BOINC - en to az translation catalogue (812 entries)

en: Identify your account at %s
az: Öz hesabınızı %sidentifikasiya edin.

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
az: Lütfən hesab məlumatlarınızı daxil edin
    (hesab layihə saytında yaradılır)

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can add it only if you already have an account.
az: Bu layihədə yeni hesabların yaradılması qadağan edilib.
    Siz hesabı qeydiyyatda olduğunuz zaman aça bilərsiniz.

en: Are you already running this project?
az: Siz artıq layihədə qeydiyyatdasınız?

en: &No, new user
az: Xeyr, yeni iştirakçı

en: &Yes, existing user
az: Bəli, qeydiyyatdayam

en: We were not able to set up your account information
    automatically.
    
    Please click on the 'Find login information' link
    below to find out what to put in the email address and
    password fields.
az: Sizin hesabınızı avtomatik olaraq
    ayarlamaq alınmadı.
    Zəhmət olmasa aşağıda yerləşən 'Qeydiyyat üçün məlumat axtar'
    keçidinə sıxmaqla e-poçt və şifrəni daxil edin.

en: Find login information
az: Qeydiyyat üçün məlumat axtar

en: &Password:
az: Şifrə:

en: Choose a &password:
az: Şifrəni daxil edin:

en: C&onfirm password:
az: Şifrəni təsdiqləyin:

en: Are you already running %s?
az: Siz %slayihəsində qeydiyyatdasınız?

en: &Username:
az: İştirakçı adı:

en: &Email address or LDAP ID:
az: E-poçt və ya LDAP identifikatoru:

en: &Email address:
az: E-poçt ünvanı:

en: minimum length %d
az: minimum %dsimvol

en: Forgot your password?
az: Şifrəni unutmusunuz?

en: If you have not yet registered with this account manager,
    please do so before proceeding.  Click on the link below
    to register or to retrieve a forgotten password.
az: Əgər bu hesab meneceri ilə hələ qeydiyyatdan keçməmisinizsə,
    davam etməzdən əvvəl bunu edin.Aşağıdakı linkə basın
    qeydiyyatdan keçmək və ya unutulmuş bir parol almaq üçün.

en: Account manager web site
az: Hesab menecerinin veb səhifəsi

en: Add project
az: Layihə əlavə et

en: Update account manager
az: Hesab menecerini yeniləyin

en: Use account manager
az: Hesab meneceri istifadə edin

en: Please enter a user name.
az: Bir istifadəçi adı daxil edin.

en: Please enter an email address.
az: E-poçt ünvanını daxil edin.

en: Please enter a password of at least %d characters.
az: Ən az %d simvol daxil edin.

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
az: Şifrə və təsdiq parolası uyğun deyil. Yenidən yazın.

en: Choose an account manager
az: Bir haqq-hesab meneceri seçin

en: To choose an account manager, click its name or 
    type its URL below.
az: Bir haqq-hesab meneceri seçmək üçün onun adını və ya basın
    aşağıdakı URL yazın.

en: Account manager details:
az: Haqq-hesab meneceri məlumatları:

en: Account manager &URL:
az: Hesab meneceri və URL:

en: Open web page
az: Veb səhifəni açın

en: Visit this account manager's web site
az: Bu hesab menecerinin veb saytına daxil olun

note: %s is the project name i.e. 'BOINC', 'GridRepublic'
en: Communicating with %s.
az: %s ilə bağlantı qurulur.

en: Communicating with server.
az: Severlə bağlantı qurulur.

en: Please wait...
az: Zəhmət olmasa, gözləyin...

en: An internal server error has occurred.
az: Serverdə daxili xəta meydana gəldi.

en: Connected
az: Bağlandı

en: Disconnected
az: Bağlantı kəsildi

en: New %s window...
az: Yeni %s pəncərəsi

en: Open another %s window
az: Başqa %s pəncərəsi açar.

en: Select computer...	Ctrl+Shift+I
az: Kompyuter seç...	Ctrl+Shift+I

en: Connect to a BOINC client on another computer
az: Başqa bir kompyuterdə bir BOINC müştərisi qoşulun.

en: Shut down connected client...
az: Bağlı müştərini qapadın....

en: Shut down the currently connected BOINC client
az: Hal-hazırda bağlı BOINC müştərisini qapadın.

en: Close the %s window
az: %s pəcərəsini bağlayır.

en: &Close window
az: &Pəncərəni bağla

en: Exit %s
az: %s-dan çıx

en: Preferences...
az: Seçimlər...

en: &Notices	Ctrl+Shift+N
az: &Bildirişlər	Ctrl+Shift+N

en: Show notices
az: Bildirişləri göstər.

en: &Projects	Ctrl+Shift+P
az: &Layihələr	Ctrl+Shift+P

en: Show projects
az: Layihələri göstərir.

en: &Tasks	Ctrl+Shift+T
az: &İşlər	Ctrl+Shift+T

en: Show tasks
az: İşləri göstərir.

en: Trans&fers	Ctrl+Shift+X
az: &Transferlər	Ctrl+Shift+X

en: Show file transfers
az: Fayl köçürmələrini göstərir.

en: &Statistics	Ctrl+Shift+S
az: &Statistikalar	Ctrl+Shift+S

en: Show statistics
az: Statistikaları göstərir.

en: Show disk usage
az: Disk istifadəsini göstərir.

en: Simple &View...	Ctrl+Shift+V
az: &Sadə görünüş...	Ctrl+Shift+V

en: Switch to the Simple View
az: Simple View'a keçin

en: &Add project...
az: &Layihə əlavə et

en: Add a project
az: Bir layihə əlavə edin

en: Use an account manager to control this computer.
az: Bu kompüteri idarə etmək üçün bir hesab meneceri istifadə edin.

en: &Synchronize with %s
az: %s ilə bərabərləşdir

en: Get current settings from %s
az: Cari ayarları %s hesab idarəçisindən alır.

en: S&top using %s...
az: %s istifadəsini dayandırır...

en: Remove this computer from account manager control.
az: Bu kompüteri hesab meneceri nəzarətindən çıxarın.

en: Run CPU &benchmarks
az: &CPU göstəricilərini işləyin

en: Run tests that measure CPU speed
az: CPU sürətini ölçən testləri işə salın

en: Retry pending transfers
az: Gözləyən köçürmələri yenidən yoxlayın

en: Retry deferred file transfers and task requests
az: Çağırılmış fayl köçürmələri və tapşırıq sorğularını təkrarlayın.

en: Event Log...	Ctrl+Shift+E
az: Uzun müddətdir...	Ctrl+Shift+E

en: Show diagnostic messages
az: Diaqnostik mesajı göstərir.

en: &Run always
az: &Daima işlə

en: Allow work regardless of preferences
az: Tərəfindən asılı olmayaraq işə icazə verin

en: Run based on &preferences
az: &Seçimlər əsasında işləyin

en: Allow work according to preferences
az: Tərəflərə görə işə icazə verin

en: &Suspend
az: &Dayandır

en: Stop work regardless of preferences
az: Tərəfindən asılı olmayaraq işi dayandırın.

en: Use GPU always
az: GPU-nu daim istifadə et

en: Allow GPU work regardless of preferences
az: GPU-nun üstünlüklərindən asılı olmayaraq işinə icazə verin.

en: Use GPU based on preferences
az: Seçimlər əsasında GPU istifadə edin

en: Allow GPU work according to preferences
az: GPU-nun seçimlərinə icazə verin.

en: Suspend GPU
az: GPU-nun dayandırılması

en: Stop GPU work regardless of preferences
az: Seçimlərdən asılı olmayaraq GPU işini dayandırın

en: Network activity always
az: Şəbəkə fəaliyyəti həmişə mümkündür

en: Allow network activity regardless of preferences
az: Seçimlərdən asılı olmayaraq şəbəkə fəaliyyətinə icazə verin.

en: Network activity based on preferences
az: Tərəflərə əsaslanan şəbəkə fəaliyyəti

en: Allow network activity according to preferences
az: Tədbirlərə görə şəbəkə fəaliyyətinə icazə verin.

en: Suspend network activity
az: Şəbəkə fəaliyyətini dayandırın

en: Stop network activity
az: Şəbəkə fəaliyyətini dayandırın

en: Computing &preferences...
az: Kompyuter seçimləri ...

en: Configure computing preferences
az: Hesablama seçimlərini konfiqurasiya edin

en: Exclusive applications...
az: Xüsusi tətbiqlər ...

en: Configure exclusive applications
az: Xüsusi proqramları konfiqurasiya edir.

en: Select columns...
az: Sütunları seçin ...

en: Select which columns to display
az: Sütunların göstərilməsini seçinC

en: Event Log options...	Ctrl+Shift+F
az: Hadisə qeydləri ... 	Ctrl+Shift+F

en: Enable or disable various diagnostic messages
az: Müxtəlif diaqnostik mesajlarını aktivləşdirin və ya aradan buraxın.

en: &Other options...
az: &Digər variantlar ...

en: Configure display options and network settings
az: Ekran seçimlərini və şəbəkə parametrlərini konfiqurasiya edin

en: Read config files
az: Konfiqurasiya fayllarını oxuyun

en: Read configuration info from cc_config.xml and any app_config.xml files
az: Cc_config.xml və hər hansı bir app_config.xml faylından konfiqurasiya məlumatını oxuyun.

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
az: Global_prefs_override.xml ünvanından seçimləri oxuyun.

en: %s &help
az: %s &yardım

en: Show information about %s
az: %shaqqında məlumatları göstər .

en: &%s help
az: &%s yardım

en: Show information about the %s
az: %s haqqında məlumatları göstərir.

en: %s &web site
az: %s &veb sayt

en: Check for new %s version
az: Yeni %s versiyasını yoxlayın

en: &About %s...
az: &%s haqqında...

en: Licensing and copyright information.
az: Lisenziyalaşdırma və müəllif hüquqları məlumatları.

en: &File
az: &Fayl

en: &View
az: &Görünüş

en: &Activity
az: &Aktivlik

en: &Options
az: & Seçimlər

en: &Tools
az: &Alətlər

en: &Help
az: &Yardım

en: %s - Stop using %s
az: %s-%s istifadəsini dayandır

en: If you stop using %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to stop using %s?
az: Əgər %s istifadəsini dayandırsanız,
    mövcud bütün layihələr qorunacaq,ancaq
    layihələri əl ilə idarə etməli olacaqsınız.
    
    %s istifadəsini dayandırmaq istəyirsiniz?

en: %s - Shut down the current client...
az: %s-Cari müştərini bağlayın ...

en: %s will shut down the current client
    and prompt you for another host to connect to.
az: %s cari müştərini bağlayacaq
    və başqa biri ilə əlaqə yaratmağınız üçün xəbərdarlıq edəcək.

en: %s has successfully added %s
az: %s uğurla %s-ə əlavə olundu.

en: Connecting to %s
az: %s bağlanır

en: Connected to %s (%s)
az: %s (%s) ilə əlaqəli

en: Username already in use
az: İstifadəçi adı artıq istifadə olunur

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
az: Bu istifadəçi adı ilə bir hesab mövcuddur və
    daxil olduğunuzdan fərqli şifrəyə sahibdir.
    
    Layihənin veb saytına müraciət edin və orada təlimatları izləyin.

en: Email address already in use
az: E-poçt ünvanı artıq istifadə olunur

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
az: Bu istifadəçi adı ilə bir hesab mövcuddur və
    daxil olduğunuzdan fərqli şifrəyə sahibdir.
    
    Layihənin veb saytına müraciət edin və orada təlimatları izləyin.

en: Communicating with BOINC client.  Please wait ...
az: BOINC müştəri ilə ünsiyyət. Zəhmət olmasa, gözləyin ...

en: &Quit %s
az: %s-dən  ayrıl

en: E&xit %s
az: %s-dən çıxış

en: %s - Communication
az: %s-Əlaqə

en: Cancel
az: İmtina

en: %s - Connection Error
az: %s- Bağlantı xətası

en: You currently are not authorized to manage the client.
    Please contact your administrator to add you to the 'boinc_users' local user group.
az: Hal-hazırda müştərinizi idarə etmək üçün səlahiyyətli deyilsiniz.
    Sizi 'boinc_users' yerli istifadəçi qrupuna əlavə etmək üçün administratorla əlaqə saxlayın.

en: Authorization failed connecting to running client.
    Make sure you start this program in the same directory as the client.
az: Müəllif müvəqqəti müştəri ilə əlaqə qura bilmədi.
    Bu proqramı müştəri ilə eyni kataloqda başlatdığınızdan əmin olun.

en: Authorization failed connecting to running client.
az: Müəllif müvəqqəti müştəri ilə əlaqə qura bilmədi.

en: The password you have provided is incorrect, please try again.
az: Verdiyiniz parol yanlışdır, yenidən cəhd edin.

en: %s - Connection Failed
az: %s- Bağlantı uğursuzdur

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
az: %s, %s müştərisinə qoşulmaq mümkün deyil.
    Yenidən bağlanmağa çalışmaq istəyirsiniz?

en: %s - Daemon Start Failed
az: %s- Daemon Başlamadı

en: %s is not able to start a %s client.
    Please launch the Control Panel->Administative Tools->Services applet and start the BOINC service.
az: %s, %s  müştərisini bağlaya bilmir.
    Xahiş edirik Denetim Masası -> İdarəetmə Tools-> Xidmətlər tətbiqini başladın və BOINC xidmətinə başlayın.

en: %s - Connection Status
az: %s- Bağlantı vəziyyəti

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
az: %s hazırda %s müştərisinə bağlı deyil.
    Xahiş edirik  "Ətraflı \ Seçin Kompüter ..." menyusundan %s müştərisinə bağlanın.
    'Localhost' yazıb kompüter adı olaraq bağlanın.

note: Create the web sites task group
en: Project web pages
az: Layihə ver səhifələri

en: %s - Unexpected Exit
az: %s- Gözlənilməyən çıxış

en: The %s client has exited unexpectedly 3 times within the last %d minutes.
    Would you like to restart it again?
az: %s  serveri %d dəqiqədə gözlənilmədən 3 dəfə çıxdı.
    Yenidən başlamaq istəyirsinizmi?

en: %s - Network Status
az: %s- Şəbəkənin vəziyyəti

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
az: %s İnternetə qoşulmalıdır.
    Bunu indi edə bilər?

en: %s is connecting to the Internet.
az: %s internetə qoşulur.

en: %s has successfully connected to the Internet.
az: %s uğurla internetə bağlandı.

en: %s failed to connect to the Internet.
az: %s internetə bağlanarkən uğursuz oldu.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
az: %sindi İnternetə bağlı olduğunu təsbit etdi. 
    Bütün layihələr və köçürmələri yenidən nəzərdən keçirilməlidir.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
az: %s internetdən uğurla ayrıldı.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
az: %s bağlatını kəsərkən uğursuz oldu.

en: %s ownership or permissions are not set properly; please reinstall %s.
    (Error code %d
az: %s sahibliyi ya da icazələri doğru olaraq qeyd edilməyib; zəhmət olmasa %s-i yenidən qurun.
    (Xəta kodu %d

en: A reboot is required in order for BOINC to run properly.
    Please reboot your computer and try again.
az: BOINC-ın düzgün işləməsi üçün yenidən başlamaq tələb olunur.
    Kompüterinizi yenidən başladın və yenidən cəhd edin.

en: BOINC Manager was started by the operating system automatically
az: BOINC Manager avtomatik olaraq əməliyyat sistemi tərəfindən açılmışdır

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
az: Başlanğıc BOINC yalnız sistem tepsisi rəmzi kimi görünür

en: Directory containing the BOINC Client executable
az: BOINC Müştərisini işləyəbilən qovluq

en: BOINC data directory
az: BOINC məlumat kataloqu

en: Host name or IP address
az: Server adı və ya IP ünvanı

en: GUI RPC port number
az: GUI RPC port nömrəsi

en: Password
az: Şifrə

en: Startup BOINC with these optional arguments
az: Bu istəyə bağlı arqumentlərlə BOINC başladın

en: disable BOINC security users and permissions
az: BOINC təhlükəsizlik istifadəçilərini və icazələrini aradan buraxın

en: set skin debugging mode to enable skin manager error messages
az: görünüş idarəçisi səhv mesajları üçün, görünüş ayıklama rejiminə keçin

en: multiple instances of BOINC Manager allowed
az: BOINC menecerinin bir çox nümunəsinə icazə verildi

en: Not used: workaround for bug in XCode 4.2
az: İstifadə edilməmişdir: XCode 4.2-də səhvlərin həlli

note: These are just special tags so deal with them in a special way
en: (Automatic Detection)
az: (Avtomatik Aşkarlama)

en: (Unknown)
az: (Bilinmir)

en: (User Defined)
az: (İstifadəçi Müəyyənləşdirilmişdir)

en: Open %s Web...
az: %s Saytını aç...

en: Open %s...
az: %s-ı Aç...

en: Snooze
az: Mürgülə

en: Snooze GPU
az: GPU-nun gecikdirilməsi

en: E&xit
az: &Çıxış

en: Resume
az: xülasə

en: Resume GPU
az: GPU-u davam etdirin

en: Computing is enabled
az: Hesablama effektivdir

en: Computing is suspended -
az: Hesablama dayandırılıb -

en: GPU computing is enabled
az: GPU hesablama effektivdir

en: GPU computing is suspended -
az: GPU hesablama dayandırılıb -

en: Network is enabled
az: Şəbəkə effektivdir

en: Network is suspended -
az: Şəbəkə dayandırılıb -

en: Reconnecting to client.
az: Müştəriyə yenidən bağlanma.

en: Not connected to a client.
az: Bir müştəri ilə əlaqəli deyil.

en: %s Notices
az: %s Bildirişlər

en: There are new notices - click to view.
az: Yeni xəbərlər var - görüntüləmək üçün basın.

en: Failed to add project
az: Layihə əlavə edilmədi

en: Failed to update account manager
az: Haqq-hesab meneceri güncəlləşməyib

en: Failed to remove account manager
az: Hesab meneceri aradan qaldırıla bilmədi

en: Failed to add account manager
az: Haqq-hesab meneceri əlavə edilmədi

en: Please try again later.
    
    Click Finish to close.
az: Zəhmət olmasa bir qədər sonra yenidən cəhd edin.
    
    Bağlamaq üçün Son-u basın.

en: Click Finish to close.
az: Bağlamaq üçün Son-u basın.

en: Messages from server:
az: Serverdən mesajlar:

en: Project added
az: Ləyihə əlavə olundu

en: This project has been successfully added.
az: Bu layihə uğurla əlavə olunub.

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
az: Son-a vurduğunuzda veb brauzerinizin olduğu bir səhifəyə keçəcəkdir
    hesab adınızı və seçimlərinizi təyin edə bilərsiniz.

en: Update from %s completed.
az: %s-dən  yeniləndi.

en: Update completed.
az: Tamamlandı.

note: Attach Completed
en: Now using account manager
az: İndi hesab meneceri istifadə edilir

en: Welcome to %s!
az: %s-ə xoş gəlmisiniz!

en: You are now using %s to manage accounts.
az: İndi hesabları idarə etmək üçün %s istifadə edirsiniz.

en: You are now using this account manager.
az: İndi bu hesab menecerindən istifadə edirsiniz..

en: About %s
az: %s Haqqında

en: Version:
az: Versiya:

en: wxWidgets Version:
az: wxWidgets Versiyası:

en: Copyright:
az: Müəllif hüquqları:

en: For more information, visit
az: Daha ətraflı məlumat üçün müraciət edin:

en: &OK
az: &Tamam

en: %s - Computing preferences
az: %s-Hesablama seçimləri

en: Using local preferences.
    Click "Use web prefs" to use web-based preferences from
az: Yerli seçimlərdən istifadə edilir.
    Web-based seçimlərdən istifadə etmək üçün "İnternet prefs istifadə edin" düyməsini basın:

en: Using web-based preferences from
az: Web-based seçimlərdən istifadə edilir:

en: Use web prefs
az: İnternet prefs istifadə edin

en: Restore web-based preferences and close the dialog.
az: Veb-əsaslı seçimləri bərpa edin və dialoqu bağlayın.

en: Computing
az: Hesabların yerinə yetirilməsi

note: Network schedule
en: Network
az: Şəbəkə

en: Daily schedules
az: Gündəlik cədvəllər

en: Save
az: Saxla

en: Save all values and close the dialog.
az: Bütün dəyərləri saxla və dialoqu bağla.

en: Close the dialog without saving.
az: Saxlaya bilmədən dialoqu bağlayın.

en: Help
az: Yardım

en: Shows the preferences web page.
az: Seçimlər veb səhifəsini göstər.

en: Usage limits
az: İstifadə məhdudiyyətləri

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
az: Digər proqramlar üçün bəzi CPU'ları pulsuz saxlayın. Məsələn: 75% 8 nüvəli CPU'da 6 nüvə 
    istifadə edir.

en: Use at most
az: Ən çox

en: % of the CPUs
az: CPU'ların % -i

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
az: CPU temperaturu və enerji istifadəsini azaltmaq üçün bir neçə saniyədə hesablamanı dayandırın / dayandırın. Məsələn: 75% 3 saniyə hesablanır, 1 saniyə gözləyin və təkrarlayın.

en: % of CPU time
az: % qədər CPU gücü istifadə et

en: When to suspend
az: Zamanı dayandırmaq

en: Suspend when computer is on battery
az: Kompüterin batareyası olduqda dayandırılsın

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
az: Batareyadan istifadə edərkən portativlərə hesablaşmanı dayandırmaq üçün bunu yoxlayın.

en: Suspend when computer is in use
az: Kompyuter istifadə edildikdə dayandırın

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
az: Kompyuterdən istifadə edərkən hesablama və fayl ötürülmələrini dayandırmaq üçün bunu yoxlayın.

en: Suspend GPU computing when computer is in use
az: Kompüter istifadə edildikdə GPU hesablamasını dayandırın

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
az: Kompyuterdən istifadə edərkən GPU hesablamasını dayandırmaq üçün bunu yoxlayın.

note: min idle time
en: This determines when the computer is considered 'in use'.
az: Bu kompyuterin "istifadədə" olduğu zaman müəyyən edilir.

note: context: 'In use' means mouse/keyboard input in last ___ minutes
en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
az: 'İstifadədə' sonda siçan / klaviatura girişi deməkdir:

note: context: 'In use' means mouse/keyboard input in last ___ minutes context: Switch between tasks every ___ minutes
en: minutes
az: dəqiqə

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
az: BOINC-dan olmayan CPU istifadə olunduqda dayandırın:

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
az: Kompyuteriniz digər proqramlarla məşğul olduqda kompüterinizi dayandırın.

en: To suspend by time of day, see the "Daily Schedules" section.
az: Günün müəyyən saatlarında dayandırmaq üçün "Gündəlik Cədvəllər" bölməsinə baxın.

note: Context: heading for a group of miscellaneous preferences
en: Other
az: Digər

note: buffer sizes
en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
az: Kompyuteri bu qədər müddət ərzində məşğul edəcək qədər iş arxivlənir.

note: context: Store at least ___ days of work
en: Store at least
az: Ən az

note: context: Store at least ___ days of work context: Store up to an additional ___ days of work
en: days of work
az: günlük iş arxivləmə

en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
az: Əlavə vəzifələri minimal səviyyədən yuxarı saxlayın. Bir layihəyə müraciət edərkən nə qədər iş tələb edildiyini müəyyənləşdirir.

note: context: Store up to an additional ___ days of work
en: Store up to an additional
az: Əlavə olaraq saxlaya bilərsiniz

en: If you run several projects, %s may switch between them this often.
az: Bir neçə layihə həyata keçirirsinizsə, %s bu vaxt ərzində işləyən layihənin işini dayandırıb  başqa iş başladacaqdır.

note: context: Switch between tasks every ___ minutes
en: Switch between tasks every
az: Hər bir vəzifə arasında keçid

en: This controls how often tasks save their state to disk, so that they later can be continued from that point.
az: Bu, dövlət işlərini hansı sıxlıqla diskdə saxlayacağını müəyyənləşdirir, daha sonra bu nöqtədən ba.layaraq davam edə bilərlər.

note: context: Request tasks to checkpoint at most every ___ seconds
en: Request tasks to checkpoint at most every
az: Ən çox nəzarət nöqtəsi vəzifələrini tapın

note: context: Request tasks to checkpoint at most every ___ seconds
en: seconds
az: Saniyə

note: upload/download rates
en: Limit the download rate of file transfers.
az: Fayl köçürmələrinin yüklənmə dərəcəsini məhdudlaşdırın.

en: Limit download rate to
az: Yükləmə dərəcəsini məhdudlaşdırın:

en: KB/second
az: KB/saniyə

en: Limit the upload rate of file transfers.
az: Fayl köçürmələrinin yüklənmə dərəcəsini məhdudlaşdırın.

en: Limit upload rate to
az: Yüklənmə dərəcəsini məhdudlaşdırın

en: Example: %s should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
az: Misal: %s hər 30 gündə ən çox 2000 MB məlumat ötürməli olmalıdır.

en: Limit usage to
az: İstifadəni məhdudlaşdırın

en: MB every
az: MB son

en: days
az: günlük

en: To limit transfers by time of day, see the "Daily Schedules" section.
az: Günün vaxtı ilə köçürmələri məhdudlaşdırmaq üçün, "Gündəlik Cədvəllər" bölməsinə baxın.

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of %s.
az: İnternet provayderiniz görüntü fayllarını dəyişdirsə, bunu yoxlayın. Doğrulama atlama %s təhlükəsizliyini azaldır.

en: Skip data verification for image files
az: Görüntü faylları üçün məlumat doğrulamasını atla

en: Confirm before connecting to Internet
az: İnternetə qoşulmadan əvvəl təsdiqləyin

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
az: Yalnız bir modem, ISDN və ya VPN bağlantınız varsa faydalıdır.

en: Disconnect when done
az: Tamamlandığı zaman ayırılın

en: %s will use the most restrictive of these settings:
az: %s bu ayarların ən məhdudlaşdırıcılarını istifadə edəcək:

en: Limit the total amount of disk space used by %s.
az: %s tərəfindən istifadə olunan disk məkanının ümumi məbləğini məhdudlaşdırın.

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where %s stores data.
az: Disk sızmasını məhdudlaşdırmaq, bu sərbəst yerin %s mağazalarının məlumatlarının həcminə buraxılması.

en: Leave at least
az: Ən azı buraxın

en: GB free
az: GB boş qalan

en: Limit the percentage of disk space used by %s on the volume where it stores data.
az: Data saxladığı yerdəki %s tərəfindən istifadə olunan disk sahəsinin faizini məhdudlaşdırın.

en: % of total
az: % qədər

en: Memory
az: Yaddaş

en: Limit the memory used by %s when you're using the computer.
az: Kompyuterdən istifadə edərkən %s tərəfindən istifadə olunan yaddaşı məhdudlaşdırın.

en: When computer is in use, use at most
az: Kompyuter istifadə edərkən ən çox istifadə edin

en: Limit the memory used by %s when you're not using the computer.
az: Kompüter istifadə etmədiyiniz zaman %s tərəfindən istifadə olunan yaddaşı məhdudlaşdırın.

en: When computer is not in use, use at most
az: Kompyuter istifadə edilmədikdə ən çox bu qədər istifadə edin

en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
az: GPU-nun vəzifələrini dayandırdıqda yaddaşda saxlayın

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
az: Əgər yoxlanılsa, dayandırılmış vəzifələr yaddaşda qalır və heç bir işi itirmədən davam edir. Səssiz yoxsa təxirə salınan vəzifələr yaddaşdan çıxarılır və son keçid məntəqələrindən davam edir.

en: Limit the swap space (page file) used by %s.
az: %s tərəfindən istifadə olunan dəyişdirmə sahəsini (səhifə faylını) məhdudlaşdırın.

en: Page/swap file: use at most
az: Səhifə / swap faylı: ən çox istifadə edin

en: and
az: və

en: to
az: -

en: Compute only during a particular period each day.
az: Hər gün yalnız müəyyən bir dövrdə hesablayın.

en: Compute only between
az: Aralarında yalnız hesablayın

en: Day-of-week override
az: Həftənin günlərində sərhədləmələr

en: Override the times above on the selected days:
az: Seçilmiş günlərdə yuxarıda göstərilən vaxtları ləğv edin:

en: Monday
az: Bazar ertəsi

en: Friday
az: Cümə

en: Tuesday
az: Çərşənbə axşamı

en: Saturday
az: Şənbə

en: Wednesday
az: Çərşənbə

en: Sunday
az: Bazar

en: Thursday
az: Cümə axşamı

en: Transfer files only during a particular period each day.
az: Hər gün yalnız müəyyən bir dövr ərzində faylları köçürün.

en: Transfer files only between
az: Yalnız faylları köçürün

en: Invalid number
az: Yanlış say

en: Invalid time, value must be between 0:00 and 24:00, format is HH:MM
az: Yanlış vaxt, dəyər 0:00 və 24:00 arasında olmalıdır, format HH: MM

en: Start time must be different from end time
az: Başlama vaxtı bitəndən fərqli olmalıdır

en: Number must be between 0 and 10
az: Say 0 ilə 10 arasında olmalıdır

en: Number must be between 0 and 100
az: Nömrə 0 ilə 100 arasında olmalıdır

en: Number must be between 1 and 100
az: Rəqəm 1 ilə 100 arasında olmalıdır

en: invalid input value detected
az: Yanlış giriş dəyəri aşkar edildi

en: Validation Error
az: Validasiya xətası

en: Confirmation
az: Təsdiq

en: Discard local preferences and use web-based preferences?
az: Yerli seçimləri ləğv edilsin və veb-əsaslı seçimlərdən istifadə edilsin?

en: %s Diagnostic Log Flags
az: %sDiaqnostik Giriş Bayraqları

en: These flags enable various types of diagnostic messages in the Event Log.
az: Bu bayraqlar Hadisə qeydində müxtəlif diaqnostik mesajlar verir.

en: More info ...
az: Daha çox məlumat ...

en: Save all values and close the dialog
az: Bütün dəyərləri saxlayın və dialoqu bağlayın

en: Defaults
az: Default

en: Restore default settings
az: Standart parametrləri bərpa edin

en: Close the dialog without saving
az: Dəyişiklikləri yadda saxlamadan dialoqu bağlayın

en: Apply
az: Tətbiq et

en: Save all values
az: Bütün dəyərləri saxla

en: %s - Event Log
az: %s-Hadisə qeydiyyatı

note: Create List Pane Items
en: Project
az: Layihə

en: Time
az: Vaxt

en: Message
az: Mesaj

en: &Show only this project
az: & Yalnız bu layihəni göstər

en: Copy &All
az: &Hamısını kopyalayın

en: Copy all the messages to the clipboard.
az: Bütün mesajları panelə kopyalayın.

en: Copy &Selected
az: &Seçilənləri kopyalayın

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
az: Seçilən mesajları panelə kopyalayın. Mesajları klikləyərkən növbədə əmr düyməsini basıb tutaraq birdən çox mesaj seçə bilərsiniz.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
az: Seçilən mesajları panoya kopyalayın. Mesajları klikləyərkən nəzarət düyməsini basıb tutaraq birdən çox mesaj seçə bilərsiniz.

en: &Close
az: &Bağla

en: Show all &messages
az: &Bütün mesajları göstər

en: Show messages for all projects
az: Bütün layihələr üçün mesajlar göstərin

en: Show only the messages for the selected project
az: Seçilmiş layihənin yalnız mesajlarını göstərin

en: %s - Exclusive Applications
az: %s-Exclusive Proqramlar

en: Suspend processor and network usage when these applications are running:
az: Bu tətbiqlər işləyərkən prosessor və şəbəkə istifadəsini dayandırın:

en: Add...
az: Əlavə et...

en: Add an application to this list
az: Bu siyahıya bir tətbiq əlavə edin

en: Remove
az: Sil

en: Remove an application from this list
az: Bu siyahıdan ərizə çıxarın

en: Suspend GPU usage when these applications are running:
az: Bu tətbiqlər işləyərkən GPU-nun istifadəsini dayandırın:

en: For advanced options, refer to
az: Ətraflı variantlar üçün baxın

en: save all values and close the dialog
az: Bütün dəyərləri saxlayar və dialoqu bağlayar

en: close the dialog without saving
az: Dəyişiklikləri qeyd etmədən dialoqu bağlayın

en: shows the preferences web page
az:  seçimlər veb səhifəsini göstərir

note: TODO: fill in the default directory for MSW TODO: fill in the default directory for Linux
en: Applications to add
az: Əlavə etmək üçün tətbiqlər

en: '%s' is not an executable application.
az: '%s' bu istifadə oluna biləcək proqram deyil.

en: Add Exclusive App
az: Xüsusi App əlavə edin

en: Name of application to add?
az: Əlavə etmək üçün ərizə adı?

en: Add exclusive app
az: Xüsusi proqramlar əlavə edin

en: Application names must end with '%s'
az: Ərizə adları '%s' ilə başa çatmalıdır

en: '%s' is already in the list.
az: '%s' artıq siyahıda.

en: %s - Exit Confirmation
az: %s- Çıxış təsdiqləyin

en: You have requested to exit the %s,
    which allows you to view and manage
    the tasks running on your computer.
    
    If you also want to stop running the tasks,
    choose from the following options:
az: %s-dan çıxmaq istədiniz,
    Bu proqram kompyuterinizdə işləyən elmi
    tətbiqləri görməyinizi və idarə etmənizi təmin edir.
    
    Əgər vəzifələri yerinə yetirməyi dayandırmaq istəyirsinizsə, 
    Aşağıdakı variantlardan birini seçin:

en: This will shut down %s and its tasks until either the
    %s or the %s screen saver is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
az: Bu, %s və onun vəzifələrini ya da sönənə qədər bağlayacaqdır
    %s və ya %s ekran qoruyucu yenidən işlədilir.
    
    Çox hallarda %s penceresini bağlamaq daha yaxşıdır
    Tətbiqdən çıxmaq əvəzinə; %s-nin fəaliyyətini təmin etməyə imkan verəcək
     Seçdiyiniz zaman vəzifələri.

en: Stop running tasks when exiting the %s
az: %s-dən çıxarkən vəzifələri işləməyin dayandırılması

en: Remember this decision and do not show this dialog.
az: Bu qərarı xatırlayın və bu dialoqu göstərməyin.

en: &Cancel
az: &Ləğv et

en: Don't show this dialog again.
az: Bu əlaqəni yenidən göstərməyin.

en: %s Column Selection
az: %s-Sütun Seçimi

en: Select which columns %s should show.
az: Sütunların %s göstərməsini seçin.

en: Are you sure you want to reset all list columns to the default configurations?
az: Bütün siyahı sütunlarını standart konfiqurasiyaya sıfırlamaq istəyirsiniz?

en: Confirm defaults
az: Varsayılanları təsdiqləyin

en: Don't request tasks for
az: Vəzifələri istəməyin

en: Project preference
az: Layihə üstünlüyü

en: Account manager preference
az: Hesab meneceri üstünlük

en: Project has no apps for
az: Layihənin üçün heç bir proqramı yoxdur

en: Client configuration excludes
az: İstehlakçı konfiqurasiyası istisna edilmir

en: %s task request deferred for
az: %sVəzifə sorğusu təxirə salındı

en: %s task request deferral interval
az: %s vəzifə tələbi təxirə salma müddəti

note: set dialog title
en: Properties of project
az: Layihənin xüsusiyyətləri

note: layout controls
en: General
az: Əsas

en: User name
az: İstifadəçi adı

en: Team name
az: Komanda adı

en: Resource share
az: Resurs payı

en: Scheduler RPC deferred for
az: Zamanlayıcı RPC üçün təxirə salındı

en: File downloads deferred for
az: Fayllar üçün təxirə salınmış fayllar

en: File uploads deferred for
az: Faylın yüklənməsi təxirə salındı

en: Disk usage
az: Disk istifadəsi

en: Computer ID
az: Kompyuter ID

en: Non CPU intensive
az: CPU-məşğul deyil

en: yes
az: bəli

en: Suspended via GUI
az: GUI vasitəsilə dayandırılıb

en: no
az: xeyr

en: Don't request tasks
az: Vəzifələri istəməyin

en: Scheduler call in progress
az: Planlaşdırma çağırışı davam edir

en: Trickle-up pending
az: Xırdalanma gözlədi

en: Host location
az: Server yeri

en: Added via account manager
az: Hesab meneceri vasitəsilə əlavə edilib

en: Remove when tasks done
az: Vəzifələri yerinə yetirərkən çıxarın

en: Ended
az: Sonlandı

en: Tasks completed
az: Tapşırıqlar tamamlandı

en: Tasks failed
az: Tapşırıqlar uğursuz oldu

en: Credit
az: Kredit

en: User
az: İstifadəçi

en: %s total, %s average
az: %sümumi, %s orta

en: Host
az: Server

en: Scheduling
az: Planlaşdırma

en: Scheduling priority
az: Planlaşdırma prioriteti

en: CPU
az: Prosessor

en: Duration correction factor
az: Zaman düzəltmə faktoru

en: Last scheduler reply
az: Son cədvəl cavabı

en: Properties of task
az: Vəzifənin xüsusiyyətləri

en: Application
az: Ərizə

en: Name
az: Ad

en: State
az: Status

en: Received
az: Alındı

en: Report deadline
az: Son tarix

en: Resources
az: Resurslar

en: Estimated computation size
az: Təxmini hesablama ölçüsü

en: CPU time
az: CPU saatı

en: CPU time since checkpoint
az: Sınaq nöqtəsindən bu yana CPU zamanı

en: Elapsed time
az: Ötən vaxt

en: Estimated time remaining
az: Qalan təxmin edilən vaxt

en: Fraction done
az: Fraksiya edilir

en: Virtual memory size
az: Virtual yaddaş ölçüsü

en: Working set size
az: Çalışma dəsti ölçüsü

en: Directory
az: Daxil olan qovluq

en: Process ID
az: Proses ID

en: Progress rate
az: Tərəqqi dərəcəsi

en: per hour
az: saatda

en: per minute
az: dəqiqədə

en: per second
az: saniyədə

en: Executable
az: İcra edilə bilər

en: Local:
az: Yerli:

en: Options
az: Seçimlər

en: Language:
az: Dil:

en: What language should BOINC use?
az: BOINC hansı dil istifadə etməlidir?

en: Notice reminder interval:
az: Xatırlatma intervalı xəbərdarlığı:

en: How often should BOINC remind you of new notices?
az: BOINC sizə yeni xəbərdarlıqları necə tez-tez xatırlatmalıdır?

en: Run Manager at login?
az: Girişdə idarə etməli?

en: Run the BOINC Manager when you log on.
az: Daxil etdiyiniz zaman BOINC menecerini işə salın.

en: Enable Manager exit dialog?
az: Menecerin çıxışı dialoqunu aktivləşdirsin?

en: Display the exit dialog when shutting down the Manager.
az: Meneceri bağladıqda çıxış dialosunu göstərin.

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
az: Dial-up və Virtual Private Network parametrləri

en: &Set Default
az: &Default et

en: &Clear Default
az: &Defaultları təmizləyin

en: Default Connection:
az: Default Bağlantı:

en: Connections
az: Bağlantılar

en: Connect via HTTP proxy server
az: HTTP proxy server vasitəsilə əlaqə saxlayın

en: HTTP Proxy Server Configuration
az: HTTP Proxy Server Konfiqurasiyası

en: Address:
az: Ünvan:

en: Port:
az: Bağlantı nöqtəsi:

en: Don't use proxy for:
az: Aşağıdakı üçün proxy istifadə etməyin:

en: Leave these blank if not needed
az: Lazım olmadıqda bu bölməni boş buraxın

en: User Name:
az: İstifadəçi adı:

en: Password:
az: Şifrə:

en: Connect via SOCKS proxy server
az: SOCKS proxy server vasitəsilə əlaqə saxlayın

en: SOCKS Proxy Server Configuration
az: SOCKS Proxy Server Konfiqurasiyası

en: always
az: həmişə

en: 1 hour
az: 1 saat

en: 6 hours
az: 6 saat

en: 1 day
az: 1 gün

en: 1 week
az: 1 həftə

en: never
az: heç vaxt

en: %s - Language Selection
az: %s- Dil Seçimi

en: The %s's language has been changed.  In order for this change to take effect, you must restart the %s.
az: %s-nin dili dəyişdirildi. Bu dəyişikliyin qüvvəyə minməsi üçün %s yenidən başlamalıdır.

en: %s - Select Computer
az: %s- Kompyuter seç və bağlan

en: Another instance of %s is already running 
    on this computer.  Please select a client to monitor.
az: %s bir nümunəsi artıq bu kompyuterdə çalışır
    Xahiş edirik izləmək üçün müştəri seçin.

en: Host name:
az: Server adı:

en: Message boards
az: Mesaj panoları

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
az: SETI @ home mesaj lövhələrində digər istifadəçilərlə əlaqə saxlayın

en: Ask questions and report problems
az: Sual verin və problemləri bildirin

en: Your account
az: Hesabınız

en: View your account information and credit totals
az: Haqq-hesab bilgilərinizi ve kredit toplamlarını baxın

en: Your preferences
az: Seçimləriniz

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
az: SETI @ home hesabınızın profilini və seçimlərini nəzərdən keçirin və dəyişdirin

en: Your results
az: Nəticələriniz

en: View your last week (or more) of computational results and work
az: Hesablama nəticələri və işinizin son həftəsini (və ya daha çoxunu) nəzərdən keçirin

en: Your computers
az: Kompyuterləriniz

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
az: SETI @ Home istifadə etdiyiniz bütün kompüterlərin siyahısına baxın

en: Your team
az: Komandanız

en: View information about your team
az: Komandanız haqqında məlumatları bax

en: Common questions
az: Ümumi suallar

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
az: Einstein @ Home tez-tez verilən suallar siyahısını oxuyun

en: Screensaver info
az: Screensaver məlumatı

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
az: Einstein @ Home ekranının ətraflı təsviri oxuyun

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
az: Einstein @ Home mesaj panosunda idarəçilər və digər istifadəçilərlə əlaqə saxlayın

en: Einstein status
az: Eynşteyn statusu

en: Current status of the Einstein@Home server
az: Einstein @ Home serverinin mövcud vəziyyəti

en: Report problems
az: Problemləri bildir

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
az: Eynşteyn @ Home problemləri və səhv hesabatlarının mesajlaşma şurasına link
    C

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
az: Einstein@Home hesabınızın profilini və seçimini nəzərdən keçirin və dəyişin

en: Account summary
az: Hesabın xülasəsi

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
az: Einstein@Home istifadə etdiyiniz bütün kompüterlərin siyahısına baxın

en: LIGO project
az: LIGO layihəsi

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
az: Lazer İnterferometrinin Qravitasiya dalğası Rəsədxanasının (LIGO) layihəsi

en: GEO-600 project
az: GEO-600 layihəsi

en: The home page of the GEO-600 project
az: GEO-600 layihəsinin ana səhifəsi

en: Team
az: Komanda

en: Info about your Team
az: Komandanız haqqında məlumat

en: Get help for climateprediction.net
az: climprediction.net üçün yardım alın

en: News
az: Xəbərlər

en: climateprediction.net News
az: climprediction.net Xəbərlər

en: View your account information, credits, and trickles
az: Haqq-hesab məlumatlarınıza, kreditlərinizə və üzüklərinizə baxın

en: Info about your team
az: Komandanız haqqında məlumat

en: Search for help in our help system
az: Kömək sistemimizdə yardım axtarın

en: Global Statistics
az: Qlobal Statistikalar

en: Summary statistics for World Community Grid
az: Dünya Topluluğu Şəbəkəsi üçün xülasə statistikası

en: My Grid
az: Grid-im

en: Your statistics and settings
az: Sizin statistika və parametrləriniz

en: Device Profiles
az: Cihaz Profilləri

en: Update your device settings
az: Cihazınızın parametrlərini yeniləyin

en: Research
az: Araşdırma

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
az: Dünya Community Grid-də yerləşdirilən layihələr haqqında məlumat əldə edin

en: Version Update
az: Versiya Yenilənməsi

en: A new version of %s is available. You can download it here: %s
az: %s yeni versiyası mövcuddur. Buradan yükləyə bilərsiniz: %s

en: There is no new version of %s available for download.
az: Yükləmək üçün %s-nin yeni versiyası yoxdur.

en: %s is not connected to the client
az: %sMüştəri ilə əlaqəli deyil

en: Missing application
az: Ərizə yoxdur

en: Please download and install the CoRD application from http://cord.sourceforge.net
az: CoRD proqramını http://cord.sourceforge.net saytından yükləyin və yükləyin

en: on batteries
az: Batareyalar üzərində

en: computer is in use
az: Kompüter istifadə olunur

en: user request
az: Istifadəçi sorğusu

en: time of day
az: günün vaxtı

en: CPU benchmarks in progress
az: CPU kriteriyaları davam edir

en: need disk space - check preferences
az: Diskə ehtiyac var - seçimləri yoxlayın

en: computer is not in use
az: Kompüter istifadə edilmir

en: starting up
az: başlanğıc

en: an exclusive app is running
az: xüsusi bir tətbiq çalışır

en: CPU is busy
az: CPU məşğuldur

en: network bandwidth limit exceeded
az: Şəbəkə bandı həddi aşıldı

en: requested by operating system
az: Əməliyyat sistemi tərəfindən tələb olundu

en: unknown reason
az: Bilinməyən bir səbəb

en: GPU missing,
az: GPU itkin

en: New
az: Yeni

en: Download failed
az: Yükləmə uğursuz oldu

en: Downloading
az: Yükləmə

en:  (suspended -
az: (təxirə salınmış -

en: Project suspended by user
az: Layihə istifadəçi tərəfindən dayandırılıb

en: Task suspended by user
az: Vəzifə istifadəçi tərəfindən dayandırılıb

note: an NCI process can be running even though computation is suspended (because of <dont_suspend_nci>
en: Suspended -
az: Təxirə salındı -

en: GPU suspended -
az: GPU təxirə salındı -

en: Waiting for memory
az: Yaddaş üçün gözləyir

en: Waiting for shared memory
az: Paylaşılan yaddaş  üçün gözləyir

en: Running
az: İşləyir

en:  (non-CPU-intensive)
az: (CPU-sıx olmayan)

en: Waiting to run
az: İşlətməyi gözləyir

en: Ready to start
az: Başlamaq üçün hazırdır

en: Postponed:
az: Təxirə salındı:

en: Postponed
az: Təxirə salındı

en: Waiting for network access
az: Şəbəkə girişini gözləyirəm

en: Computation error
az: Hesablama səhvi

en: Upload failed
az: Yükləmə uğursu oldu

en: Uploading
az: Yüklənmə

en: Aborted by user
az: İstifadəçi tərəfindən ləğv olundu

en: Aborted by project
az: Layihə tərəfindən ləğv edildi

en: Aborted: not started by deadline
az: Ləğv edildi: son tarixə görə başlamadı

en: Aborted: task disk limit exceeded
az: Ləğv edildi: son tarixə görə başlamadı

en: Aborted: run time limit exceeded
az: Ləğv edildi: işləmə müddəti aşıldı

en: Aborted: memory limit exceeded
az: Ləğv edildi: yaddaş limitini aşdı

en: Aborted
az: Ləğv edildi

en: Acknowledged
az: Qəbul edildi

en: Ready to report
az: Hesabata hazırıq

en: Error: invalid state '%d'
az: Hata: etibarsız vəziyyət '%d'

en: No Internet connection
az: İnternetlə bağlantı yoxdur

en: Please connect to the Internet and try again.
az: İnternetə qoşulun və yenidən cəhd edin.

en: Project not found
az: Layihə tapılmadı

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
az: Verdiyiniz URL BOINC əsaslı bir layihə deyil
    
    Xahiş edirik URL-ni yoxlayın və yenidən cəhd edin.

en: Account manager not found
az: Hesab meneceri tapılmadı

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
az: Verdiyiniz URL bir BOINC-based hesabı deyil
    Menecer.
    
    Xahiş edirik URL-ni yoxlayın və yenidən cəhd edin.

en: Login Failed.
az: Giriş uğursuz.

en: Check the username and password, and try again.
az: İstifadəçi adını və şifrənizi yoxlayın və yenidən cəhd edin.

en: Check the email address and password, and try again.
az: E-poçt ünvanını və şifrənizi yoxlayın və yenidən cəhd edin.

en: more...
az: davamı...

en: Choose a project
az: Layihə seç:

en: To choose a project, click its name or type its URL below.
az: Bir layihə seçmək üçün onun adını basın və ya aşağıdakı URL yazın.

en: Categories:
az: Kateqoriyalar:

en: Projects:
az: Layihələr:

en: Project details
az: Layihə detalları

en: Research area:
az: Araşdırma sahəsi:

en: Organization:
az: Təşkilat:

en: Web site:
az: Veb sayt:

en: Supported systems:
az: Dəstəklənən sistemləri:

en: Project URL:
az: Layihə URL-si:

en: All
az: Hamısı

en: This project may not have work for your type of computer.  Do you want to add it anyway?
az: Bu layihə sizin kompyuteriniz üçün işləməyəcəkdir. Hər halda onu əlavə etmək istəyirsinizmi?

en: You already added this project. Please choose a different project.
az: Siz artıq bu layihəni əlavə etdiniz. Fərqli bir layihə seçin.

en: Communicating with project
    Please wait...
az: Layihəyə bağlanılır
    Zəhmət olmasa gözləyin...

en: Required files not found on the server.
az: Lazımlı fayllar serverdə tapılmadı.

en: An internal server error has occurred.
az: Bir daxili server səhvi meydana gəldi.

en: Welcome to %s.
az: %s-ə xoş gəldiniz.

en: You have volunteered to compute for this project:
az: Bu layihə üçün hesablamaq üçün könüllü oldunuz:

en: Name:
az: Ad:

en: Home:
az: Sahibi:

en: Description:
az: Təsvir:

en: User:
az: İstifadəçi:

en: WARNING: This project is not registered with BOINC.  Make sure you trust it before continuing.
az: XƏBƏRDARLIQ: Bu layihə BOINC ilə qeydiyyatdan keçməmişdir. Davam etməzdən əvvəl ona əmin olun.

en: To continue, click Next.
az: Davam etmək üçün İləri düyməsini basın.

en: Network communication failure
az: Şəbəkə bağlantısı uğursuz

en: The World Community Grid - BOINC software failed to communicate
    over the Internet. The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network or modem connection
    and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking the World Community
    Grid - BOINC software.  Configure your personal firewall to let
    BOINC and BOINC Manager communicate on port 80 and port 443,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
az: Dünya Community Grid - BOINC proqramı ünsiyyət qura bilmədi
    İnternet üzərindən. Ən çox ehtimal olunan səbəblər: 
    
    1) Bağlantı problemi. Şəbəkənizi və ya modem bağlantınızı yoxlayın
    Sonra yenidən cəhd etmək üçün Geri basın
    
    2) Personal firewall proqramı Dünya Birliyinin qarşısını alır
    Grid - BOINC proqramı. Şəxsi təhlükəsizlik divarınızı bildirmək üçün konfiqurasiya edin
    BOINC və BOINC meneceri port 80 və port 443, communic
    Sonra yenidən cəhd etmək üçün Geri basın
    
    3) Bir proxy server istifadə edirsiniz
    BOINC proxy parametrlərini konfiqurasiya etmək üçün Next (İleri) düyməsini basın.

en: BOINC failed to communicate on the Internet.
    The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC and
    BOINC Manager communicate on port 80,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
az: BOINC İnternetdə ünsiyyət qura bilmədi.
    Ən çox ehtimal olunan səbəblər bunlardır:
    
    1) Bağlantı problemi. Şəbəkənizi yoxlayın
    Və ya modem bağlantısı və yenidən cəhd etmək üçün Geri basın
    
    2) Personal firewall proqramı BOINC. block qarşısını alır
    BOINC və let icazə vermək üçün şəxsi təhlükəsizlik divarınızı konfiqurasiya edin
    BOINC meneceri portu 80, communic ilə əlaqələndirir
    Sonra yenidən cəhd etmək üçün Geri basın
    
    3) bir proxy server istifadə edirsiniz
    BOINC proxy parametrlərini konfiqurasiya etmək üçün Next (İleri) düyməsini basın.

en: Proxy configuration
az: Proxy konfiqurasiyası

en: Skin
az: Üzləmə

en: Select the appearance of the user interface.
az: İstifadəçi interfeysinin görünüşünü seçin.

en: Advanced View...	Ctrl+Shift+A
az: Ətraflı görünüş...	Ctrl+Shift+A

en: Display the advanced graphical interface.
az: İrəli qrafik interfeysini göstərin.

en: Configure display options and proxy settings
az: Ekran seçimlərini və proksi parametrlərini konfiqurasiya edin

en: Display diagnostic messages.
az: Tanılama mesajlarını göstərin.

en: Show information about BOINC and %s
az: BOINC və %s haqqında məlumatları göstərir.

en: Suspend
az: Təxirə sal

en: Suspend Computing
az: Hesabı dayandırmaq

en: Resume Computing
az: Kompyuteri davam etdirin

en: Notices
az: Bildirişlər

en: Open a window to view notices from projects or BOINC
az: Layihələrdən və ya BOINC-dən bildirişləri görmək üçün bir pəncərə açın

en: Get help with %s
az: %s ilə kömək edin

en: Fetching notices; please wait...
az: Bildirişlərin alınması; zəhmət olmasa, gözləyin...

en: There are no notices at this time.
az: Bu zaman heç bir xəbər yoxdur.

en: Close
az: Bağla

en: %s - Notices
az: %s- Qeydlər

en: For additional settings, select Computing Preferences in the Advanced View.
az: Əlavə parametrlər üçün İrəli görünüşdə Kompyuter seçimlərini seçin.

en: GB of disk space
az: GB disk sahəsi

en: %s - Computing Preferences
az: %s- Hesablama üstünlükləri

en: Discard all local preferences and use web-based preferences?
az: Bütün yerli seçimləri atılsın və veb-əsaslı seçimlərdən istifadə edilsin?

en: Update
az: Yeniləmə

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
az: Tamamlanmış bütün vəzifələri bildirin, son kredit əldə edin, son seçimləri əldə edin və daha çox vəzifə əldə edin.

en: Suspend tasks for this project.
az: Bu layihə üçün vəzifələrini dayandırın.

en: No new tasks
az: Yeni vəzifələr yoxdur

en: Don't get new tasks for this project.
az: Bu layihə üçün yeni vəzifələr almayın.

en: Reset project
az: Layihəni sıfırla

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
az: Bu layihəyə aid olan bütün faylları və vəzifələri silin və yeni vəzifələr əldə edin. Hər hansı tamamlanmış vəzifələri hesablamaq üçün ilk olaraq layihəni yeniləyə bilərsiniz.

en: Remove this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
az: Bu layihəni sil. Davamlı tapşırıqlar itirilmiş olacaqdır (hər hansı başa olan vəzifələri bildirmək üçün 'İlk olaraq Update'i istifadə edin).

en: Properties
az: Rekvizitlər

en: Show project details.
az: Layihə məlumatlarını göstərin.

en: Resume tasks for this project.
az: Bu layihə üçün vəzifələri davam etdirin.

en: Allow new tasks
az: Yeni vəzifələrə icazə verin

en: Allow fetching new tasks for this project.
az: Bu layihə üçün yeni vəzifələrin alınmasına icazə verin.

en: Don't fetch new tasks for this project.
az: Bu layihə üçün yeni vəzifələr əldə etməyin.

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
az: '%s' layihəsini yenidən qurmaq istədiyinizə əminsiniz?

en: Reset Project
az: Layihəni sıfırla

en: Are you sure you want to remove project '%s'?
az: '%s' layihəsini silmək istədiyinizdən əminsinizmi?

en: Remove Project
az: Layihəni sil

en: Add Project
az: Layihə əlavə et

en: Synchronize
az: Sinxronizasiya

en: Work done for this project
az: Bu layihə üçün işlər aparılır

en: Volunteer for any or all of 30+ projects in many areas of science
az: Elm sahələrində 30 + layihənin hər hansı və ya hamısı üçün könüllüdür

en: Synchronize projects with account manager system
az: Layihələri hesab meneceri sistemi ilə sinxronlaşdırın

note: TODO: Might want better wording for Project Selection Combo Box tooltip
en: Select a project to access with the controls below
az: Aşağıdakı nəzarət vasitələrinə daxil olmaq üçün bir layihə seçin

en: Project Web Pages
az: Layihə Veb Səhifələri

en: Project Commands
az: Layihə Əmrləri

en: Pop up a menu of web sites for project %s
az: %s layihəsi üçün veb saytların menyusunu açın

en: Pop up a menu of commands to apply to project %s
az: %slayihəsinə müraciət etmək üçün əmrlər menyusunu açın

en: Show graphics
az: Qrafikləri göstər

en: Show application graphics in a window.
az: Bir pəncərədə tətbiq qrafiklərini göstər.

en: Suspend this task.
az: Bir pəncərədə tətbiq qraflarını göstər.

en: Abort
az: Ləğv

en: Abandon this task. You will get no credit for it.
az: Bu vəzifəni tərk et. Bunun üçün heç bir kredit ala bilməzsiniz.

en: Show task details.
az: Vəzifə məlumatlarını göstərin.

en: Resume work for this task.
az: Bu tapşırıq üçün işi davam etdirin.

en: Suspend work for this task.
az: Bu vəzifə üçün işi dayandırın.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %.1lf%%, Status: %s)
az: '%s' bu vəzifəni ləğv etmək istədiyinizdən əminsinizmi?
    (Tərəqqi: %.1lf%%, Status: %s)

en: Abort task
az: Vəzifəni ləğv edin

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
az: Sizdə heç bir layihə yoxdur. Layihə əlavə edin.

en: Not available
az: Mövcud deyil

en: Tasks:
az: Vəzifələr:

note: TODO: Might want better wording for Task Selection Combo Box tooltip
en: Select a task to access
az: Əlaqə üçün bir vəzifə seçin

note: what project the task is from, e.g. "From: SETI@home"
en: From:
az: Kimdən:

en: This task's progress
az: Bu vəzifənin irəliləməsi

en: Task Commands
az: Vəzifə əmrləri

en: Pop up a menu of commands to apply to this task
az: Bu vəzifəyə müraciət etmək üçün əmrlər menyusunu açın

en: Application: %s
az: Ərizə: %s

en: Application: Not available
az: Ərizə: mövcud deyil

en: Not Available
az: Mövcud deyil

en: Elapsed: %s
az: Keçən vaxt: %s

en: Remaining (estimated): %s
az: Qalan vaxt (təxmini): %s

en: Retrieving current status.
az: Cari vəziyyətin alınması.

en: Downloading work from the server.
az: Serverdən iş yüklənir.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
az: Generasiya dayandırılıb: Batareyalar üzərində işləyir.

en: Processing Suspended:  User Active.
az: Generasiya dayandırılıb: İstifadəçi Aktiv.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
az: Generasiya dayandırılıb: İstifadəçi dayandırılıb işləmə.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
az: Generasiya dayandırılıb: Günün vaxtı.

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
az: Generasiya dayandırılıb: Keçirmə meyarları.

en: Processing Suspended:  need disk space.
az: Generasiya dayandırılıb: disk alanına ehtiyac var.

en: Processing Suspended.
az: Generasiya dayandı.

en: Waiting to contact project servers.
az: Layihə serverləri ilə əlaqə saxlamağı gözləyirəm.

en: Retrieving current status
az: Cari vəziyyətin alınması

en: No work available to process
az: Işləmək üçün heç bir vəzifə yoxdur

en: Unable to connect to the core client
az: Əsas müştəriyə qoşulmaq mümkün deyil

en: Terms of Use
az: İstifadə şərtləri

en: Please read the following terms of use:
az: Aşağıdakı şərtləri oxuyun:

en: I agree to the terms of use.
az: İstifadə şərtlərini qəbul edirəm.

en: I do not agree to the terms of use.
az: İstifadə şərtlərini qəbul etmirəm.

en: Project temporarily unavailable
az: Layihə müvəqqəti olaraq istifadə edilə bilməz

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
az: Layihə müvəqqəti olaraq istifadə edilə bilməz
    
    Zəhmət olmasa bir az sonra yenə cəhd edin.

en: Account manager temporarily unavailable
az: Hesab meneceri müvəqqəti olaraq istifadə edilə bilməz

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
az: Hesab meneceri müvəqqəti olaraq istifadə edilə bilməz
    
    Zəhmət olmasa bir az sonra yenə cəhd edin

en: Please specify an account key to continue.
az: Davam etmək üçün hesab açarı daxil edin.

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
az: Yanlış hesab açarı; Xahiş edirik, etibarlı bir Hesap Açarını daxil edin

en: Validation conflict
az: Validasiya münaqişəsi

en: Please specify an email address
az: Xahiş edirik bir e-poçt ünvanını daxil edin

en: Invalid email address; please enter a valid email address
az: E-mail ünvanı səhvdir; Düzgün bir e-poçt ünvanı daxil edin

en: Missing URL
az: URL yoxdur

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
az: Xahiş edirik bir URL bildirin.
    Məsələn: 
    http://www.example.com/

en: Invalid URL
az: Səhv ünvan (URL)

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
az: Xahiş edirik, etibarlı bir URL bildirin.
    Məsələn: 
    http://boincproject.example.com

en: '%s' does not contain a valid host name.
az: '%s', etibarlı bir kompyuter adı mövcud deyil.

en: '%s' does not contain a valid path.
az: '%s' düzgün bir yol yoxdur.

note: Setup View
en: Commands
az: Əmrlər

en: Copy all messages
az: Bütün mesajları kopyalayın

en: Copy selected messages
az: Seçilmiş mesajları kopyalayın

en: Show only this project
az: Yalnız bu layihəni göstər

en: Show only the messages for the selected project.
az: Seçilmiş layihənin yalnız mesajlarını göstərin.

en: Messages
az: Mesajlar

en: Copying all messages to the clipboard...
az: Bütün mesajların panelə kopyalanması ...

en: Copying selected messages to the clipboard...
az: Seçilmiş mesajların panelə kopyalanması ...

en: Filtering messages...
az: Mesajları filtrləmə...

en: Show all messages
az: Bütün mesajları göstər

en: Show messages for all projects.
az: Bütün layihələr üçün mesajlar göstərin.

en: Account
az: Hesab

en: Work done
az: Kredit

en: Avg. work done
az: Ort. İşlər görüldü

en: Projects
az: Layihələr

en: Requested by user
az: İstifadəçi tərəfindən istənildi

en: To fetch work
az: İş endirmək üçün

en: To report completed tasks
az: Tamamlanan işlərin hesabatını vermək üçün

en: To send trickle-up message
az: Kəsmə mesajı göndərmək üçün

en: Requested by account manager
az: Hesab meneceri tərəfindən istənildi

en: Project initialization
az: Layihənin başlanğıcı

en: Requested by project
az: Layihə ilə tələb olunur

en: Unknown reason
az: Bilinməyən səbəb

en: Suspended by user
az: İstifadəçi tərəfindən dayandırılıb

en: Won't get new tasks
az: Yeni vəzifələr endirilməyəcək

en: Project ended - OK to remove
az: Layihə başa çatdı - dayandırmaq üçün OK butonuna sıxın

en: Will remove when tasks done
az: Vəzifələr yerinə yetirdikdə aradan qaldıracaq

en: Scheduler request pending
az: Planlaşdırma tələbi gözləyir

en: Scheduler request in progress
az: Planlaşdırma istəyi davam edir

en: Trickle up message pending
az: Davametmə mesajı gözləyir

en: Communication deferred
az: Əlaqə təxirə salındı

en: Total disk usage
az: Toplam disk istifadə

en: Disk usage by BOINC projects
az: BOINC layihələri ilə disk istifadəsi

en: no projects: 0 bytes used
az: Heç bir layihə yoxdur: 0 bayt istifadə olunur

en: used by BOINC:
az: BOINC tərəfindən istifadə edilən:

en: free, available to BOINC:
az: Pulsuz, BOINC-də mövcuddur:

en: free, not available to BOINC:
az: Pulsuz, BOINC-də mövcud deyil:

en: free:
az: boş:

en: used by other programs:
az: Digər proqramlar tərəfindən istifadə olunur:

en: User Total
az: Toplam kreditiniz

en: User Average
az: Günlük Ortalama Kreditiniz

en: Host Total
az: Kompyuterinizin Toplam Krediti

en: Host Average
az: Kompyuterinizin Günlük Ortalama Krediti

en: Last update: %.0f days ago
az: Sonuncu yeniləmə: %.0f. gün əvvəl

en: Show user total
az: Toplam Kredit

en: Show total credit for user
az: İstifadəçi üçün ümumi kredit göstər

en: Show user average
az: Günlük ortalama kreditim

en: Show average credit for user
az: İstifadəçinin üçün orta krediti göstərin

en: Show host total
az: Ev sahibini göstərin

en: Show total credit for host
az: Server üçün ümumi kredit göstər

en: Show host average
az: Ev sahibi ortalamasını göstər

en: Show average credit for host
az: Server üçün orta krediti göstərin

en: < &Previous project
az: < &Əvvəlki layihə

en: Show chart for previous project
az: Əvvəlki layihə üçün chart göstər

en: &Next project >
az: &Növbəti layihə>

en: Show chart for next project
az: Növbəti layihə üçün chart göstərin

en: Hide project list
az: Layihə siyahısını gizlədin

en: Use entire area for graphs
az: Qraflar üçün bütün ərazini istifadə edin

en: Mode view
az: Mode görünüşü

en: One project
az: Bir layihə

en: Show one chart with selected project
az: Seçilmiş bir layihə ilə bir chart göstər

en: All projects (separate)
az: Bütün layihələr (ayrı)

en: Show all projects, one chart per project
az: Layihə başına bir layihə, bütün layihələri göstər

en: All projects (together)
az: Bütün layihələr (birlikdə)

en: Show one chart with all projects
az: Bütün layihələrlə bir chart göstər

en: All projects (sum)
az: Bütün layihələr (məbləğ)

en: Show one chart with sum of projects
az: Layihələrin cəmi bir chart göstər

en: Statistics
az: Statistika

en: Show project list
az: Layihə siyahısını göstər

en: Uses smaller area for graphs
az: Qrafiklər üçün daha kiçik bir sahəsi istifadə edir

en: Retry Now
az: İndi cəhd et

en: Abort Transfer
az: Transferdən imtina

en: Abort this file transfer.  You won't get credit for the task.
az: Abort this file transfer. You won't get credit for the task.

en: File
az: Fayl

en: Progress
az: Tərəqqi

en: Size
az: Ölçü

en: Elapsed
az: Keçdi

en: Speed
az: Sürət

en: Transfers
az: Ötürmələr

en: Network activity is suspended -
az: Şəbəkə fəaliyyəti dayandırılıb -

en: .
    You can enable it using the Activity menu.
az: .
    Fəaliyyət menyusundan istifadə edə bilərsiniz.

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
az: Bu fayl ötürülməsini '%s' ləğv etmək istədiyinizdən əminsinizmi?
    Qeyd: Bir köçürmənin ləğv edilməsi bir vəzifəni və sizinlə etibarsızdır
    Bunun üçün kredit almır.

en: Abort File Transfer
az: Faylın köçürülməsini poz

en: Upload
az: Yükləmə

en: Download
az: Endirmə

en: retry in
az: yenidən yoxlanacaq

en: failed
az: uğursuz

en: suspended
az: dayandırıldı

en: active
az: aktivdir

en: pending
az: gözləyən

en:  (project backoff:
az: (layihə təxirə salındı:

en: Show active tasks
az: Fəal vəzifələri göstərin

en: Show only active tasks.
az: Yalnız aktiv vəzifələri göstərin.

en: Show VM Console
az: VM Konsolunu göstərin

en: Show VM Console in a window.
az: VM Konsolunu bir pəncərədə göstərin.

en: Suspend work for this result.
az: Bu nəticə üçün işi dayandırın.

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
az: Nəticədə işdən imtina edin. Bunun üçün heç bir kredit ala bilməzsiniz.

en: Remaining (estimated)
az: Qalıcı (təxmin edilən)

en: Deadline
az: Son tarix

en: Tasks
az: Tapşırıqlar

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
az: '%s' bu işi ləğv etmək istədiyinizdən əminsinizmi? 
    (Tərəqqi:%s, Status: %s)

en: Are you sure you want to abort these %d tasks?
az: Bu %d tapşırıqları ləğv etmək istədiyinizdən əminsinizmi?

en: Show all tasks
az: Bütün vəzifələri göstər

en: Show all tasks.
az: Bütün vəzifələri göstər.

en: Do you really want to cancel?
az: Həqiqətən ləğv etmək istəyirsiniz?

en: Question
az: Sual

en: &Next >
az: &Növbəti >

en: < &Back
az: < &Geri

en: &Finish
az: &Son

en: Services
az: Servislər

en: Hide %s
az: Gizlət %s

en: Hide Others
az: Digərlərini gizlət

en: Show All
az: Hamısını göstər

en: Quit %s
az: %s-dən çıx
