you want to make sure that this file is never modified by Orage.
    Note that modifying foreign files may make them incompatible with the original tool, where they came from!
tr: Bu özelliği eğer Orage dosyaya hiç müdahale etmemişse kullanın.
    Eğer harici dosyaya müdahale etmiş iseniz, dosyayı aldığınız programla o dosya uyumsuzluk gösterebilir!

en: This internal name is displayed to user instead of file name.
tr: Bu iç isim dosya adı yerine kullanıcıya gösterilecektir.

en: Exchange data - Orage
tr: Veritabanını değiştir - Orage

en: 	This is %s version %s
tr: 	Bu %s sürüm %s

en: 	Released under the terms of the GNU General Public License.
tr: 	GNU Genel Kamu Lisansı hükümleri altında dağıtılmaktadır.

en: 	Compiled against GTK+-%d.%d.%d,
tr: 	GTK+-%d.%d.%d sürümü kullanılarak derlenmiştir,

en: using GTK+-%d.%d.%d.
tr: GTK+-%d.%d.%d kullanılıyor.

en: 	Using DBUS for import.
tr: 	Aktarım işlemi için DBUS kullanılıyor.

en: 	Not using DBUS. Import works only partially.
tr: 	DBUS kullanılmıyor. İçe aktarma kısmi çalışacaktır.

en: 	Using libnotify.
tr: 	libnotify kullanılıyor.

en: 	Not using libnotify.
tr: 	libnotify kullanılmıyor.

en: 	Using automatic archiving.
tr: 	Otomatik arşivleme kullanılıyor.

en: 	Not using archiving.
tr: 	Arşivleme kullanılmıyor.

en: 	Using operating system package libical.
tr: 	İşletmi sistemi paketi libical kullanımı.

en: 	Using Orage local version of libical.
tr: 	Libical'in Orage yerel sürümünü kullanımı.

en: Usage: orage [options] [files]
tr: Kullanım: orage [seçenekler] [dosyalar]

en: Options:
tr: Seçenekler:

en: --version (-v) 		show version of orage
tr: --version (-v) 		Orage'in sürümünü göster

en: --help (-h) 		print this text
tr: --help (-h) 		bu metni yazdır

en: --preferences (-p) 	show preferences form
tr: --preferences (-p) 	tercihler formunu göster

en: --toggle (-t) 		make orage visible/unvisible
tr: --toggle (-t) 		Orage'i görünür / görünmez yap

en: --add-foreign (-a) file [RW] [name] 	add a foreign file
tr: --add-foreign (-a) file [RW] [name] 	harici bir dosya ekle

en: --remove-foreign (-r) file 	remove a foreign file
tr: --remove-foreign (-r) dosya 	sonradan eklenmiş dosyayı sil

en: --export (-e) file [appointment...] 	export appointments from Orage to file
tr: --export (-e) dosya [randevu...] 	randevuları Orage'den dosyaya aktar

en: files=ical files to load into orage
tr: dosyalar=orage'a yüklenecek ical dosyaları

en: 	dbus not included in orage.
tr: 	orage dbus'ı kapsamamaktadır.

en: 	without dbus [files] and foreign file options(-a & -r) can only be used when starting orage
tr: 	dbus olmadığı zaman orage sadece [dosyalar] ve diğer dosya seçenekleri (-a & -r) parametreleriyle çalışabilir

en: 
    Unknown option %s
tr: 
    Bilinmeyen seçenek %s

en: _Exchange data
tr: V_eritabanını değiştir

note: Edit menu
en: _Edit
tr: Düz_enle

en: View selected _date
tr: Seçilen _günü göster

en: View selected _week
tr: Seçilen _hatfayı göster

en: Select _Today
tr: _Bugünü Seç

en: Show _Globaltime
tr: Evren_sel Zamanı Göster

note: Help menu
en: _Help
tr: _Yardım

en: No title defined
tr: Tanımlı başlık yok

en:  Location: %s
tr: Konum: %s

en: Never
tr: Asla

en: Title: %s
    %s Start:	%s
     Due:	%s
     Done:	%s%s
tr: Başlık: %s
    %s Başlangıç:	%s
     Bitiş:	%s
     Tamamlanma:	%s%s

en: Title: %s
    %s Start:	%s
     End:	%s%s
tr: Başlık: %s
    %s Başlangıç:	%s
     Bitiş:	%s%s

en: <b>To do:</b>
tr: <b>Yapılacak:</b>

en: <b>Events for %s:</b>
tr: <b>%s etkinlikleri:</b>

en: <b>Events for %s - %s:</b>
tr: <b>%s-%s için olaylar:</b>

en: Main settings
tr: Ana ayarlar

en: Timezone
tr: Zaman dilimi

en: You should always define your local timezone.
tr: Her zaman yerel zaman diliminizi tanımlamalısınız.

en: Archive threshold (months)
tr: Arşiv eşiği (aylara göre)

en: (0 = no archiving)
tr: (0 = arşivleme yok)

en: Archiving is used to save time and space when handling events.
tr: Arşivleme olayların işlenmesinde yer ve zaman kazanmak için kullanılmaktadır.

en: Sound command
tr: Ses dosyası çalıştırma komutu

en: This command is given to shell to make sound in alarms.
tr: Bu komut alârm sesi oluşturmak için uçbirime verilecektir.

en: Calendar window
tr: Takvim penceresi

en: Calendar visual details
tr: Takvim görsel ayrıntıları

en: Show borders
tr: Pencere kenarlıklarını göster

en: Show menu
tr: Menüyü göster

en: Show day names
tr: Gün adlarını göster

en: Show week numbers
tr: Hafta numaralarını göster

en: Show month and year
tr: Ay ve yılı göster

en: Calendar info boxes
tr: Takvim bilgi kutuları

en: Show todo list
tr: Yapılacak listesini göster

en: Number of days to show in event window
tr: Olay penceresinde gösterilecek gün sayısı

en: 0 = do not show event list at all
tr: 0=olay listesi görüntüleme

en: Calendar visibility
tr: Takvim görünürlüğü

en: Show on all desktops
tr: Tüm masaüstülerde göster

en: Keep on top
tr: Her zaman üstte göster

en: Show in taskbar
tr: Görev çubuğunda göster

en: Show in pager
tr: Sayfalayıcıda göster

en: Show in systray
tr: Sistem çekmecesinde göster

en: Calendar start
tr: Takvim başlama biçimi

en: Show
tr: Göster

en: Hide
tr: Gizle

en: Minimized
tr: Simge durumuna küçült

en: On calendar window open
tr: Takvim penceresi açıldığında

en: Select today's date
tr: Bugünün tarihini seç

en: Select previously selected date
tr: Daha önce seçilen tarihi seç

en: Calendar day double click shows
tr: Takvim gününe çift tıklandığında gösterilmesi istenen:

en: Days view
tr: Günler görünümü

en: Event list
tr: Olay listesi

en: Extra settings
tr: Diğer ayarlar

en: Event list window
tr: Olay liste penceresi

en: Number of extra days to show in event list
tr: Olay listesinde gösterilecek ilave günlerin sayısı

en: This is just the default value, you can change it in the actual eventlist window.
tr: Bu geçerli değer, gerçek olay listesi penceresinde değiştirebilirsiniz.

en: Show only first repeating event
tr: Sadece ilk tekrar eden olayı göster

en: Day view window default first day
tr: Öntanımlı ilk gün olan gün görünüm penceresi

en: First day of week
tr: Haftanın ilk günü

en: Selected day
tr: Seçilen gün

en: Use dynamic tray icon
tr: Hareketli sistem simgesi kullan

en: Use dynamic icon
tr: Hareketli simge kullan

en: Dynamic icon shows current month and day of the month.
tr: Hareketli simge mevcut ayı ve günlerini gösterir.

en: Use wakeup timer
tr: Uyanma zamanlayıcısını kullan

en: Use this timer if Orage has problems waking up properly after suspend or hibernate. (For example tray icon not refreshed or alarms not firing.)
tr: Eğer Orage hazırda beklettikten veya uykudan sonra düzgün uyanmıyorsa, bu zamanlayıcıyı kullanın. (Örneğin sistem çekmece simgesi yenilenmiyor veya alarmlar çalışmıyor ise.)

en: Foreign file default visual alarm
tr: Yabancı dosya öntanımlı görsel alarm

en: Orage window
tr: Orage penceresi

en: Notify notification
tr: Bildirim göster

en: Always quit when asked to close
tr: Kapatılmak istendiğinde her zaman çık

en: Always quit
tr: Her zaman çık

en: By default Orage stays open in the background when asked to close. This option changes Orage to quit and never stay in background when it is asked to close.
tr: Kapatılmak istendiğinde Orage varsayılan olarak arka planda açık durmaya devam eder. Bu seçenek Orage davranışını değiştirir ve kapatıldığında asla arka planda açık kalmaz.

en: Orage Preferences
tr: Orage Özellikleri

en: First Orage start. Searching default timezone.
tr: Öncelikle Orage'ı başlat. Yerel saat dilimi aranıyor.

en: Default timezone set to %s.
tr: Öntanımlı zaman dilimi %s olarak belirlendi.

en: Default timezone not found, please, set it manually.
tr: Yerel saat dilimi bulunamadı, lütfen ele ayarlayınız.

en: Reminder
tr: Hatırlatıcı

en: Open
tr: Aç

en: Reminder - Orage
tr: Hatırlatıcı - Orage

en: Postpone
tr: Ertele

en: Remind me again after the specified time
tr: Zamanı belirledikten sonra beni tekrar hatırla

en: Next active alarms:
tr: Sonraki ayarlanmış uyarılar:

en: 
    %02d d %02d h %02d min to: %s
tr: 
    %02d gün %02d sa %02d dak: %s

en: 
    No active alarms found
tr: 
     Ayarlanmış alârm bulunamadı

en: Africa
tr: Afrika

en: Africa/Abidjan
tr: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
tr: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
tr: Afrika/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
tr: Afrika/Algiers

en: Africa/Asmara
tr: Afrika/Asmara

en: Africa/Asmera
tr: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
tr: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
tr: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
tr: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
tr: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
tr: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
tr: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
tr: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
tr: Afrika/Cairo

en: Africa/Casablanca
tr: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
tr: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
tr: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
tr: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
tr: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
tr: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
tr: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
tr: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
tr: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
tr: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
tr: Afrika/Harare

en: Africa/Juba
tr: Afrika/Juba

en: Africa/Johannesburg
tr: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
tr: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
tr: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
tr: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
tr: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
tr: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
tr: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
tr: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
tr: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
tr: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
tr: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
tr: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
tr: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
tr: AfrikaMaseru

en: Africa/Mbabane
tr: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
tr: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
tr: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
tr: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
tr: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
tr: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
tr: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
tr: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
tr: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
tr: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
tr: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
tr: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
tr: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
tr: Afrika/Windhoek

en: America
tr: Amerika

en: America/Adak
tr: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
tr: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
tr: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
tr: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
tr: Amerika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
tr: Amerika/Argentina/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
tr: AmerikaArgentina/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
tr: Amerika/Arjantin/ComodRivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
tr: Amerika/Argentina/Cordoba

en: America/Argentina/Jujuy
tr: Amerika/Argentina/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
tr: Amerka/Arjantina/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
tr: Amerika/Argentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
tr: Amerika/Arjantin/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
tr: Amerika/Arjantin/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
tr: Amerika/Arjantin/San_Juan

en: America/Argentina/San_Luis
tr: Amerka/Arjantina/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
tr: Amerika/Arjantin/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
tr: Amerika/Arjantin/Ushuaia

en: America/Aruba
tr: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
tr: Amerika/Asuncion

en: America/Atikokan
tr: Amerika/Atikokan

en: America/Atka
tr: Amerika/Atka

en: America/Bahia
tr: Amerika/Bahia

en: America/Bahia_Banderas
tr: Amerika/Bahia_Banderas

en: America/Barbados
tr: Amerika/Barbados

en: America/Belem
tr: Amerika/Belem

en: America/Belize
tr: Amerika/Belize

en: America/Blanc-Sablon
tr: Amerika/Blanc-Sablon

en: America/Boa_Vista
tr: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
tr: Amerika/Bogota

en: America/Boise
tr: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
tr: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
tr: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Campo_Grande
tr: Amerika/Campo_Grande

en: America/Cancun
tr: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
tr: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
tr: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
tr: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
tr: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
tr: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
tr: Amerika/Chihuahua

en: America/Coral_Harbour
tr: Amerika/Coral_Harbour

en: America/Cordoba
tr: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
tr: Amerika/Costa_Rica

en: America/Creston
tr: Amerika/Creston

en: America/Cuiaba
tr: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
tr: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
tr: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
tr: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
tr: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
tr: Amerika/Denver

en: America/Detroit
tr: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
tr: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
tr: Amerika/Edmonton

en: America/Ensenada
tr: Amerika/Ensenada

en: America/Eirunepe
tr: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
tr: Amerika/El_Salvador

en: America/Fortaleza
tr: Amerika/Fortaleza

en: America/Fort_Wayne
tr: Amerika/Fort_Wayne

en: America/Glace_Bay
tr: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
tr: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
tr: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
tr: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
tr: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
tr: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
tr: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
tr: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
tr: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
tr: Amerika/Halifax

en: America/Havana
tr: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
tr: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
tr: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
tr: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
tr: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
tr: Amerika/Indiana/Petersburg

en: America/Indiana/Tell_City
tr: Amerika/Indiana/Tell_City

en: America/Indiana/Vevay
tr: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indiana/Vincennes
tr: Amerika/Indiana/Vincennes

en: America/Indiana/Winamac
tr: Amerika/Indiana/Winamac

en: America/Indianapolis
tr: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
tr: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
tr: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
tr: Amerika/Jamaica

en: America/Jujuy
tr: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
tr: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
tr: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
tr: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
tr: Amerika/Knox_IN

en: America/Kralendijk
tr: Amerika/Kralendijk

en: America/La_Paz
tr: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
tr: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
tr: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
tr: Amerika/Louisville

en: America/Lower_Princes
tr: Amerika/Lower_Princes

en: America/Maceio
tr: Amerika/Maceio

en: America/Managua
tr: Amerika/Managua

en: America/Manaus
tr: Amerika/Manaus

en: America/Marigot
tr: Amerika/Marigot

en: America/Martinique
tr: Amerika/Martinique

en: America/Matamoros
tr: Amerika/Matamoros

en: America/Mazatlan
tr: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
tr: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
tr: Amerika/Menominee

en: America/Merida
tr: Amerika/Merida

en: America/Metlakatla
tr: Amerika/Metlakatla

en: America/Mexico_City
tr: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
tr: Amerika/Miquelon

en: America/Moncton
tr: Amerika/Moncton

en: America/Monterrey
tr: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
tr: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
tr: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
tr: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
tr: Amerika/Nassau

en: America/New_York
tr: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
tr: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
tr: Amerika/Nome

en: America/North_Dakota/Beulah
tr: Amerika/North_Dakota/Beulah

en: America/North_Dakota/Center
tr: Amerika/North_Dakota/Center

en: America/North_Dakota/New_Salem
tr: Amerika/North_Dakota/New_Salem

en: America/Noronha
tr: Amerika/Noronha

en: America/Ojinaga
tr: Amerika/Ojinaga

en: America/Panama
tr: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
tr: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
tr: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
tr: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
tr: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
tr: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
tr: Amerika/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
tr: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
tr: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
tr: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
tr: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
tr: Amerika/Recife

en: America/Regina
tr: Amerika/Regina

en: America/Resolute
tr: Amerika/Resolute

en: America/Rio_Branco
tr: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
tr: Amerika/Rosario

en: America/Santa_Isabel
tr: Amerika/Santa_Isabel

en: America/Santarem
tr: Amerika/Santarem

en: America/Santiago
tr: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
tr: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
tr: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
tr: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
tr: Amerika/Shiprock

en: America/Sitka
tr: Amerika/Sitka

en: America/St_Barthelemy
tr: Amerika/St_Barthelemy

en: America/St_Johns
tr: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
tr: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
tr: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
tr: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
tr: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
tr: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
tr: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
tr: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
tr: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
tr: Amerika/Tijuana

en: America/Toronto
tr: Amerika/Toronto

en: America/Tortola
tr: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
tr: Amerika/Vancouver

en: America/Virgin
tr: Amerika/Virgin

en: America/Whitehorse
tr: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
tr: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
tr: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
tr: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica
tr: Antarktika

en: Antarctica/Casey
tr: Antarktika/Casey

en: Antarctica/Davis
tr: Antarktika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
tr: Antarktika/DumontDUrville

en: Antarctica/Macquarie
tr: Antartika/Macquarie

en: Antarctica/Mawson
tr: Antarktika/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
tr: Antarktika/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
tr: Antarktika/Palmer

en: Antarctica/Rothera
tr: Antartika/Rothera

en: Antarctica/South_Pole
tr: Antarktika/South_Pole

en: Antarctica/Syowa
tr: Antarktika/Syowa

en: Antarctica/Vostok
tr: Antarktika/Vostok

en: Arctic
tr: Arktik

en: Arctic/Longyearbyen
tr: Arktik/Longyearbyen

en: Asia
tr: Asya

en: Asia/Aden
tr: Asya/Aden

en: Asia/Almaty
tr: Asya/Almaty

en: Asia/Amman
tr: Asya/Amman

en: Asia/Anadyr
tr: Asya/Anadyr

en: Asia/Aqtau
tr: Asya/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
tr: Asya/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
tr: Asya/Ashgabat

en: Asia/Ashkhabad
tr: Asya/Aşkabat

en: Asia/Baghdad
tr: Asya/Baghdad

en: Asia/Bahrain
tr: Asya/Bahrain

en: Asia/Baku
tr: Asya/Baku

en: Asia/Bangkok
tr: Asya/Bangkok

en: Asia/Beirut
tr: Asya/Beirut

en: Asia/Bishkek
tr: Asya/Bishkek

en: Asia/Brunei
tr: Asya/Brunei

en: Asia/Calcutta
tr: Asya/Calcutta

en: Asia/Choibalsan
tr: Asya/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
tr: Asya/Chongqing

en: Asia/Chungking
tr: Asya/Chungking

en: Asia/Colombo
tr: Asya/Colombo

en: Asia/Dacca
tr: Asya/Dakka

en: Asia/Damascus
tr: Asya/Damascus

en: Asia/Dhaka
tr: Asya/Dhaka

en: Asia/Dili
tr: Asya/Dili

en: Asia/Dubai
tr: Asya/Dubai

en: Asia/Dushanbe
tr: Asya/Dushanbe

en: Asia/Gaza
tr: Asya/Gaza

en: Asia/Harbin
tr: Asya/Harbin

en: Asia/Hebron
tr: Asya/Hebron

en: Asia/Hong_Kong
tr: Asya/Hong_Kong

en: Asia/Ho_Chi_Minh
tr: Asya/Ho_Chi_Minh

en: Asia/Hovd
tr: Asya/Hovd

en: Asia/Irkutsk
tr: Asya/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
tr: Asya/İstanbul

en: Asia/Jakarta
tr: Asya/Jakarta

en: Asia/Jayapura
tr: Asya/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
tr: Asya/Jerusalem

en: Asia/Kabul
tr: Asya/Kabul

en: Asia/Kamchatka
tr: Asya/Kamchatka

en: Asia/Karachi
tr: Asya/Karachi

en: Asia/Kashgar
tr: Asya/Kashgar

en: Asia/Kathmandu
tr: Asya/Kathmandu

en: Asia/Katmandu
tr: Asya/Katmandu

en: Asia/Khandyga
tr: Asya/Khandyga

en: Asia/Kolkata
tr: Asya/Kolkata

en: Asia/Krasnoyarsk
tr: Asya/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
tr: Asya/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
tr: Asya/Kuching

en: Asia/Kuwait
tr: Asya/Kuwait

en: Asia/Macao
tr: Asya/Macao

en: Asia/Macau
tr: Asya/Macau

en: Asia/Magadan
tr: Asya/Magadan

en: Asia/Makassar
tr: Asya/Makassar

en: Asia/Manila
tr: Asya/Manila

en: Asia/Muscat
tr: Asya/Muscat

en: Asia/Nicosia
tr: Asya/Nicosia

en: Asia/Novokuznetsk
tr: Asya/Novokuznetsk

en: Asia/Novosibirsk
tr: Asya/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
tr: Asya/Omsk

en: Asia/Oral
tr: Asya/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
tr: Asya/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
tr: Asya/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
tr: Asya/Pyongyang

en: Asia/Qatar
tr: Asya/Qatar

en: Asia/Qyzylorda
tr: Asya/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
tr: Asya/Rangoon

en: Asia/Riyadh
tr: Asya/Riyadh

en: Asia/Riyadh87
tr: Asya/Riyad87

en: Asia/Riyadh88
tr: Asya/Riyad88

en: Asia/Riyadh89
tr: Asya//Riyad89

en: Asia/Saigon
tr: Asya/Saigon

en: Asia/Sakhalin
tr: Asya//Sakhalin

en: Asia/Samarkand
tr: Asya/Samarkand

en: Asia/Seoul
tr: Asya/Seoul

en: Asia/Shanghai
tr: Asya/Shanghai

en: Asia/Singapore
tr: Asya/Singapore

en: Asia/Taipei
tr: Asya/Taipei

en: Asia/Tashkent
tr: Asya/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
tr: Asya/Tbilisi

en: Asia/Tehran
tr: Asya/Tehran

en: Asia/Tel_Aviv
tr: Asya//Tel_Aviv

en: Asia/Thimbu
tr: Asya/Thimbu

en: Asia/Thimphu
tr: Asya/Thimphu

en: Asia/Tokyo
tr: Asya/Tokyo

en: Asia/Ujung_Pandang
tr: Asya/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
tr: Asya/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
tr: Asya/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
tr: Asya/Urumqi

en: Asia/Ust-Nera
tr: Asya/Ust-Nera

en: Asia/Vientiane
tr: Asya/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
tr: Asya/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
tr: Asya/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
tr: Asya/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
tr: Asya/Yerevan

en: Atlantic
tr: Atlantik

en: Atlantic/Azores
tr: Atlantik/Azores

en: Atlantic/Bermuda
tr: Atlantik/Bermuda

en: Atlantic/Canary
tr: Atlantik/Canary

en: Atlantic/Cape_Verde
tr: Atlantik/Cape_Verde

en: Atlantic/Faeroe
tr: Atlantik/Faeroe

en: Atlantic/Faroe
tr: Atlantik/Faroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
tr: Atlantik/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
tr: Atlantik/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
tr: Atlantik/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
tr: Atlantik/South_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
tr: Atlantik/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
tr: Atlantik/Stanley

en: Australia
tr: Avustralya

en: Australia/ACT
tr: Avusturalya/ACT

en: Australia/Adelaide
tr: Avustralya/Adelaide

en: Australia/Brisbane
tr: Avustralya/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
tr: Avustralya/Broken_Hill

en: Australia/Currie
tr: Avusturalya/Currie

en: Australia/Darwin
tr: Avustralya/Darwin

en: Australia/Eucla
tr: Avusturalya/Eucla

en: Australia/Hobart
tr: Avustralya/Hobart

en: Australia/Lindeman
tr: Avustralya/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
tr: Avustralya/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
tr: Avustralya/Melbourne

en: Australia/Perth
tr: Avustralya/Perth

en: Australia/Sydney
tr: Avustralya/Sydney

en: Brazil
tr: Brezilya

en: Brazil/Acre
tr: Brezilya/Acre

en: Brazil/DeNoronha
tr: Brezilya/DeNoronha

en: Brazil/East
tr: Brezilya/Doğu

en: Brazil/West
tr: Brezilya/Batı

en: Canada
tr: Kanada

en: Canada/Atlantic
tr: Kanada/Atlantik

en: Canada/Central
tr: Kanada/Central

en: Canada/East-Saskatchewan
tr: Kanada/East-Saskatchewan

en: Canada/Eastern
tr: Kanada/Eastern

en: Canada/Mountain
tr: Kanada/Mountain

en: Canada/Newfoundland
tr: Kanada/Newfoundland

en: Canada/Pacific
tr: Kanada/Pasifik

en: Canada/Saskatchewan
tr: Kanada/Saskatchewan

en: Canada/Yukon
tr: Kanada/Yukon

en: Chile
tr: Şili

en: Chile/Continental
tr: Şili/Continental

en: Chile/EasterIsland
tr: Şili/EasterIsland

en: Europe
tr: Avrupa

en: Europe/Amsterdam
tr: Avrupa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
tr: Avrupa/Andorra

en: Europe/Athens
tr: Avrupa/Athens

en: Europe/Belfast
tr: Avrupa/Belfast

en: Europe/Belgrade
tr: Avrupa/Belgrade

en: Europe/Berlin
tr: Avrupa/Berlin

en: Europe/Bratislava
tr: Avrupa/Bratislava

en: Europe/Brussels
tr: Avrupa/Brussels

en: Europe/Bucharest
tr: Avrupa/Bucharest

en: Europe/Budapest
tr: Avrupa/Budapest

en: Europe/Busingen
tr: Avrupa/Busingen

en: Europe/Chisinau
tr: Avrupa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
tr: Avrupa/Copenhagen

en: Europe/Dublin
tr: Avrupa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
tr: Avrupa/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
tr: Avrupa/Guernsey

en: Europe/Helsinki
tr: Avrupa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
tr: Avrupa/Isle_of_Man

en: Europe/Istanbul
tr: Avrupa/İstanbul

en: Europe/Jersey
tr: Avrupa/Jersey

en: Europe/Kaliningrad
tr: Avrupa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
tr: Avrupa/Kiev

en: Europe/Lisbon
tr: Avrupa/Lisbon

en: Europe/Ljubljana
tr: Avrupa/Ljubljana

en: Europe/London
tr: Avrupa/London

en: Europe/Luxembourg
tr: Avrupa/Luxembourg

en: Europe/Madrid
tr: Avrupa/Madrid

en: Europe/Malta
tr: Avrupa/Malta

en: Europe/Mariehamn
tr: Avrupa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
tr: Avrupa/Minsk

en: Europe/Monaco
tr: Avrupa/Monaco

en: Europe/Moscow
tr: Avrupa/Moscow

en: Europe/Nicosia
tr: Avrupa/Nicosia

en: Europe/Oslo
tr: Avrupa/Oslo

en: Europe/Paris
tr: Avrupa/Paris

en: Europe/Podgorica
tr: Avrupa/Podgorica

en: Europe/Prague
tr: Avrupa/Prague

en: Europe/Riga
tr: Avrupa/Riga

en: Europe/Rome
tr: Avrupa/Rome

en: Europe/Samara
tr: Avrupa/Samara

en: Europe/San_Marino
tr: Avrupa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
tr: Avrupa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
tr: Avrupa/Simferopol

en: Europe/Skopje
tr: Avrupa/Skopje

en: Europe/Sofia
tr: Avrupa/Sofia

en: Europe/Stockholm
tr: Avrupa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
tr: Avrupa/Tallinn

en: Europe/Tirane
tr: Avrupa/Tirane

en: Europe/Tiraspol
tr: Avrupa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
tr: Avrupa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
tr: Avrupa/Vaduz

en: Europe/Vatican
tr: Avrupa/Vatican

en: Europe/Vienna
tr: Avrupa/Vienna

en: Europe/Vilnius
tr: Avrupa/Vilnius

en: Europe/Volgograd
tr: Avrupa/Volgograd

en: Europe/Warsaw
tr: Avrupa/Warsaw

en: Europe/Zagreb
tr: Avrupa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
tr: Avrupa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
tr: Avrupa/Zurich

en: Indian
tr: Hindistan

en: Indian/Antananarivo
tr: Hindistan/Antananarivo

en: Indian/Chagos
tr: Hindistan/Chagos

en: Indian/Christmas
tr: Hindistan/Christmas

en: Indian/Cocos
tr: Hindistan/Cocos

en: Indian/Comoro
tr: Hindistan/Comoro

en: Indian/Kerguelen
tr: Hindistan/Kerguelen

en: Indian/Mahe
tr: Hindistan/Mahe

en: Indian/Maldives
tr: Hindistan/Maldives

en: Indian/Mauritius
tr: Hindistan/Mauritius

en: Indian/Mayotte
tr: Hindistan/Mayotte

en: Indian/Reunion
tr: Hindistan/Reunion

en: Mexico
tr: Meksika

en: Mexico/BajaNorte
tr: Meksika/BajaNorte

en: Mexico/BajaSur
tr: Meksika/BajaSur

en: Mexico/General
tr: Meksika/General

en: Mideast
tr: Orta doğu

en: Mideast/Riyadh87
tr: Orta doğu/Riyad87

en: Mideast/Riyadh88
tr: Orta doğu/Riyad88

en: Mideast/Riyadh89
tr: Orta doğu/Riyad89

en: Pacific
tr: Pasifik

en: Pacific/Apia
tr: Pasifik/Apia

en: Pacific/Auckland
tr: Pasifik/Auckland

en: Pacific/Chatham
tr: Pasifik/Chatham

en: Pacific/Chuuk
tr: Pasifik/Chuuk

en: Pacific/Easter
tr: Pasifik/Easter

en: Pacific/Efate
tr: Pasifik/Efate

en: Pacific/Enderbury
tr: Pasifik/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
tr: Pasifik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
tr: Pasifik/Fiji

en: Pacific/Funafuti
tr: Pasifik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
tr: Pasifik/Galapagos

en: Pacific/Gambier
tr: Pasifik/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
tr: Pasifik/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
tr: Pasifik/Guam

en: Pacific/Honolulu
tr: Pasifik/Honolulu

en: Pacific/Johnston
tr: Pasifik/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
tr: Pasifik/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
tr: Pasifik/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
tr: Pasifik/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
tr: Pasifik/Majuro

en: Pacific/Marquesas
tr: Pasifik/Marquesas

en: Pacific/Midway
tr: Pasifik/Midway

en: Pacific/Nauru
tr: Pasifik/Nauru

en: Pacific/Niue
tr: Pasifik/Niue

en: Pacific/Norfolk
tr: Pasifik/Norfolk

en: Pacific/Noumea
tr: Pasifik/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
tr: Pasifik/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
tr: Pasifik/Palau

en: Pacific/Pitcairn
tr: Pasifik/Pitcairn

en: Pacific/Pohnpei
tr: Pasifik/Pohnpei

en: Pacific/Ponape
tr: Pasifik/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
tr: Pasifik/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
tr: Pasifik/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
tr: Pasifik/Saipan

en: Pacific/Samoa
tr: Pasifik/Samoa

en: Pacific/Tahiti
tr: Pasifik/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
tr: Pasifik/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
tr: Pasifik/Tongatapu

en: Pacific/Truk
tr: Pasifik/Truk

en: Pacific/Wake
tr: Pasifik/Wake

en: Pacific/Wallis
tr: Pasifik/Wallis

en: Pacific/Yap
tr: Pasifik/Yap

en: New appointment
tr: Yeni görevi

en: About Orage
tr: Orage Hakkında

en: Orage Panel Clock
tr: Orage Panel Saati

en: Show time and date?
tr: Saati ve tarihi göster?

en: Orage preferences
tr: Orage özellikleri

en: Settings for the Xfce 4 Calendar Application (Orage)
tr: Xfce4 Takvim Uygulaması (Orage) için Ayarlar

en: Orage Calendar Preferences
tr: Orage Takvim Özellikleri

en: Calendar
tr: Takvim

en: Orage Calendar
tr: Orage  Takvim

en: Desktop calendar
tr: Masaüstü takvimi
