Xfce Apps - en to ug translation catalogue (747 entries)

en: Raising GlobalTime window...
ug: دۇنيا ۋاقتى(GlobalTime) كۆزنىكى كۆتۈرۈلۈۋاتىدۇ...

en: GlobalTime window raise failed
ug: دۇنيا ۋاقتى(GlobalTime) كۆزنىكىنى كۆتۈرۈش مەغلۇپ بولدى

note: ********** timezone tooltip **********
en: %s
    click to modify clock
ug: %s
    چېكىپ سائەتنى توغرىلاڭ

en: Localtime
ug: يەرلىك ۋاقىت

en: button 1 to change preferences 
    button 2 to adjust time of clocks
ug: توپچە 1 تەڭشەكنى ئۆزگەرتىدۇ 
    توپچە 2 ۋاقىتنى توغرىلايدۇ

en: adjust to change hour
ug: سائەتنى توغرىلايدۇ

en: adjust to change minute. Click arrows with button 2 to change only 1 minute.
ug: مىنۇتنى توغرىلايدۇ. توپچە 2 نى ئىسترېلكا بىلەن قوشۇپ چەكسە بىر مىنۇت ئۆزگىرىدۇ.

en: Not possible to delete the last clock.
ug: ئەڭ ئاخىرقى سائەتنى ئۆچۈرۈش مۇمكىن ئەمەس.

en: update this clock
ug: بۇ سائەتنى يېڭىلا

en: add new empty clock
ug: يېڭىدىن قۇرۇق سائەت قوش

en: add new clock using this clock as model
ug: مۇشۇ سائەتنى ئۈلگە قىلىپ يېڭى سائەت قوش

en: delete this clock
ug: بۇ سائەتنى ئۆچۈر

en: move this clock first
ug: ئاۋۋال بۇ سائەتنى يۆتكە

en: move this clock left
ug: بۇ سائەتنى سولغا يۆتكە

en: move this clock right
ug: بۇ سائەتنى ئونغا يۆتكە

en: move this clock last
ug: بۇ سائەتنى ئەڭ ئاخىرىغا يۆتكە

en: set the timezone of this clock to be local timezone
ug: بۇ سائەتنىڭ ۋاقىت رايونىنى يەرلىك ۋاقىت رايونىغا تەڭشە

en: close window and exit
ug: كۆزنەكنى تاقاپ ئاخىرلاشتۇر

en: Globaltime preferences
ug: دۇنيا ۋاقتى(GlobalTime) تەڭشەكلىرى

note: -----------------------HEADING-------------------------------------------
en: Clock Parameters
ug: سائەت پارامېتىرلىرى

en: Name of the clock:
ug: سائەت ئاتى:

en: enter name of clock
ug: سائەت ئاتىنى كىرگۈزۈڭ

en: Timezone of the clock:
ug: سائەتنىڭ ۋاقىت رايونى:

en: Text Formatting
ug: تېكىست فورماتى

note: ------------------------background-------------------------
en: Background color:
ug: تەگلىك  رەڭگى:

en: Click to change background colour for clock
ug: چېكىپ سائەتنىڭ تەگلىك رېڭىنى ئۆزگەرت

en: Use default
ug: كۆڭۈلدىكىنى ئىشلەت

en: Cross this to use default instead of selected value
ug: تاللانغان قىممەتنى ئىشلەتمەي كۆڭۈلدىكىنى ئىشلىتىش ئۈچۈن بۇنى سىزىۋەت

note: ------------------------foreground-------------------------
en: Foreground (=text) color:
ug: ئالدى (=تېكىست) رېڭى:

en: Click to change foreground colour for clock
ug: چېكىپ سائەتنىڭ ئالدى رېڭىنى ئۆزگەرت

note: ------------------------name font-------------------------
en: Font for name of clock:
ug: سائەتنىڭ فونت ئاتى:

en: Click to change font for clock name
ug: چېكىپ سائەتنىڭ فونت ئاتىنى ئۆزگەرت

note: ------------------------time font-------------------------
en: Font for time of clock:
ug: سائەت ۋاقتىنىڭ فونتى:

en: Click to change font for clock time
ug: چېكىپ سائەت ۋاقتىنىڭ فونتىنى ئۆزگەرت

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline name of clock:
ug: سائەتنىڭ Underline ئاتى:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline time of clock:
ug: سائەتنىڭ Underline ۋاقتى:

en: Text Default Formatting
ug: تېكىستنىڭ كۆڭۈلدىكى فورماتى

en: Click to change default background colour for clocks
ug: چېكىپ سائەتنىڭ كۆڭۈلدىكى تەگلىك رەڭگىنى ئۆزگەرت

en: Cross this to use system default instead of selected color
ug: تاللانغان رەڭنى ئىشلەتمەي سىستېمىنىڭ كۆڭۈلدىكى رېڭىنى ئىشلىتىش ئۈچۈن بۇنى سىزىۋەت

en: Click to change default text colour for clocks
ug: چېكىپ سائەت كۆڭۈلدىكى تېكىست رەڭگىنى ئۆزگەرت

en: Click to change default font for clock name
ug: چېكىپ سائەت ئاتىنىڭ كۆڭۈلدىكى فونتىنى ئۆزگەرت

en: Cross this to use system default font instead of selected font
ug: تاللانغان فونتنى ئىشلەتمەي سىستېمىنىڭ كۆڭۈلدىكى فونتىنى ئىشلىتىش ئۈچۈن بۇنى سىزىۋەت

en: Click to change default font for clock time
ug: چېكىپ سائەت ۋاقتىنىڭ كۆڭۈلدىكى فونتىنى ئۆزگەرت

note: ------------------------underline name--------------------
en: Underline for name of clock:
ug: سائەتنىڭ Underline ئاتى:

note: ------------------------underline time--------------------
en: Underline for time of clock:
ug: سائەتنىڭ Underline ۋاقتى:

en: update preferences
ug: يېڭىلاش تەڭشەكلىرى

en: Globaltime Preferences
ug: دۇنيا ۋاقتى(GlobalTime) تەڭشەكلىرى

note: -----------------------HEADING--------------------------------------
en: General Preferences
ug: ئادەتتىكى تەڭشەكلەر

en: Decorations:
ug: بېزەكلەر:

en: Standard
ug: ئۆلچەملىك

en: Use normal decorations
ug: ئادەتتىكى بېزەكلەرنى ئىشلەت

en: Do not show window decorations (borders)
ug: كۆزنەك بېزەكلىرى(گىرۋەكلىرى) نى كۆرسەتمە

en: Clock size:
ug: سائەت چوڭلۇقى:

en: Equal
ug: تەڭ

en: All clocks have same size
ug: ھەممە سائەت ئوخشاش چوڭلۇقتا بولسۇن

en: Varying
ug: ھەر خىل

en: Clock sizes vary
ug: سائەت چوڭلۇقى ھەرخىل

en: Local timezone:
ug: يەرلىك ۋاقىت رايونى:

en:  Other
ug:  باشقىلار

en: %d hour %d mins
ug: %d سائەت %d مىنۇت

en: %d hour
ug: %d سائەت

en: %d mins
ug: %d مىنۇت

en: backward
ug: كەينىگە

en: forward
ug: ئالدىغا

en: not changed
ug: ئۆزگەرتىلمىدى

en: not changing
ug: ئۆزگەرمىدى

note: location
en: Location
ug: ئورنى

en: Previous/Next Change
ug: ئالدىنقىسى/كېيىنكى ئۆزگىرىش

en: Country
ug: دۆلەت

note: We are actually setting the g_par parameter. In other words we are setting the global default timezone for Orage. This is done very seldom and we do not want to allow "floating" here. This test is ugly, but it is not worth an extra parameter. this is normal appointment
en: Pick timezone
ug: ۋاقىت رايونى تاللا

en: Change mode
ug: ھالەت ئۆزگەرت

note: NOTE: this exists only if ical timezones are being used
en: floating
ug: لەيلىمە

en: Orage Globaltime
ug: ئورىج(Orage) دۇنيا ۋاقتى

en: Show clocks from different countries
ug: ئوخشىمىغان دۆلەتلەرنىڭ سائىتىنى كۆرسەت

en: Globaltime
ug: دۇنيا ۋاقتى(GlobalTime)

en: Appearance
ug: كۆرۈنۈشى

note: show frame
en: Show _frame
ug: كاندۇكنى كۆرسەت(_F)

note: foreground color
en: set foreground _color:
ug: ئالدى رېڭىنى بەلگىلە(_C)

note: background color
en: set _background color:
ug: تەگلىك رېڭىنى بەلگىلە(_B)

note: clock size (=vbox size): height and width
en: set _height:
ug: ئېگىزلىكنى بەلگىلە(_H)

en: Note that you can not change the height of horizontal panels
ug: دىققەت، گورىزونتال كۆزنەكلەرنىڭ ئېگىزلىكىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ

en: set _width:
ug: كەڭلىكنى بەلگىلە(_W)

en: Note that you can not change the width of vertical panels
ug: دىققەت، تىك كۆزنەكلەرنىڭ كەڭلىكىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ

en: Clock Options
ug: سائەت تاللانمىلىرى

note: timezone
en: set timezone to:
ug: ۋاقىت رايونىنى تۆۋەندىكىگە توغرىلاڭ:

en: Line %d:
ug: قۇر %d:

en: Enter any valid strftime function parameter.
ug: strftime فۇنكسىيىسىنىڭ خالىغان ئىناۋەتلىك پارامېتىرىنى كىرگۈزۈڭ.

note: Tooltip hint
en: Tooltip:
ug: كۆرسەتمە:

note: special timing for SUSPEND/HIBERNATE
en: fix time after suspend/hibernate
ug: تەنەپپۇس قىلىش/ئۈچەككە كىرىشتىن كېيىنكى fix ۋاقتى

en: You only need this if you do short term (less than 5 hours) suspend or hibernate and your visible time does not include seconds. Under these circumstances it is possible that Orageclock shows time inaccurately unless you have this selected. (Selecting this prevents cpu and interrupt saving features from working.)
ug: بۇ تاللانما، قىسقا ۋاقىت(5 سائەتتىن ئاز)لىق توڭلىتىش، ياكى ئۈچەككە كىرگۈزۈش ئېلىپ بارغاندا، سائەتتە سېكۇنتنى كۆرسەتمەيدىغان ۋاقىتتىلا ئىشلىتىلىدۇ. بۇ خىل شەرت ئاستىدا، مەزكۇر تاللانما تاللانمىسا، Orage نىڭ سائىتى توغرا كۆرسىتىلمەسلىكى مۇمكىن(بۇ تاللانسا، CPU ۋە ئۈزۈلۈش(interrupt) نىڭ ئىشلىشىدىن ساقلانغىلى بولىدۇ).

en: This program uses strftime function to get time.
    Use any valid code to get time in the format you prefer.
    Some common codes are:
    	%A = weekday			%B = month
    	%c = date & time		%R = hour & minute
    	%V = week number		%Z = timezone in use
    	%H = hours 				%M = minute
    	%X = local time			%x = local date
ug: بۇ پروگرامما ۋاقىتقا strftime نى ئىشلىتىدۇ.
    ئۆزىڭىز ياخشى كۆرىدىغان ۋاقىت فورماتى ئۈچۈن بىرەر ئىناۋەتلىك كود ئىشلىتىڭ.
    بەزى كۆپ ئىشلىتىدىغان كودلار:
    	%A = ھەپتە			%B = ئاي
    	%c = چېسلا & ۋاقىت		%R = سائەت & مىنۇت
    	%V = ھەپتە نومۇرى		%Z = ئىشلىتىۋاتقان ۋاقىت رايونى
    	%H = سائەت 				%M = مىنۇت
    	%X = يەرلىك ۋاقىت			%x = يەرلىك چېسلا

en: Orage clock Preferences
ug: Orage سائەت تەڭشەكلىرى

note: no lines yet TRANSLATORS: Use format characters from strftime(3) * to get the proper string for your locale. * I used these: * %A  : full weekday name * %d  : day of the month * %B  : full month name * %Y  : four digit year * %V  : ISO week number
en: %A %d %B %Y/%V
ug: %Y/%B/%d %A %V

en: Maintainer
ug: مەسئۇل ئادەم

en: Manage your time with Orage
ug: ۋاقىتنى Orage دە باشقۇرۇش

note: if (gtk_toggle_button_get_active( GTK_TOGGLE_BUTTON(apptw->Type_journal_rb))) end time
en: End
ug: تامام

en: Due
ug: مۆھلىتى

note: to avoid timing problems when updating entry Create file chooser
en: Select a file...
ug: ھۆججەت تاللا....

en: Sound Files
ug: ئۈن ھۆججەتلىرى

en: All Files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: The appointment information has been modified.
ug: دېيىشمە ئۇچۇرلىرى ئۆزگەرتىلدى

en: Do you want to continue?
ug: داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: The end of this appointment is earlier than the beginning.
ug: دېيىشمىنىڭ ئاخىرقى ۋاقتى باشلىنىش ۋاقتىدىن بۇرۇن بولۇپ قالدى.

en: Not set
ug: بەلگىلەنمىگەن

en: This appointment will be permanently removed.
ug: بۇ دېيىشمە مەڭگۈلۈككە ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: Today
ug: بۈگۈن

en: This appointment does not exist.
ug: بۇ دېيىشمە مەۋجۇت ئەمەس.

en: It was probably removed, please refresh your screen.
ug: ئۆچۈرۈلۈپ كەتكەندەك قىلىدۇ، ئېكرانىڭىزنى يېڭىلاڭ.

en: Current categories
ug: ھازىرقى كاتېگورىيەلەر

en: Add new category with color
ug: يېڭىدىن رەڭلىك كاتېگورىيە قوشۇش

en: Category:
ug: كاتېگورىيە:

en: Colors of categories - Orage
ug: كاتېگورىيە رېڭى - Orage

en: New appointment - Orage
ug: يېڭى دېيىشمە -  Orage

note: File menu stuff ********* File menu ********* File menu
en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: Sav_e and close
ug: ساقلاپ تاقا(_E)

en: D_uplicate
ug: كۆپەيت(_u)

en: Save
ug: ساقلا

en: Save and close
ug: ساقلاپ ئاندىن تاقايدۇ

en: Revert
ug: ئەسلىگە قايتۇر

en: Duplicate
ug: كۆچۈرۈلمە نۇسخا

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Free
ug: ئەركىن

en: Busy
ug: ئالدىراش

en: General
ug: ئادەتتىكى

note: type
en: Type
ug: تىپى

en: Event
ug: ھادىسە

en: Event that will happen sometime. For example:
    Meeting or birthday or TV show.
ug: بەزىدە ئالاھىدە ئىش تۇز بېرىدۇ.مەسىلەن:
    يىغىن ياكى تۇغۇلغان كۈن ياكى تېلېۋىزىيە ئويۇنى دېگەندەك.

en: Todo
ug: قىلىدىغان ئىشلار:

en: Something that you should do sometime. For example:
    Wash your car or test new version of Orage.
ug: بەزىدە قىلىدىغان ئىشلار. مەسىلەن:
    ماشىنىنى يۇيىدىغان ياكى تەكشۈرىدىغان ياكى بولمىسا Orage نىڭ يېڭى نەشرىنى سىنايدىغان دېگەندەك.

en: Journal
ug: ژۇرنال

en: Make a note that something happened. For example:
    Remark that your mother called or first snow came.
ug: يۈز بەرگەن ئىشلارنى خاتىرىگە يېزىپ قويۇش. مەسىلەن:
    ئانىڭىزنىڭ تېلېفون ئۇرغانلىرى ياكى تۇنجى قار ياققان ۋاقىت دېگەندەك.

note: title
en: Title
ug: ماۋزۇ

en: All day event
ug: پۈتۈن كۈنلۈك ئىشلار

note: start time
en: Start
ug: باشلا

en: Set
ug: تەڭشەك

en: Duration
ug: ۋاقتى

en: days
ug: كۈن

en: hours
ug: سائەت

en: mins
ug: مىنۇت

note: Availability (only for EVENT)
en: Availability
ug: بارى

note: completed (only for TODO)
en: Completed
ug: تاماملاندى

en: Done
ug: تامام

note: categories
en: Categories
ug: كاتېگورىيە

en: This is special category, which can be used to color this appointment in list views.
ug: بۇ ئالاھىدە كاتېگورىيە بولۇپ، تىزىم كۆرۈنۈشىدىكى دېيىشمىلەر رەڭلىك كۆرسىتىلىدۇ.

en: update colors for categories.
ug: كاتېگورىيەنىڭ رەڭلىرىنى يېڭىلايدۇ.

note: priority
en: Priority
ug: مەرتىۋىسى

note: note
en: Note
ug: ئىزاھ

en: These shorthand commands take effect immediately:
        <D> inserts current date in local date format
        <T> inserts time and
        <DT> inserts date and time.
    
    These are converted only later when they are seen:
        <&Ynnnn> is translated to current year minus nnnn.
    (This can be used for example in birthday reminders to tell how old the person will be.)
ug: تۆۋەندىكى قىسقا بۇيرۇقلار شۇ ھامان ئىجرا بولىدۇ:
        <D> نۆۋەتتىكى ۋاقىت ۋە چېسلانى يەرلىك پىچىمدا قىستۇرىدۇ
        <T> ۋاقىتنى قىستۇرىدۇ
        <DT> ۋاقىت ۋە چېسلانى قىستۇرىدۇ.
    
    تۆۋەندىكىلەر بۇلار كۆرسىتىلگەندىلا ئايلاندۇرۇلىدۇ:
        <&Ynnnn> ھازىرقى يىلدىن nnnn نى ئالغان نەتىجىنى كۆرسىتىدۇ.
    (بۇنى ئادەتتە تۇغۇلغان كۈننى خەۋەر قىلغاندا، شۇ كىشىنىڭ قانچە ياشقا كىرگەنلىكىنى بىلدۈرۈشتە ئىشلەتسە بولىدۇ.)

en: Before Start
ug: باشلىنىشتىن بۇرۇن

en: Before End
ug: تاماملىنىشتىن بۇرۇن

en: After Start
ug: باشلانغاندىن كېيىن

en: After End
ug: تاماملانغاندىن كېيىن

en: Alarm
ug: گۈدۈك

note: **** ALARM TIME ****
en: Alarm time
ug: گۈدۈك ۋاقتى

en: Often you want to get alarm:
     1) before Event start
     2) before Todo end
     3) after Todo start
ug: گۈدۈكنى چالىدىغان ۋاقىت:
     1) ئالاھىدە ئىشتىن بۇرۇن
     2) قىلىدىغان ئىشلار تاماملانغاندا
     3) قىلىدىغان ئىشلار باشلانغاندىن كېيىن

en: Persistent alarm
ug: ئۆزگەرمەس قوڭغۇراق

en: Select this if you want Orage to remind you even if it has not been active when the alarm happened.
ug: قوڭغۇراق چېلىنغاندا، Orage نى قوزغاتماي، كېيىن Orage قوزغىتىلغاندا خەۋەر قىلماقچى بولغاندا تاللىسا بولىدۇ.

note: **** Audio Alarm ****
en: Sound
ug: ئاۋاز

en: Use
ug: ئىشلەت

en: Select this if you want audible alarm
ug: ئاۋازلىق گۈدۈك ئۈچۈن بۇنى تاللاڭ

en: Repeat alarm sound
ug: ئاۋازلىق گۈدۈكنى تەكرارلىسۇن

en: times
ug: ۋاقىت

en: sec interval
ug: ئارقىلىق بەلگىلە

note: **** Display Alarm ****
en: Visual
ug: كۆرۈنۈشلۈك

en: Use Orage window
ug: Orage كۆزنىكىنى ئىشلەت

en: Select this if you want Orage window alarm
ug: Orage كۆزنەك گۈدۈكى ئۈچۈن بۇنى تاللاڭ

en: Use notification
ug: ئۇقتۇرۇش ئىشلەت

en: Select this if you want notification alarm
ug: ئۇقتۇرۇش گۈدۈكى ئۈچۈن بۇنى تاللاڭ

en: Set timeout
ug: ۋاقىت چېكىنى بەلگىلە

en: Select this if you want notification to expire automatically
ug: ئۇقتۇرۇشنىڭ مۇددىتىنى ئاپتوماتىك ئۆتكۈزۈۋەتمەكچى بولسىڭىز بۇنى تاللاڭ

en: 0 = system default expiration time
ug: 0 = سىستېمىنىڭ كۆڭۈلدىكى ۋاقىت چېكى

en: seconds
ug: سېكۇنت

note: **** Procedure Alarm ****
en: Procedure
ug: جەريان

en: Select this if you want procedure or script alarm
ug: پروگرامما ياكى قوليازمىدا خەۋەر قىلىدىغان چاغدا تاللىسا بولىدۇ

en: You must enter all escape etc characters yourself.
    This string is just given to shell to process.
    The following special commands are replaced at run time:
    	<&T>  appointment title
    	<&D>  appointment description
    	<&AT> alarm time
    	<&ST> appointment start time
    	<&ET> appointment end time
ug: بىر قىسىم قاچۇرغۇچى ھەرپلەرنى ئۆزىڭىز كىرگۈزۈڭ.
    مەزكۇر تېكىست shell غا يوللاپ بېرىلىدۇ.
    تۆۋەندىكىلەر بولسا، ئىجرا قىلىنىۋاتقان ۋاقىتتا ئالماشتۇرۇلىدىغان ئالاھىدە بۇيرۇقلاردۇر:
    	<&T>  دېيىشمە ماۋزۇسى
    	<&D>  دېيىشمە تەپسىلاتى
    	<&AT> قوڭغۇراق ۋاقتى
    	<&ST> دېيىشمىنىڭ باشلىنىش ۋاقتى
    	<&ET> دېيىشمىنىڭ ئاخىرلىشىش ۋاقتى

en: Test this alarm by raising it now
ug: بۇ گۈدۈكنى ھازىرلا سىنا

en: <b>Default alarm</b>
ug: <b>كۆڭۈلدىكى قوڭغۇراق</b>

en: Store current settings as default alarm
ug: ھازىرقى تەڭشەكنى كۆڭۈلدىكى گۈدۈك قىلىپ ساقلا

en: Set current settings from default alarm
ug: كۆڭۈلدىكى گۈدۈكنى ھازىرقى تەڭشەككە قوللان

en: None
ug: يوق

en: Daily
ug: كۈندىلىك

en: Weekly
ug: ھەپتىلىك

en: Monthly
ug: ئايلىق

en: Yearly
ug: يىللىق

en: Hourly
ug: ھەر سائەتتە

en: Mon
ug: دۈشەنبە

en: Tue
ug: سەيشەنبە

en: Wed
ug: چارشەنبە

en: Thu
ug: پەيشەنبە

en: Fri
ug: جۈمە

en: Sat
ug: شەنبە

en: Sun
ug: قۇياش

en: Recurrence
ug: قايتىلىنىش

note: complexity
en: Complexity
ug: مۇرەككەپ

en: Basic
ug: ئاساس

en: Advanced
ug: ئالىي

en: Use this if you want regular repeating event
ug: ئەگەر قەرەللىك ۋاقىتتا تەكرارلاشنى خالىسىڭىز بۇنى ئىشلىتىڭ

en: Use this if you need complex times like:
     Every Saturday and Sunday or 
     First Tuesday every month
ug: تۆۋەندىكىدەك مۇرەككەپ تەڭشەك ئۈچۈن بۇنى ئىشلىتىڭ:
     ھەر شەنبە ياكى يەكشەنبە ياكى 
     ھەر ئاينىڭ تۇنجى دۈشەنبە كۈنى دېگەندەكلەر ئۈچۈن

en: Each
ug: ھەر بىر

en: occurrence
ug: كۆرۈلۈش

en: Limit frequency to certain interval.
     For example: Every third day:
     Frequency = Daily and Interval = 3
ug: تەكرارلىققا مەلۇم دائىرىدە چەك قويىدۇ.
     مەسىلەن: ھەر ئۇچ كۈندە بىر قېتىم:
     تەكرارلىقى = ھەر كۈنى، ئارىلىقى = 3

en: Limit
ug: لىمىت

en: Repeat forever
ug: مەڭگۈ قايتىلىسۇن

en: Repeat
ug: قايتىلا

en: Repeat until
ug: بۇنىڭغىچە قايتىلىسۇن

note: weekdays (only for complex settings)
en: Weekdays
ug: ئىش كۈنىدە

en: Which day
ug: قايسى كۈن

en: Specify which weekday for monthly and yearly events.
     For example:
     Second Wednesday each month:
    	Frequency = Monthly,
    	Weekdays = check only Wednesday,
    	Which day = select 2 from the number below Wednesday
ug: ئايلىق پائالىيەت ۋە يىللىق پائالييەتنىڭ قايسىي خىزمەت كۈنى ئىكەنلىكىنى بەلگىلەيدۇ.
    مەسىلەن:
    ھەر ئاينىڭ ئۈچىنچى چارشەنبە كۈنى: 
    چاستوتىسى ھەر ئاي، خىزمەت كۈنى پەقەت چارشەنبىنىلا تەكشۈرىدۇ، قايسى كۈنى چارشەنبىنىڭ سانىدىن 2 تاللىنىدۇ

note: TODO base (only for TODOs)
en: TODO base
ug: بىجىرىلىدىغان ئىش ئاساسى

en: TODO reoccurs regularly starting on start time and repeating after each interval no matter when it was last completed
ug: بىجىرىلىدىغان ئىش قانۇنىيەتلىك ھالدا باشلىنىدىغان ۋاقىتتا قوزغىتىلىپ ھەمدە ھەر ئارىلىقتا تەكرارلىنىدۇ، ئالدىنقى قېتىم قاچان تاماملىنىشتىن قەتئىنەزەر ئۇ تەكرار يۈز بېرىدۇ

note: exceptions
en: Exceptions
ug: مۇستەسنا

en: Add excluded date (-)
ug: چىقىرىۋېتىدىغان كۈنلەرنى قوش(-)

en: Excluded days are full days where this appointment is not happening
ug: چىقىرىۋېتىدىغان كۈنلەر پۈتۈن كۈن بولىدۇ، ھەم بۇ كۈندە دېيىشمىلەرنىڭ ھېچقايسىسى ئېلىپ بېرىلمايدۇ

en: Add included time (+)
ug: قوشۇلىدىغان ۋاقىتنى قوش(+)

note: calendars showing the action days
en: Action dates
ug: مەشغۇلات چېسلاسى

note: ********* View menu ********* View menu
en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

note: ********* Go menu   *********
en: _Go
ug: يۆتكەل(_G)

en: New
ug: يېڭى

en: Refresh
ug: يېڭىلا

en: Close
ug: تاقا

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en:        Number of days to show
ug:        كۆرسىتىدىغان كۈنلەرنىڭ سانى

en: Orage - day view
ug: Orage - كۈنلەرنى كۆرۈش

note: date only appointment
en: All day
ug: بارلىق كۈنلەر

en: Time
ug: ۋاقىت

en: No rows have been selected.
ug: قۇر تاللانمىغان

en: Click a row to select it and after that you can copy it.
ug: چېكىپ قۇرنى تاللىغىلى بولىدۇ ئاندىن كېيىن ئۇنى كۆچۈرۈشكە بولىدۇ.

en: You will permanently remove all
    selected appointments.
ug: تاللانغان بارلىق دېيىشمىلەر 
    مەڭگۈلۈككە ئۆچۈرۈلىدۇ

en: Back
ug: ئارقىسىغا

en: Forward
ug: ئالدىغا

en: Find
ug: ئىزدە

en: Extra days to show
ug: كۆرسىتىدىغان قوشۇمچە كۈنلەر

en: Search
ug: ئىزدە

en: Search text
ug: ئىزدەيدىغان تېكىست

en: Flags
ug: بەلگىلەر

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Archiving not enabled. Exiting
ug: ئارخىپلاشنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ. ئاخىرلاشتۇرۇۋاتىدۇ

en: Archiving threshold: %d month(s)
ug: ئارخىپلاش بوسۇغىسى: %d ئاي

note: yy mon day
en: 	Archiving events, which are older than: %04d-%02d-%02d
ug: 	%04d-%02d-%02d دىن كونا بولغان ئارخىپلاش ھادىسىسى

en: Archiving uid: %s
ug: ئارخىپلاش uid: %s

note: VTODO not completed, do not archive
en: 	VTODO not complete; not archived
ug: 	VTODO تاماملانمىدى؛ ئارخىپلانمايدۇ

en: Archiving done
ug: ئارخىپلاش تاماملاندى

note: PHASE 1: go through base orage file and remove "repeat" shortcuts
en: Starting archive removal.
ug: ئارخىپ ئۆچۈرۈشنى باشلاندى.

en: Archive removal done
ug: ئارخىپ ئۆچۈرۈش تاماملاندى.

en: Orage default alarm
ug: Orage كۆڭۈلدىكى گۈدۈك

en: Starting import file preprocessing
ug: ھۆججەت ئىمپورت قىلىش باشلاندى

en: Import file preprocessing done
ug: ھۆججەت ئىمپورت قىلىش تاماملاندى

en: Calendar files
ug: يىلنامە ھۆججىتى

en: Current foreign files
ug: ھازىرقى سىرتقى ھۆججەتلەر

en: READ ONLY
ug: پەقەتلا ئوقۇش

en: READ WRITE
ug: ئوقۇپ يېزىش

en: ***** No foreign files *****
ug: ***** سىرتقى ھۆججەت يوق *****

en: Import/export
ug: ئەكىرىش/چىقىرىش

en: Import
ug: ئەكىر

en: Read from file:
ug: ھۆججەتتىن ئوقۇ:

en: Separate filenames with comma(,).
     NOTE: comma is not valid character in filenames for Orage.
ug: ھۆججەت نامى پەش ئارقىلىق ئايرىلسۇن(,).
     دىققەت: Orage دا پەشنى ھۆججەت نامىدا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Export
ug: چىقار

en: Write to file:
ug: ھۆججەت ياز:

en: Select
ug: تاللا

en: All appointments
ug: بارلىق دېيىشمىلەر

en: Named appointments:
ug: ئىسىملىك دېيىشمىلەر:

en: You can easily drag these from event-list window.
ug: event-list كۆزنىكىدىن ئوڭايلا سۆرەپ ئەكىرگىلى بولىدۇ.

en: Archive
ug: ئارخىپ

en: Archive now (threshold: %d months)
ug: ھازىر ئارخىپلا(بوسۇغا: %d ئاي)

en: You can change archive threshold in parameters
ug: ئارخىپ بوسۇغىسىنى پارامېتىر ئارىلىق ئۆزگەرتكىلى بولىدۇ

en: Orage files
ug: Orage ھۆججەتلىرى

en: Orage main calendar file
ug: Orage ئاساسلىق يىلنامە ھۆججىتى

en: Rename
ug: ئات ئۆزگەرت

en: Copy
ug: كۆچۈر

en: Current file is copied and stays unmodified in the old place.
ug: ھازىرقى ھۆججەت كۆچۈرۈلىدۇ، بۇرۇنقى ئورۇندىكىسى شۇ پېتى قالىدۇ، ئۆزگەرمەيدۇ.

en: Move
ug: يۆتكە

en: Current file is moved and vanishes from the old place.
ug: ھازىرقى ھۆججەت يۆتكىۋېتىلىدۇ ھەم بۇرۇنقى ئورۇندىن غايىب بولۇپ كېتىدۇ.

en: Archive file
ug: ئارخىپ ھۆججىتى

en: Foreign files
ug: سىرتتىن كەلگەن ھۆججەتلەر

en: Add new foreign file
ug: يېڭىدىن سىرتقى ھۆججەت قوش

en: Foreign file:
ug: سىرتتىن كەلگەن ھۆججەت:

en: Read only
ug: پەقەتلا ئوقۇش

en: 	This is %s version %s
ug: 	بۇ بولسا %s نەشرى %s

en: 	Released under the terms of the GNU General Public License.
ug: 	مەزكۇر پروگرامما GNU General Public License, 2-نەشرى ئاساسىدا تارقىتىلغان

en: using GTK+-%d.%d.%d.
ug: GTK+-%d.%d.%d. نى ئىشلىتىش.

en: 	Using DBUS for import.
ug: 	ئىمپورت قىلىشتا DBUS ئىشلىتىدۇ.

en: 	Not using DBUS. Import works only partially.
ug: 	بۇنىڭدا DBUS ئىشلەتمەيدۇ، ئىمپورت قىلىش تولۇق ئىشلىمەيدۇ.

en: 	Using libnotify.
ug: 	بۇنىڭدا libnotify ئىشلىتىدۇ.

en: 	Not using libnotify.
ug: 	بۇنىڭدا libnotify ئىشلەتمەيدۇ.

en: 	Using automatic archiving.
ug: 	بۇنىڭدا ئاپتوماتىك ئارخىپلاش ئىشلىتىدۇ.

en: 	Not using archiving.
ug: 	بۇنىڭدا ئارخىپلاش ئىشلەتمەيدۇ.

en: 	Using operating system package libical.
ug: 	مەشغۇلات سىستېمىسىنىڭ  libical بوغچىسىنى ئىشلىتىدۇ.

en: 	Using Orage local version of libical.
ug: 	بۇنىڭدا Orage نىڭ ئۆزىنىڭ libical بوغچىسىنى ئىشلىتىدۇ.

en: Usage: orage [options] [files]
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى: orage [تاللانما] [ھۆججەتلەر]

en: Options:
ug: تاللانمىلار:

en: --version (-v) 		show version of orage
ug: --version (-v) 		 orage نىڭ نەشرىنى كۆرسىتىپ بېرىدۇ

en: --help (-h) 		print this text
ug: --help (-h) 		مەزكۇر تېكىستنى بېسىپ چىقىرىدۇ

en: --preferences (-p) 	show preferences form
ug: --preferences (-p) 	تەڭشەك form نى كۆرسىتىدۇ

en: --toggle (-t) 		make orage visible/unvisible
ug: --toggle (-t) 		orage كۆرۈنىدىغان ياكى كۆرۈنمەيدىغان قىلىدۇ

en: --remove-foreign (-r) file 	remove a foreign file
ug: --remove-foreign (-r) file 	سىرتقى ھۆججەت ئۆچۈرىدۇ

en: files=ical files to load into orage
ug: files=orage گە يۈكلەيدىغان ical ھۆججەتلىرى

en: 	dbus not included in orage.
ug: 	dbus orage نىڭ ئىچىدە يوق.

en: 
    Unknown option %s
ug: 
    نامەلۇم تاللانما %s

en: _Exchange data
ug: سانلىق ئاساس ئالماشتۇر(_E)

note: Edit menu
en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: View selected _date
ug: تاللانغان چېسلانى كۆرسەت(_D)

en: View selected _week
ug: تاللانغان ھەپتىنى كۆرسەت(_W)

en: Select _Today
ug: بۈگۈننى تاللا(_T)

en: Show _Globaltime
ug: دۇنيا ۋاقتىنى كۆرسەت(_G)

note: Help menu
en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: Never
ug: زادىلا

en: <b>To do:</b>
ug: <b>ئىشلار:</b>

en: <b>Events for %s:</b>
ug: <b>%s نىڭ ھادىسىلىرى:</b>

en: <b>Events for %s - %s:</b>
ug: <b>%s- %s نىڭ ھادىسىلىرى :</b>

en: Main settings
ug: ئاساسىي تەڭشەكلەر

en: Timezone
ug: ۋاقىت رايونى

en: You should always define your local timezone.
ug: يەرلىك ۋاقىت رايونىنى بەلگىلىمىسىڭىز بولمايدۇ.

en: Archive threshold (months)
ug: ئارخىپ بوسۇغىسى (ئايلار)

en: (0 = no archiving)
ug: (0 = ئارخىپلانمايدۇ)

en: Archiving is used to save time and space when handling events.
ug: ئارخىپلاش،  ھادىسىلەرنى بىر تەرەپ قىلغاندا، ۋاقىت ۋە دىسكا بوشلۇقىنى تېجەيدۇ.

en: Sound command
ug: ئۈن بۇيرۇقى

en: Show borders
ug: گىرۋەكلەرنى كۆرسەت

en: Show menu
ug: تىزىملىكنى كۆرسىتىش

en: Show day names
ug: كۈن ناملىرىنى كۆرسەت

en: Show week numbers
ug: ھەپتە نومۇرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show month and year
ug: ئاي ۋە يىلنى كۆرسەت

en: Show todo list
ug: ئىشلار تىزىملىكىنى كۆرسىتىدۇ

en: Number of days to show in event window
ug: ھادىسە كۆزنىكىدە كۆرسىتىدىغان كۈننىڭ سانى

en: 0 = do not show event list at all
ug: 0 = ھادىسە تىزىملىكىنى زادىلا كۆرسەتمەيدۇ

en: Show on all desktops
ug: بارلىق ئۈستەلئۈستىلىرىدە كۆرسەتسۇن

en: Keep on top
ug: كۆزنەك ھەمىشە ئەڭ ئۈستىدە تۇرسۇن

en: Show in taskbar
ug: ۋەزىپە بالدىقىنى كۆرسەتسۇن

en: Show in systray
ug: قونداقتا كۆرسەت

en: Calendar start
ug: يىلنامە باشلاش

en: Show
ug: كۆرسەت

en: Hide
ug: يوشۇر

en: Minimized
ug: كىچىكلىتىش

en: Event list
ug: ھادىسە تىزىملىكى

en: Extra settings
ug: باشقا تەڭشەكلەر

en: Number of extra days to show in event list
ug: ھادىسە تىزىملىكىدە كۆرسىتىدىغان باشقا كۈنلەر

en: This is just the default value, you can change it in the actual eventlist window.
ug: بۇ پەقەتلا كۆڭۈلدىكى قىممىتى، بۇنى eventlist كۆزنىكىدە ئۆزگەرتكىلى بولىدۇ.

en: Use dynamic tray icon
ug: ھەرىكەتچان قوندۇرما سىنبەلگىسى ئىشلەت

en: Use dynamic icon
ug: ھەرىكەتچان سىنبەلگىسى ئىشلەت

en: Dynamic icon shows current month and day of the month.
ug: ھەرىكەتچان سىنبەلگىدە ئاي ۋە كۈن كۆرسىتىلسۇن.

en: Orage Preferences
ug: Orage خاسلىقى

en: First Orage start. Searching default timezone.
ug: Orage تۇنجى قوزغالدى. كۆڭۈلدىكى ۋاقىت رايونىنى ئىزدەۋاتىدۇ.

en: Default timezone set to %s.
ug: كۆڭۈلدىكى ۋاقىت رايونى  %s غا توغرىلا.

en: Default timezone not found, please, set it manually.
ug: كۆڭۈلدىكى ۋاقىت رايونى تېپىلمىدى، ئۆزىڭىز بېكىتىڭ.

en: Reminder
ug: بەلگە

en: Open
ug: ئاچ

en: Reminder - Orage
ug: ئەسلەتكۈ - Orage

en: Remind me again after the specified time
ug: بەلگىلىك ۋاقىتتىن  كېيىن ئەسكەرتمە بەرگىن

en: Next active alarms:
ug: كېيىنكى ئاكتىپ گۈدۈكلەر:

en: 
    No active alarms found
ug: 
    ئاكتىپ گۈدۈك تېپىلمىدى

en: Africa
ug: ئافرىقا

en: Africa/Abidjan
ug: ئافرىقا/ئابىجان

en: Africa/Accra
ug: ئافرىقا/ئاككرا

en: Africa/Addis_Ababa
ug: ئافرىقا/ئەددىس-ئەبېبە

en: Africa/Algiers
ug: ئافرىقا/ئالجىر

en: Africa/Asmera
ug: ئافرىقا/ئاسمارا

en: Africa/Bamako
ug: ئافرىقا/باماكو

en: Africa/Bangui
ug: ئافرىقا/بانگى

en: Africa/Banjul
ug: ئافرىقا/بانجۇل

en: Africa/Bissau
ug: ئافرىقا/بىسسائۇ

en: Africa/Blantyre
ug: ئافرىقا/بىلانتايىر

en: Africa/Brazzaville
ug: ئافرىقا/بىراززاۋىل

en: Africa/Bujumbura
ug: ئافرىقا/بۇجۇمبۇرا

en: Africa/Cairo
ug: ئافرىقا/قاھىرە

en: Africa/Casablanca
ug: ئافرىقا/كازابلانكا

en: Africa/Ceuta
ug: ئافرىقا/سېيتا

en: Africa/Conakry
ug: ئافرىقا/كوناكرى

en: Africa/Dakar
ug: ئافرىقا/داكار

en: Africa/Dar_es_Salaam
ug: ئافرىقا/دارېسسالام

en: Africa/Djibouti
ug: ئافرىقا/جىبۇتى

en: Africa/Douala
ug: ئافرىقا/دوئالا

en: Africa/El_Aaiun
ug: ئافرىقا/لايوئۇن

en: Africa/Freetown
ug: ئافرىقا/فىرېتوۋن

en: Africa/Gaborone
ug: ئافرىقا/گابورون

en: Africa/Harare
ug: ئافرىقا/خارارې

en: Africa/Johannesburg
ug: ئافرىقا/يوھاننېسبۇرگ

en: Africa/Kampala
ug: ئافرىقا/كامپالا

en: Africa/Khartoum
ug: ئافرىقا/خارتۇم

en: Africa/Kigali
ug: ئافرىقا/كىگالى

en: Africa/Kinshasa
ug: ئافرىقا/كىنشاسا

en: Africa/Lagos
ug: ئافرىقا/لاگوس

en: Africa/Libreville
ug: ئافرىقا/لىبرېۋىل

en: Africa/Lome
ug: ئافرىقا/لومې

en: Africa/Luanda
ug: ئافرىقا/لۇئاندا

en: Africa/Lubumbashi
ug: ئافرىقا/لۇبۇمباشى

en: Africa/Lusaka
ug: ئافرىقا/لۇساكا

en: Africa/Malabo
ug: ئافرىقا/مالابو

en: Africa/Maputo
ug: ئافرىقا/ماپۇتو

en: Africa/Maseru
ug: ئافرىقا/ماسېرۇ

en: Africa/Mbabane
ug: ئافرىقا/مىبابانې

en: Africa/Mogadishu
ug: ئافرىقا/مۇقدىشو

en: Africa/Monrovia
ug: ئافرىقا/مونزوۋىيە

en: Africa/Nairobi
ug: ئافرىقا/نايروبى

en: Africa/Ndjamena
ug: ئافرىقا/نىجامېنا

en: Africa/Niamey
ug: ئافرىقا/نىيامېي

en: Africa/Nouakchott
ug: ئافرىقا/نوۋاكشوت

en: Africa/Ouagadougou
ug: ئافرىقا/ۋاگادۇگۇ

en: Africa/Porto-Novo
ug: ئافرىقا/پورتو-نوۋو

en: Africa/Sao_Tome
ug: ئافرىقا/سان-تومې

en: Africa/Timbuktu
ug: ئافرىقا/تىمبۇكتۇ

en: Africa/Tripoli
ug: ئافرىقا/تىرىپولى

en: Africa/Tunis
ug: ئافرىقا/تۇنىس

en: Africa/Windhoek
ug: ئافرىقا/ۋىندخوك

en: America
ug: ئامېرىكا

en: America/Adak
ug: ئامېرىكا/ئاداك

en: America/Anchorage
ug: ئامېرىكا/ئانكورېج

en: America/Anguilla
ug: ئامېرىكا/ئانگۋىللا

en: America/Antigua
ug: ئامېرىكا/ئانتىگۋا

en: America/Araguaina
ug: ئامېرىكا/ئاراگىيائىنا

en: America/Argentina/Buenos_Aires
ug: ئامېرىكا/ئارگېنتىنا/بۇئېنۇس-ئايرېس

en: America/Argentina/Catamarca
ug: ئامېرىكا/ئارگېنتىنا/كاتاماركا

en: America/Argentina/Cordoba
ug: ئامېرىكا/ئارگېنتىنا/كوردوبا

en: America/Argentina/Jujuy
ug: ئامېرىكا/ئارگېنتىنا/خۇخۇي

en: America/Argentina/Mendoza
ug: ئامېرىكا/ئارگېنتىنا/مېندوزا

en: America/Aruba
ug: ئامېرىكا/ئارۇبا

en: America/Asuncion
ug: ئامېرىكا/ئاسۇنسىيون

en: America/Barbados
ug: ئامېرىكا/باربادوس

en: America/Belem
ug: ئامېرىكا/بېلېم

en: America/Belize
ug: ئامېرىكا/بېلىز

en: America/Boa_Vista
ug: ئامېرىكا/بوئا-ۋىستا

en: America/Bogota
ug: ئامېرىكا/بوگۇتا

en: America/Boise
ug: ئامېرىكا/بويسې

en: America/Buenos_Aires
ug: ئامېرىكا/بۇئېنۇس-ئايرېس

en: America/Cambridge_Bay
ug: ئامېرىكا/كامبرىج_قولتۇقى

en: America/Cancun
ug: ئامېرىكا/كانكۇن

en: America/Caracas
ug: ئامېرىكا/كاراكاس

en: America/Catamarca
ug: ئامېرىكا/كاتاماركا

en: America/Cayenne
ug: ئامېرىكا/كايېننې

en: America/Cayman
ug: ئامېرىكا/كايمان

en: America/Chicago
ug: ئامېرىكا/چىكاگو

en: America/Chihuahua
ug: ئامېرىكا/چىۋاۋا

en: America/Cordoba
ug: ئامېرىكا/كوردوبا

en: America/Costa_Rica
ug: ئامېرىكا/كوستارىكا

en: America/Cuiaba
ug: ئامېرىكا/كۇيئابا

en: America/Curacao
ug: ئامېرىكا/كيۇراسوۋ

en: America/Dawson
ug: ئامېرىكا/داۋسون

en: America/Dawson_Creek
ug: ئامېرىكا/داۋسون-كىرىك

en: America/Denver
ug: ئامېرىكا/دېنۋېر

en: America/Detroit
ug: ئامېرىكا/دېترويت

en: America/Dominica
ug: ئامېرىكا/دومىنىكا

en: America/Edmonton
ug: ئامېرىكا/ئېدمونتون

en: America/Eirunepe
ug: ئامېرىكا/ئېيرۇنېپې

en: America/El_Salvador
ug: ئامېرىكا/سالۋادور

en: America/Fortaleza
ug: ئامېرىكا/فورتالېزا

en: America/Glace_Bay
ug: ئامېرىكا/گىلېيس_قولتۇقى

en: America/Godthab
ug: ئامېرىكا/Godthab

en: America/Goose_Bay
ug: ئامېرىكا/گۇس_قولتۇقى

en: America/Grand_Turk
ug: ئامېرىكا/گىراند-تۇرك

en: America/Grenada
ug: ئامېرىكا/گىرېنادا

en: America/Guadeloupe
ug: ئامېرىكا/گىۋادېلۇپ

en: America/Guatemala
ug: ئامېرىكا/گىۋاتېمالا

en: America/Guayaquil
ug: ئامېرىكا/گىۋاياكىل

en: America/Guyana
ug: ئامېرىكا/گىۋىيانا

en: America/Halifax
ug: ئامېرىكا/خالىفاكس

en: America/Havana
ug: ئامېرىكا/ھاۋانا

en: America/Hermosillo
ug: ئامېرىكا/خېرموسىلو

en: America/Indiana/Indianapolis
ug: ئامېرىكا/ئىندىئانا/ئىندىئاناپولىس

en: America/Indiana/Knox
ug: ئامېرىكا/ئىندىئانا/نوكس

en: America/Indiana/Marengo
ug: ئامېرىكا/ئىندىئانا/مارېنگو

en: America/Indiana/Vevay
ug: ئامېرىكا/ئىندىئانا/ۋېۋېي

en: America/Indianapolis
ug: ئامېرىكا/ئىندىئاناپولىس

en: America/Inuvik
ug: ئامېرىكا/ئىنۇۋىك

en: America/Iqaluit
ug: ئامېرىكا/ئىكالۇيت

en: America/Jamaica
ug: ئامېرىكا/يامايكا

en: America/Jujuy
ug: ئامېرىكا/خۇخۇي

en: America/Juneau
ug: ئامېرىكا/جۇنو

en: America/Kentucky/Louisville
ug: ئامېرىكا/كېنتۇككى/لۇئىسۋىل

en: America/Kentucky/Monticello
ug: ئامېرىكا/كېنتۇككى/مونتىچېللو

en: America/La_Paz
ug: ئامېرىكا/لا-پاز

en: America/Lima
ug: ئامېرىكا/لىما

en: America/Los_Angeles
ug: ئامېرىكا/لوس-ئانجېلېس

en: America/Louisville
ug: ئامېرىكا/لۇئىسۋىل

en: America/Maceio
ug: ئامېرىكا/ماسېييو

en: America/Managua
ug: ئامېرىكا/ماناگۇئا

en: America/Manaus
ug: ئامېرىكا/مانائۇس

en: America/Martinique
ug: ئامېرىكا/مارتىنىكا

en: America/Mazatlan
ug: ئامېرىكا/مازاتلان

en: America/Mendoza
ug: ئامېرىكا/مېندوزا

en: America/Menominee
ug: ئامېرىكا/مېنومىنى

en: America/Merida
ug: ئامېرىكا/مېرىدا

en: America/Mexico_City
ug: ئامېرىكا/مېكسىكا_شەھىرى

en: America/Miquelon
ug: ئامېرىكا/مىكېلون

en: America/Monterrey
ug: ئامېرىكا/مونتېررېي

en: America/Montevideo
ug: ئامېرىكا/مونتېۋىدېئو

en: America/Montreal
ug: ئامېرىكا/مونترېئال

en: America/Montserrat
ug: ئامېرىكا/مونتسېررات

en: America/Nassau
ug: ئامېرىكا/ناسسائۇ

en: America/New_York
ug: ئامېرىكا/نيۇ-يورك

en: America/Nipigon
ug: ئامېرىكا/نىپىگون

en: America/Nome
ug: ئامېرىكا/نومې

en: America/Noronha
ug: ئامېرىكا/نورونيا

en: America/Panama
ug: ئامېرىكا/پاناما

en: America/Pangnirtung
ug: ئامېرىكا/پاڭنىرتۇڭ

en: America/Paramaribo
ug: ئامېرىكا/پارامارىبو

en: America/Phoenix
ug: ئامېرىكا/فىنىكس

en: America/Port-au-Prince
ug: ئامېرىكا/پورت-ئو-پىرىنس

en: America/Port_of_Spain
ug: ئامېرىكا/ئىسپانىيە_پورتى

en: America/Porto_Velho
ug: ئامېرىكا/پورتو-ۋېليۇ

en: America/Puerto_Rico
ug: ئامېرىكا/پۇئېرتو-رىكو

en: America/Rainy_River
ug: ئامېرىكا/رېينى-رىۋېر

en: America/Rankin_Inlet
ug: ئامېرىكا/رانكىن-ئىنلېت

en: America/Recife
ug: ئامېرىكا/رېسىفې

en: America/Regina
ug: ئامېرىكا/رېگىنا

en: America/Rio_Branco
ug: ئامېرىكا/رىئو-بىرانكو

en: America/Rosario
ug: ئامېرىكا/روسارىئو

en: America/Santiago
ug: ئامېرىكا/سانتىياگو

en: America/Santo_Domingo
ug: ئامېرىكا/سانتو-دومىنگو

en: America/Sao_Paulo
ug: ئامېرىكا/سان-پاۋلو

en: America/Scoresbysund
ug: ئامېرىكا/Scoresbysund

en: America/Shiprock
ug: ئامېرىكا/شىپروك

en: America/St_Johns
ug: ئامېرىكا/ساينىت-جون

en: America/St_Kitts
ug: ئامېرىكا/ساينىت-كىتىس

en: America/St_Lucia
ug: ئامېرىكا/ساينىت-لۇسىيە

en: America/St_Thomas
ug: ئامېرىكا/ساينىت-توماس

en: America/St_Vincent
ug: ئامېرىكا/ساينىت-ۋىنسېنت

en: America/Swift_Current
ug: ئامېرىكا/سىۋىفت-كاررېنت

en: America/Tegucigalpa
ug: ئامېرىكا/تېگۇسىگالپا

en: America/Thule
ug: ئامېرىكا/تۇلې

en: America/Thunder_Bay
ug: ئامېرىكا/سۇندېر_قولتۇقى

en: America/Tijuana
ug: ئامېرىكا/Tijuana

en: America/Tortola
ug: ئامېرىكا/تورتولا

en: America/Vancouver
ug: ئامېرىكا/ۋانكۇۋېر

en: America/Whitehorse
ug: ئامېرىكا/ۋايتخورس

en: America/Winnipeg
ug: ئامېرىكا/ۋىننىپېگ

en: America/Yakutat
ug: ئامېرىكا/ياكۇتات

en: America/Yellowknife
ug: ئامېرىكا/يېللوۋنايف

en: Antarctica
ug: ئانتاركتىكا

en: Antarctica/Casey
ug: ئانتاركتىكا/كاسېي

en: Antarctica/Davis
ug: ئانتاركتىكا/داۋىس

en: Antarctica/DumontDUrville
ug: ئانتاركتىكا/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
ug: ئانتاركتىكا/ماۋسون

en: Antarctica/McMurdo
ug: ئانتاركتىكا/ماك-مۇردو

en: Antarctica/Palmer
ug: ئانتاركتىكا/پالمېر

en: Antarctica/South_Pole
ug: ئانتاركتىكا/جەنۇبىي_قۇتۇپ

en: Antarctica/Syowa
ug: ئانتاركتىكا/شوۋا

en: Antarctica/Vostok
ug: ئانتاركتىكا/ۋوستوك

en: Arctic
ug: شىمالىي قۇتۇپ

en: Arctic/Longyearbyen
ug: شىمالىي قۇتۇپ/لوڭيىئېربىن

en: Asia
ug: ئاسىيا

en: Asia/Aden
ug: ئاسىيا/ئادېن

en: Asia/Almaty
ug: ئاسىيا/ئالمۇتا

en: Asia/Amman
ug: ئاسىيا/ئاممان

en: Asia/Anadyr
ug: ئاسىيا/ئانادىر

en: Asia/Aqtau
ug: ئاسىيا/ئاقتاي

en: Asia/Aqtobe
ug: ئاسىيا/ئاقتۆبە

en: Asia/Ashgabat
ug: ئاسىيا/ئاشخاباد

en: Asia/Baghdad
ug: ئاسىيا/باغداد

en: Asia/Bahrain
ug: ئاسىيا/بەھرەين

en: Asia/Baku
ug: ئاسىيا/باكۇ

en: Asia/Bangkok
ug: ئاسىيا/باڭكوك

en: Asia/Beirut
ug: ئاسىيا/بېيرۇت

en: Asia/Bishkek
ug: ئاسىيا/بىشكەك

en: Asia/Brunei
ug: ئاسىيا/بىرۇنېي

en: Asia/Calcutta
ug: ئاسىيا/كالكۇتتا

en: Asia/Chungking
ug: ئاسىيا/چوڭچىڭ

en: Asia/Colombo
ug: ئاسىيا/كولومبو

en: Asia/Damascus
ug: ئاسىيا/دەمەشق

en: Asia/Dhaka
ug: ئاسىيا/داككا

en: Asia/Dili
ug: ئاسىيا/دىلى

en: Asia/Dubai
ug: ئاسىيا/دۇبەي

en: Asia/Dushanbe
ug: ئاسىيا/دۈشەنبە

en: Asia/Gaza
ug: ئاسىيا/غەززە

en: Asia/Harbin
ug: ئاسىيا/خاربىن

en: Asia/Hong_Kong
ug: ئاسىيا/شياڭگاڭ

en: Asia/Hovd
ug: ئاسىيا/خوۋد

en: Asia/Irkutsk
ug: ئاسىيا/ئىركۇتسك

en: Asia/Istanbul
ug: ئاسىيا/ئىستانبۇل

en: Asia/Jakarta
ug: ئاسىيا/جاكارتا

en: Asia/Jayapura
ug: ئاسىيا/جاياپۇرا

en: Asia/Jerusalem
ug: ئاسىيا/يېرۇسالېم

en: Asia/Kabul
ug: ئاسىيا/كابۇل

en: Asia/Kamchatka
ug: ئاسىيا/كامچاتكا

en: Asia/Karachi
ug: ئاسىيا/كاراچى

en: Asia/Kashgar
ug: ئاسىيا/قەشقەر

en: Asia/Katmandu
ug: ئاسىيا/كاتماندۇ

en: Asia/Krasnoyarsk
ug: ئاسىيا/كىراسنويارسك

en: Asia/Kuala_Lumpur
ug: ئاسىيا/كۇئالالۇمپۇر

en: Asia/Kuching
ug: ئاسىيا/كۇچىڭ

en: Asia/Kuwait
ug: ئاسىيا/كۇۋەيت

en: Asia/Macao
ug: ئاسىيا/ئاۋمېن

en: Asia/Magadan
ug: ئاسىيا/ماگادان

en: Asia/Manila
ug: ئاسىيا/مانىلا

en: Asia/Muscat
ug: ئاسىيا/مەسقات

en: Asia/Nicosia
ug: ئاسىيا/نىكوزىيە

en: Asia/Novosibirsk
ug: ئاسىيا/نوۋوسىبىرسك

en: Asia/Omsk
ug: ئاسىيا/ئومسك

en: Asia/Phnom_Penh
ug: ئاسىيا/فىنوم-پېن

en: Asia/Pontianak
ug: ئاسىيا/پونتىئاناك

en: Asia/Pyongyang
ug: ئاسىيا/پىيوڭياڭ

en: Asia/Qatar
ug: ئاسىيا/قاتار

en: Asia/Rangoon
ug: ئاسىيا/رانگون

en: Asia/Riyadh
ug: ئاسىيا/رىياد

en: Asia/Saigon
ug: ئاسىيا/سايگون

en: Asia/Samarkand
ug: ئاسىيا/سەمەرقەنت

en: Asia/Seoul
ug: ئاسىيا/سېئۇل

en: Asia/Shanghai
ug: ئاسىيا/شاڭخەي

en: Asia/Singapore
ug: ئاسىيا/سىنگاپور

en: Asia/Taipei
ug: ئاسىيا/تەيبېي

en: Asia/Tashkent
ug: ئاسىيا/تاشكەنت

en: Asia/Tbilisi
ug: ئاسىيا/تىبىلىس

en: Asia/Tehran
ug: ئاسىيا/تېھران

en: Asia/Thimphu
ug: ئاسىيا/تىمپۇ

en: Asia/Tokyo
ug: ئاسىيا/توكيو

en: Asia/Ujung_Pandang
ug: ئاسىيا/ماكاسسار

en: Asia/Ulaanbaatar
ug: ئاسىيا/ئۇلانباتور

en: Asia/Urumqi
ug: ئاسىيا/ئۈرۈمچى

en: Asia/Vientiane
ug: ئاسىيا/ۋىيېنتيان

en: Asia/Vladivostok
ug: ئاسىيا/ۋىلادىۋوستوك

en: Asia/Yakutsk
ug: ئاسىيا/ياكۇتسك

en: Asia/Yekaterinburg
ug: ئاسىيا/يېكاتېرىنبۇرگ

en: Asia/Yerevan
ug: ئاسىيا/يېرېۋان

en: Atlantic
ug: ئاتلانتىك ئوكيان

en: Atlantic/Azores
ug: ئاتلانتىك_ئوكيان/ئازور

en: Atlantic/Bermuda
ug: ئاتلانتىك_ئوكيان/بېرمۇدا

en: Atlantic/Canary
ug: ئاتلانتىك_ئوكيان/كانارى

en: Atlantic/Cape_Verde
ug: ئاتلانتىك_ئوكيان/يېشىل_تۇمشۇق

en: Atlantic/Faeroe
ug: ئاتلانتىك_ئوكيان/فائېرو

en: Atlantic/Jan_Mayen
ug: ئاتلانتىك_ئوكيان/يان-مايېن

en: Atlantic/Madeira
ug: ئاتلانتىك_ئوكيان/مادېيرا

en: Atlantic/Reykjavik
ug: ئاتلانتىك_ئوكيان/رېيكياۋىك

en: Atlantic/South_Georgia
ug: ئاتلانتىك_ئوكيان/جەنۇبىي_جورجىيە

en: Atlantic/St_Helena
ug: ئاتلانتىك_ئوكيان/ساينىت-ھېلېنا

en: Atlantic/Stanley
ug: ئاتلانتىك_ئوكيان/ستانلېي

en: Australia
ug: ئاۋسترالىيە

en: Australia/Adelaide
ug: ئاۋسترالىيە/ئادېلايدې

en: Australia/Brisbane
ug: ئاۋسترالىيە/بىرىسبان

en: Australia/Broken_Hill
ug: ئاۋسترالىيە/بىروكەن-خىل

en: Australia/Darwin
ug: ئاۋسترالىيە/دارۋىن

en: Australia/Hobart
ug: ئاۋسترالىيە/خوبارت

en: Australia/Lindeman
ug: ئاۋسترالىيە/لىندېمان

en: Australia/Lord_Howe
ug: ئاۋسترالىيە/لورد-خاي

en: Australia/Melbourne
ug: ئاۋسترالىيە/مېلبورن

en: Australia/Perth
ug: ئاۋسترالىيە/پېرت

en: Australia/Sydney
ug: ئاۋسترالىيە/سىدنېي

en: Europe
ug: ياۋروپا

en: Europe/Amsterdam
ug: ياۋروپا/ئامىستېردام

en: Europe/Andorra
ug: ياۋروپا/ئاندوررا

en: Europe/Athens
ug: ياۋروپا/ئافېنا

en: Europe/Belfast
ug: ياۋروپا/بېلفاست

en: Europe/Belgrade
ug: ياۋروپا/بېلگراد

en: Europe/Berlin
ug: ياۋروپا/بېرلىن

en: Europe/Bratislava
ug: ياۋروپا/بىراتىسلاۋا

en: Europe/Brussels
ug: ياۋروپا/بىريۇسسېل

en: Europe/Bucharest
ug: ياۋروپا/بۇخارېست

en: Europe/Budapest
ug: ياۋروپا/بۇداپېشت

en: Europe/Chisinau
ug: ياۋروپا/كىشىنېۋ

en: Europe/Copenhagen
ug: ياۋروپا/كوپېنھاگېن

en: Europe/Dublin
ug: ياۋروپا/دۇبلىن

en: Europe/Gibraltar
ug: ياۋروپا/جەبىلتارىق

en: Europe/Helsinki
ug: ياۋروپا/خېلسىنكى

en: Europe/Istanbul
ug: ياۋروپا/ئىستانبۇل

en: Europe/Kaliningrad
ug: ياۋروپا/كالىنىنگراد

en: Europe/Kiev
ug: ياۋروپا/كىيېۋ

en: Europe/Lisbon
ug: ياۋروپا/لىسبون

en: Europe/Ljubljana
ug: ياۋروپا/لىيۇبليانا

en: Europe/London
ug: ياۋروپا/لوندون

en: Europe/Luxembourg
ug: ياۋروپا/لىيۇكسېمبۇرگ

en: Europe/Madrid
ug: ياۋروپا/مادرىد

en: Europe/Malta
ug: ياۋروپا/مالتا

en: Europe/Minsk
ug: ياۋروپا/مىنسك

en: Europe/Monaco
ug: ياۋروپا/موناكو

en: Europe/Moscow
ug: ياۋروپا/موسكۋا

en: Europe/Nicosia
ug: ياۋروپا/نىكوزىيە

en: Europe/Oslo
ug: ياۋروپا/ئوسلو

en: Europe/Paris
ug: ياۋروپا/پارىژ

en: Europe/Prague
ug: ياۋروپا/پىراگا

en: Europe/Riga
ug: ياۋروپا/رىگا

en: Europe/Rome
ug: ياۋروپا/رىم

en: Europe/Samara
ug: ياۋروپا/سامارا

en: Europe/San_Marino
ug: ياۋروپا/سان-مارىنو

en: Europe/Sarajevo
ug: ياۋروپا/سارايېۋو

en: Europe/Simferopol
ug: ياۋروپا/سىمفېروپول

en: Europe/Skopje
ug: ياۋروپا/سىكوپژې

en: Europe/Sofia
ug: ياۋروپا/سوفىيە

en: Europe/Stockholm
ug: ياۋروپا/سىتوكھولم

en: Europe/Tallinn
ug: ياۋروپا/تاللىن

en: Europe/Tirane
ug: ياۋروپا/تىرانا

en: Europe/Uzhgorod
ug: ياۋروپا/ئۇزگورود

en: Europe/Vaduz
ug: ياۋروپا/ۋادۇز

en: Europe/Vatican
ug: ياۋروپا/ۋاتىكان

en: Europe/Vienna
ug: ياۋروپا/ۋىيېننا

en: Europe/Vilnius
ug: ياۋروپا/ۋىلنيۇس

en: Europe/Warsaw
ug: ياۋروپا/ۋارشاۋا

en: Europe/Zagreb
ug: ياۋروپا/زاگرېب

en: Europe/Zaporozhye
ug: ياۋروپا/زاپورزىيە

en: Europe/Zurich
ug: ياۋروپا/سىيۇرىخ

en: Indian
ug: ھىندى_ئوكيان

en: Indian/Antananarivo
ug: ھىندى_ئوكيان/تانانارىۋ

en: Indian/Chagos
ug: ھىندى_ئوكيان/چاگوس

en: Indian/Christmas
ug: ھىندى_ئوكيان/روژدېستۋو

en: Indian/Cocos
ug: ھىندى_ئوكيان/كوكۇس

en: Indian/Comoro
ug: ھىندى_ئوكيان/كومورو

en: Indian/Kerguelen
ug: ھىندى_ئوكيان/كېرگېلېن

en: Indian/Mahe
ug: ھىندى_ئوكيان/ماخې

en: Indian/Maldives
ug: ھىندى_ئوكيان/مالدىۋې

en: Indian/Mauritius
ug: ھىندى_ئوكيان/ماۋرىتىئۇس

en: Indian/Mayotte
ug: ھىندى_ئوكيان/مايوتتې

en: Indian/Reunion
ug: ھىندى_ئوكيان/رېئونىيون

en: Pacific
ug: تىنچ_ئوكيان

en: Pacific/Apia
ug: تىنچ_ئوكيان/ئاپىيە

en: Pacific/Auckland
ug: تىنچ_ئوكيان/ئاۋكلاند

en: Pacific/Chatham
ug: تىنچ_ئوكيان/چاتام

en: Pacific/Easter
ug: تىنچ_ئوكيان/پاسكاليا_ئارىلى

en: Pacific/Efate
ug: تىنچ_ئوكيان/ئېفاتې

en: Pacific/Enderbury
ug: تىنچ_ئوكيان/ئەندېربېرى

en: Pacific/Fakaofo
ug: تىنچ_ئوكيان/فاكائوفو

en: Pacific/Fiji
ug: تىنچ_ئوكيان/فىجى

en: Pacific/Funafuti
ug: تىنچ_ئوكيان/فۇنافۇتى

en: Pacific/Galapagos
ug: تىنچ_ئوكيان/گالاپاگوس

en: Pacific/Gambier
ug: تىنچ_ئوكيان/گامبىيېر

en: Pacific/Guadalcanal
ug: تىنچ_ئوكيان/گىۋادالكانال

en: Pacific/Guam
ug: تىنچ_ئوكيان/گۇئام

en: Pacific/Honolulu
ug: تىنچ_ئوكيان/ھونولۇلۇ

en: Pacific/Johnston
ug: تىنچ_ئوكيان/جونستون

en: Pacific/Kiritimati
ug: تىنچ_ئوكيان/كىرىتىماتى

en: Pacific/Kosrae
ug: تىنچ_ئوكيان/كوسرائې

en: Pacific/Kwajalein
ug: تىنچ_ئوكيان/كىۋاجالېين

en: Pacific/Majuro
ug: تىنچ_ئوكيان/ماجۇرو

en: Pacific/Marquesas
ug: تىنچ_ئوكيان/ماركىز

en: Pacific/Midway
ug: تىنچ_ئوكيان/مىدۋېي

en: Pacific/Nauru
ug: تىنچ_ئوكيان/ناۋرۇ

en: Pacific/Niue
ug: تىنچ_ئوكيان/نىيۇئې

en: Pacific/Norfolk
ug: تىنچ_ئوكيان/نورفولك

en: Pacific/Noumea
ug: تىنچ_ئوكيان/نۇمېئا

en: Pacific/Pago_Pago
ug: تىنچ_ئوكيان/پاگو-پاگو

en: Pacific/Palau
ug: تىنچ_ئوكيان/پالاۋ

en: Pacific/Pitcairn
ug: تىنچ_ئوكيان/پىتكاير_تاقىم_ئاراللىرى

en: Pacific/Ponape
ug: تىنچ_ئوكيان/پونپېي

en: Pacific/Port_Moresby
ug: تىنچ_ئوكيان/مورېسبى_پورتى

en: Pacific/Rarotonga
ug: تىنچ_ئوكيان/راروتونگا

en: Pacific/Saipan
ug: تىنچ_ئوكيان/سايپان

en: Pacific/Tahiti
ug: تىنچ_ئوكيان/تايتى

en: Pacific/Tarawa
ug: تىنچ_ئوكيان/تاراۋا

en: Pacific/Tongatapu
ug: تىنچ_ئوكيان/تونگاتاپۇ

en: Pacific/Truk
ug: تىنچ_ئوكيان/چۇك

en: Pacific/Wake
ug: تىنچ_ئوكيان/ۋېيك

en: Pacific/Wallis
ug: تىنچ_ئوكيان/ۋاللىس_ئارىلى

en: Pacific/Yap
ug: تىنچ_ئوكيان/ياپ_ئارىلى

en: New appointment
ug: يېڭى دېيىشمە

en: About Orage
ug: Orage ھەققىدە

en: Orage Panel Clock
ug: Orage كۆزنەك سائىتى

en: Show time and date?
ug: ۋاقىت ۋە چېسلانى كۆرسەتسۇنمۇ؟

en: Orage preferences
ug: Orage تەڭشىكى

en: Settings for the Xfce 4 Calendar Application (Orage)
ug: Xfce 4 يىلنامە پروگراممىسى (Orage) نىڭ تەڭشەكلىرى

en: Orage Calendar Preferences
ug: Orage يىلنامە تەڭشىكى

en: Calendar
ug: يىلنامە

en: Orage Calendar
ug: Orage يىلنامە

en: Desktop calendar
ug: ئۈستەلئۈستى يىلنامىسى
